Voetba Trudy Groenman op dreef in Hilversum Tom Okkerzat te spioneren op tribune Even uitblazen GAS VOOR MEER COMFORT Militairen achter de fornuizen bij het Europese zwemtoernooi Studenten in Utrecht bieden helpende hand BADMINTON JEUGD IN TOERNOOI BESTE DE TiETPSE COURANT ZATERDAG 23 JULI 1%; HILVERSUM Zal Trudy Groenman de opvolgster worden van het illustere viertal Maria Bucno, Leslie Turner, Mar- gareth Smith en Fran^oise Durr, als titel- houdster bjj de internationale tenniskam pioenschappen van Nederland In Hilver sum? Het Groningse meisje plaatste zich vrijdag vla tweemaal 64 op de Ameri kaanse Cathy Harter voor de finale van het damesenkelspel, waarin zy zondag zal uitkomen tegen de onverstoord, ge lijkmatig gehumeurde Zuidafrlkaanse - 1, Annette van Zyl. Tom Okker behoefde vrijdag in het enkelspel niet ln actie te komen. Hij keek samen met de niet lang me. dienst zijnde nationale oefenmeester. .loop de Mos, naar de ontmoeting Pinto Bravo (Chili)—Robert Maud (Z.Afr.). waarbij de weinig indrukwekkende Jaime Pinto Bravo zich in die sets (8—6, 36, 6—2) tenslotte plaatste voor de halve Vierdaagse in Apeldoorn een mooi succes APELDOORN. 1314 wandelaars heb ben vrijdag onder heel wat betere weers omstandigheden dan zij de voorgaande drie dagen hadden, de vierdaagse vai Apeldoorn beëindigd. De „dapperen" wer den op de laatste kilometers traditiege trouw vergezeld van diverse muziekkorp sen. Van de wandelaars, die dinsdag welge moed aan deze vierdaagse waren begon nen. haalden er 35 de eindstreep niet MEVROUW Vrouw buiten spel rjEORIP voor elkaar, dat w JLJ hoofdzaak", schreef ik vorige week als moraliserend slot van tikel over jong en oud in het gezin. Als ooit deze zin van toepassing blijkt op de samenleving binnen de huiska mer, dan is het in deze weken voetbal- televisie. Een mening verkondigen blijkt echter moeilijker dan diezelfde mening in praktijk te brengen. Na die ene avond voetbal, de volgende avond weer voetbal. Toen nog eens een wir war van gekniekousde benen en na twee rustdagen opnieuw hollende, kop pende en trappende figuurtjes op het scherm, maakte het woord, „begrip", mij even opstandig, als het woord „voetbal". De eerste avond van de complete voetbalorgie, lag de zaak anders. Op gewarmd door het nerveuze enthousias me van een echtgenoot die al dagen naar dit feest had toegeleefd en ette lijke afspraken voor had afgezegd, zal ik braaf mee te spelen. Evenzo de kin deren, die hoopten door dit grootse ge beuren hun uur van naar bed gaan wat te kunnen opschuiven. .JZopje koffief" vroeg ik na vijfentwintig minuten, over lopend van goede wil het feest meer luister bij te zetten. Omstandig werd uitgelegd dat binnen zo-en zoveel mi nuien gefloten zou worden voor de rust en dan was het tijd voor koffie. ,Jfet echt hè pap", fleemde de soon, die wel eens een openluchtvoorstelling van deze aard had bijgewoond. Met zo'n kind voelt een vader zich natuurlijk weer verbonden. Dan met een nako meling, die bij een misser van de links half roept: „Go, wat een sufferd, als ie e'n handen uitgestoken had, had ie de bal nog gemakkelijk kunnen vangen". Overigens schiet het woord sufferd" de héle wedstrijd lang even frequent door de lucht als de voetbal op het te levisietoestel. Deze uitroep wordt de vele volgende avonden aangevuld met kreten als „in de breedte". naar links", „niet zo pingelen", „ja, toe, ach nee". Plus een aantal woorden, die in de dic tionaire achter „sufferd" staan. Tegen wie hebt u hett" vraagt de oud ste dochter, die onverstoord en met haar rug tiaar de wedstrijd met Pele nog wel zit te tekenen. „Niet tegen jullie, sportieve nullen", gromt een man en vader, die vrijgezel zou zijn geble ven als hij deze teleurstelling had kun nen voorzien. „Ga liever thee zetten". Daar zou ze in de rust wel eens over denken, betoogde wat vrouw was in de kamer. Stel je voor, de hele boel tiran niseren met voetbalgedoe. De andere kant, waar zulke leuke en spannende dingen aan de gang zijn, volkomen blokkeren, en dat vele dagen lang. Twee weken achtereen onbekende mannen in je huiskamer die aan je echtgenoot al na 5 minuten zo vertrou zijn als vele jaren huwelijksleven nau welijks vermogen te bereiken. /K ga een poos naar tante Lies in in het bejaardenhuis. Die krijgt al tijd zo weinig bezoekprobeerde ik mijn vlucht een sociaal tintje te ge ven. Onderweg verlangde ik steeds vu riger naar de serene stilte van tantes kamer, met misschien een rustig pro gramma op het onsportieve net. Toen ik de kamer opendeed, stuitte ik meteen op tante Lies, Zij zat in de ui terste hoek van de kamer op een onge makkelijk hoge kruk, met rode konen van opwinding, in de richting van de beeldbuis te staren. Haar bevoorrech te positie van vrouw met toestel, i»i com binatie met de overvolle recreatiezaal voor gemeenschappelijk kijkgenot had alle mannelijke bewoners van de afde ling in haar fauteuils gedreven. Van de wedstrijd zag tante Lies niets. Maar zij keek vol spanning naar de ruggen van de overkant en meneer van hiernaast, meneer M. en daar dan weer de buur man van. En al die mannen riepen om het hardst:sufferd!". Coks van Eijsden. finales tegen Okker. De andere halve eindstrijd gaat evenals verwacht tussen Bob Hewitt en Ronald Barnes. Tom Ok ker heeft nog nooit tegenover Pinto Bra vo gestaan. Hij verolor tweemaal Hewitt (vorig jaar in Santpoort en langs in Newport) en won eenmaal (op Wimbledon) van Barnes. De Haarlemmer liet zich vrijdag zeer voorzichtig uit over zijn kansen. „Eerst maar eens zien hoe het tegen Pinto Bravo gaat", vertelde hij na afloop van het dubbel Okker/Momil- lan—Ishikuro/Watanabe. dat ne een break op de service van Okker eindigde met een verrassende winst voor de Japanners. „Overigens geloof ik niet dat Hewitt in de finale komt. Ronald Barnes is op harde banen enorm sterk. Juiste moment Trudy Groenman, die dit seizoen door een verbeterde looptechniek duidelijk gaat uitsteken boen haar eveneens full time tennissende zes collegaatjes, was tegen Cathy Harter minder op dreef dan de dagen ervoor. De 19-jarige nummer 7 van de Verenigde Staten beschikt over goede slagen en een harde eerste service. Haar looptechniek was echter zeer matig. Maar dat werd door Trudy Groenman onvoldoende uitgebuit. Vooral in de twee de set. waarin niet minder dan zeven servicebreaks voorkwamen, verviel zij in een fantasieloos afwachten. Het dient echter te worden gezegd, dat zij wel op hef juiste moment het Initiatief weer tot zich trok: na 4—4 in de eerste en 44 ln de tweede set. Wat dit betreft, volgde zij het voorbeeld van Bob Hewitt eerder in de morgen. De lange Australische re bel. die zich met zijn charmante Zuid afrlkaanse echtgenote graag verpoosde met tochtjes op de fiets door de bos rijke omgeving, deed precies voldoende om Miguel Olvera van zich af te houden en de kleine besnorde man uit Equador toch aan een redelijke score te helpen: 64. 62. Later op de dag. in de kwart finales van het herendubbelspel, pro beerde voetfouten te maken van Hewitts goedgeefsheid. Na opzettelijke voetfouten te hebben gemaakt, bleef hij een paar games lang als een paal in de baan staan, terwijl zijn landgenoot Suleta onverstoord van links naar recht en van voren naar achteren snelde. Hewitt en Barnes von den het zo leuk dat zij de Zuidamerika nen een paar games cadeau deden, zodat deze in de beslissende set met 3—2 voor kwamen te staan. Toen was de aardig heid eraf en speelden Hewitt/Barnes zich vastberaden naar de halve finales toe. (ADVERTENTIE) voor geyser, gasfornuis, verwarming... Esso Gas in fles I LAATSTE LOODJES WEGEN ZWAARST UTRECHT Zijn de walerpoloballen al binnen? Heb je al telefoon gehad uit Oost-Duitsland? Zoek eens even dat for mulier. waarop de buisvesting is geregeld. Wil je even de generaal bellen? Dit zijn een aantal zinnen die men zoal kan opvangen ais men enige tijd in de kamer van de heer J. P. F. .Mulder, de directeur van het organisatiebureau Stichting Europese Zwemkarapioenschappen is. Nu zal blijken of alle voorbereidingen juist zijn geweest en dat alle voorzieningen die voor een dergelijk groots opgezet zwem toernooi zijn getroffen, tot ln de puntjes kloppen. „Voorlopig verloopt alles naar wens. Er zijn geen serieuze problemen bij de deelnemers, de huis vesting is thans definitief, de maaltijden zijn geregeld en het vervoer naar de diverse centra is rond", zegt de heer Mulder. Lange tijd heeft het geduurd voordat de besprekingen rond waren ten aanzien van de huisvesting. In tegenstelling tot de planning voor de bouw van net bad. die tot in de perfectie heeft geklopt, hebben zich vooral rond het beschikbia: stellen van logiesruimte voor de deel nemers nogal wat moeilijkheden voorge daan. De flats aan de Ina Boudier- Bakkerlaan te Utrecht komen namelijk niet op tijd klaar, waardoor de stichting nogal wat problemen uit de weg heeft I moeten luimen eer de Organisatie Stu dentenhuisvesting zo ver ging mede werken. dat men over voldoende slaap plaatsen kon beschikken. De beheers commissie van deze studentenflats heeft alles in het werk gesteld om voor vlotte oplossing van de moeilijkheden zorgen en zodoende heeft men tenslotte weten te bereiken dat naast de drie flats die wel op tijd klaar zijn. nog eens door tijdelijke ontruiming van studenten kamers in totaal 900 slaapplaatsen be schikbaar zijn gekomen. In het „zwem dorp", dat tijdens de Europese kam pioenschappen voor iedere buitenstaander door een groot hek is afgesloten, zullen de deelnemers met twee of drie personen op een kamer worden ondergebracht, terwijl een school, die binnen het com plex staat, wordt ingericht als recreatie - gelegenheid. Voor de maaltijden kan men hier echter niet terecht. Daarvoor zal men naar de Marijkeha] moeten, waar mili tairen van de kokssehool uit Leiden ge varieerd eten bereiden „Wij hebben one moeten verzekeren van militaire steun, waar hulp uit de burgersector niet mo gelijk was", vertelde de heer Mulder Perspectief voor naaste toekomst HEEMSKERK In een vierlanden- toernoul badminton tussen Nederland. Noorwegen, West-Duitsland en Oostenrijk, dat vrijdag in Heemskerk werd gehou den. is Nederland, dat met twee ploegen uitkwam, als eerste geëindigd. Ploeg I van Nederland behaalde 8 punten vóór West- Dultsland 6. Na overwinningen op Noorwegen met 11—0. op Oostenrijk met 92 en op Ne derland II met 10—1 moest de wedstrijd tegen het gevreesde Duitse team de beslis sing brengen. De Duitsers hadden van de Noren. Oostenrijkers en het tweede team Nederland met vrijwel de gelijke cij fers gewonnen. Voor verschillende spelers was het de rste maal dat zij interland wedstrijden speelden hetgeen duidelijk afbreuk deed hun onmiskenbaar talent. Niettemin wisten ze 3 van de 4 herensingles te win- De meisjes daarentegen moesten haar meerdere in de geroutineerde Duitse meis jes erkennen. Hetzelfde gebeurde bij de damesdubbel. De eerste herendubbel werd gewonnen en de tweede ging verloren. Met achterstand van 5—4 stonden de 2 gemengddubbels nog op het programma. De eerste gemengddubbel van Lily ter Metz en Paul Ridder werd ln 2 games gewonnen waardoor de stand op 55 kwam. De 2e gemengddubbek te spelen door Mlrette de Nooyer en Leo Hanssen Beslissingsduel ZIAN-'t Gooi DEN HAAG Vrijdagavond hebben het Haagse ZIAN en het Goot (Bussum) de tweede waterpolowedstrijd gespeeld voor een plaats ln de hoofdklasse heren. ZIAN won nu met 43. Aangezien de eerste wedstrijd, die donderdag werd ge speeld, met 5—4 werd gewonnen door Het Gooi, volgt er nog een beslissingswed strijd. was een zware opgaaf. Onder ondraaglijke spanning lukte het voor de eerste maal in de badmintongeschiedenis Nederland aan de overwinning te helpen. Tot het uiterste geconcentreerd en met een vecht lust die bij vriend en vijand respect af dwong bonden zij de Duitsers ln 2 games aan de zegekar. Het 2e Nederlandse team wist door mag nifiek spel de 3e plaats te veroveren. Wel een bewijs hoe de Nederlandse jeugd onder de bezielende leiding van de trainers Leo Fortunatl en Rob van Barn au Sijthoff op de goede weg zijn om aansluiting te krijgen bij de Europese badmlntontop. De einduitslag was: 1. Nederland I. 2. Duitsland, 3. Nederland II. 4. Oostenrijk, 5. Noorwegen. Studenten in damtoernooi (Van t dammedewerker) AMSTERDAM In de eerste ronde van het toernooi om het Nederlandse stu dentenkampioenschap dammen ln het A.B.N.-gebouw te Amsterdam is alleen de Arastelvener Pippel tot winst gekomen Hij versloeg de Hagenaar Poorter, die zich aanvankelijk aardig herstelde van een in de opening opgelopen ongunstige positie. Hij dacht echter met een offer manoeuvre zijn stand nog meer te ver beteren. maar dat bleek verkeerd gezien. De titelhouder Schotanus deed van alles om in een klassieke remisestand zijn op ponent Van Duyvenbode tot een foutje te verleiden, zonder resultaat evenwel. Ong kwam door een nonchalance in de beginfaze in moeilijkheden doch bereikte remise nadat De Witt de kansrijkste voor trekking had gemist. Uitslagen le ronde: C. van Duijvenbode (Delft)—A. F. Scho tanus (Leeuwarden) 1—1; F. Poorter (Den Haag)—C. Pippel (Amstelveen) 0—2; P. Kuijper (Amsterdam)—H. de Witt (Groningen) 1—1; A. M. Vreeswijk (Utrecbt)F. W. F. M. Ong (Lelden) 1—1. Pippal heeft reeds alleen de kop met een punt voorsprong op nagenoeg alle concu- renten Het prachtige zwembad De Hommel is gereed voor de grote strijd om de Europese zwemtitels. Interlas overweegt conv. obligatielening SOESTERBERG (ANP) De N.V. Interlas (Internationale Lasprodukten Handelmaatschappij N.V.) uit Soester- berg overweegt te zijner tijd met een con verteerbare obligatielening te komen. Dit werd tijdens de aandeelhoudersvergade ring van de zijde van de directie mede gedeeld. De vooraiftter van de raad van com missarissen, de heer L. Capel, schetste het afgelopen boekjaar als een tumultueus jaar. dat toch wel positieve resultaten heeft opgeleverd. Hij voorziet gunstige perspectieven voor de omzet. Het feit dat het bedrijf is ingeschakeld bij de tot standkoming van het aardgasleiding net in Nederland geeft Interlas voor de komende jaren een prettig stabiele baste. toen hij over de militaire keuken sprak. „Onze militairen zorgen via het be kende cafetariasysteem voor maaltijden van minstens drie gangen terwijl men dan nog verschil maakt tussen West-, Oost- en Zuideuropeanen. De menu's worden zodoende aangepast aan de ge woonten in deze landen. Aardappelen, spaghetti en rijst, het bereiden van vlees in boter of in olijfolie en het klaar maken van diverse soorten sausjes, zijn de belangrijkste verschillen in de keu kens van de Morijkehal." Vervoer De tienduizenden toeschouwers, die van 20 tot en met 27 augustus naar Den Hommel zullen komen, bemerken slechts weinig van de vele facetten in de orga nisatie. Zo heeft men weten te bereiken, dat er 28 bussen worden ingezet om de pendeldiensten tussen de flats en de Marijkehal. de Marijkehal en de zwem baden Den Hommel en De Krommerijn en weer terug naar de flats, te onder houden. In de spitsuren zullen er zelfs om de vijf minuten bussen vertrekken „Hiervoor te een speciaal systeem met Interne verbindingen uitgedacht, waar door de greyhoundbussen op ieder mo ment naar een andere plaats gedirigeerd kunnen worden." Hoewel het slotfeest nog ver weg is. heeft men ook daar al volop aan ge dacht. De Julianahal zal zondagavond 27 augustus het internationale verzamel punt worden waar iedereen die iets met het zwemtoernpoi te maken heeft gehad terecht kan. Intussen gaat de telefoon weer eens: „Ja. er zijn nog kaarten. Maai' u moet er vlot bij zijn", -zegt de heer Mulder. „Eenderde van het beschikbare aantal passe-partouts is al verkocht. De prijzen? Een passe-partout eretribune voor Den Hommel 90.—, eerste rang 65.—. tweede rang 45.—, derde rang 25.—. dagkaarten eerste rang 10— tweede rang 7.—. derde rang 3.50. Voor de waterpolowedstrijden in De Krommerijn kosten de dagkaarten 3.—." JAN MULDER Constant aan de telefoon. Bestrijding van bermprostistutie onder Breda (Van onze correspondent OOSTERHOUT. Het gemeentebe stuur van Oosterhout wil een einde maken aan de bermprostitutie in de omgeving van de rijksweg Breda-Tilburg. onder Dorst, die daar in toenemende mate wordt uitgeoefend In deraadsvergadering van dinsdag 26 juli a.s. zal de raad een voor stel worden voorgelegd inhoudende een wijziging in de algemene politieverorde ning in verband met de bestrijding van de ontucht. Hoofdinspecteur W. Waas. korpschef van de Oosterhoutse gemeente politie. zegt over de bermprostitutie: „Deze is destijds eenvoudig begonnen met een twee vrouwen. De laatste tijd blijkt ech ter een behoorlijke zuivering gaande te zijn in de rosse wijken van de stad Utrecht Een aantal prostituées uit deze stad heeft de wijk genomen naar Dorst en omgeving, waar nu naar schatting regelmatig tien tot twaalf vrouwen opereren langs de rijksweg Tilburg-Breda. Onlusten rond ds. Paisley in Belfast BELFAST. (Reuter). Met brandslang en gummiknuppel heeft de politie van Bel fast gisteravond laat een opstandige me nigte uiteen gedreven. Die zich had ver zameld bij de plaatselijke gevangenis, waar de extremistische dominee Ian Paisley ge vangen wordt gehouden. Verscheidene mensen zijn gearresteerd- Paisley, voorzitter van anti-katholieke vrije presbyterianen, heeft de afgelopen maanden een aantal protestantenbijeen komsten geleid, waarvan er een op een bloedige botsing met katholieken uitliep De dominee werd afgelopen dinsdag tot 30 pond boete (300 gld.) veroordeeld we gens het opdracht gedurende twee jaar geen ordeverstoringen te ontketenen. Hij werd echter gearresteerd toen hij een dag later op een bijeenkomst ver klaarde liever de gevangenis in te gaan dan zich aan deze opdracht te houden. DUITSLAND Tilkowski Höttges Schulz Weber I Halier Beckenbauer Overath Seeler Held Emmerich Scheidsrechter: Finney (Engeland) Perez Rocha Cortes Ubinas Silva Caetano Manifcera Mazurkieviez ADVERTENTIE ROEIKAMPIOENSCHAP Medailles naar favorieten lag op de Bosbad rgedaan. De hul naar de favoriet* missie van de NvH AMSTERDAM Op de tweede avod van de Nederlandse roei kampioenschap pen hebben zich vrijdag op de Boshaj geen verrassingen voorgedaan, pioensmedailles gingen r en de technische dcrlandse roeibond zal dan ook ctt moeite hebben om de afvaardiging nJS de werelkampioenschappen, die bef* september in Bied worden gehouden, jjj te wijzen. Triton probeerde met de Rouwe—Ha* suiker vier op twee paarden te wedd* In de gestuurde vier won Triton e* ruime voorsprong op Nereus en La* Later op de avond in het ongestuur* nummer nam Nereus echter wraak op Utrechters, die hun concurrenten bij* vier seconden moesten toestaan. De dames Acht van Argo maakte in wedstrijd tegen De Vliet een gedegen ii| druk. De Wageningse ploeg sloeg n* 38—40 een behoorlijk tempo en bij Europese dameskampioenschappen. eiJ ugustus op dezelfde baan. zit een reet lijke klassering er zeker De uitslagen luiden: Vier met stuurman: 1. Triton 6.36.8; Nereus-1 6.41.1; 3. Laga 6.44.0; 4. Nerei 2 6.50.0. Dagboek van wereldtoernooi ri NGELAND zal het vandaag Ei in de kwartfinales tegen Argentinië zonder Jimmy Greaves moeten doen. De populaire Engelse aanvaller, die woensdag tegen Frankrijk een vrij diepe vleeswond aan een been opliep, zal niet kunnen meespelen. De verwonding van Greaves werd woensdag geheóht, maar Vrijdag bleek, in! spelen onmogelijk ivas. A(f I Ramsey heeft zijn team nu ne.l eerder in de loop van deze zaterdag vastgesteld. Ook Argentinië wachtte met de formatie tot ALS er vandaag in de kwart finales na een verlenging van tweemaal vijftien minuten geen beslissing is gevallen, zal op het veld door het lot een winnaar wor den aangewezen. PAS vanavond zal de FIFA bekendmaken welke landen in Londen en Liverpool de balve finales zullen spelen. Wanneer Engeland van Argentinië zou win nen, is het te hopen dat de Brit ten naar Liverpool moeten. Zou dit niet het geval zfln, dan spelen de Engelsen al hun wedstrijden in het Londense Wembleystadion. 1/ OLGENS de Daily Mail is er elke drie minuten tijdens de vierentwintig wedstrijden voor de achtste finales een overtreding begaan. In de 2160 speelminuten werden 693 vrije trappen uitge deeld. Volgens de Daily heeft Rut- land met 66 de meeste vrije trappen veroorzaakt. Het „klasse ment" ziet er verder als volgt uit: Hongarije (48), Engeland (45), Argentinië (44), Uruguay (42), Portugal (41), Noord-Korea (34) en Duitsland (33). HET Hongaarse elftal heeft van de staatsoperette ln Boedapest vanwege de prestattles in de strijd om het wereldkampioenschap een gratis jaarabonnement gekregen. ALS de finale op 30 juli ook na verlenging in een gelijkspel zou eindigen, dan wordt de wed strijd op dinsdag 2 augustus even eens in het Wembleystadion, over gespeeld. OP de luchthaven van Rio de Janeiro heeft men aanzienlijke veiligheidsmaatregelen getroffen daar zondag de Braziliaanse equipe aankomt. Men vrees namelijk dat fanatici voor ongelukken zullen zorgen. DAT de zaken ook in de voetbal wereld maar ongelijk verdeeld zyn. blijkt in de premies voor de wedstrijd Portugal—Noord-Korea. De Portugezen krijgen bij een overwinning vijfduizend gulden per speler, de Koreanen kunnen rekenen op een diploma, waarin de verdiensten voor hun land worden gepreeen EXAMENS BREUKELBN Aan het Nederland' opleidingsinstituut voor het buitenland (N.O.I.B.) 'werd aan de volgende student»' een diploma uitgereikt voor 2-jarige stU"i' fa-studie)P Akkerman. K Bech t-n GJ Beek uit Den Haag: J Bennebi Haga; R Bolhuis. Wassenaar; P H Hemmes. Den Haag; W van Hetero- Voorburg: A Kampschreur, Den Haag; de Korver. Delft; H Komman, Zoetennet-' W v Oyen. Rijswijk; R Paling, Den Haaf A Sevsener, H

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6