HANDZETTER DE LEIDSE COURANT DE LEIDSE COURANT HALO DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 27 JULI 19(1 Ongedekt tekort op Leidschendamse gemeentebegroting wordt opgeheven ..Als de nood het hoogst l\jkt. Is even wel de redding nabij". Dit zei gister avond burgemeester Kolfschoten by de aanvang van de Leidschendamse raads vergadering. Een circulaire van de mi nisters van Buitenlandse Zaken en Fi nanciën met betrekking tot gemeente fondsuitkeringen 1965. 1966 en 1967. Op grond hiervan ls te verwachten dat het ongedekt tekort op de begroting wordt opgeheven. liet gevolg hiervan Is dat geen ge bruik zal behoeven gemaakt te worden van het besluit In de vorige raadszitting tot verhoging van de opcenten op de hoofdsom der personele belasting tot 250 opcenten en dat er l»|j de behandeling der begroting 1967 ernstig naar gestreefd kan worden ook geen gebruik te behoe ven te maken van het besluit tot verho ging der percentages voor de gebouwde en ongebouwde eigendommen der straat- belasting. En dit betekent een voordeel voor de huiseigenaren van 30.000 en mogelijk ook voor de huurders van pan den van f 18.000. totaal bijna ƒ50.000, belde op jaarbasis. Burgemeester Kolfschoten voegde hieraan toe dat pet financieel beleid van de gemeente op het goede spoor zit. Geldelijke steun bjj doorstroming. Het voorstel, een premie te verstrek ken aan hen die van een goedkope wo ning gaan verhuizen naar een duurdere huurwoning werd aangenomen. De ver goeding zal maxipiaal 1500.bedra gen nl. 1000.voor verhuiskosten en gedurende een jaar maximum 500. als bijdrage in de hogere huur. De heer Meere (PvdA) stelde voor deze regeling ln plaats van op 1 aug. a.s. te doen ingaan op 1 januari jj. Deze tegemoetkomingen zullen alleen gegeven worden Indien het inkomen van de be gunstigde een bepaalde grens niet over schrijdt en hij ook niet is aangeslagen ALPHEN AAN DEN RIJN RAADSAGENDA De raad der gemeente Alphen aan den Rijn vergadert vrijdag 29 juli des namiddags 7.30 uur. Agenda o.a.: Voorstel inzake onteigening van in het bestemmingsplan ..Van Boetzelaer- straat" gelegen gronden. Voorstel inzake wijziging van de voorwaarden van verkoop van bouw grond aan de firma C. J. Baak en Zo nen, te Leiden, in verband met hypo theekvestiging. Voorstel inzake uitname uit het grond bedrijf van een tweetal in Noord ge legen en voor de bouw van transfor matorgebouwtjes bestaande perceeltjes grond. Voorstel inzake het verzoek om mede werking op grond van de Kleuteronder wijswet voor het aanschaffen van speel-, ontwikkelings- en speelbuitenmateriaal ten behoeve van de bijzondere kleuter school, Paradijslaan 2. Voorstel inzake het verzoek om mede werking op grond van de Kletueronder- wijswet voor het bouwen van een bij zondere kleuterschool aan de Kalkoven- weg. Voorstel inzake het huren van het clubgebouw van de speeltuinvereniging Bloemhof ten behoeve van de huisves ting van een klas van de bijzondere school voor gewoon lager onderwijs aan de J. W. C. Bloemstraat. Voorstel inzake het verzoek om me dewerking op grond van de Lageronder- wijswet 1920 voor het aanschaffen van leer- en hulpmiddelen voor en verande ring van de inrichting van de bijzon dere school voor uitgebreid lager onder- wijse Paradijslaan 11. Voorstel inzake vaststelling van een nieuwe verordening betreffende de toe kenning van bijdragen bij het vrijwil lig ontruimen van krotten. Voorstel met betrekking tot het Waar borgfonds inzake woningbouw. Voorstel inzake het deelnemen in de uitbreiding van het aandelenkapitaal van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. Voorstel tot wijziging van de „Ver ordening halvedagsluiting voor win kels". Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het examen Engels MO-a de heer C. W. v. d. Linden. Fit auto geslingerd. Dinsdagmiddag omstreek ls6.30 uur is de 52-jarige me vrouw C. M. J., wonende te Rotterdam, even voorbij Avifauna te Alphen aan den Rijn, toen ze met een bestelwagen mee reed in de richting Leiden, uit de auto geslingerd toen het portier plotseling open schoot bij het naar links gaan rij den van de bestuurder, die voornemens was aan de linkerzijde van de autorij weg te stoppen. Mevrouw J. werd bij de val op het wegdek aan haar hand gewond. De po litie heeft haar per auto ter behande ling overgebracht naar het ziekenhuis „Rijnoord" ter plaatse. in de vermogensbelasting. De grens wordt gesteld op 23.000. Drs. Bakker (KVP) stelde voor deze laatste bepaling te doen vervallen maar de raad ging op advies van de burge meester met beide voorstellen niet ak koord. Onteigening percelen grond voor bejaardencentrum Het gemeentebestuur acht de meest geschikte plaats voor de bouw van een verpleeghuis voor langdurig zieken en demente bejaarden de omgeving van de Noordsingel in „Prinsenhof". De betref fende grond is echter slechts voor een klein gedeelte eigendom van de gemeen te. De diverse percelen zijn eigendom van J. G. v. d Hout te Dwingelo, N. C. van Rosendaal (alhier) en van mevr. H. A. de Boer-Hoogstraten (alhier). Aan gezien de pogingen van de gemeente tot aankoop van de percelen grond geen re sultaat hebben opgeleverd staat voor de gemeente geen ander midden open dan tot onteigening te besluiten. Hangende de onteigeningsprocedure zullen de pogin gen tot het bereiken van overeenstem ming omtrent de aankoop door de ge meente worden voortgezet. Het verpleeg huis zal gesticht worden voor rekening van Leld8chendam, Voorschoten en Voor-» burg en zal ingericht worden voor 120 bedden. Naast de reeds gevormde functionele commissie voor beheer en exploitatie van het te stichten gemeentelijk bejaarden centrum achten b. en w. ook een be heerscommissie gewenst. De raad be noemde in deze commissie de heren J. P. A. de Kier, bestuurslid van de R.K. Woningbouwvereniging Don Bosco te Stompwljk, ir. F. Hoekstra van de Alg. Woningbouwvereniging, C. van Willems- waard van de Chr. Woningbouw en J. H. Witte van de R.K. Woningbouw. Ver Ueersst rukt uurplan. De raad heeft twee uur gesproken over het door het adviesbureau voor verkeersonderzoek en verkeersplanning van ir. H. M. Goudappel te Delft opge stelde struktuurplan. Hierin zijn een aan tal verkeerswegen besproken welke zo- voor Leidschendam als voor de ge hele Haagse agglomeratie van belang zijn. Het uitvoerige struktuurplan heeft de raad aangenomen nadat burgemees ter Kolfschoten op een vraag van drs. Bakker had medegedeeld dat het gehele plan niet in zijn geheel tot uitvoering ge bracht zal worden maar al naar gelang te eniger tijd de aanleg van verkeers punten noodzakelijk zal zijn. Afscheid raadsleden. Aan het slot van de vergadering (na middernacht) heeft burgemeester Kolf schoten op charmante wijze afscheid ge en van de vier raadsleden die in de volgende nieuwe raad niet zullen terug keren. Het zijn drie raadsleden voor de KVP, nl. mevr. J. G. Kraayvanger-Bus- kens en de heren J. J. van Veen en drs. A. C. v. d. Berg alsook het raadslid voor de PvdA, de heer W. Meere. Spreker ging in finesses na wat deze raadsleden in het belang van de gemeen te hebben gepresteerd en voor hun werk zaamheden sprak hij zijn welgemeende dank uit, mede namens de wethouders en de verdere raadsleden. De genoemde raadsleden dankten ieder persoonlijk de hun betoonde hulde. LEIDSCHENDAM BENOEMING NOTARIS Als eerste notaris alhier is benoemd mr. T. Stubbé, tot nu toe candidaat- notaris, wonende Prinses Beatrixlaan 33. Uiterlijk na twee maanden zal hij als zelfstandig notaris in functie tre den. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde voor het exeman Engels MO-a de heer J. E. de Vries. STOMP WIJK BOSKOOP opening van het kamp plaats. Om 10 uur kussengevechten geen-dodenom half 1: Jaap heeft een grote jaap (snee) in zijn jaap (grote teen). Om drie uur: bijna stilte Half vijf werden we gelicht door ome Otto (zelf tot half 8 blijven liggen!!). Maandagmorgen zijn we begonnen met volleybal. De uitslagen hiervan waren: Stompw. Boys 1-Tongelre 1 20, Stomp- wykse Boys 1-De Valk 1 20, Stompw. Boys 2-Den Hoorn 2 02. 's Middags werd een vrjfkamp geor ganiseerd De uitslagen hiervan zijn: hardlopen 14 jaar: 1 Jaap de Winter. 2 SI. Luiten; 13 jaar: 1 D. Overdevest. 2 Th. v. d. Burg. Verspringen; 1 Sj. Luiten, 2 C. Nou- weland; hoogspringen: gedeelde eerste plaats SJ. Luiten en C. Nouweland; doel- schieten: 1 C. Nouweland, 2 P. Boon; bal werpen: 1 Zuidgeest, 2 Luiten. Aanvoerder (WESTERPERS N.V. vraagt voor spoedig een BEKWAAM EN ZELFSTANDIG voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaarlijkse winstdeling. Eventueel vergoeding van reiskosten. Voor het verschaffen van woonruimte, waarvoor redelijke mogelijkheid bestaat, zal daadwerkelijke medewerking worden verleend. Aanmelding: persoonlijk of schriftelijk aan ons bedrijf: PAPENGRACHT 32 LEIDEN TELEFOON 20935 De 69-jarige mevrouw A. V., die sinds één week op de Haarlemse Nieuwe Groenmarkt woont, heeft haar verhui zing duur moeten bekopen. Zij woonde eerst in Boskoop en verhuisde vorige week naar Haarlem. In de verhuladruk- te is een sigarenkistje, waarin zfl ne genhonderd gulden had opgeborgen, zoekgeraakt. Volgens mevrouw V. Is het geld in de vuilnisemmer terecht gekomen. De Haarlemse gemeentereiniging startte ogenblikkelijk een speurtocht, maar toen bleek dat de vuilnispartij direkt naar Landsmeer was afgevoerd, werd de aktie stopgezet. Voorvork brak; vacant ie gaat niet door. Doordat de voorvork van zijn rijwiel brak en hij daardoor kwam te vallen kan de 11-jarige Wim Vermeu-i len, wonende Burg. Coljjnstraat 129 te Boskoop, niet met vakantie. Hjj zou dins dag met de verkenners op kamp gaan en moest daarvoor zijn plunjezak op het H.K. bezorgen vanwaar deze met een vrachtauto naar het kamp zou worden vervoerd. Toen hij vanaf de hefbrug in de richting Reijerskoop reed brak de voorvork van het rijwiel. Tengevolge van de val liep hij een kaakfraktuur en een bloedende snijwond aan de on derkaak op. Dr. Bom verleende de eerste hulp waarna het slachtoffer naar het St. Joseph-ziekenhuis in Gouda werd ver voerd. Na behandeling aldaar kon hij weer naar de ouderlijke woning terug- Geslaagd. Aan het Nederlands In stituut voor het Buitenland (NOIB) te Breukelen behaalde onze plaatsgenoot R. L. den Hengst het diploma voor 2- jarige studie (A studie). KOUDEKERK A. D. RIJM Inenting. Op donderdag 28 juli om 3.30 uur zal er in het Groene Kruisge- bouw. Dorpsstraat 50, gelegenheid wor den gegeven tot kosteloze inenting en herinenting. Het oranje-inentingsboekje van het in te enten kind dient te wor den meegebracht. Fan-avond. Vrijdagavond 29 juli a.s. zal er in het Verenigingsgebouw wederom een Fan-avond worden gehou den, die om half acht begint. Koude- kerkse tieners worden uitgenodigd om, gezien de enorme toeloop, op tijd aan wezig te zijn. Geboren: Marcel Johannes Mi chael zoon van J. van der Heiden en Theodora Sophie Nahon. SASSENHEIM SPUITBALCONCOURS Gisteravond was er in het kader van de aktiviteiten der Jeugdrecreatiecom- missie, op het terrein aan de Oosthaven leuke spuitbalwedstrijd. Medewer king werd verleend door de plaatselijke brandweer, die er voor zorgde dat de doelwachters zich op doeltreffende wijze konden verdedigen. Het was een natte boel zowel met de spuit als met de re gen. Niettemin werd er onder veel hilari teit met enthousiasme gespeeld. Er wa- 3 groepen van 6 deelnemers. Ver- genwoordigd o.a. "DOS", "TOP", '"Ter Leede" en "Teylingen" (voetbal). De TOP-leden waren met 7-1 de eersten, ge volgd door Teylingen-voetbal met 3-0. Derde was Ter Leede met 3-1, en vierde DOS met 2-1. De eerste prijswinnaars kregen een kanjer van een reep, de an dere deelnemers een portie patat. POSTDUIVENHOUDERS IN SASSENHEIM DOOR WEERSTORINGEN GEDUPEERD Van 84 duiven keerden slechts 20 temg Wedvlucht van de postduivenvereni ging "De Blauwband" met oude duiven op vrijdag 22 juli jl. vanaf Bordeaux, 903 km.. Los 's middags 14.45 uur. In concours 84 duiven. Deze vlucht had een zeer slecht verloop. Regenbuien, mist banken en wat het ergste was atmosfe rische storingen, maakten dat er 's za terdags slechts 4 duiven thuis kwamen. 1 J. v.d. Krogt om 16.17.28, 2 Th. v.d. Krogt 16.34.27, 3 T. van Haaster 16.48.40 4 L. J. Drost 19.08.22. Er waren maan dagavond nog maar weinig nakomers. Hierdoor zyn veel duivenhouders. vooral fond-spelers, zwaar gedupeerd. Van de 84 duiven zijn er nog geen 20 terugge keerd. Meerdere liefhebbers hebben al hun fond-duiven verspeeld, zodat van een ware rampvlucht kan worden ge sproken. De wedvlucht met jonge duiven op zaterdag 23 juli jl. vanaf Mons, 200 km. had een beter verloop. Los 9.30. Eerste duif 12.16.29, snelheid 120.7 m. per minuut. Laatste duif 12.44.03. Snel heid 1038 m.p.m. In concours 305 duiven. G. Ammerlaan 1. 18, 39 en 44. Th. Onder water 2, 11 en 53; mevr. D. Slootweg 3 en 10; A. de Goey 4, 8. 30. 45 en 56. W. v.d. Zwart 5, 14. 20, 23, 35. 42 en 46. Th. v. Haaster 6, 47, 54 en 60. G. Rewijk KATWIJK Medische dienst tijdens weekeinde De Katwijkse artsen verzoeken ons het volgende mede te delen. De medische dienst tijdens de weekeinden duurt van zaterdagmiddag twaalf uur tot zondag avond twaalf uur en wordt waargeno- door twee artsen, namelijk één voor Katwtjk aan Zee en één voor Katwijk den Rijn. Als grens voor deze twee gebieden geldt de lijn gevormd door de Koningin Julianalaan, de Koningin Ju- lianabrug en de Biltlaan. Zij die ten wes ten van deze grens wonen dienen zich uitsluitend te wenden tot de arts die dienst doet in Katwijk aan Zee en de >ners ten oosten van deze lijn zijn aangewezen op de arts voor Katwijk aan den Rijn. De dienstdoende artsen moe ten tijdens het weekeinde voortdurend beschikbaar zijn om hulp te verlenen by ongelukken en andere spoedeisende ge vallen. Zij zijn daardoor gebonden aan hun praktijkadres en ieder wordt daar- verzocht zich aldaar te vervoegen, eventueel na telefonisch overleg. De namen, adressen en telefoonnum- ers van de dienstdoende artsen en apo thekers worden wekelijks in ons blad be kend gemaakt. De apotheken zijn op zondag geopend van elf uur 's morgens tot één uur 's middags en van vier uur 's middags tot acht uur 's avonds. Belaardbespeling Zaterdagavond n acht uur wordt de beiaard in de to rn van de Oude Kerk bespeeld door de heer M. Bruinzeel, Beiaardier van Naaldwijk en Zwijndrecht. Het program- na luidt als volgt: 1 Suite voor beiaard: i. Reveil, b. Air, c. Dans, d. Intermezzo, Fugato (Willem Vogel) 2. Drie volks dansjes: a. Komt vrienden ift hét' róitJ den, b. Daar was laatst een meisje loos, Vier weverkens; 3. Suite: a. Marche, b. Menuet, c. Rigaudon, d. Tambourin (E. Ph. Chêdeville); 4. Drie volksliedjes: a. Wel Annemarieken, b. Daar ging een patertje langs de kant. c. Wek op, wek op dat harte mein: 5. Andante (Rayck); 8. Vier volksliedjes uit Engeland, Schot land en Ierland: a. Green sleeves, b. Lon donderry air. c. Auld Lang Syne. d. Home, sweet home (bew. Leen 't Hart); 7. Improvisatie. Koninklijk zilver voor Bodegravens kaasexpert Boerefijn In het kantoor van de kaashandel van de heer A. Noordhoek te Bodegra ven. heeft gistermorgen de loco-burge meester. de heer C. G. Karssen, aan de heer Joh. Boerefijn in verband met diens veertigjarig arbeidajubileum bij het bedryf de eremedaille in zilver ver bonden aan de Orde van Oranje Nas sau uitgereikt. De loco-burgemeester schetste de jubi laris als een man waarop men als het ware hulzen kan bouwen, mede dank zy de grote arbeidslust en het vakman schap van de heer Boerefijn is het be dryf van de heer Noordhoek tot een bedryf van enorme betekenis in de kaas wereld uitgegroeid. Daarmee heeft de jubilaris ongetwyfeld ook een belang- ryke bijdrage geleverd ten gunste van de Nederlandse econome In deze ko- ninkiyke onderscheiding wilde de heer Karssen odk een huldiging zien van het bedrijf. Nadat de koninkiyke onder scheiding door de heer Karssen was op gespeld, sprak de heer A. Noordhoek, directeur van het bedrijf, zyn Jubileren de "medewerker hartelijk toe. Hy wees er op. dat de heer Boerefyn het ook heeft meegemaakt, dat de beste boeren kaas in de dertiger jaren 8'» cent per ons heeft gekost. Ook in die jaren waren de zorgen van da heer Boefefijn voor het produkt bijzonder groot. Als blijk van waardering bood hij de jubi laris een gouden horloge aan en ont ving mevrouw Boerefijn bloemen. De heer drs. Buenk, secretaris van de Kamer van Koophandel te Gouda, feli citeerde de jubilaris en het bedrijf met dit jubileum en wees er op, dat de kaashandel een belangrijk aandeel heeft geleverd aan het herstel van de Neder landse economie. Namens de Nederlandse Maatschap pij voor Nyverheid en Handel bood de heer Buenk vervolgens een oorkonde aan met een gouden dasspeld. Het personeel liet zich al evenmin on betuigd en bood de heer Boerefijn na hartelijke toespraken enkele geschen- 7 en 61. L. J. Drost 9 en 58. W. v. Hars kamp 12, 28 en 29. J. v.d. Krogt 13. 24. 36. 49 en 50. C. Vonk 15. 34 en 40. G. Mens 16 en 41. H. v.d. Lans 17 en 57. J. Wowys 19. 26 en 52. J. Koelewyn 21. P. Wolvers 22. A. Schrama 25 en 31. gebr. Möhlman 27. J. Kruik 32. L. de Ridder 33 en 43. H. Spaargaren 37, 38 en 51. gebr. Krom 48. P. v.d. Kraan 55 en J. Haver 59. HILLEGOM ONDERHOUD GEMEENSCHAPPELIJKE VOOR TUINEN Reeds meermalen maakte het gemeen telijk onderhoud van de „voortuinen" bij de woningen in de nieuwe wijken, een punt van bespreking uit in de raads vergaderingen. Daarbij bleek dat er ver schillend over werd gedacht. Nu is er ln b. en w. een meerder heid het onderhoud van de tuinen by de ééngezinswoningen over te laten aan de bewoners. De kosten van dit onderhoud door de gemeente worden steeds hoger en om deze kosten enigszins te vermin deren zou er door de bewoners grotere vergoeding moeten worden betaald of het onderhoud minder kostbaar moeten worden gemaakt. B. en W. vertrouwen dat de bewo ners er voor zullen zorgen, dat het aan zien van de voortuintjes niet minder wordt en dat afscheidingen tussen de eigendommen achterwege zullen biyven zodat het geheel toch een algemeen aan zicht geeft. Het is wel een zeer vérstrekkend voor stel. Met deze regeling vervalt de ver plichting tot het betalen van de vergoe dingen. De datum van het ingaan van de nieuwe regeling wordt aan de raad overgelaten. Aankoop van woningen. B. en W. stellen voor de woningen Meer dorp straat 17 tot en met 27 6 woningendie in zeer slechte staat verkeren en waar van de eigenaresse financieel niet in staat is tot de allernoodzakeiykste ver beteringen en onderhoud te verzorgen, aan te kopen voor 11.300.De grond waarop deze woningen staan is groten deels bestemd voor een aan te leggen weg. De rest kan „weg" of „parkeer plaats" worden. Verder stellen b. en w. voor over te gaan tot aankoop van de woningen in de Amerikastraat 5 tot en met 11 en 25 tot en met 33 en in de Michiel de Ruyter- straat 62 tot en met 66, in totaal 13 woningen, eigendom van mevr. C. W. GuldemondVan Zanten, voor een prijs van 57.500.of gemiddeld voor 4.423.07 per woning. Om de belang rijke verdere restauratie van het plan „Weerestein" achten b. en w. de aan koop van groot belang. Verkoop van grond. B. en W. stel len voor aan de heer J. M. makker, te Nieuw-Vennep, twee percelen grond te verkopen, gelegen aan de Meerstraat, groot sirca 1920 m2. De heer Bakker is genegen voor deze percelen grond 119.000.te betalen. Hy heeft het voornemen op deze percelen 10 en 9 wo ningen te bouwen en daarby 9 garages. Ophaalbrug in de Stationsweg wordt vervangen. Een van de aan trekkelijke dingen die Hillegom bezit, een ophaalbrug in de Stationsweg, zal vervangen worden door een „dan met duiker". Er zijn wel veel instanties ge moeid moeten worden, maar er is uit- eindeiyk door de belanghebbenden by het doorvaartrecht, gedeputeerde staten van Zuid-Holland en het Hoogheem raadschap van Rijnland de nodige toe stemmingen verleend. De kosten wor den geraamd op 63.000. Het opruimen van de brug. het leg gen van de duiker en het aanbrengen van de damwanden is alles byeen een kostbare geschiedenis. 2e Speelveld van Concordia wordt gerestaureerd. In verband met de aanleg van een riolering, die dwars door het 2e speelveld van de s.v. Con cordia zou lopen werd de restauratie van dit speelveld uitgesteld. Thans blijkt dat de aanleg van het riool nog wel enige tyd op zich zal laten wachten en daarom stellen b. en w. voor dit voet balveld te restaureren voordat het voet balseizoen begint. Daartoe zal een kre diet van 23.000 ter beschikking moe ten komen. Het was ook wel nodig. De s.v. Concordia zou feitelijk de beschik king moeten hebben over 3 velden, maar had er nu nog maar één dat be speelbaar was. Dus een verblijdend be- richt voor de s.v. Concordia» Opheffing noodslachtplaats. In verband met het gevaar voor besmet telijke ziektegevallen waardoor de ge meente belangrijke schade zou moeten betalen voor het vernietigen van in het slachthuis aanwezige hoeveelheid vlees waren, stellen b. en w. voor de „nood- slachtplaats" op te heffen. De noodslachtingen kunnen in het vervolg plaatsvinden in de noodslacht plaats van de keuringsdienst te Sassen- De noodslachtplaats wordt nu ver huurd aan de fa. v. d. Meij die huurder is van het gehele slachthuis. NOORDWIJK GLAASJE OP. HIJ GING RIJDEN Enkele jongens meldden aan het poli tiebureau, dat in het Breloftpark een man lag, die volgens hen bewusteloos of dood was. Een politiepatrouille ging di rekt op onderzoek uit, doch stelde al gauw vast, dat het "slachtoffer" te diep in het glaasje had gekeken. Het bleek een 22-jarige chauffeur uit Rijnsburg te zijn. die de voorafgaande nacht al heel wat meegemaakt had, maar zich daarvan bitter weinig wist te herinneren. Na een uren durend en nauwgezet speur werk reconstrueerde de politiemannen, dat de man, na te Noordwijk op visite te zijn geweest en enkele bars te hebben bezocht, in de prille morgenuren op de Stijntjesduinstraat een geparkeerde Duitse wagen had aangereden. Zonder zich om de beschadigde auto te bekom meren. vervolgde de chauffeur zijn tocht en reed hij op de Herenweg, na tegen een lantaarnpaal té zijn gebotst, het aan de linkerzijde van de weg gelegen bol lenland in. De door hem bestuurde wa gen, welke eigendom was van zyn baas, werd daarbij aan de voorzyde vernield. Hoe de man daarna in het Breloft park is gekomen, bleef een raadsel. Zyn rybewys werd door de politie ingenomen. TSAAR UW VAKANTIEADRES Gaarne zenden wy uw courant zonder extra kosten naar uw vakantieadres. Zendt uw naam en volledig huls- en vakantieadres met datum van vertrek en thuiskomst aan de abonnementenafdeling van: DE LEIDSE COURANT Papengracht 32, Leiden, Telefoon 20935 Wij zorgen eT voor, dat U dagelijks uw krant ln uw vakantie verblijf ontvangt. Voor het buitenland worden alleen de portokosten in rekening gebracht. NOORDWIJK prijzenkast van de Noordwykse Politic" sportvereniging. Ter gelegenheid van dit Jubileum z de heer De Vries morgen gehuldij worden om 11.15 aan het politiebureau te Noordwyk. Het Noordwykse politiekorps heeft morgen een jubilaris. Voor hoofdagent A. de Vries zal het dan 25 jaar geleden zyn, dat hy in politiedienst trad. De jubi laris is Rotterdammer van geboorte. Aanvankelyk diende hy als capitulant in het Nederlandse leger en daarna werd hy op 28 juli 1941 aangesteld tot agent van politie te Zwijndrecht. Op 1 nov. 1948 volgde zijn benoeming in gelijke functie te Noordwyk. Het grootste ge deelte van zyn loopbaan heeft hij dus in de badplaats doorgebracht. In al deze jaren deed de heer De Vries, die in 1954 tot hoofdagent werd bevorderd, gedu rende de zomermaanden dienst op het strand. Door zyn kennis van de zee en vooral als uitstekend zwemmer, gevoelt hij zich daar in zyn element. In de loop van de jaren mocht hy, dank zij zijn zwemvaardigheid en onverschrokken op treden verscheidene mensen uit zee red den, zelfs meer dan eens met gevaar voor eigéta IfeVen. Geên wonder, dat deze sportieve, potige en door-en-door ge trainde politieman bij vele gasten en an dere strandbezoekers een zeer geziene en gewaardeerde figuur is geworden. Naast de normale politietaken, heeft de heer De Vries by de politie het beheer van het magazyn en de kleding, alsmede het toezicht op de gebouwen. Hy is bo vendien amateur-archaeoloog, en een goed sportman. Zo legde hy ondermeer beslag op de landstitel schaatsen van de Ned. Poli tie Sportbond. Met veel viyt vulde hij de JONGEN UIT EEN MUI GEHAALI Op het strand te Noordwyk ter hoog-®® van de politiepost, geraakte de 13-jarij r Dick Wesselman uit Roelofarendsveen een mui. De Jongen kon niet me de krachtige stroom opkomen snel weg, verder de zee in. Hy zi zijn verdronken als men niet vanuit I politiepost had opgemerkt, dat Dick I gevaar verkeerde. Het alarm trok aandacht van de heer B. de Jong, voo zitter van de Noordwykse Reddingsbr gade en van de heer A. de Vries, hoof agent by de strandpolitie, die beiden o het strand van een vrije dag lagen genieten. Zij sprongen zonder zich bedenken ln zee en wisten met gro: moeite de drenkeling uit de gevaarliji mui te halen en veilig op het strand brengen. De knaap heeft van het gebeu: de geen nadelige gevolgen ondervonde NOORD WIJKERHOUT Geslaagd. Te Amsterdam slaagd voor het examen Engels MO-a de hee H. J. B. M. de Klerk. VOORSCHOTEN Geboren: Pascal D. L. z. v. René Brender Brandis en I. Ebeling. Gei hardus z. v. G. H. van der Wal t de Wilde. Elonka d. v. G. Winkelma en C. Hermsen. Coenraad J. A. P. A. A. van den Bos en Th. J. M Roeleven. Silvia d. v. A. M. Reitsem en A. Verschoor. Martin J. z. v. T. Taa en H. P. de Zoete. Albert F. z. v. van der Woude en D. van der Wal. Ondertrouwd: Hans Meyer en Editl E. Swart. Programma Paardenmarktfestivilfi ten. Vanmiddag om 16 uur nlng van de kermis op het MOC-terrc; - door de bejaarden en de kinderen vul Nieuw-Voordorp, daarna tot 24 uur fez- mis voor iedereen. Donderdag: 9 u. tot 24 u. kermiü. uur officiële openings van de Paardea- markt op de Voorstraat door burge meester L. de Kool. 13.30 uur: Kortebaandraverij op deuj Prins Bernhardlaan. Vrijdag: 13 u. tot 24 u. Kermis op he MOC-terrein. Zaterdag: 13 u. tot 24 u. Kermis o; het MOC-terrein. 14 u.: Demonstratie Manege Vasy Zeist op het MOC-terrein aan de Kot Marinelaan o.a. carrousselrijden en stoe lendans. „Kring om de maan, dat kan nog gaan, maar kring om de zon, daar huilen vrouwen en kinderen om" 300 jaar geleden, bij de stichting van het gebouw, waarin nu De Leidse Courant gevestigd is. was er voor het zeemansgezin inderdaad reden om angstig te zijn. Het verschijnsel, dat men halo noemt (de kring om de zon of de maan. die volgens deskundigen veroorzaakt wordt door breking of terugkaatsing van het licht door yskristallen in de atmosfeer), wyst op het naderen van een depressie, dus op regen, wind of storm. Nu zeilschepen vrijwel uitsluitend voor sport of plezier gebruikt worden is er voor zeevarenden misschien wel enig gevaar, maar in leder geval geen reden om vooraf al te huilen. Voor vakantiegangers kan een depressie minder prettig zyn. maar hun summing behoeft er beslist niet onder te lijden, immers zonder enige kosteu - voor buitenland alleen de porto ZENDEN WIJ VOOR ONZE ABONNEES NAAR HUN VAKANTIE-ADRES Zowel by goed als slecht weer kunnen zij van deze voortreffeiyke krant genieten. Honderden nieuwe abonnees werden door abonnees aangebracht: nog slechts korte tijd ontvangt U voor iedere nieuwe abonnee, die U op De Leidse Courant (thans de mooiste krant van deze streek) aanbrengt ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK met het unieke Leidse Courant-speldje plaats: datum: geeft als abonnee i De Leidse Courant op: plaats: Betaling geschieden per week Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32. Leiden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4