Neomist Jac. van Reisen OPraem. te Sassenheim feestelijk ontvangen Werkloosheid in Bollenstreek duurt langer Eerste bouwteam in Boerenburg te Noordwiji (300 woningen) in kannen en kruiken Leuke wedstrijd Feestelijke uitreiking van prijzen „Tour de Lisse" DE LEIDSE COURANT MAANDAG 22 AUGUSTUS 1966 KATWIJK AAN DEN RIJN ORANJEFEESTEN Zoals leder jaar gebruikelijk is orga niseert de Oranjevereniging te Katwijk aan den Rijn ook nu in augustus de Oranjefeesten. Deze zullen dit jaar ge houden worden op vrijdag en zaterdag 28 en 27 augustus. De Harmonie Kat wijk aan den Rijn biedt da bevolking van dit dorpsdeel een taptoe aan. waar meerdere muziekkorpsen hun medewer king aan zullen verlenen. Dit muzikale gebeuren vindt plaats op het parkeer terrein bU het Parochiehuis en wel des avonds om 8 uur. Zaterdagmorgen van 6 uur tot half 8 wordt er aan de noordzijde van het ka naal een viswedstrijd gehouden voor personen van 15 jaar en ouder. Deelna me per persoon 1,50 bij yoor-inschrij- ving op 20 augustus. Voor 14-jarigen en jongeren 0,75. Van 8 tot 12 uur io er bedrijfsvoetbal op de Helmbergweg. Inleggeld 12,50 per elftal. En van 9 tot 12 uur tekenwedstrijd in de Com mandeurslaan voor kinderen van 6 tot 13 jaar. Te 9 uur is er ook een puzzel- rit voor bromfietsen, en om 10 uur een puzzelrlt voor fietsen. De start is even oor de bromfietsers aan het Over ran. Van 11 tot 12 uur worden de ver pleegden In ,,De Wilbert" en in Pension St. Jozef onthaald op schone zang door der plaatselijke zangverenigingen. Te 2 uur is er fopvoetbal in de Com mandeurslaan en te 3 uur ringrijden od bromfietsen. Om vijf uur stoelendans in de Commandeurslaan, en om 8 uur den avonds de traditionele lampionoptocht van de start is aan de Baron van Wassenaerslaan. Om half negen des avonds zal de band ,The Swinging Strings" een concert ge- ren ln de muziektent bij „De Roskam". GESTEGEN AANBOD BIJ MINDER VRAAG Zaterdagmiddag beierden de klokken weer van de St. Pancratiuskerk, schal den de bazuinen van „Adest Musica" en stonden de padvinders, gidsen en welpen weer opgesteld voor de kerk, i. om een der zonen van de parochie te ontvangen, die uitverkoren was tot het priesterschap. Het was pater Jacques van Reisen O. Premonstr. die op 25 juli jl. door Josef kardinaal Cardijn, in de Norbertijnen-abdij van Grimber gen (Belg.) tot priester was gewijd. Bij het binnentreden van de kerk zong het kerkkoor „Pius X" het lied „Treedt aan" van Gelineau, waarna pastoor Bakker een welkomstwoord sprak. De ze zei dat de roeping tot het priester schap niet berust op eigen, prestaties, maar het is wel een eer om als ver lengstuk van de hierarchic der Kerk van Jezus Christus, het Exangelie te mogen verkondigen. Hij wenste de neomist, de derde priester uit het ge zin van Reisen, geluk met het voor recht voor enkele weken geleden ont- Alvorens de blijdschap en dankbaar- heid aan God in een danklof tot uit- drukking te brengen, zong het kerk koor de vreugdepsalm „Klapt in de handen" van Clemens. Hierna werd het lof gecelebreerd door de jonge v, wijdeling. Na het slotgebed door pas toor Bakker, zong het koor het „Tan tum Ergo" van Jansen. De koorzang werd begeleid door mevr. v. d. Zalm- Langezaal, orgel, en de heer P. M de Hey, trompet. Zondagmorgen om tien uur droeg de neomist, in concelebra- V, tie met zijn beide broers, pater J. was. want er zyn 3 nieuwe priesters die gaan werken waar de Kerk hen roept. Meer dan ooit zijn goede pries ters nodig. Het feest dat woord ge vierd niet alleen voor U pater v. Rei sen, maar voor ons allen. Spreker wenste namens de hele parochie veel geluk en overhandigde een geschenk onder couvert, bestemd voor 'n brom fiets. Hierna sprak de burgemeester, die eerst zei erkentelijk te zijn dat het hele college met hun dames aanwezig kon zijn. Daarna sprak hij gelukwen sen uit namens het gemeentebestuur. Hij noemde het geen geringe zaak als iemand tot het priesterambt wordt ge roepen in deze moderne tijd. De veler lei problemen roepen veel onzeker heid op. Maar de priester mag wijzen op de grote harmonie, rijkdom en ze kerheid die er is in het Evangelie. Tot slot wenste de burgemeester pater v. Reisen Gods zegen toe op zijn werk. Ook de heer Hulsbos sprak zijn ge lukwensen uit. Deze zei dat al is de aanpak anders, het doel bij protestant se en katholieke predikers hetzelfde is, nl. de medemens begeleiden in de ze wereld, tot een andere wereld. Ook hij wenste pater v. Reisen Gods zegen toe in zijn loopbaan. Tot slot sprak pater v. Reisen dank woorden. Hij wees er o.a. op, dat God niet zonder meer roept, „Kom en volg Mij!" Ons antwoord hierop moet zijn „Zie hier ben ik!" Hij dankte na God, zijn ouders die hem de koers aanwe zen. en allen die hun medeleven be tuigden. Tot slot riep hij op tot ge bed voor het werk van hen die het plaatselijk kerkelijk leven leiding moeten geven. De „kentering der tijden" is ook in de bloembollenstreek merkbaar. Nog afgezien van de huidige minder florissante toestand in het bollen- vak - men mag dit als een tijdelijk verschijnsel als gevolg van over- produktie aanmerken - is er meer dan één teken aan de wand, dat er op wijst dat de grootste spanningen op de arbeidsmarkt in de streek tussen Haarlem en Leiden nu toch wel tot het verleden behoren. Niet dat het aantal werkzoekenden nu zo sterk is gegroeid. Op 1 augus tus waren er slechts 78 werklozen op het Gewestelijk Arbeidsbureau Een nieuwe onderneming die an?: te Lisse ingeschreven en verleden jaar op deze datum 41. Wat dat groeit IS' Ylhami{,01" f„ITj j r i j j i groothandel in van alles-en-nog-wat; betreft dus geen alarmerende geluiden. Opmerkelijk is wel de daling st0pcontacten. eiectriciteitsdraad. piaati- van de vraag. Vorig jaar om deze tijd van het jaar had men vraag buizen, kranen, radio'! naar 745 werkers, waaronder 404 jeugdigen. Toen men een week automaten, B geleden balans opmaakte, kwam men aan een vraag naar 580 arbei- mingen breiden hun aantal personeelale. den in de meeste gevallen niet fora uit. Tal van werkzaamheden worden gem?, chaniseerd en bij de steenfabriek Vat Herwaarden te Hillegom heeft rru kele jaren geleden reeds de eerste stap- pen op het terrein van de automatisat'. geplaatst. Als het aantal industrieën niet tot- neemt, moet men dus niet rekenen op een snelle groei van het aantal arbeidi- plaatsen. ders, waaronder 227 jeugdigen. VERONTRUSTEND Bepaald verontrustend is de sterke toename van de werkloosheid. Losse bloembollenarbeiders en ongeschoolden lopen 's winters steeds langer zonder werk. Een voorbeeld: eind februari 1965 telde men in totaal 296 werkzoekenden. Daarvan stonden er toen 56 'korter dan een maand ingeschreven. 184 liepen al tussen de een en de drie maanden zon der werk en 50 waren tussen de drie en de zes maanden werkloos. Eind februari van dit jaar waren de cijfers als volgt: totaal 327 werkzoeken den, waarvan 31 korter dan een maand ingeschreven, 173 liepen al tussen de een en de drie maanden naar nieuwe werkgelegenheid uit te kijken, terwijl niet minder dan 113 bollenstrekers al van de drie tot zes maanden zonder werk waren. Wij verwachten, zo deelde men ons op het arbeidsbureau te Lisse mede, dat de perioden waarin bepaalde groepen 's winters zonder werk zijn, met het Jaar zullen groeien. Drie jaar geleden li oude bollenschuur begonntr als nevenvestiging van het hoofdbedrijf LISSE Hoe de duiven vlogen. De Postdui venvereniging „De Luchtklievers" hield een wedvlucht vanaf Essen (89 km.) met 269 jonge duiven. Gelost werd om 8 uur. aankomst eerste duif 9.19 uur met 1094 m. per minuut, laatste prijsduif kwam binnen 9.29 uur met 987 m. per minuut. De uitslag is als volgt: G. van der Lans 1. 19, 20: M. de Vreugd 2. 5, 7, 16, 34. 41, 43; J. van Diest 3, 6, 18, Een beroep dat in dit opzicht er heel 39, 50: H. van Diest 4, 9. 17. 24. 33. 49: sterk uitspringt: graszodenlegger. Een H. Duivenvoorden 8, 12, 15, 17; Jac. van nieuw beroep, omdat de laatste jaren Es 10, 48, 52; J. van der Hulst 11; A. 1 verscheidene streekbewoners zich op de Arentsman 13; Th. van der Ploeg 14. handel en de export van graszoden zijn 28, 40. 46; N. de Kuijper 18: C. van der gaan toeleggen. Het is een lonend be- Poll 21. 22. 25. 32; H. van Kesteren en drijf, maar voor de werknemers ligt Znn 23. 26; J. Duivenvoorden 27, 30. 35; alles „plat" zodra het gaat vriezen. Valt H. 't Hort 29, 36, 38, 42; D. v. Ruiten de vorst vroeg in in november, zoals GRASZODEN LEGGEN KOSTEN GERAAMD OP TOTAAL RUIM 5'h. MILJOEN MINUS GRONDAANKOOP :7„ MILJOEN j in Arnhem. Toen werkten er drie man Thans is men snel bezig uit te groeien loosheid terug te komen; in de achter tot het hoofdbedrijf van de randstad ons liggende jaren was het vaak moge- Holland. Momenteel biedt men al 120 lijk de winterperiode op te vullen. Dan man werk. Daarmee heeft Vihamij zich was bijv. een bedrijf als Hoogovens op geschaard onder de grote tien van de markt voor tijdelijke werkkrachten, bollenstreek, waarin Van Herwaarden! Dat is er nu niet meer bij. Kalkzandsteenfabrieken. Betonwarenfa- Nieuwe industrievestigingen zijn er in briek „De Ringvaart", Sikkens Lakfa- de bollenstreek de laatste jaren nauwe- j brieken en Draka Plastics het peloton lijks' geweest en de gevestigde onderne-aanvoeren. welkom toeriep en op een succesvollt middag voor hen hoopte. Voor deze wed strijd verleenden de „vis-experts" van de visclub Advendo, de heren H. C. v. Acht- hoven en P. den Heijer hun technische medewerking om deze wedstrijd „offi cieel" te doen verlopen, zoals ook door Advendo een wedstrijd gehouden wordt. Deze medewerking werd zeer op prlji gesteld. De hele groep jeugdige henge laars vertrok naar het Langerak voor de wedstrijd, waar ook persfotografen hun werk deden. Ook was er gewaar deerde belangstelling van de ouders. De wedstrijd duurde van 24 uur, onder broken door een verfrissing voor de Jon gelui. Er werd een mooie strijd geleverd visje te verschalken, doch deze Ook bij de 2e serie wedstrijden voor de kinderen van de speeltuinvereniging "Kindervreugd" in Lisse-De Engel was het bijzonder fraai zomerweer, waar door het op zichzelf al een feest ge noemd mocht worden op deze wijze de kinderfeesten voor te jetten. Het be stuur van "Kindervreugd" gaf nu aan de grotere kinderen van 10-12 jaar ge legenheid om aan de wedstrijden deel te nemen. In de meisjesgroep werden de volgende deelneemsters de winnaressen: 1 Truus v. Duin, 2 Marg. Dofferhoff. 3 Jannie Grimbergen. 4 Nellie v.d. Vlugt. middag zat de vangst niet mee, wat vol In de groep jongens waren de volgende I gens de experts van Advendo te wijten deelnemers ten slotte als prijswinnaars' was aan de noordenwind. Toen het vier uit de bus gekomen: 1 Ad Boekei. 2 Ton- uur geslagen was werd door de jury ny van Rijk, 3 Bart v.d. Luyt en 4 het resultaat bekend gemaakt, welk ali Laurens v.d. Voort. volgt is: 1 André v. d. Reyden, 2 Clock Tot besluit van de speeltuinfeesten Pol, 3 Rich, van Houten, 4 Wlm Nye, werd voor de oudsten van 12-14 jaar 5 Adje v. d. Reijden, 6 Ton v. d. Lanz, een fietspuzzletocht gehouden. Daar- 7 Bart Jansen, 8 Co de Vries, 9 Arte verleden jaar dan stopt men en de han- voor jjad men de hulp Ingeroepen van de Balkenende. De grootste vis werd ge- del in graszoden komt niet voor april solexclub "Bollenstreek", bij wie men vangen door André v. d. Reijden. Een goed op gang. Deze mensen lopen |schljnbaar nooit tevergeefs aanklopt! serie mooie prijzen was voor deze win- 'n geval dus maanden zonder werk. ook hier was men gaarne bereid gevon- naars uitgestald na de wedstrijd en door Seen den een puzzletocht in elkaar te zetten de heer Van Houten namens het CAJ Reisen Ö.P. uit Huussen en pater P. J. L- v. Reisen,, moderator aan 't Mont- fortaan-college te Rotterdam, pater P. Wagenaar, prior van de abdij Grim-1 bergen en pastoor Bakker, zijn eerste - - - - 'cerk. het Op 19 oktober 1965 besloot de raad gen geldt dat zij zullen moeten voldoen van Noordwyk tot het ontwikkelen van j aan de per 1 januari 1966 van kracht een bouwstroom van ongeveer 400 wo- geworden, zeer verzwaarde "Wenken nlngen ln het bestemmingsplan "Boe- en voorschriften" van het Ministerie renburg" en machtigde b. en w. daar- waardoor in het bijzonder het kwali- - te vormen. Nadat het teitsniveau van de woningwetwoningen •formeerd, is dit reeds I belangrijk wordt verhoogd. Voor de erkzaam- j meergezins-woningwetwonlngen en dus •erkzaamheden voor alle ln dit plan begrepen woning- Terwijl de vijf geestelijken ™,a'' zyn veelomvattend geweest en daarbij j wetwoningen geldt dan nog de eis. dat hoofdaltaar «chnden zong het kerk- -n0B. I0VP,| zij zullen moeten ztin voorzien van een- koor een intredelied, metals thema voorzlene moeilijkheden worden overwon- trale verwarming. Met betrekking tot het slot van Romeinen 8. Verde - j (Jat de K,.(Jac|,tp voorbereidingstijd I de woningwetwoningen merken b. en w. ,a._liederen gezongen uit de - van onKPvr(-r 6 maanden ruim moest verder nog op, dat deze kunnen worden worden overschreden. Er rezen moei- gebouwd als A- en B-wonlngen. De A- Ijjkheden. Het pakket van 400 woningen i woningen zijn bestemd voor arbeiders en bevatte een zo grote verscheidenheid personen uit daarmee gelijk te stellen onlngtypen, dat het vrijwel onmo- inkomensgroepen, de B-woningen voor gelijk bleek voor het geheel een arbeids- een voorhoede uit de arbeidersgroepen besparend plan te ontwikkelen. Toen en de lagere middengroepen. Het uitvoe- bovendlen reeds in een eerste bespreking ringsniveau van de B-woningen moet de hogere instanties naar voren zoveel afwijken van dat van de A-wonin- n, dat slechts medewerking was te geu, dat .daaruit een prijsverschil van on- wachten voor een homvstroom van geveer 5.000,- ontstaat. B. en w. heb- z-,,me? meer dan 300 woningen, hebben b. ben gemeend hun keus te moeten be de Heer op de Olyfberg afscheid |>n w noodgedwongen moeten besluiten palen op A-woningen. Om tot de reali- genomen, werden zfjn leerlingen wee. |u( p|an totBongeï4r d„, Bering va„ het ontwikkelde plan te terug verwezen naar de aarae, a - terug te brengen. komen moet worden overgegaan; op de medemens. Tot slot van de plechtigheid zong het koor „Ode" van H. de Wolff. 1 hebb*" b' sa „Te Deum Laudamus" van Kees de Wijs. Kapelaan P. J. L. v. Reisen ver zorgde de predikatie. In de prediking werd centraal gesteld dat de priester een gids is, maar één die zoekt. Waar heen gidst hij? Dat is dieu, naar God. Hoe dienen wij God te zien? Wij ontmoeten Hem in de medemens. Maar dit kan ook omgekeerd worden, want in de ontmoeting met de medemens kunnen wij ook Hem ervaren. Toen de 1 tot verkoop aan Bouwbedrijf M. de Raad en Zoon C.V., te Noordwijk van de bouw van bovenbedoelde overtuiging dat hiervoor een voor de Minister aanvaardbare aanbieding kan worden verkregen. Op grond van er varingscijfers hebben zij bij de exploi tatie-opzet rekening gehouden met een totaalinvestering van ruim 2.325.,- per groot, vooral niet omdat woning-wooneenheid. Voor brandstof zal j hun aanloopperiode In de metaalsector heeft enkele moeite de jeugdigen te plaatsen. Machinebankwerkers kunnen vlot aan de slag. Veel vraag is er ook naar elec- triciëns, monteurs en loodgieters. Jam mer genoeg bestaat voor deze beroepen in de bollenstreek geen opleidingstnoge- lQkheid. Wel zal men meer mogelijk heden krijgen zodra de nieuwe lagere technische school in Hillegom gereed is. Jeugdige houtbewerkers komen belang rijk minder gemakkelijk aan het werk. Vooral voor jeugdige timmerlieden zo kersvers van de technische school moest men nog al eens moeite doen. Waarom? Niet alleen is het aanbod vry gedurende deel van de dag -met inbegrip dus van het brandstof verbruik- ongevéèr 25,-- a 30,--" pet maand bedragen. Voorlopige huur Uitgaande van de thans aan te houden investeringen en rekening houdende met de bijkomende stichtings- en exploita tie-kosten hebben b. en w. de gemiddel de voorlopige aanvangsduur berekend op 94,50 per maand, gedifferentieerd als volgt: 4-kamerwoningen 107,25 per maand. 3-kamerwoningen 95,— per maand. 2-kamerwoningen 75.75 per maand. 1-kamerwoningen 65,— per maand. Deze huurbedragen dienen te worden verhoogd met de genoemde kosten van nader te berekenen vergoedingen voor centraal-antenne-systeem, verlichting portieken en verzorgings trappenhuizen en gemeenschappelijke tuinen. Voor de berekening van deze vergoedingen zullen te zijner tijd de nodige voorstellen wor den gedaan. Met betrekking tot het bouwrijp maken van de bouwpercelen werd reeds eerder door de raad een paar jaar later niet aan de vraag timmerlieden kon voldoen. Trouwens: niet iedere houtbewerker behoeft tim- te worden. en men heeft er een pracht tocht weten te maken ook! Met grote span ning werd eraan deelgenomen. Ten slotte kwamen als winnaar^ uit de bus: afd. meisjes le prijs 12,50Marja Doffer hoff; 2e prijs ƒ10,00 Margo Schenk; 3e prijs 7,50 Ria Wéssel en 4e prijs 5,00 Nel van Duin. In de groep jongens wer den twee prjjzen uitgereikt: le prijs 12,50 Kees Hogervorst, 2e prijs 10,00 Sjaak van Ruiten. De speeltuinver eniging "Kindervreugd" mag weer op uitnemend geslaagde feesten terugzien! H(\t Comité Activering Jeugdwerk (CAJ) te Lisse organiseerde voor de jeugdrecreatie een jeugdhengelwedstrijd geweest, dat men -de opleidingen voor jeugdrecreatie een jeugdhengelwedstrijd 'tifrttriérhiaH" stopzetten dat menteen wéïfcé eëh gébot sufccëó ls"gewofdetö.'De inschrijving voor 50 deelnemers „ruim voltekend" ondanks het schitte rende zomerweer waardoor veel jeugd naar het strand getrokken werd. Om half twee werd bij „Openbare Werken" ver zameld, waar de voorzitter van het CAJ, de heer G. van Houten, de jeugd een uitgereikt. De jeugd was zeer voldaan over deze mooie wedstrijd, welke zeker nog eens voor herhaling vatbaar is in Lisse. Het CAJ mag ook dankbaar te- I rug zien op deze geslaagde jeugdmiddag voor welke aktiviteit ook de ouders K dankbaar zijn. Het is een goede recrea- I tiemogelijkheid voor de jeugd gebleken. I De postduivenvereniging „De Oude I Blauwband" vloog met -jonge duiven vanaf Roozendaal (110 km gelost om 8.50 uur. waarna om 10.10 uur de eerste duif thuis kwam met een snelheid i 1008 meter per minuut, terwijl de laatste prijsduif om 10.20 uur op hok was een sneü^id van.893 m. per minuut. De uitslag was: R. van Diest 1, 11. 13, 1/ 20; J. Faas 2. 24; G. Doeswijk 3, 10,Ié, 'de Borst V 7, 9; B. Schoone 6, 14, 22; B. Roodenbur? 19; H. van Dijk 15; M. van Diest 17, 25; Tijdens het gehele seizoen is nog niet één vlucht zo mooi geweest als deze. De „sterken" waren voorop. R. van Diest en J. Faas gingen met de taarten i de vereniging strijken. gezinshuizen in vier woonlagen Bij de receptie in de KSA waren van de Mortelstraat laten vallen, mede eengezinshuizen met daarbij ontwor- Krediet verstrext van j i naast de plaatselijke geestelijkheid o.aomdat in deze woningen een liftinstal- pen aantal garage-boxen benodigde voeren openbare werken en aanwezig, de rustend parochiegeeste- iatie moest worden aangebracht en daar-grond: 792.090.- voor de hoofdleidingen voor lijke van de Engelparochie, pastoor door een huurniveau zou worden be-2. tot bouw van meerbedoelde woning- Sas- water en electnciteit. het bouwen Roelvink, de heer J. P. Hulsbos van ,jat voor onze doorsneewoning- 1 wetwoningen. van de nodige transformatorgebouwtjes de Ned. Protestantenbond en het col- zoekende onaanvaardbaar is. Uit einde- De grondverkoop levert geen moeilijk- en het aanleggen van de straatverlieh- lege van b. en w. met hun dames Na een bouwpakket worden opge- heden op, omdat genoemd Bouwbedrijf tinS ,n het gebied van deze bouwstroom. een vrolijk lied van het Jongenskoor bouwd. bestaande uit 144 meergezins- bereid is voor de betreffende percelen ..Pius X" o.l.v. de heer A. J. v. d. Zan- huizen in drie woonlagen. 48 wooneen- de prjjs te betalen die daarvoor op grond den, sprak de heer J. M B. Teeuwis- heden voor bejaarden en alleenstaanden van de vastgestelde en door G. S. ge- se een welkomstwoord. Hij zei dat dit ,n ,|P onderbouw daarvan en 114 een-accepteerde exploitatie-opzet moet wor- jaar voor de parochie een goed jaar gezinshuizen. Verwacht mag worden, datden berekend. Deze prijs bedraagt in dit pakket, zowel wat betreft de1 totaal 757.500,-. beschikbaarstelling van de nodige con-1 tingenten als wat betreft de erkenning Vier miljoen als arbeidsbesparend plan, medewer king zal worden verkregen. SASSENHEIM TEIJLINGENRENOVA Ondanks de warmte was Teijlingen- Renova toch een aardige wedstrijd. Vooral de eerste helft was de strijd gelijkopgaand met aardige aanvallen. De 4c- klasser uit Haarlem liet vele flitsende aanvallen zien, waarbij Hoo- gervorst meermalen moest ingrijpen. Ook Teijlingen zat niet stil. Na 25 minuten wist Eikens een combinatie van Van Dam en v. d. Vlugt goed te benutten: 1-0. fcort hierna volgde weer een snelle aanval der gasten en ook Hoogervorst was verslagen: 1-1. Kort voor de rust gaf Wiering mooi door aan v. Dam en 't was 2-1. In de tweede helft werd Teijlingen zwaar onder druk gezet en spoedig was de stand gelijk. 2-2. Bijna in de zelfde minuut maakten de gasten Verdeelsleutel. Toen aldus de omvang van het bouw pakket was bepaald, moest een ver deelsleutel worden gevonden voor de huur- en koopwoningen, waarbij onzer zijds vanzelfsprekend het verkrijgen van zo veel mogelijk huurwoningen en goed kope koopwoningen centraal werd ge steld. Te dien aanzien werd op de vol gende basis overeenstemming bereikt: 144 meergezinshuizen en 48 wooneenhe den voor bejaarden en alleenstaan den te bouwen als woningwetwonin gen; 32 eengezinshuizen te bouwen als pre- niie-A-wonlngen (koopprijs 35.000,- bezittfvormingspremle 36 eengezinshuizen te bouwen als pre- mle-B-woningen (koopprijs ƒ41.000,- bezitsvormingpremie) 46 ongesubsidieerde woningen (koop prijs vrij, geen premie). Wel betreuren b. en w. het, dat als consequentie van deze opzet gedurende Bii Teiilingen was de inte- geruime tijd slechts meergezinshuizen resse er geheel uit. Men liet de tegen- I als huurwoningen ter beschikking zullen stander te veel vrij en hierdoor kwam komen, doch zijn ervan overtuigd, dat de stand snel op 2-4 Wel maakte Teii op deze wijze de belangen van de woning- lingen nog een geldig doelpunt, maar zoekenden het best ztjn gediend. De een- nadat de arbiter naar het midden had gezinshuizen, zullen Voor de hebben b. Nog geen oplossing De bouwstroom in het Beeklaan-kwar tier heeft een voortreffelijk verloop ge had en de daar in een ongekend snel tempo gereed gekomen woningen heb ben een zeer belangrijke bijdrage gele verd in de leniging van de woningnood onder de ingezetenen van Noordwijk. Een oplossing van de woningnood inschrijving ontvangen van Bouw- heeft die bouwstroom echter nog be- bedrijf M. de Raad en Zoon C.V. tot bedrag van 4.138.902.-, exclusief de bouwkundige voorzieninen voor de cen trale verwarming. B. en w. moeten nog afwachten of deze aanneemsom door de Minister zal worden geaccepteerd, maar hebben de stellige verwachting, dat met betrekking tot de -al dan niet te wij zigen- aanneemsom overeenstemming zal worden bereikt. Ten aanzien van de kosten van de centrale verwarming ver keren zy nog in het onzekere, maar de ingewonnen Informaties geven hen de slist niet gebracht. Zelfs is in feite nog slechts van een geringe teruggang van het aantal woningzoekenden sprake. Ook van de eerste bouwstroom in "Boerenburg" mag geen oplossing van de woningnood worden verwacht. Maar voqr velen -en tot onze vreugde ook voor een groot aantal bejaarden en al leenstaanden- zal weer passende woon ruimte ter beschikking kunnen komen, waardoor de realisering ook van deze bouwstroom de inzet van al onze krach ten rechtvaardigt, aldus b. en w. GRONDZAKEN IN NOORDWIJKSE RAAD VOOR ACHTERWEG EN BOERENBURG De lozing van het afval van de Riool- i en 2.61.80 ha voor de prijs van 137.230 waterzuiveringsinstallatie te Noordwijk totaal tegen bepaalde voorwaarden be- geschiedt door middel van rioolbuizen treffende de termijn van overdracht. B. in de duiker van de vullnlsbeldt in een j en w. stellen de raad voor tot deze sloot bij die belt. weilke sloot groten-1 overdracht te besluiten, deels eigendom is van de heren J. C. Een eerder genomen besluit van de Hoogeveen. In verband met de volksge- raad tot aankoop van een perceel grond zondheid moet dit sloot worden afge- in Boerenburg voor de prijs van ƒ41.163 damd en omrasterd, opdat het vee er van de heer W. J. Peschier hebben G.S. Tourwinnaar met prachtige fiets naar huis nemen aan de sport zelf en niet om de Tour te winnen! Hij mocht aan Paul Meijer uit Sassenheim de hoofdprijs aan bieden, een prachtige tourfiets, geschon- ken door de firma J. Reijerkerk. De heei Van Leeuwen wilde best ruilen met z^n g! "brikkie"! Na de twee andere hoofd- r' prijzen uitgereikt te hebben aan nr. 2 van L de Tour R. v.d. Veek en nr. 3 H. Bis- t, schops, wenste de heer Van Leeuwen de K Tourcommissie van harte succes toe met L de organisatie van de Tour de Lisse 1967. Op naar de lie Tour! Paul Meijer kreeg ook nog de mooie beker van de Leidse Courant van het bergklassement. gewezen ging hij aan de grensrechter vragen of het juist was. Resoluut, als by de finair van de wereldbeker, wees de grensrechter naar het doel. Toen bleef Teijlingen nog een beetje knoei en tot het einde AUTOBOTSING Vrijdagavond half 8 vond er op de hoek Narcissenlaan/Hoekstraat 'n auto- Ixitsing plaats. De bestuurder van een Opel-personenwagen gaf geen voor rang aan een Simca-personenwagen, bestuurd door inwoner uit Den Haag. De Simca werd in de linkerflank deling betreft slechts zeer geringe ver schillen vertonen. De prijsverschillen zullen in hoofdzaak hun rechtvaardiging moeten vinden in de ligging, de afwer king en de te gebruiken materialen. Ten aanzien van het prysvxerschil tus sen de premie-A- en de premie-B-wonln- gen mag op een scherpe co'ntröle van het Ministerie worden gerekend. W. \V.-woningen De woningwetwoningen zijn te ver delen In 72 vler-kamerwoningen en 72 drie-kamerwoningen met een Inhoud van respectievelijk 335 en 298 mS. terwijl de 48 wooneenheden ln de onderbouw gereden, kwa de groenstrook te- zijn te splitsen In 42 twee kamerwonin- recht, en werd totaal vernield. Per-j gen (189 m3) en 6 één-kamerwoningen de gemeente van enkele percelen grond aoonlyk letsel deed zich niet voor. (150 m3). Voor alle te bouwen wonln- in Boergenburg, reap, groot 2.46.50 ha Er was zaterdagavond in het KAB-1 ken. Alvorens tot de prijsuitreiking c gebouw te Li&'se een bijzonder goede en te gaan werden eerst een aantal nu feestelijke stemming bij de uitreikingdia's vertoond van de gehouden Tour van de prijzen, hetgeen wel leek op j 1966 met muziek en toelichting, een ware prijzenregen op de rennersBij de prijsuitreiking werd begonnen van de "Tour de Lisse 1966". De hoofd- met de Tourmissen die elke avond zo prijs bestond uit een compleet tourrij- spontaan hun plicht van het uitgeven winnaar hadden vervuld. niet uit kan drinken. I» overleg met met goedgekeurd, omdat nog niet In de p>u, Meljw uj, Sa8benhpim „aar huis Zij ontvingen allen een toto van dit de heren Hoogeveen zal een strook \aste fmanc enng van e e a mg van ^jj^, maar ook de overige prijzen wa- "gewichtig" pioment! Zij ontvingen ook Tourvereniging "De Bollenstreek", welke ren bijzonder fraai te noemen, zoals een mooi vaantje. Na een korte pauze tot aangename taak had om de heer er trouwens alle jaren gebruikelijk is ge- waren het de heren v.d. Vlugt en Mes- mevr. Van Kesteren te huldigen. Hij rj weest maar bij deze 2e lustrumtour man die de aanwezigen veel deden ge- dankte de echtelieden, wfer naam on- L-l zeker niet minder. nieten van de door hen gemaakte dia's uitwisbaar aan de Tour de Lisse verbon- I Het was voor de heer Jan van Kes- in kleuren. De mooie uitvoering van de- den zullen blijven, voor alles wat zij sa- I teren, die door drukke werkzaamheden ze reportage lokte een warm applaus men in 10 jaar "Tour de Lisse" gedaan I thans de Tour de Lisse uit handen had uit. Hierna was het moment aangebro- hebben door hun eminente leiding. Hij I gegeven aan het bestuur van de Ren- ken waarop Jan van Kesteren aan de liet zijn dankwoord gepaard gaan van I en Tourvereniging "De Bollenstreek", renners de prijzen uitreikte. Hij deed de aanbieding van een schrijfset aan df I een groot genoegen om toch uitgenodigd dit op de hem bekende geestige en hu- heer Van Kesteren en een prachtig I te worden deze feestavond te leiden na- moristische wijze, waardoor dit moment bouquet bloemen aan mevr. Van Kes- I mens genoemd bestuur. Hij riep aller- een feest op zichzelf werd! Toen vervol- teren-Beelen. Nadat alle renners nog I eerst een woord van welkom toe aan de gens de heer P. van Leeuwen tot de een verrassing van de firma BeiJers- I heer P. van Leeuwen, voorzitter van prysuitfeiking van de drie hoofdprijzen bergen en een herinneringsvaantje ir I de Gem Sportstichting, die bij verhin- overging merkte deze vooraf op. dat ontvangst hadden genomen, werd de» I dering burgemeester de Graaf verte- een prijs winnen natuurlijk wel aardig mooie feestavond met een woord vsu I genwoordigde. Aan hem was opgedra- is. maar het mag dAArom alleen beslist dank aan alle medewerkenden door d» I gen om de drie hoofdprijzen uit te rei-niet gaan. Het belangrijkste is het deel- heer Bemelman gesloten. heren Hoogeveen zal een strook vaste financiering van de betaling grond aan de gemeente worden ver- de koopsom kon worden voorzien. B. en kocsht. teneinde aan de ten behoeve w. menen te mogen verwachten, dat de van de volksgezondheid gestelde voor- nodige middelen binnen afzienbare tijd waarden te kunnen voldoen. De koop- ter beschikking komen en stellen de prijs bedraagt 6200.Op de nieuwe raad derhalve voor opnieuw tot perceelgrens zal de gemeente rastering plaatsen, ln de dam zal een duiker worden aangelegd en een deel van de aloot zal op de vereiste diepte en breedte wórden gebracht en ge- Boe renburg. Met mevr. N. WassenaarImthorn en de heer F. J. Wassenaar ia over eenstemming bereikt tot overname door genoemd perceel te beslui- Een gedeelte van de destijds van de n.v. P. v. d. Meer Cz.. aangekochte grond in Boerenburg was verpacht aan de fa. Gebr. Hiep. Aan de hand van boekhoudkundige gegevens werd de schadeloosstelling wegens afkoop van pachtrechten berekend op 38.000. waarmee de pachters accoord gaan. B. en w. stellen de raad voor tot toeken ning van de achadeloossteling te beslui-

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4