VERLIEFDE PAARTJES IN AUTO'S OVERVALLEN EN €ELD AFGEPERST Vreemde houding van Van As tegen Stolkpartij cadeau WESTERN-ACHTIG INCIDENT OP CYPRUS BEHANG Geroutineerde Sparla slechts tweemaal door Katwijkse defensie MEDISCHE DIENSTEN ALPHENSE ZWEMCLUB KAMPIOEN NA WEINIG FRAAIE WEDSTRIJD c Toch nog winstDuntjes 7 voor De Sleutelstad Spaanse poloploeg op bezoek bij LZC VRIJDAG 22 JULI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 BANDITISME IN HET LANGEVELD Driest trio liep tóch in de val Met de arrestatie van een drietal jongelui uit Noordwijkerhout heeft de Noordwijkse recherche een bijzonder goede slag geslagen en een eind ge maakt aan een zekere onveiligheid in het Langeveld en omgeving. Dit trio, allen in de leeftijd van 20 tot 22 jaar, blijkt zich te hebben schuldig gemaakt aan verschillende berovingen. Hun kwalyke praktijken oefenden zij 's avonds Iaat of 's nachts uit op stille wegen en parkeerplaatsen. Zij hadden het speciaal gemunt op paartjes in geparkeerde auto's, van wie zij onder bedreigingen geld afpersten en zelfs niet terugdeinsden om na het uitdelen van klappen en stompen, portemonnees en portefeuilles onder dc ogen van de eigenaars weg te stelen. Op deze wyze beroofden zij een Duits militair van vrijwel al zijn vakantiegeld. Van de ongeveer drie- a vierhonderd gulden kreeg de militair op zijn verzoek een klein bedrag terug om benzine te kopen voor de terugreis naar Duitsland. Daar het contactsleu teltje van de auto tijdens de worste ling met de overvallers brak, kon de berooide vakantieganger en zijn meisje het gebeurde eerst melden, toen enkele passerende bromfietsers bereid bleken hem naar het politiebureau te brengen. Hetzelfde overkwam een studenten- paar uit Amsterdam. Deze werden op het parkeerterrein aan de Langevel- derslag 's nachts overvallen door de beide hoofddaders van het drietal en na een vechtpartij berooid van een deel van hun geld. Als motief voor hun verzoek om geld, wendden de daders voor op de sportwagen van het paar gepast te hebben. Zij poogden ook benzine te stelen uit de tank van een geparkeerde wagen. Toen zij met het overhevelen wilden beginnen, wer den zij betrapt en namen zij de vlucht. Aanvankelijk beschikte de politie slechts over een vaag signalement van de daders en de auto waarin zij rond toerden. Een attente politiepatrouille trof na enkele dagen de auto onbe heerd op de Randweg aan en stalde haar aan het politiebureau. Toen een u der daders de auto kwam ophalen, paaj ZOETERWOUDE Raadsagenda De gemeenteraad van Zoeterwoude komt a.s. woensdag 27 juli om 20.00 uur bijeen. De vry lange agenda vermeldt 15 punten. Hierbij is o.m. voorstel tot het uit vaardigen van een stoperbod voor het weggedeelte van de Zuidbuurtseweg. gelegen tussen de Nieuwewegsbrug en de Bakkersbrug; opheffing van de los- wal aan de Antoniusstraat en intrek king van de verordening op de heffing van kadegeld; vaststelling van een nieuwe bouwverordening; het verle- medewerking aan het besluit Kativijks Badgaslentournooi Finales naar zondag o ï181 besJUUl, vari, de Stichting R.K. jaar ernstig te verstoren. In vele af- Scholen ..Meerburg te Zoeterwoude delingen moet de eerste ronde nog in7akp aanschaffing van brandblus- «--1 - - - werd hij prompt ingerekend. Bij zijn verhoor door de recherche j „f^tnarW volgde een vlotte bekentenis, waarna] ook de beide andere daders aange- houden konden worden. Met de arres tatie van dit groepje is aan een begin' van banditisme een einde gemaakt. I Drankgebruik bleek bij deze feiten belangrijke rol te hebben gespeeld. inzake aanschaffing materiaal; verkoop van grond aan de dames N. de heer C. Bruin; kredietver strekking voor de aanleg van een de Nieuweweg. verspeeld, zodat i zaterdag te laten verspelen Is afge- jfi stapt en de meeste finales tal de officier LEIDSE BIOSCOPEN NOORD WIJK Strandfeesten vielen in liet water De slechte weersomstandigheden hebben de evenementen-commissie voor de badplaats in de afgelopen week lelyk parten gespeeld. De grote stranddag voor kinderen van 8 tot 15 jaar, georganiseerd door de Ned. Bandenfabriek „Michelin" kon door het koude weer en het natte zand niet op het strand plaats vinden en moest gedirigeerd worden naar het enigszins beschutte Vuurtorenplein. Hoewel de ruimte bekrompen was hebben i 2000 kinderen toch nog van de vele spelen kunnen genieten en wisten daarbij een flink aantal mooie prijzen te veroveren. 't Aangekondigde kindercircus „Wit- senburg", waarvoor het politiekorps een grote ruimte op doelmatige wijze op het strand had afgebakend, heeft nog wel zijn „piste" aangebracht en enkele leuke voorstellingen gegeven, maar de regen werd spelbreker en na een kwartiertje dropen de kletsnatte kleuters en verdere belangstellenden van lieverlede af. Van het vuurwerk kwam helemaal niets terecht en wat van ae opgebouw de stellages door de boze elementen nog niet was vernield, kon later met veel moeite worden opgeruimd. Dit was de vijfde maal achtereenvolgens dat het vuurwerk moest worden uit gesteld. liangi en Kind bleef in stijgbeugel van op hol geslagen paard Enkele paarden van een rui'tergroep schrokken op het noorderstrand te Noordwyk van een opwaaiend sjaaltje. Drie van deze dieren kregen zo de schrik te pakken, dat zij met hun amazones van negen tot elf jaar in het zadel op hol sloegen. Hoewel de pikeurs al het mogelijke deden om de paarden in bedwang te houden, slaag den zij er niet in de wilde ren in de richting van de badplaats te voorko men. Twee der jeugdige berijdsters werden uit het zadel geworpen, doch de derde bleef met een voet in de stijgbeugel hangen. Gelukkig werd het dravende paard met het aan hem hangende, gillende meisje opgemerkt door de ponyhouder Waasdorp. Deze bedacht zich geen mo ment en sprong resoluut op 't schuim bekkende paard toe. Hij wist het ir volle ren te grijpen en tot bedaren te brengen. De meisjes kwamen er met de schrik en wat lichte kneuzingen af. Een 78- jarige vrouw, die zich op het strand bevond, werd echter door een der paarden geraakt en bekwam enkele gescheurde ribben. Op dokters advies moest zij naar haar woning te Rotter dam worden overgebracht. INBREKERS WAREN ACTIEF Inbrekers hebben zich in de nach telijke uren toegang weten te ver schaffen tot een Noordwyks hotel. In de receptie werden laden en een bu reau opengebroken. Kennelijk was het alleen om geld te doen. Een klein bedrag wordt vermist. Vermoedelijk heeft de dader zich laten insluiten of is hy met een valse sleutel binnen gekomen. Vast staat, dat hij door een raam aan de achterzijde het gebouw heeft verlaten. In dezelfde nacht werd ook ingebro ken in de woning van een Noordwijkse arts. Hier bleken de dader(s) vooral belangstelling voor foto-apparatuur te hebben gehad. Enkele waardevolle toe stellen en bijbehorende hulpstukken worden vermist. Ook bij deze inbraak heeft men zich waarschijnlijk met een valse sleutel toegang verschaft. De recherche stelde een onderzoek in. Orgelconcert Onder auspiciën van de Stichting Orgelcentrum wordt op maandag 25 juli in de Ned. Herv. kerk te Noordwijk-Binnen een orgel concert gegeven door Jan J. van den Berg, organist van de Nieuwe Kerk te Delft. Het programma vermeldt o.a. Preludium en Fuga in G. J. S. Bach; Introduction en Trumpet Tune. M. Green; Pastorella, J. G. Walther; Pre ludium in c, F. Mendelssohn; Andan tino, C. Franck; Pastorale en Finale uit symph. no. 1, A. Guilmant. Aanvang 8 uur n.m. Geslaagd Aan het Nederlands Op- leidings Instituut voor het Buitenland ••Kasteel Nyenrode" slaagde onze plaatsgenoot de heer H. W. v. d. Meer voor de Commercieel Technische Stu die, CAMERA Het eiland Cyprus heeft haar geschiedenis de laatste tientallen jaren met bloed kunnen schrijven. De onderlinge $trijd tussen Turken en Grieken levert regelmatig persberich ten op over sabotage en vernielingen, plundering en brand. Wanneer echter tien jaar in de historie terug bladeren, treffen we er de Engelse be zetters aan, die een flinke baksteen hebben ijgedragen tot de binnenlandse onlusten. In dat broeinest van intriges speelt zich „Incident op Cyprus* af. Heime lijke blikken, sluipers in de duister nis, schoten op klaarlichte dag, dit al les tekent de gespannen sfeer, waarin een jonge Amerikaanse vrouw haar oudheidkundige studies tracht te vol tooien. Ongelukkigerwijs raakt ze betrok ken in een ondergrondse nationalisti sche beweging, terwijl ze tegelijkertijd openlijke contacten onderhoudt met de Engelsen. Deze situatie wordt voor Juno razend gevaarlijk, als beide par tyen haar wederzijdse betrekkingen opmerken. Wat weet ze, wat heeft ze reeds aan de tegenstanders verteld, wat voert ze in haar schild? Het zijn ele vragen, die men denkt te kunnen oplossen door de jongedame uit de weg te ruimen. Tot op het laat ste moment spanning en onzekerheid. Een Indiaan zorgt met zijn sluipkwa- liteit voor een vucht van opluchting als hij weer eens een aanval heeft we ten te verijdelen. Zal hij het echter altijd kunnen blijven doen? Deze vra gen zullen worden opgelost in het Ca- •Theater. In deze rolprent den hoofdrollen vervuld door Dirk Bogarde en George Chakiris. Leeftijd 18 jaar. HET BETERE WERK VAN EDDIE TRIANON -Voor de liefhebbers van het humoristische knokwerk is er deze week weer volop gelegenheid om aan de trekken te komen als Eddie Constan- Eddie blijkt bloed rhesus O te hebben, en daarom wordt hij gezocht door een mensen een behandeling laat ondergaan, waardoor ze blindelings de bevelen, die vanuit een computercentrum worden ge geven, opvolgen. Dit leidt tot de meest brutale moorden, meestal op klaarlichte dag gepleegd, op VIP's. Eddie wordt er door Interpol als lokaas op af gestuurd, knoopt connecties aan met een Chinese contra-organisatie en wordt tussen de bedrijven door enthousiast terzijde ge staan door een bijzonder mooie collega van Interpol. Tegen het eind dreigt alles natuurlijk mis te lopen, maar een ver rassende, zeer komische gebeurtenis geeft toch weer de gewenste gunstige draai aan deze onderhoudende film. (Trianon 14 jaar). VERLOVEN IN DRIE DIMENSIES LUXOR Alleen al van kijken hangt de tong op je schoenen. De film' Boeing Boeing met het gelijknamige to neelstuk kon het Leidse publiek in het afgelopen winterseizoen kennis ken bij het eerbiedwaardige „Litteris Sacrum" lijkt in veel opzichten op hindernisrace met als inzet wereldtitel. Het is ontstellend wat door de heren Curtis en Lewis af, rend wordt in deze film. Voor 'n groot gedeelte nog op enkele tientallen vier kante meters van een luxueuse Parijst flat, welke driekwart gedeelte van (Se film plaats van handeling is. Trouwens, hollen en vliegen kunnen ook drie welgeschapen stewardessen, die tus sen de vluchten door zo veel mogelijk inhoud proberen te geven aan het loofd zijn. Allen met een en dezelfde man, die er, wonderlijk genoeg, ook nog in slaagt de kost te verdienen in de journalistiek. De man zou zijn drie verloofdes waarschijnlijk tot in leng te van jaren aan het lijntje hebben kunnen houden, ware het niet, dat de overschakeling op supersnelle vlieg tuigen tot het gevolg heeft, dat de dames zich sneller en vaker dan voor heen kunnen storten in de armen van de man. „die beneden op hen wacht tine in Trianon zijn kaarten op tafel j Van rustig wachten is evenwel geen legt. De zoveelste "Eddie* dus,en hoewel sprake meer. want de lieftallige in deze films het schema nauwelijks aah verandering onderhevig is, is er van sleur of verveling niets te merken. Ons inziens komt dat voornamelijk door de charmante wijze, waarop Eddie tel kens weer wordt neergezet. Immers, anders dan de meeste helden van rol prent en prentenboek, zoals Kuifje, Eric de Noorman en Bond, is Eddie wel degelijk beïnvloed door het voortschrij den der jaren. Zoals hij zelf zegt: "Ik ben 1.82 meter lang. weeg 78 kilo en ben -laten we zeggen- (met een verontschul digend lachje» 40 jaar oud!" Een mense lijkheid die aan Maigret doet denken, en die niets weg heeft van de super- mannelijke eigenschappen waarmee het publiek veelal wordt verblind. Dat hij het vuistvechten en het worstelen niet verleerd heeft bewijst overigens wel de- film, misschien wel een van de beste er ooit in deze serie zijn gemaakt. jes beginnen elkaar ten leste voeten te lopen in de appartementen van de benarde rokkenjager. Het gaat helemaal fout als een collega. Jerry Lewis, zich met de zaak gaat bemoei en. Alle verlovingen spatten uiteen en de jongens besluiten een nieuw leven te beginnen; met drie chauf- feuses, die in ploegendients werkzaam zijn. Hoe het daarna verder gaat laat de film gelukkig niet zien. Het eerste avontuur was al vermoeiend genoeg. KFC-keuring: 14 jaar. WREDE HEERSERES VAN BABYLON REX Biedt u deze week het verhaal van de wreede heerseres van Babylon, Semiramis, een beeldschone koningin, die er in slaagt haar rijk Assyrië tot een periode van grote bloei te brengen. Zij is verliefd op een slaaf. Kir. koning der Dardanen en het blijkt dat zij behalve sluw en autoritair ook heel oprecht kan zijn. Er komt een einde aan de romance door allerlei intriges, die er ook de oor zaak van zijn, dat de hele film van zeke re spanning blijft behouden, maar te vens "droevig" afloopt. (Rex KFC 14 jaar). PROLONGATIES STUDIO Draait voor de derde week "De jacht op het boterbriefje" een grote jacht op vrolijkheid. Doldwaze verwik kelingen van hartstochtelijke vrijgezel len, die aan het eind toch hun hoofd in de zo zeer gevreesde strop van het hu welijk hangen. (Studio KFC 18 jaar). LIDO Walt Disney's "Marij Poppins" draait ook voor de derde week in Leiden en wel in het Lido-theater, met in de hoofdrollen Julie Andrews en Dick van Dyke. Gelieve in verband met de lengte van de hoofdfilm tijdig aanwezig te zijn. (Lido KFC a.l.) CAMERA Voor jeugdige vakantie gangers zijn de films Sjors en Sjimmie en de Gorilla" in Studio en Walt Disney' "Sneeuwwitje en de 7 dwergen" in Ca mera geprolongeerd. Het is echter wel ieder ochtend (behalve zondags) In Studio kan men voor Sjors en Sjimmie middag om 2.30 uur en zondags om 2.30 zaak om op de aanvangstijden te letten! 10.30 uur terecht en in Camera elke en 4.45 uur. Voor de bespreking van "Incident op Cyprus" die 's avonds in Camera draait, zie elders. dag heeft verschoven. Een bijzonder kei vreemde manoeuvre maakte deze dag Wout van As. Toen om 5 uur einde lijk gespeeld kon worden, speelde v. As zijn tegenstander Stolk binnen de kink kortste keren naar een 6-1 5-1 40-15 Gunters achterstand, waarna hij de partij Stolk cadeau gaf. Zijn motivering luidde, dat hij niet j wel ov meer in staat zou zijn in de volgende dagen veel partijen achter elkaar te spelen daar de voorafgaande toer nooien reeds zeer veel van zijn krach ten hadden gevergd. Renée v. Leeu wen, van het sterke Rotterdamse ICC, liet v. d. Veer zonder één game vol komen gedesillusioneerd op het voch tige gravel achter 6-0 6-0. v. d. Horst verging het tegen Over al niet veel beter, want hij maakte slechts twee games 0-6 2-6. Joly Overdijkink had zéér veel moeite met de alles terug spelende Haagse Ria de Groot. Bij 6-4 3-3 voor Joly werd de partij afge broken. waarbij Joly in de voortzet ting wel de sterkste zal blijken. Een zeer lange herendubbel hield hierna de baan bezet tot de duiternis. Over en Mendes de Léou wisten eerst na een verwoed lobgevecht Stik- PAUZE Het heeft iets met Apollinarle-water te maken en ook met de in goud en blauw schemerende mozaieken te Ra venna Toch is dat niet de reden, waarom de aandacht wordt geveetigd op de gedachtenis van morgen: de eer ste bisschop van Ravenna, wiens hoofd bewaard wordt te Remagen aan de Rijn. De liturgie van morgen bena drukt een weinig geliefd en ook moei lijk te verzwelgen onderwerp, dat ech ter grondslag is voor christelijk leven. ..Gij allen, weest tegenover elkaar met de livrei van de nederigheid bekleed, want God weerstaat de hoogmoedigen. maar aan de nederigen geeft hij ge nade' Aldus Petrus (epistel). ..Wie |0_ toch is voornamer hij die aan tafel actief De akë zit of hiJ die bedient' Is het niet die 1 geplaatsten Joly Overdii- ""d'"r||tzÏÏ We,nu' Ik ben 0Bier Hilfermk ivermeesterrn i de gemengde dub- gelit Er zijn historische redenen (waarop we niet ingaan) waarom juist op St Apollinaris deze dubbele les aan de christenheid wordt voorgehouden. De les zelf blijft voor ieder van ons da gelijks aktueel. nederlaag kwam vooral door het zeer zwakke afmaken van De Vries, die wel over goede groundstrokes be schikt, maar aan het net bijna tot niets in staat is. Mevr. Voorham en Gerard Pasma imponeerden geen mo ment tegen mevr. Sauerbren en A l ni/AO/s/ATir*l Kemellng. die biina nog de eerste set LEIDSE BIOSCOPEN hadden gepakt 7-5 6-1. Met vreugde D» f'lm» in de week van 21-17 Juli har 1 hJoft min iLi r,™ t ziJn door de Katholieke Film Centrale bar en boos heeft men het nog nooit I a,Js v0,gt gekeurd; LEIDEN KRIJGT EEG-TOEWIJZING VAN RUIM 8 TON VOOR NIEUWE VEEMARKT Uit de middelen, welke voor het jaar 1965 beschikbaar zijn in het Europese Oriëntatie- en garantiefonds voor de landbouw, afd. oriëntatie voor structuurprojecten, heeft de Europese commissie thans besloten een toewij zing te verstrekken van 864.268.- voor de stichting van een veemarkt te Leiden. Keuze uit meei dan 1000 dessins haarlemmerstr. 111 Quick Boys heeft gisteravond in een volgepakt sportpark Nieuw Zuid het onderspit moeten delven tegen de Rot terdamse eredivisieclub Sparta. Over het geheel genomen was het een trekkelijke wedstrijd, hoewel het af het eerste fluitsignaal duidelijk dat de zaterdagmiddagtopclub het zou moeten afleggen tegen de geroutineer de semiprofs. Het werd uiteindelijk 2-0 voor Sparta. Dat het bij deze be trekkelijk lage score bleef is in hoofd zaak een verdienste van de Katwijkse achterhoede, waarin keeper Vooijs, Jeroen den Hollander en Haasnoot ex celleerden. Reeds na twaalf minuten keek Quick Boys tegen een achterstand aan Réchtsbuiten Onsman lanceerde met een scherpe cross-pass linksbuiten Bentson en deze deponeerde rustig en koelbloedig de bal achter doelman Vooijs. Hoewel Sparta in het reste rende gedeelte van de eerste helft poogde wat meer afstand te nemen van Quick Boys verhinderde de goed opererende Katwijkse achterhoede, dat doelman Vooijs nogmaals verslagen werd. Na een kwartier in de tweede helft was het evenwel wederom raak, toen Bouwman met een goed geplaatst schot, afgevuurd van de rand van het straf schopgebied, de Katwijkse goalie tot capitulatie dwong. Toonde de Katwijkse achterhoede zich ondanks de nederlaag van haar beste zijde, de aanvalslinie van de za terdagspelers liet het grandioos afwe ten. Spil Laseroms en Eijkenbroek Naar men van de zijde van het stadhuis mededeelt heeft het veel moeite gekost deze toewijzing te ver krijgen. Men is er verheugd en dank baar over, doch men moet zich niet ontveinzen, dat deze bijdrage a fonds perdu het nadelig saldo van een exploitatietekort van de nieuwe vee markt wel verlicht, maar geenszins ondervangt. De kosten van de nieuwe veemarkt zijn immers geraamd op 12 miljoen. De exploitatie ervan zal aanzienlijke tekorten opleveren, die door de tarie ven niet worden gedekt, terwijl boven dien de schaarste op de geldmarkt het aantrekken van zulk een groot leningsbedrag zeer bemoeilijkt en de rijksgoedkeuring nog op zich laat wachten. Inmiddels staan de palen voor de nieuwe veemarkt al sinds verleden jaar in de grond geheid Camera: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a.l.). Geprolongeerd Dagelijks 2 30 en zondag 2 30 en 4.43 Incident op Cyprus, 18 j. (7 en 9.15) Lido: Mary Poppins (a.l.) Geprolongeerd Dagelijks 2.30, 7.00 eu 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Boeing Boeing (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De jacht op het boterbriefje (18 jr.) Geprolongeerd Dagelijks: 2 30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Sjors en Sjimmie (a.L) geprol. (dag. 10.30, behalve zondags). Trianon: Kaarten op tafel (14 J.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De wrede heerseres van Babyion (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT waarmee de thuisclub probeerde de i eer te redden. De onmacht tot doel-1 punten maken kwam wel heel schril tot uitdrukking in de laatste minuut, toen Jeroen den Hollander, uitgere kend een van de besten in het Kat wijkse team, een strafschop niet wist te benutten. Het slappe schot, dat de Katwijkse penalty-man afvuurde, be- landde in de veilige armen van inval- met de doorzichtige combinaties, Ier doelman Van Sluys. KORRELTJE Wie de weg der zelfverloochening niet vrijwillig bewandelt, moet hem vaak gedwongen gaan, maar dan valt het dubbel zwaar. Doktersdiensten Leiden dkt. N. Veldhuyzen, De Laat de Kanterstraat 35, tel. 20617; diet. Van Alphen, Noord- eindsplein 2a, tel. 22268; dkt. Meel. Thorbeckestraat 5, tel. 22522; dkt. Van Gent, Plantage 14, tel. 22538; dkt. De Jong, H. Rijndijk 115, tel. 32877. Apothekersdiensten Leiden: Op za terdag 23 juli is in Leiden voor spoed eisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend: Cen traal Apotheek. Breestraat 74. tel. 20552. De zatprdag-, zondag-, avond nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De dienst van Apotheek Voorschoten wordt op zondag 24 juli morgens 8 uur tot 's avonds waargenomen door de Doeza Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Alkeniade «n Leimuiden dkt. Glansbeek. Peeklaan 22. O Wetering. 01713-511 dkt. v.d. Werf. Kop- poellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712- ~12. Alphen a/d Rijn zat. dkt. J. K Platteschor, Burg. Visserpark 4. tel. 2858. Geopend is tot 13 uur apotheek de (R.D ongevallen 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Woubrug- ge dkt. A. M. van Dongen te Nieuw veen, tel. 01723-101 en zr. Eys te Nieuwkoop, tel. 01725-777. Leiderdorp dkt. Hennink, Mau- ritssingel 166, tel. 33686. Leidschendam dkt. J. H. Uhl. Pa trijslaan 74. tel. 3039. Tandarts voor spoedgevallen 070-543035. Verpleging zr. M. van Rutten. Burg. Velthuyzen- laan 231, tel. 6058. Ziekenauto tel. 3923. Leimuiden zie Alktmade. Lisse Apotheek en Tandarts zie Hillegom. Dkt. A. J. Duvmaer van Twist, Heereweg 295. tel. 3453. Nieuwkoop en Noorden dkt. G J. Bremer, tel. 01725-103. Noordwijk dkt. J. Mulder, tel. 2230; W.G.K. 2338; G.K. 2907. Apotheek alleen aan Zee: zat. gewone dienst, zondags van 11.30 tot 18.00. Voor spoed- recepten De Duinrand. Noordwijkerhout dk.i B. C. C. Wösten. Kerkstraat 28. tel. 02533-2285. Tandarts: zie Hillegom. Wijkverple ging Wit-Gele Kruis. Rusthof 1. tel. 2468. ah t d" ju ,np 't, Oegstgeest dkt. E. W. F. van Wal- Allart, Raadhuisstraat -Ob. Daarna cheren, Oranjelaan 29. tel. 52130. W. OEGSTGEEST j. p. Sepp, KattrneckerTheo Kattenei ker (rnael tmeeker; Hans 't Hart; Ruud de He Him Verhagen: aanv. Coen v.d. Bijl. i de jon- 1 Gerard de Leeuw kreeg. ■cker gin- afdekken Maurik, een atrafworp staat tot en met zondag apotheek Som berg, Wilhelminalaan 67. tot dienst open. Zondag: dkt. J. Hordijk, Mar- nixstraat 75, tel. 4703. Hazerswoude: zie Leiderdorp. Hillegom: dkt. C M Wijkmans, Stationsweg 74. tel. 5771. Wijkverpl. zr M. Glas, Meerstraat 206, tel. 5351. Tandarts Van Hilvoorde. Julianalaan 90. Voorhout, tela 02532-8240. Apo theek Vierkant 223. tel. 02530-3608. Katwijk a/d Rijn dkt. W. J. Lou- erse. Bosplein 27, Katwijk a/d Rijn, tel. 5805. Apotheken: Katwijkse Apo theek, Princestraat 3, Katwijk aan Zee. Katwijk aan Zee dkt. I. J. W. Schonenberg, Voorstraat 131, tel. 2336. Koudekerk a/d Rijn voor dokter zie Leiderdorp. Wykverpl. zr. v. d. Leer, b. G. Cortslaan 34, Leiderdorp, tel. 01710-23109. Ook voor Hazarswou- G.K. zr. Warmenhoven, tel. 51188, b.g.g 22222. «ei Rijnsburg uitgehaald, toegewezen die h(j niet miste 0-1 Katwijk a/d Rijn. brengen. Sassenheim dkt. W J. de Graaff, Hoofdstraat 332a, tel. 8479. Valkenburg zie Katwijk a/d Rijn. Voorbout en Warmond dkt. Lem pers. Julianalaan 82. tel. 6140. Voorschoten dkt. J. M. Abarbanel Chopinlaan 32. tel. 01717-3875. Wassenaar J. A. J. Paulides, Van Zuylen van Nyeveltstraat 42, telef. 4561; H. S. Boogaart, Storm v. 'sGra- vesandeweg 1. tel. 4466 Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. De Zilk zie Noordwijkerhout. Zwammerdam 23 juli t/m mid dernacht: dkt. K. Gill, tel. 01726-2527; 24 juli gehele dag: dkt. P. K. bad onverslaanbaar een nederlaag toe :eer spannend* In de resterende speeltijd gaf AZC de winst niet meer uit handen. AZC zal nu DAW. ZCE en Rotterdam tryd, die i Ie Alphenaren de Gouwe niet s. Ondanks het feit, dat de drie eerste zevental-spelers ter in kwam, heeft het er la naar uitgezien, dat AZC met e* spel genoegen moest nemen. Nauwelijks echter was de AZC-aan- hang op de kant verstomd of Harry wed- vVeck schoot vanaf de midvoorplaats gaan uitmaken wie nai de stand In evenwicht. Theo Seppe schoot promoveert. Twee in de derde periode vrij Geboren Elisabeth G. M.. C. van Steen en M. W. T. van der Ploeg; Aafke E., d.v. J. W. M. Osse en J. H. Koumans; Clara, d.v. A. H. Labee en J. J. Kleiweg; Astrid S., d.v. P. C. Slootweg en H. Versteeg; Cor nells F., z.v. C. B. van Driel van Wa- geningen en E. Goslings. Ondertrouwd: A. P. Bleijswyk en M. T. A van Abswoude; W. P. J M. .Kerckhoff en N. R. Oosthoek; H. D. van der Kamp en M. I. Maat; W. Beukman en W. Veerman; W. P. Sloot- weg en J. C. van der Perk. Getrouwd; C. A. N. Wagenaar en W. J D. Corssimt: L. H. van Vliet en M. E. Juffermans; H. P. Verheyen en D Pera. J. W. Botermans en G. J van Kampenhout; A. J. Visser en P. Berg- Geheel onverwacht heeft de Sleutel stad op het einde van de waterpolo-com- petitle voor een verrassing gezorgd door het Goudse GZC met 4-1 te verslaan. Door deze overwinning ia de Sleutelstad niet zonder winstpunten uit de eerste klasse gedegradeerd Tegen een incom- r.: trainer Joel Plcot (;ZC heeft de Sleutelstad een leuke -n: .Kliert Hor- wedstrijd gespeeld, die verdiend en zeker N. ItuijnertG. niel geflatteerd werd gewonnen. Wim v. Zittend: Geza Kat- Rooyen. C'ees Hooidonk. Wim v. Zijl en Aad Kapaan scoorden ieder een doel punt. terwijl de GZC'er Bos in de derde periode de enige Goudse treffer liet aan tekenen. De Sleutelstad nam op deze manier een waardig afscheid van de eerste klasse. de keeper kunnen ouwe tegen de lat; de Leeuw ving de bal op wa- en wipte hem in eigen doel: 1-2 tijd In de vierde periode veranderde AZC i AZC zal zijn om te proberen bij e< i die twee clubs te gaan behoren, vraag die ernstig in overweging In de eerste periode was bijna alleen AZC aan de bal, maar wat de Leeuw, v. Hagen, of Hans v. 't Hart ook pro- Boomstoppel beerden: de Gouwe-verdediging was niet te passeren. Het bijna 300 man koppig publiek moedigde AZC met bellen, toe ters. vlaggen en spandoeken aan. De tweede en verdere perioden gaven het- Ent Braat, Aarlanderveen. t«L 01726-1 zelfde epelbeeld te zien. met dit ver- die hy na toewflstng achtl dat er nu wel doelpunten vielen- 2-3. opstelling Theo Seppe verliet het 1 dient te worden genomen. Men kan mis- De in Spanje hoog genoteerde water water en routinier Buizerd kwam op de schlen lering trekken uit de resultaten poloploeg van Sabadell. getraind door midvoorplaats. Weer kwam de Gouwe die streekgenoot de Sleutelstad dit Jaar de Nederlander Fred de Bruyn die Bijl het in de eerste klasse heeft behaald Ook het ogenblik in Hugh het r de ontstane numerieke j dub heeft nog de kans t n de Alphense Zwem- zal hedenavond In de Vliet i land op toernee ia. wedstrijd kampioen t meerderheid dankbaar gebruik maakte: worden. Hiervoor moet ze een beslis- 2-2 j slngswedstrljd tegen het Amsterdamse de LZC'e Da wedstrijd kwam nu in een beslis- AZ '70 2 spelen. Mocht ze erin slagen bovendien nog aan een toernooi van LZC aend stadium: Keza Kaltenecker for- j als overwinnaar uit het water te komen, ln De Vliet deelnemen. De wedstrijden spelen tegen LZC. De wedstrijd zal 7 aanvangen. De Spanjanrden. die bij logeren, zullen zondagavond eeerde in de vier meter een atrafworp. j dan hebben het eerste en tweede ook zal worden 1 hard Inschoot: tsi het Jubilerende AZC i40 jaar) eer deelgenomen door 't IJ uit Amsterdam 1 prachtig geschenk aangeboden. beginnen

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3