Brandpunt in nieuwe seizoen later op de avond en langer GEMINI-11 GAAT 9 SEPT. RUIMTE IN OOK WITTE BENZINE MOET GOED ZIJN Norm is enorm Uitdaging voor Richard Schoonhoven c.s. Beatles bezorgd over Amerikaanse reactie Vreemd stuk PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 12 AUGUSTUS 1966 Vossen preken passie MET niets ontziend fanatisme blijven de machthebbers zonder omzien doormar cheren op de brede weg van de apartheid, die na korte of lange tijd rechtstreeks naar de ondergang moet voeren. De laat ste maatregel is een verbod voor gekleur- den en niet gek leurden om gezamenlijk het passiespel bij te wonen, dat met Pasen voor het gemeentehuis van Durban op gevoerd wordt door het katholieke toneel- spelersgilde. Er zijn niet alleen mensen die populair der zijn dan Christus er zijn er ook die het allemaal veel beter weten. Onder deze laatste categorie vallen de apartheidspro feten. Indien het katholieke toneelspelers- gilde dat het passiespel zal opvoeren, zijn bijvoeglijk naamwoord waar wil maken, dan dient het zich van de opvoering terug te trekken en het preken van de passie over te laten aan de apartheidsvossen. Opklimmen tot Van Allengordel HOUSTON (A.F.P.). De lancering van de Gemini-11 met aan boord de ruimleva&rderft ('harle* Conrad, ala oom. mandant, en Richard Gordon, la officieel vaatgeateld op 9 september (15.25 Ned. tijd). Naar het ruimtevaartcentrum van de N.A.S.A. in Houston meedeelt zal de vlucht 72 uur duren en zal al tijdens de eerste omwenteling om de aarde een „rendez-vous" tot stand moeten worden gebracht met een Agenaraket, die ruim anderhalf uur vóór de lancering van de Gemlni-11 in een baan zal worden ge bracht. Vroegere ontmoetingen hadden eerst na drie of vier omwentelingen plaats. Ditmaal wordt de proef tijdens de eerste ronde genomen om de omstan digheden na te bootsen waaronder Ame rikaanse astronauten na terugkeer van de maan hun „moedercabine" zullen ontmoeten. Tijdens een „uitstapje" van 55 minu ten zal Gordon de Gemlni-11 aan de raket koppelen door middel van een dertig meter lang koord. Zodra hij ln de cabine zal zijn teruggekeerd zal Conrad de stuurraketten ln werking stellen en een langzame ronddraaiende beweging om de Agena uitvoeren. Als deze manoeuvre is uitgevoerd zal de Agenaraket het ruimtevaartuig met de beide astronauten naar een record hoogte van 1392 km. brengen, waar de Van Allengordel begint. Het hoogte record staat nu met 764 km, op naam van John Young en Michael Collins, de ruimtevaarders van de Gemini-10. Verhoging toelagen proefschriften DEN HAAG (A.N.P.). Het maxi- mum van de rjjksstudietoelagen, die worden verstrekt als tegemoetkoming in de drukkosten van een proefschrift, zal met ingang van 1 september verhoogd worden van ƒ2.500,- tot ƒ4.000,-. Het maximum van de toelagen voor levens onderhoud gedurende de periode van voorbereiding, die voor ten hoogste twee jaar worden verleend, zal met gang van 1 september 1966 evf- verhoogd worden van ƒ3.600, ƒ4.000,-. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Zoals gisteren reeds werd bericht Is onlangs te Den Haag de Stichting Norm opgericht voor verko pers van witte benzine om zowel de be langen te behartigen van de detaillist als van de verbruiker. Het bestuur van de stichting wordt gevormd door nir. A. M- J. van Dal, voorzitter; Ir. E. J. A. Goege- beur en drs. J. Korporaal. Voor het bereiken van de doelstelling wil de stichting kwaliteitscontrole op de benzine invoeren. Gedacht wordt hierby om van de thans nog merkloze benzine steekproeven te nemen om in on afhankelijke laboratoria het octaan- getal te bepalen. Pomphouders, die benzine van inferieure kwaliteit verko pen zullen als lid worden uitgesloten. Naar schatting zijn er in Nederland on geveer zeshonderd „witte pomphouders". Het aantal ls nog steeds groeiende, maar geen van hen staat ergens gere gistreerd. De pomphouders hebben na de revolutionaire entree ongeveer tien procent van de markt veroverd. Het Is de bedoeling van de Stichting om de le den ertoe te bewegen hun benzine onder het merk „Norm" te verkopen. Deze naam ls niet zo maar zonder meer geko zen, want volgens de voorzitter ligt het in de lijn om de benzine te normaliseren. De witte benzine moet een normaal be standdeel van het economisch leven ln Nederland worden. Bovendien heeft de automobilist meer zekerheid omtrent de kwaliteit van de goedkope benzine, want de naam Norm moet hem ln de hand werken, dat de ben- Beatconcours in Scheveningen DEN HAAG Evenals het voor gaande Jaar organiseert de Internatio nale Artiesten Combinatie In samenwer king met een landelijk muziekblad, ook dit Jaar weer het beat- en surfconcours ln de Beatclub te Scheveningen, waar aan alle gitaarbands hun medewerking kunnen verlenen. Onder de vele prij zen berinden zich onder meer een jaar contract, een complete gitaarinstallatie en 'n platencontract bij "t label „Op- art". Iedere woensdag- en vrijdagavond, te beginnen op vrijdagavond 16 septem ber, zullen er vijf orkesten door de jury worden beoordeeld. Rekening houdend met het feit, dat het vorige jaar zesen tachtig bands hun medewerking ver leenden. verwachten de organisatoren dit Jaar zeker tweehonderd orkesten, waarvan er veertig in de halve finale zullen komen. Acht stuks zullen ten slotte strijden in de finale om de beste plaatsen. De orkesten behoeven slechts gitaren met snoer mede te brengen, aangezien er een complete geluidsin stallatie aanwezig Is. Als attractie zal tijdens de concours- avonden „The Black Albino's optreden. Kortgeleden werd deze band uitgebreid met drummer Bart Terlaak, die maan denlang met veel succes Kees Kranen burg jr. van de „Jny Jay's" verving. Hun optreden wordt vaak opgevrolijkt door een aantal go-godansmeisjes. die furore maken onder de naam ..The Blue Beat Bells". De presentatie van het gehele concours ls in handen van Chef van Studentenkamers Op 1 mei telde de domstad 10.700 studenten. In 1970 zal dit aantal zijn uitgegroeid tot 13.500, een aanwas ln vier jaar van 2800. Van deze 13.500 zoekt eenderde-gedeelte (onge veer 4500) naar woongelegenheid, 5000 vinden onderdak bij particulieren en 4000 studenten wonen in Utrecht of di recte omgeving. De stichting studenten huisvesting Utrecht beschikte op 1 mei over 1035 kamers, een tekort dus van on geveer 3500 kamers. zine gecontroleerd en van goede kwali teit is. Centrale reclame en het kweken van goodwill zijn twee factoren voor de stichting die moeten bewerkstelligen, dat de witte pomphouders een betere po sitie krijgen tegenover de grote olie maatschappijen. Voorts zal getracht worden om de inkoop en aanvoer van de vrye benzine te combineren en zal de stichting pogingen aanwenden om over het hele land tot een eenheidsprijs te ko- de Stichting de slagzin; .,Norpt is enorm" ln het leven geroepen? Er hebben zich nog geen verkopers van vrye benzine aangemeld als lid van de Stichting, aldus mr. Van Dal. Hij is er echter van overtuigd, dat vele onder hen het nut ervan inzien en zich binnen afzienbare tijd zullen aansluiten. Vanavond in de elherj Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM De actualiteitenrubriek van de KRO-tv, „Brandpunt" treedt met ingang van het nieuwe seizoen. 1 oktober, op met een ander en uitgebreider gezicht. Van dan af zal dit nieuwsmagazine door Richard Schoonhoven c.s. met een frequentie van driemaal per maand op het scherm worden gebracht. Aanvan kelijk lag het in de bedoeling wekelijks een „Brandpunt" te maken, maar omdat de KRO-tv eenmaal per maand een volle weck niet aan bod komt. moest men van dit voornemen afzien. Ook wordt de Brandpunttyd belangrijk uitgebreid. Vinden tot nu toe de actualiteitenrubrieken van de onderscheiden omroepverenigingen een plaats na het eerste uitgebreide NTS-journaal: de KRO gaat z.yn Brandpunt per 1 oktober rond het tweede journaal uitzenden en wel gedurende 50 tot 60 minu ten. Het tweede NTS-Journaal wordt dan ln Brandpunt ingepast en krijgt tevens de kans om op een vaste tyd te worden uigezonden22.20 uur. Ook sport, kunst en cultuur De uitbreiding van de Brandpunttyd heeft natuurlijk ook zyn invloed op de samenstelling. ..Niet alleen kunnen we sommige onderwerpen beter uitdie pen". zei Richard Schoonhoven giste ren op een persconferentie te Hilver sum. „maar we krygen nu ook de ge legenheid onderwerpen op het gebied van kunst en cultuur aan bod te laten komen". Voor de behandeling hiervan ls de heer Keiler aangezocht. Boven dien is de heer Dick de Vree aange trokken als medewerker ..voor de reli gieuze actualiteiten". De onderdelen „Brieven van onze cor respondenten", zullen in de nieuwe samenstelling eveneens verdwijnen. In plaats daarvan krijgen de mannen ln Parijs, Bonn en Londen tweemaal per drie maanden een eigen stukje zend- tyd toegewezen. Voor actuele repor tages uit him ..ambtsgebieden" blijven zij natuurlijk d eaangewezen mensen, aldus de heer Schoonhoven. De Brandpuntredactie ls zich ervan be wust dat het latere tydstip van de uit zending andere eisen stelt. Allereerst is daar de kleinere kijkdichtheid (ver schil met. de tyd na het eerste journaal van 15 tot .20 procent). Sohoonhoven „Maar het ls voor ons een stryd om daarin verandering te brengen. Ten goede, natuurlijk". Dan is daar de on vermijdelijke vermoeidheid van de t.v.- kljker na een hele avond ..beeldbui zen". die volgens de Brandpunters Kunst en Kunstenaars In 't Centraal Museum te Utrecht wordt op donderdag 1 september een ten toonstelling „Oud-Iraanae Kunst" ge opend. Ze omvat oude Perzische kunst uit de collecties van twee Nederlandse verzamelaars. De voorwerpen dateren van omstreeks 5000 tot 700 v. Chr. en behoren tot de allerlaatste in Neder land nog niet getoonde vondsten. Te vens zal een collectie Louristanbron- zen te zien zijn ter beschikking gesteld door de koninklijke musea voor kunst en geschiedenis te Brussel. De tentoonstelling blijft tot en met 6 no vember ln Utrecht. Nora van der Flies en Rudi Rooijackers exposeren van 13-29 augustus pastels en beelden in kunstcentrum Over- burgh, Hoflaan Oostvoorne. HHH RICHARD SCHOONHOVEN uitdiepen een andere benadering vraagt dan die van de mens die na het eerste jour naal nog volkomen „nleuws-minded" is. Een andere grote verandering zal be staan in de vorm van het Inter viewen. Was het tot nog toe gewoonte dat de te ondervragen persoon uitslui tend te maken krijgt met de reporter: in de toekomst zal ook een aantal di rect by het interviewend erwerp be trokkenen geleid door de onder vrager de geïnterviewde het vuur na aan de schenen kunnen leggen. Een ander experiment 'zo werd dit door Richard Schoonhoven ultdrukkeiyk ge noemd) is het versturen va ntiendui- zend ponskaarten, waarop door de Brandpuntredactie een aantal on derwerpen is aangegeven. Op deze de KRO-gidsen zullen worden inge- ponskaarten, die aanvawkeiyk by sloten, kunnen de kijkeis hun voor keur voor een bepaald onderwerp aan geven. Dit onderwerp komt dan in een van de drie maandeyikse Brandpun ten aan bod. De heer Schoonhoven zei ervan over tuigd te zqn dat de samenwerking computer-t.v. in de toekomst nog zal groeien „In Amerika halen ze er al verbazende dingen mee uit". Ook de sportrubriek van Jan Cottaar zal in het nieuwe Brandpunt worden inge past. „Wel moeten we nafcuuriyk op passen dat we de spanningsboog bij een zo grote diversiteit van onderwor pen niet verliezen", aldus de heer Schoonhoven.. Gezien de reputatie van de Brandpuntredactie zal dat wel niet het ere val zlin John betreurt De K.R.O.-t.v. maakt op het ogenblik opnamen van de komische opera „De barbier van Be-villain de Nederlandse bewerking van Adriaan Morriën. Op deze ensemble- opname midden-links Gé Genemans (Fiorillo) en Arjen Blanken f rechts) als graaf Almiviva. De regie wordt gevoerd door Frans 't Hoen en de decors zi/n van Massimo Götz. opmerking CHICAGO (U.P.I.)I. Voor het eerst simis de Beatlecooathwerae heeft John Lennon de man van „de" uitlating commentaar geleverd Dat gebeurde gis teren tijdens een pè«conferentie, die reohtetreeka via de televisie werd uit gezonden. John betreurde, «lat hij ooit een vergelijking had getrokken tussen de populariteit van Jezus Christus en de Beatles, maar aan de juistheid van de opmerking houdt hij vast: de Beatles zijn populairder. John betoogde verder: „Asl ik had ge zegd, dat de televisie populairder was dan Jezus, dan zou me geloof ik niets gebeurd zijn. Ik ben niet anti-God, ik ben niet anti-Christus en ik ben niet tegen de godsdienst. Ik deed daar ook geen aanval op. Ik zei niet. dat wij groter waren of beter". George Harrison voegde hieraan toe: „Ik ken John, hij gelooft ln het christendom. Ik ben het met hem eena dat dit op de terugtocht is". Alle vier de Beatles erkenden, dat zij bezorgd waren over de reactie, die Johns opmer king tot gvvolg heeft gehad. „Toch vind ik het overdreven", aldus Lennon, „als zij ons niet lusten, waarom kopen zij onze platen dan?" Ondanks het feit, dat de Beatles de reactie overdreven vinden, hebben zij gisteren in Boston genoegen moeten nemen met een zeer magere ontvangst. Slechts een vijfhonderdtal fans waren naar de vlieghaven gekomen om hun idolen te begroeten. Overbodig was aldus de extra-be waking van het aantal fans, dat zich naar het vliegveld had begeven. Een 15-jarig meisje wist echter het politiecordon te doorbreken en haar ido len van zeer nabij te begroeten. Ringo gar haar als beloning de roos uit zijn knoopsgat Onder de vele fans, van wie de dertig hardnekkigsten de nacht in de wachtkamer van het vliegveld hadden doorgebracht, bevond zich een afvallige, die demonstratief de leuze „I love The Rolling Stones" op de borst voerde. Waren het er in Boston nog vijfhonderd, in Chicago moesten de Beatles genoegen nemen met slechts tweehonderdvijftig fans. Hun optreden vanavond in Chicago zal moeten uitwijzen, of de ster van de Beatles ln Amerika dalende is. In Zuid-Afrika daarentegen werden de Beatles hardnekkig verdedigd door reverend Cedric Mayson, een aan de Methodistenkerk van Kemptan Park in Johannesburg, verbonden geestelijke. De reverend, die géén Beatlefan is, maar wel vindt, dat voor dit soort muziek „een tijd en een plaats'* is ,zei gisteren: „Ik wil er de aandacht op vestigen, dat John Lennon, zoals Mohammed, Voltaire en Lenin op andere thema's, de schijn werpers heeft gericht op het onplezie rige feit, dat de Beatles voor miljoenen mensen populairder zijn dan Jezus Christus. Deze opmerking zou het chris tendom veeleer goed dan kwaad kunnen „Daarom", aldus reverend Mayson, „God zegens John Lennon".., ANTENNE GTT.ES OOOPERS „Vreemde wereld", het spel dat de VPRO gisteravond in een weinig stoere vertaling van L. Rutgers op het scherm bracht, had als voordeel dat het helemaal voor televisie gedacht was. Zulks op een wijze die technisch nogal wat eisen stelde. Regisseur Hulb de Vries pakte een en ander vakkundig aan en lever de daarmee een positief element aan deze voorstelling die voor het overige nu niet direct om ovfcr naar wat dan ook te schrijven was. „Vreemde wereld" was een vreemd stuk. Met een (door de vertaling?) ver schrikkelijke Inleiding die een teme rige dialoog bevatte over vader-zoon- fantasietjes. Daarna volgde een meer interessante ontwikkeling, waarbij het aardige was dat de kijker in het on gewisse werd gelaten in hoeverre ook deze ontwikkeling reëel dan wel ge fantaseerd was. Het slot een ont nuchterd afstand nemen van alle fan tasie onthulde wat dit betreft weinig. Juist dat onwezenlijke element zullen overigens de meeste kijkers als onbe vredigd ervaren hebben. Bij een betere vertaling zou dat misschien anders uitgepakt hebben, bij een betere be zetting ook. Geen kwaad woord ove rigens voor de acteurs Die speelden voor wat ze waard warén. Voor zover dat onvoldoende was is het niet hün schuld, maar van de man die hen koos om deze rollen te bezetten. Overigens: het ie nog vakantietijd: VPRO-t.v. had beter gedaan wat luchtiger kost te programmeren. Vg- HoogTVpunten Zondag Nederland I: 20.30 De laatste vijf minuten: 22.15 Jazz- concours Loosdrecht. Nederland II: 20.05 De Zweedse gouvernante: 21.15 De Club, film over Engelse High Society. Maandag Nederland I: 11.00 Hoogmis; 20.20 Alles de lucht in, film met Norman Wisdom. Nederland II: 21.20 „De val van Beriyn". Dinsdag Nederland I: 20.20 Poolse satirische filmkomedie „Tank tegen 't geluk". Nederland Et: 20.55 Z-cars; 21.45 Sonates van Beethoven. 9 Woensdag Nederland I: 20.20 Nieuwe Oogst: 21.20 Documentaire over Nederlandse marine en luchtmacht. Nederland II: 20.35 Dr. Joanna Marlowe, Duits t.v.-spel. 9 Donderdag Nederland I: 19.35 Lucy Ball- show; 20.20 Achter 't nieuws: 20.45 Poolse inzending voor Roos van Montreux. Nederland II: 20.01 Program ma rond Liesbeth List; 20.45 Orgelreis door Oostenryk. 9 Vrijdag Nederland I: 20.20 Brandpunt; 21.40 Bonanza. Nederland H: 21.10 The in- touchables: 21.55 Jazzzange res Karin Krog. 9 Zaterdag Nederland I: 18.00 Opening Europese zwemkampioen- schappen; 19.28 Zeg maar Jacco; 20.20 Het seizoen zit erop; 21.50 Café-chantant ,,'t Winkeltje". Nederland II: 20.25 Dan O'Brien; 21.15 Wereldvariété. Brits toerisme naar ons land zal toenemen ROTTERDAM (A.N.P.). De aange kondigde maatregelen lot beperking van de Britse reisdeviezen zullen volgens de algemeen directeur van Noordzee- veerdiensten N.V., de heer I. M. Churcher, een stijging van het toerisnhe van Enge land naar Nederland tot gevolg hebben. De heer Churcher is van mening, dat de vijftig pond, die de Engelse loeristen vanaf 1 oktober mogen uitvoeren, een beperking van het aantal reisdoelen in Europa tot gevolg zal hebben. Engelse toeristen zullen nu, door gebrek aan reisdeviezen, veeleer geneigd zijn de dichtstbij gelegen Europese landen, waaronder natuuriyk Nederland, te gaan bezoeken, aldus de heer Churcher. Ook uit de boekingen by Noordzee- veerdiensten en de Engelse zustermaat schappij Northsea Ferries is gebleken, dat het Britse toerisme naar Nederland nog steeds groter is dan dat in omge keerde richting. Bezochten in 1963 ruim 123.000 Nederlanders Groot-Brittannië, vorig jaar steeg dit aantal tot 169.000. Hiertegenover staan de horecagegevens. volgens welke het vorig jaar 261.000 Britten de oversteek naar Nederland maakten. In 1963 waren dat er 223.000. Paul Simon en Art Garfunkel, Simon en Garfunkel, Wereldberoemd duo mavond vijfentwintig minuten lang bezitters i de beeldbuis. (Nederland I, 19.SO). J Het sinds kort wereldberoemde Amerikaanse duo Paul Simon en Art Garfunkel legt vanavond byna vijf- entwintlg minuten lang beslag op de beeldbuis. Simon en Garfunkel zyn twee vierentwintigjarige gitaristen, wier specialiteit de Tolk-music" ls. Tien jaar geleden vormden zij op de middelbare school een duo, maar zij waren toen niet meer dan twee uit de zeer vele muzikale Amerikaanse jongelui. Met dit verschil wellioht, dat zij ontevreden waren met het bestaande repertoire. Dat was dan ook de „push" die Paul Simon nog juist nodig had. Hy begon met het schrijven van een aantal folk-songs, waarvan „Die sound of silence". „Homeward bound" en „I am a rock" de topsellersiy6ten bestormden Voor heel wat bandjes wordt het zo langzamerhand een rage eens een nummer van Paul Simon op de plaat te zetten. De hoogste notering werd hiennee behaald door de Amerikaanse groep „Circkle", die de top van de hitparade wist te bereiken. (Nederland I. 19.30) „Het duel", t.v.-spel De VARA-televisie brengt vanavond de Poolse versie van het toneelstuk „Het duel", naar een verhaal van de Russische schrijver Alexander Poesjkln op het scherm. „Het duel" wordt wel eens een der best ge- schreven verhalen genoemd. Poesjkin neemt in dit ver- 4 haal de destijds bestaande normen van eer. fatsoen, dapperheid, trouw en reldenmoed viymscherp maar toch ook poëtisch onder de loep. Het toen ln zwang s zijnde duelleren wordt door hem op realistisch-negatieve wijze beschreven. De Poolse televisiemakers beoogden met hun bewerking van „Het dued" de schrijver 4 alle eer te betonen die hem toekomt 4 (Nederland H. 20.55) J TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws. 19.01 Klaas Vaak. NCRV: 19.05 Station Petticoat. TV-film. 19.30 Amerik. volks muziek. NTS: 20 00 Journaal. NCRV: 20.20 Gevarieerd programma. 21.20 Korte film. 21.45 Die Amerikaah in Nederland. 22.10 Attentie. 22.35 Dag sluiting. NTS: 22 .45 AN W-Spot. 22 50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws. VARA: 20.01 Dagjesmensen. 20.30 Ach ter het nieuws. 20.55 Het duel, TV- spel. NTS: 22.10 Journaal. Zaterdag ltAIIlO Hedenavond HILVERSUM I (402 m) VPRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Lichte muziek. 18.30 razzmuziek. 18.50 Kritisch commen taar. 19.00 Voor de jeugd. 19.30 Gramm. 20 00 Nieuws. 20.05 Gramm. 20.10 Arme Gimlet, wat nu. hoorspel. VARA: 21.00 Moderne en klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.45 Actualiteiten. 23.00 Gram- mofoonmuz. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) KRO 19.00 Nieuws. 19.10 Actual. 19.30 Progr. met jonge artiesten. 20.00 Moderne mu ziek, 21.00 Publikaities op gfeestelijk ge- ried. 21.15 Populaire gramm. 22.20 De Baarlemse Honkbal week. 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Grammofoonmuz. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Gevar. programma. 18.15 Veronica's jukebox verzoekplaatjes), 19 00 Joost mag het weten. Brandnieuwe en onge hoorde hits. 20.00 Cowboymuziek. 21.00 Gevar. progr., 22.00 Progr. voor alle Spaans sprekende mensen in Neder land met Isabelle. 22 30 Jozzjoumaal, 23.30—1.00 Gevar. gram. muziek. e lijn) van 18-20 u.: bedrijven, opgenomen tijdens h'et Festi val te Aix en Provence 1951 (Orkest van Ben vi 3. Camil e saint saens: uit samson et Dalila Reglna Resik .orkest van het Roval Opera House <_..vcnt Garden); 5. Ëm- nanuel Charbrier uit Le R.,l Mnigré Lui (Orkest van de Sociétë des Concerts (321 m> 18.00 BRUSSEL Neder Nieuws. 18 03 Vi Pianomuziek. 19.00 Nieuws. 19.40 Caba- retprogr^ 20.00 Gevar. progr..^00 Xws. BRUSSEL fV.mi /(''i nV!" 18.30 Nwe gr. platen. 20.00 Festival van Namen. 22.15 Jazz. NOR-W-PR nu 19.1.-. Oa 11 n - ENGELAND BBC i Gevar. muziek,'1.00 Lichte muziek. Zaterdag n HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymn. 7.23 Gramm. 8.00 Nieuws. 8.10 Gramm. 8.20 Dps voor vakantie- en snipperdagen. 8.30 J Gramm. 9.15 Weiekkrwziekconcours Kerkrade 1966 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Leven en dood, lezing. VARA: 10.00 Z.O. 135, gevar. progr. 12.15 Gramm. 12.27 Voor land en tuin- bouw en postduivenber. 12.30 Actueel sportnieuws. 13.00 Nieuws. 13.15 Stereo: J Licht orkest en lichte vocale ensem- bles. 13.40 Voor de twintigers. 14.15 Radio jazzclub. 14.55 Lezing. 15.10 Opfe- ramuziek. '6.00 Nieuws. 16.02 Finale Loosdrechts Amateur Festival. 16.40 Gramm. 16.55 Spaanse liederen. 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM II (298 m). KRO: 7.00 Nieuws. 7.15 Klassieke muziek. 7.30 Nieuws 7.32 Gewijde muziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Djlnn, gevar. progr. 11.20 Sportagenda). 12.03 Country and Western Express. 12.27 Voor land en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 De fam1 - ie Van Buuren praat over het verkeer, 12.50 Wereldmuziekconcours Kerkrade 1966. *3.15 Tienercampingshow. 14.10 Tokkelorke6t. 14.30 Stereo: Gramm. 14.45 Amateursprogrammagitaartrio. J 15 00 Van het Missiefront. 15.20 Stereo: Platenfestival. 16.00 Moderne muziek. 17.00 Cabaretprogramma. 17.15 Praatje. 17.25 Gramm. 17.55 Stereo: Licht en- semble. HILVERSUM III (240 m) en FM-kan.: len NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 J Orkesten- en solistenparade. 10.00 Nieuws. 10.02 Gramm. voor tieners. NRU/NCRV 11.00 Nieuws. 11.02 Ope- rafragmenten. 11.30 Muziek van het Leger des Heils. 11.50 Orkestraal aller- lei. (Om 12.00 Nieuws en eventueel ac- tualiteiten). 12.30 Gevar. muziekprogr. J (Om 13.00 Nieuws). 14.00 Nieuws. 14.02 Platenshow voor de tieners. 15.00 Nieuws. 15.02 Hoogtepunten uit ope- rettes, musicals en films. 16.00 Nieuws. J 16.02 Programma voor vrolijke vakan- tlégangers en wenken over weer en we- gen. 17.00 Nieuws. 17.02—18.00 Sport- J show: reportages, uitslagen, commen- taren en lichte grammofoonmuziek. J RADIO VERONICA (192 m) 7.00 J Schoon schip - opgeruimd programma voor de (vrije) zaterdagmorgen, waar- in opgenomen: 9.00 Countrv en western J hits. 9 30 Hollandse nieuwe. 10 00 Ver- zoekprogramma voor de huisvrouw. 1100 Kwartier gevarieerd. 11.15 Die Dutch Swing College Band. 11.30 J Schip schoon, 12 00 Red Band Toppers, 12.15 Televisie favorieten. 12.30 Hits a J Gogo. 13.00 Teennger Muziek Express, 14.00 Veronica's Nederlandse Top 40. 16.00 Gevar. progr.. 16.15 Tips voor de J Top. 16 30 Platcnpalet. 16.45 Kwartier gevarieerd. 17 00 Favorieten festival. een programma voor de hele familie. 17 30 tot 18.00 De teenbeatclub. BRUSSEL Nederlands (324 m) 12.03 Scene uit Het duel", het toneelspel naar het gelijknamige verhaal van Alexander Poesjkin. (Nederland II, S0.55). J

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2