Abe wil je een stak kaas nithet vuistje „Regenboogtrui alleen voor echte kampioen Boeiende zeilduels op derde dag Sneekweek Nieuwe veiligheids normen voor Amerikaanse auto's Sterkere Taunus 12 6l 15 A binnenkort te verwachten DE LEIDSE COURANT DINSDAG 16 AUGUSTUS 1 Alan Ball voor ruim één miljoen naar Everton LONDEN. Alan Ball, één van de sterren van het team dat Enge land de wereldtitel bracht, is voor een recordbedrag overgenomen door Everton. De ploeg uit Liver pool betaalde aan Blackpool, waar voor Ball uitkwam, 110.001) pond sterling, rond 1,1 miljoen gulden. Het Is het hoogste transfer-bedrag dat ooit werd neergelegd bij de overgang van een Engelse speler naar een andere vereniging in dit land. Geruime tijd had de Engelse binnenspeler al plannen om Blackpool te verlaten, Het hoge transfer, bedrag dat de club eiste, schrok de ge gadigden echter aanvankelijk steeds weer af. Ook voor het oude „record" was Ever ton, winnaar van de F.A.-Cup, verant woordelijk. Twee jaar geleden betaalde de vereniging uit Liveipool 80.000 pond voor Fred Pickering van Blackburn Rovers. Alan Ball ia echter niet de allerduurste speler die er op.de Britse voetbalvelden rondloopt. In 1962 telde Manchester Uni. ted 116.000 pond neer toen Denis Law werd overgenomen van Torino. Jan Maathuis won concours hippique ZWOLLE Jan Maathuis heeft giste ren tijdens het concours hippique te Zwol le zowel het Parijs' springconcours als het springconcours MB met een overwinning afgesloten. Bij het springconcours MB was zijn overwinning wel bijzonder over tuigend. want naast de eerste plaats met Fliegette eiste hij met Nenuphar ook de tweede plaats voor zich op. De uitslag luidt: Springconcours MB: 1. Jan Maathuis (Geesteren) met Fliegette 1.25.5. 4 str.pnt., 2, Jan Maathuis (Geesteren) met Nenu phar 1.29.2, 4 str.pnt., 3. P. E. Hulzinga (Den Haag) met Tantalizer 1.41.7. 4 str. pnt., 4. Hans Brugman (Almelo) met Sea Lord 1.46.2, 4 str.pnt., 5. Harry Wou- te. .in de Oudenweyer (Eist) met Erbach 1.48.9, 4 str.pnt. Parijs' springconcours: 1. Jan Maathuis (Geesteren) met Fliegette 15 pnt (na drie 'barrages). 2. Hans Brugman (Almelo) met Black Magie 15 pnt. 3. Harry Wouters van de Oudenweyer (Eist) met Erbach 15 pnt, 4. Tjeerd Velstra (Marssum) met Espoir 15 pnt. Judith de Nijs tweede in zwemmarathon QUEBEC. Judith de Nijs is in een zondag gehouden Internationale zwem marathon over zestien kilometer in de Canadese stad Quebec als tweede ge ëindigd achter de Italiaan Guilio Trava- iglio. De Italiaan zwom de afstand in 4 uur 20 min. 30 seconden. Judith deed er precies tweeëneenhalve minuut langer over. De Utrechter Herman Willemse winnaar van verleden jaar finishte al» derde. Vijftien deelnemers, onder wie vier dames, kwamen aan de start. Tussen de sterren uit het nabije en meer verwijderde voetbalverleden nam Faas Wilkes met nog steeds briljante rushes een opvallende Quicksilver S doet weer poging DEN HAAG Aan het kampioenschap van Nederland dat zondag op de renbaan Duindigt wordt gehouden zullen 11 dra vers deelnemen. Het zijn de Nederlandse paarden C. Alkestis van E. Zanto, X Plu to. z the Saint, Quichsilver S, Zilo en Axkit Hollandia en de buitenlanders Oli vier B, Jour de Java, Fritz Hanover en Geimano. Vorig jaar werd de titel na een schit terende strijd tegen Quicksilser S door de Franse hengst Jour de Java gewonnen. Het kampioenschap wordt gehonoreerd met een bedrag van 4.500.—. MIDDELINK OVER DE NURBURGRING: Selectie mn de amateurs voor KNWU probleem Donner nu laatste SANTA MONICA. De uitslagen van de zeventiende en voorlaatste ronde van het Piatigorskyschaaktoernooi luidden: Fischer (V.S.)—Spasski (Rusl.) Petrosjan (Rusl.)—Najdorf (Arg.) 1—0, Unzicker (Duitsland)— Portisch (Hong.) Ivkov (Z.-Slav.)Donner (Ned.) 10 (33 zetten), Larsen (Den.)Re- shevsky (V.S.) 1—0. De stand is daardoor: Fischer en Spasski 10%Larsen 9%; Portisch en Unzicker 9; Petrosjan 8%; Najdorf en Reshevsky 8; Donner en Ivkov 6 pnt. In de laatste ronde speelt Donner met zwart tegen Spaaaki. NUTH „Een bijzonder lastig par cours, misschien wel het moeilijkste uit de periode dat ik meeloop in de we reldkampioenschappen (sinds 1949)", is het oordeel van wegcoach Joop Mid- delink, die gisteren met de gehele ploeg een bezoek bracht aan de kamp plaatsen voor de komende wereldkam pioenschappen. „De Sachsenring had al een slechte naam onder de Vlot verloop van Europ. titelstrijd Olympiajollen SNEEK lie derde dag van de Sneekweek 1966 is er een met. ideaal zeil weer geworden. Er stond een stevi ge bries die de zeilers alleen bij de start en bij het ronden van een bovenwindse boei moeilijkheden opleverde. De Gro ningse 16 m2-zeilers zijn momenteel heer en meester. Gisteren wonnen zij niet de gebroeders Helder ais grote fa vorieten de groepswedstrijden tegen Friesland en Overijssel, terwijl ook In de invidueie wedstrijden Helder de toon aangeeft. Jn de ruim dertig klassen werden enkele zeer (Kielende wedstrij- den gezeild. Vooral bij de Finnzeilers werd er felle strijd geleverd. Van de groep van vijf, die op de finish af kwam. werd WIchera uit Hengelo tenslotte winnaar. De strijd tussen de snelle FD's werd ontsierd door vele vergissingen, waar van Kraak, alsmede de jonge Van der Pal uit Monnikendam het slachtof fer werden. Smit uit Bergen (N-H) inoest de strijd staken, doordat hij het »j-oog van sijn boot losscheurde, wel een bewijs dat het materiaal met deze wind op da proef werd gesteld. In de Valken was do bekende oud-FD-zeller Da Vries uit Grouw de sterkste, bij de Campussen won Jongejans uit Sneek. Ook de ragenboogzeilera, die met de- za wind een spectaculaire aanblik bo den, hebben geen gemakkelijke middag gehad. Van Wijk, die al niet fit ln de boot stapte, moest er na afloop ziek worden uitgeh&ald. Desondanks had hij gewonnen, want na een matige start was hij steeds verder naar voren ge schoven en ging tenslotte onder de zei len van Bakker door, die tot dan toe op kop gelegen had. Bakker werd later gediskwalificeerd, omdat hij te vroeg door de start ging en niet bemerkte dut zijn terugroepnunmier aan de startto ren hing. Hofland, die als enige op bak boord startte en daardoor achterop raak te, zeilde ook zeer sterk en werd twee de. In de Vrijheidsklasse nam De Haas uit Breukelen revanche voor zijn neder laag van zaterdag. Na een stormachtige zondag, toen de wedstrijden wegens de harde Zuidwes ten moesten worden afgelast, is giste ren op de Westelnderpias bij Aals meer een begin gemaakt met de Euro pese kampioenschappen ln de Olympla- jollen, een evenentent dat tijdens de belde eerste wedstrijden werd begun stigd door Ideaal zeilweer. De weersom standigheden waren er mede de oor zaak van dat de eerste dag van dit Eu ropese kampioenschap vlot verliep en geen enkel protest bij de organisatoren werd Ingediend. tuur gesteld. Uit het veld van 46 deelne mers behaalde hij twee keer een schit terende overwinning. In de eerste ract zeilde na de eerste ronde de Westduit ser Eucher op kop, gevolgd door de Ne derlander Van der Voort en Woite. In de tweede ronde slaagde Woite erin de kop te bereiken en zijn landgenoot naar de tweede plaats terug te dringen. Ook de Nederlander Van der Voort, die eert tweede was, verloor een plaats aan Woite. Opvallend was ln deze wed strijd het zeilen van de Nederlandse kampioen Cas Visser, die na een slech te start ophaalde tot de kopgroep en op de eindstreep nog als vierde binnen- De tweede race, waarvoor twee starts nodig waren, leverde opnieuw een winning op voor de Duitse favoriet Woi te, die vrij spoedig op kop zeilde. Ook Cas Visser speelde weer een belangrij ke rol en slaagde erin om de derde plaats op de finishlijn te bereiken. Hij ataat in het algemeen klassement nu derde achter Woite en Eucher. Zeiler» naar Duitsland Tien Nederlanders zullen van 22 tot en met 27 augustus in de Lübecker Bocht bij Travemtlnde (W-Dld) deelne men uan de wedstrijden om het Europe se kampioenschap ln de Sharpy-klasse. Er zullen zes races worden gezeild. De beste vijf prestaties van de deelnemers tellen voor de eindklassering. Chris van Swol zal zijn titel die hij vorig jaar op de Westeinderplassen veroverde, in West-Dultsland verdedigen. Het Neder landse contingent bestaat verder uit: Vlek, nationaal kampioen 1966, Guide- mond, winnaar van de Kieler Woche, Van der Glas, Mulderlj, Van Veen, Goetje8, Loew, Scholten en Kuin jr. (ADVERTENTIE) lijden» t Uwe V l deze races heeft de Westduit- i Woite, winnaar van de titel ia 1964 en 1965, opnieuw zijn kandida- JOOP MIDDELINK Puskas kwam bij oud-Oranje niet aan treffers toe TILBURG Een Westfaalse selectie- ploeg, voornamelijk bestaande uit Bun- desligaspelers, heeft gisteren in Tilburg in een ter gelegenheid van het 70-jarig bestaan van WlUem II gehouden ere- wedstrijd met 53 gewonnen van een team ran oud-internationals. Voor de rust, die met 'n gelijke stand (11) inging, hadden de oud-interna tionals dank zij vaak voortreffelijk spel van Lenstra en Wllkes een licht over wicht. Na 31 minuten kwamen zij aan de leiding toen Zaro, de Duitser, die vroeger voor Willem II speelde, een strafschop mocht nemen omdat de door gebroken Wilkes was gehaakt. Dank zij een ver schot van Neusser kwamen de Duitsers vijf minuten later gelijk: 11. Na de hervatting toen de 13.000 toe schouwers. die in het bijzonder gekomen waren om de ex-Hongaar Ferenc Puskas aan het werk te zien, een ftel op winst spelend Westfaais team zagen, zakten de oud-internationals iets terug. Door uitstekend verdedigen van Van der Hart en Brooymans bleven zij echter overeind. Zij konden zelfs dooi Lenstra en de Willem II-speler Timmermans nog een 31-voorsprong nemen. In de slotfaze sloegeh de Duitsers, die over een betere conditie beschikten, echter terug. Door drie doelpunten van de schietgrage Meier en een treffer van Wimmer werd n het laatste kwartier 53. gekregen, maar deze Nürburgrlng is veel kwader dan het Oostduitse circuit, dat slechts éën lange klim had. Hier gaat het echter voortdurend op en neer met enkele zeer lastige „colletjes". Op de Ntirbiirgring zullen de echte kam pioenen de regenboogtrui aankrijgen", aldus Middelink. Hoe de renners erover denken? De meest positieve reactie kwam uit de mond van Eddy Beugels: „Dit is pre cies voor mij op maat. Als ik hier met Harry Steevens op de meet af zou ko men, zou ik me niet ongerust maken". Evert Dolman, die het parcours uit de ronde van Duitsland kent het werd toen echter in tegengestelde richting gereden trof Beugels in het zwak ke punt toen hij opmerkte: „Denk je er ook zo over als ik nou toevallig bij je zit?". Beugels, die tijdens de rondrit per auto fietsen zijn streng verboden op de Nürburgrlng) de Rotterdammer had zitten uithoren over versnellingen en lange of korte cranks, een terrein waarop Dolman zeer deskundig is, schrok even en gaf toen toe: „Ja, dat zou de zaak veranderen". Tevoren had de ploeg ook het par cours voor de tijdrit over 100 kilometer verkend. Het voert door de landelijke omgeving van Keulen, heeft over het algemeen een uitstekend wegdek maar kan-*bij slecht" weer, vooral als het waait ook zeer lastig zijn. Vervelend De sportcommis8ie van de KNWU Is overigens ten aanzien van de uitein delijke selectie van de amateurploeg voor de wereldkampioenschappen op de weg voor een moeilijke taak komen te staan. Zoals bekend had men na het natio nale kampioenschap, dat door Jan van der Horst werd gewonnen, zeven gega digden voor de zes beschikbare plaat sen aangewezen. De gehele ploeg en Tiemen Groen, die deel uitmaakt van de tijdritformatie, werd ingeschreven voor de Vijfdaagse van Namen, die woensdag tot en met zondag wordt ge reden. Deze etappekoers zou in hoge mate beslissend zijn voor de uiteinde lijke selectie. Maar nu heeft Joop Middelink, die met de ploeg het gebruikelijke trainings kamp in Nuth heeft betrokken, bericht ontvangen dat Namen slechts zes deel nemers accepteert: Eddy Beugels, Har ry Steevens, Leo Duyndam, Evert Dol man. Wim Dubois, en Riny Wagtmans. Uitgerekend Jan van der Horst werd niet aanvaard! Voor de wegcoach kwam deze boodschap als een donderslag bij een heldere hemel: „Hoe we nu moeten selecteren is mij een raadsel. Van der Horst en Groen moeten, terwijl wij in Namen rijden, dan maar andere koer sen in België gaan rijden. Een vu. lende bijkomstigheid in deze affaire is de afwezigheid van de voorzitter van de Sportcommissie, mr. J. P. A. van Bal- Iegooyen-de Jong, die na 't wegkam- ploenschap met vakantie is gegaan. Hij is ook chef d'equlpe voor de wegploe- gen en zal dus de aangewezen man zijn Nederlandse scheidsrechters naar buitenland DEN HAAG. Voor enkele belang rijke Internationale voetbalwedstrijden zijn Nederlandse scheidsrechters aange wezen, I»e lieer F Dorpinans uit Arn hem zal op 27 en 28 augustus als scheidsrechter bij het toernooi om «Ie Trofee Mohammed te Casablanca fun- j geren. De kwartfinale van de Intertoto- eompetltie tussen Norrkjjping en Kin- tracht Frankfurt zal worden geleid door A. Aalhreeht uit Hoek van Holland. Senegalees liep 100 min 10.2 Ujl'VEN - H.i™ Mm «e Medert.ncta, heütorehtM. in '.ciï door een val kort voor de finish de titel op de 800 nieter verspeelde. Is gisteren in Leuven tijdens internationale wed.stri.jden tweede geëindigd achter de Belg Deher- toghe. Mellaril noteerde 1.50.7, Deher- toghe was 0,6 sec sneller. Anton Blok, de Nederlandse kampioen, bezette in 1.52.3 de vijfde plaats. Servee WIJsen werd met een sprong van 4.00 »n tweede bij het polsstokhoogsprin gen. Willy Willems, de Nederlandse re cordhouder op de 3000 meter steeple chase eindigde op zijn specialiteit in 9.24.0 als derde. Het nummer werd gewonnen door de Olympische kampioen Gaston Roelants (Belg) met 8 35.6. No op den Oordt was met 14.21.2 de snelste 500-me terloper. De beste prestatie van de wed strijd kwam op naam van de Senegal ees Kooe, die de 100 meter won io M edstrijd tussen Chemie en Legia Warschau leiden en scheidsrechter A. Boogaerts uit Dordrecht leidt de ont moeting lussen Standard Luik en het IJslandse Valur. Hij zal bij deze wed strijd worden geassisteerd door de grens rechters J. C. H. Bentvelzen (Leldschen. dam) en J. Hendriks (Zwolle). Twee wedstrijden van het toernooi om de Europa Cup voor landskampioenen zullen ook door Nederlandse arbiters worden geleid. De ontmoeting tussen het Ierse F.C. Waterford en F.C, Vorwkrts Berlin zal in handen zijn van A. Boo gaerts en in Belfast zal L. van Ravens (Schiedam) de leiding hebben van de wedstrijd tussen Linfield F.C. en ArLs Bonneweg (Luxemburg). Grensrechtere zijn J. C, Vervoort (Berkel en Rodenrijs) en B, li Hoppenbrouwer (Den Haag). Er is veel te doen geweest over liet door de Amerikaanse advocaat Ralp Nader geschreven boek „Unsafe at any speed". De schrijver verwijt in zijn werk de Amerikaanse autofabrie- ken, dat zij aan de belangrijkste eis, die men aan een auto moet stellen, de veiligheid, nauwelijks aandacht be steden. Vele pennen zijn tegen Nader in verweer gekomen, terwijl anderen de stelling van de Amerikaanse advo caat verdedigden. Ook de Amerikaan se regering heeft zieli intensief met de automobielen bemoeid en het gevolg is geweest dat de regering een aantal veiligheidsnormen heeft bekend ge maakt, waaraan personenauto's van het type 1968 moeten voldoen. De nieuwe auto's moeten zijn voor zien van een betere dashboardbekle ding, inschuifbare stuurkolom. hoofd steunen voor de passagiers, schouder riemen naast de reeds bestaande vei ligheidsriemen en een extra-remsy- steem. De nieuwe stuurkolom moet in geval van een botsing ruim 20 cm in elkaar kunnen schuiven. Door de hoofdsteunen wil men voorkomen dat Het spaaklozestuurwiel van de DS is een unieke veiligheidsvoorzieni- die voorkomt dat de bestuurder bij een aanrijding gewond wordt door stuurstang of een scherp onderdeel van het stuur. het hoofd van de passagier bij een bot sing krachtig naar achter slaat. Andere belangrijke normen zijn: 'n dikke bekleding van de voorste zit plaatsen ter bescherming van de pas sagiers op de achterbank, een veilige plaatsing van asbakjes, aanstekers, raam- en deurkrukken, uitsteeksels van het schuirfdak, versnellingshendel verlichting en radio, een extra hydrau lisch of mechanisch remsysteem voor het geval dat het primaire systeem weigert, binnen spiegels die bij een botsing gemakkelijk loslaten. Intussen zijn de opvattingen van de autocontructeurs en het publiek ook aan het veranderen. De man of de vrouw in de auto is ook nog altijd schuldig aan de onveiligheid. Men staat immers nog altijd onverschillig tegenover een van de veiligste en een voudigste beschermmiddelen tegen 'n gewelddadige verkeersdood: de veilig heidsgordel. Robert Wolf, hoofd van de afdeling vervoersresearch aan de Cornelluniversiteit. is van mening, dat, indien de veiligheidsgordels alge meen werden gebruikt, het aantal do den bij verkeersongevallen met onge veer 35 procent zou verminderen. ons eigen land vormen de automobilB ten die veiligheidsgordels in hun wagl hebben laten monteren, een minti-B heid (15 procent). Het aantal dat M gordels ook werkelijk gebruikt is cm, kleiner (5 tot 10 procent). De Amerikaanse auto-inclust-s haast zich om reeds nu een aantal vJ ligheidsvoorzieningen in de wagens ja brengen, maar of de wagens van 19)Jj veiliger zullen zijn dan die van 19» blijft nog altijd moeilijk te voorspK len. General Motors heeft in febn ri bekend gemaakt, dat al de modell voor 1967 worden uitgerust met dubt-, le remsystemen en een stuurkolo: die bij een botsing ineenschuift. American Motors zal deze stuurt, j lom van G. M. kopen en Chryslj heeft al losgelaten, dat men er ze bouwt. De stijve stuurkolom Ford, die een stuk dieper ligt dan b stuurwiel, schijnt geen problemen v de Amerikanen op te leveren, r stuurkolom is al te vinden in alle r ringsauto's te Washington, v wagens zijn de veiligheidsnormen enige jaren zeer hoog. NOG ALTIJD AVERS TEGEN VEILIG HEIDS gevormd door de twee RIEME en achterzijde. KALENDER 1967 AUTO-EXPOSITIES In zijn laatst gehouden bijeen komst. heeft het Internationaal bureau van de automobielin dustrie te Parijs de data vastge steld van de in 1967 te houden automobieltentoonstellingen. Afgezien van de in februari 1967 te houden 54ste RAI-tentoonstel- ling van personenautomobielen, komen op deze kalender de vol gende tentoonstellingen voor: Brussel 1829 januari. Amster dam 1626 februari, Genéve 9—19 maart. Belgrado 2230 april, Frankfurt 14—24 septem ber. Parijs 515 oktober, Londen 18—28 oktober en Turijn 1—12 november. Saab komt met viertaktmotor De Zweedse vliegtuig- en autofabriek Saab komt met een wagen op de markt die ls uitgerust met 'n viertaktmotor van 1500 kubieke centimeter, die een vermogen van 72 sae pk levert. De Ne derlandse importeur verwacht in okto ber de eerste wagen, waarvan het ui terlijk gelijk is aan dat van de Saab 96 (tweetakt). In overleg met Saab heeft Ford Duitsland de viertakt v-motor ontwor pen. Met Ford heeft Saab een contract op lange termijn voor levering van deze motoren afgesloten. FORD IN STRIJD MET 0PELWAGENS De Fiat 124 die in de plaats ls geko men voor de Fiat 1300 is ln Nederland aangekomen. Momenteel is men druk bezig om de dealers in Nederland van wagens te voorzien. Vernacht mag worden dat in september de eerste wa gens worden afgeleverd. De prijs van de Fiat 124 is 7150 gulden. De fabrieksvakanties in de belangrijk ste automobielfabrieken van Europa zitten er weer zo'n beetje op en dat be tekent dat spoedig weer nieuws ver wacht mag worden. Het. is namelijk 'n hekend verschijnsel in de autonioblel- wereld, dat men tijdens de fabrieksva kanties nog wel eens het een en ander aan de lopende banden wil veranderen om dan plotseling te komen met gewij zigde wagens. Bij Volkswagen komen in Wolfsburg de eerste „kevers" met 1500-cc-moteren al van de band, ter wijl verwacht mag worden dat spoedig ook bij Ford Keulen veel zal verande- Blnnenkort mag bij Ford de nieuwe Taunus 12/15 M verwacht worden. De serie bestaat uit een 1200, 1500, 1500 s en een coupeversie. De wagens heb ben een iets groter vermogen dan de voorgaande modellen. De V4-motor, die de voorwielen aan drijft. is in principe ongewijzigd. De 12 M en de 15 M hebben een vermogen van respectievelijk 45 en 55 pk. De TS- Berie komt aan 70 pk toe. Volgens vrij positieve berichten ont wikkelt de Keulse Fordfabriek thans zwaardere modellen om de concurren tiestrijd met de grote Opeis goed aan te kunnen. Er is sprake van een model in het genre van de Zephyr-Zodiac van Ford Dagenham. Ook zouden de wa gens geleverd kunnen worden met mo toren tussen 2.2 en 3 liter. In de loop van 1967 mag men deze serie verwach ten. Uit alles blijkt echter dat Ford Keulen de politiek, die General Motors met de Opeis reeds enige tijd voert, ook gaat overnemen en de Taunus-mo- dellen nu wat gaat „veramerikanise- General Motors neemt echter de strijd op met Ford in de duurdere klas se. Over enige weken komt de „Cama- ro" op de makrt, een sportieve mid denklasse die het moet opnemen teg! de Ford Mustang. Op 29 september de „Camaro" geïntroduceerd worde Bij BMW ook nieuw. In Duitsla: zijn de eerste 2000 Tiluxs al op de wj t En dan is natuurlijk het wachte, op het grote nieuws van D.A.9 Het zal nu echt niet meer zo laai duren of de Eindhovense fabrie doorbreekt de geheimzinnige wai die thans nog rond de nieuw wagen hangt. Diverse toelev- ringsbedrijven hebben reeds hu eerste opdrachten voor het lev ren van onderdelen voor nieuwe D.-A.F. verzonden. Het li; dan ook helemaal in de lijn verwachtingen, dat thans snel d nieuwe DAF-middenklassewage aan de publiciteit zal worden pri; gegeven. CON TACT De benzineprijs in Duitslai is met een halve pfennig F liter omhoog gegaan. De Diesf olie is met 4 pfennig per lii< gestegen. De carburators van alle auto in de Duitse Bondsrepubl- moeten binnen afzienbare r dusdanig zijn afgesteld, dat b9 het stationair draaien van J motor het uitstoten van het rSfl vaarlijke koolmonoxydegas to een minimum beperkt wordt. De Franse regering best- deert de mogelijkheid automob listen te verplichten een extw slot tegen inbraak op hun auto1 te laten aanbrengen. Een Hillman Imp. motor, vf groot tot 998 cc. wordt gebruik' in een zjjspancomblnatie die bt wereldrecord sprint ln de 1300 f klasse gaat aanvallen. Op bf^B ogenblik heeft de combinatie I een snelheid bereikt van 193 bo per uur. Het wereldverkoopcijfer b' ten de V.S. en Canada was U Chrysler in de eerste helft 1966 liefst 17 procent hoger c in dezelfde periode V(

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6