Felle brand aan Hooigracht berooft jong echtpaar van alle woonruimte DE LEIDSE COURANT DINSDAG 16 AUGUSTUS 1 Hl Het lot van een jong echtpaar, dat a.s. vrijdag precies een jaar ge trouwd is, was gisteren om 1 uur binnen tien minuten getekend. Een felle brand, ontstaan doordat de vlam in de pan sloeg, of omdat de poes de braadpan van het vuur duwde, terwijl de vrouw des huizes beneden aan het telefoneren was, beroofde de heer en mevrouw Van Gent-Rutges aan de Hooigracht van hun gehele bezit. Nieuwe meubels, kleren en kostbare boeken (de heer Van Gent heeft een aantal hiervan nodig voor zijn studie) gingen verloren. Maar het ergst van al is, dat ze nu vrijwel op straat zijn komen te staan. Poes kondigde rookwolken aan Toen Atie Rutges stond te telefoneren kwam de poes naar heneden springen, j gevolgd door dikke rookwolken. Toen de hevig geschrokken mevrouw boven kwam, stond de hele kamer al in lichter- laaie. Ze waarschuwde onmiddellijk dp i brandweer, die echter op hetzelfde mo ment met gierende sirenes reeds was ge- arriveerd. Overal lekten de vlammen. Langs gordijnen en hardboard plafond. over de nieuwe vloerbedekking en langs j bedden en meubels. Urie streden OPENING HERBOUWDE TRIBUNE De cricket- en voetbalvereniging „Ajax-sportman-combinatie" opent op 27 augustus a.s. te 14.30 haar herbouw de tribune op het terrein aan de Kem- penaerstraat te Oegstgeest. Woningtoewijzing niet te binden aan contract met beperkte tijdsduur In 1964 is het door raadslid S. J. Roorda ingediende voorstel, luidende ,De Raad verzoekt B. en W. na te gaan of en op welke wijze de toewijzing van woningen aan een contract met beperk te tijdsduur kan worden gebonden en daarover een preadvies aan de Raad uit te brengen" door het college overge- Leidse Universiteit Dr. D. van Arkel benoemd tot lector in de sociale geschiedenis Uit het d.d. 4 juli 1966 door een stu diecommissie uitgebracht rapport blijkt, dat het volgens het systeem van de Woonruimtewet niet mogelijk is een woonruimtevergunning aan een bepaal de termijn te binden, terwijl, behoudens in de onderhavige aangelegenheid niet ontstaan. Het vuur vond een gemakke-terzake doende uitzonderingen, inlrek- Hjke prooi in het oude hout van het 300 kin& evenmin mogelijk is. Voorts kan in de woonruimtevergunning geen De brandweer ging de immense hitte met drie stralen te lijf en slaagde er vrij goed in de brand beperkt te houden tot het vertrek, waarin de vuurhaard was Bij K.B. is dr. D. van Arkel, weten schappelijk ambtenaar le klasse in de economische en sociale geschiedenis, in het bijzonder belast met onderwijs aan studenten in de sociologie, benoemd tot lector in de faculteit der letteren om onderwijs te geren in de sociale geschie denis. De leerstoel sociale geschiedenis was vacant geworden door het overlij den van prof dr. A. J. C. Rüter in augustus 19G5. Dr. D. van Arkel. die in 1924 is gebo ren, studeerde geschiedenis aan de Leidse universiteit, alwaar hij in 1952 het doc toraal examen met lof aflegde. Van 1953 tot 1956 verrichtte hij als fellow van de Rockefeller Foundation in Frankrijk, En geland. Oostenrijk en Duitsland weten schappelijk onderzoek in verband met jaar geleden jaar oude pand, dat grondig vernieuwd werd De brandweerlieden smeten zoveel mo* gelijk van de inventaris door de gespron* Verf van auto bladderde Door uitslaande vlammen bladderde de verf van de ladderwagen van de brand weer. Spoedig had men de brand onder controle en moest men alleen nog be dacht zijn op kleine opflakkerende vlam metjes, die hier en daar nog in het ge blakerde hout knisperden. Op de bovenste tweede verdie ping. waar de heer A. Flamman enkele kamers bewoont, bleef de schade beperkt tot een ingebrande stutbalk en een kleer kast vol roet. De belendende percelen liepen wat verschroeingen aan de buiten verf op. In de meubelzaak in tweede hands goederen, gelegen onder het toneel van de brand, valt flink wat waterscha de te bespeuren. Het pand zijn echter verzekerd. Voorstel B. en W. TOEGANG TOT „DE LAKENHAL" VOORTAAN VOOR IEDEREEN GRATIS Burgemeester en Wethouders -van Leiden stellen de gemeenteraad voor het gemeentelijk museum „De Lakenhal" voortaan voor een ieder gratis toegankelijk te stellen. Alleen voor speciale incidentele tentoonstellingen zal nog een toegangsprijs worden geheven. Het voorstel is gebaseerd op culturele en op economische overwegingen. Enerzijds achten Burgemeester en Wethouders het van belang dat zo groot mogelijke aantallen bezoekers kennis kunnen nemen van de in het museum verzamelde kunstwerken. Anderzijds is de huidige opbrengst van het toegangsrecht relatief gering, doordat het mu seum op bepaalde dagen reeds vrij toegankelijk was en er bovendien grote categorieën personen waren, die van het betalen van toegangs recht waren vrijgesteld. Het voorstel van Burgemeester en Wethou- j stichting van een school voor b.l.o ders zal worden behandeld in de gemeenteraadsvergadering van imbeciele kinderen is ten behoevi 22 augustus a.s. waarde worden opgenomen over de duur van de te sluiten huurovereenkomst. Uit een en ander concludeert de Stu diecommissie, dat het niet mogelijk is de toewijzing van woningen aan een contract met beperkte tijdsduur te bin den, zoals in genoemd voorstel is be doeld. met welke conclusie B. en W. zich kunnen verenigen. Wat de suggestie van de Studiecom missie betreft om te doen onderzoeken in hoeverre een beperkt huurcontract de noodzakelijke doorstroming zou kun nen bevorderen, merken zij op, dat zij reeds geruime tijd behoefte hebben ge voeld aan een belangrijk ruimere be schikking over statistisch materiaal, niet alleen wat betreft de huisvesting van de ingezetenen doch ook op de andere terreinen van de huishouding der gemeente. In verband hiermede heb ben B. en W. behalve het bureau So ciografie bij de dienst der Gemeentewer ken. een bureau voor de Statistiek op de secretarie gevormd. Men wil juist met het oog op de good will van de gemeente, deze bureaus materiaal doen verzamelen, waar door beter dan tot nu toe het geval was. de*inboedel i vraa?stukken betreffende de huisvesting der ingezetenen beoordeeld kunnen wor den. Het beleid biyft er intussen op ge- 3 StTCldt licht* met gebruikmaking van de ver goedingsregelingen, een gerichte voor lichting en voorzover mogelijk, door geen' nrüaën 't'è"be7r'èüVen"ï'n. "waar ""«^mele benadering, de noodzakelijk moet de familie Van Gent zo plotseling 1 ?eachte >io®r»t™mtag te bevorderen, naar toe. Het bureau huisvesting kon ook geen oplossing bieden. Voorlopig zijn beiden onder dak in de woning van een familielid, dat op het ogenblik op vakan tie is. en van wie ze de poes, die het eerst onraad bespeurde (veroorzaakte?) zolang in huis hadden gehaald. Over veertien dagen moeten ze echter weer vertrekken, want dan neemt de bewoner zijn intrek in het bewuste pand. Waar het echtpaar Van Gent dan heen moet, is nog een open vraag. LEIDSE VOLKSUNIVERSITEIT K. EN O. Enige tijd geleden werden door de Stichting Leidse Werkplaatsen enkele lokalen ontruimd in de dependance van de dr. A. van Voorlhuysenschool. Pieterskerkhof 4a. Eén lokaal is in middels als speellokaal van die de pendance in gebruik genomen. Het andere lokaal, links van de ingang gelegen, achten B. en W. geschikt als cursuslokaal ten behoeve van de Leid se Volksuniversiteit K. en O. In verband met de bestemmingswij ziging van school- in cursuslokaal, die nen enkele voorzieningen te.worden getrofen, waarvoor een bedrag van 7.160.- nodig wordt geacht. Wagenpark Leidse politie moet worden uitgebreid In verband met de uitbreiding van het grondgebied der gemeente is het f""""'. wagenpark var da Rijksmus. v. Volkenkunde (Stecn- polttle wordt uitgebreid met een zo vol- straat|i Zomertent „De mens van ledig mogelijk uitgeruste ultrukauto. t0#n- Tot ein<i september. Dag. 10-17. Deze auto zal voornamelijk worden in- zondag 13.17 uur gezet by ernstige aanrijdingen op de thans binnen de gemeente vallende ge- deelten van de rijkswegen 4 en 4a, doch antisemitisme in de genoemde landen. In mei van dit jaar promoveerde hy tot doctor in de faculteit der letteren op een proefschrift getiteld „Antisemitism in Austria". Na enkele jaren verbonden te zijn ge weest aan het tydschrift Historical Ab stracts, was hy van 1957 tot 1959 leraar geschiedenis en maatschappyieer aan 't Incrementum van het Baarnsch Lyceum te Baarn. Van 1959 af vervulde hy de functie van wetenschappelijk ambtenaar le klasse in de economische en sociale geschiedenis te Leiden, welk ambtenaar schap thans dus is omgezet in een lec toraat. Behalve zy'n proefschrift heeft dr. Van Arkel ook enkele studies op het gebied van de sociale geschiedenis het licht doen UITKERING BELASTINGSCHADE AAN DE FIRMANTEN VAN DE VENN, o/f ,.P. J. H. VAN DER PLUYM EN ZN. In de vergadering van 22 juli 1963 besloot de raad o.m. tot aankoop van het winkelpand met bovenwoning aan de Hogewoerd 41/41a, alsmede van de daarin grenzende percelen St. Joris- steeg 8. 10 en 12, van de venn. o/f. „P. J. H. van der Pluym en Zn.", al hier. Eén van de voorwaarden, waar onder deze aankoop heeft plaats ge vonden is, dat de gemeente Leiden aan verkopers vergoedt de door hen ten gevolge van de verkoop te lijden be- lastingschade, waarvan hel bedrag bin dend wordt vastgesteld door de Cen trale Commissie voor de Onteinings- vergoedingen te Rotterdam. Genoemde commissie heeft bij brief van 13 mei 1966 de definitieve begro ting van de aan betrokkenen toe te kennen vergoedingen wegens te lijden belastingschade toegezonden. Met deze definitieve begroting kunnen B. en W. zich verenigen. Tentoonstellingen O, Dit betekent niet zonder r Ook het terzake reeds met de woning bouwverenigingen aangevangen overleg omtrent het bevorderen van de door stroming, zal worden voortgezet. „Overdekte" aan gemeente te koop aangeboden Gezamenlijke school voor geestelijk gehandicapten Anderhalf miljoen de afdeling voor imbecielen Dr. van Voorthuijsenschool en van d« kath. school een plan ontworpen vooi de bouw van een gezamenlijk school geshowd in méér gevraagd voor vuilverbranding kasteel Duivenvoorde De raad heeft voor de stichting van :en vuilverbrandingsinrichting nabij j de Gabriël Metzusstraat eerder e drag beschikbaar gesteld van taal f5.670.800.—. Mevrouw Canter Creiuers houdt hte kasteel Duivenvoorde te Voo schoten een show van drie eeuwe straat. Het plan omvat: a) vooi; de afdeling imbecielen van de Dr. van Voorthuijsenschool een klas-werklokaal voor meisjes, een klas-werklokaal voor jongens. erblijflokaal, een kame: personeel alsmede een badkamer, toi- schillende letten en andere bijruimten; b) voor de r.k. scljool voor imbecie- De heer IV. ten Have, te Oegstgeest, eigenaar van de overdekte zwemin richting „De Overdekte" aan de Haar lemmerstraat 262, heeft b. en w. me degedeeld de exploitatie van dit bad te willen beëindigen. Hij biedt de zweminrichting aan de gemeente te koop aan onder voorwaarde, dat een bevredigende oplossing wordt gevon- ian den voor het personeel dat in de in- jje richting werkzaam is. De „Overdekte" is in 1937 ingericht in het voormalige Mon Pèrekerk. Slechts het deel van het complex waarin zich het zwem bassin bevindt, verkeert in een rede lijk goede toestand. De gebouwen ach ter de zwemzaal en de ruimten op de verdiepingen, die als jeugdcentrum worden gebruikt, zijn verwaarloosd, voor "het kleedgelegenheden wing, installaties behoeven verbetering. 1 be- kleding en juwelen. Deze show zal j le kinderen dezelfde vertrekken al: LEIDERDORP to- gehouden worden op 30 augustus 1 september (in de Engelse taal) om I 20.30 uur en op 31 augustus niet al- Nu de bouw inmiddels zover is ge- 1 leen om 20.30 uur maar ook om 2.30 u. vorderd, dal in het a.s. najaar tot de ingebruikneming van de installatie kan worden overgegaan, wijst een re-1 cente cijferopstelling uit, dat in ver band met meerdere kosten een aan- j vullend krediet van f 1.415.000— no dig zou zijn. Aangezien verschillende van de in het voorgaande genoemde kostencom ponenten nog op een raming berusten, komt hel b. en w. gewenst voor het aanvullend krediet te bepalen op f 1.500.000.—. Op donderdag 25 augustus a.s. van 14.00 18.00 en van 19.00—21.30 en op vrydag 26 augustus a.s. van 10.00 12.00 en van 14.00- -18.00 u. zal in Leiderdorp de gelegenheid worden geboden geheel gratis voor weggebruikers een ogentest te doen afnemen. Een en ander geschiedt onder auspiciën van de afdeling Leider dorp-Hoge Ryndyk Zoeterwoude van het Verhond voor Veilig Verkeer. Stand plaats van de testwagen: Berkenkade naast de brandweerkazerne. Het mobiele teststation voor wegge bruikers is een unicum van „Veilig Ver- In verschillende grote en kleine ge meenten in ons land is deze testwagen I reeds geweest en vele duizenden wegge bruikers lieten hun ogen en hun reactie vermogen geheel vrijwillig en anoniem genoemd onder a, alsmede drie ge wone leslokalen; c) voor gemeenschappelijk gebruik een lokaal voor motorische therapie, twee kleedruimten, een wasruimte, een toestellen berging, een dokterskamer, een badkamer, toiletten en ruimte voor de centrale verwarming. Het beschikbare terrein biedt voor de uitvoering van het plan juist vol doende ruimte. In verband hiermede kan niet worden voldaan aan een ver zoek, dat b. en w. van het bestuur van de Prot. Chr. Vereniging voor B.L.O. structiebad aan de Zweilandlaan voor Leiden en Omgeving ontvingen, kans, dat de gecombineerde open om in het plan alsnog vertrekken op B. en w. wijzen de raad erop. dat „De Overdekte" de enige overdekte zwemgelegenheid in Leiden is, die is berekend op publiek zwemmen. Voorts vindt er een belangrijk deel van het schoolzwemmen plaats. Aangenomen moet worden, dat, indien de gemeente niet tot kopen zou besluiten, de eige naar niemand, bereid zal vinden de zweminirchtmg te kopen om haar als zodanig te exploiteren. In dat geval zou Leiden gedurende een reeks van jaren van overdekte zwemgelegenheid erstoken zijn (afgedacht haar school voor debiele kinderen te verbinden af deling voor imbecielen. De kosten van realisering van het plan, exclusief de kosten van meubi lering. stoffering en leer- en hulp- ■erdekte zweminrichting in de Pest huispolder spoedig tot stand zal kun nen komen, is nl. gering, mede omdat het nog niet gelukt is de-desbetreffen de gronden te verwerven. Andere mogelijkheden om tot spoe- -BI «.v. ..~.r d'ge bouw van een overdekt bad te middelen, worden thans geraamd op geraken zijn niet aanwezig. Aangezien f 1.300.000.—welk krediet van de raad het in Leid en-zuidwest geprojecteerde gevraagd wordt. instructiehad vermoedelijk eerst over De waarborgsom die het bestuur van enkele jaren zal kunnen worden ge- de r.k. school terzake van de stichting bouwd, zou voorts het schoolzwem- van het voor deze school bestemde ge- men voorlopig sterk moeten worden deelte van het schoolgebouw is ver- ingekrompen. Tenslotte zouden 1 nodig ook elders in de gemeente. Ter verhoging van de communicatie mogelijkheden bij de politie is het voorts raadzaam de beide Volkswagens en de Fiat 1100, welke in gebruik zyn bij de afdelingen verkeer, recherche en bijzondere wetten, uit te rusten met een mobilofoon. Tenslotte is het wenselijk gebleken, dat de politie ten behoeve van surveillance- en 1 echerchsedienster. de beschikking krygt over twee port rïoons. De aanschaffing van bovengenoemd materieel zal een uitgave vergen van 37.862,—, welk bedrag als volgt is samengesteld: 1. uitrukauto Ford Transit FT met volledige uitrusting 18.800,-; 2. drie mobilofoons met toebehoren 12.210,-; 3. twee portofoons met toebehoren 5.852,-; 4. onvoorzien 1.000,-. Totaal 37.862.-. Nieuwe orgel in Stadsgehoorzaal ruim 45 mille extra Het orgel in de Stadsgehoorzaal zal eind november a.s. worden opgeleverd. Voordien zal er nog wat extra geld op tafel moeten komen, want de meerkos ten, voortvloeiend uit de loonstijgingen tot en met 1 januari 1966 zullen 44.216.25 bedragen. Voorts zal de aanneemsom met 900 worden verhoogd in verband met de keuze van een andere, met de toneelbe timmering van de Stadsgehoorzaal har moniërende, houtsoort voor de ombouw van het orgel. Ook moet nog worden ge rekend op een bedrag van naar raming 5.500,voor de installatie van het or gel. welk bedrag niet in de aanneemsom is begrepen. Tenslotte dient aan de or ganist Albert de Klerk nog het honora rium te worden uitgekeerd van 2.750. tegen welk honorarium de heer De Klerk in 1963 werd aangesteld als ge meentelijk adviseur bij de bouw en de eerste periode van het gebruik van het orgel in de Stadsgehoorzaal. In totaal zullen de kosten van het orgel derhalve bedragen 92.350.-f- 44.216.25 900.— ƒ5.500.— 2.750.— 145.716.25, zodat het be schikbare bedrag met rond 45.750. zal worden overschreden. Voor deze overschrijding kan geen be roep meer op het Burgerijfonds worden gedaan, aangezien de status van dit fonds ingevolge raadsbesluit van 25 ok tober 1965, geheel is gewijzigd. Het be drag van 45.750.zal derhalve ten laste van de gemeente moeten komen. Gem. museum „De Lakenhal, Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. donderdagsavonds 20-22 uur. GEREDDE BRIT NAAR KATWIJK De Brit Tony Smith, die zaterfc met zijn omgeslagen plastic bootje* Petten aan land is gekomen, hu vanmorgen het Centraal Ziekenh. in Alkmaar mogen verlaten. Hij tj naar vrienden in Katwijk gaan, j hopen dat hij de resterende tw«* dagen vakantie bij hen zal blijven. Zij hebben inmiddels de ouders zuster van de Brit op de hoogte 1 steld van zijn redding. Tony Sm. zelf maakte zich alleen zorgen zyn boot enover de brief van de bi gemeester van Lowestoft voor d ambtgenoot in Katwijk. Deze fc bevond zich in zijn bagage. De b waarvan de mast is gebroken, is borgen. Gebleken is dat zijn baga' die verpakt was in plastic dozen, ge chade heèft geleden. De Britten w< den morgenmiddag om half 6 door en W. van Katwijk officieel ontvang GELDLENING VAN f 2 MILJOEU\ B. en w. van Leiden stellen de voor ten laste van de gemeente Leid met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage een ge; lening aan te gaan groot 2.022.000,- koers 99%%. tegen een rente van 7 per jaar, halfjaarlijks te voldoen, op nemen 15 augustus 1966, af te lossen 25 zoveel mogelijk gehjke jaarlijkse tc mijnen, aanvangende op 15 augustus 'i LEIDSE AGENDA DINSDAG 16 AUGUSTUS Ver. Oud Leiden - rondwandeli; door oudste gedeelte van stad. Aa; vang bij de Burcht, 18.15 uur, KATWIJK Bromfietster brak dijbeen Zate: dagavond om kwart over negen is de hoek van de Van Wassenaerlaan de Nieuwe Duinweg in Katwijk i auto in botsing gekomen met 'n brom fietster, die geen voorrang verleend De bromfietster, mej. v. D. uit Rijm burg, brak het linker-dijbeen en moes het Academisch Ziekenhuis Leiden worden overgebracht. ST. ELISABETH-ZIEKENHUIS KREEG MODERN ZELFBEDIENINGSBUFFET Efficiënt dineren in „Komeet prijsvrai: Met een gezellige plechtigheid is van morgen in de kelderverdiepingwaar de eetzaal van het St. Elisabeth Ziekenhuis gevestigd is. De fonkelnieuwe installatie werd aan de zusters en het overige per soneel in gebruik gegeven door mr. J. G. Bcrgmeijer, directeur van het ziekenhuis, die de leverancier van de installatie, Mar ja-Internationaal, dankte voor de snelle levering en de activiteiten prees run de technische dienst van het huis door wie de apparatuur was aangebracht. Zuster Veneranda en haar staf hebben de laatste weken by haar dageiykse werk in de keuken van de eetzaal wel heel wat „stof" moeten slikken, maar deze kleine ontberingen zijn nu ruimschoots vergoed. De taak van de directie, aldus mr Bergmeljer, is eigenlijk maar eenvou dig: zij moet zorgen voor de mogelijk heden en de apparatuur om het werk in het huis prettig te maken. Hij hoopte, dat door het nieuwe systeem de arbeids vreugde in het ziekenhuis nog groter mag worden. In samenwerking met rector Olst- hoor;., die door ziekte niet aanwezig kon zyn, was door de directie uitgeschreven om een m aan de thans geautomatiseerde eetzat Er waren veel inzendingen binnengek: men, die een keus niet gemakkelri maakten. Toch bleef tenslotte één mi gestie over die door de directie en t bestuur bekroond werd. „Komeet" zal zaal voortaan heten en de vinder van naam, de heer L. Thoolen, electriclen: de technische dienst, mocht veel dq en waardering oogsten by meyer en de overige aanwezigen, handen van de directeur ontving hij enveloppe met de beloning, waarv heer Thoolen de helft wegschonk het Rode Kruis. „Komeet" zal nog visueel in de zaal worden uitgel door enkele staartsterren tegen de terwand. Het pronkend buffet werd na de offij clële opening direct „ingewyd". Het kan thans aan de lopende band geschie den, ieder haalt zijn eigen portie grote foto), dat in de blinkende gamelli heeriyk warm biyft. Het bedienend per-j soneel is tot 'n minimum teruggebrach: Directeur mr. J. G. Bergmeijer (links en de trotse vinder van de „Komeet". schuldigd en welke 10 pet. stichtingskosten bedraagt, wordt voor lopig geraamd op f78.000.* Gistermiddag omstreeks kwart vooi vijf heeft <le 5 en een half jarige Leny Brandwijk uit Leiden haai rechtervoet gebroken toen ze in de Lange Raant- steeg met haa.r moeder en zusje op hui trottoir liep. waar een stapel Ijzeren balken lag. Het zusje liep over een der balken, die kantelde en terechtkwam op de voet van de kleine Leny. Door de EHD werd ze naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Leidse bloomenkoopmaii In Oegstgeest aangereden. - Gistermiddag omstreeks half twaalf is de 40-jarlge bloemenkoop 1 De Vinketop aan de Duindamseslag te man D. W. uit Leiden op de Rijngeester- Noordwyk. De eerwaarde heer M. J. A. straatweg ter hoogte van de Duinzicht- de Leur had juist de H. Mis beëindigd, straat aangereden door een personen- en at op zyn gemak een broodje, PRIESTER LEIDT ZONDAGSDIENST VOOR PROTESTANTEN IN DE VINKETOP TE N00RDWIJK Een spontane reactie van een leraar an Seminarie Leeuwenhorst te Noord- ijkerhout zorgde zondagmorgen voor ;n bijzondere dienst voor de protea- intse kerkgangers in het kerkcentrum igingen „De Overdekte" niet meer als oefengelegenheid kun nen gebruiken en voor het spelen van waterpolowedsirijden in de winter competitie elders onderdak moeten trachten le vinden. B. en w, achten de aankoop van ..De Overdekte" noodzakelijk en de bedongen prijs aanvaardbaar. De kos ten van de eerste voorzieningen aan het zwembad worden globaal geraamd op f800.000 Teziinertijd zal de raad hiervoor een krediet worden gevraagd Het personeel kan in gemeentedienst worden genomen. Musea j De Lakenhal: Dag. 10-5 uur. zondags auto. De heer W. waa aan het venten en keek by het overateken niet uit. Hij werd met etteiyke hoofdwonden en ver- moedeiyk een beenbreuk overgebracht naar het Academiach Ziekenhuis te Lel. den. hij bemerkte, dat de protestantse vakan tiegangers onrustig werden, omdat de dominee maar niet kwam opdagen. Hy vond het vervelend, dat deze mensen, die toch te kennen gaven de zondags dienst in hun vakantie niet te willen missen, nu met dit ongerief geconfron teerd werden. Spontaan bood hij aan de dienst te leiden. De 150 protestanten accepteerden zyn aanbod maar wat graag en zo geschiedde het, dat een ka tholiek priester de gebeden zei, die de! 1-5 kerkgangers nooit anders dan door een dominee hadden horen voorbidden. De Molenmuseum „De alk mensen waren vol lof over de wijze. l°—5 uur* zondags 1—5 ui waarop een „vreemde" hun eredienst ^a6s gesloten, leidde. De leraar preekte over hetzelfde Rijksmuseui onderwerp, dat hij in de eucharistie- van 1Q.5 viering had besproken: het loofhutten- feest. De Vinketop kan zich nu met Legermuseum (Pesthuislaan)Met recht een oecumenisch centrum noe- uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur men(zondaes 1-5 uur).

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4