20 modellen GASHAARDEN Onbemande Apollocabine de ruimte in Geen behoefte aan vierde t.h. Archief en bibliotheek van NRU zijn nu .thuis INSCHRIJVING ST. PIETER P. v. d. A. TEGEN HOGER INKOMEN VAN HOF TELEVISIE Duur stukje televisie. PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1966 Boerenpartij wil meedoen in B. en W. IN DEN HAAG en enkele andere gemeenten wekt de Boerenpartij de indruk, dat haar vertegenwoor digers staan te dringen om een wethouderszetel Dat is natuurlijk hun goed recht, vooral wanneer ergens de fractie van de Boerenpartij getalsmatig representatief zou mogen worden geacht voor een portefeuille in het dagelijks bestuur van 'n gemeente. Toch blijft de wens van ver tegenwoordigers van de Boeren partij om door te dringen tot B. en W. 'n merkwaardige geschiedenis. WANT van tweeën één: of de uit de Boerenpartij afkom stige wethouders gaan zich confor meren aan een reëel gemeente beleid en aan gemeen overleg met andere politieke kopstukken, of ze gaan in de colleges van B. en W. „boer Koekoek" spelen. In het eerste geval kunnen ze, mits capabel en energiek, voor het gemeentebestuur positief werk verrichten, maar dan zullen ze binnen de kortst mogelijke tijd wel in conflict komen met de hoogste leiding van de Boerenpartij, zoals ook bijvoorbeeld de C.P.N. keer op in vertegenwoordigende organen. Blijven de op de Boerenlijst ge kozen afgevaardigden de lijn van hun leider trouw, dan worden ze zeker in het dagelijks bestuur van gemeenten een doorlopende sta-in- de-weg en een permanente bron i van moeilijkheden en verstoring van het algemeen welzijn. De uitkomst zal dan zijn een ontkenning van de behoefte aan het bestaan van een Boerenpart' óf de bevestiging, dat het negatieve element in de doelstelling van deze politieke groep overweegt. En wie is het met het een of ander gediend? Het enige voordeel zou kunnen zijn, dat de in het zadel gezette 'politieke geest verwanten van de Boerenleiders dan metterdaad bewijzen, hoe weinig concreet en reëel alles wat de heer Koekoek bepleit en belooft, feitelijk is. Bohne en Schumann in de klem HE7T Argentijnse hooggerechtshof heeft het beroep van de Duitse nazlmls- dadlger, Oer hard Bohne, om niet aan aan West-Duitsland uitgeleverd te worden verworpen. Niets staat de Ar gentijnse regering nu nog ln de weg om Bohne, die onder meer beschuldigd wordt betrokken te zijn bij de dood van 15.000 geesteszieken ln het concentra tiekamp Grafeneck, uit te leveren. Voor opgesteld dat de man, die sedert febru ari 1964 gevangen zit, niet op de een of andere manier de kans krijgt te ontsnap- P Het ls verblijdend te constateren, dat er ln Zuld-Amerlka een andere wind ls gaan waaien. In de Jaren na de oorlog hebben heel wat zware Jongens uit de nazltijd de wijk naar Zuld-Amerlka genomen. Er bestonden daartoe ge heime vluchtwegen die vla Italië liepen, waarbij sommige kloosters een niet al te schone rol hebben gespeeld. In „vak termen" heette dat „de riool ln gaan". Op die manier slaagde ook jodenvervol ger no. 1 Eichmann te ontkomen, doch deze werd dank zij een opmerkelijke stunt van Joodse commando's gepakt en heimelijk naar Israël overgebracht, waar hij het lot van de meesten van zijn voormalige meesters onderging. In verschillende landen van Zuid- Amerika is men, mede ook door allerlei wijzigingen ln de regeringen, tot de conclusie gekomen dat de misdaden waarvan de betrokkenen beschuldigd werden bezwaarlijk konden vallen on der de categorie „politiek". Bohne is niet de eerste die uitgeleverd wordt en het is te hopen dat hij niet de laatste is. want er zijn meer nazlmisdadlgers, die ergen in Zuld-Amerlka officieel asiel genieten. Bijvoorbeeld de „doods engel van Auschwitz", dr. Mengele, die met één handbeweging beschikte over leven en dood van ontelbaren en proe ven nam op zigeunerkinderen. Voor dezulken vormen veranderingen in het regime van de landen, waar zij hun toevlucht hebben gezocht, de groot ste risico's. Dit ondervindt momenteel ook Bohnes broeder in de nazimisdaad, Schumann, die verantwoordelijk wordt geacht voor de dood van 30.000 mensen. Hij vluchtte naar Ghana, waar hij werkzaam was in een ziekenhuis. Nu Kwame Nkroema daar terzijde ls gestie,d bevindt Schumann zich in onge veer dezelfde situatie, zij het dan dat over Bohnes lot al beslist is en dat de rechterlijke autoriteiten ln Ghana nog over Schumanns lot moeten beslissen. Turks delight EB verblijven om en nabij de tienduizend Turken als gastarbeiders in ons land. Als wij goed zijn ingelicht, dan leveren zij door hun arbeid de schatkist, per week gemiddeld 50.000 gulden aan loonbelasting op. Het bedrag dat de Nederlandse rege ring beschikbaar heeft gesteld, ter leni ging van de noden onder de slachtoffers van de aardbevingsramp in Turkije, is 50.000 gulden. Een som dus ter waarde van een week „Turkse belasting". (ADVERTENTIE) Maak gebruik van onze erv. van gasverw. OP I. 2. 3 en 4 SEPTEMBER TONEN WIJ U MEER DAN T.V.'s en elektrische huishoudelijke artikelen op de tentoon stelling ZWETKADE te ZOETERWOUDB. Voor u beslist, vraagt vrijblijvend naar aanleg en stookkosten. Fa. GEBR. VURENS DR. VAN NOORTSTRAAT 13a - STOMPWIJK - TEL. 3973. Utrechtse raad akkoord met nieuwbouw van Jaarbeurs UTRECHT (ANP) De gemeenteraad van (Jtreoht heeft zich niet 43 tegen 2 stemmen verenigd met het voorstel een drtepartUenovereenkomst aan te gaan met de Maatschappij tot exploitatie van jaar beursgebouwen N.V. en de Maatschappij tot exploitatie van onroerende «oederen. Hoog-CatharUne N.V. HU beoogt «le stich ting van een nieuw jaarbeursgebouw aan de Croeselaan In treoht ter vervanging van het oude complex aan het Vreden- burg. dat zal worden gesloopt, net zeven verdiepingen hoge nieuwe gebouw (131 meter lang, 85 meter breed. 35 meter hoog) gaat met Inrichtingskosten rond 50 mil joen gulden kosten en moet In 1970 klaar xjjn. De gemeente Utrecht zal ua:i de jaar beurs op het tijdstip, waarop de gebouwen aan het Vredenburg zijn ontruimd, 18,8 miljoen gulden betalen voor de tussentijd se beëindiging van de erfpachtcnnons en de vervangingswaarde van de gebouwen aan het Vredenburg. Als de nleuwbouwplannen zijn uitge voerd ls de concentratie van de jaarbeurs op het Croeselanncomplex een feit naast de daar reeds bestaande •12.0(10 vier kante meter expositlooppervlnkte ln het nieuwe gebouw nog over 33.000 vlerkante meter expo6ltleoppervlak*te. Ten aanzien van het pas vijf Jaar Jonge secretariaatsgebouw van de Jaarbeurs (kosten 4,1 miljoen gulden) zei wethouder i Harteveld, dat omtrent de afbraak van - dit hypermoderne gebouw nog niets vast- staat. Als het mogelijk ls dit febouw Ln Hoog-Catharljne te behouden, zullen B. en W. dat plan zeer zeker ondersteunen, hoewel de heer Harteveld de kans daarop zeer gering achtte. Naar aanleiding van opmerkingen uit de raad, dat Utrecht al zon 29 miljoen gulden aan de Jaarbeurs heeft geleend voor allerlei projecten, zei de wethouder voor de financiën dr. J de Nooy. dot deze risico's verantwoord zijn gebleken. Wil Utrecht bepaalde kansen niet missen, dan moet een goede samenwerking bestaan tussen gemeentebestuur en particulier Initiatief, RAAP KENNEDY (Rtr-AFP) Voor een proefvlucht van 1 uur en 33 minuten ls gisteren vanaf de lanceerba sis op Kaap Kennedy een onbemande Apollorulmtecabine gelanceerd al» voor bereiding van de eerste Amerikaanse ruinitevlucht met drie kosmonauten, die In november zal plaatsvinden. Daar bij is vooral het hitteschild beproefd. De cabine, op de top van de grootste raket waarover het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart (NASA) be schikt, de 68 meter lange Saturnus-lb, kwam met grote nauwkeurigheid in de vastgestelde baan rond de aarde, tot een hoogte van 1.126 km. Op de lanceerplaats waren de drie Kos monauten aanwezig die zijn aangewe zen om de bemande proefvlucht ln no vember te maken: Virgil Grlssom, Ed ward White en Roger Caffee. Na het opvissen van de cabine uit zee heeft een onderzoek uitgewezen dat het hitteschild de geweldige hitte bij terug keer uit de dampkring goed heeft door- Ontslagvergunnlng De directie van de strokartonfabrieken „Sparreboom" en ..Ceres" in Nieuwe en Oude Pekela heeft een aan vraag ingediend bij de geweste lijke arbeidsbureaus te Veendam en Winschoten voor het ontsluan van 25 tot 30 arbeiders. Dit ls nodig geworden door de aanschaf van nieuwe machines. Interieur van het nieuwe „muzie-k- paviljoen" van de N.R.U., dat gisteren in Hilversum is geopend. Aantal t.v.-kijkers stijgt nog steeds DEN HAAG. (A-N.P.) Het aantal gere gistreerde televisietoestellen is in het eerste halfjaar van 1966 met 142.717 ge stegen. nl. van 2.113.020 tot 2.255.737. Het aantal aangegeven radiotoestellen beliep op 1 juli 19(56 2.699.841 tegen 2.687.116 op 1 januari 1966. Wi ntermans-si garen gaan op in British-American AMSTERDAM (ANP) De British- America Tobacco Company (Nederland) N.V., Amsterdamse dochteronderneming van 's werelds grootste tabaksartikelen- producent, heeft de Nederlandse sigaren fabrikant, de firma Henri Wintermans in Eerstel (N.-Br.) overgenomen. Het samen gaan van Henri Wintermans met de B A.T.-groep zal de firma in staat stellen om op een tijdstip, dat er ln vele landen over de gehele wereld verspreid een on opvallende stijging merkbaar is in het si garen verbruik. haar positie op de inter nationale markten verder te verstevigen. Henri Wintermans exporteert naar meer dan tachtig landen, waaronder Australië, Engeland, de grote afzetgebieden voor de Nederlandse sigaren. De firma zal nu wor den omgezet in een N.V., die als dochter onderneming van de British-American groep een eigen leven blijft leiden onder de huidige naam. De voormalige fabrikant, de heer A. Wintermans, zal als directeur aan de zaak verbohden blijven. Bovendien zal de heer M. D. Hoogerland, directeur verkoop B.A.T. (Nederland), ln de directie worden benoemd. Verschillende Nederlandse sigarenfabrie ken hebben zich nu reeds in de een of andere vorm met een buitenlandse groep gelieerd. De Willem n-sigarenfabrieken in Valkenswaard zijn opgenomen in de Ame rikaanse Consolidated Clgar-groep. De Britse Gall ah ar-groep verkreeg een aan zienlijk minderheidsbelang hij de Ritmees- terfabrleken in Veenendaal en Schimmel- pennlnck ln Wageningen behoort reeds tot het Carreras-Rothmans concern. Wedstrijcl-Hootenanny Ned. Ver. Volkszang De Nederlandse Vereniging voor de Volkszang bestaat 60 jaar en wil dit vieren door het organiseren van een „Wedstrljd-Hootenanny", onder het mot to, „Moderne presentatie van het volks lied". De deelnemers kunnen een repertoire inzenden van teminste vijf liedjes. Hier van moeten er tenminste drie van Neder lands origine zijn. Er zijn geen beper kingen ln de keuze van begeleidingsin strumenten, van blokfluit tot beatgitaar ls welkom. Evenzo kan worden ingeschreven door de eenzame troubadour en door een koor van honderd leden. De organisatie gan deze hootenanny wordt verzorgd door Cobi Schreijer, de gastvrouw-zangeres van de Internatio nale Troubadoursclub de Waagteveer- ne In Haarlem. Het ligt in de bedoeling om in de maand oktober en de eerste helft novem ber van dit jaar. gewestelijke voorron den ln het land te houden, waarbij regio nale juryleden zullen worden aangetrok- Als juryleden zullen fungeren onder ander Jules de Corte, Jurriaan Andries- sen, Boudewijn de Groot en dr. Jop Pollman. DEN HAAG (ANP) De studiecom missie „vierde technlselie hogeschool" meent dat er nog geen behoefte bestaat aan de oprichting van een vierde techni sche hogeschool. De commissie zegt dit In een onlangs uitgebracht interinirap- Uitgaande van de ontwikkelingsplan nen van de bestaande instellingen van technisch wetenschappelijk onderwijs, acht zij de opleidingscapaciteit van de technische hogescholen tezamen vol doende om tot 1980 het te verwachten aanbod van studenten voor de techni sche wetenschappelijke studierichtingen op te vangen. Monument van samemverking HILVERSUM In aanwezigheid van tal van prominente figuren uit dc omroep wereld heeft de voorzitter van de Ned. Radio Unie. mr. A. B. Roosjen gister middag hei nieuwe muzlekpaviljoen van de NRU officieel geopend. Deze markan te schepping van wijlen prof. Elling. de architect van om- de nieuwe VARA- studio's. noemde de heer Roosjen „een monument van de verblijdend goede samenwerking tussen de veelgesmade omroepen". Dit moderne gebouw, dat eerst de stoffig aandoende naam „mufotheek" (samen trekking van muziekbibliotheek en fono- theek) kreeg, wordt thans muziekpavil- joen genoemd. Het vormt een belang rijke faze in de imposante nieuwbouw- plannen van de Nederlandse omroep. Hiermee ls een einde gekomen aan het ..behelpen", toen zowel bibliotheek als fonotheek gehuisvest waren op zolders en in kelders van diverse Hilversumse villa's. De uitlening van alle muziekpartituren omvattende 2'j km stellingruimte. 250.000 grammofoonplaten en circa 80.000 magnetofoonbanden met een gezamen lijke lengte van 70 000 kilometer, zijn nu verzameld op een centraal punt. vanwaar ze worden uitgeleend. De verzameling historische partituren is zeer belangwekkend. Weinig bekend is dat zich hier bijna het complete oeuvre van Mozart bevindt en de Mozart-' stad" Salzburg heeft menigmaal een. be roep op deze verzameling moeten doen. De totale bibliotheek ls verzekerd voor twee miljoen gulden, doch' dit bedrag is betrekkelijk willekeurig, want in feite ls ADVERTENTIE Middelbare Handelsavondschool voor jongens en meisjes. OUDE VEST 193 - LEIDEN Van maandag t/m vrijdagavond van 7—9 uur. Telefoon: tijdens Insehrljfuren 0 1710 - 8.00.77. Directeur: Drs. P. GILDEN. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De fractie van de PvdA, die hoeft vergaderd, is hoos op het kabinet-Cals, omdat nog steeds geen wetsontwerpen zijn inge diend over de speculatiewinstbelasting, de wijziging van de onteigeningswet en het voorkeursrecht voor gemeenten bij aankoop van gronden. Fractievoorzitter Nederhorst deelde na afloop van het beraad voorts mede, dat de PvdA-fractle aan het wetsontwerp om het inkomen van de kroon van 2Mj op 5.2 miljoen gulden te brengen „bij zonder bezwaarlijk haar stem zal kun- „Het is onbegrijpelijk", aldus drs. Nederhorst, „dat het kabinet met zo'n onvolledige toelichting op dit voorstel Is gekomen en dat het kabinet passief is gebleven na de stroom van reacties, die hierover uit het land zijn losgekomen". Het zwaartepunt van de socialistische bedenkingen ligt bij het feit. dat het prive-lnkomen van de koningin uit haar privé-vermogen belastingvrU is en dat daarover geen gegevens bekend zijn. „liet vermogen zelf interesseert ons hele maal niet, wel het Inkomen dat dc koningin daaruit heeft". De huidige moeilijkheden, waarmee 't kabinet te kampen heeft met de opstel ling van het dekkingsplan zijn. volgens de fractievoorzitter, slechts kort be sproken. Het standpunt van de PvdA over de .inanclering van de begroting Ls bekend en niet gewijzigd sinds de vergadering van de partijraad enkele maanden geleden. Drs. Nederhorst her haalde n<»g eens, dat de PvdA geen be zwaar heeft tegen uitstel van de belas tingverlaging, wanneer dit noodzakelijk is en geen andere oplossingen gevonden kunnen worden. Het hangt van de con crete cijfers af hoever men met het uit stel moet gaan. Drs. Nederhorst achtte het niet uitge sloten, dat de fractie opnieuw bijeen moet komen, als het kabinet bepaalde besluiten heeft genomen, die kunnen af wijken van het regeringsprogram. Het kabinet zou best over een zo belangrij ke zaak het gevoelen van de fractie kun nen polsen. Maar de PvdA*fractieleider achtte dit niet noodzakelijk. Mortiergranaten gevonden Bij graaf werkzaamheden aan de havenmuur te Brouwershaven is een graafmachine op Vijf kleine mortiergranaten gestoten. een groot deel van de collectie onver vangbaar. Een ander detail: Met de gehele voor raad platen en banden zou men acht jaar lang zonder onderbreking dag en nacht kunnen uitzenden. Het geluiden archief l^an ongeveer 10.000 geluiden leveren, van loeiende sirenes tot de zucht van een pasgeboren baby aan toe- In het historisch archief zijn jaar na jaar de opnamen gerangschikt die van ge schiedkundige waarde zijn Zowel de koninklijke huwelijksreportages, als de fwatersnootramp in 1953 en de vlucht van de „Pelikaan" in 1933. In dit prachtige paviljoen zijn sinds okto ber j.l. ook enkele studioruimten voor het derde net ondergebracht. Op het ogenblik worden daar nog een hoofd controlekamer en een hoofdomroepers- studio geïnstalleerd voor Hilversum III. Er zijn lijnverbindingen met de studio's en tevens beschikt men over een galm- keldjer. De hele installatie is geschikt voor stereo-uitzendingen- HoogTVpunten Zondag Nederland I 10.30 Kerkdienst- voor doofstommen. 20.30 Wil helm Tell, film van toneel stuk. Nederland II 20.05 De Zweed se gouvernante. 20.30 De laat ste dagen der mensheid. Maandag Nederland I De verloren hori zon. film. Nederland II T.v.-bewerking van opera ..Eliser d'amore" van Donizetti. Nederland I 20.20 Achter het nieuws. 20.55 Sterven in Madrid, film van Frédéric Rossi f. Nederland II 21.00 Konings gambiet. Woensdag Nederland I 20.20 Film over mensen en muziek in Kerk- rade. Nederland II 20.30 De man van het lot, komedie van Donderdag Nederland I 19.35 De Lucy- show. 20.20 Kabaal ln Chlog- gia, toneelspel van Goldonl. 22.00 Attentie. Nederland II 20.55 Dan O'Brien. Vrijdag Nederland I 20.20 Dr. Ben Casey 21.10 Portret van Udo Jürgens. 21.40 Taptoe Delft. Nederland II 20.50 tv-operette. van Lanner en Stolz. Zaterdag Nederland I 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Wereldvariété. 2230 Maigret in Nederland. Nederland II 20.35 Herhaling programma over Kurt Weill. 20.50 Blackmail. Hedenavond: Televisie. Nederland I. 18.20: waterpolowedstrijd; 19.05: directe reportage; Neder land II, 20.01reportage waterpolowedstrijd. Radio. Hilversum II. 19.30 en 22.20: reportages en na beschouwingen. Morgen: Televisie, Nederland I, 15.00: directe reportage. Radio, Hilversum I, 12.30: reportages in „Tussen start en finish"; 16.02: reportages ca nabeschouwingen. Vanavond in de etheri De V.P.R.O.-t.v. brengt vanavond opnieuw een spel van de Neder- J landse auteur Otto Dijk. „De be- grafenisdienaar" zoals de titel J luidt, doet qua vormgeving denken ,aan „De zendeling" en „De fotograaf", die de V.P.R.O. al eerder op het scherm vertoonde. Ook hier is het grondmotief dat van een vreemdeling, die zich in een bestaande situatie indringt. De titelrol wordt gespeeld door John Lanting. Naast hem werken aan „De begrafenisdienaar" mee: Cocki Boonstra, Bas ten Batenburg en Piet Römer. De regie is in handen van Huib de Vries. (Nederland I, 22.00). J ..Dc begrafenisdienaar", spel ran Otto Dijk ..Labyrint" ran Peter Schat In het kader van het Holland Festival werd in J „Carré" te Amsterdam op 23 juni 1966 het totaal theaterstuk „Labyrint" opgevoerd. Het werk was ontstaan in samenwerking van Peter Schat (muziek), Lodewljk de Boer (tekst). Koert Stuyf (choreografie) en Albert Seelen (film). De meningen van de recensenten waren over het algemeen afwijzend, men waardeerde meer de moed tot het experiment dan de wijze waarop het experiment geslaagd was. De spelrollen 4 in „Labyrint" worden vertolkt door Ank van der Moer, Ko van Dijk, Henk van Ulsen, Ton Lensink en Marja Kok. Voor het vocale gedeelte werd zorg- J gedragen door Sophia van Santé, Chris Reumer en Ad Hooghuys. Twee elementen uit dit „totaal-theater"', te weten muziek en toneelf worden van- avond nogmaals voor de K.R.O.-radio ten gehore gebracht. (Hilversum II, 20.00). Hedenavond NEDERLAND I 18.20 Waterpolo wedstrijd. 19.00 Nieuws in t kort; 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Europese zwemkampioenschappen te Utrecht. 20.00 Journaal. VPRO: 20.20 Zo maar een zomerprogramma. 20.55 De oude draaidoos. 21.25 Muziek- en ballet- programma 22.00 De begrafenisbedie- naar. 22.35 Het conflict der generaties. NTS: 22.40 ANVV-spot. 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws. 20.01 Waterpolo. NCRV; 20.30 Literair kijkschrift. 21.00 Konings gambiet. 21.45 Attentie. 22.15 Avond sluiting. NTS: 22.20 Journaal. Zaterdag NEDERLAND I KRO: 14.45 Voor <de kinderen. NTS: 15.00 Zwemmen. KRO: 17.30 Voor de jeugd. NEDERLAND II NTS: 16.00 Wereld kampioenschappen wielrennen. RADIO Hedenavond HILVERSUM I (402 m) VPRO: 18.00 Nieuws 18.15 Amusementsmuz. 18.30 Jazz-rondo. 18.50 Naar onze me ning. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Stereo: Muzikale aanwinsten. 20.00 Nieuws. 20.05 Mezzo-sopraan en piano. 20.40 Gevecht om God. VARA: 21.00 Salz- burger Festspiele 1966. 22.30 Nieuws. 22.40 Eventulee SOS-berichten. 22.45 Actualiteiten. 23.00 Lichte gram.muz. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperan to. 23.55 Nieuws. HILVERSUM n (298 m) KRO: 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Europese zwemkampioenschappen. 19.40 Gram.muziek. 19.50 Europese roeikampioenschappen voor dames op de Bosbaan. 20.00 Holland Festival 1966, 21.00 Inhoud. 21.15 Populaire gram.muziek. 22.20 Europese zwem kampioenschappen. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Lichte gram.muziek. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (792 m) 18 00 Gevar. programma, 18.15 Veronica's Jukebox (verzoekplaatjes). 19 00 Joost mag het weten. Brandnieuwe en onge hoorde hits. 20 00 Cowboymuziek. 21.00 Gevar. progr, 22.00 Progr. voor alle Spaans sprekende mensen in Neder land met Isabelle, 22 30 Jazzjournaal, 23.30—1 00 Gevar. gram. muziek. DRAADOMROEP (4e lHn) van 18-20 u ^"oitofiev: De liefc' sprookjesspel (Kt van de Sloveense Nat. Opera Ljubljana mmv. vele solisten). BRUSSEL Nederlands (324 m) 18.00 lm.™..- 18 30 18.45 NDR-WDR (309 m) 19.3o Opera con cert, 22.00 Jazz. 1,00 Gevar. muziek ENGELAND BBC (330 mtr), 19.30 Amus. proer.. 23.15 Jazz. Zaterdag HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nieuws. 7.23 Lichte gram.muziek. 7.30 Van de voorpagina. 7.35 Lichte gram.muziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammuzlek. 8.20 Wegwijzer. 8.30 Lichte gram.muziek. 9.15 Wereld muziekconcours Kerkrade 1966. 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Mens en Paul Daneman als Richard III In de vijftiende aflevering van Konings- gambiet". (Nederland II, 21.00). maatschappij. VARA: Z.O. 135. 12.15 4 Lichte gram.muziek. 12.27 Land- en tuinbouw. 12.30 Actueel sportnieuws. J 13.00 Nieuws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Licht orkest met vocale ensembles en J solitsen. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio jazzclub. 14.55 Ontmoe- tingen met Esperanto. 15.10 Opera- muziek (gr.). 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte gram.muziek. afgewisseld met J reportages. 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie. 7.15 Clave- cimbelrecital (gr.). 7.30 Nieuws. 7.32 4 Gewijde muziek (opn.) .7.55 Over- weging. 8 00 Nieuws. 8.10 Djlnn. (pl.m. 9.15 Weekendagenda). 12.00 Angelus. 12.03 Licht ensemble. 12.24 Marktberichten. 12.27 Land- en tuin- bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Overheids- voorlichting .12.40 Geven en nemen. 12.50 Lichte pianomuziek (gr.). 13.15 Voor de jeugd. 14.10 Musicerende dilettanten. 14.30 Kamerorkest. 15.00 4 Onnodig zwijgzaam. 15.20 Stereo: PlatenfesMval. 16.00 Henry Wood Promenade concert. 17.00 Wil je weg wezen. 17.15 Kanjer Koning. 17.25 Lichte gram. muziek, 17.15 Stereo: Licht ensemble. HILVERSUM Hl (240 m en FM- kanalen) NRU/AVRO: 9.00 4. Nieuws. 9.02 Solisten- en orksten- parade (opn.) 10.00 Nieuws. 10.02 Lich- J te gram.muziek voor de tieners. NRU/ NCRV: 11.00 Nieuws. 11.02 Klassieke gram.muziek. 11.30 Muziek van het Leger des Hells. 11.50 Lichte orkest- muziek. (12.00 Nieuws en eventueel J actualiteiten). 12.30 Licht gevarieerd muziekprogramma (13.00 Nieuws). 14.00 Nieuws. 14 02 Platenshow voor tieners. 15.00 Nieuws. 15.02 Hoogte- punten uit operettes, musicals en films. 16.00 Nieuws. 16.02 Programma voor vrolijke vakantiegangers en wen- J ken over weer en wegen .17.00—18.00 Sportshow. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Schoon schip - opgeruimd programma J voor de (vrije) zaterdagmorgen, waar- in opgenomen: 9.00 Country en western J hits. 9 30 Hollandse nieuwe. 10 00 Ver- zoekprogramma voor de hulsvrouw, 11.00 Kwartier gevarieerd. 11.15 The Dutch Swing College Band. 1130 Schip schoon, 12 00 Red Band Toppers, 12 15 Televisie favorieten, 12.30 Hits a J Gogo. 13 00 Teenager Muziek Express. 14.00 Veronica's Nederlandse Top 40. 16 00 Gevar progr., 1615 Tips voor de J Top. 16 30 Platenpalet. 16.45 Kwartier gevarieerd. 17 00 Favorieten festival. een programma voor de hele familie, 17.30 tot 18.00 De teenbeatclub. uan Labyrint, het „totaal-theater", waarvan vanavond voor de K.R.O.-radio nog eens twee elementen belicht worden. (Hilversum II. 20.00). Misdaad in V.S. loont tóch... NEW-YORK. (A F.P.)*'— De Amerikaan se televisiemaatschappij NBC heeft gis teravond een documentaire over „de georganiseerde misdaad ln de V.S." laten zien, waarvan de vertoning drie ëneenhalf uur ln beslag heeft genomen. De commentators legden er de nadruk op dat de illegale hazardspelen, de verkoop van verdovende middelen, de woekerle- ningen. omkoperij e.d. de desbetreffen de organisaties meer winst opleveren dan die welke door de maatschappijen „General Motors" „Ford", „General Electric". „Standard Oil" en „United States Steel" wordt gemaakt. NEW-YORK. (Reuter). De Amerikaan se „National Broadcasting Company" (NBC) heeft voor 112.500 dollar (bijna 400 000 gulden) de t.v.-rechten gekocht van Flesh and blood" een oorspronke lijk drama van William Hanley. Naar verluidt is dit het hoogste bedrag dat ooit voor de vertoning van een enkel werk is betaald. Een woordvoerder van de NBC verklaarde, dat het stuk begin 1967 zal worden uitgezonden. De speel- duur lfl twee uur.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2