Als iemand verre reizen doet Rijnsburgs bloemencorso: Kleurenpracht van bloemen en planten dicht bij huis aBg^pcmüJiBHfr if a 1S2 ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1W6 Qj£ LgXDSE COURANT fotobijschriften Bove Om het te geven 'va aantal mensen dat zich inspant om het corso wat levendig te maken door als figurant mee te rijden hebben we ze naast el kaar gezet, in de Florahal. En dan te bedenken dat de rij nog niet compleet was Midden rechts: Ook in die tijd is een grote reis gemaakt, getuige het feit, dat naast een koene heldhaftige rid der uit de middeleeuwen een koelbloedige ruimtevaarder op de wagens meereed. Daar onder: Rechts onder: Ook Afrika is op een fraaie wijze uitgebeeld, compleet met donkere figuranten. Links boven: Zelfs een Indianendorp, com pleet met totempalen en enorme maskers omringd met bloemen maakte deel uit van de stoet. Midden links: Marco Polo in hoogst eigen per soon op de wagen van de Rijns- burgse bloemenhandelaren. Links onder: Ook de veilingsvereniging was weer met een wagen present. Vit sla gen M i ^IEMAND HOEFT VERRE REIZEN TE MAKEN om de schoonheid te ervaren, die in de kleurenrijkdom van bloemen en planten besloten ligt. Als het Rijnsburgs bloemencorso vandaag door de stra ten zal trekken, zal menigeen op de stoep voor zijn huis kunnen blijven staan om de prachtigste produkten van bloemsierkunst aan zich voorbij te laten rijden. Toch zullen er ook heel wat gasten zijn bij dit zomerfeest, die er graag een kortere of langere reis voor over gehad hebben, om hun bewondering te uiten voor de praalwagens uit Rijnsburg. Wie vandaag naar de streek is gekomen, zal veel kunnen verhalen. Het motto is dit jaar: „Als iemand verre reizen doet Parels van bloemsierkunst ER WORDT wat gereisd zo op dfeze en gene praalwagen. Van het gjilllge maan landschap .gaat het naar de diepzee bodem, begeleid door de historische met een knipoogje naar de eerste) personen Glenn en prof. Picard. Odysseus is her rezen in een omgeving, die niet minder weelderig kan zjjn dan het bloelende Ithaca. Geurende rozen, dohlla's, lelies en anjers omringen zijn roeigalei. Van Griekenland naar de tropische wouden waar Livingstone leefde, Is in gedachten slechts een stap. Wuivende palmen en varens overschaduwen de rtJkste bloemsoorten in de meest geraf fineerde kleurschakeringen. Donker Afrika is op de meest levendige wijze uitgebeeld door de negerfiguranten, als een menselijke groet van overzee. TERUG NAAR het Europese conti nent vallen direct de windmolens in het operatieterrein van Don Quichotte in het oog, die arme wieken overwoe kerd zijn met schitterende kleuren die de Spaanse zon tot leven heeft gewekt. Iedere globetrotter heeft een voorlief de voor de bloemen van het land waar zijn zwerftocht hem heenvoert. In het Rijnsburgse Corso zou hij dan terecht kunnen komen temidden van de bloemen in „Het Dorp" in aanbouw, dat de bonte rij sluit met de aanmoeding: „Open het Dorp meer". Onnodig te ver melden, dat de luxe auto's in het corso alle zonder uitzondering de lof van de toeschouwers stelen. Er is werk van ge maakt. Terwille van het reclame-ele ment ligt op een der wagens een hele vleeswinkel uitgestald, die er om vraagt in de nraadpan te verdwijnen. Elders waarschuwt een bordje bescheiden maar dringend: „Verboden van de vruchten te ten, ze zijn met vergif bespoten" Reizen in de achtertuin IN DE HALLEN van Flora in Rijns burg vond gisteravond de officiële ope ning plaats, die dr. L. van Egeraat ver richtte. Op het thema waarop het corso zijn motieven borduurde, het reizen, ging deze autoriteit op het gebied van reizen dieper.in. Naar zijn mening zijn alle motieven, die iemand er toe bewe gen, op vakantie te gaan, te respecte ren. Zelfs wanneer het bermtoerisme be treft, of de trek naar de drukte, daar heen, waar iedereen heengaat. Er is echter een wezenlijk verschil tussen reizen en het genietend reizen, Men kan pas waarlijk van de natuur lijke of culturele schoonheid in het bui tenland genieten, als men oog heeft voor het bewonderenswaardige in eigen omgeving. Op zich is de Krimpenerwaard niet minder mooi dan het Gardameer, het is alleen anders. Wie de geraniums In eigen tuintje niet ziet, zal de bloemen aan de Rlvlèra voorbij lopen. Reizen heeft met afstand niets te maken. „Zet slechts je ogen open en laat Je fantasie werken", aldus besloot dr. Van Ege raat zijn beschouwing. Open het Dorp meer DE BURGEMEESTER van Leiden, mr. G. C. van der Willigen maakte gister middag graag van de gelegenheid ge bruik. in zijn functie van bestuurslid van de Stichting Het Dorp. om allen aan te sporen een bijdrage te leveren in de aanvullende kosten van exploitatie van dit oord voor lichamelijk gehandicapten. Welke deze kosten zoal betreffen lichtte de heer Scholtens namens de di rectie van Het Dorp nader toe. „De subsidie die we krijgen blijft beperkt tot het noodzakelijkste. Als we de kin deren iets willen bieden, dat het leven zijn kleur geeft, als het koekje by de koffie, moeten we dat uit vrywillige by- dragen byeenbrengen". Vervolgens opende dr. L. van Egeraat de tentoonstelling van praalwagens door een levensgrote reiskoffer te ontslui ten, die een charmant bloemenmeisje bleek te bevatten, dat een vaasje met orchideeën aanbood. Toen men de hal betrad waar de bloemenpracht verza meld was. waren de pryzen reeds toe gekend. In de verschillende categorieën werden de volgende onderscheidingen toegewezen. Praalwagens kwekers:: 4. De Bloe menmeisjes, le prijs. 27. Chr. Columbus, 2e prys. Praalwagens Bedrijven: 7. Odysseus •re- en le prijs. 15. Prof. Picard, 2e prys. 37. Jules Verne, 3e prys. Praalwagens Verenigingen: 10. Flora, ere- en le prijs, lof v. d. jury. 40. Het dorp, le prys. 12. Amundsen. 2e prijs. 29. Marco Polo, 3e prys. Praalwagens Buurtver.: 35. De Glo betrotter. ere- en le prys. 32. Don Quichote. le prijs. 17. John Glenn, le prijs. 24. Livingstone, 2e prijs. Apart beoordeeld: 20. De Postkoets, le prys.. 10. Flora. Mooiste praalwagen van het Corso. Luxe wagen zonder retcl.: 19. Ere- •n le prys. 5. le prys. 22. 2e prys. 19a. 3e prijs. Luxe wagen met reclame: 28. ere- •n le prys. s 6. le prys. 8. le prijs. 36. 2e prijs. 33. 3e prijs. 18. 3e prijs. 39. 4e prys. 25. 4e prys. 30. 5e prys. 28 Mooiste luxe waen van het Binderspryzen: 28. Gouden anjer. 19. Zilveren anjer. 8. Bronzen anjer.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5