Voetbal TRAINER FEOLA WIL PELE UIT ELFTAL LATEN, MAAR AARZELT Suarez liep heupletsel op Alle kopstukken uit autowereld present Nog steeds op zoek naar de ideale motor m Kath. Sportbond slaat goed figuur in Wenen Dagboek In Den Haag kwamen de bewijzen op tafel Kaagweek voor zeilers evenement bij uitstek 1 Ifli "'"RIJDAG 15 JULI 1966 DE LEIDSE courant i koersen duindigt Duel tussen ^ady Be Good en Lydia zaterdagmiddag op Duindigt aan de Dianaprijs. een ren die men het afstandkampioenschap voor die •atie kan noemen. Het zal gaan tus- Be Good S en Lydia. die zon- •n"goede indruk maakte en verder al een paar opvallende dln- deed. Misschien is zij iets meer i Lady Be Good S is waarschijn - beter qua speed, de dravers komt Star Performer start, het is voor het eerst dat htf jop Duindigt uitkomt. Hij heeft een irk veld tegenover zich. waarin bij- jeld Anne Emilie als zij eens geen it maakte wel in de buurt van de nerik aan zou kunnen biyven. half vijf is de eerste start. Het jogramma: Vakanticprijs (2140 m): Emprit S - i >lnard Kitty - Elvera. Strandprijs" (2100 m van meet. met Charles H - Dyveke D - Dochter Our Bonni. Outsider: Darling V. Dianaprijs (ren. 2400 m): Lady Be S - Lydia - Mona Lisa. lerprtjs (2140 m): Elma Kinley - Carel Bond W. ilevardprijs (2100 m van meet. met Butch Hollandia Canard S - van de Lente, ilahomaprijs (ren, 2000 ml: Peeier - Willibald. reningenprys (2120 m): Da- n - Caruso - Dox van Rood en AvondprUs (2100 m. met trio): Star erformer - Anne Emilie - Captain Wble K. Korthals van Scbooten Memoriaal 00 m voor amatrices en ama- Divisio Mr. Wilfred - Fair Schermerprijs (2120 m): Carla van Fmuiden Allegonda's Juweel - Brion an de Lente. Zwitserse formatie op 7 plaatsen gewijzigd LONDEN Aan de vooravond van de tweede ronde zal volgens trainer Feola het Braziliaanse elftal de Hongaren vanavond gaan overwinnen Het is overigens niet zeker dat Pele zal meespelen. Zijn opstelling zal pas een uur voor de wedstrijd worden medegedeeld. De Brazilianen willen hun grote kampioen wat sparen voor de komende wedstrijden. Garrincha zal eveneens ontzien worden met het oog op de zware wedstrijden die voor de deur staan. De technische commissie van Brazilië is echter geïmponeerd door het spel dat de Hongaren woensdag speelden. Daarom wordt geaarzeld bij de opstelling van hun grootste troef, Pele. Indien hp niet mee speelt, zal zijn plaats worden ingenomen door Tostao. Na de 31 nederlaag tegen Portugal zal het Hongaars elftal voor deze belangrijke strijd tegen de wereld kampioen ten minste op drie plaatsen worden gewijzigd. Doelman Szentmihaiyi wordt waarschijnlijk door Gelei vervangen. De achterhoedespelcr Sovari zal zijn plaats afstaan aan Szepesi en Mathesz zal de plaats innemen van Nagy, die over ppn in de linkerenkel klaagde. Bovendien overweegt Lajos Barotl de opstelling van Fenyvesi, die een bijzondere opdracht te vervullen krijgt. Hongarije zal de definitieve opstelling echter evenals tegenstander Brazilië kort voor de wedstrijd bekend maken. Ondanks de nederlaag in de eerste wedstrijd is de stemming bU de Hongaarse spelers uitstekend. Hiervoor zorgen de aanmoedigende telegrammen uit het vaderland. Deze zwaargewicht draagt de vriendelijke naam Feola en is de dure trainer van het Braziliaanse elftal. Bellini Denilson Alcindo Altair Pele Scheidsrechter Dagnall (Engeland) Albert Bene Nagy Sovari Meszoely Kaposzta Szentmihaiyi Chili dat in de wedstrijd tegen Italië (02) nogal wat spelers geblesseerd zag, heeft de moeilijke taak op te tor nen tegen 't aggressieve Noord-Korea. De verliezer van deze ontmoeting zou zeer wel als laatste kunnen eindigen in groep vier. Een voorspelling over de winnaar is moeilijk te geven. Noord- Korea verloor met 30 van Rusland, maar Chili deed het tegen Italië nau welijks beter. Er is één duidelijk waar neembaar verschil tussen de belde ploegen. De Chilenen leken op het doornatte, kleffe veld van woensdag traag, de noordkoreanen daarentegen vielen op door hun bijzonder grote loop snelheid. Chili kon gisteren onmogelijk de op stelling van het team bekendmaken. Wel staat vast dat binnenspeler Ar mando Tobar definitief uitgeschakeld is. Hij zal in Chili hoogstwaarschijnlijk een knieoperatie moeten ondergaan. Doelman Juan Olivares beëindigde de ontmoeting tegen Italië met een ge zwollen enkel. Adan Godoy, de tweede doelman van de Chilenen heeft z'n hand in 't verband, nadat hij bij 'n oefen wedstrijd tegen een paal geslagen was. Het ziet ernaar uit, dat Honorino Landa, normaliter 'n halfspeler bij Chili, de plaats onder de lat zal moeten inne men. Maar ook Landa is geblesseerd: hij heeft een verstuikte duim. De Noordkoreanen zijn geheel ongedeerd uit de Russische tackles gekomen. Uruguay en Frankrijk zullen er alles _an doen om de reeks gelijke spelen in groep I te doorbreken. Met elk ♦a HONGARIJE Grote Prijs van Nederland (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Alle kopstukken uit de wereld der autocoureurs zullen zondag 24 juli In de Grote Prijs van Nederland op het circuit van Zandvoort aan de komen. Het belooft een spectacu laire Grand Prix te worden, want de ve formule 1 bepalingen hebben voor de diverse renstallen al zoveel conse quenties gebracht, dat men nog steeds un het zoeken is naar de meest ideale motor. In de drie tot dusver gehouden Grand Prix's bleef de str(jd om het wereldkampioenschap nog geheel onbe- *list. In Monaco, Francorchamps en Reims kwam telkens een andere winnaar over de finishlijn. In Monaco was het Jackie Stewart op BRM, In Francor- beurso verzicht Unilever weer belangrijk lager AMSTERDAM, donderdag Ook van -nlddag is het voor wat de koersen van de meeste Internationale waarden betref verder bergafwaarts gegaan. Vooral Uni lever had het zwaar verduren. Ook Philips en Kon. Olie lagen zwak in de markt. AKU kon zich goed handhaven, dank zy de gepubliceerde gunstige tweede kwartaalcijfers 1966. Verder moesten de staatsfondsen zich met lichte koersver liezen tevreden stellen. KLM werd hoger geadviseerd omdat dit fonds gisteren In Wall Street ruim vier dollar steeg. De gehele markt op Beursplein 5 Is eeer kwetsbaar. De minste tegenslag drukt onmiddellijk op fie koe, sen. Hoewel de beurs reeds lange tijd rekening had gehouden met een verhoging van het Britse bankdiscont' heeft de aankondiging hiervan vanmorgen toch nog knersdruk kend gewerkt. Genoemd disc-ntn werd me* een procent verhoogd van 6 tot 7 procent De koersdalingen moeten echter meer worden gezien als een psychologische fac tor in de markt. Wall Street onderging gisteren opnieuw -»en koersdaling waarbij de Nederlandse hoofdfondsen bepaald twak in de markt lagen. Alles by elkaar factoren die ten nadele van de markt in Amsterdam vandaag neerkwamen. Het was vooral Onliever dat van de Amerikaanse verkopen te ïyden had. De koers van dit aandeel daalde by de ope ning op 85,50 byna vyf gulden, ofwel 23 punten op de oude omrekeningsbasis. Kon. Olie verloor ruim twee gulden op 137,70. Philips zakte ruim een gulden in tot 100,50. De advieskoers voor de 7% procent «bligatles Peek en Cloppenburg Neder land was 100% procent, tegen een ult- flftekoers van 99. champs Surtces op Ferrari en in Reims Jack Brabham op Brabham-Repco. De Nederlandse Grand Prix gaat over 90 ronden. Dat is ln totaal 377.4 km. die door de snelle formule 1 wagens (die eer cylinderlnhoud van maximaal 3000 cc hebben) ln circa 2 uur zullen worden af gelegd. Het is dan ook te verwachten, dat in de komende Grand Prix het vorig jaar door Jim Clark officieel gevestigde ronderecord van 1.30.6 (166 km per uur) ruimschoots zal worden verbeterd. In siders menen zelfs dat een rondetijd van 1.25.0 voor de nieuwe formule 1 wagens niet onmogelijk is. Tenminste 15 bekende coureurs zullen aan deze race op het circa 4.2 km lange circuit van Zandvoort deelnemen. Met enkele renstallen wordt momenteel nog over de deelneming onderhandeld. De definitieve ïyst van de deelnemers kan pas na het rijden van de Grote Prys van Engeland (morgen), bekend worden gemaakt. In leder geval zijn Jim Clark (startgeld 16.000 gulden). Graham H11L John Surtees, Jack Brabham en de herstelde Jackie Stewart op Zandvoort present De Grote Prijs van Nederland zal worden voorafgegaan door nationale toerwagenraces. De voorwedstrijden zul len plaatsvinden zaterdag 23 juli om 13 en 14 uur De snelste twaalf uit iedere heat komen uit ln de toerwagenfinale. waarvan de start plaatsvindt op zondag 24 juli om 13 uur. De deelnemers aa Grand Prix zullen om 14.30 uur van start Lu y ten en Weering weg bij Feijenoord ROTTERDAM Gisteren hebben drie spelers Feijenoord verlaten. De oud- N AC-speler Luyten en de eigen kweek van Feijenooord Piet Vrauwdeunt werden gecontracteerd door DFC. Henny Weering, die het vorig jaar werd overgenomen van Enschede, is overgegaan naar Camibuur Fortuna Vlaardlngen contracteerde nieuwe trainer. Het is de Hongaar Laszlo Zalai, die in dienst was van Heerenveen De Zwolse vereniging PEC contrac teerde gisteren de 22-jarige achterspel' van De Volewyckers, Bart Severeynse De 24 jarige doelman Harry Pauw van Zwolse Bovs ging over naar Vitesse. Damtoernooi Leeuwarden LEEUWARDEN Het, internationale damtoernooi te Leeuwarden is gisteren voort-gezet met de party en uit de zesde en de zevende ronde. De uitslagen luiden Zesde ronde: WiersmaSchotanus 02. Bandstra—Gordyn 0—2. Kuyken (Zwlts.) Varkevisser 11, Germain (Haïti) - Claessens (Belg) 2—0. Cazemlr (Zwits.l Sybrands 11. Zevende ronde: Claessens (Belg)Ca zemlr (Zwits.) 0—2. Sybrands—Wiersma 1—1, Varkevisser—Germain (Haïti) 2—0 Schotanus—Bandstra 2-0. Gordyn—Kuy ken (Zwits.) 1—1. De stand luidt: Schotanus ll pnt.i Ay- brands 10 pnt.; Germain 9 pnt. RZC '90 gedoemd tot degradatie DEN HAAG. Gisteravond zijn weei heel wat beslissingen gevallen in de waterpolocompefcitie. R.Z.C. '90 zal uit de hoofdklasse moeten degraderen na de nederlaag tegen H.Z.P.C. en het ge lijke spel van Neptunus (Arnhem) tegen eb Meeuwen. D.Z.V. en de Robben moe ten maandagavond om 21 uur tegen elkaar spelen in het zwembad Den Hom mel in Utrecht. Beide ploegen wonnen van A.Z.P.C. en Neptunus (Amersfoort). Z.I.A.N. en P.S.V. spelen maandagavond om 20 uur, ook in Den Hommel, een beslissingswedstrijd om het kampioen schap van de le klasse B De winnaar speelt donderdag en vrijdag tegen het Gooi (Bussum) om één plaats ln de hoofdklasse. C.W.P. 1 dames heeft gelijk gespeeld tegen de Sleutelstad en na de nederlaag j.l. maandag in Leiden zijn de dames van Sleutelstad kampioen in de 3e klas. Z.I.O.S. 1 dames houdt daarentegen de Haagse eer hoog door de titel in de 3e klasse C. Met Sleutelstad en vermoe delijk H.D.Z. zal gespeeld moeten wor den om één plaats in de 2e klasse. HJZ.C. zorgt voor de verrassing van het jaar. Maandag j.l. werd in de be langrijke wedstrijd tegen de Robben gelijk gespeeld (22) en door dit resul taat behoeft Geertje Wielema es. ge lijk te spelen tegen net Ciooi (maandag a.s.) om kampioen van Nederland te worden. Daarmee is de reeks kampioen schappen van de Robben (elk jaar na de oorlog) doorbroken! G.Z.C. heeft bij de tuchtcommissle van de K.N.Z.B. een geschil aanhangig ge maakt tegen de waterpolocommissie omdat deze commissie de Goudse dames twee verliespunten heeft opgelegd we gens te laat komen bij H.Z.C. op 31 mei, waardoor deze wedstrijd niet kon door gaan. Als dit geschil wordt gewonnen, kunnen H.Z.P.C. en G.Z.C. nog gelijk eindigen onderaan de hoofdklasse da mes. H2.P.C. won dinsdag j.l. met maar liefst 11—2 van tt.Z.C. en heeft nu 5 punten, terwijl G.Z.C. 3 punten heeft met nog één wedstrijd te spelen (tegen Z.I.A.N. op 20 juli). Waterpolo in Zuiderparkbad DEN HAAG. Zondagmiddag 2 uur wordt in het zwembad Zuiderpark voor de twaalfde maal het jaarlijkse kring- asplrantenwaterpolotoernooi gehouden. Er zullen negen meisjes- en 11 jongens- ploegen deelnemen, hetgeen wegens de vakanties het toernooi moest na over. leg met de andere verenigingen op een later tijdstip dan normaal worden vast gesteld minder is dan gebruikelijk. Deelnemende verenigingen zijn: met meisjes- en jongensploegenBZV, te Werve, DVZ. RZV. Vitesse. ZCR, ZIAN en ZIOS; met alleen een meisjesploeg: Swift, en met alleen een jongensploeg: DZV en SNA. Ook dit jaar wordt het toernooi ge organiseerd door een speciaal daarvoor samengestelde jeugdcommissie, bestaan, de uit leden van CWP, Swift, ZCR en ZIOS. vier elftallen nog zonder de volle winst: UruguayEngeland eindigde in 00 en FrankrijkMexico werd even- »en gelijkspel: 11 is een overwin ning belangrijker dan ooit. Speltechnisch moeten de Zuldamerikan superieur worden geacht aan de Fransen, die te gen Mexico een tamelijk armzalige in druk maakten. Maar daar tegenover staat dat Uruguay op een ander sys teem zal moeten overschakelen, nahet ultra-defensieve dat goed was voor het gelijke spel tegen Engeland. Hector Silva en Pedro Rocha zijn klasserijke aanvallers, maar zij werden tegen En geland onvoldoende gelanceerd. Frankrijk heeft inmiddels uit het on beslist tegen Mexico de nodige lessen getrokken. Manager Henri Querin heeft reeds verklaard dat hij de noodzakelij ke veranderingen in zijn team zal aan brengen. Slechts drie spelers zijn er za- 'an dat zij hun tweede wedstrijd in drie dagen zullen mogen spelen: de aanvallers Philippe Gondet, Gerard Hausser en de in Argentinië geboren vleugelspeler Combin. Men neemt aan dat de teammanager Ondino Viera van Uruguay, weinig veranderingen zal aan brengen in de ploeg, die tegen Engeland zo goed voor de dag kwam. De trainer van het Zwitserse elftal, dr. Alfredo Foni, heeft in Sheffield een op vele plaatsen gewijzigde ploeg be kendgemaakt. Het elftal, dat met 50 van Duitsland verloor werd op 7 plaatsen gewijzigd. Slechts Elsener, Bae- ni, Hosp en Fuhrer bleven gehandhaafd. Schneiter en Grobety zijn geblesseerd. De andere vijf werden uit tactische overwegingen niet opgesteld. Het elftal ziet er nu als volgt uit: Elsener, Fuhrer, Brodmann, Leimgru- ber, Stierli, Baeni. Armburster, Alle- mann of Gottardi, Hosp Kuhn en Quen- tin. Villalonga heeft nog geen definitieve opstelling van het Spaanse elftal kun nen geven. Er kan eveneens een sterk gewijzigd elftal worden ver wacht omdat Luis Suarez bij de wed strijd tegen Argentinië (12) .heuplet sel opliep, Eladio een maand rust moet houden en enige andere spelers wegens hun slechte prestaties tegen Argentinië Natuurlijk volgden de ouders van Jan Jatissen in hun huis te Nootdorp de race van hun zoon tegen de wijzers van de klok, sluitstuk van de Tour, met spanning op de beeldbuis. Dhr. Yan Gooi onderscheiden (Van onze sportredactie) WENEN, Tijdens een machtige manifestatie van de Oostenrijkse Sport- Union in de Hofburg en op de Helden- platz in Wenen werd het vierde bonds- feest van deze nationale organisatie door bondskanselier dr. Jozef Klaus feeste lijk geopend. In het kader van deze sportweek waaraan meer dan 16.000 Unionleden deelnemen hebben enkele kampioenstoernoolen van de F.I.C.E.P. plaats, waarvoor niet minder dan zeven Europese landen met atletiek-, turn. en handbalploegen hebben ingeschreven. Voor Nederland en de N.K.S. was er verder de zeer bijzondere noot door de onderscheiding die door de Oostenrijkse regering werd toegekend aan de heer A. M. A. van Gooi, voorzitter van de N.K.G.B., vice-voorzitter N.K.S. en pre sident van de F.I.C.E.P. Naast al dit „officieel" was er van zelfsprekend de praktische sport, waar voor door de N.K.S. op drie onderdelen was ingeschreven, te weten atletiek, handbal en turnen. Met meer dan zestig deelnemers is de Ned. Kath. Sportfede ratie aanwezig. niet worden opgesteld. De 27-jarige I kampioenschappen waren in de vroegste Erija van Real Saragossa zal Eladio morgenuren van woensdag de turnsters vervangen. en turners van zeven landen bij elkaar ADVERTENTIE om volgens het internationale schema ieder de voorgeschreven oefeningen uit te voeren. Het Nederlandse damesteam kon zich van meet af aan bijzonder goed aanpassen, voorlopig met Oostenrijk gelijk opgaan en daarbij Frankrijk achter zich laten. Bij elk van de vier oefeningen ontstond er weinig verschil dat slechts iets meer dan twve punten bedroeg en dat bij het derde onderdeel (balk) volkomen werd weggewerkt on danks dat het pechduiveltje niet minder dan vier keer het saldo deed verminde ren. Bij de vrije oefening herstelde Oos tenrijk zich volkomen, in het bijzonder door het prachtige werk van de dames Parzer en Houdek. Met 154.05 tegen 153,25 ging het kampioenschap naar Oostenrijk. Ten aanzien van de wel zeer sterke formaties van Spanje en Oostenrijk konden de Nederlandse heren aanvan kelijk nog partij geven, maar aan rek en bnig waren zij verreweg superieur, ter wijl zelfs Frankrijk zich nog naar boven werkte en de Nederlanders op het laat ste ogenblik van een bijna zekere derde plaats verdrong. Grote tegenstand In de namiddag kwam het Neder landse herenhandbalteam tegenover de Oostenrijkse gastheer te staan, nadat vooraf aan deze ontmoeting de Duitse ploeg op de Zwitserse formatie een 1816-zege had bevochten. De combinatie, aangevoerd door de nationale doelman Van Noeasel en bege leid door trainer-coach Ras hield ln de eerste fnze van deze ontmoeting de stugge Oostenrijkse verdediging vol komen onder druk hetgeen resulteerde in goede doelpunten, waardoor bij de rust slechts één doelpunt verschil was, 65. In de tweede speelhelft toen de Oostenrijkers hun tactiek gewijzigd hadden en de vermoeidheid bij de Oran jemannen danig begon toe te nemen kwam het tot 95, waarna beide ploe gen ieder nog driemaal scoorden en de eindstand 128 werd. De Nederlands: N.K.S. formatie was als volgt: doel: George van Noessel (Swlft, Arnhem); achter: Kees v. d. Heijden en Piet Kievit (belden Vlug en Lenig); midden: Siem Flandry, Rink Flandry en Piet Rietbroek (allen Swlft-A.); voor: Bert Gijsters (Swift), Theo Smit, Jo Maas (beiden Sittardla), Henry Loeffen en Jac Baers (belden Swlft-A.); wisselspelers: Gerard Nor- bach (doel) en Wlm Hofman (beiden Sittardla). We zijn gauw weer weg", beloofden de Sunil dames aan Mevrouw Th. v. d. Pluym, De Gaarde 402 in Den Haag. „Alleen maar even laten zien hoeveel witter Sunil wast; mogen wij uw was machine gebruiken?" En korte tijd later lagen de bewijzen op tafel: al het goed dat in Sunil werd gewassen, was opvallend witter!..." Jammer dat ik niet 'j eerder Sunil geprobeerd heb", was de reactie van mevrouw Van der Pluym. „Dan had ik al lang gedaan, wat ik me nu vast voorneem: een trouw Sunil gebruikster worden!" Schimmer Europees kampioen MÜNCHEN De Nederlander A. F. T. Schimmer is gisteren op de Tegemsee by Münohen Europees kampioen ln de Flying-Juniorklasse geworden. Schimmer wist in de zesde race zyn kleine voor sprong op Dudok van Heel te behouden, die met een tweede _>laata voor een Neder landse dubbelzege zorgde. Wederom veel inschrijvingen Geen ingreep van buitenaf (Van onze zeilmedewerker WARMOND Er is een kleine da ling in 't rigoureuze aantal inschrijvers voor de 46ste Kaagweek te bespeuren. Reeds de Braasseniweek viel dit jaar tegen. De Kaagweek hlljft met zeven honderd boten uog altijd zegevieren over elk pationaal zeilevenement en start zaterdagochtend om half tien met een voorgerecht. Vóór de Kaagsociëteit kan men mor gen, mits het mooi weer is van een aantrekkelijk voorprogramma genieten, dat bestaat uit zeilwedstrijden voor da mes, een waterskidemonstratie, ringste ken, behendigheidswedstrijd en balon- nenjacht voor motorboten met aan- hangmotoren enz. enz. Geschokt zullen de organisatoren van de Kaagweek, de Koninklijke Water sportvereniging „De Kaag", zeker niet I I zijn door deze kleine daling. Eerder I zullen zij zich gelukkig voelen, omdat j het overladen programma nu enigszins verlicht wordt zonder een ingreep van buitenaf. Het startprogramma, met één rustdag, dat vorig jaar werd ingevoerd, is een succes geworden, zodat ook nu de Kaagweek tot donderdag zal duren. Anders dan voorgaande jaren, wordt de eerste start van de traditionele Hol land-Friesland wedstrijden in de Regen bogen nu op zondag gehouden, vroeger op maandag. Iedere dag is het eerste startschot tot en met woensdag voor de ze teamwedstrijd, waaraan voor de Friezen deelnemen H. de Vries, H. H. Röfekamp, M. Oppenhuizen, J. Alber- da en J. de Wilde en voor de Kaag de zeilers De Goederen, Hofland, ir. Bak ker, Tol en Bouw van Wijk. De belang stelling voor de Sternraees ia 't grootst. Maar liefst 83 zeilers schreven in en zij zijn verdeeld ln drie groepen. Grote Inschrijvingen zijn er verder in de Vrijheidsklasse (64) en ln de Solo's (81TT h. houkes voorzitter Jaarvergadering Lenig en Snel (Van onze sportredactie) DEN HAAG Op de woensdagavond gehouden jaarvergadering van de RK VV Lenig en Snel werd H. Houkes ge kozen tot voorzitter. Hij volgt in deze functie F. Mesker op, die nu het secre tariaat op zich neemt. Een hem langs overkomen ongeval belette de nieuwe voorzitter zelf op de vergade ring aanwezig te zijn. Er was echter een bandopname gemaakt, zodat de ver gadering zijn maiden-speech toch kon horen. De heren A. v. d. Boogaardt er A. v. Gastel keren niet meer in het be stuur terug. De laatste was ruim tien jaar secretaris van de Juniorencommis sie; als blijk van waardering benoemde de vergadering hem tot lid van verdien ste. De bestuurssamenstelling is ni volgt: H. Houkes, voorzitter, F. Mesker. secretaris (Plantenoord 126), A. Hoefna gel, penningmeester, R. Blok, 2i secre ter. C. Halleen, C. Jehee, J. v. d. Kley tari8, N. Hoefnagel. 2e pennlngmi en H. v. d. Steen, commissarissen. Dank zij de opbrengsten uit de sport- toto is de financiële positie van de vere niging gunstig te noemen. Ondanks het feit. dat enkele verenigingen met onge oorloofde middelen getracht hebben in leveringsadressen over te nemen, was er dit jaar toch een recordopbrengst. Anton Geesink wil weer de wereldtitel WENEN De tweevoudige wereldkam pioen Judo. Anton Geesink. heeft Ir- Wenen verklaard dat hij voornemens is een come-back Ln de wedstrijdsport- te maken. Geesink die de afgelopen acht dagen in Wenen les heeft gegeven aan Oostenrijkse politiemannen, deelde mee dat hij zal deelnemen aan de volgende wereldkampioenschappen Judo die ln de Verenigde Staten zullen worden georga Hij bracht in herinnering dat hij ln oktober verleden jaar het besluit had ge nomen niet meer aan wedstrijden deel te nemen, wegens een verwonding aan een been. „Mijn dokter heeft my echter twee weken geleden gezegd dat Ik volkomen genezen ben. Derhalve ben lk van besluit veranderd en zal lk weer aan wedstrijden deelnemen." van wereldtoernooi LONDEN Het totaal aantal toe schouwers voor de tot dusver gespeel de acht wedstrijden in het toernooi om de wereldbeker bedroeg 336.137 wat "n gemiddelde van 42.017 toeschouwers per wedstryd betekent, 't Londense Wem bley trok de meeste kykers, n.l. 130.000 voor twee wedstrijden. De wedstrijden in Middlesbrough en Sunderland ston den 't minst in de belangstelling, voor belde ontmoetingen slechts 50.205. Indien twee of meer landen met een gelijk aantal punten uif de bus komen, dan beslist het doel gemiddelde welk land naar de kivartfinales gaat. In ge- gelijk aantal punten en ge lijke doelcijfers beslist het lot. Argentinië heeft zich bij de favorieten geschaard op de lijst van de Engelse bookmakers. Oorspronkelijk stond Ar gentinië genoteerd 12 voor 1, maar de 21-overwinning op Spanje heeft deze quote teruggebracht tot 71. Brazilië blijft favoriet en staat 7—4 genoteerd. Engeland. Italië en West-Dultsland staan gelijk met 61. Coach Alf Ramsey denkt midvoor Bobby Charlton en rechtsbuiten Alan Ball zaterdag in de tweede voorronde wedstrijd tegen Mexico weer te kunnen opstellen. Beide spelers liepen in de ont moeting met Uruguay lichte verioondin- Een Duitse firma heeft een grammo foonplaatje met de titel „Voetbal-Wllly" op de markt gebracht. De eerste pla ten zijn reeds aan de Duitse spelers, of ficials en bondstralner Helmut Schön gezonden. Terwijl de Russische voetballers gis teren in Sunderland aan het trainen waren, is htm nationale vlag, die vori ge week in Durham teas gehesen, op raadselachtige wijze gestreken en ont vreemd. Een weinig sportief gebaar, dat door één van de Russische officials Alexander Henderson, dan ook werd vergeleken met dediefstal van de Coupe Jules Bimet. De Braziliaanse tennister Maria Bue- no verblijft nog steeds in Engeland, waar zij van tijd tot tijd in een klein toernooi uitkomt. Alle wedstrijden speelt zij echter in de buurt van het trainings kamp van het Braziliaanse voetbalelf tal. want Maria Ester Bueno wil de ko mende weken haar grote talenkennis ge bruiken om de voetballers als tolk te kunnen bijstaan. Het eerste onderzoek naar het ge bruik van de doping heeft een negatief resultaat opgeleverd. Bij geen van de zestien onderzochte spelers Duitsers Brazilianen, Engelsen, Huigaren, 'Noordkoreanen. Uruguezen, Russen en Zwitsers) kon het gebruik van opwek kende middelen tcorden aangetoond. Voor de zwarthandelaren schijnt het wereldkampioenschap een slechte zaak te worden. Het aantal verkochte kaar ten blijkt n.l. veel hoger te liggen dan het anntal toeschouwers. Zo werden voor de wedstrijd Frankrijk-Mexlco 75,000 knarten verkocht en kwamen cr slechts 55.000 mensen kijken. Nu zullen er waarschijnlijk wel veel mensen van wege de regen zijn thuisgebleven, maar desondanks zal een groot deel van de ongebruikte kaarten wel aan zwarthandelaren hebben toebehoord. De genen die dus op deze wijze rijk wilden worden van de strijd om de Coupe Ju les Rimet komen (vooralsnog) bedrogen uit. Examenregeling havoseholen DEN HAAG (ANP) Voor de h.a.v.o.-scholcn is de volgende eindexa- menregellug ontworpen. De elndexa- menvakkeji zijn Nederlandse, Franse, Duitse en Engelse taal en letterkunde, aardrijkskunde, geschiedenis en staats inrichting. v\iskunde. natuurkunde, scheikunde, biologie, economie en han delswetenschappen en recht. Het exa men omvat voor elke kandidaat zes van deze vakken. In elk geval moeten de Nederlandse taal en letterkunde en één van de drie moderne talen en de letterkunde daar van tot het examen behoren. De kandi daat is vrij In de keuze van de overige vier examenvakken, tenzij het beschik baar aantal lesuren de school er toe doen besluiten de vorming van groepen leerlingen in de vierde en vijfde klasse enigszins te bepbrken. Dtt zou er tóe kunnen lelden, dat bijvoorbeeld 'n leer ling een „tweede keuze" moet maken voor het geval de eerste keuze niet ver wezenlijkt kan worden. Leferlnfr naar EHolroUk UTRECHT - De eredivisieclub Ellnk- wtjk heeft de 24-Jarlge rechtsbuiten Henk Leferlnk van Alkmaar gecontracteerd.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 11