HALO DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 JULI 1)1 Oud-raadslid A. F. Ruyssenaars (Alphen a. d. Rijn) 75 jaar De heer Adrlanus Frederik Ruysse naars, een verdienstelijk man op paro chieel, gemeentelijk, sociaal, maat schappelijk en onderwijsgebied te Al phen aan den Rijn, hoopt zaterdag 16 juli a.s. 75 Jaar te worden. Deze feest dag kan voor de heer Ruyssenaars niet binnenskamers blijven. Hij was tot 1962 gedurende 27 jaren lid van de gemeente- In verband met de gezondheidstoestand van zijn echtgenote, woont de heer Ruys senaars sedert februari 1963 in het Sint Josephpension, waar hij nog dagelijks voor velen in en bulten het pension een vraagbaak is in vele aangelegenheden. Moge zijn werkzaam en verdienstelijk leven uit vele kringen een dankbare weerklank vinden op zijn 75e verjaar dag. Nieuwe pastoor in Boskoop Tot pastoor van Boskoop is benoemd de zeereerw. heer C. P. van Dam. Cornells Petrus van Dam werd ge boren 11 juli 1920 te Delft. Op 22 september 1945 werd hij pries ter gewijd en daarna benoemd tot kape laan te Kwadendamme. In Juli 1946 werd hij benoemd tot leraar van het seminarie ..Hageveld", in 1961 van „Leeuwenhorst". Hij doceerde, in het bezit van het betreffende M.O. diploma, aardrijkskunde. Op „Leeuwenhorst" werd hij reeds spoedig prefect, d.w.z. belast met de dagelijkse zorg en geestelijke begeleiding van de leerlingen. Vele jaren was de weleerw. heer Van Dam tevens assisterend kapelaan, eerst in Overveen, later in Hillegom, waar hij iedere zondag de predikaties hield. Succes Boskoopse verkenners Door een patrouille van de Katholieke Verkenners te Boskoop werd, na gehou den selectie-wedstrijden, deelgenomen aan de provinciale wedstrijden te 's-Gra- venzande en op Zestienhoven. Het doel van deze wedstrijden is de Verkenners vaardigheden te toetsen. Het program ma bestaat uit: het maken van een verslag, sportwedstrijden, vaardigheids wedstrijden en goed kamperen (tent op zetten, kampvuur maken enz.). Van de 12 deelnemende patrouilles eindigde Boskoop met grote voorsprong als nummer één. Door dit behaalde re sultaat zal de Boskoopse patrouille voor de provincie Zuid-Holland worden afgevaardigd naar de landelijke wed strijden, welke zullen worden gehou den te Overasselt, medio augustus a.s ALPHEN AAN DEN RIJN Zondag vertrokken 29 jongens met 3 leiders in opgewekte stemming, nage wuifd door vele ouders en enkele be stuursleden vanaf het Kerkplein naar het prachtige jeugdsportkamp van de NKS te Weert. Om half zeven kwam het gezelschap op Tranchee aan. Dat de eerste nacht nog wat onwennig was bleek wel, want Piet van Wouw was om 4 uur al met enkele jongens op stap, heerlijk .genietend van het Limburgse landschap. Hetzelfde overkwam de lei ders Chris Bierman en Henk van de Berg, die beiden al vroeg „uit de ve ren" werden gehaald. Het weer werkte maandag niet zo mee. Er is heel wat water gevallen, maar ondanks alles toch een geslaagde dag met heerlijk zwem men, veel sport en wisselende successen, Avonds bestond er gelegenheid de we reldkampioenschappen voetbal op de te levisie te volgen. Er waren ongeveer 200 jongens. De buitenlucht had kenne lijk teveel gevergd, want tijdens de twee de helft waren er niet veel jongens meer aanwezig en lag menigeen al heerlijk te snurken. Het weer van dinsdag was heel wat beter. Hoewel veel wind, deed het zonnetje toch veel goed. We kregen die dag tevens bezoek van mijnheer Godijn en echtgenote, die uitbundig werden ont vangen. Na de lunch was het wandelen geblazen, hetgeen de slaaplust na zo'n wandeljng weer ten goede zal komen. De kok doet zyn uiterste best en de stemming blijft prima. Hartelijke groeten de jongens. de leiders i NOORDEN Uitslagen wedvluchten Wedvlucht vanaf Ruffec; afstand 761 km, gelost om 6 uur; deelnemers 84 duiven. Aan komst le duif 17.31. Snelh. Ie duif 1102 m. per min. De uitslag: Gebr. Spring in 't Veld 1, 7; Gebr. Ooster man 2, 4, 5, 8, 20; C. Verduün 3, 17; P. Groeneveld 6. 14; P. de Rooy 9; J. Tijsterman 10, 11, 12, 15, 18; Gebr. Bos 13; J. Ruiterman 16; B. Aartman 20. Wedvlucht vanaf Duffel, afstand 120 km. Gelost om 12 uur; deeln. 536 duiven; aankomst le duif 13.31 uur; snelheid 1329 m. per min. De uitslag was: Gebr. Spring in 't Veld 1. 8; Gebr. Oosterman 2; J. Ruiterman 3, 6; P. Groeneveld 4. 5, 8, 16; J. Verhagen 7; S. Verduijn 9; L. van Zwieten 10, 11, 15, 20; Gebr. Vonk 12, 17; F. Zalm 13; J. Lek 14; S. Pieterse 19. LISSE Spoedeisende raads vergadering in Lisse De raad der gemeente Lisse is woens dagavond in korte vergadering met spoedeisend karakter bijeen geweest. Wegens verblijf van burgemeester Mr. T. M. J. de Graaf in het buitenland werd de vergadering voorgezeten door de loco-burgemeester wethouder A. J. Mesman, die na opening met het ambts gebed als enig agendapunt aan de orde stelde het aangaan van een geldlening groot 460.000,— bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Dit bedrag is bestemd de financiering van de omschake ling op aardgas. In 1965 werd voor de omschakeling op aardgas een crediet gevoteerd van 925.000,Van dit be drag werd 300.000,door Ged. Staten Zuid-Holland goedgekeurd, omdat in de vaste financiering daarvan was zien. Voorts kan de gemeente Lisse rekenen op een uitkering van de Gas unie van 50,per aansluiting ofwel totaal bij 3300 aansluitingen een be drag van 165.000.welk bedrag ter dekking van toekomstige exploitatiever liezen dient, doch kan als financierings middel voor de te doene investeringen worden gebruikt. Derhalve resteert nog te financieren een bedrag van 460.000.- rvan thans een geldlening wordt aangetrokken per 15 juli 1966 met een looptijd van 25 jaar tegen een rente van 7 per jaar. De Raad ging met dit voorstel accoord. C.A.J. ACTIEF TE LISSE Door het „Comité Activering Jeugd werk" (C.A.J.werden pogingen in het werk gesteld om prettige afleiding voor de jeugd tijdens de vacantie te organi seren. Het C.A.J. kan nu mededelen, dat men er in is geslaagd een Puzzeltocht voor de jeugd op de gewone fiets te houden, waartoe welwillend medewer king wordt verleend door de Solexclub „Bollenstreek" wat het uitzetten van de puzzeltocht betreft en daar in goede or ganisatorische handen is te noemen. In samenwerking met het C.A.J. zal deze puzzeltocht worden gehouden op zater dag 6 augustus a.s. in de middag. De gehele jeugd van Lisse kan zich hiervoor aanmelden bij de volgende adressen Bloemenmagazijn Grimme (Heereweg) en Boekhandel „Volharding" (Kapel- opengesteld tot zaterdag 30 juli. doch het is gewenst dat men zich tijdig op geeft. Voorts zal door het C.A.J. in samen werking en met organisatie van de vis club „Advendo" in de tweede helft van Augustus een viswedstrijd voor de jeugd worden gehouden. Wanneer er veel deelname blijkt te zijn worden twee wedstrijden gehouden op zaterdagmid dagen 20 en 27 augustus. Voor de vis wedstrijden kan men zich opgeven bij de firma Tissing in de Kanaalstraat HAARLEMMERMEER Geboren: Martin z.v. T. Reurekas en L. de Bon; Paulus Johannes Maria, z.v. A. M. Milatz en F. C. Kuijer; Amber Jeanette Christine, d.v. H. de Haan en en W. J. Heisterborg; Margriet, d.v. J. Wilderom en R. F. N. Kroon; Adriana Cornelia Maria, d.v. J. C. Luijckx en C. C. M. van Groeningen; Anna Grietje, d. v. P. C. H. Kuiper en A. J. van Sleen; Angélique Maria, d.v. J. C. Vermast en J. C. M. v. Dam; Johannes Jacobus Ber- nardus. z.v. J. J. F. Mooijekind en A. I. M. Wijfjes; Alexandra Jacoba, d.v. A. Te 's-Gravenhage slaag- sehregardus en J. C. Veenman; Hendrik, Nierop voor de akte BODEGRAVEN *gd. Aan de Rijksunivei J. K. Koetsier en G. de Vries; Mary Margaret, d.v. J. H. B. Kesseler en A. M. Krljnen; Hans, z.v. C. M. P. v. Alp hen en L. G. v. d. Hek: Brenda Philo- mée. d.v. W. P. M. Booms en C. v. d. Leur: Guusta Emma, d.v. J. Imanse en heer S. J. Brunla. HAZERSWOUDE MEISJESCLUBS OP VACANTIE Ondertrouwd: Joseph Marie Braat, 21 jaar, en Hubertha Margaretha Alina Munsterman, 20 jaar; Martinus Cornells van der Marei, 22 jaar, en Theodora Agatha Vastenhout, 23 jaar; Thomas Martinus Vastenhout, 20 jaar, en Johan- na Simona Maria Witteman. 19 jaar, De stemming onder de ruim negentig Jfm van 23 f en Eleonora leden ven de Groenendijk* meisjesclub» I Catc(lia Wermenhove„, 21 jaar; Hans [end, «O sehrijft peetoor L. Ai- Adrlaan vink Jaar e„ E|isabeth vanul' hrt Gelderse Wgchen. H« Hendrlka Koo() 19 Ja Johanne. Ger- -n-"™"" hardus Andreae, 20 jear. en Lilian Her- maniaes, 18 jaar; Willem Franz is uitstekend, zo schrijft pastoor L. Al- vanuit het Gelderse Wijchen. Het is zelfs geen spelbreker geweest I sinds de clubs zaterdag jongstleden vakantie zijn. Zaterdag werden allen, een leuke reis, hartelijk welkom geheten door de familie A Willems. Zondag toverden de meisjes, na de viering van de speciale tienermis, de koestal om in een ordentelijke eetzaal, die overigens gedeeld moet worden met vier paartjes boerenzwaluwen. In de avonduren was er weer het nodige amusement te bele ven. Geslapen werd er niet zo best, want er bevond zich een heks onder onze buren, aldus pastoor Alberti. Maandag: slecht weer, maar. drie jarigen, dus toch feest Regenprogram ma's uit de koffers opgediept en een traktatie deed wonderen Dinsdag, na het hijsen van de vlag en inspectie van de slaapzalen, allen de vrjje natuur in Sommigen doen geheim zinnig stil er broeit iets Aldus pastoor Alberti van de Groenendijk. de c Het C.A.J. heeft besloten voor de rijwiel- puzzeltocht en de viswedstrijden mooie prijzen beschikbaar te stellen. Nadere mededelingen over startplaat sen enz. volgen nog. BLOEMBOLLEN VEILING Voor de eerste leverbare veiling van dit seizoen was een zeer grote belang stelling, alle plaatsen in de veilingzaal waren bezet. De aanvoer bedroeg onge veer 1000 mand. in hoofdzaak tulpen. Alles werd vlot verkocht. z. 12 6.90 7.05 12.30 10.15 14.25 5.55 6.50 920 5.50 wyk. 30 jaar, en Anna Wilhelmina Pe- tronella van der Groef, 20 Jaar; Petrus Augustinus Nicolaas Daal man, 23 jaar, en Johanna de Cloe, 20 jaar. Getrouwd: Simon Maria Velzeboer er Catharlna Johanna Maria Olsthoorn; Josephus Pastijn en Cornelia Petronella Box; Johannes Jacobus Hendrlkus Ar- noldus Bulters en Clasina Helena Ster- kenburg; Franciscus Steenbrink en Je anette Cornelia van Dijk; Peter Tensen en Louize Maria van der Maarl; Marinus Jacobus Beerendonk en Maria Hendrika Wilhelmina Scheurs; Tom van Beek en Geertrudis Cornelia Maria Koomen; Ha- bertus Ubink en Johanna Petronella Martina Breed; Willem Mantel en Nellv Carolina Albertine van Oosten; Hendrik Pieter de Cloe en Maria Elisabeth Huijs- mans; Antonius Wouter van der Velde en Alida Johanna Griekspoor; Leln A- driaanse en Jannetje de Jonge. Overleden: Konst, Josephina Catharl na Petronella. 9 jaar; den Dekker, Jo- Opvoering operette - Hedenavond "J"™' £eh' 8 uur wordt in lie; Parochiehuis, bg I Bew. met B. H. Nagtegul: Albere, Cor- gelegenheid van het afscheid KATWIJK AAN DEN RIJN rip i nelia Gijsberta, 86 jaar. geh. gew. met usde^kJas*der St. "josephschoof een I v'anJP^fe!: enneulen. Pieter. 67 operette opgevoerd door leerlingen j 3aar- S«h. met J. S. Verbrugge van de school. De leiding deze I operette is in handen van één der onderwijzeressen, mevr. Verlaak. Af gaande op de intensieve voorberei dingen belooft dit voor de zesde klas- sers en hun ouders een genotvolle avond te worden. Een herhaling van deze operette zal plaats vinden a.s. vrijdagavond 15 juli a.s. om half acht, eveneens in het Parochiehuis. Dit, om ook overige scholieren en oudere be langstellenden de gelegenheid te geven deze operette te zien en te beluisteren. Het belooft alleszins de moeite waard te zijn. NOORD WIJK Geslaagd. Aan de Rijksuniversi teit te Utrecht slaagde voor het kan didaatsexamen rechtsgeleerdheid mej. J. A. Kruyt. WASSENAAR Geslaagd. Aan de Rijksuniversi teit te Utrecht slaagde voor het kandi daatsexamen rechtsgeleerdheid de heer D. T. S. Volker. AFSCHEID VAN WETHOUDER STEENMETSER EN 6 RAADSLEDEN IN GEMEENTERAAD OEGSTGEEST Tulpen z. 12 z. 11 Apeldoorn Lefeber's Favourite Apricot Beauty Brasilia Dante Olaf Oxford Paul Richter Remagen Gudoshnik Crocussen: Flower Record zift 9-10 3.35: idem zift 8-9 2 60: idem zift 7-8 1.80. Jeanne d'Arc zift 9-10 3.35; idem 8-9 2.35; idem 7-8 1.60; Niggerbey zift 7-8 2.35; Purpurea zift 9-10 3.90; Re membrance zift 9-10 3.25; idem 8-9 2.60. Bijgoed: Colchcum Aut. Major 24/ op 19: idem 20/ 16: idem 18/ 9.10. Eranthus Hyemalis zift 4-5 3.50. KATWIJK VERREERSPERIKELEN Op de hoek Schoolstrat-Zuidstraat werd de 18-jarige P. v.d. Oever met zijn bromfiets geschept door een volkswa genbusje, bestuurd door rle 27-jarige Gerrit Ouwehand, eveneens uit Katwijk, toen eerstgenoemde geen voorrang ver leende bij het oversteken van de weg. De bromfietser brak hierbij de linker voet. Op het beruchte kruispunt Provincl- aleweg-Molentuinweg is gisteren een volkswagenbusje enkele malen gekan teld. toen de bestuurder, de 23-jarige Antoon van Duik, afremde voor de krui sing en daardoor in een slip geraakte. Zelf liep de bestuurder geen letsel op. Zijn broer Cornelis den Duik (28» die naast hem zat. bekwam een snijwonde in de hals en inwendige pijnen. Laatst genoemde werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht voor onder- Tentoonstellingen Rijksmus. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur. Gem. museum „De Lakenhal, Oude Singel 28. Tent. Gabriël Metsu. Tot 5 sept. Dag. v. 10-17, zondag 13-17 uur. donderdagsavonds 20-22 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11), Tot 8 juli „10x10", schilderyen en beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond. en maand, gesloten. Na afloop van de gisteravond gehou den raadszitting te Oegstgeest nam burgemeester H. L. du Boeuff afscheid van de raad In z'n oude samenstelling. Bovendien zal een zevental raadsleden in september a.s. niet meer op de hun vertrouwde raadszetel terugkeren. Hun plaatsen zullen dan ingenomen worden door de nleuwgekozenen, waarvan een commissie uit de raad de geloofsbrie ven onderzocht. Mevrouw O. J. Sam- kalden trad als woordvoerster op met de verklaring dat de antecedenten In orde waren bevonden en stelde voor de nieuwe raadsleden te benoemen waar mede men akkoord ging. Van enkele vertrekkende leden waren de echtge noten aanwezig. Na een zittingsperiode van 8 jaar zal ook wethouder J. F. M. Steenmetser af treden, vanwege het bereiken van de door de KVP gestelde leeftijd. Burgemeester H. L. du Boeuff ver klaarde dat het aan het einde van de zittingsperiode het niet prettig was af scheid te moeten nemen. „Er was spra ke van een plezierig samenspel". Hij dankte allen en bracht hulde voor de bestuurlijke arbeid die men verricht had in het belang van de gemeente. „De wijze van uitoefening was een sti mulans voor het college van B. en W." Na dit „collectieve dankwoord", richt te de burgemeester zich tot de schei denden persoonlijk. Offensief. In tegenstelling tot zijn voorganger voerde de heer Bouland altijd een of fensief beleid. Er was veel felle bewogen heid ais hij zijn gedachten in de raad neerlegde." Capaciteiten. De heer Van Uythoven (P. v. d. A.) gaat eveneens heen wegens het berei ken van de leeftijdsgrens. De burgemeester vroeg zich af of de leeftijdsgrens nu eigenlijk wel gebo den was. aangezien de heer Van Uytho ven echt een raadslid is waar men nog veel van zou kunnen verwachten. „U bent nog in het volle bezit van uw capaciteiten. U was specialist bjj uitstek op het gebied van de sociaal-economi sche kant." De heer Van Nieuwkoop (PC): „U bent een bijzonder goed raadslid ge weest, u was serieus, ijverig, nauwlet tend en overwoog uw woorden." „Let Uw f „U kunt trots zyn". In de eerste plaats tot wethouder J. F. M. Steenmetser. (Openbare Werken). „Al is het afscheid in het college van B. en Wa pas over enkele weken daare vanavond is het dan toch in de raad! Spreker somde de diverse commissies op waarin wethouder Steenmetser een functie vervulde en noemde het optre den als loco-burgemeester, hetgeen u met grote ijver en plichtsbetrachting ver vulde. U kunt trots zijn op uw acht jarig wethouderschap, waartoe u des tijds direkt werd gekozen, hetgeen niet gemakkelijk voor u was omdat u niet kon bogen op ervaring als raadslid. Aan de ene kant was dit 'n nadeel, maar voor het college een voordeel. U had "niet de remmingen van een politiek ge schoold raadslid, u kwam met kersverse nieuwe ideeën en initiatieven. De raad I heeft u niet kwalyk genomen dat u niet i als raadslid u visie kon geven, getuige uw herverkiezing vier jaar geleden. Hoe ondenkbaar het is. u bent aan leef tijdsgrens gebonden. Namens de raads leden. het college van B. en W., de ge- meenteiyke staf en mezelf zeggen wij u hartelijk dank voor 't liefdelijke enthousiasme by de uitoefening van uw functie. Wij hopen dat u met vreugde, liefde en dankbaarheid zult terugden ken aan het bestuur van de gemeente." De burgemeester betrok ook de echt genote van wethouder Steenmetser, die bij de plechtigheid aanwezig was, in de hulde. „Wij zijn' u dankbaar dat u een stimulans bent geweest bij de uitvoe ring van het werk van uw man". Gave. Do fraktievoorzitter van de KVP mr. J. Bergmeyer maakte sinds 15 okto ber 1952 deel uit van de raad. Ook hem werd veel lof toegezwaaid door de bur gemeester. „Er is een eigenschap die ik nog niet genoemd heb, en daarin onderscheidt u zich van alle anderen en dat is dat u bij uitstek de regels van het politieke spel aanvoelt en weet te be- spele.n. Een verdienste? Ik weet het niet, het is een gave die u uitgebreid hebt in het belang van de gemeente." Spreker achtte t.z.t. een terugkeer in de raad van de heer Bergmeyerf tot de politieke mogeilijkheden. Universeel. De thans zitting hebbende leden van de VVD-fractie treden allen af. Met name ook mevrouw P. H. Smits—Wit vliet. ,,U hebt een grote universele be langstelling", prees de voorzitter haar. zestien jaar geleden toen ik mijn func tie als burgemeester van Oegstgeest aanvaardde was u al een centrale fi guur in het gemeenteleven. Mevrouw I Kramers was het eerste vrouwelijke raadslid en U het tweede". De burge- I meester bood haar vervolgens een fraai bloemstuk aan. j Zich vervolgens tot ir. Dunné wen- dende: „U bezat de eigenschappen om i het nestorschap met grote waarde en j waardigheid te vervullen." I De heer J. Bouland, die zich heeft te- ruggetrokken uit de raad, was helaas j gisteravond niet aanwezig. Het college sprak bij monde van de burgemeester i echter haar erkentelijkheid uit Wethouder Steenmetser sprak een woord van dank en afscheid tot allen. „Het was een moeilijke tijd, het begrip annexatie liep er als een rode draad doorheen. Op de eerste dag voelde ik aan dat Barbertje moest hangen, maar dat hij nog leeft hebben wij aan u te danken, mijnheer de burgemeester. Spr. wenste zijn opvolger geluk met het feit dat deze zich de eerste tijd om trent de annexatie geen zorgen behoeft te maken. „Doch, weest waakzaam, want het zal wel voorlopig zijn." Wethouder Steenmetser bedankte voorts wethouder Van der Voet voor de prettige samenwerking, de gemeentese- cratris J. de Visser, de dir. van gemeen tewerken de heer J. van Gorkum, de ambtenaren van gemeentewerken, de ad judant van de Rijkspolitie de heer A. Koerten en het korps Rijkspolitie, de pers (met name de Oegstgeester Cou rant) en alle Oegstgeestenaren met be grip voor het gemeentebestuur. „Zwanenzang". Namens alle andere scheidende raads leden sprak de heer v. Dunné de „Zwa nenzang". Hij noemde in dit verband de nieuwe •aadsleden „lelijke jonge eend jes" waarvan hij hoopte dat ze tot „zwanen" zouden uitgroeien. „Hartelijk dank voor uw afscheidswoord", zo be sloot de nestor van de raad. VOORSCHOTEN DANKWOORD AAN SVLV Voorschoten, 13 juli Steeds Voor Linke Voorzetten Wat een sportvereniging, wat een elftallen, wat een jeugdleiders. Daar zit leven in. En bij dat alles nog een groot medeleven voor hun missionaris sen. De scheidende voorzitter, de heer Jansen gaf mij zijn afscheidscadeau. (10 voor SVLV). De vergadering volgde met een ruime collecte (2— 0 voor SVLV). Bovendien zal nog een wedstrijd worden georganiseerd ten bate van mijn missie in de Kongo (3 0 voor SVLV). Beste mannen, mijn hartelijke dank. Nog meer zulke zetten en ik zal enige daklozen onderdak kunnen geven. FATHER JAN SMIT. „Kring om de maan, dat kan nog gaan, maar kring om de zon, daar huilen vrouwen en kinderen om" 300 jaar geleden, bij de stichting van het gebouw, waarin nu De Leid* Courant gevestigd is, was er voor het zeemansgezin inderdaad reden on angstig te z(jn. Het verschijnsel, dat men halo noemt (de kring om de zo: of de maan, die volgens deskundigen veroorzaakt wordt door breking of terugkaatsing van het licht door ijskristallen in de atmosfeer), wijst op het naderen van een depressie, dus op regen, wind of storm. Nu zeilschepen vrijwel uitsluitend voor sport of plezier gebruikt worden Is er voor zeevarenden misschien wel enig gevaar, maar in ieder geva] geen reden om vooraf al te huilen. Voor vakantiegangers kan eeD depressie minder prettig zijn, summing behoeft er beslist niet onder te lijden, immers zonder enige koste: 1 voor buitenland alleen de porto ZENDEN WIJ VOOR ONZE ABONNEES NAAR HUN VAKANTIE-ADRES Zowel bij goed als slecht weer kunnen zij van deze voortreffelijke krant genieten. Honderden nieuwe abonnees werden door abonnees aangebracht; nog slechü korte tijd ontvangt U voor iedere nieuwe abonnee, die U op De Leidse Courant (thans de mooiste krant van deze streek) aanbrengt ons JUBILEUM SCHRIJFBLOK met het unieke Leidse Courant-speldje Ondergetekende: adres: plaats: datum: geeft als abonnee van De Leidse Courant op: adres: naam plaats: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht I OEGSTGEEST Geboren: Josephus T. M. z.v. J. J. C M. Oddens en T. G. J. E. Kessels; Theodorus A. z.v. J. N. Hoogenboom en T. van Steijn. Ondertrouwd: G. J. Verschragen en M. C. van Dongen; A. R. Bijkerk en B. C. M. de Wolff; G. J. C. Verhagen en I. D. Dofferhoff; K. F. van Ve- netiën en I. Andriessen. Getrouwd: T. J. Boting en J. N. C. Onderwater; H. de Raaf en J. de Kluijver; G. H. Renes en T. van Suij- lekom; M. Bouman en T. W. Hooger- dijk. LEIDEN AFSCHEID KAPELAAN ROHDE VAN DE L0DEWIJK-PAR0CHIE SCHENKING VAN METSU-SCHILDERIJ AAN LAKENHAL Door Nijstad Antiquairs N.V. te "s-Gra venhage wordt een stilleven van de schil der Gabriël Metsu te koop aangeboden voor een bedrag van 75.000. In het besef, dat het van bijzonder be lang is bedoeld kunstwerk van deze van oorsprong Leidse meester voor de stede lijke verzameling te verwerven heeft de Vereniging van Belangstellenden in de Lakenhal een aktie ontplooid teneinde aankoop van het schilderij mogelijk te maken om het daarna ten geschenke te kunnen aanbieden aan de gemeente. Behalve dat de vereniging zelf een bedrag van 5000.— beschikbaar stelt, waartoe zij mede in staat is gesteld door een gift van de Kamer van Koophandel van 2500,heeft zij een aantal Leidse bedreven bereid gevonden tot een bedrag van 41.250 in de aankoopkosten bij te dragen. Voorts heeft de vereniging „Rembrandt" besloten voor het onder havige doel een bedrag van 15.000 te voteren. In totaal ontbreekt thans nog een bedrag van 13.750. De initiatiefnemers zouden gaarne zien, dat van dit restant een bedrag van 10.000 voor rekening van de gemeente wordt genomen. De alsdan nog ontbre kende middelen vertrouwt men nog op andere wijze b(jeen te kunnen brengen. B. en W. zQn van mening, dat dit lof waardige particuliere initiatief bijzon dere waardering verdient en dat het ten geschenke aangeboden schilderij onder grote dank dient te worden aanvaard. Wat de gevraagde bijdrage van de ge meente betreft, zouden wfj willen voor stellen deze te stellen op 13.750, of zoveel minder als nodig mocht biyken te *yn. Enkele honderden, collega's uit het dekenaat, vertegenwoordigers van ver enigingen en organisaties, de kerkmees ters. vrienden en kennissen ook zeer jeugdigen hebben gisteren in rest. Van der Heyden afscheid genomen van kapelaan J. A. M. Rohde, die meer dan vyf jaar kapelaan in de Lodewijkparo- chie was en onlangs werd benoemd tot pastoor van de parochie Onbevlekt Hart van Maria te Hoogvliet. Bij het afscheid zijn ook vele waar derende en vriendelijke woorden gespro ken. Allereerst door deken W. P. M. Haring, die vol bewondering geconsta teerd had, dat kapelaan Rohde in zyn Leidse jaren niet was gaan „uitdryven". Hoewel altyd gedacht en venvacht werd dat een pastoorsbenoeming niet lang meer op zich zou laten wachten, bleef kapelaan Rohde altyd de hardwerkende kapelaan, die nimmer een zweempje van „pastoorskoorts" vertoonde. De deken sprak ook vol dankbaarheid over de vriendschap, die van de scheldende ka pelaan was uitgegaan, zyn grote bijdra ge in het scheppen van de goede ver houdingen op de pastorie. Kortom: de deken stak het niet onder stoelen of banken, dat kapelaan Rohde een lege plaats achter laat in de pastorie. De be noeming, aldus de deken, heeft lang op zich laten wachten kapelaan Rohde heeft vorig jaar immers al zyn zilveren priesterfeest gevierd doch uit de be noeming te Hoogvliet mag men afleiden dat mgr. Jansen terecht heeft in kapelaan Rohde. Hoewel de nieuwe pastoor kan starten in een nieu we kerk „geen zorgen over een kerk gebouw, wellicht wel over de schulden last" kan de Hoogvlietse parochie gelegen in de dynamische Europoort, niet direct als gemakkelijk betiteld wor den. Het is een gebied-in-beweging met grote en moderne stadsuitbreidingen. Deken Haring sprak de wens uit. dat kapelaan Rohde zich spoedig in zyn nieuwe standplaats zal kunnen thuis- voelen en vruchtbaar zal mogen werken. Omdat verhuizen ook bedstro kost en om tevens de waardering ook stoffeiyk te laten blijken overhandigde de deken namens het kerkbestuur een bedrag on der couvert aan kapelaan Rohde. Voor dat de talrijke aanwezigen de gelegen heid kregen afscheid te nemen hy mocht daarbij ook vele cadeaus in ont vangst nemen dankte kapelaan Rohde al zijn Leidse vrienden voor het vertrou wen, dat men hem heeft willen geven. Dank aan de deken voor zyn voorbeeld als zielzorger, zijn harteiyk contact op de pastorie, dank ook jegens de collega kapelaans. de zieken, de zusters van de Mulo-school, de parochieraad en de me dewerkers van de milieumissie. „Het werk in Leiden heeft me goed gedaan, ik mocht meewerken in een sfeer van elkaar aanvoelen en aanvullen. Hopen- lijk zal ik in Hoogvliet dezelfde mooie en tegelijk onvergeteiyke ervaringen op doen". Op de Hooglandse Kerkgracht Btsl gistermiddag om twee uur een aull Jawel, stond. Want om drie uur was tl foetsie. Zomaar meegenomen door cl een of ander die blykbaar sterk behotl te had aan een illegale handeling. M g wordt daarom verzocht uit te kijka naar een blauwe Volkswagen bouwja '64. met het kenteken HN 55-72. Accordeonmuziek in St. Lodewijkskerk Vanmorgen weerklonk in forse accori on-accoorden het preludium in fuga ini;^ moll van Matyas Seiber in de Lodewijn j kerk. Reden van deze voor een kerk I nieke instrumentale bezetting was S huwelijk van de heer Verver met ndg Edelaar. De heer Verver is namelijk A van het Leids accordeonorkest „N-c landia" en zijn mede-orkestleden bipj den besloten om zyn huweiykslniep ning met eigen, vertrouwde middelen- te luisteren. Behalve instrumentaal werd de pl«' tigheid ook vocaal door het orkest e) geluisterd, namelijk by monde van H heer F. Houps, die het Ave Maria zon:. Het in 1953 opgerichte orkest, dat ond' leiding staat van de dirigent, de heerl Boellaard, vertrekt zaterdag a.s. nw Trossingen in Duitsland, van waart! men een tournee zal maken. Het p»»P trouwde paar za^ deze reis als onderd' van de huwelyksreis meemaken.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4