m HANDZETTER Tour der Verenigde Naties ook dit jaar een groot succes Nol Kloosterman liet zich verrassen Nieuwe pastoor in Boskoop begroet Zoetemelk steeds vooraan, maar geen overwinningen DE LEIDSE COURANT UITSTEKENDE PRESTATIE VAN KEES PLEY IN BEVERWIJK DE LEIDSE COURANT MAANDAG 1 AUGUSTUS 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA l De Tour der Verenigde Naties, het grote toeristische wielerspektakel, dat „Ome Joop" Legerstee nu al weer vele jaren tot groot enthousiasme van vele tientallen jongens organiseert is zater dag na een heerlijke tocht door een groot deel van Nederland geëindigd. Voor twee jeugdige Sassenheimers werd deze Tour der Verenigde Naties een groot succes, want zij slaagden erin de eerste twee plaatsen in het algemeen klassement te bezetten. Dat waren H. van der Mey, die de eerste plaats niet meer afstond en Witteman, eervol tweede achter zijn plaatsge noot. Voor de jeugdige Koudekerker Slingeland eindigde de Tour ook goed, want hij nam definitief bezit van de vierde plaats. De laatste dagen vin de Tour zijn weer onvergetelijk geweest. Vrijdag bijvoorbeeld was de Tourkaravaan, na dat de Rotterdamse verkeerspolitie renners en wagens door de enorme drukte in de Maasstad had geleid, te gast bij het roemruchte Feijenoord. De jongens kwamen terecht in een training van de roodwitten, maar tus sen de bedrijven door was er toch Ronde van Castricum Nol Kloosterman, de sterke Leidse amateur van Swift, is hard bezig om het enige weken verloren gegane ter rein te herwinnen. De 24-jarige Leide- naar, die na een val in de Ronde van Midden-Zeeland een infectie opliep en daardoor enige weken was uitgescha keld, rijdt al weer in het voorste gelid. Woensdag had dat in de Acht van Chaam nog geen direct succes Kloosterman eindigde toen in de grote groep en spurtte niet mee om de prijzen maar in de sterk bezette Ronde van Castricum lukte dat gis teren beter. Weliswaar liet hij zich verrassen door een uitlooppoging van vijf ren ners Duiker. Janbroers, Ottenbros, Van Pierre en Koster maar in de slotfase van de strijd liet Kloosterman zien waartoe hij op het ogenblik in staat is. Vóór Serpentie en Harry Jan sen twee zeer rappe sprinters ging de Leidenaar met ongeveer 600 meter achterstand als zesde over de streep. De wedstrijd werd gewonnen door de Alkmaarder Harm Ottenbros. Voor de 90 kilometer had hij 2 uur 7 minuten en 33 seconden nodig. De uitslag luidt verder: 2 H. v. Pierre (Uithoorn); 3 A. Koster (Leeuwarden, 4 B. Janbroers (Amsterdam) Duiker Beverwijk); 6 op 600 meter N. Kloosterman; 7 J. Serpentie (Wijk aan Zee); 8 H. Jansen (Amsterdam); 9 G. van Krimpen (Haarlem); 10 B. Wijdenes (Amsterdam). nog voldoende gelegenheid tot een praatje met de sterren van het sta dion. Een tegenvaller was, dat Coen Moulijn wegens een lichte blessure niet kon deelnemen aan het straf- schoppenfeest. Piet Liebreghts toonde zich een uitstekende vervanger, want slechts twee Tourkeepers slaagden er in een schot van de Feiienoorder te stoppen. Tijdens de etappe naar Waalwijk heeft het er even beroerd uitgezien voor de hongerige karavaan. De Sil- vanawagen, waarin de broodmaaltijden worden klaar gemaakt, bleek opeens uit de karavaan verdwenen te zijn. Het zag er niet best uit Kampioen eter Hans Smaling (22 boterhammen) was de wanhoop nabij, maar tenslotte kwam de mededeling, dat chauffeur Wessels niet gedeserteerd, doch als een bezetene aan het sleutelen was. Met een lekke band was de 13-meter lange wagen halverwege de etappe blijven steken, maar nog voordat de klok op twaalf uur stond, was de wagen al weer terug. De tophit van de Tour, waarvoor alle humeurigheid tijdens de buien moest wijken, was het laatste succes nummer van Karin Kent: „Dans jy de hele nacht met mij". De laatste nacht heeft de Tourkaravaan het liedje bijna letterlijk genomen. Middelpunt was evenwel niet Karin Kent, maar de snurkende Tourmecano Arnold Ver meer. Arnold was niet wakker te krijgen door de nachtbrakers. Met een kippeboutje op zijn gezicht, een natte voet en met een fietsvlaggetje aan zijn teen werd hij 's morgens als laatste wakker en verklaarde nog nooit zo best geslapen te hebben Tijdens de laatste etappe is er ook nog gesprint. Ome Joop, die om drin gende redenen naar Arnhem moest, wees onderweg een vervanger aan en wel Chris Lindenhoff, die zaterdag ook als leider gaat optreden in de kleine Tour. de Tour de Frats De heer Lindenhoff organiseerde direct een sprintje. De snelsten waren Van der Mey en Witteman, maar omdat deze jongens op echte racefietsen rijden werd Kelderman, de snelste op een gewone fiets, tot winnaar ver klaard. Kelderman legde met deze overwinning tevens de basis voor de eindzege in het algemeen klassement van de amateurs. De groene truien werden veroverd door Auke Striemer en Ben Kok. PAUZE VIJF GEWONDEN BIJ FRONTALE BOTSING ONDER HAZERSWOUDE Tijdens hevige regenval zaterdag-graven liep een hersenschudding en morgen heeft zich langs de Hoge Rijn- ec'n hoofdwonde op. De bestuurster van de uit Den Helder afkomstige dijk ter hoogte van van de Bonte i wagen liep een beenbreuk op, haar Paal een ernstig verkeersongeval zevenjarig dochtertje een beenbreuk voorgedaan I en .een schouderfraktuur, terwijl haar ouders die eveneens in de wagen Een uit de richting Alphen komende ,en werden gewond. Haar vader, de personenauto, bestuurd door W. J. K. heer Th- p Ult Leiden, brak enkele uit Bodegraven, raakte eerst aan de ribben terwijl haar moeder een sleu- rechterkant van de weg staande paal en slingerde vervolgens naar de lin kerzijde van de rijweg, waarop een frontale botsing volgde met een uit de richting van Leiden naderende personenwagen bestuurd door mevr. A. E. P. uit Den Helder. Uit de ravage - beide wagens waren total-loss - werden de gewonden ge haald. De heer W. J. K. uit Bode- BURGERLIJKE STAIND LEIDEN telbeen brak. Alle gewonden werden naar een der Leidse ziekenhuizen vervoerd. De politie was verbaasd dat er bij dit ongeval geen doden waren gevallen. LEIDERDORP 74-jarige vol' racht Nijmeegse Vierdaagse Zaterdag en zondag waren voor ka tholiek Boskoop weer vreugdevolle dagen. Zaterdagavond werd n.l. de nieuwe pastoor de zeercerw. heer C. P. van Dam feestelijk ingehaald. Te ongeveer half zeven arriveerde pastoor Van Dam aan het einde van de Biezen waar hij werd verwelkomd door het kerkbestuur, waarna men zich, voor afgegaan door de harmonie Excelsior met majorettes, gymnasten, voetbal lers, kabouters en gidsen (de verken ners zijn allen op kamp) via de Biezen en de Rozenlaan naar de parochie kerk begaf. Hier werd kennis gemaakt met de dagelijkse besturen van de diverse verenigingen, waarna de nieuwe pas toor tussen een haag van kabouters enz. de kerk werd binnengeleid, al waar door hem een H. Mis werd op gedragen om zegen over zijn pastoraat. Zondagavond vond in de parochie kerk van St. Jan de Doper de plech tige installatie plaats door de zeereerw. heer G. P. Regeer, deken van Gouda, namens de bisschop van Rotterdam. Deze plechtigheid werd o.a. bijgewoond door de beide wethouders «van Bos koop de heren mr. dr. J. F. Taat en K. P. A. Houdijk (burgemeester Van Dedem was wegens vakantie verhin derd), de gemeentesecretaris, de heer P. Q. Groot, meerdere pastoors uit het dekenaat Gouda, de plaatselijke gees telijkheid en oud-kapelaans van de parochie. De nieuwe pastoor van Boskoop, de zeereerw. heer C. P. van Dam, werd aan de Biezen begroet door het kerk- Deken Regeer sprak over de taak van de priester en in het bijzonder die van een pastoor waarna hij de benoemingsbrief van de bisschop voor las en pastoor Van Dam de ambtseed aflegde waarna de plechtige instal latie werd verricht. Hierdoor bezit de nieuw benoemde pastoor de volledige rechten over het hem toegewezen pas toraat en kan hij dan ook zijn pasto- rele functies zonder meer uitoefenen. De plechtigheid werd besloten met de Eucharistieviering. Geboren: Harm z. v. H. Hazekamp De heer J. A. Paulides, Ericalaan •n B. J. M. M. van der Maat. Marcel 14. heeft met succes de Nijmeegse gou- v. S. Dubbeldam en N. Ouwehand. j den jubileum Vierdaagse gelopen. Hoe- Jacobus v. I. Robbers en B. P. den wel de heer Paulides. thans 74 jaar, reeds Engelsman. Gijsbertus z. v. G. Collé en I 15 keer aan deze wandeltocht had deel- J. Barends. Walter Hendrik z. v H. de genomen —hij liep ook de zilveren 4- Roode en J. Vlasveld. Simon Gerard z. daagse in 1935— had hij echter sinds 11 G. Honsbeek en J. G. de Roode. Mar- jaar niet meer aan wandeltochten deel- in z. v. J. C. Remmelzwaal en P. van genomen. Door de propaganda voor deze der Plas. Richard z. v. G. W. Colin en jubileum Vierdaagse begon echter zijn D. I van Berghe Ronald Sebastiaan z. wandelaarsbloed te kriebelen en rijpte S. Braxhoven en M. Fakkel. Evert J bij hem het plan aan deze tocht deel- Jan Franciscus z. v. F. G. Jansen en J. te nemen. De heer Paulides heeft het niet C. Bakker. Bernardus Cornelis z. v. J. alleen bij plannen maken gelaten, maar T. C. van der Hoorn en A. H. J van der "leze ook uitgevoerd. En zo liep hij vo- MKlauw. Willemijntje Antje Paulowna d. rige week vier maal 30 km. aan een v. CVC. Koqien en A. van de Beek. stuk door. zonder een enkel ongemak Martlnus Bernardus Theodorus z. v. D. j en werd daardoor de trotse bezitter van F. Schmidt en J. B. M. Laken. Marga-het fraaie jubfleumkruis. Als ervaren retha d. v. W. A. Vermeer en M. H. wandelaar begreep hij wel, dat hij niet Klop. Eric z. v. B. van Wezel en E. zonder training aan deze Vierdaagse Braamzeel. Hendrik Jaap z. v. H. Te- kon beginnen. Toch liep de heer Pauli- rink en J. A. H. Goosen. des slechts zes trainingstochten reap. j van 10 en 30 km. De laatste tocht was Ondertrouwd: P. D. van Walbeek en van Leiderdorp naar Delft, een wande- Het heeft de jeugdige Joop Zoete- M. Wijtsma. R. Slingerland en W. M. ling, die de heer Paulides zonder rusten melk dit weekeinde beslist niet mee- Orth. J. J. Stoeken en J. M. de Ru. A liep. Voor de 16e maal liep onze wande- gezeten. Tot tweemaal toe zat de van der Ster en S. Schouten. F. L. Blonk laar dus zijn Vierdaagse. Daarvoor liep Swift-renner in de slag. Zaterdagmid- en j. a. M. Neuteboom. F. W. Vermeu- hij 6 maal 55, 9 maal 40. en ditmaal de dag in de Ronde van Utrecht en gister- ien en W. F. Vijlbrief. C. P. A. Bakker 30 kilometer, middag in de Ronde van Opmeer. Beide en E. M Leenen. J. A. van Haasteren en keren had de Rijpweteringer uitste-1 van ^er steen. C. Wilbrink en M. De- ook beide keren reikte hij juist niet I ver genoeg. In Utrecht, waar de eindsprint nogal onregelmatig verliep de Amster dammer Harry Jansen die als eerste over de streep stoof, werd wegens hinderen gediskwalificeerd moest Joop Zoetemelk twee renners voor laten gaan: Joop Meyer uit Utrecht en Martin Koelemey uit Haarlem. Nauwelijks 24 uur later had Joop Zoetemelk opnieuw de kans op de overwinningsbloemen. In Opmeer, waar evenals in Utrecht 100 kilometer moest worden afgelegd, mislukte de greep naar de eerste plaats van de Swift-renner echter opnieuw. Voor de zevende maal in dit seizoen ging Joop Zoetemelk er als tweede over de streep. Dit keer was het de renner Tinus Degeling uit Hoogkarspel, die hem van de eerste plaats hield De uitslagen luiden: Ronde van Utrecht: 1 J. Meyer (Utrecht), 100 km in 2.25.13; 2 M. Koelemey; 3 J. Zoete melk (Rijpwetering)4 A. Werner (De Bilt); 5 A. Veenendaal (Zeist); 6 G. van Lith (Aarle Rixtel); 7 F. van Lachterop (Amsterdam); 8 F. Okker- se (Woerden); 9 R. Cornelisse (Am sterdam); 10 P. van Hattum (Gouda). Ronde van Opmeer: 1 T. Degeling (Hoogkarspel) 100 km in 2.20.43; 2 J. Zoetemelk (Rijpwetering); 3 J. v. d. Voort (Poeldijk); 4 W. van Dok (Groo tebroek); 5 D. Zeeman (Oudkarspel); 6. A. Stet (Heerhugowaard); 7 N. Bak ker (Wieringermeer); 8 D. Warnaar (Medemblik); 9 J. Konijn (De Weere) 10 G. Mooij (Limmen). Tournooien om de Rector Vester-bekers De Rector Vester-toernooien voor h- en c-junioren zullen dit jaar gespeeld worden op de terreinen van Wete- rlngse Boys, DOSR en SJC. De b- junioren spelen zondag 14 augustus op de terreinen van Weteringse Boys en DOSR te Alkemade, terwijl de t- Junioren om de beker zullen gaan strijden op zaterdag 20 en zondag 21 augustus op het terrein van SJC te Noordwijk. Aan het toernooi te Alkemade wordt door 19 elftallen van NKS-verenigin- gen uit de afdeling Leiden deelgeno men. De clubs zijn ingedeeld in vier poules. Het toernooi wordt geopend om 11.30 uur en de finale op het Wet Boys-terrein wordt omstreeks 17.00 u. verwacht. Doordat één veld van SJC niet be schikbaar is moet het toernooi voor c-junioren op twee verschillende da gen gespeeld worden. Zaterdag 20 aug. spelen de eerste twee poules een halve competitie en zondag 21 augustus ko men de resterende clubs, die ook weer in twee poules zijn ingedeeld, beurt. Bij elkaar 21 verenigingen ne men aan het toernooi te Noordwijk deel. De finale om de Rector Vester- beker wordt zondag te 17.15 uur ge speeld. Overleden: C. Zwart 11 dagen doch ter. E. Lenards 49 j. echtgen. Bijwaard. F. Robertson 69 j. J. in 't Veld 7 weken zoon. A Berg 76 j. echtgen. van H. Siere. M. J. M. Stroop 2 maanden zi de Bot 51 jaar man. En verzekerde hij, dit is zeker niet de laatste keer geweest. Ondanks dat dikwijls, ook dit jaar, onder slechte A. C. I weersomstandigheden moet worden ge lopen, blijven de deelnemers enthousiast en denken altijd weer met voldoening W. I terug aan hun wandeling gedurende de Vierdaagse. NAAR VW VAKANTIEADRES Zendt uw naam en volledig huis- en vakantieadres met datum van vertrek en thuiskomst aan de abonnementenafdeling van: DE LEIDSE COURANT Papengracht 32, Leiden, Telefoon 20935 Wij zorèen er voor, dat U dagelijks uw krant in uw vakantie verblijf ontvangt. Voor het buitenland worden alleen de portokosten in rekening gebracht PATER P0UW VIERDE ZILVEREN PRIESTERFEEST IN VROEGERE WOONPLAATS leeftijdgenoten van de jubilaris. Als voorzitter van het parochieel comité ter ondersteuning van de arbeid van missionerende priesters en zusters uit de Alphense parochies afkomstig, sprak de heer Van Leeuwen de jubi laris in geestige bewoordingen toe. Het comité had zich er voor beijverd de ju bilaris de nodige financiën te verschaf fen, nodig voor de aankoop van een jeep, een onmisbaar voertuig voor de pater in zijr. Braziliaanse missie, waar hij dagelijks afstanden moet afletgen, waarvan wij ons hier in Nederland nauwelijks een indruk kunnen vor men. De jeep kost in Brazilië 10 000. Het parochieel comité had zich ten doel gesteld als tegemoetkoming in de aanschaffinnskosten van de jeep 4.000.- vcor de pater bijeen te krij gen. Aanvankelijk werd dit bedrag met 2900,- slechts gedeeltelijk be reikt. Tijdens de receptie echter schonken parochianen en anderen de jubilaris nog een gezamenlijk bedrag van 2300.-, zodat het streefbedrag nu ruim is overschreden. Pater Pouw is evenals het parochieel comité, hier voor bijzonder dankbaar omdat dit meerdere bedrag het deel van de aan- schaffingskosten. dat geleend moet worden, vermindert. VEEL BEZOEK Om DONDERKOPPEN Wanneer het weerbericht buien met onweer aankondigt, is het de moeite waard de stad uit te trekken. De Alpen met hun grillige karteling van sneeuw en ijsglazuur zijn ons bijzon der dierbaar. Zij kunnen het echter in overdonderende majesteit niet op nemen tegen 'n aanrukkende onweers bui. die optorent boven het lage groene land. Het décor van in elkaar schuivende dalen en verdwijnende en verschijnende toppen en gletschers is even ongedurig alsof men per trein of boot door de Alpen reist. Met dit verschil dat het wolkenJandschap zelf op reis is en geleidelijk verdynt. Ook dat is weer geen wezenlijk verschil, zoals iedereen zal beamen die juist van vakantie is teruggekeerd. De pa norama's zijn aan zijn oog voorbijge gaan en wat overblijft is de herinne ring aan het verdwenene, aan een majestueus natuurverschijnsel Maar dat is een donderbui ook. Het gaat alles voorbij, voorbij omdat we zelf voorbijdrijven als luchtkastelen, die Ln een regenbui verdwijnen. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 28 juli t/m 3 aug. zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Programma door KFC ont raden, 's Middags 2.30 uur; Zondags 2.30 en 4.45 uur: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a.l.) Lido: Mary Poppins (a.1.) Dagcl(Jks 2.30, 7.00 cd 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Le gendarme de Saint Tropez (alle leeft.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Rex: De coyote en het masker van Zorro (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.16 on 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Studio: The Gold Rush (alle leeft.) Dagelijks: 2.30. 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Iedere morgen, behalve zondags: „Sjors, Sjimmie en de gorilla" (a.l.) Trianon: Fantomas slaat weer toe (alle leeft.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag. 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. PUNT W~~ KORRELTJE Pater Cornelius Pancratius Pouw C.S.Sp., priesterzoon van de dekenale St. Bonifacius-parochie te Alphen aan den Rijn en sedert 1946 missionaris in Brazilië met standplaats Brasilia, de nieuwe hoofdstad, heeft zondag j.l. onder grote belangstelling en op plech tige wijze in zijn vroegere woonplaats en parchiekerk zijn zilveren priester feest gevierd in tegenwoordigheid van zijn bejaarde vader en moeder, zijn uitgebreide familie en van vele tijd genoten van wie meerderen tot het geestelijk ambt zijn geroepen. Het feest werd geaccentueerd door stijlvolle kerkelijke viering van het jubileum in zijn vroegere paro chiekerk. De jubilaris mocht daar de plechtige gezongen Hoogmis celebre ren met assistentie van deken E. A. M. Paap en van kapelaan J. J. M. van A- drichem. Het versterkt parchiaal kerkkoor, het dames- en het kinderkoor zongen ge zamenlijk onder leiding van de heer J. M. van Leeuwen met treffende mu zikaliteit de 18e eeuwse vierstemmige Messe de la Minuit van Mare Antoine Charpentier. De muzikale leiding aan het orgel werd verzorgd door de heer an Triest, die hierbij van een goe de opvatting van de bedoelingen van de componist blijk gaf. evenals de di rigent. de heer Van Leeuwen. FEESTPREDIKATIE De jubilaris zelf heeft de feestpre dikatie gehouden. Hij benutte deze ge legenheid om zijn dank onder woorden te brengen voor het priesterschap, dat hem door God is gegeven. Hierbij stil te staan meende spr. het best te kun nen doen tijdens de Eucharistievie ring. Hij dankte ook zijn ouders van wie hij zei, dat eigenlijk zij jubileer den. Zij hebben hem de gelegenheid gegeven zijn roeping te volgen. Daar in is de bron gelegen van wat hij nu is geworden. Tot slot dankte de jubi laris de zeer velen uit zijn naaste om geving en alle parochianen, die het thuisfront bleven vormen voor zijn missiearbeid. RECEPTIE In de feestelijk versierde St. Joseph- zaal, een dankbaar werk van de ver kenners, vond na de kerkelijke viering een overweldigende receptie plaats, waarop zich vele treffende momenten afspeelden bij het elkaar weerzien van oude vrienden en kennisen, met wie het persoonlijk contact jarenlang verbroken is geweest. De receptie werd op vlotte en be kwame wijze geleid door de heer Adr. A. M. van Leeuwen Szn., een van de steentje ter completering van dit geschenk alsnog hij te dragen, bood de heer Th. J. van Leeuwen na mens de kerkelijke koren en de; „buurjongens" van de pater, een lamp! aan voor de jeep. Zo waren er velen, die de jubilaris kwamen gelukwensen en hun woorden vergezeld lieten gaan dor aanbieding van geschenken onder couvert. Behalve zeer vele parochia-* nen, onder wie een groot aantal agra-1 riërs, uit welke kring de jubilaris zelf i is voortgekomen, gaven diverse ver enigingen, organisaties en instellingen van hun belangstelling en medeleven' blijk. Wij zagen er deputaties van de L.TB, de N.K.V., de KPJ, de K.V.P.. het kerkbestuur, de Verkenners, de katholieke gezinszorg, het interparo chieel sociaal-chartatief centrtim, van de Stichting katholiek onderwijs en voorts vele geestelijken en zusters, onder wie o m. deken E. A M. Paap. Aan de twee uur durende receptie, waarop dc aanwezigen verversingen werden toegediend, kwam maar moei zaam een einde. Het was er druk en ge/cl lig l'.ii. i l'uuw. die 4 augustus naar zijn missie teruggaat, sprak tot slot een dankwoord. Hij richtte zich daarbij tot zijn vader en moeder en j over hun hoofden heen tot allen. Bijzonder hartelijk was ook de ont moeting van de jubilaris met pater dr. P. van Leeuwen SJC uit Nijmegen.! die voor hem niet alleen een oud- Ma rktberich ten RIJNSBURG, 30 Juli. Bloemen. Chrysanten: Poles 310 360, Tokio 260 310, Lyona 250-280, Flox gemengd 85 -115, Kop Godetla 75 115, Segetum 75105. Ixla 55—75. Anemonen 40 58 per boa. Pyremldale 188- 2400, Alstroemoria .200- 1400, Fel C.ode- tiasr.0 1200, .vst.T «00 900, Scnblosa 540 720, Mimi 180 240. Gladiolen ge mengd 20002300, Leeuwenhorst 1800 -2000, White Herald 1400- 1800, Gold Dust 1300—1700. Carmen 1300- 1700. Live Flame 1100—1700, Sneeuw Prinses 1200 1600. Joh. Strauss 1200—1500. Mem Day 1200 1400, Alle Plerseon 800 -1100 per 100. Am. Anjers Sim rose 20 27. Joker 22 25. Harvest Moon 20- 24, Tangerine 20 24. Heefer 19 23. Brandaris 18—20. Max Arthur 15 19. Pink Dusty 14—19, Shocking Pink 14- 19. Sim wit 14—18, Sim rood 13—18 per stuk. plaatsgenoot is, maar die ook in het 'Alphense Rietveld heeft gewoond en daar als leeftijdgenoot is opgegroeid. Pater dr. P. van Leeuwen vierde on langs zijn zilveren priesterfeest in het Studiehuis van zijn orde. waar hij als leraar doceert. Op de foto tussen beiden inzittend de moeder van de jubilaris. Uiterst links de heer Adr. A. M van Leeu wen Szn., die als voorzitter van het parochieel huldigingscomité de recep tie leidde. Tijdens wedstrijden te Beverwijk hebben enkele leden van de Bataven voor prima prestaties gezorgd. Kees Pley, een sterke telg uit de bekende Leidse sportfamilie, die dit seizoen voor de Bataven een behoorlijke sterking betekende op de technische nummers, gooide de speer naar nieuw record van 52.76 meter. Mimi van Wezel, ook een atlete van de laatste lichting, werd tweede op de 200 m. in 27.6 sec. Ria van Dijk bereikte eveneens de finale en kwam tot 28.6. Aad Belt en Arie van Tol wonnen ieder hun serie 800 m D in resp. 2.05.9 en 2.07.3 m. Nico van Doornik, weer op weg naar de begeer de 1.75 strandde, wederom op de 1.70 barrière. Bataven De speciaal trainingen gaan deze week weer normaal door. Dinsdag 18.00 uur hoogspringen o.Lv. de heer J. van Heek en donderdag 14.00 uur dicsuswerpen oJ,e. d« heer Dammer. (WESTERPERS N.V. vraagt voor spoedig een BEKWAAM EN ZELFSTANDIG voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaarlijkse winstdeling. Eventueel vergoeding van reiskoeten. Voor het verschaffen van woonruimte, waarvoor redelijke mogelijkheid bestaat, ral daadwerkelijke medewerking worden verleend. Aanmelding: persoonlijk of schriftelijk aan PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3