5* Titels enkelspel voor Frans Boelens en Joly Overdijkink OFF DAY VAN CONCURRENTIE Goede score van Wildenburg op tienkamp Zaandam LEIDSE RENNERS ACTIEF IN VERSCHILLENDE CRITERIA ATLETEN BESTREDEN ELKAAR IN STRATEN VAN WARMOND GRILLIGE PRIJSVERDELING IN IBM-SCHAAKTOURNOOI Leidse jeugd veroverde vijf kampioenschappen in Den Haag WYNANDE TAEKEMA: TWEE TITELS EN LEIDS RECORD Nederlands record 200 meter voor Truus Hennipman? HALO DE LEIDSE COURANT ia maandag 18 juli 1966 de leidse courant JUBILEUMTOURNOOI LEIDSE HOUT Het befaamde Leidse Hout-toernooi is weer ten einde. Sterker bezet dan ooit tevoren heeft dit toernooi de laatste dagen ongekend veel spanning Afi gekend. Driesetpartijen waren aan de orde van de dag en vele partijen hebben de zeer talrijke toeschouwers vaak uren in spanning gehouden. De enkelspeltitels waren dit jaar voor de charmante Katwijkse Joly Overdijkink en de Haagse student Frans Boelens. De finale in het damesenkelspel is iO door de off-day van Co van Berghe Henegouwen een van de weinig teleur- stellende partijen geworden. Nadat Joly door een iets grotere controle de 'eerste set voor haar rekening had genomen (6-4), gaf Co van Berghe Hene- gouwen in de tweede set de strijd reeds vroeg op, wat haar op een 6-0 'ned ove Joly Overdijkink haar vorig jaar Veel spanning Wils, verrassend overwinnaar over Louk Sanders, vochten een van de meest boeiende partijen van de dag uit. Beide spelers speelden als slimme schakers, afwisselend korte en lange ballen om dan met een felle fore-handveeg toe te slaan. Peter Wils bleek in dit spel over meer routine en vastheid te beschikken dan de wat onbesuisde Koenedrs, die al te vaak zijn niet geringe fysieke krach- I ten in de strijd wilde brengen. Een be- Bij de heren was er wel degelijk nauwde zege van Wils dus over Koen- spanning en sensatie. Frans Boelens ders, die iedere wedstrijd steeds ster- ontrukte Wout v. As met subliem aan- j^er gaat spelen, vallend spel snel de eerste set 62. Doch oen de flegmatieke v. As, deze middag j}e herendubbel verhuisde naar de finalist In Zoetermeer, het j Hagenaars Haks en v. d. Heuvel, die pel met welgeplaatste dropshot steeds j aanvallend veel sterker waren dan r ging ontregelen ontwikkelde zich j Grimbergen en Stokkermans, van wie volkomen gelijk opgaande strijd, die laatstgenoemde veel te onvast was op door de vele fraaie rollertjes de toe- zijn anders goede forehanddrive schouwers tot groot enthousiasme bracht. Wout v. As bracht met 108 deze ■et op zijn naam, maar moest in de der de set toch de tol voor z(jn grote in- Bpannlng betalen, toen de slimme Boe lens zijn vermoeide tegenstander met diepe drives, afgewisseld met goede dropshots en stopvolleys, voor onoverko- meltjke problemen plaatste, een pijnloze i de heren Cohen en Mulder, was het tennisdood liet sterven 648—10 63. deze week te verspelen toernooi te Cora de Grooth won het dames enkel D, terwijl Jan Tienstra zijn broer Harry in de finale versloeg. Samen wonnen de Tienstra's ook het dubbel spel en het is nu maar te hopen dat zij niet meer in D zullen spelen, want hier zijn ze toch veel te sterk voor. i geestige prijsuitreiking door De Leidse Hout had zich geen beter winnaar kunnen voorstellen, want Boe- speelde schitterend en was tevens een toonbeeld van sportiviteit. De da- mesdubbel was voor Co v. Berghe Hene gouwen en Kiki Oost die na een ver loren eerste set 68, voor mevr. Splin ter en Anja Monod de Froldeville toch te sterk waren. Bij de heren wonnen Jean Monod de Froideville en Dick Bouman van de Voorschotenaren Bram Ma dera en Bernard Doorenbos. Het ging hen nu wel zeer gemakkelijk af na de he roïsche strijd die zij in de halve fi nale met Frank Bonte en Frans Boe lens voerden, die eerst met 86 in de beslissende reeks capituleerden. Jean [onod de Froideville bewees in deze tarty weer de kwetsbaarheid van een mnisracket door bij een formidabele lash zijn slaghout finaal door midden slaan en slechts een klein stompje in z(Jn hand over te houden. Hechter team Katwijk al weer een onderwerp vele revanchegedachten, waarover ook zeer lang werd nagepraat. dan UITSLAGEN D.E.-B, finale: J. Overdijkink-C. van Berghe Henegouwen 6-4 6-0. H.E.-B, halve finale: F. Boelens-J. de Groot 4-6 6-4 6-4; W. v. As-R. v. Min 11-9 6-1; finale: F. Boelens-W. v. As 6-4 8-10 6-3. D.D.-B, finale: A. Monod,Af. Splinter- K. Oost/C. v. Berghe Henegouwen 6-8 6-2 6-1. H.E.-C, halve finale: O. Koenders P. Wils-P. Vroegop L. Sanders 6-3 7-5; finale: P. Wils-O. Koenders 2-6 6-2 6-4. D.E.-D, halve finale: C. de Grooth- Huurman 6-3 6-2; Metz-Mulder 6-1 7-5; finale: C. de Grooth-Metz 7-5 2-6 8-6. H.E.-D, halve finale: J. Tienstra- Cassa 6-0 6-2; H. Tienstra-Doornik 6-4 6-3; finale: J. Tienstra-H. Tienstra 6-3 7-9 6-3. Piet Wildenburg (Spartaan) en Jan Ruyssink (Holland) hebben dit weekend deelgenomen aan de tienkamp te Zaan dam. zy kwamen resp. tot de volgende resultaten Wildenburg: 100 m. 11.sec., vèr- springen 6.30 m., kogelst. 9.98 m., hoog springen 1.75 m., 450 m. 53.6 sec., 110 m. horden 16.8 sec., discus 27.10 m., pols- hoog 2.90 m., speerw. 33.50 m., 1500 m. 515 m.. Totaal 55.26 p. Ruyssink: 100 m. 11.7 sec., vèrsprin- In de c-afdeling ging de titel in hetgen 6.m., koolgst. 10.84 m„ hoogspr. damesenkel naar de Sassenheimse mej. I 1.72 m., 450 m. 56.7 sec., 110 m. hor- J. Berk die Evediene Kengen met haar den 16.6 sec., discus 30.50 m., polshoog gedegen basa-line spel weinig kans 2.60 m., speerw. 38.50 m. Totaal 50.50 gaf 75 61. Otto Koenders en Peter pnt. I Het gemengd dubbel was voor An neke Heymans en Kees Koole, die als en veel hechter geheel vormden j dan Joly Overdijkink en Dick Bouman. Gingen in de voorafgaande jaren alleen de junioren en adspiranten van Docos naar de kampen van de Ned. Kath. Sportfederatie, dit jaar heeft men ook voor de Docospupillen (10-12 jaar) de gelegenheid opengesteld. De jongens gingen gisteren opge wekt en vol emoties voor het nieuwe naar het prachtige kamp te Zundert, waar ze na een voorspoedige reis met particuliere auto's in de namiddag aankwamen. Twee leiders, de heren L. Dingjan en J. Kop vergezellen de jeugdige groep van 13 man. Voorafgaande aan het vertrek was er 'n H. Mis in de St. Antoniuskerk, waarna ,,'n flesje" ten afscheid in het ontmoetingscentrum werd gedronken. Enkele bestuursleden van Docos en vele ouders wuifden de groep ten af scheid toe. Van de belevenissen der knapen zal dagelijks een bericht wor den gepubliceerd. Jeugdsportlelder De heer A. v. d. Luit, lid van de judoclub „Eendracht" heeft met goed gevolg het examen jeugdsportleider afgelegd. j Dit examen werd afgenomen door de Nederlandse Sport Federatie in het prachtige kamp te Arnhem. Zevende overwinning De Sassenheimer Bart Zoet heeft za terdagmiddag in Dinteloord z(jn zevende overwinning van dit seizoen geboekt. De 2-Jarige Zoet versloeg in de eindsprint z\jn medevluchters Piet Steenvoorden, Wlm Schepers en Rein de Jong met op vallend veel gemak. In de overvolle Dinteloordse straten heeft Bart Zoet bewezen nog altijd de Bterkste Nederlandse criteriumrijder te zijn. Evenals in Helmond, Schaesberg, Nootdorp, Hansweert en Eindhoven, iloeg de sterke Bollenstreker alle aan vallen op zijn kroon met succes af. De beslissing in Dinteloord viel pas acht ronden voor het einde. Hans den Hartogh en de Brit Albert Hitchen wis ten toen het peloton te verrassen en een voorsprong te nemen. Ook Bart Zoet, Piet Braspenninxk, Dies Kosten, Piet Steenvoorden, Wlm Schepers en Rein de Jong slaagden daar even later in en die negen koplopers hebben hun voor sprong ondanks een verwoede slot- aanval van de actieve Peter Post, die het peloton tot op drie seconden bracht niet meer prijs gegeven. In de eind sprint toonde Bart Zoet zich veruit do sterkste. De uitslag luidt: 1. B. Boet (Sassen- heim) de 120 km. in 3 uur, 11 minuten en 43 seconden; 2. P. Steenvoorden (Heemstede); 3. W. Schepers (Stein); 4. R. de Jong (A'dam); 5. op 3 sec.' H den Hartogh (Utrecht); 6. D. Kosten (Kapelle); 7. A. Hitchen (Engeland); 8. P. Braspenninxk (Rijsbergen)9. C. Lute Cs-Gravenland); 10. C. Schuuring (Amsterdam). Op eerste plan In de traditionele Ronde van Hulst hebben de Swift-renners Slem Brandt Sjaak Beun en Piet Bregman op het eerste plan gestreden. Vooral de Leide naar Brandt, die dit keer het pechdui- veltje eens wist te ontlopen kwam goed y°fr, de da&- Dank zy een fraaie achter volging op de koplopers Hogerland en Hogerheide behaalde hij niet alleen de derde plaats, maar veroverde hij even eens de prestatieprfjs. De overwinning ging naar de Zeeuw Hogerhand. De uitslag luidt: 1. R. Hogerland (Ka pelle), de 75 km. in 1 uur, 45 min. en 12. sec 2. F. Hogerheide (Dordrecht) 3. S. Brandt (Leiden); 4. M. Bertou (Den Haag); 5. C. Rentmeester (Over mande); 8. J. Beun (Biervliet/Leiden); 10. R. Ravensbergen (Voorschoten); 13. P- Bregman (Benthuizen). Fraaie vlucht Nol Kloosterman heeft in Delft be wezen dat hij over zijn onfortuinlijke val in de Ronde van Midden-Zeeland heen is. De 24-jarige Leidenaar nog altijd een van de door bondscoach Mid- delink geselecteerde renners voor de komende wereldkampioenschappen in West-Duitsland vestigde door een fraaie vlucht met Leo Duindam en Theo Degeling de aandacht op zich. De ontsnappingspoging van Kloos terman met Degeling en Duindam hal verwege de 90 km lange wedstrijd in de Prinsenstad bleek de juiste te zijn. Eendrachtig samenwerkend bouwde dat drietal een aanzienlijke voorsprong op, die op de streep meer dan een halve ronde bedroeg. In de eindsprint zegevierde de talentvolle Leo Duin dam op één been. Nol Kloosterman legde op de derde plaats beslag. De sprint, van het peloton werd gewon nen door de Hagenaar Bertou. De uitslag luidt: 1 L. Duindam (Honselersdijk), de 90 km in 2 uur, 14 min. en 6 sec., 2 Th. Degeling (Hoogkarspel), 3 A. Kloosterman (Lei den), 4 op ronde M. Bertou (Den Haag), 5 L. Poortvliet (Herkingen), 9 C. v. d. Hulst (Zoeterwoude). De Leiderdorpse nieuweling Leo Wasseburg heeft zaterdagmiddag in de Ronde van Zuidland weer een succes je geboekt. De jeugdige Leiderdorper ging in de 60 km lange wedstrijd als vierde over de streep. Winnaar werd de Maasdammer Gerard Veldhuyzen in 1 uur, 29 minuten en 8 seconden. Onfortuinlijk Een val heeft Joop Zoetemelk zater dagmiddag in Zuidland van de over winning afgehouden. Vier ronden voor het einde ging de jeugdige Rijpwete- ringer onverwachts onderuit en daar door verspeelde hij al zijn kansen. Teleurgesteld ging Zoetemelk in het peloton als 22ste over de streep. Zelfs het feit, dat hij de leidersprijs had gewonnen, kon hem nauwelijks op beuren. Joop Zoetemelk, Matje v. Groezen en Hennie Schouten hebben zaterdag middag de jaarlijkse wielerronde van Zuidland voor amateurs volledig be heerst. Vooral de sterk rijdende Zoe temelk nam een bijzonder groot aan deel van het kopwerk voor zijn reke ning. Het was juist daarom zo jam mer, dat de jeugdige Rijpweteringer in de slotfase door een val zijn kansen op de zege verspeelde. In de sprint reed Van Groezen de moegestreden Schouten los. De spurt van het pelo ton werd gewonnen door de Rotter dammer Van Middelkoop. De uitslag luidt: 1 M. v. Groezen (Made), de 100 km in 2 uur, 21 min. en 54 sec., 2 H. Schouten (Badhoeve dorp), 3 A. v. Middelkoop (Rotterdam), 4 H. v. Hemert (Zundert), 5 J. Burik (Goudswaard), 12 A. Kloosterman (Leiden), 16 P. de Jong Roelofarends- I veen), 22 J. Zoetemelk (Rijpwete- I ring). WATERPOLO BOSKOOP dames)-RZV (dames) 05 De bezoekende dames bleken over veel betere techniek te beschikken dan de Boskoopse dames waardoor deze com- petitiestrijd voor de Kon. Ned. Zwem- bond met groot verschil werd verloren. Het ontbrak de Boskopers ten enenmale aan de juiste baltechniek, snelheid en het begrip van positie kiezen. Reeds in de eerste speelhelft namen de gasten een 04 voorsprong. In de tweede helft de den de RZV'sters het wat kalmer aan aangezien Boskoop niet de kracht had om een gevaarlijke aanval op te bouwen. Willen de Boskoopse dames tot betere resultaten komen dan zal er zeer Inten sief moeten worden getraind. BOSKOOP heren )-ZPC (heren) 7—1 Het Boskoopse herenteam deed het beter dan de dames door ZPC uit Char- lois met 71 te kloppen. De aanwezig heid van Nic. Geers bleek een geduchte versterking voor Boskoop. Direct na de aanvang kwam Boskoop in de meerder heid doch de schoten van Geers, Bonte koe, Taming en v. d. Berg hadden nog niet de goede richting en werden door lat of staander gekeerd. Pas in de tweede helft vielen de doelpunten. Nic. Geers was de maker van het eerste doelpunt (10). Dit bleek een goede stimulans te z(jn want de Boskoop-aanvallen bleven elkaar opvolgen. Uit een daarvan scoor de Nic. Geers het tweede doelpunt waar na H. Bontekoe de stand op 30 bracht. Nadat Nic. Geers de stand op 40 had gebracht wisten de bezoekers door een snelle uitval de stand op 41 te brengen. Dit zinde de Boskopers niet en met snelle aanvallen werd het Rotterdamse doel weer onder vuur genomen. Van der Berg bracht de stand op 51 terwijl in het slotoffensief Jaap Schouten met twee doelpunten de eindstand op 71 bracht. VOORHOUT FOREHOLTE OP N.K.S.-KAMP TE WEERT Hoewel de eerste kampweek alweer tot het verleden behoort, willen wij hier van toch nog graag een kort verslag ge ven. De woensdag werd besteed aan voetballen, de meeste wedstrijden wer den verloren, maar het waren allemaal prettige wedstrijden en daar ging het toch uiteindelijk om. De donderdag- stond in het teken van de restanten, die nog moesten worden afgewerkt. Tevens waren er 'amiddags roeiwedstrijden, sprietlopen en andere kermisattracties. Het was een lieve lust om dit alles te zien en te mogen meemaken. De groep van Chris Bierman werd nummer één. Donderdagavond werd de traditionele speurtocht gehouden door de prachtige bossen. Het werd half twaalf voor alles binnen was en het duurde geen 5 minu ten toen alle jongens heerlijk lagen te snurken. De leiderswedstrijd was van zelfsprekend op vrijdag gepland. Boven dien vierde Rob Vlasveld zijn verjaar dag, het werd een leuk feest en Rob werd steving ln de bloemen gezet. Zaterdag was het aftocht geblazen. Foreholte moest echter die dag in Weert nog zoet brengen, hetgeen gebeurde met wandelen en zwemmen, 's Middags om 5 uur arriveerden de Jongens voor de tweede kampweek. Na een korte rust pauze voor chauffeur en begeleiders werd te half zes gestart voor de terug reis. Alles verliep vlot tot aan de Tey- lingerlaan, daar had de bus geen voed sel meer genoeg en moest met behulp van de luxe auto van J. Bierman naar het dlchtsbljzljnde benzinestation wor den getrokken. Om half negen konden we toch alle jongens gezond en voldaan ln Voorhout afleveren. Een extra pluim voor de leiders is zeer zeker op z(jn plaats. Zaterdagavond organiseerde de War- mondse VVV, geassisteerd door de atle tiekvereniging de Bataven de jaarlijkse stratenloop In Warmond. De eerste race, weggeschoten door burgemeester F. K. LangemeJJer, werd een overwinning voor Bataaf Bram Kershof. In de hierna volgende loop voor senioren legde Wlm Spaargaren een duldeljjk overwicht aan de dag, en won onbedreigd voor Toon Honian van de Spartaan. Met bjjna een minuut ach terstand, kwam de Weespenaar Coroe- lisz als eerste niet KNAU'er binnen. Voorzitter G. Kamsteeg van de VVV reikte na afloop de vele prjjzen uit In de fraaie kantine van Warmunda en dankte voor de vele medewerking. De uitstage.: 1000 meter jongens A/B onge oefend: 1. R. v. Ginkel, Baarn 4.00.8 min., 2. R. Blitz, R'dam 4.18.4 m., 3. W. Kuys, Warmond 4.19.6 m., 4. A. Geyer, Leiden 4.21.2 min. 1000 meter jongens A/B KNAUlid: 1. B. Kershof. Bataven 3.44.8 min. 2. J. Niemeyer, AVV 36c 3.46.min. 3. W. Spry, AAV 36c 3.49. - min. 4. H. Ko ning, HAV Haart., 4.00.2 min. 255 m. heren KNAUlid: 1. W. Spaar garen, AVA '64 6.33 min.,, 2. T. Homan, Spartaan 6.39.6 min., 3. H. Verdegaal, Bataven 6.42.8 min., 4. E. Beelen, Spar taan 6.44 min.. 5. J. Brandt, Quick 6.46.— min., 6. H. Slobbe, Spartaan 6.49.6 min., 7. Wlm Spaargaren, AW '64 6.50.8 min., 8. C. v. Gerwen, DOS 7.02. - min. 9. W. v. G(jlsw(jk. Spartaan 7.03 min.,, 10. J. Beelen. Spartaan 7.18 min., 11. P. Brugman. Bataven 7.19 min., 12. W. Ootjers. Trias 7.21.min.. 13. A. v. Tol, Bataven 7.23 min., 14. C. v. Gerven, Spartaan 7.58 min., 15. J. v. Ginkel Sr., GAC 8.02. - min., 16. A. Mulder, AV Gouda 8.05.min. 17. C. Peterse. AV Gouda 8.05.min., 18. N. Rotteveel, Bataven 8.08.min., 19. G. v. Gerven, Spartaan, 20. J. v. d. Zwaard. AVA '64. 21. M. de Waard. Mi nerva, 22. E. Tuinstra. AVA '64, 23. R. Tiesema, Holland. 2500 meter heren niet KNAUlid: 1. E. Cornelisz, Weesp 7.24.min., 2. J. v. Segelen, Oud-Ade 7.53 min., 3. J. v. Ginkel Jr., Baarn 8.min., 4. B. Schil der. Oude Nied, 5. C. Meeuwisse. Sas- senheim. 6. Van Diest. Warmond. 7. startnr. 251, Warmond, 8. T. van RJJn. Warmond. Gedegradeerd, maar toch een prijs Het kan vreemd lopen, soms. zo dach ten wij zaterdag J.l. bij de prijsuitreiking van het zesde IBM-schaaktoernooi. Neem nu bijvoorbeeld Etmans- Die heeft toch maar wonderen moeten ver richten om op het laatste nippertje de gradatie te ontlopen, maar deed het toch maar met een slotscore van drie uit vier. Dat levert hem bovendien een gedeelde vierde plaats op. Nou goed. daar had hij waarschijnlijk dan niet op gespeeld, maar nu hij eenmaal bij de prijsplaatsen zit. zou het toch wel billijk zijn als zijn bovennatuurlijke inspannin gen ook materieel werden gehonoreerd. Nik hoor, Roosje! Hij wordt uitgeloot, en het boekwerk gaat naar Apklng. die ook bergen werk heeft verzet, maar uit Amsterdam komt en dus geen recht heeft op ons chauvenistisch medeleven. Nog gekker: in F is MUnninghoff ge degradeerd. Omdat hij in hetzelfde schuitje zit als de andere Leidena- ren (I.e. in de auto van Etmans) is hij maar meegegaan, vooral om na de plech tigheid „de stad rood te verven" (zo als de Engelsen zo aardig zeggen), los van de vraag of dit in Amsterdam nog zou opvallen. Hij is er in ieder geval niet om een geoorloofde greep van de 7YNANDETAEKEMA De Leidse Jeugd heeft zich uitstekend geweerd tydens de zondag gehouden dis trictskampioenschappen ln Den Haag; 5 titels z(Jn ln de wacht gesleept en 2e en 3e plaatsen werden ook door de sleutel stad-atleten Ingenomen. De altijd serieus trainende Wijnande Taekema (Nw. Brunhilde) smaakte niet alleen het genoegen tweemaal kampioen te worden, maar kwam met de discus verder dan ooit, 35.18 m. wederom een nieuw Leids record. Rla Witteman (Ba taven) nam op de 600 m. geen enkel risico en liep 300 m. voor de finish van al haar tegenstanders weg en passeerde de eindstreep met ruime voorsprong in de goede tijd van 1.46.2. De twee andere titels waren voor Maljaert van Gugten (Holland) die de snelste bleek op de 100 m. met 11.4 sec en Daisy v. Reuten (Spartaan) die by de B meisjes de kogel naar 11.28 m. stootte. Opmerkeiyke prestatie Voor een opmerkeiyke prestatie zorg de het Bataven meisje Rla Ammerlaan by het kogelstoten. Insiders staan ver baasd over de vooruitgang welke zy maakt. Dit jaar pas begonnen aan de wedstrydatletiek boekte zij de volgende resultaten 30/4 8.69 m. 28/5 9.18 m. 25/6 10.57 17/7 11.74 met ds speer eveneens een nieuw persooniyk record 28.40 m. De uitslagen waren: 80 m. horden meisjes A: 1. M. de Bruin, 01.48, 13,1 (Z.H. kamp.); 2. Th. Koot, Sparta 13,2; 4. C. Cival, Bataven 13.8; 5. Y. Ruisink, Nw. Brunhilde 14.8. 1500 m. jongens B: 1. H. Bakx ALO 4.26.8 (Z.H. kamp.); 2. J. Derksen LDA 4.27.2; 3. J. Frankhuizen, Holland 4.37.7 4. B. Kershof, Bataven 4.39.4; 5. J. van Kooden, Bataven 4.49.2. 100 m. meisjes A: 1. E. Schlüter 01.48 12.9 (Z.H. kamp.); 2. C. Cival, Bataven 13.1; 5. De Boo, Nw. Brunhilde 14,2; 6. Th. Matser, Nw. Brunhilde 14.4. 100 m. jongens B: 1. M. v. d. Gugten Holland 1.14 (Z.H. kamp.). 80 m. meisjes B: 1. C. de Liefde. Hol- landla 10.5 (Z.H. kamp.); 3. M. v. d. Harg, Bataven 11.0; 4. M. v. d. Poel, Bataven 11.1. 200 m. meisjes A: 1. A. Steekelenburg Minerva 2.78 (Z.H. kamp.); 3. Th. Koot. Spartaan 2.94. 600 m. jongens B: 1. J. Wilhelm, V. en L. 1.26.5 (Z.H. kamp.); 2. J. Bey, Holland 1.27.7. Finale 600 m. meisjes A: 1. M. Witte man. Bataven 1.46.2 (Z.H. kamp.); 2 R. v. d. Vlugt. Meeuwen 1.50.6; 3. M. v. d. Hoorn, Bataven 1.54.0. Hoogspringen meisjes B: 1. J. Bru- sche, Sparta 1.35 m. (Z.H. kamp.); 4 R. van Leeuwen, Raket, 1.35 m.; 5. B. Koek, Bataven 1.35 m.; 6. F. Bakker, Spartaan 1.30 m.; 7. M. van Winden, Bataven 1.30 m. Discuswerpen meisjes B: 1. R. Cor dis, ALO 29.84 m. (Z.H. kamp.); 4. R. Mesman, Spartaan 26.54 m.; 6. R. van Leeuwen, Raket '65 23.14 m.; 7. D. van Ruiten. Spartaan 22.60 m. Speerwerpen meisjes A: 1. W. Tae kema, Nw. Brunhilde 30.98 m. (Z.H. kamp.); 2. M. Ammerlaan, Bataven 28.40 m.; 5. M. van Steln, Spartaan 22.36 m. Discuswerpen meisjes A: 1. W. Tae kema, Nw. Brunhilde 35.18 m. (Z.H. kamp.); 4. R. Overdevest, Bataven 25.45 Kogelstoten meisjes B: 1. D. van Ruiten. Spartaan 11.28 m. (Z.H. kamp.) 2. R. Mesman, Spartaan 9.83 m. Hoogspringen jongens B: 1. P. van Abcoude. Pro Patria 1.60 m.; 3. P. Frankhuizen, Holland 1.55 m. Speerwerpen jongens A: 1. J. Drent, ALO 52.15 (Z.H. kamp.); 4. W. Veen, Holland 47.42 m. Verspringen meisjes B: 1. L. Ver schuur. Meeuwen 4.82 m. (Z.H. kamp.); 2. M. v. d. Harg, Bataven 4.79 m.; 4. R. Mesman, Spartaan 4.44 m. Kogelstoten meisjes A: 1. C. v. Stra len. Athlos 13.50 m. (Z.H. kamp.); 3. M. Ammerlaan, Bataven 11.74 m.; 4. W. Taekema. Nw. Brunhilde 11.68 m.; 6. J. van Steln. Spartaan 9.89 m. 23.8 liep Truus Hennipman gisteren over de 200 m. In Utrecht. Dit Is 0.1 sec, sneller dan het van 28 september 1952 daterende record van Fanny Blankers- Koen. Of de Bataven-atlete het Neder lands record zal krygen Is echter twyfel- achtig, aangezien niet aan alle formali teiten was voldaan. In dezelfde race kwam Corrie Bakker tot 24.1 sec. en Ly- dla Vonk tot 24.5 sec. pryzentafel te doen. Dan hoort hy tot zyn stomme verbazing, dat hy by de wedstrydleiding moet komen om een lootje te trekken. Nu, dat is een eenvou dig werkje, heel wat makkeiyker dan schaken in leder geval. Dat bl(Jkt ook wel uit het resultaat wat in de party niet mocht gelukken, gebeurt nu door toedoen van het stomme lot: hy wint van Koot en valt zo nog Juist in de pry- zen, terwyi hy. het zy nogmaals her haald, gedegradeerd is! Dit leidt tot alleraardigste speculaties, die tot theo retische, maar ln de praktyk onmoge lijke situaties lelden. In een groep van tien spelers kan er nameiyk één zó goed zijn, dat hy 9 uit 9 haalt, terwyi de rest onderling remises of een geiyk aantal winst- en verliespunten scoort. Dan krijg je a's einduitslag: 1. de heer X. 9 uit 9; 2. de heren At/ml, allen 4 uit 9. En wat nu? Allemaal gedegradeerd om dat ze beneden de 50 pet. zitten, of alle maal gepromoveerd, omdat ze een twee de plaats bereikt hebben, ofhet lot laten beslissen? We hebben al gezien tot welke wanverhoudingen dat kan lel den. Ook Van Oosten was er de dupe van. zyn hangparty werd nameiyk niet uitgespeeld, want zyn tegenstander was ziek. By de arbitrage verzandde de ge claimde winst in remise, zodat hy de eindoverwinning met Repko moest de len. Het lot wees vervolgens met kon- sekwentie onredeiykhetd. Repko als winnaar aan, hetgeen zelfs kommentaar by wedstrydlelder Misset ontlokte, want ?tl8 Iemand de zege verdiend had, dan was het wel de Leidenaar geweest. Tegen het lot is blijkbaar niet te vech ten KOUDEKERK A. D. RIJN Postduiven. De P.V. „Ons Genoe gen nam deel aan de wedvlucht St. Denis, 390 km. Gelost om 5.45 u. be reikte de le duif haar hok 13 u. 41 en de 12e prijsduif om 16 u. 8. De uitslag luidt: gebr. de Wit 1, 2, 4. 5, 8. 9, 10. 12. H. v. Vegten en Co 3, 6, 7. 11. Ook werd deelgenomen aan de wed vlucht Vilvoorde, 136 km. Gelost om 7 u. 30, bereikte de le duif haar hok om 9 u. 39 en de 31e prysduif om 10 u. 10. Hiervan is de uitslag: C. de Keyzer 1, 18, 30, H. v. Vegten en Co 2, 7, 11, 19, 27. M. Schelllngerhout 3, 8, 9, 29. Gebr. de Wit 4, 13, 15, 16, 17, 21, 24, 26. G. V. Klaveren 5. 14, 23, 31. H. Schelllnger hout 6, 20, 22. G. Biesheuvel 10, 12. Dr. Faber 25, 28. „Kring om de maan, dat kan nog gaan, maar kring om de zon, daar huilen vrouwen en kinderen om" 300 jaar geleden, by de stichting van het gebouw, waarin nu De Leidse Courant gevestigd is, was er voor het zeemansgezin Inderdaad reden om angstig te zyn. Het verschynsel, dat men halo noemt (de kring om de son of de maan, die volgens deskundigen veroorzaakt wordt door breking of terugkaatsing van het licht door yskristallen in de atmosfeer), wyst op het naderen van een depressie, dus op regen, wind of storm. Nu zeilschepen vrywel uitsluitend voor sport óf plezier gebruikt worden is er voor zeevarenden misschien wel enig gevaar, maar ln leder geval geen reden om vooraf al te huilen. Voor vakantiegangers kan een depressie minder prettig zyn, maar hun summing behoeft er beslist niet onder te ïyden. Immers zonder enige kosten voor buitenland alleen de porto ZENDEN WIJ VOOR ONZE ABONNEES NAAR HUN VAKANTIE-ADRES Zowel by goed als slecht weer kunnen zy van deze voortreffeiyke krant genieten. Honderden nieuwe abonnees werden door abonnees aangebracht; nog slechts korte tyd ontvangt U voor iedere nieuwe abonnee, die U op De Leidse Courant (thans de mooiste krant van deze streek) aanbrengt ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK met het unieke Leidse Courant-speldje Ondergetekende adres: plaats: datum: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: adres: plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, Lelden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7