UIT DE WEEKBLADEN ESLUITEN VAN BRUSSEL NIET 3NGUNSTIG VOOR DE TUINBOUW EEG-regeling rij- en rusttijden chauffeurs ANGSTIGE VLUCHT V.S.-MARINEOFFICIER Nederland kan geen prij zeneiland blijven AC reddende engel voor akantie van Biesheuvel Wünschkonzert in Duitsland verboden belediging van Churchill VLASVELD Kameraad onthoofd de bazuin 11| [DAG 29 JULI 1966 DE LEIDSE COURANT nze landbouwmedewerker Land- en tuinbomv In Nederland rittJn met zorg de besluiten van Brun- afgelopen dagen tegemoet ge- Het zag er naar uit, dat Neder- 4( veel zou moeten toegeven en dat inlg voordeel tegenover zou staan, anders gelopen dank zij vooral de ran dende onderhandelingstechniek dn. Biesheuvel. Hij heeft er voor igrariërs uitgesleept, wat er uit te was. Zeker, men hoort stemmen intevredenheid. Maar deze perso- •bben of wel niet begrepen wat er hand was, ofwel zij zien voorbij feit dat bij dergelijke onderhan- >rrüi en ledereen wat moet toegeven akkoord te komen. ■er het algemeen menen we te heb- ifDlvaargenomen, dat een deel van de Sredenheid vooral veroorzaakt ft door het stijgen van verschillen- fcjzen van levensmiddelen. Nu ligt oor de hand. dat men bij een be- Lolllng van het landbouwbeleid, zich it op het standpunt van de consu- De boer en tuinder immers pro- en voor de consument. Als de con- E nt het produkt niet afneemt, heeft de produktie geen zin meer. Maar ut die men maakt, ls dat de consu- over het algemeen te weinig oog voor zijn belangen op langere jn. Als voor het rendement van de IHIPHOL (ANP) Na vele vruch- e pogingen is vice-premier mr. B. Biesheuvel er tenslotte in geslaagd hem en zijn echtgenote een vlleg- ■t te bemachtigen om In het zonnige n van een welverdiende rust te ge il. Gisteravond vertrok hij met de het reisbureau Centouri gecharter- wee-motorige Con vair van Martins Charter naar het In Zuld-Spanje ge- Malaga. verband met de pioeizame verga ngen van de landbouwministers van CEG-landen in Brussel, die door hem den geleid, moest minister Biesheu- zijn vakantieplannen opzij zetten, het einde van de onderhandelingen erochtend heeft de minister alle jke moeite gedaan om een reis zuiden te boeken. De reisbureaus niet in staat hemt e helpen, ok op de lijnvluchten was geen plaats r. Tenslotte heeft hij zich gewend de directie van MAC. die toevallig twee plaatsen vrij kon maken op een organiseerde vakantievliicht van den- naar Malaga. De vice-premler zal 'eer twee. weken in Spanje door- landbouw een verhoging der prijzen noodzakelijk is, vindt men dit begrijpe lijkerwijze een nare zaak. Maar 'n ver hoging van de prijzen ten gevolge van een besluit van Brussel is altijd beter aanvaardbaar, dan een forse prijsver hoging over een jaar of tien, als deze gevolg zal zijn van schaarste aan le vensmiddelen uit de naaste omgeving. Bovendien mag men niet vergeten, dat Nederland tot nu toe zeer goedkoop is geweest, dank zij de maatregelen van de eigen nationale overheid. Als men de voordelen wil genieten van de grote markt van de EEG, dan zal men ook moeten aanvaarden, dat Nederland eco nomisch geen eiland meer is. en niet meer zijn eigen, lage prijzen kan hand- Voor de akkerbouw in ons land zijn vooral de beslissingen ten aanzien van de suikerbieten en koolzaden van be lang. De prijs van de bieten bedraagt thans 65 gulden per ton. Deze prijs is afgeleid van een suikerprijs, die door de regering is vastgesteld. Ongeveer een zelfde systeem wordt toegepast in de EEG, waarbij het naar het oordeel van de minister van Landbouw, mogelijk zal zijn, voor de bieten eveneens een prijs van 65 gulden te houden. Suiker Suiker Is vrijwel het moeilijkste pro dukt van de akkerbouw in Europa. Er zijn daarvoor bijzondere regelingen no dig. Elk land heeft een toewijzing ge kregen voor een bepaalde hoeveelheid, waarvoor de garantieprijzen zullen gel den. Bij het laatste tussenvoorstel was dit voor Nederland vastgesteld op 0S5.OOO ton. Thans is deze hoeveelheid verhoogd tot 550.000 ton. Een van de re denen hiervoor ls, dat Nederland door zijn Inpolderingen meer landbouwgrond krijgt, waarop suikerbleten noodzake lijk zijn wegens de vruchtwlssellng. Tengevolge van de regeling voor oliën en vetten krijgt Nederland 'n prijs garantie voor koolzaad. Deze garantie heeft ook bestaan tijdens en kort na de oorlog, maar is later afgeschaft. Jaar in jaar uit heeft het landbouwschap aan gedrongen op herstel van deze garantie. Steeds tevergeefs. Dat binnen de rege lingen van de EEG deze weer ls her steld, is vooral van groot belang voor de boeren in het noorden van het land, die toch al sukkelen met hun bedrijven en die hierdoor een steuntje erbij krijgen. De prijs voor dit gewas zal 60 gulden per 100 kilo bedragen en daarover mo gen Ue boeten niet ontevreden zijn. Ook de veehouderij ls goed behandeld in de beslissingen van Brussel. Het landbouwschap had gevraagd als richt prijs voor de melk van 35 cent per kilo. Het is 35,30 geworden. In een opzicht heeft de veehouderij niet haar zin ge kregen. Zij had gevraagd om een her zieningsclausule. Dit zou inhouden dat de mogelijkheid zou bestaan voor 1 april 1968 de datum waarop deze ge meenschappelijke prijzen zullen worden ingevoegd de prijzen opnieuw te be zien en deze hoger vast te stellen, als de kosten aanzienlijk gestegen zouden zijn. Deze herzieningsclausule is niet in de beslissingen opgenomen. We zien dit vooralsnog niet als een ramp. Immers bij de granen was wel een herzienings clausule ingebouwd, maar deze blijkt niet te werken. Bovendien kan de raad van de ministers van de EEG te allen tijde de prijzen herzien als een catastro fe dreigt. En tenslotte is een richtprijs geen garantieprijs, zodat bij een hogere richtprijs het toch niet zeker is dat de boer meer krijgt. Een van de middelen om de richtprijs te halen is het ingrijpen in de markt door de overheid. Zij doet het met name door boter uit de markt te nemen, als de prijs hiervan beneden een bepaald peil komt. Dit peil wordt afgeleid van de richtprijs van de melk. Er gaan ■temmen op, die zeggen dat deze inter ventieprijs voor boter niet goed is afge steld en hoger moet liggen. We zouden hierover nog geen oordeel willen geven. Rundvlees Ook ten aanzien van rundvlees heeft het landbouwschap haar zin gekregen. De oriëntatieprijs van rundvlees een soort richtprijs voor dit produkt is vastgesteld op 240 gulden per 100 kilo. De tuinbouw, vooral de verbouwers van groente en fruit, heeft waarschijn lijk het meest angst gehad voor de be slissingen van Brussel. Drie dingen vooral waren gevaarlijk. De interventie door de overheid, het peil van de in terventie en de subsidies bij export. In Nederland draait men de groente soms door. Dit is ingrijpen i nde markt, maar dat gebeurt door het centraal bureau van de tuinbouwveilingen met geld, dat de tuinders zelf hiervoor bij elkaar heb ben gebracht. Het voorstel van Brussel was, dat de overheid gelden beschik baar zou stellen hiervoor. Dat was een schrikbeeld voor onze tuinbouw. Een nog groter schrikbeeld was het peil, waarop de overheid produkten uit de markt zou gaan nemen. Dit lag zo hoog, dat het voor de tuinders altijd lo nend zou zijn door te gaan met de pro duktie. En dit zou weer tot gevolg heb ben, dat in heel Europa zoveel groen te zou worden geteeld, dat de markt voorgoed of althans voor lange Jaren, bedorven zou zijn. Dat minister ir> Programma van dr. Goebbels Biesheuvel dit heeft weten te voorko men. mag hij zich als een grote ver dienste aanrekenen. De prijzen, waarop men kan interveniëren, zijn bij de laat ste besprekingen behoorlijk verlaagd. Ook is Nederland tegen subsidie bij de export. Dit zou ertoe kunnen leiden dat we op de afzetgebieden van ons land beconcurreerd zouden worden door export die door de overheid wordt gesteund. Thans is besloten, dat gedu rende een overgangsperiode subsidie mag worden gegeven voor bepaalde produkten, echter volgens normen, die gemeenschappelijk worden vastgesteld. "Wat vooral van belang is. dat de vrij waringsclausule zal verdwijnen. De han del in tuinbouwprodukten is grotendeels vrij. Maar elk land mag nog wel be paalde maatregelen nemen als hun ei gen tuinbouw gevaar zou lopen door In voer uit andere landen van de EEG. Dat deze bepaling verdwijnt is voor onze tuinbouw een grote winst. correspondent Jan Bouwer püSSELDORF De tweede grote van de arrondissements- htbank in Düsseldorf heeft de ver- de in Amerika geproduceerde i vandaar naar West-Duitsland geïm iteerde grammofoonplaat onder de ti- „WUnschkonzert für die Deutsche ehrmacht" verboden. In dit „Wlinsch- nzert" een programma van de tocn- dlge „Grosz Deutsche Rundfunk" van (ijlen de heer Göbbels, velen uit onze neratie nog maar al te goed in herin- ering komt ook het spotlied „Lugen- dat volgens de openbare nklager beledigend is voor het aan- de nagedachtenis van wijlen Sir flnston Churchill. Producent en impor- zijn in hoger beroep gegaan. De plaat „Wünschkonzert" is gemeng let het gehuil van „Stukas" het ontplof- !n van bommen en het geschreeuw van LSgeboren kindertjes die te midden van hel het levenslicht aanschouwden. VUnschkonzert" is in Amerika een istseller geworden. In West-Duitsland tstond er, onder de drukkende con- irrentie van de Beatles en de Rolling tones, nfet al te veel belangstelling x>r. Na het vonnis van de arrondisse- lentsrechtbank in Düsseldorf moeten j nu door de importeur uit de grammo- •onplatenwinkels weer worden ingeza aid en vernietigd. Het produkt mag ier niet worden verkocht. Amerikaanse grammofoonplatenmaat- :happijen hebben al meer van dergelij ke produkten op de markt gebracht, o.a. Ie redevoeringen van de top-nazis. waar- Van men eventueel nog staande kan hou den dat zij een zekere historische waar de hebben en als zodanig de aanschaf fing en het bezit rechtvaardigen. Van de liederen, die de „Groszdeutsche Rund funk" voor de Duitse soldaten speelde hen moreel op te prikken, kan men dat evenwel niet beweren, vooral niet daarin nog gezengen voorko- die beledigend zijn voor de vroege re geallieerde leiders. Dezer dagen ia er ook nog zo'n plaat uit Italië op de Westduitse markt gekomen. Zij bevatte a. het Horst Wessellied. Natuurlijk beweerden ook hier de pro ducenten, dat zij met de uitgifte van 't „Wünschkonzert" wilden voldoen aan 'n „documentaire behoefte" en geenszins de bedoeling hadden gehadJiet aanzien wijlen Sir Winston dnurchill te schaden. De plaat bevat verder nog zulke hart roerende gezangen als ..Auf der Helde blüht ein kleines Blumelln" van Herms Niels. „In einer Nacht in Mai, da kan soviel passieren" (gezongen door de eeuwig-jonge Marika Rokk), dan „Hei mat. deine Sterne", een en ander omlijst door de originele radio-aankondigingen van de toenmalige „Ansager", Heinz Godecke. (ADVERTENTIE) RIJSCHOOL ■E23M3H Naar aanleiding ramp Belgische bus Ononderbroken rijtijd 4V2 uur BRUSSEL. (A.N.1V Naar aanleiding van de ramp met de Belgische bus in Duitsland, waarbij 33 personen werden gedood, hebben de EEG-ministers van Waterstaat de noodzaak 1 maatregelen oi De EEG-commissie heeft al enige tijd een voorstel gereed tot harmonisatie op vervoersgebied, dat in deze richting gaat. De EEG-minlsterraad heeft dit voorstel gisteren voor advies doorgezonden naar het Europees parlement. Het voorstel wil de minimumleeftijd voor chauffeurs in de goederenvervoer stellen op 21 jaar. Deze leeftijd zou even wel tot 18 jaar verlaagd kunnen worden voor het besturen van vrachtauto's van ten hoogste 7 5 ton Houders van een bewijs van vakbekwaamheid zouden vanaf de leeftijd van 18 Jaar echter reeds vracht auto's tot een toelaatbaar gewicht van 15 ton mogen besturen, als zij samen rijden met een tweede bestuurder die 21 jaar is of ouder gewicht meer dan 20 ton en de af te leggen afstand meer dan 300 km bedraagt. Tijdens een overgangsperiode van twee jaar zou deze afstand op 400 km vast gesteld worden. De EEG-cominlssie wil voorts een on onderbroken rijtijd beperken tot vieren eenhalf uur. Daarna zou tenminste een half uur rust genomen moeten worden De dugelijkse rijtijd zou met meer dan negen uur mogen bedragen voor het ver voer van goederen en acht uur voor per sonenvervoer. De chauffeur moet in be ginsel een dagelijkse rusttijd hebben van I elf opeenvolgende uren. In bepaalde om- uuidlgheden zou deza ru6ttijd tot nagen of acht uur mogen worden verkort. Controle op een en ander zou moeten borden uitgeoefend via een persoonlijk controleboekje, waarin aantekening moet worden gehouden van de rij- en rust tijden De EEG-ministerraad zou voorts voor eind 1968 normen moeten vaststellen voor een mechanisch controlemiddel, dat het persoonlijke rijtijdenboekje zou ver vangen. Elly iffers, een van de t3-jarige Zwolse merlin, is gisteren ifj het huwelijk getreden met de verpleger Frans Veenstra. Geflankeerd door Ring en Hans flinks), Dorothee en haar verloofde (rechtsl poseerde het bruidspaar voor het stadhuis. (ADVERTENTIE) Een jeugd-cadeau van volwassen kwaliteit: de speelklare Philitina Jeugdgrammofoon 49,95. Wohlfart nog steeds in arrest ALICANTE (UPI> De Duitse playboy Waldem&r Wohlfart wordt nog steeds vast««h&iden in het huis van bewaring van Alicante, ondanks de intrekking van alle-boschuldlgingenals zou hij betrok ken zijn geweest bij de „autobahnmoorden" op Jonge vrouwelijke II (tere ln de omgeving van Karlsruhe. Volgens de politie van Alicante zal Wohlfart worden vrijgelaten zodra de vereiste papleren zijn behandeld. Het ontwerp v dige bemanning leggers. ;rei^ n.l. een tweehoof- ;oor vrachtauto's of op- het toelaatbaar totaal- Suezkanaal wordt breder I PORT SAID (UPI) De Suezkanaal- autoriteit heeft vandaag plannen be kend gemaakt die een verbreding en verdieping van het Suezkanaal voor gro te tankschepen beogen. De kosten hier van worden geraamd op 55 miljoen pond. Wanneer dit project omstreeks 1972 zal zijn voltooid, zullen schepen met een diepgang van 14,6 meter en een tonnage van 112.000 ton door het kanaal kunnen varen. Tot dusver konden slechts sche pen met een diepgang van 11,5 meter en van 60.000 ton het Suez-kanaal passé- SAIGON (l'PI) Dieter Dengier, de 28-Jarige luitenant-vlieger van de Amerikaanse marine die er al* eerst In is geslaagd uit Noord-Vietnamese krijgsgevangenschap te ontvluchten, ls nog steeds onder medische behande ling, zo hebben de Amerikaanse auto riteiten in Saigon bekend gemaakt. In februari van dit Jaar werd Deng ier boven Noord-Vietnam neergescho ten en opgesloten ln een krijgsgevange nenkamp ten noorden van de haven stad Vinh. Na een verblijf van ongeveer vijf maanden in het kamp, in welke periode hij zo'n 20 kilogram in lichaamsgewicht verloor als gevolg van de eenzijdige bezocht het Westduitse dorpje Braun- lage aan de zonegrens om Willy Lages te interviewen. Maar met weinig resul taat. Het akkoord van Brussel noemt het blad een nederlaag voor Europa. Veel nieuws levert de China-story, een ach tergrondverhaal rond de dood van de Chinese ingenieur, niet op. al weet het blad te melden, dat een agent van C.I.A. tot drie maal toe contact met de las- technicus heeft gehad. Uit een ten ge leide op deze zaak: „Minister Smallen- broek wordt de laatste tijd omgeven door het geluid van brekend glas. Nauwelijks was het gerinkel verstorven, dat de bewindsman verwekte door een bocht te ruim te nemen, of er gingen diploma tieke ruiten aan scherven. Oorzaak: de minister heeft de B.V.D. even slecht in de hand als zijn auto. Wat aan diplomatieke verwikkelingen om de ontvoering en de dood van de Chinese ingenieur Hsoe Tzo-Tsai ook ondoorzichtig mag zijn. «en ding niet: de nalatigheid van het contraspionage keurkorps van de keurvorst van Drente. De B.V.D. heeft'die tragische zaterdag middag, waarop Hsoe uit het raam viel, naar het Rode Kruisziekenhuis werd ver voerd, daar werd geröntgend en vervol gens brutaal en wreed werd gekidnapt, onvoldoende uit haar talrijke ogen ge keken. Daar ligt het beslissende moment in de reeks gebeurtenissen". DE NIEUWE LINIE betreurt, dat een groot deel van het afgelopen regerings jaar door financiële zorgen overschaduwd werd. Want het blad acht het wezenlijke belang van het kabinet-Cals in het accent op de gemeen schapsvoorzieningen. 't Blad gaat daar in „maatschappij vraagt een nieuw type rege- ring" dieper op in Voorts publiceert liet blad een bij drage van mevrouw L. Mazirel. waarin scherp en bewogen stelling wordt ge nomen tegen het op stapel staande wets ontwerp „welzijn woonwagenbewoners' Over de verhoging van het inkomen van leden van het koninklijk huis en van schadeloosstelling van Kamerleden „Wc dachten dat er nog wel meer groepen waren met achterstand. I)aar werd en wordt bjj stukjes en brokjes Iets aan ge daan. Soms als de achterstand echt is op gelopen, schuiven ze flinke stukken voor uit. maar verhogingen ineens van meer dan 100 pet., ol In twee trappen van in totaal 66 pet., zyn toch wel echte uitsprin gers. En dat in een periode, die ln loon politiek opclcht terecht wat rustig zou moeten verlopen. Handig en verstandig is het niet.** besteedt deze week veel aandacht aan de huisvesting van buitenlandse ar beiders in Utrecht het ontstaan van get- 1 januari tot 16 juni WIJ NEDERLAND van dit jaar kwamen er 850 buitenland se arbeiders bij, voornamelijk Turken en Marokkanen. Het merkwaardige is. dat naar schatting 2500 van de 6500 in Utrecht wonende buitenlanders, hun werkgever niet in de stad, maar soms ver daarbuiten hebben, tot in Amster dam, Hilversum, Amersfoort en Tiel. Zij prefereren Utrecht echter als woon plaats. al zoeken zij met het oog op de treinen hun huisvesting zo dicht moge lijk bij het station. Verder: in deze pen sions gaat de huisvesting meestal met de kost gepaard en brengen de vreemde arbeiders soms wel 40.tot 45. bruto per man per week op. De ont wrichting van het gezinsleven, die er vaak het gevolg van is, telt blijkbaar minder. Wethouder Hartevelt zegt „Bij de verkiezingsacties van dit voorjaar is me dit door Nederlandse arbeiders meer malen voor de voeten gegooid. Zii voe len zich achtergesteld, ook al omdat de werkgevers in de meeste gevallen aan de huisvesting voor de buitenlanders meebetalen, zoals ze ook de vakantiereis naar het vaderland voor hun rekening nemen. Moeten wij hen nu ook nog vol ledig gaan huisvesten? Iets minder dan de helft werkt niet eens in Utrecht en de woningnood is voor de Nederlandse bevolking al zo groot. Als socialist komt dan je rechtvaardigheidsgevoel in op stand". Wethouder Van Koningsbruggen zei onlangs in een interview, dat er bij de vrije arbeidsmarkt in Europa steeds meer rekening moet worden gehouden met beweeglijkheid van enorme mensen massa's: „Toch kun je je afvragen of dit proces uitsluitend om economische mo tieven doorgang moet vinden. Er moet worden gewaakt tegen het ontstaan van getto's, van allerlei groepen buitenlan ders. Het gaat er veel meer om de men sen met inachtneming van het cultuur patroon waaruit zij komen in te passen in dat cultuurpatroon hier, waarin zij enige kans maken. Er komen notabene Marokkanen hier, die nog leven vanuit een sterk stambewustzijn en die alleen het dialect van die stam spreken wijdt een uitvoerige beschouwing aan de katholiekendag in Bamberg. De coh- clusie van het blad is. dat bij alle voor uitgang en eerlijkheid, het een traditio nele „katholiekendag" was. Hoe vaak werd het niet gezegd „wir machen uns gedanken", maar wat we alleen maar denken heeft weinig effect. Het kan in feite geen kwaad, maar men komt er ook niet veel verder mee. Aan het ver dwijnen van het parochieweekblad „Sur- sum Corda" van het dekenaat Rotter dam ontleende de Bazuin het volgende (ADVERTENTIE) Een jeugdcadeau van volwassen kwaliteit: de speelklare Philitina Jeugdgrammofoon 49,95. citaat aan het hoofdartikel: „Fijn sa Kerk zijn is er voorlopig nog niet bij". Voor een deel ligt dat denk ik aan d< georganiseerde vorm, waarin dat Kerk zijn dan moet worden opgebracht". Misschien na het concilie. besteedt deze week maar weer eens aandacht aan Vietnam en al die onder werpen ver van huis. die het blad -toch kennelijk zeer ter harte gaan. De enige beschouwing over zaken dichter bij huis, is gewijd aan de moeilijkheden, waarin het kabinet en de partijen verkeren. Hans Lammers stelt aan het slot: „De tekenen van vermoeidheid, van verval, overheersen. En dat kan ook niet ders, omdat het overgrote deel var partijpolitieke structuren eigenlijk door niemand meer wordt gezien als gruent met de tijd en de verhoudingen waarin we leven. Er zullen rieuwe tech nieken van volksvertegenwoordiging moeten worden gerealiseerd. Er zullen daarenboven nieuwe mensen moeter worden gevonden, wil men bewerkstel ligen dat het parlementaire stelsel vooi „de massa" zijn aantrekkelijkheid be houdt. Want dat i* ten diepste in het geding. Misschien dat verbeterende ini tiatieven pas hun werkelijke kracht zul len ontwikkelen als er eerat een schok is gevoeld, heviger dan die van de staten- of gemeenteraadsverkiezingen. Dan zal er ongetwijfeld het een en ander s velen. Maar is het eigenlijk geen trouwd verschijnsel, dat aan de nieuw bouw de Sloper voorafgaat? ook spaarzame voeding van alleen rijat, wist Dengier met een vlieger van de luchtmacht te ontsnappen. Nacht na nacht trokken de twee Ame rikanen zuidwaarts. Door de oerwou den. moerassen en rijstvelden zochten zij hun weg naar de eigen llnlea ln Zuld- Vletnam. Overdag hield het tweetal zich schuil tussen dicht op elkaar staande bomen en bosjes en zij vonden zelfs 'n keer 'n schuilplaats ln 'n schuilkelder. Tijdens de tocht was 't zoeken van voedsel een karwei op zichzelf. Uiteindelijk wist een Noordvletname- se patrouille 't tweetal toch op 't spoor te komen. Dengier slaagde erin zich te verstoppen maar zijn metgezel werd gepakt. Terwijl de marinevlieger vanuit zijn schuilplaats toekeek, onthoofde een van de Noord-vietnamezen de Amerikaanse piloot met een slagzwaard. Dengier raakte hierdoor diep geschokt maar hij bleef waar hij was tot de patrouille ver dween en hij zijn tocht naar het zuiden kon voortzetten. Drieëntwintig dagen nadat hij uit het kamp gevlucht was zag een Jachtvlle- ger van de Amerikaanse luchtmacht in het oerwoud beneden zich een man ln een soort zwarte piama staan zwaaien met een wifte vlag. Toen hij de vlag had gez-ien keerde hij terug maar kon de man niet meer vinden. Wel zag hij hoe met behulp van stenen een sos-seln op grond was uitgelegd. Ongeveer anderhalf uur later arriveerde een helikopter ter plaatse en pikte op aanwijzingen van de Jachtvlleger Dengier op. De verwilderde en enigszins ver bijsterde vlieger drukte zich tegen de benen van een van de bemanningsleden van de helikopter toen hij eenmaal vei lig aan boord van het toestel was. „God zij dank herhaalde Dengier enige malen. Het hefschroefvllegtulg keerde daarop terug naar het zuiden waarna Dengier werd opgenomen ln 'n ziekenhuis te Danang. „Speler"'van Inter gearresteerd CADZAND (ANP) - De rijkspolitie van de gemeente Cadzand heeft op een kampeerterrein in deze gemeente de 32- Jarlge J. H. C. B. gearresteerd tegen wie 23 maal procesverbaal ls opge maakt wegens verduistering, oplichting, diefstal en vervalsing van paspoorten, sinds 1957 gepleegd. Hij werd sinds die tijd in binnen- en buitenland door dt polltic gezocht. B. had zich maandag op het kampeerterrein gevestigd en zich uitgegeven voor een voetballer van de club Inter-Mliaan Een Duitse kampeerder die aan zijn verhalen ging twijfelen en deze valse Identiteit van B. niet vertrouwde, waar schuwde de politie. VOOR ALLE RIJBEWIJZEN R00SEVELTSTRAAT 13-15 LEIDEN TEL. 30704

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5