HANDZETTER HET EINDE WAS EEN BEETJE TRIEST DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 25 JULI 198 KEES BUURMAN OP ZOEK NAAR NIEUWE VORMEN Een kunstenaar Is te vergelijken met een ontdekkingsreiziger, als het een goede Is tenminste. Altijd is hij op zoek naar iets nieuws, nooit staat hij erg lang bij een bepaald punt stil. De pleisterplaatsen op zijn lange weg naar het onbekende, dat hij hartstochtelijk zoekt en nooit zal vinden, hoewel een enkele er soms heel dicht bij komt, noe men we perioden. Zo een periode is er om mee te breken op een gegeven mo- LEIDSE AGENDA Dinsdag 26 juli: Vakantiebezigheden film: "De stro pers van de Zalmrivier". Luxortheater. 10.00 uur v.m. K. en O. excursie naar molenmuseum "De Valk" 19.30 uur. Woensdag 27 juli Vakantiebezigheden - film: "De Stro pers van de Zalmrivier". Luxortheater, 10.00 uur v.m. Oecumenisch avondgebed Pieterskerk, 19.30 uur. Sociale Raadsvrouw spreekuur, Stad huis (trouwkamer) 16.00-18.00 uur. ment. Doet de kunstenaar dat niet dan is hij artistiek gestorven, omdat hij zich verzoend heeft met zijn onvermo gen om door te gaan, gelijk de ontdek kingsreiziger, die in een bepaald ge bied vermoeid is biyven wonen, en zich plotseling weer burger moet gaan noe- „Ik ga niet opzij" Als bokken stonden ze tegenover el kaar, die twee autobestuurders afgelo pen zaterdag op de Pauwbrug aan de Oude Singel. Geen van beiden wilde wjj- ken voor de ander en dus ontstond er een reuze scheldparty. Juist toen men met nog krachtiger argumenten de an der van zyn ongelijk zou gaan overtui gen gebeurde er een merkwaardig onge val. Op de Oude Singel stonden twee auto's stil, want die wilden ook de brug op. Een 17-jarige bromfietser uit Leiden zag wel de twee auto's op de brug, maar kon niet zien of de auto's aan de kant stilstonden. H|j remde voor alle zekerheid, maar tot zijn ongeluk brak de remstang van de remhevel, zodat h|j ongeremd doorstoof. De 35-jarige vertegenwoordiger G. J. Bossink reed de twee wachtende auto'i links voorbij, zodat er een frontale bot sing tussen beide brommers ontstond. ernstig W|j krijgen de indruk dat Kees Buur man op het ogenblik in een overgangs periode verkeert, getuige zijn tot 30 j juli geëxposeerde werk in Galerie Wa-1 lenkamp. Dat is een goed teken. En dat is niet om je sceptisch over te verwon deren, maar eerder, als men daar be hoefte toe zou gevoelen, om over te juichen. Als men dat eenmaal inziet is, wanneer talent aanwezig is, de kwali teit van de tussentijdse werken van een kunstenaar van secundair belang. Hij heeft het recht, of beter, hij móet open- lijk getuigenis van s|Jn strlj.l afleggen. Bossink liep hierbij Het is van het hoogste belang om ook kennis te nemen van de werken, waarin hij, bij z|jn aarzelend zoeken, faalt, om dat juist daarin vaak het doorbreken van een ruimere, grootsere visie gesig naleerd kan worden. Dit alles slaat zeker op het werk van Buurman, die blijkens vroegere exposities talent zeker niet ontzegd kan worden. Het is echter in de eerste plaats aan hem om uit te maken of zijn richting wel de juiste is. Wij kunnen niets anders doen dan afwach- het KokoseUancT. Bos" ten- hoe ziJn volgende halte er uit zal zien'. A. M. hoofdletsel op. De 17-jarige klaagde pijn in de borst en misselijkheid. Zijn zusje was eveneens gevallen, maar bleef ongedeerd op de walkant boven het water hangen. De EHD bracht de slachtoffers over naar het AZL. De po litie verzoekt eventuele getuigen zich b|j het bureau te melden. MEISJE BRAK BEEN IN ZWEMBAD Zondagmiddag om half drie is de 11- jarige Nelly Overdevest uit Stompwyk in het zwembad „De Vliet" uitgegleden en gevallen. Zy brak het rechter boven been en moest per EHD naar het AZL worden overgebracht. Geen voorrang verleend Zaterdag morgen om tien voor tien is een 55- jarige wielrijdster uit Leiden op de Hoge Rijndijk ter hoogte van de Wil- helminabrug aangereden door een bromfietsbestuurster, toen de wielrijd ster geen voorrang gaf terwijl zij linksaf wilde slaan. Zij brak de rech terpols en moest door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht worden. Donderdag 28 juli Vakantiebezigheden opvoering het "Geheim park Kikkerpolder (bij slecht Stadsgehoorzaal), 14.00 uur. Vrydag 29 juli Orgelconcert door Kamiel d' Hooghe, organist te Brugge, Pieterskerk, 20.15 u. Zaterdag 30 juli Kon. Ned. My. voor Tuinbouw en Plant kunde, afd. Lelden excursie naar han- delskwekery "La Fiorina" te Alphen a.d. Ryn. Vertrek uit Leiden om 9.15 uur v.m. busstation Citobus vak 15. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Geboren; Anne R. C. d.v. J. P. 1ST. Mansholt en Y. M. Morpurgo; Frede- rik S. z.v. F. S. Holswilder en S. van der Reijden; Abraham z.v. L. H. Jans sen en A. Blom; Jan E. z.v. J. Thomp son en M. E. Krijgsman; Stefanus J. z.v. G. A. van Giezen en J. M. Geer- lings; Theresia W. M. d.v. Th. J. Bak ker en J. M. G. van Kampen; Neeltje d.v. J. van Beele en L. van der Plas; Annette A. d.v. F. R. Bonte en H. G. Lau; Catharina d.v. E. G. Turk en J. J. Dongelmans; Maria C. d.v. A. H. M. Laagland en Th. J. M. Zandbergen; Petrus J. z.v. P. J. Mink en C. P. van der Klaauw; Edwin A. z.v. A. C. M. Turkenburg en S. G. van Laar; Mar jolein d.v. A. van Dijk en S. M. Ver- heij; Stefan W. z.v. W. A. Montanus en J. de Fuijk; Giselle d.v. G. Kramer en J. SlegtenhorstRobert A. z.v. R. G. Redel en A. S. de Vogel; Franz z.v. J. H. Sanders en R. Hartevelt; Paul Louis z.v. M. Cohen en J. van Halteren; Willem z.v. W. Filippo M. de Ridder; Catharina C. d.v. Blansjaar en H. Segaar; Rudolf z. H. Boot en J. C. Eradus. Gehuwd: J. N. Crama en I. de Wolf; W. Haneveld en M. H. Laman; J. H. M. van Veen en C. van der Reijden; A. J. H. van der Beek en E. B. van Hoogeveen; J. H. van den Wollenberg en G. W. Noorlander. Overleden: N. H. Rodewijk 54 jaar, man; P. J. Bakker 77 jaar, echtgen. van J. Meiman; N. Kater 76 jaar, echtgen. van J. J. Suurmond; M. Zaal berg 86 jaar, wed. van D. Schouten; K. van Rijnswou 73 jaar, man. Ondertrouwd: C. van Wageningen en M. J. van Zoen; C. G. M. van der Ploeg en A. M. W. Arts; W. Minke en Th. Rombaut; Th. G. Jansen en J. Rijs- bergen; C. E. van Berkel en H. M. A. van Noort; J. Pijnacker en C. J. M. van Haasterecht; L. Th. M. Jongmans en C. J. van Stein; H. D. Wiggers en M. M. van Velzen; J. A. Hendriks en O. E. G. Falsquelle; M. Oz en Gertenaar; G. F. H. M. Soontiëns en F. E. P. M. van der Helm. LACHENDE ZIEKEN OP „BIJDORPSKERMIS IN VOORSCHOTEN Voor de schoolkinderen is er een aparte prijsvraag met vele pryzen aan verbon den. De jeugd moet raden welke dravers met de ere-pryzen naar huis gaan. Aan vang donderdagmiddag om 13.30 uur Auto reed door na ernstig ongeluk Een zeer ernstig ongeval, waarbij ook een schril licht werd geworpen op het immorele gedrag van som mige weggebruikers, deed zich zater dagmiddag omstreeks vijf uur op de Zijlsingel, ter hoogte van de Wever- brug voor. By de afrit stond de 38- jarige mevrouw C. Oudshoorn uit Lei den met de fiets aan de hand. Op die fiets zaten haar 4-jarig zoontje Leen- dert en haar 5-jarig dochtertje Kitty. Op de Zijlsingel reed een bromfietser en ook een personenauto. Het drama begon toen een onbekend gebleven auto linksaf de Weverbrug afreed en geen voorrang verleende. Door deze manoeuvre moest de brommer remmen en naar rechts uit wijken. De automobilist werd gedwon gen hetzelfde te doen en week zeer scherp naar rechts uit. Hierdoor reed hij in op mevrouw Oudshoorn en haar kinderen, die tegen de muur van de Weverbrug gedrukt werden. vrouw liep hierdoor een hersen schudding op en tevens blessures aan de halswervels en snijwonden aan het hoofd. Het zoontje kreeg een schedel- basisfractuur. Het dochtertje liep geen letsel op. De politie verzoekt even tuele getuigen zich op het bureau te melden. Vooral het nummer van de auto die geen voorrang gaf, het onge luk veroorzaakte en vervolgens door reed zou men graag willen hebben. De slachtoffers werden overigens per EHD naar het AZL overgebracht. Leidse Bedevaart naar Beauraing Men schrijft ons: Binnenkort, om precies te zijn, op zaterdag 13 augustus gaan we weer voor drie dagen op bedevaart. Moch ten we vorig jaar de langdurige zie ken vergezellen, dit keer zullen we vanuit Leiden en omgeving ruim 40 gehandicapte kinderen in Beauraing ontmoeten. De reis maken we weer per touring car en voert door de mooiste streken van België. De prijs bedraagt 77.50 (volledig verzorgd). Opgave en in lichtingen tot uiterlijk 1 augustus bij D. F. Devilee, Van Hogendorpstraat 70, Leiden en F. Juffermans, Brahm! laan 131, Leiden. In de St. Laurentlusparochle te Voor schoten Is onder de parochianen een en quête gehouden over de vraag of het nuttig Is voor Voorschoten de zondags viering uit te breiden tot de zaterdag avond. Alle kerkgangers boven de 17 jaar Voorschoten raakt gewend aan de stoet van brancards en rolstoelen voort geduwd en getrokken door zusters Do minicanessen en studenten. Als echte vakantiegangers bljjven zy niet binnen de poorten van hun gastverblijf ..BIU- dorp" en trekken door het dorp. Zondagmiddag trok de bekende stoet via de Voorstraat naar de Hervormde kerk. Cantor-organist H. J. Walvaart zocht het deze middag erg hoog, beklom de toren en bespeelde het carillon. In de dorpskerk werden de zieken door de Hervormde diakonie van Voorschoten Veur ontvangen. Nadat ds. Saraber de historie van het kerkgebouw verhaald had en de heer H. J. Walvaart het orgel geprezen had, kregen de zieken en de vele belangstel lenden een concert, verzorgd door de heer H. J. Walvaart. Het concert be stond uit werken van Joh. Seb. Bach In verband met de herdenking van de sterfdag van Bach. Ontroerd beluister den de zieken het concert en waren ge lukkig weer eens een kerk van binnen te mogen zien. Kermis In de tuin van „Bydorp" Een hoogtepunt was ook de zaterdag middag. Met medewerking van de ge meente Voorschoten hadden de zusters zomerkermis georganiseerd in de tuin. De gemeente zorgde voor het op zetten en uitlenen van de weekmarkt- kramen en nadat officieel door een der zieken het papleren lint tussen twee korfbalpalen doorgeknipt was, begon een vrolijke kermis. Alle gasten waren goed gemutst en de zusters waren zelfs dubbel gemutst. Boven hun kap stonden de kleine feestmutsjes bijzonder char mant en gaf genoeg aanleiding om er een groots feest van te maken. Een pa ter Dominicaan met een heel klein groot puntmutsje op leverde een verwoede stryd tegen een zieke op het blaasvoet- balveld, terwyi de priorin van Huize Bydorp pogingen deed om geblinddoekt de staart van een ezel op de juiste plaats te prikken. Gelukkig was het een pieren ezel. Anders zou het beest zich voor zyn eTgen staart hebben moeten schamen. Zieken en gezonden hadden tijdens deze kermis geiyke kansen, terwijl een w zegster iedere zuster voorspelde dat zij priorin zou worden en iedere zieke, dat zij van nu af steeds weer zou kunnen lachen. Gelachen werd er zaterdagmid- avond de Hollandse familie Trapp, de familie Kortekaas uit Noordwyk de gas- dag. Die lach was er nog toen zaterdag ten vermaakte. Vanmorgen om elf uur bracht de bis schop van Rotterdam, mgr. M. A. Jan sen, een bezoek aan zijn zieken en mor- om elf uur zal de salonboot „Avi fauna" nieren aan de Molenlaan en gaan de vakantiegangers een dag naar het Vogelpark ln Alphen a. d. Ryn. VOOR KORTEBAANDRAVERIJ 33 INSCHRIJVINGEN Voor de kortebaandraverij op donder dagmiddag bestaat veel animo. Reeds dravers zijn ingeschreven en zullen in Voorschoten aan de start verschynen. Dit grote aantal inschrijvingen bewyst dat de Prins Bernhardlaan te Voorscho ten door de kenners gezien wordt als de beste kortebaan van Zuid-Holland. Zelfs regen blijft de baan droog, althans droog dat een draverij nimmer be hoeft te worden uitgesteld. Onder de ingeschrevenen bevinden zich de stallen van J. de Graaf met Anna Scotch; A. G. Knynenburg met Buick Magowan, de winnaar van vorig ji J. Dooyeweert met Cromwell W. Chantlago, welke draver in Voorschoten het eerst op de korte baan uitkomt; A. Zwart met Un Gamin en Annie Nor- ma; A. G. Heskes met Bentoprise en J d. Ham met Xylon S. By deze dra- very zal de totalisator aanwezig zyn. hebben een formulier ingevuld. Er kwa- 997 antwoorden binnen, waarvan 847 maal vóór de zaterdagavondviering 150 maal tegen de zaterdagavond- viering. Als meest gewenste tyd werd toor M. M. Out heeft thans aan de bia- opgegeven zaterdagavond 7 uur. Pas- schop van Rotterdam het verzoek ge richt om tot invoering van de zaterdag avondviering te mogen overgaan, daar 85% van de parochianen dit wenseiyk acht. VERKEERSONGEVAL MET VIER GEWONDEN MGR. JANSEN OP BEZOEK IN BIJDORP BIJ DE ZIEKEN VAN DE ZONNEBLOEM BEZOEK KENMERKTE ZICH DOOR ONGEDWONGEN GEZELLIGHEID Portretje om mee naar huis te nemen De bisschop van Rotterdam, mgr. M. Jansen, ontmoette vanmorgen by zyn bezoek aan Bydorp te Voorschoten de vergenoegde blikken van 24 chronisch zieken, die hier een Zonnebloem-vakan tieweek genieten, zyn bezoek vormt een van de hoogtepunten in deze voor de zieken zo onbezorgde dagen, hetgeen ze lieten biyken door de bisschop te begroe ten met een speciaal voor deze gelegen heid gemaakt lied. Alle vakantlevlerders hadden zich getooid met een feesthoedje, wat de feestelyke Btemming dubbel tot uiting bracht. „Zoals U ziet heb ik myn feestmutsje niet vergeten", merkte de bisschop op, met een glimlach verwy- zend naar zyn paarse kalotje. Deze me dedeling ontlokte alom een grote hilari teit en de plechtigheid van de binnen komst was meteen omgeslagen ln een gezellig onderonsje. De geestelijk begeleider, pater A. Th. Volk o.p. sprak een harteiyk welkomst woord tol de hoge gast, die in een korte toespraak een opwekkend woord aan de zieken meegaf voor de resterende va- Mgr. Jansen onderhield zich met dn j aanwezigen en reikte hen cadeautje j uit. Hier ontvangt mej. Kohl uit Noord- i wyk een cadeautje uit handen van df bromfiets E. P. v. D. kwam met zyn eveneens uit Rotterdam afkomstige duopassagier ook te vallen, beiden be kwamen schaafwonden. De materiële schade aan auto en bromfietsen was groot. LISSE Zondagmorgen omstreeks half twaalf verleende een personenauto bestuurd door mevr. M. G. A. M. uit Voorschoten geen voorrang aan een bromfiets "térwyi zy de Karei Doormanlaan uitreed en de Veurseweg te Voorschoten naderde. De bromfiets werd geschept, de be stuurder P. B. en zyn duo-passagier A. v. d. P., belden uit Rotterdam, werden met ernstig letsel naar het Acad. Zie kenhuis te Lelden vervoerd. Een tweede bromfiets trachtte het ongeval te ontlopen, maar kwam in een slip terecht. De bestuurder P.V. De Luchtkllevers Jonge dui venvlucht van St. Ghislain, 24 juli, 208 km. Los 7.30 u., westenwind, 290 dui ven. H. van Diest 1, 2, 5, 6. 12, 42. 45; H. 't Hart 3. 15, 17, 47, 49; M. de Vreugd 4, 8, 24; W. van Wieringen 7, 16; A. de Wit 9, 26, 27. 32, 37, 40, 50, 58; Nic. de Kuyper 10, 21, 30, 41; H. Duivenvoorden 11; G. Paardekooper 13, 46; H. v. Kes- teren en Zn. 14, 19, 29, 52, 54; D. van Ruiten 18, 23, 36: J. van Diest 20. 28, 33, 55; Th. v. d. Ploeg 22, 31. 35, 56; P. A. Opdam 25, 39, 53; Jac. van Es 34, 43, 44; P. Bersee 38; J. v. d. Hulst 48, deze 51; C. v. d. Laan 57. GEVESTIGDE EN VERTROKKEN PERSONEN IN EN UIT LEIDEN Club de Limetz weer thuis Vertrokken per.onen In de week vnn M. RtHaar.dam Houtlnan 55 Oploo m„t 20 itili 1966. Deurnseweg 36; M. G. E. Veelenturf - I J. W. Frisostr. 21 Rozenburg, Bosseplaat 90; I. C. Blom Lammermarkt 39 Oegst- M. Helffe- rich W. Singel 79 Oegstgeest. A. v. Nes- fam. W. Rozenstr. 58a Volgend jaar derde lustrumviering rijk i pen. In ieder geval zyn wij vandaar aan de beurt een ere-wyn aan te bieden aan onze gastheren en gastvrouwen, aan de leden van de gemeenteraad en aan de velen die iets voor ons doen. Zo'n gelegenheid kan nooit, zoals bij ons, om 8 uur, 8.30 uur aanvangen. Be ter om half tien te beginnen, vóór die tyd kan men op niemand rekenen. Maar dan heeft men ook de tijd en wordt niet op een uurtje gekeken. De salon van de pastorie ziet er ge zellig uit, maar plaats voor iedereen is er niet. Velen van ons zullen elders een schuilplaats moeten zoeken, want in middels lij er een regen gaan vallen, die de zondvloed overtreft. We vertonen ons filmpje „Limetz '65" gemaakt door drs. Alfred Dernison. We begonnen. De prijzen werden na afloop uitgereikt. De avond werd gedeeltelijk besteed aan de tweede causerie van kapelaan J. W. de Jong „Muziek rond het fin de sièle". Het ging deze keer o mde figuur en het werk van Willem Mengelberg, waarvan kap. De Jong, door familie banden gebonden, veel inside-lnforma- tion kon geven. Een ovationeel applaus was de dank voor dit zeer waardevolle praatje. Aan mevr. Anthonlsse en mevr. Boer man werden cadeaus overhandigd we gens hun niet te onderschatten verdien sten voor een goedlopende huishouding en ook aan Ans Anthonisse, secretares- se-penningmeesteresse, die de lasten van de voorbereiding voortreffeiyk heeft helpen meedragen. Een dansje besloot de avond. Limetz. 21 juli 1966 Laatste grote excursie. Ditmaal naar Rouen, ville Muséeé Een stad, waar voor men tyd te kort komt. We kun- deze stad nog steeds niet schrap- zijn voor- M. A. Straver Heer. Adelb. v. Scharnlaan R8; H. Geerlings en fam. Herman Gorterstr. 4 Katwyk. Tulpstr. 12; A. v.d. Rovaart en fam. Maredijk 89F R'dam, Stadhouders- weg 84c; P. J. Maters en fam. J. P. Coenhof 37 Cul^mborg, Nassauln. 249; A. Ravensbergen en fam. Javastr. 22 Oegstgeest, Press. Kennedyln. 50; S. Schaaf en fam. H. Rijndijk 57 Oegst geest. Asterln. 13: A. Ouwehand en fam. Antillenstr. 156 Ter Aar, Chrysantenstr. 9; Jhr. J. E. Goldman en fam. Vijf Mei plein 22 's-G'hage, Suezkade 185; H. C. Jacobs en fam. Corn. Schuytln. 158 Velsen, Antillenstr. 18; N. M. v.d. Steen en fam. R. Visscherstr. 37 Z'woude, Zon- Toch is er nog wel het een en ander j negaarde 3; C. Pannekoek en fam. Boer- te doen. In optocht, muziek voorop, I haaveln. 8 H'meer, Aalsmeerderdijk 669; trekken we langs de huizen van onze i J. M. J. J. Vossen en fam. v. Vollen vrienden, zoals driekoningenzangers hovenpleln 87 België; J. S. Werkhoven weleer. Om te bedanken voor wat we en fam. v. 't Hoffstr. 25 Oegstgeests, gedurende deze tyd aan vriendschap Korenbloemln. 50; M. H. WUrzner en ontvingen. De harteiyke Franse accola- I fam. Middelweg 28 L'dorp, Rijnenburg gezichten is niet te zien of het heim wee is of vermoeidheid, die ze veran derde. wy houden het maar op heim- des, de vrlendeiyke klopjes op de rug 20: J. R. Moed en fam. Plantage zeggen ons. dat we terug kunnen ko- I Loenen. Rijksstraatweg ^43^A. Brants haavelaan 146; E. O. Haft-Fabre en fam., Timostraat 62; C. H. WentLng, afdelingschef, Groenhovenstraat 2; R. der Hoorn, fabrieksarbeider, J. P. Coenhof 13; L. P. Leune, Siebold- straat 34; K. M. Prenen, Druivenstraat 37; W. G. Kooreman, Nieuwe Rijn 60: J. H. A. Willemsen-Laterveer, Zaan- straat 82; R. P. L. M. Ansems, kelner, Haarlemmerweg 67; L. W. Gonggrijp, v. d. S. Bakh.laan 1; M. I. PoifnViéé, secretaresse, Tomatenstraat 4; F. Kort- Mink, telefoniste, Bevrijdingsplein 26; A. H. Bakali, fabr.arbeider, Nw. Bees tenmarkt 8; L. M. E. Valstar, Oude Vest 175; E. H. Boukhidous, fabr. ar beider, Kraaierstraat 2; W. A. van Deu- dekom, Hogerbeetsstraat 8; M. Amia, opperman, de Genestetstraat 120; K. D. van de Stadt, J. van Goyenkade 1; R. H. Hollestelle, adjunct-directrice. Hooigracht 58. Musea De Lakenhal: Dag. 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Molenmuseum „De Valk" Dag. 105 uur, zondags 15 uur, maan dags gesloten. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondaes 1-5 uur). kantiedagen. „U treft het hier wel bij- zonder goed", merkte hy op. „Zelf ben ik nog nooit zo vorsteiyk ontvangen door de zustertjes", zei hij, terwyi hq er vergoeiykend een pluimpje voor de goede ontvangst door de Dominicanes- bij vorige gelegenheden aan toe voegde. STIL GEHOOR Hoewel zijn bezoek zich kenmerkte door opgewektheid en vrolijkheid, waren er ook ogenblikken, waarop 'i doodstil was in de aula waarin de zieken zich bevonden. De bisschop raakte even de kern aan van het pro bleem, dat het ziek-zijn vergezelt. „Waarom is de één gezond en de ander ziek? We weten het niet. In een ge lovig aanvaarden moeten we zien iets van ons leven te maken, in welke om standigheden dan ook. Het leven van nu staat direct in verband met het toekomstige leven, het is dus ten volle de moeite waard er nu alles van te rriakën. Van "alle kaht'en komt de zon jullie nu tegemoet. Van buiten, van de medewerkers; van - wie er som migen hun vakantie aan opofferen, en van elkaar. Zo kunnen jullie er weer een tijd tegen. Ik hoop van harte dat ieder blijmoedig gestemd na deze week huiswaarts keert". VERRASSENDE REGIE Onmiddellijk daarna klonk uit zijn mond: „En hiermede open ik deze bij eenkomst". Plotseling was namelijk een papieren slinger van het plafond losgeraakt en juist voor de sprekende bisschop terechtgekomen. Deze wist, hierdoor verrast, niets anders te doen dan dit te beschouwen als een deel van de ontvangstceremonie. Tot slot ging de bisschop alle zieken persoonlijk langs en sprak korte tijd met hen. Allen ontvingen een ingelijst portret van de monseigneur, dat een dankbare herinnering zal zijn aan het bezoek. hebben aan dit filmpje zelf al veel pen van de excursieiyst. vreugde beleefd, maar het enthouslas- lopig nog niet uitgekeken, me van de Fransen slaat alles. Het i En tenslotte de avond, een belangrijk j lijkt wel of zij nu zelf pas de schoonheid j programmapunt omdat dan het „eigen j van hun landschap ontdekken of al- werk" thans met andere ogen zien. Waar wij men. ons dageiyks over verwonderen zien zij 1 Pianospel, Russische gedichten, blok- allicht in andere proporties. fluitensemble. voordracht, zang; een De loco-burgemeester George Hauch- bont programma, waar naar met genoe- corne spreekt jgjj^ gedekt, madame en monsieur Benoiton en hun serveersters ontvangen geschenk jes, ook kap. De Jong wordt een ca deau aangeboden. De vriendschap bloeit en de vin d'honneur vloeit. Ons orkestje speelt ten afscheid. Handen worden geschud en de rust keert weer, voor korte tijd nochtans want om 5.00 uur rijdt de bus terug naar Neder land. Twee meisjes blijven achter. Eén die verder trekt naar vrienden in Frank rijk en een ander die haar intrek neemt bij een naburige familie om nog wat meer ervaring op te doen ln de Franse taal. Zaterdag, 23 juli '66. de leden aan bod gaat ko-i In restaurant Congo in Breda hebben we nog een etentje met elkaar. We tref fen daar ook nog wat vrienden aan, die ons zUn tegemoet gereden. Afscheid van het*slotTkeurig nètjëa gen geluisterd werd. Het Is prettig te dokter Herman Scheerder en echtgenote van papier) heel mooie dankwoorden, j zien hoe ieder zich inspant het beste en tenslotte staan we hand in hand het die. gezien alles wat wij daar aan gast- van zijn kunnen te geven en de dank se 'uest qu 'un au revoir" te zingen op vrijheid al die jaren ondervonden, ook I daarvoor wordt niet onder stoelen of het Pieterskerkplem. Het is geen at- beslist gemeend moeten zyn. banken gestoken. j scheid, zingen we, slechts era tot ziens. Een heel prettig contact, die de vriend- I Dat is wel zo> maar t ls toch me* leult- geest. Pres. Kennedyln. 48; B. H. Kos- kamp en fam. Mahlerstr. 42 Aalten, Grevinkweg 12; M. J. H. Warmelink en fam. Brahmsln. 129 Wageningen, Thor- beckestr. 372; F. A. J. Hoornaert en fam. Bachstr. 29 België; W. F. Calsqn fam. A. Paulownastr. 37 Pijnacker, Kastanjeln. 8; A. Zwaan en fam. Bakh. Roozenb. str. 17 R'dam, Wilbertoord 88; J. N. H. Altmann Druivenstr. 41 Duits land; A. v. Dort-Bakker Hoge Morsweg 18 Zaandam, Peperstr. 101; J. v. Dyk- Marbus Sn. Hurgronjestr. 10 Canada; J. M. Galjaart-Kret Herenstr. 9a 's-G'- hage, W. Pijperstr. 67; I. J. Steenbergen- Janssen Morsweg 143 L'dorp, Jaagpad 10; H. Evenblij P. Paaltjenspad 6 's-G'- hage, Duchattelstr. 14; C. Ouwersloot H. Rijndijk 164 N'wijk, de Ruijterstr. 62; H. J. M. Stouten St. Buysingstr. 16 Canada; J. Hendriks Morsweg 160a Katwijk, Overrijn 7; N. E. Lems Heren- schapsbanden - Limetz, woensdag 20 juli '66. „Het loopt naar het einde". Zo staat het ln ons programmaboek. Nog vier dagen resten ons. We zullen ze goed besteden. Het weer is triestig, koud. Het programma wordt doorgezet. Nog eens de markt van Vernon. Het zyn deze keer de boekwinkels, die een druk bezoek van Hollanders hadden te verwerken. Vandaag werd ook het jeu de boules- concours afgemaakt dat gisteren werd We hebben 'n laatste feestelijke lunch in „eigen huis" gehad, dat hierna weer spoedig ontluisterd zal zyn. Na enige uren is niet meer te zien dat pl.m. 50 Nederlanders hier woonden. De keuken is weer garage, kamers en salon zyn leeg. een paar ineengefrommelde slaap zakken liggen er nog. naast bemodder- de klompen. Het is plotseling stil ge worden ln de tuin van de presbytère. De grootste activiteit vindt plaats by de bus, die geladen wordt en dat is geen prettig gezicht. Heel andera dan het inladen vóór het vertrek. Aan sommigs Limetz, 22 Juli '66 £>e „Limetz-vers "66" is achter de rug. De veertiende. De vyftiende, die tevens het derde lustrum zal zijn, staat al weer op stapel. Een heel jaar van lus trum-viering ligt voor ons. Waarom dan zo triestig Daar kan alleen degene, die een dergelijke reis meemaakte op antwoorden. Het samen-zyn. het samen-doen, kort om de gemeenschap bepalen het al of niet slagen. Het is goed geweest. De Club de Limetz gaat door. laan 317; E. D. v.d. Zee Kort Rapen burg 6 Katwyk, Overrijn 7; E. M. I. Deunhouwer-Burgers Tasmanstr. 100 Valkenswaard, Bakkestr. 7; E. M. Schalk Houtlaan 55 Lisse, Kapejstr. 5; J. Trou- wee Kortenaerstr. 48 Rozenburg, Bosse plaat 114; P. Holverda Oude Vest 97 's-G'hage. Scheveningsweg Zuidgeest W. Singel 99 Hilversum, 's-G'sandeln. 52; L. Erades Rapenburg 71 Utrecht, Waterstr. 87 bis; W. E. A. M. Versteegh Noordeinde 50 R'dam, ab. Oudedijkse Schiekade; M. Grootendorst- Hoogstraten Hoge Morsweg 61a Bos koop, Nieuwstr. 106; W. M. J. Benus Leeuwerikstr. 15 A'dam, Ruys de Bee- renbrouckstr. 13; A. Vermond Maurits- str. 37 Ameide, Hazerln. 34; W. v. Dijk Cobetstr. 53 Canada; J. M. v. Asperdt Maresingel 48 Haarlem, Kruisweg 22rd; J. L. A. de Jonge-Demelinne Nwe. Rijn 8 Delft, H. Gorterhof 63; T. M. Peters Plantsoen 9b Oegstgeest. Toorenveltstr. 4; M. A. Kooijman-Goldenberg de Costa- str. 75 Katwijk, Overrijn 7; H. J. Kamp huis Rijnsburgerweg 10 Apeldoorn, Sprengenweg 68; M. J. P. Muller-Kobold Maresingel 11 Heerlen, Putgraaf 2; M. v.d. Meulen-Janssen Drie Oktoberstr. 59a Woubrugge, a.b. Blaauwpolderkade P. J. C. M. v.d. Burg Roodborststr. 38 Geleen, Stationsweg 21; A. v. Doorn Oude Herengracht 15 Naaldwijk, Per- zikenstr. 26; U. Balkenende Janvossen- steeg 38 Katwijk, Zeewoldtstr. 8; R. Rooseboom Haagweg 194 A'veen, Maar ten Lutherweg 1; R. S. Romijn Rijns burgerweg 10 Gouda, Graaf Florisweg 77; G. H. Renes Kanaalstr. 21 L'dorp, A. v. Saksenstr. 34; C. W. H. Mulder- Bültjes Drie-Oktoberstr. 4a L'dorp, Ln. v. Ouderzorg 107; A. Villagracia Rijns burgerweg 10 Canada; M. H. A. Spaar garen Oude Hedengracht 15 's-G'hage, Het Zicht 29; A. H. Paardekooper-Va- vier Oude Rijn 58 Valburg. Paulstr. Leids gemeenteraadslid P.S.P.: LANDKAARTEN VAN NAZI-DUITSLAND WEG UIT TREINEN. De heer E. R. Frans, fractievoorzitter stappen te ondernemen, i van de PSP In de Leidse gemeenteraad, heeft b. en w. schriftelijk gevraagd er voor te zorgen dat in Ieder geval Lelden (en zo mogeiyk ook de rest van Neder land) gevrywaard wordt voor „Provo cerende revanchistische propaganda" in Duitse treinstellen. Sedert een jaar komen vooral 's zo mers ln Leiden geregeld treinen van de Deutsche Bundesbahn, waarvan de wa gons zyn versierd met landkaarten van het Derde Rijk anno 1937. Volgens de heer Frans blijkt hieruit, dat de directie van de Bundesbahn is „behept met het revanchisme", dat vol gens hem een integrerend deel uitmaakt van de door de Westduitse regering ge voerde politiek. Hij verzoekt b. en w. kaarten van Hitler-Duitsland weg te krijgen uit de treinen, waarvan de Ne derlandse reizigers gebruik maken. Tentoonstellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur Gem. museum „De Lakenhal, Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17. zondag 13-17 uur. donderdagsavonds 20-22 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11). Tot 30 juli werk van Kees Buurman. Dag. 11-18 uur. Zond. en maand, ge sloten. Hortus Botanicus (Rapenburg) tot 7 aug. tent. „Aqua/Flora Hortus". 9 u. v.m. tot 23.00 i gracht 25 R'dam. St. Anaalaadatr. 89: C. Stalenhoef-Hugo de Grootste 4 b -- A fnorf .1 v Olrienh In dfi- SS Vliacrav Hasselt Raamsteeg 63 Wierden, Erv Ireneatr. 1 Wassenaar, Starrenburgln. 28; M. J. Tillema Rijnsburgerweg 77b R'dam, Ungerplein 2/18; J. A. v. Doorn- v. Steenbergen Borgerstr. 6 L'dorp, Mau- ritssingel 170: I. Erades Leemansstr. 9 Canada: J. de Breet-Laneel Herensgr. 130 Lisse, Barentszstr. 24; P. J. Leut- scher-v. Bortel Lammenschansweg 91 Delft, Bosb. Toussalntpl. 183; T. D. Jonkers Rijnsburgerweg 140 Baarn, Ju- llanaln. 8; M. W. Kemperman Room- burgerln. 55 R'dam. Gr. Bakkerstr. 115D; N. Damen-Stikkelorum Correlistr. 51 Voorhout, a.b. Haarl. trekvaart; J. J. A. Th. Dohmen v. Vollenhovenplein 89 Simeelveld, Past. Gillisstr. 5; J. M. I. Hardeman-Jansen Langebrug 46 Chili; H. C. Vreke Bethlehemshof 4 Goes, Jasmynstr. 2; H. A. Hoogendoorn de Sitterln. 20a Veendam, Nassaustr. 140; A'foort, J. v. Oldenb. ln. 46; S. Vlieger Rijnsburgerweg 10 België; H. J. v.d. Meulen Kanaalweg 109 Woubrugge, a.b. Blaauwpolderkade; A. R. Gerritsen Drui venstr. 23 A'veen. v.d. Veereln. 37; H. W. Steenbergen Calandstr. 47 L'dorp. Jaag pad 10; J. M. Helfersteijn-v.d. Pluym Waardgracht 24 Alphen a.d. Rijn Vyver- straat 7. Gevestigde personen in de week van 13 t/m 20 juli 1966 B. C. J. Stramp- raad en fam., chauffeur, Van Lennep- straat 5a; L. Monasch en fam., han delsagent, Schubertlaan 113; J. Volaart en fam., boekverkoper. Diamantlaan 184; J. van Egmond en fam., chauf feur, Granaathof 15; R. F. N. Elenbaas en fam., Boerhaavelaan 25; H. Blom en fam., bedrijfsleider, Bachstraat 472; Jhr. G. van Benthem van den Bergh en fam., wetensch. ambtenaar, Boer- (WESTERPERS N.V. vraagt voor spoedig een BEKWAAM EN ZELFSTANDIG voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloning. Jaariykse winstdeling. Eventueel vergoeding van reiskosten. Voor het verschaffen van woonruimte, rcdeiyke mogelijkheid bestaat, zal daadwerkelqke medewerking worden verleend. TELEFOON 20935

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4