Meisjes verdienden trip naar Rusland Intern, damtoernooi voor Schotanus TIKJE TEGEN DE HELMSTOK EN. „HOLLANDERS" HERADEMDEN Opvolgers voor Kamerbeek zijn nog niet ontdekt De Goederen zeilde met nieuwe mast Huub Zilverberg won ronde v. Hulst Von Moltke bijna 8000 pnt. op tienkamp Franse degenequipe prolongeerde titel Brabham won Grote Prijs van Engeland NEDERLANDSE ZWEMTEAM WEERDE ZICH TEGEN ENGELSEN BOVEN VERWACHTING Ada Kok goed voor twee gouden plakken Engelsman ontnam De Wit golfrecord Heracles kocht speler uit Ceylon PAGINA 8 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 18 JUU 19s>; Brazilië deed het beter bij tennissers PARIJS Brazilië heeft ue Davis-Cup- wedstryd tegen Frankrijk voor de finale van groep A In Parys met 41 gewon nen. Zaterdag waren de Brazilianen reeds zeker van de overwinning door een 30- voorsprong. De laatste twee enkelspelen, die giste ren werden gehouden, leverden Frankrijk de eerste overwinning op, doordat Pierre Darmon de Braziliaan Thomas Koch met 64, 97 en 62 versloeg. In het an dere enkelspel versloeg Edison Mandarino de Fransman Frangois Jauffret met 64, 6—1, 5—7 en 6—2. Na de tweede dag in de wedstrijd West-DuitslandZuid-Afrika, die in München voor de finale van groep B wordt gehouden, hebben de gastheren met 2—1 de leiding. LEEUWARDEN. De Nederlander Schotanus heeft zaterdag het interna tionale damtoernooi ln Leeuwarden ge wonnen. HU eindigde met hetzelfde aan tal punten als de jonge Sybrands op de eerste plaats, ioch door het Sonnenborn- Bergersysteem werd hU tot winnaar uit geroepen. De uitslagen van de negende en laatste ronde luiden: Claessens (België) Wiersma 02, VarkevisserSybrands 11, GordUnCazemir (Zwits.) 20, BandstraKuyken (Zwits.) 11, Scho tanusGermain (Haiti) 11. De eindstand luidt: Schotanus en Sy brands 13 pnt., Germain 12, Varkevisser 10, Cazemir 9, Gofdijn, Kuyken en Wiersma 8, Brandstra 6 en Claessens 3 pt. Sterk Regenboogteam op de Kaag (Van t vVARMOND Hein de Goederen voelde zich in het geheel niet op zijn gemak. Daar had hij alle reden t<oe_ Twee hoofd rolspelers van het Friese Regenboogteam zaten hem op de hielen. Voor het eerst in het Kaagteam zeilde die jonge De Goederen een uitmuntende partij. De Friezen wilden hem even inmaken. Door afdekking met hun enorme lappen zeil en de veelkleurige spinnakers wisten de Friezen De Goederen 3 zeïlmedewerker tot op de Huid te naderen. Hanmus Alberda bleef pal achter de Rotterdammer, terwijl Jaoky de Wilde naar voren stoof. De Goederen hield zijn adem im maar verloor geen moment zijn concentratie. Een licht tikje tegen de helmstok en De Wilde kwam in zijn vuile wind te liggen waardoor deze af zakte en Hein de Goederen es verdiend eerder werd af geblazen. De Hollanders herademden. Het is temeer een succes, omdat De Goederen dit Jaar voor het eerst als Kaagvertegenwoordiger optreedt en ook voor het eerst een seizoen zelf aan het roer zit. Zijn vroegere „captain" John Hofland zeilde met een nieuwe mast, die hij in allerijl heeft laten aanrukken nadat deze in de Braassemweek was ge scheurd. Het was dezelfde Hofland die de Kaagzeilers aan 10.1 punt hielp. Los van de andere zeven zeilden John Hof land, ir. Bakker en Hannus Alberda onder de wal naar de Zweilandboeien. Bouw van Wijk begon-kort na het start schot Jacky de Wilde op te loeven_ die een gewillige partner bleek te zijn. Ir. Bakker kreeg de leiding en verder waren de tweede en derde plaats voor Hollanders, te weten Hofland en Bouw van Wijk. Kruisende naar het Norremeer kwamen Hofland en De Goederen naar voren, terwijl ir. Bakker naar een derde plaats afzakte en Van Wijk in de clinoh kwam met enige Friezen. Aan deze stand ver anderde een ronde lang niets Wel bleek een gijpboei op de kruising Spriet-Laak moeilijkheden te geven. Slechts bij ir. Bakker ging het perfect, doch bij de DRIELANDENT0ERN00I IN BEVERWIJK WAS VOOR DE ENGELSEN (Van onze atletiekmedewerker) BEVERWIJK Voor de achtste maal ln successie werd de drlelandcn- wedstrljd ln Beverwijk tussen Groot- Brittanië, België en Nederland ver werkt op de nummers vijf- en tienkamp voor respectievelijk dames en heren. Was het de eerste zes jaar vooral bij de atleten een overtuigende Nederlandse aangelegenheid, waarbij we toen op 'n Kamerbeek, Timme en De Haas kon den rekenen en vanaf 1964 op Van Heek, thans was het voor de eerste maal, dat Engeland bij de heren (2066,7 punten) en bij de dames (13625) pnt. de volle dige winst kon grijpen. De damestle- tiek is altijd een belangrijke Engelse aangelegenheid geweest omdat Mary Blgnal thans Rand-Bignal de vrouwelij ke Engelse Kamerbeek was en van het begin van deze wedstrijdserie af domi neerde. Dit keer was het niet Mary Rand (met 4785 punten voert zij de wereld ranglijst aan) die domineerde maar de 16-jarige uit South End afkomstige tengere Ann Wilson. Ann won vier van de vijf nummers, de 80 m horden ln 10.9 de 200 m. in 24.7, het verspringen ln 6.01 (1 cm vóór Mary Rand), ter wijl zij bij het hoogspringen de eerste plaats met haar deelde 1.62. Op 't num mer kogelstoten kwam zij ln deze eerste interland slechts tot 9.83 m., hetgeen met. een slechte techniek gepaard ging. Van dit talent, dat Engelands hoop bij uitstek is voor Boedapest, is toch veel te verwachten ook al omdat ze op de ande re nummers individueel eveneens tot in ternationale klasse behoort. Hoewel Ann Wilson officieel pas kort uitkomt in de Engelse atltlek is de jarenlang school- atletlekstrijd een goede ondergrond ge weest. Van de Nederlandse prestaties bij de dames kan gezegd worden, dat deze na de drie Engelsen 4, 5 cn 6 resp. voor Mleke Sterk met 4286, Hllly Gankema 4200 en Tilly v. Houten 4121. Onze dames totaal 2de kwamen rede lijk sterk naar voren op de hordenum- mers. Vooral Tilly van Houten noteer de haar beste tijd, hetgeen een stimu lans voor haar was om het kogelstoten te winnen 10 cm. verder dan Mary Rand. Toen waren de oranjemeisjes echter uit geblust, want na het hoogspringen kwa men zij op de tweede dag bij het ver springen allen beneden al eigen presta ties. Geen reserveteam Bij de heren vinden wij het per se verkeerd te blijven spreken, dat wij met 'n reserveploeg in het veld kwamen. Dat oen Kamerbeek na dertig tienkam pen er eindelijk mee is gestopt evenals Timme was al lang bekend. De wachting die vorig jaar werd gekoesterd men in Noorlander een opvolger vinden is door een nalatigheid van KNAU-leiding in i-ook opgegaan omdat men toen hij het vorig seizoen een bles sure opliep geen aandacht aan hem schonk. Mogelijk kan alleen het op het laatste moment uitvallen van Van de Water een excuus zijn. De overige deel nemers faalden op internationaal niveau volkomen, daarmee onze achterstand nog eens onderstrepend. De fors gebouw de Engelse kleurling Longe won deze tienkamp met het prachtige resultaat van 7114 vóór zijn landgenoot Gaskln met 6829 en Foster met 6724. Longe wor de 110 m horden in 15.4, de 100 m samen met de Belg Borry ln 11, het ko gelstoten in 14.83, discuswerpen met 40.84 en het speerwerpen met 59.24. Het verspringen werd echter door de En gelsman Gaskin gewonnen, terwijl Fors- ter de 1500 m. voor zijn rekening nam, alsmede het polsstoksprlngen waar hij tot 4.30 kwam, eenzelfde hoogte als de Belg Borry. Ook op dit nummer loor Longe te veel (3.90), maar niet in vergelijking met de Nederlanders Bode, (2.80) en Lieshout (3) De vries onze te man op de pols k.um tot 3.80 Freek Stam (beste Nederlander 6647 punten) was de snelste op de 1500 en mede daardoor konden wij op dit laatste nummer na de belde dagen der de te hebben gestaan naar de cede plaats oprukken. Volledigheidshalve zij vermeld, dat het hoogspringen met 1.85 door Gaskin werd gewonnen en Forster de 400 m. ln 50.9 liep. anderen ging het niet of kwam de spin naker ln de knoop, terwijl bij De Goe deren bijna een man overboord sloeg. In de tweede ronde ging lr. Bakker laverende aan Hein de Goederen voorbij. Gezien het karakter van dit teamzcllen was dit o.l. een foute zet, want nu kreeg De Goederen twee Friezen op zyn dak, die ir. Bakker wellicht beter had kunnen opvangen. Rn fin, De Goederen deed het fantas tisch en hielp eraan mee, dat de Kaag zeilers nu een voorsprong hebben van 11.1 punt; stand 33.1 tegen 22 Alberda was de beste Fries met een vierde plaats, gevolgd door Jacky de Wilde (5). Met nog drie races voor de boeg ls elke prog uit den boze. Wel staat vast dat de Kaagzeilers een sterke partij zeilen. Aan deze openingsrace van de eigen lijke 46e Kaagweek werd er zaterdag, onder minder gunstige weersomstandig heden dan zondag, een voorprogramma verwerkt dat op enige stuntnummers na een succes is geworden. Er werd welis waar geskied, maar de publieke belang stelling was uitermate gering, hetgeen weinig cachet gaf aan de demonstratie. Jammer, want het was de moeite waard. Zondag ging het beter. Een stevige bries blies de vele zeiltjes over de plassen. Ook blies de wind er enkele om, maar dat waren de mindere goden. Geen schade Er heerste een enorme drukte op de plassen, die rond het middaguur het ergst was Het Valkenveld had hier in de pas sage tussen Zwei land en Norremeer veel last van. Egon Rolf v. d. Baumen was de meute van tweeëntwintig schepen al ver vooruit toen het knelpunt kwam. Er werden de nodige krachttermen gewisseld, maar schade was er niet. Wel kostte het enige zeilers een aantal plaatsen, omdat zij voor bootjes van willekeurige pluimage moesten uitwijken. Piet van Buren en Henk Kirkenier waren aan elkaar ge waagd. Een fel gevecht ontspon zich, dat pas in de derde en laatste ronde van het parcours werd beslist en wel in het voor- HULST. -Huub Zilverberg ls gis teren in Hulst winnaar geworden var een wielerwedstrijd over 100 km vooi profs. Met Leo van Dongen nam hij ns 70 km een voorsprong van enkele minu ten. Ook Jo de Roo, Bas Maliepaard er Hans den Hartogh ontsnapten nog uit 't peleton. Zij leverden echter geen gevaar meer op voor de twee vluchters. Zilver berg versloeg tenslotte in de eindspurt zijn vluchtmakker met enkele meters. De uitslag: 1. Huub Zilverberg (Goirle) 100 km in 2.19.12; 2. Leo van Dongen (Made) z. t.; 3. Henk NJjdam (Zundert) op 2.11; 4. Cor Schuuring (Amsterdam) z. t.; 5. Jos van der Vleuten (Mierlohout) z. t.; 6. Jo de Roo (Kruiningen) op 2.29; 7. Bas Maliepaard (Willemstad) z. t.; 8. Cees Haast (Rijsbergen) z. t.; 9. Hans den Hartogh (Utrecht) z. t.; 10. Gerben Karstens (Leiden) op 2.40. DEN HAAG In de modder e stromende regen verbeterde dit weekeinde de Westdiutser Werner von Moltke het Duits record tienkamp met een totaal van 7961 punten. Alleen de weersomstan digheden hadden er schuld aan dat hij slechts 11 punten van het Europees record van de Rus Juri Kutenko verwijderd bleef. De landenwedstrijd atletiek tussen de damesploegen van West-Duitsland Hongarije eindigde gisteren in een 6! 51.5 puntenzege voor Duitsland. De West- duitse dames wonnen negen van de twaalf nummers, waarbij die van Hannelore Tra- bert met 23.9, de 6.30 meter vertesprong van Helga Hofmann en de discusworp van 56.53 meter van Llesel Westermann wel de beste prestaties waren. In Berkeley verbeterde de Amerikaan Art Walker het record hinkstapsprlngen van zijn land met 16.15 meter. George Anderson. Harold Busby, Tom Jones Jim Hines noteerden 39.1 sec. over de 4x 100 meter estafette en bleven slechts o.l sec. van het wereldrecord verwijderd. Speerwerper Ed Red kwam tot 82.40 me ter, Al Oerter wierp de discus naar 62.65 meter en Ron Larrieu noteerde over 10 km "n tijd van 28.54.1. Een nieuwe sprint ster hebben de Amerikaanse dames in de persoon van Barbara Farrell, die met 2.2 meter wind tegen in 11.6 sec. Olympische kampioenen als Wyomia Tyus en Edith Mcqulre versloeg. MOSKOU. Als laatste onderdeel var de wereldkampioenschappen schermen heeft Frankrijk zaterdagavond in Mos kou met succes de wereldtitel vooi degen-equipes verdedigd door in de fi nale de Russische equipe met 86 te verslaan. Zweden bereikte de derde plaats door een 87-overwinndng op West- Duitsland. Evenals vorig jaar in Parijs was Rus land het meest succesvolle land met vier wereldtitels. Frankrijk, Polen en J~ garije wonnen elk één titel. Interland werd oefenwedstrijd (Van onze hockey medewerker) Veel meer dan een oefenwedstrijd is HollandBelgië niet geworden. De Belgen Imponeerden slechts éénmaal, toen werper Robijn ln de achtste innings een homerun sloeg. Overigens was het Belgische spel peil dusdanig, dat men niet ln staat bleek om ook maar Iets tegen onze landgenoten ln te brengen. De eerste Innings leverde al een 3—0-stand op, die in de vierde werd gewijzigd in 4—0. Vervolgens werden in de vijfde nog twee en in de zesde nog drie runs gescoord, wat het Nederlandse totaal op 9 bracht. De Belgen kwamen niet verder dan drie runs. De laatste slagbeurt hadden onze landgeno ten dus niet meer nodig. Dat het inderdaad een oefenwed- stijd was bleek ook uit het feit dat onze landgenoten vier werpers ge bruikten: Paalman drie innings 212; De Brouwer twee Innings 2—2—0; Beidschat twee innings 1—1—0; Hoffman twee Innings 40—1. De bes te slagmensen waren (en dat stemt tot tevredenheid!) twee Stork - spelers: Jelsma met twee uit drie, en Van den Dungen Gronovius met drie uit vijf. deel van Piet van Buren. Lang nadat Valkenzeiler Rolf v. d. Baumen een zt op papier had staan finishte Van Bur Kirkenier werd derde, Arie Klein vierde en Jan de Wilde vijfde. Er zeilen ook twee olympische klassen ln de 46e Kaagweek. Van enig belang zijn de Finnjollen. Bij de Flying Dutch- mans ontbraken de grote jongens. Ter zijde vermelden wij dat niemand een prij: kreeg, omdat alle zeilers op het vijf- minutenschot nog vast aan de wal lagen, hetgeen al sedert jaren niet mag. Frits Beck won de Finnjollenstrijd, waarin Henk v. d. Rest vergeefs voortdurend op een fout van Beck had liggen wachten. V. d. Rest werd tweede en Koos de Jong derde. Van de .andere kleine klassen kwamen o.a. de Sterns en Vauriens op het water Cancrinus won de wedstrijd vóór Vrolijk en Steensma. Meijer niet te slaan in de Vauriens. Wester lag een tijd op de tweede plaats, maar werd verdrongen door De Bie en V. d. Broeok, die resp. derde en tweede werden. Felle strijd in de klasse Regenbogen op het water BRANDS HATCH Jack Brabham, de tweevoudige Australische oud-wereldkam pioen der coureurs, is zaterdag door een overwinning in de Grote Prjjs van Groot- Brittannië opnieuw een stap dichter bij een derde wereldtitel gekomen. De ln Engeland wonende Australiër kan zelfs voor een uniek feit in de geschiede nis van de automobielsport gaan zorgen want Brabham leidt na zijn zege op het circuit van Brands Hatch niet alleen ln de strijd om het wereldkampioenschap der coureurs maar ook bij dat van de ontwerpers. Behalve een uitstekend cou reur is Brabham ook een knap construc teur, die zoals in het verleden al meer malen is gebleken, betrouwbare bolides kan ontwerpen. De 40-jarige Brabham behaalde op het door de regen glad geworden circuit van Brands Hatch met zijn Brabham Repco zijn tweede achtereenvolgende overwin ning in een grote prijs. Enkele weken ge leden zegevierde Brabham ook in de Grote Prijs van Frankrijk, die in Reims werd gereden. Er waren 75.000 toeschouwers. De uitslag luidt: 1. Brabham (Austr.) met Brabham Repco 341 km ln 2 uur 13 minuten 13.4 seconden (gem. 153,660 km/u.); 2. Hui- me (Austr.) met Brabham Repco 2.13.23; 3. Hill (G.-B.) met BRM op 1 ronde; 4. Clark (G.-B.) Lotus op 1 ronde; 5. Rindt (Oostenr.) Cooper Maserati op 1 ronde; '6. McLaren (Nw.-Z.) met McLaren-Sere- nlssima op 2 ronden. Na vier races, die meetellen voor de competitie om het wereldkampioenschap, leidt Brabham met 21 punten voor Rindt (11), Bandini en Hulme elk met 10. MOOI WERK IN BREDA TEGEN ZWEEDSE PLOEG (Van onze atletiekmedewerker) BREDA Op de sintelbaan aan de Dr. Schaepmanlaan te Breda heeft de Nederlandse meisjes atletiekploeg een onverwachte 6750-overwinnlng be haald op de Zweedse meisjes. Nadat de Nederlandse damesatletiekploeg 4 x ach tereen van de Zweedse dames had ge wonnen had men dit jaar de ontmoeting voor 18- en 19-jarige meisjes gepland mede met het oog op de Europese jeugdspelen voor deze groep die in sep tember in het Russische Odessa zullen gehouden worden. Het hoogtepunt in deze ontmoeting tussen laatste-jaarsjunioren en eerste jaarsdames is zeker de 200 m. gewor den. De rivalen Martha Klaasen Bos en de junior Mirna Jansen gingen op de zachte baan vlot weg en bij 't uitkomen van de bocht lag de blonde Amsterdam- Jeugdroeiers wonnen royaal AMSTERDAM. Een gisteren op de Bosbaan ln Amsterdam gehouden roei- wedstrjjd, de „match de la Mer du Nord", tussen de jeugd van België, Noord- Frankrijk en Nederland, is door onze landgenoten met ruim verschil ge wonnen, De Nederlanders kwamen tot een totaal van 27 punten tegen Noord- Frankrijk 14 en België 13 punten. Dick Langerhorst won de vijftienhonderd meter vrije slag leminterland NederlandGroot-Brittannië. LEEUWARDEN Als een school jongen, die een maand voor het eind examen nog een laatste proefwerk maakt, heeft de Nederlandse zwem ploeg dit weekeinde onder abominabe le weersomstandigheden ln Leeuwar den de landenwedstrijd tegen Groot- Brittannië met drie punten verloren: 101104 na een achterstand van slechts één punt op de eerste dag. De forma tie van coach Kerkhoven zou zelfs nog winnend uit het duel te voorschijn zijn gekomen, als de jury het te vroeg weg gaan van een man uit de Britse 4 x 200 meter estafette gestraft had met dis kwalificatie. Gelukkig echter besloot men niet tot deze drastische maatregel, die aan de overigens bijzonder sportie ve en fel betwiste races een onprettige bijsmaak zou hebben gegeven. De Ne derlandse dames en heren weerden zich ln gelijke mate: een lichte voorsprong bij de dames (4240) tegen een lichte achterstand bij de heren (4251), waar bij de 41-overwinning in het waterpo lo het nadelige saldo niet geheel kon compenseren. Het Nederlandse zwemteam, duidelijk in de lift sinds de landenwedstrijd tegen Duitsland in Delmenhorst, weerde zich boven verwachting. Om een land dat vorig jaar in Blackpool de restanten van de Tokioploeg een verpletterende 15194-nederlaag toebracht en onlangs de Westduitsera in eigen land met 135.599.5 versloeg tot in het aller laatste onderdeel te blijven volgen, ls 'n prestatie op zich. Waarbij echter ge zegd dient te worden dat Engeland op verschillende nummers verzwakt uit kwam. De ijskoude plensregens van zaterdag en de verkillende wind van zondag die recht over het weidse Friese land de deelnemers schuin in het gezicht blies op weg naar de finish, waren handi caps, die bijna niet te overwinnen wa ren, al was het water van het gloed nieuwe Nylancomplex kunstmatig tot 23 graden verwarmd. Ondanks dat alles kwamen een Ada Kok, haar zuster Gretta (die zich ove rigens op de meet liet verrassen door de sterk finishende Stella Mitchell) en Dick Langerhorst tot tijden, die niet al te pover afsteken tegen de Russische recordexplosie van dit weekeinde. Ada Kok won „haar" 100 meter vlinderslag in 1.06.0 voor de opnieuw verrassende Nel Bos, die met 1.10.0 twee gedood verfde Europese finalistes te snel af Daarnaast drong de onvergelijkbare Amstelveense raszwemster op het ope ningsnummer van zaterdag door tot de hoogste regionen van de Europese eli te op de 400 meter vrije slag. Ze fi nishte in 4.53.5, slechts 1.1. seconde bo ven het oude nationale record van Cor- rie Schimmel en fracties van een secon de boven de beste seizoenprestaties van de Oostduitse Heidi Neubaeuer (4.53.2) en de Russische Tamara Sosnova (4.53.4.). Wat een jaar geleden in Blackpool begon als een noodgreep (er waren geen 400-meterspecialistes meer voorhanden) zal met een beetje geluk uitmonden in een tweede gouden plak voor alles kunnende Ada! Dick Langerhorsts prestaties bleven daarbij in de schaduw, al wi i de vol gens eigen inzichten trainende toekom stige Haagse sportleraar de 400 m. en 1500 meter vrije slag in persoonlijke recordtijden (4.25.2 en 17.50.1), die vier jaar geleden goed zouden zijn geweest voor een Europese titel. Nu bieden die tijden echter nog slechts een discutabel uitzicht op een finaleplaats bij de wed strijden in Utrecht. Daarbij is hij met eventueel good old Jan Jiskoot voorals nog de enige van de heren die derge lijke verwachtingen mag koesteren. Johan Bontekoes streven om terug te komen werd niet beloond met indruk wekkende tijden. Bij de dames werd' de uitzichten iets hoopvoller door de 1.11.0 van Coby Sikkens op de rugslag. Op die basis kan met Gretta Kok, Ada Kok (in staat om tegen wie dan ook een achterstand van meters goed te maken) een capabele vrijeslagzwemster een redelijke 4 x 100 meter wisselslagploeg worden gefor meerd. Op de vrije slagsprint waren de resul taten wisselvalliger dan ooit tevoren. Alleen Lydia Schaap bereikte in de vrijeslagestafette een tijd onder de 1.04.0 (1.03.8) maar dezelfd zwemster kwam een dag later op het persoonlij ke nummer niet verder dan 1.05.6, ter wijl Toos Beumer met 1.04.5 ook al niet sterk voor de dag kwam. Het zou ech ter onbiliyk zijn t.o. deze zwemsters daarover al te hard te vallen. De extre me weersomstandigheden tastten 't uit houdingsvermogen van de één meer aan dan van de ander. Martha duidelijk voor. Met nog tig meter te lopen flitste de Haagse Mir na naarvoren en won grandioos met me ters voorsprong in de tijd van 24.4. Dit betekende een verbetering vai haar oude record, dat zij vier weken ge leden op 24.7 had gebracht en tevens de tweede plaats op de damesranglijst, bo vendien een retourtje naar Rusland. Op de internationale ranglijst slaat ze be slist geen slecht figuur. Men mag zeker stellen, dat dit Haagse talent mits onder goede leiding van de familie Mooyman nog voor menig succes kan zorgen. Aanvankelijk hadden de leiders voor deze wedstrijd gemeend onze loopsters opdracht te ipoeten geven de punten vei lig te stellen want men was bevreesd voor een Zweeds overwicht op de tech nische nummers. Het is echter anders uitgekomen, want na het verlies op de 80 m. horden, 11.5 voor Karlmark (Zweden) vóór Nel van Santen V 7 wonnen wij het kogelstoten met 12. door Postema en het discuswerpen met 36.18 door De Jong. Het hoogspringen ging eveneens naar Nederland waarbij Katrien Kruk kans zag om met 1.62 de gedoodverfde winnares Bergqvist slaan. Maar zij beef met 1.59 liefst 10 cm onder haar kunnen. De derde Zweed se Rusland-gangster was Irene Ericson, die een goed verdeelde 400 m. liep in de keurige tijd van 55.8, waarop onze derlandse Willy Wokke slechts tot evenaring van haar persoonlijk record kon komen (58.7). De twee overige loop nummers de 100 en de 800 m. werden dubbele Nederlandse overwinningen Wilma van de Berg noteerde 11.7 a Martha Klaasen Bos 11.8 op de 100 r Op de 800 m. kwam Annelies Boseï tot haar beste tijd (2.14); Ans Lenseiü eindigde 0.7 na haar. De estafette, sen Bos, Wilma van de Berg en Mina sen Bos, Wilma van de Berg en Myrm Jansen kreeg door matige wissels om niet te zeggen falende wissels veel te- gestand maar dank zij de goede boech- tentechniek van Wilma v. d. Berg kon Myrna Jansen wederom met meters voorsprong finishen. Voor de volledig heid van de elf atletieknummers zij nog vermeld, dat het verspringen met 5.f" door Nilson werd gewonnen, waarbij de Haagse Nolten na drie foutspronger geen risico meer nam en met ruim 50 cm. voor de balk tot 5.09 kwam speerwerpen met 35.84 door Haglund werd gewonnen. ZAND VOORT In de eerste ronde van het internationale open golfkampi- oenschap van Nederland, dat zaterdag op de Kennemer Golf Country Club ln Zandvoort is begonnen, heeft de Engels man Tony Grubb het baanrecord ge broken met een totaal van 67 slagen. Het oude record stond met 69 op i van onze landgenoot Gerard de Wit. Een andere Brit, William Large, kwam korte tijd na Grubb ook tot een totaal van 67. In de tweede ronde heb ben Allan Henning (Z.-Afr.) en William Large (G.-B.) de leiding genomen met 137. De beste Nederlander was Gerard de Wit (Noordwijk), die met de Engels man Brian Barnes met een totaal van 140 de zesde plaats deelt. Ook de Ne derlander A. van Pinxten uit Wittum le verde een goede prestatie. Me' een to taal van 142 staat hij na twee ronden elfde. Van de 105 deelnemers plaatsen zich er 54 voor de laatste ronde. Onder de ze 54 bevinden zich ook de Nederlan ders Bertus van Mook (Taxandria), Martin Roesink, Piet Witte (Eindho ven), C. Dorrestein (De Pan), Piet v. Beelen (Keulen) en de enige amateur J. J. van Neck (Taxandria). DEN HAAG. De tweede-divisieclub N.O.A.D. heeft de 28-jarige linksbuiten Hein van Gastel verkocht aan D.F.C. voor 28.000 gulden. Het Rotterdamse Sparta heeft de 21-jarige Willy Vroesch van Roda J.C. gecontracteerd. Verkocht werden Hans Hazebroek aan S.V.V. e Hen Prinsen aan Heerenveen. Heracles heeft een groot aantal aai kopen gedaan. Van Saunders S.C. Co lombo werd de 25-jarige Ceylonees Sirizena, die 35 maal in het nationale elf tal van Ceylon uitkwam, gekocht. Verder werden gecontracteerd: Ben Morsink en Guus Hoevenberg (eigen kweek), Henny van Egdom (van Elinkwijk), Hans Stap per (van Blauw Wit) en twee amateurs. Verkocht werden tenslotte Bob Westra (aan Elinkwijk) en Sietze Veen (aan G.V.A.V.). DINTELOORD. Bart Zoet uit Zoeterwoude heeft zaterdag de profronde van Dinteloord over 120 kilometer ge wonnen door in de eindsprint zfln drie medevluchters achter zich te laten. Het peleton, waarin ook de actieve Peter Post zich bevond, volgde op enkele seconden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 8