3)a Celdóc Sou/tant Snelle berechting verkeerszondaars Op alle toeren klinkt muziek MAN SCHIET ZICH KOGEL DOOR HOOFD „OMDAT PISTOOL ONGEVAARLIJK IS" Wapen tegen slaap gedrukt achter bar Geen bom in TEE-trein INSCHRIJVING ST.-PIETER Middelbare Handelsavondschool KRO opent conciliepostbus Rijkstoezicht op schriftelijk onderwijs Vanavond in de etheri TELEVISIE RADIO PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 9 AUGUSTUS 1966 Nederlandse priesters verbreken Zwijgen DE verschijning van het nieuwe pries- tertijdsohrift De Wan kan in verschtl- lende opzichten worden toegejuicht In dien het gaat werken als een uitlaatklep, waardoor opgekropte frustratiegevoelens een weg naar bulten kunnen vinden, ver vult het zeker een functie Het is eenmaal een wet, van de menselijke psyche, dat dergelijke eevoelens. naarmate ze worden geuit, geleidelijk aan verdwijnen. In zo verre heeft de kapelaan gelijk, die in het eerste nummer schrijft: „Ik hoop. dat De Wan mogelijkheid zal bieden voor allen om te praten. Laat het in godsnaam maar loskomen." Wij delen van harte de- Dan zal na verloop van tijd waarschijn lijk blijken, dat de situatie er genuan ceerder uitziet dan men uit de eerste Af levering van De Wan kan aflezen. Zonder iets te willen afdoen aan de ernst van de ongetwijfeld bestaande problematiek, me nen wij toch. dat er te veel nadruk is gelegd op de gevoelen van frustratie en te weinig op die van voldoening, die in steeds wisselende dosering toch ook bij onze priesters aanwezig zijn. Nu ls dit op zich helemaal niet erg: een crl de ooeur moet eenzijdig zijn, wil ze het be oogde effect bereiken. Maar op den duur vraagt zij wel om correctie. Dat deze zal worden aangebracht, indien het tijd schrift ziah openstelt voor allen die hun geluld willen laten horen, daaraan kan niet de minste twijfel bestaan. Wij menen zelfs, dat De Wan slechts een kort leven zal zijn beschoren maar dat het In de korte tijd van zijn bestaan een belang rijke stoot aan de ontwikkeling zal kun nen geven Op één punt verschillen wij met de re dactie fundamenteel van mening, name lijk daar waar gekozen wordt voor een zekere beslotenheid van het tijdschrift. De initiatiefnemers menen dat deze nood zakelijk is. om tot een open en eerlijke gedachtenu issellng onder de priesters te komen. Wij ontkennen niet. dat er iets voor deze opvatting te zeggen valt. Niette min achten wij haar principieel onjuist Indien er tn de priesterstand een malaise bestaat, indien de bestaanssltuatle van de priester verhelderd en verbeterd moet den. dan ls dit niet alleen een zaak van de priesters zelf maar van heel het volk Gods. Ieder moet er zich een idee kunnen vormen, leder moet zijn suggesties ter verbetering kunnen doen Wie deze mogelijkheid afsluit, maakt zioh schijn van vooruitstrevendheid ten spijt schuldig aan een ergerlijke vorm van clerlcalisme. Wij hopen dan ook, dat de initiatiefnemers op hun keuze voor een besloten tijdschrift terug zullen komen Vrede tussen Indonesië en Maleisië ALS donderdag het „vredesakkoord" tussen Indonesië en Maleisië getekend wordt, komt er een einde aan een conflict waar de kunstmatigheid dik op lag. Pre sident Soekamo van Indonesië had. in de tijd dat hij nog alleenheerser was een Object nodig om de ..voortdurende revolu tie" op gang te houden. HU ontwierp om zo te zeggen een politiek, waarin hU zijn persoon en zijn capaciteiten het best tot uitdrukking kon brengen. Bovendien moest het volk gezien de minder goede economische omstandigheden. In een voortdurende staat van strijdbaarheid gehouden worden opdat het des te gemak kelijker de offers aanvaardde, die de eco nomische toestand noodzakelijk maakte. De kwestie Maleisië verscheen nadat dat van Nieuw Guinea geëindigd was. Kon men in grote trekken zeggen, dat de strUd om Nieuw Guinea een strijd was. die door gans het volk doorvoeld werd; met de strijd tegen Maleisië was dit in veel mindere mate het geval Ten aanzien van Nieuw Guinea voelde de gemiddelde In donesiër zich aangetast in zijn gevoel van eigenwaarde; ten aanzien van Maleisië kon hij zich waarschUnlUk nauwelijks tot enthousiasme opwerken. Voor Soekamo zelf betekende de ni verbondenheid van Maleisië met Engeland een belemmering om zUn staatkundige in vloed tot buiten de grenzen uit te breiden Mogelijk speelde hem ook nog in ge dachten dat er in wilde jaren na de oorlog, in Malakka een serieus streven is geweest zich bU Indonesië aan le sluiten Tenslotte moet Soekamo gespeeld hebben met de gedachte de grenzen van zijn rijk af te ronden, met name in Kaliman ten Borneo) De hedendaagse machthebbers in Indo nesië zUn er, zoals het zich tot dusverre laat aanzien, in de eerste plaats op ge brand om orde te scheppen in de econo mische toestand. In deze politiek is voor een conflict in het algemeen en voor een oonflict met Maleisië in het bijzonder geen plaats. Tegen deze visie heeft Soe kamo zich onlangs veraet. De nieuwe machthebbers hebben hem aanhoord en zijn overgegaan tot de orde van de dag Deze orde was: vrede met Maleisië. Dit zal donderdag zijn beslag hebben Met of zonder Soekamo. Caféhouder ernstig gewond FRANKRIJK PAKT HET AAN Onmiddellijk intrekken van rijbewijs (Van onze correspondent Lucas Kleijn) PARIJS Om een eind te maken aan de dagelijkse verkeersongelukken op de weg het afgelopen weekend vielen 56 doden en 481 gewonden, van wie 202 ern stig hebben de prefeeten van alle de partementen in Frankrijk, toestemming gekregen, overtredende automobilisten ter plaatse te vonnissen en hen geduren de twee maanden hun rijbewijs af te ne- De voortvarende prefect van het de partement van Allier heeft over het nieuwe reglement geen gras laten groei en en op een korte, maar gevaarlijke weg van 23 kilometer lengte, zaterdag 'n openluchtgerechtshof ingesteld. Het tri bunaal bestaat uit de prefect zelf, de commandant van de plaatselijke gen darmerie en een vertegenwoordiger van een particuliere organisatie ten dienste van de weggebruikers. Het is gevestigd op een kleine sport- vliegveld, in een leegstaande hangar. Agenten in burger, die vaak zonder jas aan het stuur zitten, soms met een vrouw naast zich om geen aandacht te trekken, rijden de laatste weken overal op de wegen en zien toe op het verkeer. Zodra zij automobilisten zien. die ern stige overtredingen begaan, bijvoorbeeld over de witte of gele streep rijden, inha len op hellingen of in bochten, niet stll- ADVERTENTIE) Een 37-jarige caféhouder, die gisteravond wilde bewijzen dat een pistool niet gevaarlijk is, heeft zich daarbij voor het hoofd geschoten. De toestand van de man is ernstig. Hij U in het ziekenhuis Zuidwal op genomen. Voor het in bezit hebben van het pistool had hij geen ver gunning. Het wapen was een pistool FM 6,35 mm, waarvan de herkomst onbekend is. De caféhouder, de heer F. Wolters uit de Tullinghstraat, zat gisteravond om half elf achter de bar van zijn café in de Slicherstraat te Den Haag samen met twee familieleden en een klant. Tijdens het gesprek haalde bij een pistool uit zijn zak. De mensen, die om hem heen zaten, schrokken hiervan en vroegen hem het pistool weg te stoppen omdat men het veel te gevaarlijk vond. De caféhouder zei dat het helemaal niet gevaarlijk was en om zijn gerust stellende woorden kracht bij te zetten, drukte hij de loop van het pistool tegen de slaap. Er klonk een knal, waarna de man bewusteloos op de grond viel. Hij werd naar het ziekenhuis Zuidwal over gebracht, waar men aan de hand van röntgenfoto's constateerde dat do kogel vla de rechterslaap door de grote her senen was gegaan en was blijven steken in de schedelwand boven het linkeroog. De Haagse politie neemt aan dat het wapen per ongeluk is afgegaan. ROTTERDAM ANP Een anoniem telefoontje, dat melding maakte van het feit dat er twee bommen zouden zijn ge plaatst ln een trein, die cm elf minuten over elf uit Rotterdam moest vertrekken, heeft gisteren leden van de Rotterdamse gemeentepolitie en spoorwegrechorche aan het zoeken gezet. Omstreeks dat tUdstlp moesten drie treinen uit Rotterdam ver trekken. één naar Hoek van Holland, één naar Utrecht en een TEE-trein naar Parijs. De twee binnenlandse treinen warden voor hun vertrek vluchtig ge ïnspecteerd. terwijl twee mannen van de gemeentepolitie en twee leden van de spoorwegrecherche met de TEE-trein naar Roosendaal reisden. ZIJ onderzochten de bagage ook die van de reizigers. Er werd niets gevonden. Ook ln de andere treinen bespeurde men geen onraad. VOOR JONGENS EN MEISJES OUDE VEST 193 Iedere woensdag- en vTUdagavond van 7—9 nu Telefoon: tijdens lnschrijfuren 01710-30077. Directeur: Drs P GILDEN houden voor een stopbord, maken zij proces-verbaal op en brengen de over treders naar liet openluchttribunaal. Zaterdagmiddag toen velen van va kantie thuis kwamen, arriveerden de eerste overtreders. Zodra zij de tent van het tribunaal binnenkwamen, schrokken zij want met grote letters stond aange plakt, dat daar de departementale com missie zetelt voor het onmiddellijk in trekken van het rijbewijs. De prefect las een verklaring voor, waarin ongeveer het volgende staat: om een moordenaar te beletten zijn misdaad uit te voeren, moet men hem zo gauw mogelijk zijn wapens uit handen nemen. Hetzelf de geldt voor de gekken op de weg, die niet alleen spelen met hun eigen leven, maar ook met het leven van onschuldi- gen. Foto's Als regel erkennen de automobilis ten de gemaakte fout. Het tegendeel zou weinig helpen, want de waarschijnlijk heid is groot dat de agenten in burger, de begane overtreding hebben gefotogra feerd. De eerste overtreder verontschul digde zich zaterdagmiddag dat hij welis waar de witte streep had overschreden, maar dat hij voldoende uitzicht had Het hielp hem weinig, want de streep is er niet voor niets aangebracht. - Het openluchttribunaal trekt de rijbe wijzen voor twee maanden in en verwijst overtreders naar een speciale commis sie, gevestigd bij de prefecturen van po litie, waar eind augustus definitief over intrekking van het rijbewijs zal worden beraadslaagd. De bijkomende onaangenaamheid voor de overtreder is. dat hij zijn wagen aan de kant van de weg moet laten staan en maar moet zien, hoe hij met zijn bagage thuis komt. Laatste rol voor Coba Keiling? ROTTERDAM. (ANP) De actrice Coba Kelling wil dit Jaar haar toneel loopbaan afsluiten, zo heeft Robert de Vries, algemeen directeur van „Het Nieuw Rotterdams Toneel", meegedeeld. „We willen er nog eens met haar over praten, maar mocht het plan doorgaan, dan zullen wij haar een groots afscheid bereiden, aldus Rob de Vries. Coba Kelling zal in leder geval bij „Het Nieuw Rotter dams Toneel" nog spelen ln het stuk „Zuster George moet sterven" van Engelse toneelschrijver Frans Marcus. Bekend naast onbekend Bekende muziekwerken stuiten in discolund, van jaar tot jaar uitgestrekter, meer en meer op de hindernis, dat het uitstekende uitvoeringen moeten zijn, willen ze niet terecht komen in het dozijn, dat dertien stukjes bevat. Een plaat hijvoorbeeld van mevrouw Gré Brouwenstijn, waarop Fortuna (€95.052) Nederlands enige dramatische sopraan van internationale faam nog eens op 't recital van favoriete aria's laat horen, is geen uitschieter meer, hoe goed mevrouw Brouwenstijn ook zingt. Het betreft trouwens een reproduktie van vroegere opnamen wat ledereen duidelijk wordt, als h|j leest dat het begeleidende Radio-Philharmonlsch Orkest onder leiding van wijlen Paul van Kempen speelt; voorts assisteert in een van de scenes nog Frans Vroons, die vocaal al enkele jaren vrijwel niet meer in hef ipenbaar optreedt. Vinstpunt van de plaat s. dat ze mevrouw Irouwenstijn laat horen n een periode dat ze vocaal op haar hoogte punt was; in aria's uit Tosca, Aida. Otello, II trovatore, La forza del Destino en Cavalleria Rusticana, De plaat be vestigt, dat de interna tionale successen van mevrouw Brouwenstijn, vooral In Verdl, verdiend A-aren; zelfs wanneer ook een grammofoonplaat al onthult, dat een Tebaldi en Gallas qua voordracht nog altijd 'n paar treden MEVROUW BROUWENSTEIJN hoger op de vocale ladder gestaan hebben. •Op Philips D 88083 Y (stereo en mono) geeft het BerlIJns Radio Symfonisch Orkest een complete uitvoering van Handels „Water Music" en „Music for the Royal Fireworks", naar onze smaak de meest feestelijke muziek, die in de barok gecomponeerd werd. Dirigent is de Amerikaan Lorin Maazel, wiens opvattingen we niet altijd bewonderen, maar van wie erkend I zij, dat zijn interpretatie van Handels hofmuziek en dan onder leiding van dirigenten aan wier formaat zelfs Maazel niet reiken Dan hebben platen met minder 1 bekend werk een heel wat betere I kans om de belangstelling van *- discofielen te trekken. Als zodanig noemen we dan Bauern- en Hoch- W zeitscantate van Bach (DL 1.360). een uitvoering van het Magnificat Fm JÊIB in de versie van Schiitz en Monte- LORIN MAAZEL verdi (DL 1.430) en een plaat met diverse concerten van de bijna ge heel ln vergetelheid geraakte tijdgenoot van Beethoven, Johann Nepomuk Hummep (DL 1.370). Het is vooral de laatste plaat, die velen een genoegen zal doen en die we dan ook warm aanbevelen. De plaat brengt een pianoconcert en een concert voor viool, klavier en symfonieorkest; vooral dit dubbelconcert werd door de initiatiefnemers terecht aan de vergetelheid ontrukt. Hummel staat sterk onder de invloed van Mozart met daarbij de consequenties van hef aanbreken van de roman tiek. Maar hij schrijft technisch een uitstekende partituur rn zijn melodieën zijn soms verrukkelijk. Bovendien is de uitvoering door het Stuttgarter Philharmonisch Orkest onder leiding ran Alexander Paulmüller van goed niveau. De beide Bachcantates (uitgevoerd door solisten en het Württembergse Kamerorkest) zijn bepaald niet slecht en zeker interessant; maar wie concludeert, dat de Bach van de religieuze cantates de meerdere is van de Bauern- en Hochzeitcantates, vindt ons aan zijn zijde. Zeker de moeite waard vinden we daarentegen de uitvoeringen door de iSpandauer Kantorei van de beide Magnificats Schiitz' versie vinden we eer beter stuk dan z|jn nog herhaaldelijk uitgevoerde Passion. Maar het Magnificat van Monteverdi lis weer superieur aan dat van Schiitz; niet alleen vocaal, maar ook vanwege de meesterlijke toepassing van instru mentale en vocale aamenwerking. G. v. L. Commissaris Maigret begint ook als televisiepersoon zo langzamerhand internationale vormen aan te nemen. Vervult in Nederland de acteur Jan Teulings (na de succesvolle ver tolking van Kees Brussede rol van de oorspronkelijke Franse meester- speurder, in Oostenrijk belastte de bekende Duitse filmacteur Heinz Rühmann zich met deze taak. Op de foto Maigretin een scene met zijn assistent Eddie Ahrent. Van onze radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM Vanaf 16 augustus zal de KRO elke dinsdag om 9.30 uur (met een herhaling om 19.30 uur» een vUf-minu- tenprogramma brengen onder de naam Conciliepostbus. Het programma zal worden gepresenteerd door de chef van de afdeling godsdienstige uitzendingen radio, pater H. in 't Veld. augustijn, on der redactie van pater G. Mulders SJ. en Dick de Vree. De Conciliepostbus wordt geen vervanging van de officiële Coneiliepostbussen van de bisdommen; alle binnengekomen brieven worden doorgestuurd naar het Concillesecretariaat in Heemstede en zullen vandaaruit persoonlijk beant woord worden. Maar de KRO-concilie- postbus wil de correspondentie op gang brengen en houden door op te wekken tot het inzenden van vragen en melding te maken van de aard van de binnen gekomen vragen. Protest tegen opnamen van „Dr. Doolittle" CHIPPENHAM. Engeland (U.PX).— Sir Ranulph Twisleton-Wykeham-Fien- nes (22) heeft vandaag met drie mede plichtigen voor de rechtbank moeten verschijnen omdat het viertal in de nacht van 26 op 27 juni op het opnameterrein van de film „Dr. Doolittle" verwarring had gesticht. De filmploeg van de Amerikaanse filmmaatschappij Twentieth Century Fox had een tijdelijke dam gebouwd in de rivier bij Chippenham om de verandering van een plattelandsdorp in een „vissers plaatsje" te verwerkelijken. Aan de film werken mee de acteurs Rex Harrison en Anthony Newley alsmede de filmster Samantha Eggar. Volgens de openbare aanklager had het viertal uit protest tegen „de manier waarop de gevoelens van de enkeling worden vertrapt ten bate van het mi amusement", een grootscheepse Warring trachten te stichten door tuigen van de brandweer, het leger, de luchtmacht en ambulances naar een er dezelfde plaats te dirigeren. De open bare aanklager verklaarde tevens, dat twee van de beklaagden in een oud huisje licht ontvlambaar materiaal hadden verstopt, maar voegde eraan toe, dat zij dit niet met de bedoeling hadden gedaan iemand te verwonden of schade toe te brengen aan persoonlijke eigen dommen. Sir Ranulph Twisleton-Wykesham- Fiennes en de drie andere beklaagden werden tegen een borgsom van vijftig pond op vrije voeten gesteld. In oktober staat hun een proces te wachten. (Van onze parlementaire redact ie) DEN HAAG Er komt een wettelijke regeling inzake het rijkstoezicht op de Instellingen voor schriftelijk onderwijs. Minister Diepenhorst (O. en \V.) Is reeds bezig een wetsontwerp hiervoor op te lellei de r Dit blijkt uit het anti nister op vrugen van de Tweede-Kamer leden Voogd en Kleijwegt (PvdA) n.a.v. het staken van de cursussen van het Computer Programmaing College te Rotterdam. De commissie toezicht schriftelijk on derwijs heeft destijds aan de minister voorgesteld het rijkstoezicht op de in stellingen voor schriftelijk onderwij» bij algemene maatregel van bestuur te re gelen. Minister Diepenhorst geeft echter na bestudering van dez« materie dt voorkeur aan een regeling bij de wet. Hij hoopt da onder die wet moeilijkhe den als zich bij het CPC te Rotterdam hebben voorgedaan, mogelijk voorko men kunnen worden. Boksen en marsmuziek De delen van het avondprogramma van de A.V.R.O.-t.v. vertonen onderling nogal grote contrasten. Begonnen wordt met een fllmverslag van de strijd om het wereld- kampioenschap boksen tussen Cassius Clay en Brian London, zaterdag jongstleden in Earls Court te Londen, die in het voordeel van Clay werd beslecht. De commentaren zijn, zoals gewoonlijk, van Koen Verhoeff en Theo Huizenaar. Hierna biedt de A.V.R.O. een programma van een geheel ander kaliber: het filmverslag van de spectaculaire muzikale show, die korpsen uit onder andere Amerika, Canada. Spanje, Italië, Engeland, Luxemburg en Nederland zondagavond J opvoeren in het gemeentelijk sportpark te Kerkrade in het kader van het Wereldmuziekconcours. Het commentaar bij deze reportage is van Frans van Houtert. (Op Nederland II brengt de K.R.O.-t v. van 20.01 tot 20.30 een rechtstreekse reportage van het galaconcert, dat de Amsterdamse Politiekapel vanavond in de nieuwe grote concerthal verzorgt.) (Nederland I, 20.45). ..Erfgenaam ran een miljoen", komedie „Erfgenaam van een miljoen" is e muzikaal produkt van Cooper Homers, waarin de worden verhaald van een jonge Engelse Lord, die in moeilijkheden J zit doordat h|j de erfgenaam is geworden van een slordige negatieve miljoen", dat wil zeggen een miljoen gulden schuld. De Lord zoekt hulp bij zijn J Amerikaanse vriend en reclameleider Buddy Smith, die direct overkomt om de zaken in ogenschouw te nemen. Zijn oog valt op een deel van de erfenis. namelijk het vervallen slot Warbright, dat hem dadelijk op een geweldig idee .brengt. Hij maakt van deze oude burcht een hotel, waarheen hij door middel van een folder de gasten weet te lokken. Onder de gasten bevindt zich een bijzonder aantrekkelijk meisje op wie de Lord „smoor verliefd" wordt. Dit vormt een begin van een nieuwe reeks moeilijkheden en verwikkelingen (Nederland II, 20.30). ..Laat je niet kisten" mysteriehoorspel De bekende hoorspelauteur Kenneth Bird ontraadselt in „Laat je niet kisten" een eigenaardig mysterie. Twee Engelse jongelui zijn bij een alpinistendrama om het leven gekomen. De hoteleigenaar verzorgt de berging van de lijken en de overbrenging naar Engeland. Bij toeval wordt ontdekt, dat een van de kisten Ceeg is en de andere vóór de begrafenis werd verwisseld. Waar zijn de stoffelijke overblijfselen gebleven? Het onderzoek leidt in de richting van een J geënsceneerd ongeval. Gaandeweg wordt men meer en meer"geconfronteerd met de vraag wie de misdaad heeft begaan en waarom. „Laat je niet kisten" J werd uit het Engels vertaald door Louis Povel. De regie is in handen van Willem Tollenaar. (Hilversum II, 20.15). Scene uit „Erfgenai Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Klaas Vaak, film voor de kleuters. 19.05 Journaal voor gehoorgestoorden. 19.35 Hollywood a go go. beatshow. 20 00 Journ AVRO: 20.20 Televizier. 20.45 Sportpanora- ma: wereldkampioenschap boksen: Cassius ClayBrian London. 21.30 Marswedstrijden in Kerkrade. NTS: 22.25 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. KRO: 20.01 Wereldmuziek concours Kerkrade. NTS: 20.30 Erf genaam van een miljoen, muzikale komedie. KRO: 22.00 Europees pano rama RKK: 22.25 Teilhard de Char- din, documentaire (deel 2)." NTS: 22.25 Journaal. Woensdag Hedenavond HILVERSUM I (402 m) AVRO: 18.00 Nieuws. 18.15 Actualiteiten. 18.30 Stereo: Licht orkest met zangsolisten. 19.00 Paris vous parle: gesproken brief uit Parijs. 19.05 Gitaarrecital: moderne muziek. 19.35 Stereo: Bariton en klarinet met" pianobegeleiding. 20.00 Nieuws. 20.05 Vakantie toeslag geva rieerd programma. 21.05 Stereo: Pro menade-orkest: Nederlandse -lichte muziek. 21.45 Voordracht. 22.00 Stereo: Instrumentaal ensemble: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actuali teiten. 23.00 Concertgebouworkest klass. muziek. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) KRO: 18.00 Wereldmuziekconcours Kerkrade 19G6. 18.30 Nederlandse en Duitse cabaretliedjes. 19 00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Brabants orkest: klassieke muziek. 20.15 Laat je niet kisten, hoorspel. 21.30 Klassieke gram- mofoonmuzlek. 22 00 Gewijde muziek. 22.20 De Haarlemse Honkbalweek. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Muziek kent geen grenzen (opn.). 23.55-24.00 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m» - 18 00 Veronica's jukebox (verzoekjes 19 00 Joost mag 't weten nvt Hot 100 USA. 20.00 Cowbovmuzirk. 2100 Even voor stellen een progr van Max Appel boom. 22 00 Gevar platen. 22 30 Jazz- joumnal (presentatie Tineke». 23.30 tot, 1.00 Hit a gogo door Rob Out. Nieuwe. 19 40 D.- gVote Catai ina. KUs.v muziek. 20.20 Hoorspel, 22.00 Nu P.RUSSEL Frans 1*4 m) 18.30 Nwe gram pl.. 20.<"i Opera. 2? 15 Jazz XDR-YVOR (309 ml - 19.25 Dansmuz.. 22 50 Klass muziek, 1.0(1 Gevar. muziek. ENGELAND BBC (1500 mtr) - 20 10 Muz. herinneringen. 22.00 Lhtite muziek. LOOOimi minlek. Woensdag HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymnastiek en socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte i muzikale komedie. (Nederland II, 20.SO). J (7-30-7.35 Van de voorpagina, per»- overzicht. 8.00-8.10 Nieuws) 9 00 Van alle markten thuis, praatje voor de hulsvrouw. 9.05 Stereo: Klassieke J grammofoonmuziek. 9.15 Waterstan- den. VPRO: 9.40 Jeugd vraagt naar J muziek, klankbeeld. VARA: 10.00 Lich- te grammofoonmuziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 R.V.U.: J H. Wielek in gesprek met dr. J. M. L. Peters over: hoe worden Nederlandse J cineasten opgeleid. 11.32 Alt en piano: klassieke liederen. 12.00 Dixieland- orkest. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin- bouw. 12.30 Stereo: Tango rumba- orkest met zangsolisten. 13.00 Nieuws. 13.10 Actualiteiten en kalender. 13.30 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 13.45 Gesproken portret. 14.00 Stereo: Omroeporkest en solist: klassieke muziek. 15.00 Voor de jeugd. 16.00 Nieuws. 16 02 Voor de zieken. 16.30 Wegwijzer: tips voor vakantie- en snipperdagen, 17.30 Dansorkest. J HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Nieuws) 45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoonmuziek. 8.30 Nieuws. 8.32 Klassieke grammofoon- muziek. 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Lichte orkestmuziek (gr.). 10.30 Morgendienst. 11.00 Mo- derne orkestmuziek ((gr 12.00 Tou- rtngclub: nieuws. Informaties en be- richten voor onze buitenlandse gasten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en J tuinbouw. 12 30 Nieuws. 12.40 Gram- mofoonmuziek, eventueel actualiteiten. 12.50 Stereo: Jazzband (gr.). 13.10 Klassieke operamuziek (gr.). 14.00 Fondant bij de koffie: Een oude jon- J geiuffrouw. hoorspel (herhaling van maandag 1 augustus j.l.l 14.20 Lichte grammofoonmuziek. 15.50 Bijbelvertel- ling voor de jeugd. 16.00 Voor de jeugd 17.00 Klassiek pianoconcert (gr 17.40 Voor de kleuters. 17.50 Overheidsvoor- lichting: De politie nu. HILVERSUM III (240 m en FM- J kanalen NRU/KRO: 9.00 Nieuws. 9 02 Licht gevarieerd platenprogram- ma. 10 00 Nieuws. 10.02 Actualiteiten 10.05 Licht platenprogramma. 11.00 Nieuws. 11.02 Actualiteiten. 11.05 Kof- fie met Kees: licht platenprogramma met praatje. 12.00 Nieuws. 12.02 J Actualiteiten. 12.05 Gezellige Holland- se plaatjes. 13.00 Nieuws. 13.02 Actuall- teiten. 13.05 Licht platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.02 Actualiteiten. 14.05 Licht platenprogramma NRU/AVRO: 15.00 Nieuws. 15 02 Platenprogramma* samengesteld door jeugdafdeling. 16.00 Nws. 16.02 Volksliedjes. 16.30 Rhythm and blues (gr 17.00 Nieuws. 17 02- 18.00 Gevarieerd platenprogramma voor automobilisten. RADIO VERONICA '192 m) 7.00 Ook goeicmorgen door Harm en Slezen. 9.00 Muziek terwijl u werkt, verzoekpl J programma voor de bedrijven. 10.00 KoffietUd met Tineke. 11 00 Kookpunt. Huisvrouwenverzoekprogramma. 12 00 Muziek bij de lunch, door Jan v. Veen. 14.00 De draaikolk: mot prijsvragen. J teenagershows. Nederlandse Jeugd hitparade, maar vooral veel muziek. J 15.00 Woensdagmiddag-speciaal door Rob Out, 16 00 Cowboymuziek. 16.30 Tijd voor toppers door Bart Brugmans. J 17.00—18 00 Teenager Muzlek-xpress.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2