li KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTl EVE BEZORGERS Weer geen succes voor SVL-honkballers Betaling abonnementsgeld per giro HALO DE LEIDSE COURANT EEN JONGEN DE LEIDSE COURANT (Westerpers N.V.) DE LEIDSE COURANT MAANDAG 1 AUGUSTUS M68 DE LEIDSE COURANT vraagt voor de atad Leiden Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling. Papengracht 32. Leiden. Telefoon 20935. ■nil GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN UIT LEIDEN Aqua Flora nu een begrip geworden Haags gezin maakte "25.000 vol Aqua Flora In de Oranjerie van de Letdee Hortus Botanicus schijnt, naar mate de expositie langer gaat duren, een steeds groter succes te worden. Werd vorig» week woensdag de 10 OOOste be- rnoeker geteld, vanmorgen omstreeks 11 uur boekte de tentoonstelling de 28.000- ste bloemen- en aquarlumilefhebber. Aangespoord door de faam. die Aqua Flora In de loop van de eerste dagen wjjd en zijd heeft verbreid, was ook de heer J. Pol uit Den Haag met echt genote en kinderen, de 7-Jartge Obbe en de 5-Jartge Anca naar Leiden getogen oen de wondere pracht van de zeeaqua ria en de bloemstrrkunst met eigen ogen te komen bekijken. Het gezin was aange naam verrast, toen de animator van dese expositie, de heer J. H. Visser hen uitnodigde even met hem mee te komen, omdat hü een verrassing voor hen had. sale fruitmand aangeboden, terwijl zijn vrouw een grote bos anjers tn haar han den gedrukt kreeg. Toen de heren Visser en D. N. den Haan, propagandist van de Stichting Rynsburgs Bloemencorso, de Haagse familie feliciteerden, gebeurde dit in het besef, dat dit hoge bezoekersaantal reeds geruime tijd eerder had kunnen geschieden. Gisteren registreerde de kassa namelijk niet minder dan 5000 bezoekers. Een zeer groot aantal be langstellenden keerde echter huis waarts zonder een glimp van de ten toonstelling opgevangen te hebben. Naar schatting zou hc-; aantal be zoekers gisteren de 10.000 met gemak hebben overschreden. De heer Visser vertelde voorts, niet zonder gepaste trots, dat de Leidse afdeling van de landelijke vereniging Aqua Terra zeer vele nieuwe leden heeft ingeschreven. De toeloop is zelfs zo groot, dat men besloten heeft tot de oprichting van een jeugdselectie in de Leidse afdeling. Het feit, dat een bus Duitse aqaurium- liefhebbers zondagmorgen twee uur de Heimat verliet om in Leiden de geruchtmakende tentoonstelling te ko men bezichtigen, illustreert enigszins hoezeer de aquariumvereniging met deze expositie raak heeft geschoten. HAZERSWOUDE Hoe gevaarlijk de situatie is, voor bromfietsberijders en wielrijders bij de hoek van de Gemeneweg en de Rijksweg langs de Rijndijk is weer overduidelijk bewezen. Vrijdagavond om half acht verleende een personen auto bestuurd door de heer Joh. v.d. Starre uit Haarlem geen voorrang aan eon naderende bromfietsberijder P. J. B uit Zeist. De botsing die hieruit volgde, bezorgde de heer P. J. B. uit Zeist een gebroken linkerenkel. Voor behandeling werd hü naar een der Leidse ziekenhuizen vervoerd. Gevestigde personen van 20 tra 27 Juli 1906. A Otten en fam., werkvoor bereider, Tit. Brandsmalaan 57. A. W. Barendae- Van der Lana en fam.. Mul- deratraat 11 G. J. Schenk en fam.. mi litair. Diamantlaan 252. J. M. van Wla- selinghVan der Steen en fam.. Rijna- burgerweg 18. H. E. M Boeke en fam., aasistent RU. de Rldderatraat 10. J. Koenen en fam., chauffeur-monteur. Leuvenatraat 36. J. Smita en fam., fi liaalhouder. Breeatraat 77 G. J. Weier en fam., arta. Bachatraat 29. G. H. Col hen Stuart en fam., leraar, Zoeterw. Sin gel 107. J. P. Molenaar en fam., art8, Witte Rozenatraat 57. E Verwet) en fam., bedrijfaleider, Stationaweg 19. 1. S. Lu- hulina en fam.. achrijfmach.-monteur, Diamantlaan 232. A. M. van Heugten en fam., boekhouder. Brahm8laan 147. H. W. WittemanRoggeveen en fam., Atjehstraat 53. M. K. Pathan en fam., arts. v. Swietenatraat 41. M. J. KollaU en fam.. technicus. Modderman8tr. 25. J. J. V. Fuka en fam.. boekhouder, Dia- hantlaan 220. D C. LoeveJanae, Hooigracht 38.. C. A. Roterink. Oude Rijn 176. B. M. Kadour, arbeider con- aervenfabr.. Varkenmarkt 7. C. J. de Graaf, leraar, Vingboomshof 16. M. C. W. SmitSterket Roodenburgerstr. 59. M. C. J. Kortekaaa, Coornhertstr. 26. J. N. Doorn, militair. Noordeinde 2a. T. Aoy8, Rtjnaburgerweg 140. A. L. M. de Guchteneire, 1.1. verpleegster. Hooi gracht 15. L. J. Broaaois, Garenmarkt 11. W. A. Poldervaart, verpleegster. Bachatraat 64. M. C. Andeweg, Rljns- burgerweg 21. A. C. Bakker. Oude Sin gel 236. VV. A. Westgeeath—van der Poel. Rijndijk 184. H. C. van der Vliea. Bachatraat 82. H. A. M. van Klink LEIDSE PROCESSIE NAAR KEVELAER Hierbij nog een laatste opwekking voor allen, die de bedevaart naar O. L.Vr. Troosteres? van de bedroefden te Kevelaer, voornemens zyn mee te maken. Zoals reeds bekend zal zyn, heeft deze plaats od zondag 14, maan dag 15 en dinsdag 16 augustus a.s. De reiskosten bedragen 25.- per per- Auto geslipt en vernield In de nacht van zaterdag op zondag, om streeks half vijf ia op de Hoge Rijn dijk ter hoogte van nummer 181 een bestelauto geslipt en achtereenvolgens tegen een boom en een yzeren paal van een bushalte gebotst. Do bestuur der. een 23-jarige inwoner uit Bos koop, werd uit de wagen geslingerd, maar liep toch niet meer op dan een snijwond achter het rechter oor Was hij In de auto gebleven, dan zou het hem waarschynlijk slechter zijn vergaan, want de wagen was total loss. Help! De Zondvloed! Een kleine zondvloed heeft in de naqht van zater dag op zondag een drietal huizen aan de haven onder water gezet. Om streeks zes uur begaf een waterlei- dingsbuis het namelijk, met het ge volg dat de brandweer in de kappers zaak, een groentezaak en een „ge woon" huls moest gaan hozen De Duln- watermaatschappu heeft de toevoer voorlopig afgesloten. Het eerste team van SVL heeft in Rotterdam wederom tegen Libanon geen succes kunnen boeken Over het geheel genomen was het een matige wedstryd. waarin van weerszijden slecht werd geslagen en van enige spanning weinig of geen sprake was In de eerste inning keek SVL al tegen een achterstand van 31 op en wel als gevolg van het feit, dat de Rotter damse ploeg iets minder slecht sloeg, dan de Leidse. die het wegens verhin dering van Marion en Martha met twee Junioren-invallers moest doen. Eerst nadat in de vierde inning de achterstand tot 4—1 was uitgelopen, kwam SVL iets los en konden in de vijfde inning twee tegerpunten den gescoord (43) Hierna lieten bei de partyen de scoringskansen voorbij gaan. zodat in de stand geen wijziging De werperaresultaten waren: Tal ster (Libanon): 12-5-3; Koppert (SVL) 9-5-3 De wedstrüd SVL 2—Wasseaarj 2 werd afgelast. soon (bruidjes en misdienaars tot 14 jaar betalen f 15.-). De deelnemers moeten zich beslist vóór 11 augustus opgeven bij een der adressen, die voorkomen op de affiches, welke in de kerkportalen zyn opgehangen. Voor deelname is een paspoort nodig, waar van de geldigheidsduur niet langer dan vyf jaar is verstreken of anders een toerist en ka art. De intentie van de be devaart luidt: „Voor het welslagen van het Nederlandse Provinciale Con cilie". Op zondag 14 augustus is om 7.30 een H. Mis ih de Hartebrugskerk. Na de H. Mis gelegenheid om zich te ontnuchteren in de Romanuszaal achter de kerk. Om 9 uur zullen de bussen vetrekken vanaf de Mare. Gelieve op tijd aanwezig te zijn. Aan degenen, die de reiskosten hebben voldaan is een deelnemerskaart verstrekt, welke in de bus wordt gecontroleerd. De genen die zich telefonisch hebben opgegeven en nog niet hebben betaald, kunnen vóór het vertrek in de Ro manuszaal de reiskosten voldoen. Ge adviseerd wordt om voor de eerste dag een lunchpakket mee te nemen. Dat vyij dit jaar wederom met een groot aantal mogen deelnemen aan de 229ste bedetocht naar het Genadeoord van O L.Vr. Troosteres van de beproef den te Kevelaer, is de wens van HET BESTUUR Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 103003. De abonnementsprijzen zijn vanaf 1 augustus 1966: per maand 8.97 per kwartaal 11.90 per kwartaal per poet 12.40 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. ABONNEMENTEN-ADMINISTRATIE DE LEIDSE COURANT MEJ. KORS VIERDE W-J ARIG JUBILEUM LEIDERDORP Geboren Marlëtta d.v W. T. M. Onrust en L. G. Blankman: Abram z.v. B. Bor- reman en C. M. Vonk: Rikwln J. J. z.v. J. H. Nlevaart en J. van Varlek. Ondertrouwd: G. N. Boonekamp en J. Getrouwd: Dirk v. Exel met Christina E. v.d. Linden: Aloyaius T. M. F v.d. Zijden met Rika B Bout: Johannus D. A. van Aurich met Jannetje Wassink. Geboren: Arie Pieter Heykoop z. v. HeiJkoop. Jan Joseph en de Jong, Marja Lucia. Yvo Franrlacua Etja, z. v. Geer. Hanna Elisabeth. Ondertrouwd: Lieverae Jacobua Nico- laas 21 J. en van Meeteren. Gerritje 17 J. Leenhouwers, Karei Petrus Mart-i nue 22 J. en Kramer, Jozefa Geertrui- da Maria 20 j. Gehuwd: Hellemink, Hans Karei 23 j. en Brandenburg. Angela AafJe 23 J. Overleden Elisabeth Maria Ohrla- pijn e. v. van der Stel. Pieter 61 J. Hedenmorgen was het in jiet filiaal-gebouw van C A aan de Botermarkt ongewoon druk. Waar nor maal op maandagmorgen iedereen vrijaf heeft, was nu het voltallige per soneel aanwezig- Reden van dit onge- hruikelyke verschijnen was de huldi ging die de 56-jarige mejuffrouw J Burgemeester Van der Willigen speldt de Jubilerende mej. Kor» het konink lijk zilver op. SCHEEPVAARTRUBRIEK Diverse malen hebben wij een bericht gepubliceerdwaarin de belanghebbenden aangespoord werden een opgave in te sturen voor de scheepvaartrubriek. Het is de bedoeling de oude lijst te laten vervallen, daar deze niet meer up to date is. Weinig men sen hebben echter op deze aansporing gereageerd. Desondanks beginnen wij toch met de nieuwe lijst. Op de oude stonden waarschijnlijk wel wat schepen, waar nog belangstelling voor ix. U kunt alsnog een opgave doen. Bovendien verzoeken wij de betrokken abonnees vriendelijk ons te berichten, wanneer een bepaald schip niet meer opgenomen hoeft te u'ordett. SCHEEPV AARTREDACTIE Kors wegens haar veertigjarig jubi leum ten deel viel. Van die veertig jaar heeft zij er 18 als cassiere in Haarlem en 22 als hoold-cassière in Leiden doorgebracht. Dit was voor diverse instanties en personen reden om haar hartelijk te feliciteren. OOK LEIDENS eerste burger, mr. C. G van der Willigen, was aan wezig. Na een toespraak, waarin hij zijn vreugde over de goede arbeids verhoudingen in dit bedrijf uitsprak en de jubilarisse een goed voorbeeld voor het jonger personeel noemde, speldde hij haar de zilveren medaille verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau op de revers. Namens het personeel sprak vervol gens de bedrijfsleider, de heer J van Willige. Hij bood mej. Kon een sel kristallen glazen aan. Namens de di rectie ontving mej. Kors bovendien een platenspeler met een aantal platen en een ring met een diamant Dukker, Herenatraat6a E. E. T. Eich- holtz. medisch analiste, Mozartatraat 157. J. Jeekel. Hooigracht 39. L. J. Pier lot, Oude Singel 236. E. Fontein. War- monderweg 1. C. M. de Bruin, assistente hulah.. Hoge Moraweg 21. E. C. M. van der Werf—Moll, lerares. Nieuwe Rtjn 69 J G. M. Dubbeldeman. metselaar. A van Sakaenatraat 6a. C. Kriek, Thor- beckeatr. 64. E. Wiase. wetenach. ambte naar. Boerhaavelaan 260 E. C. G. Klinkhamer. Moraweg 38. J. W. Neute boom, marechauaae. Raamatceg 47. W. A. C. van StadenMoerkerk, a.b. ligg. Zijlsingel, t.o. 97. A. L. W. Sleeker— Bruné, Hanaenatr. 6c. W. Oostdijck, mi litair. Noordeinde 2a. W. M. Hohmann- Duynatee. Oude Veat 39. D. M. Mor gan. vertaalster, Marislaan 45. H. M. van Hoogenhuyze, Plantsoen 45. J. E. Matulleasija. Plantsoen 45. O. Lahoual. fabr.arbeider. Nleuwebrugsteeg la. H. b. M. EI Makhoekhi, betonwerker. Nieuwebrugateeg la. M. O. Checrt. tim merman. Varkenmarkt 7 M. Safijoun. chemisch reiniger. Varkenmarkt 7. A. Sabbar. arbeider, conaervenfabr.. Var kenmarkt 7. H. HaiJdari Forouzan. Tit. Brandsmalaan 30. A. L. F. M. van DoornHoebens. Witte Singel 10. W. J. J. O. de Wilde, botanicus, Moddermanstr. 17. G. W. van DiestRinhaar, Spieghel- straat 14a. J. G. Boudewyn en fam., ver pleger. Brederoatraat 28. C. M. van Kempen en fam., technicus, Diamantlaan 246. J. H. R. Chin-A-Paw. havenmees ter, Nieuwe RQn 40. Vertrokken personen van 20 t/m 27 juli 1966: C. M. F. Pleyte en fam.. Van Hogendorpstraat 78 naar Winters- wyk, Elzenstraat 48; M. Brakema en fam., Scholtenstraat 6 naar Boxtel. Baandervrouwenlaan 78; A. G. Erades en fam., H. de Vriesstraat 6 naar Vlis- singen. Molenweg 37; G. L. Ribbink en fam., Valeriusstraat 1 naar Uden, Citerstraat 4; P. P. de Boer en fam., Lage Rijndijk 85a naar Wassenaar. Hogerbeetsstraat 24; J. J. Rieteco en fam.. Atjehstraat 28 naar Den Helder, Hunzenstraat 7; IJ. Koetzier en fam Burggravenlaan 65 naar Alphen a/d Rijn, Jupiterstraat 42; A A. van der Spek en fam.. Haarlemmerstraat 94 naar Breda, Herentalsstraat 9; B. Knuit en fam., Spaarnestraat li, naar Voor schoten, Paganinidreef 22; J. A. E. M. Julien-Wissendorp en fam.. Meerhof 9 naar Eindhoven, Polluxstraat 1?; M. M. Boggia en fam., Jac. van Campen- laah 41 n. Leiderdorp, Kasteelhof 9. G. Ie Febre-Huiskes en fam., Joubert- straat 12a naar Delft, Buitenwater- sloot 277; D. van der Schaaf en fam., Javastraat 76a naar Beverwijk, Kaap straat 11; R. E. Janssen en fam.. Mod dermanstraat 17 naar Spijkenisse. Uranusstraat 58; E. B. van der Beek van Hoogeveen. Marnixstraat 92 naar Nieuwe Pekela, J. Oldenburgerstr. 47; M. T. van der Maat. Rijnsburgerweg 10 naar Bodegraven, Meije 100; G. W. van den Wollenberg-Noorlander, Sluis straat 13 naar Nymegen, de Genestet- laan 25; M. C. J. de Jong-Schrama, Brucknerstraat 5 naar Amsterdam, Ak- barstraat 33 III; L P. Heeneman. Klik- spaanweg 11 naar 's-Gravenhage. Was- senaarseweg 275; A. M. S. de Pater- Straathof, Stadhouderslaan 20 naar Al phen a/d Rijn, Karei Doormanstr 19. L. Stellwagen, Zoeterwoudsesingel 12 naar Brielle, Plantageweg 4; W. F Nagtegaal. Lindestraat 8 naar Velsen, Driehuizerkerkweg 6; B H. Topper. Roodenburgers'lraat 11 naar Haarlem, Schotlandstraat 70; A. M. Reef, Hoge- woerd 27 naar Oldenzaal, Spoorstraat 39; O. de Deugd, Nieuwe Rijn 8- naar s-Oravenhage. van Hogenhoucklaan 130: A. M. van den Bergh. Oude Vest 53 n. Wassenaar, Ryksstraatweg 574, P. J Boom. Van Riebeeckhof 46 naar Roermond, Wilhelminasingel 10. M. van Elk, Rynsburgerweg 10 n. Noor wegen; L. W. Wozniak. Rynsburgei- weg 100 naar Polen; M J. Valkhof, G. Doustraat 29 naar Australië. L. B Breslau, J. van Goijenkade 44 naar 's-Gravenhage, Arabislaan 75; L. B. Houtman, Modedrmanstraat 78 naar Oegstgeest. Wilhelminapark 12; P. E. Franke. Lange Mare 52 naar Voor burg. Laan van Swaenesteijn 26; E. Koudijs, Rijndijk 232 naar Wassenaar. Meyendellseweg 24; T. Moltzer, Me relstraat 2 naar Zuid-Afrika; J. B Uljee, v. d. S. Bakhuyzenlaan 10 naar Bergen op Zoom, Waterleliestraat 34, A S. van der Holst, le Binnenvest gracht 30 naar Megen N.B., Dr. Bap tiststraat 1; J. H. Stevens, Noord einde 2a naar Den Helder, Buiten haven 5; A. A. Hellemink-Branden- burg, Lammenschansplein 27 naar Pa- pendrecht, Evertsenstraat 58. WARMOND Poatdui ven berichten De postdui venvereniging „Warmond" hield een wedvlucht voor jonge duiven vanaf Tergnier Afstand 295 km. In concours waren 212 duiven, waarvan 43 prljs- duiven. Ze werden gelost om 8.15. Aankomst eerste prijsduif 11.51.47 u. Laatste duif 12.20.00 u. De uitslag luidt: J C de Koekkoek 1. 7; J. van Zeggelen 2; dokter J. Venker 3; A. Diemei 4: A J van Ruitenburg 5; J. Kortekaas 6; J. den Dunne 8. J Smeets 9: A. v. d. Drift 10. WOUBRUGGE Zweefvliegtuig in welland verseild - Gistermiddag om kwart over vier la een zweefvliegtuig van de Kennemer vliegklub uit Haarlem noodgedwongen op een weiland, dat ongeveer honderd meter buiten de bebouwde kom van Woubrugge is gelegen aan de rechter kant van provinciale weg nummer 6 geland Door Ie weinig termiek dreig de het toestel in de aanvliegroute van Schiphol te „verzeilen", hetgeen na- tuurlyk levensgevaarlijk Is en streng verboden is. Zyn noodlanding liep ge lukkig goed af ;het toestel werd gede monteerd en naar de klub lerugge- „Kring om de maan, dat kan nog gaan, maar kring om de zon, daar huilen vrouwen en kinderen om" 300 jaar geleden, by de stichting van het gebouw, waarin nu De Leidse Courant gevestigd la, waa er voor het zeemansgezin Inderdaad reden om angstig te zyn. Het verachynsel. dat men halo noemt (de kring om de zon of de maan. die volgens deskundigen veroorzaakt wordt door breking of terugkaatsing van het licht door ijskristallen in de atmosfeer), wyst op het naderen van een depressie, dus op regen, wind of storm. Nu zeilschepen vrywel uitsluitend voor sport of plezier gebruikt wordan is er voor zeevarenden misschien wel enig gevaar, maar in leder geval geen reden om vooraf al te huilen. Voor vakantiegangers kan een depressie minder prettig zyn. masr hun «Temming behoeft er beslist niet onder te ïyden. immers zonder enige kosten voor buitenland alleen de porto ZENDEN WIJ VOOR ONZE ABONNEES NAAR HUN VAKANTIE-ADRES Zowel by goed als slecht weer kunnen zy van deze voortreffeiyke krant genieten. Honderden nieuwe abonnees werden door abonnees aangebracht; nog slechts korte tyd ontvangt U voor Iedere nieuwe abonnee, die U op De Leidse Courant (thans de mooiste krant van deze streek) aanbrengt ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK met het unieke Leidse Courant-speldje Ondergetekende: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen. Papengracht 32, Lelden. AFSCHEID GEMEENTE ONTVANGER VAN L1SSE J. ZANEVELD Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftyd heeft de heer J. Zaneveld, gemeente-ontvanger, vrij dagmiddag j.l. een receptie gehouden ten gemeentehulee. Op deze receptie merkten wjj o.m. op het voltallige college van burgemees ter en wethouders, de gemeente-secre taris, ambtenaren van de gemeente Lis- se, de heer Versteegen namens de ver eniging van gemeente-ontvangers, de verificateur van de Ned. Ver. van meenten, de heer De Groot en nog vele anderen. Burgemeester De Graaf zei o.m.: „Een periode van ruim 39 jaren hebt gfj de gemeente Lisse gediend en voordien uw vader, zodat thans een einde is ge komen aan de zogenaamde Zaneveld- periode als ontvanger der gemeente Lis- se gedurende bijna 75 jaren. U, mijnheer Zaneveld. heeft deze functie steeds tot de volle tevredenheid van het gemeen tebestuur verricht en hiervoor zyn wij U dankbaar. U staat bekend als een on kreukbaar persoon, een kundig finan cier en een humaan medewerker, deze kwaliteiten hebben wy steeds in U ge waardeerd en zullen wij nu missen. Met uw heengaan kunt U tevens zeggen ik ben de laatste gemeenteontvanger var Lisse geweest, omdat deze functie niet meer zal worden vervuld, doch door de reorganisatie zal worden ingepast in het financiële apparaat der gemeente". Spr. gaf vergeiykende cyfers, waarin tot uit drukking kwam. dat de gemeente Lisse in de periode van de heer Zaneveld ii inwonertal was verdubbeld, terwyi de in komsten en uitgaven van de gemeente in 1927 en in 1966 in ettehjke hoeveel heden waren toegenomen en uitgebreid. Met de heer Zaneveld een welverdiende rust toe te wensen in zijn verdere le ven met zijn echtgenote en kinderen be sloot de burgemeester zyn toespraak. Namens het gehele personeel sprak de heer M. Th. van Dyk. gemeente-se cretaris, enkele woorden van dank tot de scheidende gemeente-ontvanger en zyn echtgenote. Hy benadrukte vooral de goede samenwerking met het overige personeel en wenste hem een goede le vensavond toe. Als voorzitter van de personeelsver eniging sprak de heer Zonneveld, waar in hy de heer Zaneveld schetste als een prettige collega. Hy bood hem namens de personeelsvereniging een boekwerk de bollenveillng HBO te Lisse neemt sterk toe. Voor de laat ste twee veilingen werden niet minder dan 11.000 manden met bloembollen aangevoerd. De prijzen voor eerste kwa liteit tulpen waren best te noemen. In dit veilingseizoen komen flinke prijs verschillen voor. waarbij de beate kwa liteiten een aanmerkelijk verschil In prijs te zien gaven. Crocussen biyven graag en gaan voor goede pryzen van de hand. HILLEGOM Bekneld op scooter. Zaterdag om streeks 4.30 reed een scooter door de Hoofdstraat te Hillegom, bestuurd door de 20-jarige J. T. D. uit Rotterdam met op de duo-zit de 19-jarige C. J. J. C. Vengelef uit Vlaardingen De scooter- bestuurder wilde een bestelauto passe ren. welke werd bestuurd door G. K. uit Hillegom. toen deze laatste plotseling uitweek naar links. Daardoor kwam de scooter klem te zitten tussen de bestel auto en een tegemoetgekomen perso nenauto. De duozitater raakte hierbij met haar voet bekneld tussen scooter en personenauto. Dokter van der Kaa- den uit Hilelgom. constateerde een ge scheurde enkel. De Vlaardingse werd ter behandeling naar het Diaconessenzieken- huis te Haarlem vervoerd. Toch feestje voor LEIDSE SLEUTELTJES DE uitreiking van de "Uchte" Edl-1 aona mag dan na die onverkwlkkeljj-1 ke zaken van een paar maanden geleden aan de neuzen van Henk Franke* "Leidse Sleuteltjes" voorbjj z\jn ge gaan. een feestje zit In leder geval nog In het vat. Immers, alle "Edison- wlnnaars" van het lichte genre -op papier danhebben van de zjjde van de Commissie Collectieve Grammo foonplaten Campagne bericht ontvan gen, dat hen In teder geval nog Iets te wachten staat, tn de vorm van een etentje en wat dtes meer zy. VIELEN de kindeliedjes van Danny Kaye, op de "bekroonde" plaat gezongen door Cees van Ooyen en zijn jongeren stadgenootjes al in de kijker, de nieuwste van CNR (GA 5036) zal zyn weg ook wel weer vin den. Zestien liedjes van Annie M. G. Schmidt zingen de Leidenaartjes op deze lp. natüüriyk weer onder leiding van Henk Franke "Dikkertje Dap". "De kippetjes van de koning" lied jes. die op de scholen beslist ook zul len inslaan, nu "Kun je nog zingen, zing dan mee" niet meer je van hèt wordt genoemd in het zangonderwdja. IN ONZE ZETTERIJ die een goed vak wil leren Leeftijd tot 16 Jaar. Kom eens by ons langs. wfj geven Je graag een uiteenzetting over da mogeiykheden. PAPENGRACHT 31 TELEFOON 20935 LEIDEN

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4