PATER J. BAETEN SJ GEÏNSTALLEERD PASTOOR VAN „DE MENSWORDING" PATER S. VAN DE ZON VIERT OP BORNEO ZILVEREN PRIESTERFEEST ZOETERWOUDE VIERDE FEEST ROND JONGE PRIESTER W. VAN DER SALM BAANDAG 18 JULI 1966 DE LEIDSE COURANT het priesterkoor tijdens de installatieplechtigheid. In landauer naar noodkerk aan de Gaarmeesterstraat Vrenmlevollp daa omdat wy het PrettiSer vinden om d,oh" v reuguevoue uag ter by hui8 naar de kerk te kunneni maar Voor het dekenaat Lelden, de gemeen- omdat wjj ln dit nieuwe dorpsgedeelte ook echt de behoefte voelden aan een eigen parochiegemeenschap. Dat bleek te Leiderdorp en vooral voor de katho lieken in de nieuwe Lelderdorpse wijken, die in de laatste jaren verrezen zijn tus sen de Zijl en de Persant Snoepweg, was het zaterdag een vreugdevolle dag. Ge zeten in een landauer naast deken W. P. M. Haring en voorafgegaan door een stoet bruidjes en de drumband van de Lelderdorpse Harmoniekapel is pater J. M. P. M. Baeten Sj van zjjn werk kamer aan de Boekenburg gereden naar de onlangs gereed gekomen houten nood kerk aan de Gaarmeesterstraat voor zijn installatie als eerste pastoor van de pa rochie van De Menswording. Dat de oprichting van een parochie in de nieuwe Leiderdorpse wijken een goed besluit is geweest is wel bewezen door het enthousiasme en het meeleven van de jonge gemeenschap, die tot voor za terdag nog behoorde tot de Leidse pa rochie van O.L.Vrouw en St. Jozef of „de Meerburg" te Zoeterwoude. De weer als nieuw blinkende noodkerk hij werd al eerder gebruikt in Kethel bleek 'namelijk tijdens de inzegenings- en in stallatieplechtigheden te klein om allen, die getuigen wilden zijn, te bevatten. ehalve vele „kersverse" parochianen, groot aantal hun woningen getooid hadden met de driekleur en de pauselijke wimpel, waren in de kerk aan wezig loco-burgemeester C. Meerburg en gemeente-secretaris C. Hobo namens het gemeentebestuur, vrijwel alle pas toors van het dekenaat Leiden en de do minees H. G. Honnef en J. van Drie, resp. namens de hervormde en gerefor meerde gemeente. Nadat deken Haring het rijkelijk met kleurrijke bloemenarrangementen sierde kerkgebouw had ingezegend ging hij na voorlezing van de benoemingsbrief lover tot installatie van pater Baeten als pastoor door het afnemen van de eed, het symbolisch toevertrouwen van de [^parochiegemeenschap en de kerk door het opleggen van de stola en het over reiken van de sleutels. Gevaarlijk woord „Bouwpastoor", aldus deken Haring in zijn installatierede, „is eigenlijk een gevaarlijk woord. Het kan doen denken aan een pastoor, die voortdurend met bouw- en geldzaken bezig is. Natuurlijk heeft u de opdracht tot bouwen, een definitief kerkgebouw te stichten, maar dat mag niet uw hoofdtaak zijn". Zich richtend tot de parochiegemeenschap zei de deken, dat het de taak van allen is waar mogelijk de pastoor van zorgen om het materiële te bevrijden. „U dient hem in staat te stellen op de eerste plaats een verkondiger van het Woord en een be dienaar van de Sacramenten te zijn. Ik heb wat dat betreft alle vertrouwen, want uw ijver bij de voorbereidingen van deze nieuwe parochie is tot nu toe voor beeldig geweest". „Wc hebben lang naar deze dag toe- geleefd", aldus pastoor Baeten. „Niet niet alleen tjjdens de gespreksgroepen en de buurtbijeenkomsten, maar nog meer nog door de spontane en hartelijke medewerking van de parochianen tjjdens de aanloopperiode. Samen zullen we ver der gaan, trachtend een goede gemeen schap op te bouwen, waarin een leder, ondanks individuele tekortkomingen, de kans krijgt meer en beter mens te wor den mens wordt men, als men er is voor een ander". Nadat pastoor Baeten dank gebracht had aan allen die op welke wijze dan ook hun medewerking hadden verleend, het gemeentebestuur, de collegae-pastores, de leiders van de andere Leiderdorpse kerken en de parochianen kregen allen de gelegenheid felicitaties uit te wisse len met de zojuist geïnstalleerde herder. Het inwijdings- en installatiefeest kreeg gistermorgen tijdens en na de laatste Eucharistieviering, die opgeluis terd werd door zang van een kinder koortje van de Meyegaard-school, nog een vervolg toen Marijke Ulrich nemieke Disseldorp met een gedichtje pastoor Baeten het parochiecadeau boden: een sierlijke wijd gedraaide schaal die als doopvont dienst zal gaan doen. Na de laatste Eucharistieviering, waarin pastoor Baeten tijdens de predi katie iets uitvoeriger dan de avond te voren het begrip Menswording, de titel van de nieuwe parochie, verklaarde, volg de in het dagverblijf van pastoor Baeten, dat rechts van de kerk is gebouwd, nog een geanimeerde receptie voor het aktie- ve corps van wijkvertegenwoordigers. De zondagse Eucharistievieringen zul len voorlopig tot eventueel andere sug gesties door de parochiegemeenschap gedaan worden, gehouden worden om 7.30, 9 uur en 10.45 uur. Door de week zijn er officieel twee missen vastgesteld, nl. dinsdagmorgen 7.30 uur en donderdagavond om 19.30 Bij voldoende belangstelling en op aanvraag zal evenwel ook op andere dagen mis gelezen kunnen worden. Eerste doopfeest in „De Menswording' Het kindje Ouwerkerk be greep het allemaal nog niet en toonde zich een bepaald mo ment niet gelukkig, maar over een jaartje of wat zal zij er wel achter komen, dat zij onbewust getuige en hoofdrolspeelster van een belangrijke gebeurtenis is ge weest. De doopvont, het geschenk van de parochie, waarvoor vorige week een huis-aan-huis-collecte was gehouden, heeft niet lang ongebruikt gestaan, want nog gistermiddag kwam een trotse vader Ouwerkerk zijn donderdag geboren dochter ten doop aan bieden. Het meiske, een kern gezonde en flinke baby, die bij de doop door pastoor Baeten de namen Mirjam Petronella Elisa beth ontving, is als eerste geno teerd in het blanke doopregister van de jonge parochie van „De Menswording". In de loop van de tijd zullen er ongetwijfeld nog velen volgen, want de nieu we parochie, die reeds nu al in een gevoelde behoefte voorziet, is gesticht met het oog op de grote uitbreiding, welke de gemeente Leiderdorp in de Zijllaan en Meijepolder zal krijgen. N00RDWIJKERH0UTS ST. VICT0R- PAROCHIE HAALDE VREUGDEVOL JONGE MISSIONARIS IN De Victor-parochie te Noordwyker- hout heeft dit weekeinde father Louis van Emmerik, een neomist van de con gregatie van Mill Hill, feestelyk inge haald. Hij is vorigé week zondag door kar dinaal Alfrlnk in de kathedraal van Utrecht priester gewijd. Sedert zyn broer father Marinus van Emmerik zes jaar geleden In dezelfde kerk z|jn eerste plechtige mis opdroeg, had de parochie een dergelijk feest niet meer gehad. Daarom waren er aan de grens van de parochie, bij het Soldaatje in Voor hout, met de geestelijkheid en bestuurs- corporaties der parochie, heel veel be langstellenden aanwezig toen burge meester G. A. Stolwijk, die vergezeld was van zijn echtgenote, voor de eerste SPRING MAAR ACHTEROP Zaterdagmiddag omstreeks half drie botste een bromfiets in de Verdistraat ter hoogte van de Van Beinumstraat achter op een personenauto. De be stuurder van de brommer, een 17-ja- rige Leidenaar, reed te dicht achter de auto en kon, toen het voertuig stopte, een botsing niet meer vermij den. Ten gevolge van de botsing kreeg de 16-jarige duopassagier een slagaderlijke bloeding aan de linker pols. Opname in het ziekenhui» was echter niet nodig. ONVOORZICHTIGE MANOEUVRE Om kwart voor vier zaterdagmiddag werd de 51-jarige mejuffrouw J. T. Burco uit Leiden op de Haagweg ter hoogte van de De Genestetstraat aan gereden door een personenauto, be stuurd door een 37-jarige Hagenaar. Laatstgenoemde passeerde onvoor zichtig een personenauto, geraakte bij deze manoeuvre op het linker weg gedeelte en veroorzaakte zo een aan rijding met genoemde rijwielberijd ster. Deze liep een gebroken sleutel been en een snijwond aan het achter hoofd op. Zij werd door de EHD naar het Academisch Ziekenhuis Leiden overgebracht. „FAMILIEBAND" Tussen 16 juli, 18 uur en 17 juli, 17 uur is ingebroken in een pand aan de Kanaalstraat. De bewoners waren met vakantie buiten de stad. De aan gifte werd gedaan door de moeder van een der bewoners, die de deur van het huis tot haar verbazing zag openstaan. Nog groter was haar ver bazing, toen de politie in verband met dit misdrijf haar zoon, de broer van een der huisbewoners, arresteerde. Hij is vermoedelijk met een sleutel het huis binnengekomen. Het staat nog niet vast of er iets vermist is. LEIDERDORP Geslaagd. De heer J. H. van der Ploeg slaagde aan de Technische Ho geschool te Delft voor het examen ci- viel-ingenieur. Geboren: Bruin Hoogstraten z.v. H. Hoogstraten en M. E. v.d. Heiden; Jan z.v. N. v. Tilburg en T. J. Koenen; Maria E. d.v. G. de Koning en J. W. Slingerland; Helga A. d.v. H. Kerkhoven en L. G. Vittali; Marlies M. d.v. W. C. L. de Ruijter en L. Kramer; Do- reen R. d.v. H. Roman en G. T. Brauer. Ondertrouw: Hubertus D. Exel en Chris tina E. v.d. Linden; A. T. M. F. Zijden en R. B. Bout. Gehuwd: C. Cornelissen ipet J. N. Hemert. Overleden: Willem Bekkum 88 jaar Huiberta v. Bekkum. Feest in Njarumkop en ,,'t Zwaantje" Pater Serenus van de Zon (56), af komstig uit Hazerswijk-Rijndijk, viert op 3 augustus a.s. in Njarumkop (Bor neo) zijn zilveren priesterfeest. Zijn familie hier in Nederland hoopt dit jubileum op deze datum te vieren met een intiem feestje, terwijl op die dag in de parochiekerk van St. Michaël ('t Zwaantje) 'n H. Mis van dankbaar heid zal worden gevierd. LATE ROEPING Pater Serenus, geboren in Alphen 26 februari 1965: Na een periode van ziekenverlof vertrekt pater Van de Zon weer welgemoed naar zijn standplaats op Borneo. a. d. Rijn, verhuisde 41 jaar geleden met ouders en familie naar de Hazers- woudse buurtschap 't Zwaantje. Na de Lommerse en de familie Van Schie. Op 18-jarige leeftijd vertrok de jonge Hazerswouder naar het Brabantse Uden, om er de gymnasiale studies te volgen aan het college van de Kruis heren. In het klooster van de paters capucijnen te Tilburg volgde hij de theologische en filosofische studies, alvorens h|j in 1941 priester werd ge wijd en op 10 augustus in de woon plaats an zijn moeder en familie zijn eerste plechtige H Mis celebreerde. Na een vijftal jaren in het capueij- nerklooster te Den Bosch werkzaam te zijn geweest, vertrok pater Serenus op 24 mei 1946 naar Borneo. Na in 1955 in Nederland te zijn te ruggekomen voor vakantie, trok deze missionaris weer naar Borneo Een ziekte overviel hem enige jaren later, hetgeen tol gevolg had. dat hij in 1964 weer naar Nederland kwam voor een periode van ziekenverlof. De werk zaamheden van de jubilaris lagen in de toen afgelopen tijd in het vlak van de zielzorg zowel als het vervullen van de functie van secretaris van een op Borneo residerende bisschop Na het vertrek echter op 26 februari 1965 werd hij toch weer pastoor van Nja rumkop, een plaats waar hij overigens ook al eerder werkzaam was geweest. ZWARE TAAK In dat Njarumkop nu beoefent de inmiddels tot Indonesiër genaturali seerde missionaris op de eerste plaats de zielzorg. Voorts heeft hij de leiding over een internaat van 450 kinderen, daarbij geholpen door een kapelaan en een aantal broeders. Onder deze broe ders bevindt zich zijn eigen broer; broeder Silvius (Piet Jan) van dc Zon (48). die de Nederlandse nationaliteit nog bezit De familie in Nederland zal op 3 augustus het priesterjubileum van oudste zoon respectievelijk broer ge denken, zoals in de aanhef gezegd. Het gezin van de heer W. van de Zon doet dat dan in Australië. In elk geval koestert de moeder van de jubilaris weer plannen, om binnen niet al te lange tijd voor de tweede keer een reis te maken naar deze zoon in Australië „Het is me de eerste keer best beval len Wellicht bestaat er eens d« Voor wie de „zilveren priester" op mogelijkheid de twee zoons op Borneo te bezoeken" 3 augustus schriftelijk wil feliciteren met diens jubileum volgt bijgaand het adres: Pater Serenus van de Zon, Pas- toran Katolik Njarumkop (Singka- wang), Kalimantan Barat, Indonesia. LEIDEN BURGERLIJKE STAND W. J. Duiven- B. Mastenbroek en G. G. Paap Jacobu» Gerardus z. v. C. G. van Tol en W. T. Hoogervorst. Reinier Adrianus z. v. A. Riethoven en M. Breed|jk. Ro nald Dlck z. v. C. van Boelen en D. van der Plaa. Marco z. v. N. Hannnart en A. A. de Jong. Ignmar Ernst 7. v. A. Ruben en W. Naves. Anthonie Mat- thU» z. v. A. Sinus en J. M. de Vink. Gehuwd: J. W. A. de Roo|J en H H Ubbink. Overleden: R. G. Nahar 3 jaar zoon. F. A. Weber 48 jaar oohtgen. van .1. H. J. Burg. A. Nederlof 76 jaar ech /ren. v. J. N. van der Heijden. A. Boot 70 J. man. J. F. Breedeveld 37 Jaar man. I. Du|js 79 j. man. maal in zijn burgermeesterlijke loop baan een neomist en nu father Louis van Emmerik welkom heette en hem namens de gemeente Voorhout feliciteer de met zijn wfjding. In een feestelijke stoet, voorafgegaan door de drumband van „St. Jeanne d'Arc", een escorte landelijke ruiters en deputaties van jeugdverenigingen trok men op weg naar de St. Victor- kerk, langs Piet Gijzenbrug, de ouder lijke woning en langs buren, vrienden en bekenden, die deelden in de vreug de van de priesterwijding van een hun- In de parochiekerk trok pastoor A. Hammerstein in zijn welkomstwoord een vergelijking tussen de patroon van de doopkerk van de neomist, St. Willi- brord in Oegstgeest en de jonggewijde, die van uit Mill Hill bij Londen gezon den. de taak krijgt om in Kameroen het evangelie te prediken en God en de men sen daar te dienen. Het gebed en de steun van de pa rochie, aldus de pastoor, zullen U op Uw paden vergezellen. In de met prachtige bloemtoeven van anjers, chrysanten en gladiolen versier de St. Victorkerk droeg father Louis v. Emmerik de zondagmorgen na zijn feestelijke intocht zijn eerste plechtige heilige mis op. Hij werd daarbij geas sisteerd door zijn broer als diaken en pater M. de Graaff CssR. directeur van het retraitehuis in Bergen, vroege in ge lijke functie werkzaam in Noordwyker- hout, als sub-diaken. Pastoor Hammer stein was presbyter-assistents. Het paro chieel zangkoor onder leiding van de heer L. de Jong zong de vaste gezan gen uit de Hollandse Cecilia-Mis van Lod. de Vocht en organist Van Gijls- wijk preludeerde op de intrede-zang naar psalm 67. Father Marinus predikatie de Hartelijke ontvangst De Zoeterwoudse parochiegemeen schap heeft In de afgelopen dagen op spontane wijze blijk gegeven van haar vreugde over de uitverkiezing van een van haar zonen tot het H. Priesterschap. Father W. v.d. Salni die over enkele maanden naar Jesselton op Borneo zal vertrekken, waar ook z'n broer Jan als missionaris werkzaam is, zal ongetwij feld rjjke herinneringen bewaren aan deze dagen. Zaterdagavond werd de neomist aan de gemeentegrens begroet en op de Mle- ning toegesproken door burgemeester J. A. Detmers, die blijk gaf van z'n grote vreugde nu een van Zoeterwoudes ingezetenen tot deze hoge eer is ge roepen. Na de wens van een goede en gezegende tijd stapte de jonge priester in een open landauer, waarin zijn ouders en de weleerwaarde heer vicaris A. Her- mus plaats namen. Deken v.d. Boog kon helaas hier nog niet bij aanwezig zQn, hij verblijft als gevolg van het hem op 19 mei overkomen verkeersongeval nog steeds in het ziekenhuis. Begeleid door de ruiters en amazones van Jeanne d' Are, groepen junioren van SJZ- afdeling voetbal en gymnas tiek. leden van Pit '54 en de jeugdbe weging trok men op de pittige marsen van de St. Jans Drumband door het dorp. Van menige woning woei de nationale driekleur en velen bevonden zich langs de straten om hun dorpsgenoot te ver welkomen. In de Aloysiuskapel werd de neomist verwelkomd door de weleerw. heer A. Hermus. Hij herinnerde eraan, dat 1% jaar geleden toen een geëmigreerde dorpsgenoot in Australië priester werd gewijd de Zoeterwoudse gemeenschap niet in de gelegenheid was dit feest te vieren. Nu dit voor eerst na 9 jaar wel mogelijk is doet z|j dit van ganser harte. "Wij zijn blij, dat Christus in deze tijd met z'n ontstellende nood in grote delen van de wereld, priesters geeft die er op uit willen trekken. Jonge priesters, meer als de ouderen verbonden met deze tijd. Ontroerd ontvingen de aanwezigen hierna voor de eerste keer de zegen van de jong-gewfjde priester. In het korte Emmerik vroeg in de j lof- dat hierna volgde werd de neomist gebed der paro- geassisteerd door father ir. L. v.d. Salm stelijke wijze de vaste gezangen van de meerstemmige mis Pontificalia van L. Perosi en de wisselende gezangen uit de votiefmls van het H. Sacrament. Afwis selend met de gelovigen zong men ook enkele moderne liederen op Nederlandse tekst. De heer J. Dobbe toonde zich een bekwaam organist. In zfjn predikatie ging father M. de Rooy diep in op de twee taken van de priester, offeren en zegenen. Om dit te kunnen doen moet de priester vol zijn van Geloof. Dit geloof geeft zin aan het priester zijn „God en de heiligen geven, dat dit geloof in u mag zijn uw hele leven lang." „Heilig en eerbiedwaardig moeten de gezalfde handen van de pries ter zijn. De handen van de priester zijn zegenende handen, doch vergeet de mens dit in deze tijd niet?" De schone plech tigheid werd besloten met het zingen van het „Haec est Diës" van J. A. S. van Schaik, waarbij de dames van Sancta Lucia assisteerden. Vele cadeaus Een schier eindeloze rij receptiegan- gers formeerde zich des middags in én buiten het Don Boscohuis om de neomist, z\jn ouders, broers en zusters, gelukwen sen aan te bieden. Het comité, dat spon taan op zich had genomen een passend feestprogramma te organiseren presen teerde zich bij monde van haar voorzit ter de heer J. J. Noordman. „Nog in de roes van de feestviering van vorige week delen wij opnieuw nu u uw ideaal hebt bereikt in uw vreugde. De feestpredikant van vorige week stelde de vraag of men nog wel meent een priester nodig te hebben. Deze vraag is voor de parochianen van Sint Jan eigenlijk overbodig gebleken. Op over tuigende wijze heeft zij blijk gegeven van haar waardering voor de priester nu zij in korte tijd voor royaal heeft bijgedragen voor de aan bieding van een cadeau. Speciaal sta ik hier namens de zieken, hulpbehoevenden en ouden van dagen die hier niet aan wezig kunnen zijn. Namens de parochi anen bood hij een fraai radiotoestel en een dik gevulde enveloppe met inhoud aan, hierbij de wens uitsprekend, dat het steeds kleiner wordende Zoeterwoude een steeds grotere plaats moge innemen ln het hart van de neomist. Zondag hield De Rulsvoorn haar 2e cdstrijd in dit seizoen In het Noord- de derde keer '^n"«nd.skin.t;il bij Alkmaar. De vangst wa» zeer matig, aantal stuks 67. Er werd 5847 gr. vis nnn de schaal gebracht met de volgende uitslag: 1 J, Leuering jr. 725 gr.; 2 N. Dorrepaal 705 gr. 3 W. Mulder sr. 695 gr. 4 J. Leuering 555 gr. 5 Th. Voskuil 550 gr. 6 P. Oudshoorn 465 gr. 7 P. Dubbeldeman 400 gr. 8 W. v. Weizen 320 gr. 9 A. van Dijk 230 gr. 10 J. Voskuil Jr. 195 gr. Grootste voorn P. Dubbeldeman 237 gr. Grootste blei N. Dorrepaal 525 gr. Namens de Zuidbuurtbewoners over handigde de heer J. de Blanken een tro- penhorloge en een uitgebreide gereed schapsset. Nog vele andere cadeaus werden aan geboden o.a. kasuifela met toebehoren, altaarbenodigdheden, een schrijfmachine, een fototoestel en andere nuttige en pret tige geschenken. Om half v|jf werd het programma met een plechtig danklof afgesloten. De neomist greep deze gele genheid om mede namens zijn ouders dank te brengen aan allen, die hadden medegewerkt aan deze feestelijke dag. „U hebt dit alles niet gedaan omdat ik Wim v.d. Salm ben, maar omdat ik priester ben. Het doet mij goed te we ten, dat Zoeterwoude achter m|J staat en de wetenschap van een dergelijk thuis front zal een grote steun z|jn by m|jn werk op Borneo". De Zoeterwoudse gemeenschap, die zoals vicaris Hermus het zaterdagavond zei, lief en leed deelt, heeft haar vreugde over deze heuglijke gebeurtenis duidelijk laten blijken. OEGSTGEEST Geslaagd. Aan de Technische Hoge school te Delft slaagde voor het exa men civiel-ingenieur de heer D. A. van Katwijkse dame overreden Zaterdagmiddag is in Putten de 45-jarige mevrouw A. Hus uit Kat wijk aan Zee als gevolg van een ver keersongeval om het leven gekomen. Bij het oversteken van de rijksweg Amersfoort-Harderw|jk werd zij door een autobus gegrepen. Zij werd naar het ziekenhuis in Ermelo overge bracht, waar bij aankomst bleek dat zy was overleden. smeekdienst. Deken Haring draagt met het overreiken van de sleutels de zorg over het kerkgebouw op aan pastoor Baeten. Gedeeltelijk zichtbaar, tussen deken en pastoor, Victor Molkenboer en Marinka Dirkse aan wie de eer te beurt gevallen was de sleutels aan te geven. chle voor het werk, dat z|jn broer in de a's diaken en pater C. Scheerder OSC missie van Kameroen wacht. Hij staat i als subdiaken, aan het begin van zijn priesterleven en daarom is deze Eucharistieviering een j Eucharistieviering I Zelfs de grote windmolens in de ge- meente gavenmet hun vlag hoog aar i gebruikt mag worden zow^l als priesters. De missionaris wil dat gebod ook metterdaad vervullen. Hij zal in z|jn taak Gods steun en uw gebed hard nodig hebben. Namens de parochiegemeenschap van St. Victor reikte de heer Han Balk, voor zitter van het feestcomité, tijdens de al gemene receptie aan de neomist het pa rochiegeschenk onder couvert uit. De drukke receptie mondde uit ln een piechtig lof in de kerk al» afsluiting van het officiële gedeelte van dit pries terfeest. door een rij van bruidjes, en toegezon gen door de aanwezigen die de fraai ge tooide Aloysiuskapel tot de laatste plaats bezetten werd de neomist naar het al taar geleid. Bij de plechtige Eucharistie viering assisteerde de zeereerwaarde heer M. de Rooy van de congregatie Mill Hill, procurator van het missiehuis te Roosendaal als diaken, subdiaken was father L. v.d. Salm en vicaris A. Hermus fungeerde als ceremonlarls. Burgemees ter J. A. Detmers en echtgenote hadden in de kapel plaats genomen. Het parochiële zangkoor o.l.v. de heer A. H. Wes8eling zong op zeer verdien- i het feestcomité, de heer J. J. Noordman, overhandigt de parochie het cadeau aan de jonge De voorzitter i priester W. van der Salm. Het ts een bedrag rader convert, dat vtelU, goed van pas sal komen, want over enige maanden vertrekt father v. d. Salm naar de missie op Borneo. Links de vader en moeder van de pas gewijde priester.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3