KERSBERGEN VOOR ZEGE HAD AL PUNTEN GENOEG IN INTERN. SOLOWEEK R0LH0CKEYERS MAAKTEN GEEN PROPAGANDA Geen honkbalteam tegen vooral defensief sterke California Stags opgewassen Koninkrijksspelen beëindigd Ontwerper klasse niet bij eersten ZEGE VAN KWARTET IN FLEVORACE Kunstrijden moest veel goed maken Tennisploegen tegen Duitsland en België Coureur reed op toeschouwers in NEDERLAND HAD VERLENGING NDDIG Waterpolocommissie wil eigen baas blijven PAGINA 10 DB LEIDSE COURANT MAANDAG 15 AUGUSTUS 1966 PARAMARIBO Zaterdag: zijn te Paramaribo de eerste spelen van de ko- nlnkriJkNsportliga feestelijk gesloten. De spelen, waarin ploegen van Suriname, de Nederlandse Antillen en Nederland uit komen, zullen In 1967 In Nederland wor den gehouden. Aan de wedstrijden voetbal, atletiek, zwemmen, tennis en Judo staan op het programma kunnen sportlieden deelnemen, die op 1 januari van volgend Jaar niet ouder zijn dan 19 Jaar. Suriname Is winnaar geworden van 't voetbaltoernooi. Suriname speelde gelijk tegen Nederland (11) en aangezien de Surlnamers eerder met 51 van de Ne derlandse Antillen hadden gewonnen en Nederland met 5—3 van het Antilliaanse team won, kwam de jeugdploeg van Su riname door een beter doelgemlddelde op de eerste plaats. De wedstrijd, die op een drassig ter rein werd gespeeld, was het aanzien ten volle waard. In de 11e minuut nam Nederland de leiding door Hoekema, die een pass van Geels afrondde. Het technisch beter spelende Nederlandse jeugdteam zag echter geen kans tot meer doelpunten te komen en toen Suriname na de rust sterk en enthousiast spelend terug kwam, werd de Nederlandse verdediging onder zware druk gezet. In de 75e mi nuut scoorde Vanenberg uit een vrije trap de gelijkmaker. De atletiekwedstrijden zijn een volko men Nederlandse aangelegenheid ge worden. De Nederlandse junioren won nen alle nummers en beëindigden de wedstrijd met 67 punten voor Suriname met 36 en de Nederlandse Antillen met (INed.) 11.2: 3. Oduber (N.A j 114; - .XT., 2 2( 8. 1 1. Rqozen (Ned,) 6.26; 2 Mahioi ÖalJender (Sur.) 2.06.5*; hoog.: 1.' Get 1.80; 2. Pel (N.A.) 1.65- 3. Hostman (S< STA VANGER. De zondag te Sta- vanger gespeelde interlandvoetbalwed strijd tussen Noorwegen en Finland is geëindigd ln een geltjk spel: 1—1. Bij de rust had Noorwegen een voorsprong van 1—0. MEDEMBLJK De Loosdrechtse zeiler Jos Kersbergen is ondanks een matige plaats in de vijfde en laatste race, die zaterdag op het Usselmeer voor Medemblik werd gezeild, winnaar geworden van de internationale Soloweek. Na aftrek van deze slechtste wedstrijd op een na alle resultaten van elke zeiler tellen voor de eindklassering hield hij door zijn schitterende prestaties aan het begin van de week nog ruim voldoende punten voor de hoofdprijs over. In de laatste wedstrijd moesten de or ganisatoren door gebrek aan wind het parcours inkorten. Op dat moment was de leiding in handen van de jeugdige Kaagzeiler Behrend uit Rijnsaterwoude die hierdoor met een kleine achterstand op Kersbergen de tweede plaats in het eindklassement opeiste. De Brit Jack Holt, de ontwerper van de Soloklasse, werd in de slotrace vierde. Nederhorst werd in de B-groep winnaar van de hoofdprijs, op afstand gevolgd door Bakker en Besseling. De uitslag van de laatste wedstrijden: 1. Behrend; 2. Curtis (G-B); 3. Van Deursen; 4. Holt (G.-B.); 5. Wilton. Eindklassement: 1. Kersbergen 29 pnt; 2. Behrend 32,7 pnt; 3. Damsté 50 pnt; 4. Van Vemde 57,7 pnt; 5. Curtis 62,7. B-groep: 1. Nederhost 18,9 pnt; 2. Bak ker 34,4 pnt; 3. Besseling 41,7 punt; 4. Bodes 42 pnt; 5. Vollebrechts 44,7 pnt. FLEVORACE Op het IJsselmeer is gedurende het weekeinde de Flevorace gehouden. Een teamwedstrijd tussen vier Engelse en vier Nederlandse Rorcjachten om de „Ruyter Canonball Challenge Trophy" leverde een overwinning op voor het Nederlandse team. De Pampusbeker ln de klasse A van de ronde- en platbodemjachten ging naar D. Lucas. N. Kikker legde beslag op de „Platbodemprijs" in de klasse B. Hij won een race en eindigde tweemaal op de tweede plaats. Dudok van Heel won za terdag en de laatste race leverde een overwinning op voor Rollmann. De „Flevobeker" in de Rorcklasse IV was voor de Engelsman David Cole (1, 5, 6). De winnaars van zaterdag en zon dag waren resp. Karei Kraemer en Hans Kortekaas. De hoofdprijs, de „Maarten de Wit- beker", in de klasse III van de Rorcjach ten werd gewonnen door Gaastra, die tweemaal als eerste en eenmaal als tweede finishte. De resultaten van de races in de Rorcklasse I en II waren: zaterdag: 1. Guy Clarabut (G.-B.), 2. S. de Wit; zondag: 1. W. Pierrot, 2. F Hamming. Wegens de harde storm op het IJssel meer werden de schepen van de Draken- klasse zondag binnengehouden. Winnaar van de hoofdprijs werd A. Visser met een tweede en een derde plaats. Harry Steevens wiel er prof NUTH De 21-jarige Limburger Harry Steevens heeft een profcontract getekend by Caballero. De verbintenis in op 1 januari 1967. Harry Steevens n van onze meest succesvolle ama teurs. Hij behaalde dit seizoen twintig overwinningen. Daarbij waren een etap pezege in de Tour de l'Avenir, die hij ook in de groene trui beëindigde, de winst de Ronde van Limburg en de Grote ijs van Solitude in Duitsland. Ook >n Steevens d.e Ronde Van België, waarin hij drie etappes op zijn naam bracht. Zoals bekend maakt Harry Stee vens deel uit vaft de geselecteerde ploeg voor het wereldkampioenschap der amateurs op de weg. (Van onze sportredactie DEN HAAG Op de j-olschaatsbaan „Zuiderpark" werd gisteren een drie- hoekstoernool rolhockey gehouden om het zware verlies van het Zoetmulder- toernooi (3000 gulden) enigszins goed te maken. Voor een klein deel is dat verlies goed gemaakt. De toegangsprijs was echter te hoog voor rolhockey alleen, want dat was nauwelijks het aankijken waard. Gelukkig kwam het publiek met het uitgebreide kunstrijprogramma goed aan zijn trekken. Uitstekend werd gere den door o.m. Rla Rietbroek, Rieneke Zendijk en Anneke Roel. De rolhokey wedstrijd tussen Mara thon en Internos eindigde in 44. Resi dentie won de eerste wedstrijd van Ma rathon met 30, over de laatste wed strijd tussen Residentie en Internos valt niet veel goeds te vertellen. Beide ploe gen beijverden zich elkaar op het ge zicht te laten vallen en maakte van het geheel een slechte propaganda voor de rolhockeysport. En die kan best goede propaganda gebruiken. Scheidsrechter Bert van Dlnter hield echter met zeer veel fluiten de wedstrijd nog net ln de hand, zodat het niet al te bont werd gemaakt. Bij de ruststand Residentie met 21 achter. In de tweede helft kon Olthoff zijn ploeg niet meer aan een doelpunt helpen. Er kwamen doelpunten van Houwe- Italiaan verrassend skikampioen PORTILLO Op de laatste dag van de wereldkampioenschappen ski te Por- tillo (Chili) heeft Italië, dat nog geen medaille had veroverd, bij verrassing de slalomtitel bij de heren opgeëist. De 22- jarige Carlo Senoner kwam over de twee manches tot een totale tijd van 101,56 sec., waardoor hij de Franse fa voriet Guy Perillat nog juist achter zich kon laten. De wereldtitel Alpine combinatie (sla lom, reuzeslalom en afdaling) was voor de jeugdige Fransman Jean Claude Killy, door velen beschouwd als opvolger van het Oostenrijkse fenomeen Toni Sailer. lingen, die van zijn harde spel zelf de dupe werd. Internos won verdiend met 4^—1. Een wedstrijd om snel te vergeten. Het waa een herhaling van de wedstrijd Internos-Residentie uit de afgelopen competitie. Eindstand: 1 Internos, 2 Residentie, 3 Marathon. DEN HAAG De Nederlandse tennis- ploeg voor de landenwedstrijd tegen West-Duitsland op 3 en 4 september in Bad Homburg bestaat uit de dames Trudy Groenman, Betty Stöve en Elly Krocké en de heren Tom Okker, Jan Hajer, Ron van Gelder en Piet van Eysden. Veteranen: Holleman, Deibert en Klinkspoor. De Nederlandse tennisploeg, die op 27 en 28 augustus in Noordwijk tegen België uitkomt, bestaat uit: damesenkelspel: Trudy Groenman, Betty Stöve, Elly Krocké en Els Spruyt; reserve Lidy Jansen-Venneboer; herenenkelspel: Tom Okker, Jan Hajer, Niek Fleury, Ron van Gelder. Piet van Eysden, Eddie Knol, Just Barth en Peter Soeters; reserve: Peter Scholtz en Richard Kasten; dames dubbelspel: Trudy Groenman-Elly Krocké. Betty Stöve-Lidy Jansen-Venne- boer; herendubbelspel: Van Eysden- Okker; Hajer-Schneider; Fleury-van Gel der en Kasten-Soeters of Barth-Knol; gemengdubbelspel: Trudy Groenman- Okker; Betty Stöve-van Eysden, Lidy Jansen-Venneboer-Fleury en Elly Krocké van Gelder. Zege voor V. Herpen en De Winter DEN HAAG. Nationale kampioen schappen, landenontmoetingen en selec tiewedstrijden atletiek, allemaal met het oog gericht op Boedapest. Zo ook in Wiesbaden waar twee Nederlandse Boedapestvertegenwoordlgers aan hun vorm werkten. Fred van Herpen won een 400 meter ln 47,7 sec. voor Dieter Maul (W.-Dld.) in 47,9 en Leo de Winter zegevierde over 200 meter ln 21,3 sec. Beiden ontmoetten echter niet de top van de Westduitse atleten. Feijenoord heeft het in de eerste wedstrijd van de competitietegen N.A.C. in Breda, niet gemakkelijk gehad. De Rotterdammers slaagden er ternauwernood in een 00- gelijkspél uit het vuur te slepen. Natuurlijk was Feijenoord ook wel eens in de aanval, zoals hier via de opspringende rechtsbuiten Venneker, die doelman Van der Merwe belaagt. GERA Tijdens een autorace in Oost-Duitsland op het circuit de „Schleizer Dreieck" bij Gera is de Poolse coureur Josef Kielbania met zijn wagen het publiek ingereden. Twee toeschou wers werden gedood, acht anderen en de coureur moesten met verwondingen naar het ziekenhuis worden vervoerd. Volgens de verklaringen van officials raakte Kielbania in een gevaarlijke bocht de macht over zijn wagen kwijt. Larsen won weer van Petrosjan SANTA MONICA In een hangpar tij uit de zestiende ronde van het Pia- tigorskyschaaktoernooi te Santa Moni ca heeft de Deen Larsen voor de twee de maal In het toernooi de vvereldkamp- ploen Tigran Petrosjan verslagen. In een andere hangpartij behaalde de Hongaar Lajos Portisch een overwin ning op de Joego-SIaaf Boris Ivkov. Na 16 ronden hebben de Amerikaa. Bobby Fischer en de Rus Boris Spass ki de leiding, elk met 10 punten. Di klassering luidt verder: Larsen (Den.) Portisch Hong), en Unzicker (West Duitsland) 8M-, Najdorf (Arg) en Res- hevsky (V.S), 8 Petrosjan (Rusl.) 7'£, 6 en Ivkov Joego-Slavlë) 5 punten. KOERSEN HILVERSUM Diana R kan haar overgrote zegelijst wéér uitbreiden (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Diana R kan haar in drukwekkende lijst van overwinningen dinsdagavond in het Hllversumse sport park uitbreiden niet een zegeprnal In het Criterium der Vierjarigen, een dra verij over 2400 meter. Diogen, de enige jaargenoot die Diana bij haar opbouw van een glanzende carrière aanvanke lijk heeft kunnen volgen, moet nu ook kansloos worden geacht tegen de Der bywinnares van 1965. Met haar overtuigende zege in het Merevelds Mijlrecord heeft Diana R zich geheel van haar leeftijdgenoten ge distantieerd en de veertig meter handi cap die zij heeft ten opzichte van de koppaarden heeft zal de rappe merrie niet voor de serieuze problemen stellen. Meer dan 'n tweede plaats zit er voor Diogen normaal gesproken niet ln en ook dat is bepaald geen zekerheid. De- ter d'Aster, evenals Diana R afkom stig uit het succesrijke entraiment van Wagenaar, heeft tenminste evenveel kans, terwijl Don Faune, Dominica en Double van de Lente best weieens zou den kunnen meevallen. De Lage Vuurscheprijs zal waar schijnlijk uitdraaien op een duel tussen Bento Kitty en de Amerikaanse hengst Star Performer. Ze ontlopen elkaar niet veel en ook de rijders respectievelijk Wagenaar junior en Vergay doen weinig voor elkaar onder. Veel zal af hangen van de positie die de beide paarden na de start kunnen veroveren. In totaal zijn er acht draverijen. De eerste koers begint zeven uur en onze prognoses zijn: Hoge Vuurscheprijs: eerste afdeling, 2020 meter, voor amateurs, met trio: Benno Signal - Chungo Beroona - Cu- Zwaluwenbergprijs: 2020 meter: Etoi- le de Quinio - Early Winn - Edward A. Wasmeerprijs: 2420 meter: Dinka - El Cid - Chopin. Hoog van 't Kruisprijs: 2000 meter, met trio: Danny Boy BS - David O II - Eddi Scotch. Criterium der Vierjarigen: 2400 me ter: Diana R - Diogen - Deter d'Aster. Lage Vuurscheprijs: 2000 meter: Star Performer - Bento Kitty - Lively Rodney. Pijnenburgprijs2000 meter, met trio: Brahmapoetra S - Allegonda's Juweel - Apollo H. Hoge Vuurscheprijs: tweede afdeling, voor amateurs: Zypani - Benny Hollan- dia - Bram Williams. (ADVERTENTIE ACHILLES AUTOVERHUUR 300 --,f fiuaien I AUTO-S HJi)icfaij»i»;i)t(ii Resultaten van atletiek interland De uitslagen luiden: ^00,,ni: 1 Meyer (F) 11,5. 2. Montandon (F) 11 6, 3. Van de Beng (iN) 11,7 4 Bak ker (N) 11,8 20o tri; 1 Meyer (F) 23,S. 2 Hennipman (N4 23,9. 3. Vonk (iN) 24,2, 4'. Telliez (F) ■100 m1 Louer (N) 551 2 Nolrot (F) 55,3. 3. Brehm (N) 56.6, 4. Éesson (F) 57,3 800 m; 1 Van Eyek-Vos CN) 2.10 7, 2 Bosman ON) 2.11.9, 3. Actls (F) 2.12',—, 4 Salavert (F) 2.13,2 80 m horden: 1. Guenatd (F) 11,—, 2. Van Slooten (N) 11.—, 3 Gueneau (F) 11 4. Van Veen CN) 11,4 Discuswerpen1. Goedhart ON) 47 75 2 Bretelle (F) 45.68, 3. Cuveller (F) 43.35, 4.' de Bruin CN) 42.96. Hoogspringen1. Laureau (F) 1.65, 2 Thomas (N) 1.65, 3. Barnay (F) 1.62. 4. Noorduyn (N) Le Devehat (Fr) 5.96. 3. Guer i (F) 12.88. 4x100 m: 1. Frankrijk (Telliez. Gueneai Meyer. Montandon) 46.2. Nederlan (Hennipman Klaasen Boa. Van de Berj Vonk) gediskwalificeerd. VtJfkamp (reap. 80 m horden, kogel, hoog, ver, 200 m en totaal)1 Sterk (N) 11.4 10.81 «T« «o 2 Batigny (F) *1 té 1.59 5.62 25.9 4222, GRAHAMSTOWN. Het Neder landse dameshockeyteam, dat een tour nee door Zuid-Afrika maakt, heeft za terdag te Grahamstown met 21 ver loren van Albany. De Zuidafrlkaanse formatie leidde bij de rust met 10. Benine van Lede scoorde het Nederlandse doelpunt. Waterskiën m Nederland om, natuurlijk, de Zilveren Tulp. Tijdens de in Anna Paulowna Noord-Holland'gehouden internationale springwedstrijden werd bij het schansspringen de Engelsman Kevin Phelar winnaar met een sprong van 82.60 meter. HAARLEM De overwinning in de derde Haarlemse honkbalweek, die de vele duizenden toeschouwers vaak zeer goed honkbal heeft laten zien, is terecht gekomen bij de ploeg die daar, gezien het vertoonde spel, het meeste recht op had: de California Stags. Dit team van Amerikaanse studenten onder leiding van oud-bondscoach Bill Arce speelde niet alleen aanvallend sterk maar voor al defensief bleek geen van de andere drie teams tegen de Stags opgewassen. In Gary Jones en Jim Colborn beschik te Bill Arce over twee werpers, die bijna niet bespeelbaar waren. Jones gooide zaterdag, toen de Stags de prestigewed- strijd tegen de Augsburg Bayonets speelden, zestien maal drie slag en Col born schakelde vrijdag, toen de Stags Nederland versloegen, liefst 21 landge noten op drie slag uit. Na de 74-nederlaag van Nederland tegen de Stags was de laatste dag van het toernooi eigenlijk alleen nog een for maliteit. Theoretisch kon Nederland nog wel op gelijke hoogte komen met de Stags maar dan moesten de Amerikaan se studenten de wedstrijd tegen de Ba yonets verliezen. De Bayonets waren geen partij voor de mannen van Arce, die zegevierden met 40. De ontmoeting bracht niet het spel dat men ervan verwacht had. De ruim 2000 toeschouwers zagen zaterdag middag een tegenvallende wedstrijd, die maar traag verliep. Nadat Bob Beck in de eerste innings de score had geopend, bracht de Ame rikaanse middenvelder in de derde slagbeurt met een homerun de stand op 20. Chuck Iverson (eerste honk) joeg daarna in de zesde en achtste innings nog tweemaal de bal over het hek, waardoor de Stags met 40 zegevier den. Goed herstel Na de overwinning van de Stags was Nederland zeker van de tweede plaats. De ontmoeting NederlandNederlandse Antillen werd na een inning, toen een he vige onweersbui het stadion in een mi nimum van tijd onbespeelbaar maakte, zaterdagavond afgelast. Gisteren, toen de weersomstandigheden door een har de, vrij koude wind ook weinig geschikt waren voor honkbal, was een verlenging voor de eerste maal in het toernooi nodig om de beslissing te brengen. Na tien innings, waarin de 3000 toeschouwers weinig attractief spel werd geboden, ze gevierde Nederland met 53. Herman Beidschat, die de volledige tien innings op de heuvel stond, begon bijzonder on zeker. De Haarlemmer moest in de eer ste drie Antilliaanse slagbeurten liefst vijf honkslagen toestaan, waarvan een homerun van Wilfred Pieters, wat Ne derland drie punten kostte. Daarna kreeg Nederlands beste werper meer controle en. hij herstelde zich toen zo goed, dat de Antillianen geen kansen meer kregen. Nadat Nederland in de vijfde innings gelijk was gekomen door een homerun van Richardson (33), werd er tot en met de negende slagbeurt niet meer ge scoord. De tiende inning bracht ten slot te de beslissing. Hamilton Richardson kreeg van de Haringwedstrijden DEN HAAG. De traditionele haringwedstrflden van Scheveningen worden woensdagavond voortgezet (aan vang 18.30 uur) voor de zaterdagvoet ballers. Het zaterdagelftal van Scheve ningen speelt dan tegen Die Haghe. Op donderdag 18 augustus, eveneens om 18.30 uur, speelt het zondagelftal tegen de derdeklasser Wilhelmus en op zaterdag 20 augustus tegen Laakkwar tier, aanvang 15.30. Alle wedstrijden worden gespeeld op het terrein van JAC aan de Buurtweg, Antilliaanse werper Suarez vier wijd en toen Hudson John daarop homerun sloeg, stond Nederland gewonnen. Eindstand: 1. California Stags 6, 5, 1, 10; 2. Nederland 6, 4, 2, 8; 3. Bayo nets 6, 2, 4, 4; 4. Ned. Antillen 6, 1, 5, 2. Ereprijzen Traditiegetrouw werden na afloop van het toernooi ereprijzen voor de beste in dividuele prestaties uitgereikt. Zij wa ren voor: Slagman: Mike Williams (Stags); Nederlandse slagman Wilfred Pieters (Ned. Antil.); werper Gary Lones (Stags); Nederlandse werpen Herman Beidschat; waardevolste spe ler: Dave Wegner (Stags); waardevol ste speler voor Nederland Hamilton Ri chardson; sportiefste team California De Nederlander Arnoud Blom weet tijdens de wedstrijd tegen de sterke Amerikanen van de California Stags nog juist xoeer het eerste honk te bereiken, nadat hij geprobeerd had op het tweede te komen. Eerste honkman Gary Jones van de Stags staat al klaar om de bal te ontvangen van z'n pitcher. Landskampioen Ajax maakte er tegen Elinkivijk een waar schuttersfestijn van. De zwakke verdediging van de Utrechters gaf de Amsterdammers alle gelegenheid veel en zuiver te richten. De stand, enkele minuten voor het laatste fluitsignaal, bewijst dat afdoende, zulks overigens tot grote teleurstelling van de mstwen van Elinkwijk, VERLIESPUNTEN HDZ IN GEDING (Van onze zwemmedewerker) DEN HAAG De waterapolocom- missie van de KNZB heeft besloten in beroep te gaan tegen de uitspraak van de tuchtcommissie, waarbij HZC 1-dames twee extra verlicspunten op'iep omdat volgens de tuchtcommissie 1T/C had geweigerd op 31 mei bij de wedstrijd HZC—GZC (hoofdklasse dames) akkoord te gaan met de leiding van Jan Stender (trainer van de Robben), hoewel dit reg lementair wel voorgeschreven was. De tuchtcommissie had deze uitspraak ge daan bij de behandeling van een geschil, dat GZC aanhangig had gemaakt teen de waterpolocommissie In verband met het toekennen van twee extra vcrlies- punten aan GZC wceens niet opkomen op diezelfde datum De waterpolocommissie is van menmg. dat de tuchtcommissie niet het, recht heeft bij geschillen andere dan de voor gelegde zaken te behandelen. Dp com missie van beroep zal deze kwestie in elk geval niet vóór de Europese kampioen schappen kunnen behandelen, terwijl de beslissing over de vraag wie landskam pioen bij de dames wordt, zeker deze zomer moet vallen. Door deze twee extra- verliespunten is HZC gelijk gekomen met De Robben HZC behaalde uit de twee wedstrijden tegen De Robben drie pun- en en verdient het dus eindelijk de reeks na-oorlogse landstitels van De RohVn te onderbreken De laatste damesploeg uit de kring ~>en Haag, die nog ln degradatiegevaar ■erkeerde. Die Haghe. heeft met 80 ge- vonnen van Neptunus, zodat de „Ara- lemse meisjes" zullen degraderen naar de 3de klasse. Voor Die Haghe was dit behoud ln het eerste jaar in deze 2de klasse van bijzondere betekenis. B(j de heren zijn al verschillende ver gassingen gevallen ZCR zal niet promo veren naar de 3de klasse. Aegir (Eind hoven) bleek tc steric ln de promotie - strijd, CWP en Triton (Weesp) spelen donderdag 18 augustus in Woerden de beslissingswedstrijdBeide ploegen won nen de thuiswedstrijd met één doelpunt verschil Bezwaarschrift Het bezwaarschrift van RZV tegen de alsnog aan SNA toegekende straf worp zal vanavond in Utrecht door de protest commissie worden behandeld. De pro testcommissie zal zich uitsluitend bezig houden met de vraag of het Rijswijkse bezwaarschrift nog nieuwe gezichtspun ten naar voren brengt. Slechts op deze grond zou een herziening van het pro test van SNA mogelijk zijn. Beroep tegen protestuitspraken is anders niet moge lijk. Wordt het bezwaarschrift van RZV afgewezen, dan wordt donderdag in Al- phen aan de Rijn een beslissingswed strijd tegen Njord "59 (Haarlem) ge speeld voor degradatie naar de 4de Promotiewedstrijden Swift 1-heren speelt vanavond in het Zuiderpark de eerste promotiewedstrijden tegen Woerden (19.10 uur). Woensdag wordt op neutraal terrein in Utrecht gp- speeld tegen ZYV (Den Bosch) en vrij dag goat de derde wedstrijd in Baren- drecht tegen ZPB. Twee ploegen pro moveren naar de 2de klasse. Swift pro moveerde precies tien jaar geleden voor het eerst naar de 2de klasse. Misschien slagen Gerard van Grol en zijn jongens erin de aansluiting van de „lagere" ploe gen in de kring met de grote drie DZV. HZPC en ZIAN te verkrijgen. ZIOS 1-dames heeft de eerste promo tiewedstrijd tegen De Sleutelstad gewon nen met 4—2. De tweede wedstrijd tegen HDZ (Amsterdam) werd op de ochtend van de wdestrijd door de Amsterdamsen afgebeld omdat men niet beschikte over voldoende speelsters. Als HDZ en De Sleutelstad de derde wedstrijd tegen el kaar gelijk snelen. is ZIOS gepromo veerd. Wint HDZ beide resterende wed strijden. dan is een beslissingswedstrijd tussen HDZ en ZIOS nodig, omdat HDZ wegens niet opkomen twee extrn-verlies- punten heeft, ontvangen. RZV 1-dames speelt vanavond de eer ste promotiewedstrijd in de Put, Rijswtjk (19 15 uur) tegen TZV (Tilburg). De tweede wdestrijd wordt vrijdagavond ge speeld in Dordrecht, tegen Merwede. De Futen-(dames) uit Amstelveen is gepromoveerd naar de eerste klasse. In de eerste promotiewedstrijd werd meege speeld door de twee zusjes Gretta en Ada Kok. die momenteel in laatste training zijn voor de Europese kampioenschap pen zwemmen. De laatste twep wedstrij den moesten zij echter verstek laten gaan. omdat aan alle deelneemsters en deelnemers aan de Europese zwemkam- pioenschappen een startverbod was op gelegd gedurende de korte voorberei dingstijd. Voor alle partijen is het dus maar het beste dat De Futen deze ge- weldge steun niet nodig hadden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 10