S>eÊdd4c6owYCüit GEBREK AAN TECHNICI REMT RESEARCH NED. INDUSTRIE Onderwijs behoeft aanpassing Weekend in de ether HUIBERS RADIO TELEVISIE PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 23 JüU 1966 Onderwijs zelf belangrijker dan de organisatie OORAL bij het openbaar onderwijs heerst bedrijvigheid tengevolge van van voorzieningen die in 't kader van de mammoetwet moeten worden getroffen. Tot bedrijvigheid dwingt meestal de beperkte omvang van de openbare scholen voor voortgezet onderwijs, plus dan de rechtstreekse taak, die de oveheid vooral bij gemeentelijke scholen terzake heeft. Bij het bijzonder onderwijs zal de samenwerking steeds organisch moeten groeien; het openbaar onderwijs kan ze eenvoudig opgelegd krijgen. Rotterdam, Haarlem, Nijmegen, het zijn slechts enkele van de grotere gemeenten, die ingrijpende voorzieningen op het gebied van het voortgezet onderwijs bekend hebben gemaakt. Vooral om h.a.v.o.-onderwijs mogelijk te maken, wordt nogal eens besloten tot samenvoeging van bestaande kleinere scholen. In andere gevallen wordt samenwerking tussen lycea en m.a.v.o. (het m.u.l.o.-onderwijs) langs de weg van schoolgemeenschappen ge zocht. Merkwaardig, maar naar onze mening tevens begrijpelijk, wordt opverschillende plaatsen ge probeerd voor goed draaiende ge meentelijke gymnasia een zelf standige plaats te behouden. Alleen vanwege eerbied voor de traditie zal dit wel niet gebeuren. Waarschijnlijk schrikken de ver antwoordelijke besturen ervoor terug om iets op te heffen, terwijl nog niet vast staat, dat de nieuwe vormen onderwijskundig een suc ces zullen worden. BIJ het bijzonder onderwijs ont breekt het ook niet aan activi teit: lycea maken zich gereed om (volgens voorschrift) hun h.b.s. om te zetten in een atheneum, waarbij dan op de meeste scholen dit atheneum met de gymnasiale afdeling en de h.a.v.o. wel een trio van mogelijkheden zal gaan vor men. Conform de bedoeling van de wetgever toont ook het bijzonder onderwijs interesse in school gemeenschappen. Als nu maar niet de organisato rische kant van de „mammoet"- wet bij de verdere uitwerking een belangstellingsvoorkeur gaat krij gen boven de zuiver onderwijs kundige kwesties. Bij school gemeenschappen doet zich thans bijvoorbeeld het merkwaardige ge val voor, dat noch 't voorbereidend hoger en middelbaar, noch het voortgezet lager onderwijs be houdens dan de brugklasse pre cies weten waaraan ze toe zijn. Over examenregelingen tast men veelal nog in het duister; niemand weet nog in hoeverre zich praktische zaken als ruimte, finan ciën, docenten de differentiatie mogelijkheid toch zal moeten in perken. In vele kwesties is zelfs de minister van Onderwijs nog niet in staat het verlossende woord te spreken OMDAT het onderwijs zelf nog altijd veel belangrijker is dan zijn organisatie, vinden we, dat het bevoegd gezag van de verschillende scholen in het organisatorische vlak met maatregelen niet al te hard van stapel lopen moet. Eerst dient er meer duidelijk heid te komen over de onderwijs kundige uitwerking van de „mam moet". Zo'n opvatting sluit be paalde samenwerkingsvormen niet uit en evenmin reorganisaties, die ook zonder de „mammoet" eerlang onvermijdelijk zouden zijn ge worden. Maar men geve geen prioriteit aan puur organisatorische kwes ties. Anders bouwt men een huis waarvan men straks niet weet, hoe men het bewonen moet. En dan slaagt de nodige modernisering van het Nederlandse onderwijs nog slechts ten dele. Dan krijgen we wel een ander systeem, maar geen beter onderwijs. En dan kunnen de verliesposten zelfs zwaarder uitvallen dan de winst. Die overi gens echt toch wel in het spel zit. ANTENNE „Batmankomt op KRO-scherm (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Naar thans bekend werd. kocht de KRO-t.v. de rechten van de t.v.-serie ..Batman", waarover wi kele weken geleden een artikel plaats ten. Wanneer de KRO met de uit zendingen begint, is nog niet bekend gemaakt. Dat gebeurt pas in de loop van de volgende week. Vuistmet weinig vaart ER was gisteravond voor iedereen wel wat te beleven, hetzij op het eerste, hetzij op het tweede net. Een Italiaans showprogramma vol luidruchtigheid, confectie-wUdwest-romantlek, en nanza, een nieuwe aflevering i nogal sentimentele ..Ben Casy-serie (Nederland 2), en tenslotte een „Vuist", die Willem O. nu eens aan boord Nederlands grootste sohip „de Rotter dam" presenteerde. Een mooi stukje propaganda voor de HAL, dat als t.v.- programma echter wat te weinig vaart had. een bezwaar dat tegen menige „Vuist" kan worden aangevoerd. Een overdaad aan slagvaardigheid kan men Duys helaas ook niet toedichten. Maar het sohip was heel mooi. Er was gister avond géén voetbal op de buis. A.I BEZOEK AAN ARUBA T-vormig huis trok aandacht van Beatrix ORANJESTAD ARUBA (UPI) Prinses Beatrix en prins Claus zijn gisteren per vliegtuig op Aruba aangeko men, waar zij door een juichende me nigte werden begroet. De tocht door de vrolijk versierde straten van Oranje stad werd even onderbroken voor een groep schoolkinderen die het prinselijk paar een zanghulde bracht. De stoet auto's hield op speciaal ver zoek van de prinses ook even stil om de bouw van een t-vormig huis te bekijken. De verraste eigenares werd gevraagd naderbij te komen om aan de prinses te worden voorgesteld. Zij weigerde ech ter met de reden dat zij voor deze ge legenheid niet passend was gekleed. De prins en de prinses maakten la ter nog een tocht over het eiland en be zochten de raffinaderij van Lago Oil, Van onze onderwijsmedewerker DEN HAAG De opleiding van lage re, middelbare en hogere technici blijft sterk achter bij de behoefte. Meer dan ooit vraagt de industrie op grote schaal technische krachten, die belast kunnen worden met de uitvoering van Ingewik kelde taken, terwijl de vraag naar per sonen, die zich met de research willen belasten met het Jaar stijgt. Het onder wijssysteem is onvoldoende op deze ont wikkeling Ingesteld. Wanneer hierin niet spoedig wijziging wordt gebracht, dreigt Nederland een achterstand te krijgen op de andere Europese landen op het ge bied van de research en technologische vooruitgang. De opleiding van chemische ingeni eurs en van middelbare en lager che misch personeel houdt in ons land geen gelijke tred met de ontwikkeling van de chemische industrie. Daardoor zien de grote bedrijven zich geplaatst voor gro te moeilijkheden: men moet óf zijn plan nen om uit te breiden en nieuwe bedrij ven te vestigen opgeven, óf duur buiten lands personeel aantrekken. Een voor beeld van deze situatie ls te vinden bij de petrochemische industrie van Ameri kaanse oorsprong, de NV Marbon, die zich ln het Amsterdamse IJmondgebied heeft gevestigd. Zij wordt geconfron teerd met grote moeilijkheden bij het uitvoeren van haar vestigingsplannen door het grote tekort aan geschoold per- De Nederlandse onderwijsinstellingen leveren te weinig chemici af. Men ver wacht in industriële kringen dit jaar een tekort van ongeveer 465 chemische in genieurs, hetgeen neerkomt op ruim 10 procent van het aantal ingenieurs in de ze richting, dat in Nederland werkzaam is. Behoefte stijgt Weliswaar zullen de nieuwe opleidin gen aan de technische hogescholen van Amer. belasting voor Beatles ST. LOUIS, Missouri (UPI) De Bea tles zullen wanneer ze op 21 augustus □aar SL-Louis in de Amerikaanse staat Missouri komen, op meer onthaald wor den dan juichkreten van bewonderaar sters. Zij zullen namelijk de eerste slacht offers worden van een nieuwe gemeente lijke belasting op concerten door buiten landers: 1 procent van hun honorarium. De belastinginspecteur van St.-Louis, John K. Travers, ziet er niets onrechtvaar digs ln. Hij zegt: „Iedereen die een klein Inkomen geniet moet er belasting van be talen. Het zou bijzonder onrechtvaardig zijn als deze duurbetaalde lieden, die op één avond meer maken dan anderen in een heel jaar, vrijgesteld zouden worden". Eindhoven en Brienerlo daar oyer enke le Jaren verandering in brengen, doch daar staat tegenover, dat-de behoefte elk jaar met ongeveer 10 procent toeneemt. Als we ons voor ogen houden dat in 1964 slechts 73 chemische Ingenieurs in Delft afstudeerden en dit aantal over enkele jaren nauwelijks 200 zal bedragen, dan is het gerechtvaardigd voor de toe komst van de chemische industrie in Nederland te vrezen. Doch niet alleen het aanbod van hoog gekwalificeerd chemisch personeel laat veel te wensen over, hetzelfde kan gezegd worden van middelbaar en lager geschoold perso neel. Slechts 6 hogere technische scholen hebben een chemisch-technlsche oplei ding, tenvijl niet meer dan een uitge breide technische school de beschikking heeft over een dergelijke studierichting. Van de honderden lagere technische scholen zijn er maar elf toegerust met opleidingsmogelijkheden van lager che misch personeel. Het is wel duidelijk dat op dit vlak in de nabije toekomst Ingrij pende veranderingen tot stand moeten komen, willen wij kunnen voorkomen dat de internationale chemische indus trieën ons land gaan mijden. Snelle groei Ook in andere sectoren is er behoefte aan technici die met research- en ont wikkelingswerk belast kunnen worden. De elektrotechnische en de vliegtuig industrie vragen onophoudelijk krachten voor dit werk. Ons land neemt op de fn- ternationale ranglijst van landen, die aan wetenschappelijke research doen, slechts een bescheiden plaats in. In 1962 werd in totaal voor een bedrag van 750 miljoen gulden aan research- en ontwik kelingswerk besteed, waarvan voor 450 miljoen in de industrie werd uitgevoerd. Het bedrijfsleven gaf in dat Jaar voor 'n half miljard gulden uit voor deze doel einden. Öns land steekt gunstig af bij Frankrijk, dat niet meer dan 1.2 miljard op dit punt uitgaf. Ongeveer tweederde van de totale door de Nederlandse indus- Echte „Jan van Goyen" geveild voor 1470 pond LONDEN (RTR) Een landschapje dat met Pasen op een velling op het En gelse platteland voor vijf shilling was ge kocht heeft vrijdag op de kunstveiling bij Christie ln Londen 1470 pond 14.700.-) opgebracht. Het schilderij bleek een werk te zijn van de l7de-eeuwse Nederlandse meester Jan van Goyen. Geen belangrijke steden voor Ames- jazzgroep MOSKOU (AFP) „Gosskoncert". de Russische Nationale Organisatie voor Uitvoeringen, heeft van de Amerikaanse jazzgroep „Earl Hlnes", die een tournee door de Sovjet-Unie maakt, de reeds ver leende toestemming voor optreden ln Moskou, Leningrad en Alma Ata Inge trokken. De groep mag wel ln plaats daarvan gaan optreden ln minder belangrijke plaatsen, zoals Soekoeml, Krasnodar en Batoem. Een reden voor de wijziging werd niet opgegeven. Een woordvoerder van de Amerikaanse ambassade ln Moskou noem de de maatregel contractbreuk, maar zei dat de Amerikanen niet sullen proteste- trie gefinancierde research wordt ge financierd door de vijf grootste Indus trieën, namelijk de Staatsmijnen, Unile ver, AKU, Shell en Philips. Geen luxe Speurwerk ls niet langer de bezigheid van de Industriële uitvinder. De Indus triële research wordt op grote schaal in teamverband ter hand genomen. ZIJ geldt ook niet langer als een luxe be drag waarop men het eerst moet bezui nigen, wanneer de zaken slechter gaan, Integendeel, haar uitgaven worden steeds meer beschouwd als investeringen die de continuïteit van het bedrijf moeten waarborgen. Niet alleen behoefte aan kapitaal voor deze kostbare activiteiten kan de groei van de research belemme ren, doch ook de tekorten aan geschikte mankracht om het werk uit te voeren. Het is immers nog steeds de mens die tot nieuwe ontdekkingen op technolo gisch vlak in staat is. De ontplooiing van de Industrie hangt ook in de eerste plaats af van voldoende arbeidskrachten. Het wordt de hoogste tijd dat de over heid en onderwijs oog krijgen voor de- Een rigoureuze reconstructie van en kele technische opleidingen zal daartoe wellicht noodzakelijk zijn. Jaarlijks festival van Bregenz geopend BREGENZ. Oostenrijk (UPI) De pre sident van Oostenrijk Franz Jonas, heeft gistermiddag het 21ste jaarlijkse Festival van Bregenz geopend. In de komende vier weken zullen vakantiegangers uit alle werelddelen in Bregenz aan het Boden- meer bijeen komen om de uitvoeringen van het festival bij te wonen. Evenals de vorige jaren zijn ook nu weer de uitvoe ringen op het toneel, dat boven het meer is gebouwd, de grootste trekpleister. Op dit toneel zullen dit jaar onder meer uitvoeringen worden gegeven van Offen- bachs operette „La belle Helene" en van het ballet „Het zwanenmeer" van Tsjal- kovski. De openingsvoorstelling vond gister avond in het Kornmarkt Theater plaats. Het Weens Burgtheater gaf daar de we reldpremière van het stuk „De nachten van Attila" van de Hongaarse toneel schrijver Julus Hay. Het Burgtheater zal ook de komedie van Molnar „De zwaan" en „De droom - een leven" van de Oosten rijkse schrijver Franz Grillparzer opvoe ren. Bovendien zal in Bregenz een uit voering worden gegeven van de opera „II Turoo in Italia" van Rossini. In het kader van het festival zal het Weens Symfonie Orkest In het pittoreske stadje aan het Bodenmeer een reeks con certen verzorgen. De dirigenten zijn Vit- torio Gui. Jaroslav Krombolz en Wolfgang Sawalllsch. „Schat waar ben je?", nieuwe NCRV-quiz „Schat waar ben je?" ls de titel van een nieuwe N.C.R.V.-qulz, die van avond voor het eerst op het scherm komt. Het is een spel, waaraan ook de kijkers thuis kunnen meedoen. In de studio zit 'n kandidaat, die 'n schat moet zien te vinden. H\j maakt voor dit doel een denkbeeldige reis door Nederland. Er worden hem namelijk zeven vragen gesteld, waarvan leder antwoord de naam van een plaats is. Zo „trekt" hij in de dertig minuten durende uitzending van de ene plaats naar de andere, totdat hij in de zevende is. waar een schat ter waarde van duizend gulden op hem ligt te wachten. Blijft h(j echter op een van de vragen het antwoord •schuldig en die kans is zeer groot dan mogen de kijkers thuis hem helpen. Weet iemand het antwoord, dan kan hij de studio opbellen en de speler het antwoord tegen een bepaalde prijs verkopen. De speler is er dus mee gebaat om zo goedkoop mogelflk te kopen, want de verlangde prijs wordt van de schat afgetrokken. Voor de speler bestaat tevens de mogelijkheid zich te Claude Francois in eigen tv-show Hét succes van het mislukte Grand Gala du Disque van 't vorig jaar was nu eens geen „oudere" ster: het was een tienerster, die door zijn katachtige sprongen zelfs het oudere publiek in de zaal mee wist te krijgen.. Voor heen kende niemand deze donkerblonde knaap, die onder de naam Claude Frangois in Frankrijk en België reeds lang furore maakte. Regisseur Nico Knapper zag hem voor het eerst in België (nog voor het Grand Gala) en ibood hem direct een contract voor een t.v.-optreden aan. Omdat hij te laat voor de generale repetities kwam, moest de show, nu bjjna een jaar geleden, zonder voorbereiding in de Expohal te Hilversum worden opgenomen. (Nederland II, 20.65). Reiservaringen gebundeld in Roicnncrst" serie zwerftochten door ge- lll droomde en werkelijke werel den, heeft samensteller Tom Bouws de reiservaringen van verschillende mensen gebundeld. Zo was Bangkok met zjjn slangekrullen het reisdoel van Hendrik Scholte, terwijl Mary Pos Rome als object koos en nu haar indrukken van de Eeuwige Stad weergeeft. De joodse zangeres Chanah Milner bezingt haar volk en leidt daarmee het verhaal „In de holte van de hedersllnger" van Tom Bouws in. Dit verhaal wordt verteld door Donald de Marcas. Willy Brill tenslotte zorgt voor de verbindende teksten. (Hilversum II, 20.25). „Het grote mes De stukken van de in 1906 geboren Amerikaanse toneelschrijver Clifford Odets kenmerken zich dikwijls door een sterke sociale inslag, zoals bijvoorbeeld het spel „De bloelende perzik", dat de problematiek van een joodse familie behandelt. Het spel van morgenavond „Het grote mes" heeft ook 'een sociaal probleem als thema. Het speelt in het topmilleu van de Ameri kaanse filmindustrie. Een wereld vol achterdocht en wantrouwen, waar door de publiciteitsmedia geen privé-leven wordt toegestaan. Deze tragiek wordt door de personen, die Odet in z'n spel samenbracht, in beeld gebracht: Charles, |een bekende filmster, die eigenlijk alleen maar rust wil; Marcus Hoff (ge speeld door Ko van Dijk), een bekende producer, die denkt door zijn geld een dictatuur te kunnen uitoefenen: Patty Benedikt, een schrijfgrage roddel journaliste. Het ls deze absurde wereld, die Odets met een groot mes tracht te ontleden. (Nederland I, 20.30 zondagavond). „Marie Celeste, het verlaten schip" drijvend op (ADVERTENTIE) Haarlemmerstraat 123 Leiden TeL 01710-22889 brengt U een grote sortering in geboorte- aankondigingen Vraagt monsterboeken ter inzage Wereldkampioen schappen Voetbal Hedenavond Televisie: Nederland n, 18.30: rechtstreekse reportage kwart finale tussen Engeland en Argen tinië. Morgen i In verband met rustdag geen re portage®. Eerste Franse A-duikboot in 1971 operationeel PARIJS (UPI) De eerste Franse atoomonderzeeboot zal volgend voorjaar in de havenstad Cherbourg te water worden gelaten. Dit hebben gewoonlijk betrouwbare regeringszegslieden ln Pa rijs meegedeeld. Het schip zal een waterverplaatsing in 8.500 ton hebben. 500 tot 1.000 ton meer dan de Amerikaanse onderzeebo- Net als deze zal het worden uitge rust met 16 Franse raketten met atoom koppen. Als alles volgens plan verloopt zal de onderzeeër niet voor 1971 operationeel worden. Dr. W. Drees in ziekenhuis (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Oud-minister-president dr. W. Drees is op verzoek van zijn specialist voor een periode van acht tien dagen in het Oogziekenhuis te Rot terdam opgenomen. De heer Drees, die kortgeleden tachtig Jaar werd. verblijft in het ziekenhuis ter observatie. Hij klaagde reeds enige tijd over een ver minderd gezichtsvermogen. Er ls geen reden zich over zijn verdere gezondheid bezorgd te maken; voor deze observatie was opname in het ziekenhuis niet drin gend geboden. De heer Drees heeft de tijd mogen uitzoeken die hem het beste gelegen kwam. Egypte mijdt Arabische topconferentie CAïRO (AFP) Egypte zal niet deelnemen aan de' Arabische topconfe rentie ln Algiers, die op 5 september moet beginnen. Dit betekent echter niet dat Egypte zich daarvan geheel terugtrekt, maar Egypte heeft de Arabische landen en de Arabische Liga verzocht deze conferentie voor onbepaalde tijd uit te stellen, aldus president Nasser tijdens ©en rede ln Cairo ter gelegenheid van de 14de varjaardag van de Egyptische revolutie. Zondag Hedenavond HILVERSUM I (402 m) 18.00 Nieuws en commentaar op het nieuws. 18.20 Lichte grammofoon muziek voor de teenagers. 19.20 Boe kenwijsheid. 19.40 Licht kwintet: jazz muziek. 20.00 Nieuws. 20.05 Nederland se amusementsmuziek (gr.). 20.30 Mor gen komt een nieuwe dag. hoorspel. 21.40 Moderne kamermuziek (opn.). 22.10 Latijns-Amerikaanse muziek (gr.). 22.30 Nieuws. 22.40 Eventuele SOS-berichten. 22.45 Actualiteiten en sport. 22.55 Stereo: Moderne en klas sieke gr. muziek. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) KRO. 18.00 Lichte grammofoonmuziek. 18.20 Sportperiscoop. 18.30 Jazzmuziek met commentaar 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19.10 Actualiteiten, 19.30 Lichte grammofoonmuziek en praatje. 20.25 Reisoogst: zwerftochten door ge droomde en werkelijke werelden. 20.45 Klassieke orkestwerken (opn. stereo). 21.45 Er was eensVariaties op het tehema show, 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws, 22.40 Heeft de Kerk nog toekomst?, klankbeeld. 22.55 Stereo: Gram.. 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18 00 Veronica's Jukebox. 18.45 The Dutch Swing College Band. 19.00 Joost mag het weten: Engelse top-20. 20.00 Week-end surprises, 21.00 Muziek voor u. 22.00 Italiaans programma. 22.30 Dansmuziek met Cliff- en Elvisshow, 0.00 tot 1.00 Gevar. gram. muziek. BRUSSEL Nederlands (324 meter) lHOii Nieuws. 18.'C Voor de soldaten. 18,30 Lichte muziek. 18.45 Sport 19.00 Nieuws. 19.40 Dansmuziek. 20.00 Lichte muziek, 21.0o Mozaïek. 22.00 Nieuws, 22,10 Lidhte muziek. 23.00 Gevar muziek.. 23 30 Lichte muziek. 23.55 Nieuws. 19.08 Gram. 23.30 Jai „Marie Celeste, het verlaten schip" is de titel van een hoorspel van Ingrid Bachér, in 1 de vertaling van Emiel van den Brande, dat morgenavond door de A.V.R.O.-radio wordt uitgezonden. Met volle zeilen, onbemand i wordt de prachtige witte brigantijn „Marie Celeste" aangetroffen door kapitein Moorhouse, die haar met zijn schip naar Gibraltar sleept. Hoe kan men verklaren, dat de rijkelijk met olie en wijn geladen boot met haar gouden goegbeeld zonder één levende ziel op de wijde oceaan ronddreef? Daartoe worden tientallen gissingen gedaanIn de hoofdrollen Corrie van der Linden, Hans Karsenberg, Rien van Noppen en Willy Ruys. (Hilversum I, 21.20 zondagavond). K» m) 19.20 Lledere 23.00 Gevar. muziek, 2.00 Lichte muzie ENGELAND BBC (330 mtr) 19 23 J0 Gevar - Zondag Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nieuws ln het kort. 19.01 TV-film. NCRV: 19.05 Waarom? Daarom! 19.28 Sta- tion Petticoat, TV-film. 19.52 Morgen is het zondag. TV-film. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Pygmalion, J toneelstuk. 21.55 Schat, waar ben je?, quiz. 22.25 Informatie en interviews t uit Genève over de wereldconferentie betreffende Kerk en Samenleving. NTS: 22.45-22.50 Journaal. NEDERLAND II NTS: 18.30 Euro visie: Wereldkampioenschap voetbal: reportage van de wedstrijd in de kwart finale van het toeurnood om de Jules Rimet-beker tussen Engeland en Ar gentinië. 20.00 Nieuws in t kort, 20.01 Hoe langer hoe beter, een letterspel. 20.30 Geheim agent 86. tv-film, 20.55 Licht ensemble n?et zangsolist. 21.30 Dan O'Brien - De erfgenamen. TV- film. NTS: 22.20-22.25 Journaal. NEDERLAND I NTS: 13.15-17.15 Reportage Autosport: Grand Prix Zandvooit en reportage internationale tenniskampioenschappen van Neder land te Hilversum. C VK/IKOR/RKK 19.00 Bijbelvertelling voor de kinde ren. NTS: 19.06 Huckleberry hound, tekenfilm. CVK/IKOR: 19.30 Vragen staat vrijdiscussie van jongeren over demonstratierecht en censuur. NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Sport ln beeld. AVRO: 20.30 Het. grote mes, toneel spel. NTS: 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.30 De bosbrlgadiers, avonturenfilm voor de jeugd. 19.55 Filmpje over een ooie vaarsfamilie. 20.00 Journaal. 20.05 De Zweedse gouvernante. TV-feuilleton. 20.30 Bloedwraak (Vengeance is the spur), TV-film. 21.40 Filmreportage over Turkije. 22.00 Sport in beeld. 22.15-22.20 Journaal. HILVERSUM I (402 m) VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelingen, post- duivenberichten en socialistisch strijd lied. 8.18 Weer of geen weer, gevari eerd programma. (Om 9.00 Sport mededelingen en postduivenberichten 9.45 Geestelijk leven, toespraak. IKOR: 10.00 Kerk en samenleving: reportages en commentaren uit Genève. 10.20 Inleiding op de kerk dienst van de Nederlandse Gemeente in Genève. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Mededelingenen/of grammofoon muziek. 11.45 Pianorecital: klassieke en moderne muziek. AVRO: 12.30 Stereo: Lichte orkestmuziek en zang- soliste. (evtl. postduivenberichten). 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.20 Populaire gram mofoonmuziek. 14.20 Korte boek besprekingen. afgewisseld met muziek. 15.00 Schweninger Festspiele 1966: Kamerorkest van Stuttgart: klassieke muziek. 16.30 Sportrevue. 17.00 Kin derkoorzang. VARA: 17.30 Heksen en zoverhalen en versjes, 17.50 Ko van Dijk, die morgenavond in het toneelspel Het grote mes" de rol van Marcus Hoff vervult. Nederland 1, 20.30 - zondagavond). Ankara—Madridplatenprogramma voor de buitenlandse arbeiders. 13.00 Nieuws. 13.07 Beat- en Popfestival. 14.00 Nieuws. 14.02 RomeAthene: platenprogramma voor de buitenland se arbeiders. 14 32 Gevarieerde gram mofoonmuziek. 15.00 Nieuws. 15.02 Loco, een programma zonder motief. 16.00 Nieuws. 16.02 Gevarieerd platen programma. 17.00 Nieuws. 17.02 Country en Western muziek (gr.). N RU/AVRO: 17.30-18.00 Licht platen programma RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goelemorgen, 9.00 Artiesten uit vervlogen dagen. 9.30 Vlaams progr., 10.00 Koffietijijd met Tineke, 10.30 The Dutch Swing College Band, 10.45 Ver volg koffietijd. 11.15 Fantasticabaret, 11.30 Gevar. progr., 12.00 Zondagmid dag speciaal, met o.a 6 minuten voor Hendrik de tuinman. 13.00 Voor auto bezitters, daarna prijsvraag. 13.30 Ge varieerd progr., 14.00 The Teenbeat- club, 14.30 Men vraagt en wij draaien (verzoekplatenprogr,), 15.30 Uit de koers met Tineke en Joost, 16 30 Tijd voor Toppers. 17.00 Paradepaardjes der lichte muziek, 17.30 de CBS-show, 18.00 In de Gilde Taverne. 18.15 Vero nica's jukebox (verzoekjes), 18.30 The Dutch Swing College Band, 19.00 Joost mag het weten (gevarieerd). 20.00 Klassiek verzoek (opera en operette). 21.30 Griekenland zingt. 22.00 tot 1.00 Gevarieerd muziekprogramma. 24 m) iek, 13.20 Voor (484 tr) 23.06 Claude Francoisde spring grage Fransman, die vanavond met een eigen show op het scherm komt. (Nederland II, 20.55). Nieuws en sportmededelingen. 18.05 Sportjournaal. 18.30 Stereo: Wals- orkest. 19.00 Zin en tegenzin: discus sie over een actueel onderwerp. 19.35 Waar'de wijsjes zijn: liedjesprogram ma. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade orkest, radiokoor en solis ten: Der Zarewitsch, operette. 21.05 Pianorecial (gr.): lichte muziek. 21.20 Marie Celeste, het verlaten schip, hoorspel. 22.00 Stereo: Modern viool concert (gr.) 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.55 Stereo: Da Capo: moderne Nederlandse orkestwerken (opn.). 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM n (298 m) IKOR: 8.00 Nieuws. 8.15 Goede Morgen: reportage en praatje. 8.45 Inleiding op de vroegdienst. 9.00 Vroegdienst. 9.45 Nieuws en waterstanden. KRO: 10.00 Inleiding hoogmis. 10.05 Hoog mis. 11.15 Klassiek verzoekplaten - programma. 12.30 Nieuws en mede delingen. 12.37 Buitenlands commen taar. 12.50 Gevarieerd muziekprogram ma. 14.00 Stereo: Operafragmenten (gr.). 15.00 Marathon: sportreportages en lichte grammofoonmuziek. 16.30 Populaire grammofoonmuziek. CON VENT VAN KERKEN: 17.00 Gerefor meerde kerkdienst. NCRV: 18.00 Negro spirituals (gr.). 18.10 Klassieke gewijde muziek met begeleidende tekst, 18.30 Van mond tot oor: reeks uitzendingen gewijd aan de Joodse Bijbeluitleg in verhalen, dé Midra- sjiem (deel VIT). 18 50 Geestelijke liederen. 19.15 De humanisering van de arbeid, lezing. 19.30 Semi klassieke s-ewijke muziek en zang (gr.). 20.00 Nieuws. 20.27 Reflex: een wekelijkse beschouwing over leven en samen leven. KRO: -20.15 Verzoekplaten. 21.05 Voordracht. 21.20 Paviljoen: muzikaal vakantie memorandum. 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.45 Lichte grammo foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM III (240 m en FM- kanalen) NRU/AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 PyamJsslmo: licht muziekpro gramma (gr.). 10.00 Nieuws. 10.02 Variando: een draaibare variatie ln woord en muziek. 10.30 Licht gevari eerd muziekprogramma (gr.). 11.00 Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. 12.00 Nieuws. 12.02 De Zoek-Boks: gevari eerd platenprogramma met nieuwtjes uit de discotheek. NRU/VARA: 12.30 J Inger Stevens als de charmante Zweedse gouvernante Katy Hol- j strum" de gelijknamige t.v.-serie. (Nederland II, 20.05 - zondagavond). NDR-WDR (309 mtr) 12.00 Amuse mentsmuziek. 14,30 Joego-Slav. muziek,. 15 00 Verzoekprogr., 16.05 Vocale muziek. 16.30 Dansmuziek, 17.30 Amusements muziek. 18.25 Liederen. 19.30 Gevarieerd muzielcprogr.. 22.00 Dansmuziek, 23.00 Lichte muziek, 0.15 Jazzmuziek, 1.00 ENGELAND BBC (330 mtr) 17.30 Sportreportage. 19.00 Amusementsmuz., 20.00 GeesteUJke liederen. 21.30 Piano- Maandag HILVERSUM I (402 m) AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. 8.00 Nieuws. 8.10 Lichte grammofoon muziek (8.30-8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klankjuwe len (gr). 9 35 Waterstanden. 9.40 Jeugd- en kinderkoren. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen (gr.). (11.00—11.02 Nieuws), 12.00 Stereo: Metropole-orkest: amusementsmuziek 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Voor het platteland. 12.35 Lichte orkestmuziek (opn.). 13.00 Nieuws. 13.10 Journaal. 13.30 Stereo: Engelse romantische muziek (gr.). 15.00 Voor de vrouw. 16.00 Nieuws. 16.02 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Voordracht. 17.15 Stereo: Jazzmuziek. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. (7.30 Nieuws). 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.10 Grammofoonmuziek. 8.13 Hol landse solisten en orkesten (gr.). 8.30 Nieuws. 8.32 Lichte grammofoon muziek. 9.00 Verzoekprogramma voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.10 Klassiek strijkkwartet (gr.). 10.30 Theologische etherleerging. 11.05 Lichte grammofoonmuziek. 12.00 Tou- ringclub: nieuws, informaties en be richten voor buitenlandse gasten. 12.22 Voor boer en tuinder. 12.27 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Transistor: ontspan ningsprogramma met een toeristische inslag. 14.00 Stereo: Promenade-orkest en solist.: populair klassieke muziek. 14.30 Lichte grammofoonmuziek. 15.00 Bijbeloverdenking. 15.30 Radio kamer- rokest en soliste: klassieke en moder ne muziek. 16.10 Klassiek pianokwar tet (gr 16.40 Nederlands hobo kwar tet: klassieke muziek. 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Meisjeskoor en licht instrumentaal sextet, 17.50 Overheidsvoorlichting: Suriname Journaal. Spreker: mr. dr. H. J. Roethof.. HILVERSUM III (240 m en FM- kanalen) NRU-KRO: 9.00 Nieuws, 9.02 Licht gevarieerd platenprogram ma. 10.00 Nieuws. 1002 Actualiteiten. 10.05 Licht platenprogramma. 11.00 Nieuws. 11.02 Actualiteiten. 11.05 A'dara 66: licht muziekprogramma en repor tages, 12.00 Nieuws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Gezellige Hollandse plaatjes. 13 00 Nieuws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Kranten op laag water: gevarieerd platenprogramma. 14.00 Nieuws. 14.02 Actualiteiten. 14.04 Meermiddag- muztek: gevarieerd muziekprogramma (gr.) 15.00 Nieuws. 15.02 Actualitei ten. 15.05 Klik: momentopname van een stukje Nederland. 16.00 Nieuws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 lORRRrrr;: wekelijkse tienersshow. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Ver zoekplaten voor zieken en personeel van een ziekenhuis. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goelemorgen. 9.00 Verzoekplaten- programma voor de bedrijven. 10.00 Koffietijd met Tineke. 11.00 Huls- vrouwenverzoekprogr.. 12.00 Muziek bij de lunch. 14 00 Met Tineke een plaatje om, 15.00 Nederlands allerlei. 16 00 Hits uit zee met o.a. Duitse Top 10 en verzoekjes van scholen, 17.15 Gevar. progr., 17.45 Platenpalet. BRJJSSEL Nederlands (324 m) 13.20 Kamermuziek. 16,00 Voor de zieken.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2