9e£eidóc0omci/nt Nederland moeiteloos in de finale Joodse graven in Mannheim geschonden INSCHRIJVING ST.-PIETER Middelbare Handelsavondschool LOU VAN REES: Zo winnen is echt niet Volgend jaar kansen voor anderen leuk meer TELEVISIE RADIO PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 14 JULI 1966 KNOKKE-FESTIVAL Trage voortvarendheid MINISTER Smallenbroek werkt „met voortvarendheid" aan de samenstelling van de commis sie, die te zijner tijd de achter gronden gaat onderzoeken, die hebben geleid tot het ontslag van de Amsterdamse hoofdcommis saris Van der Molen. De Tweede Kamer blijkt dat ministeriële tempo niet te overschatten, ge zien het besluit de Kamervoorzit ter te machtigen een bijzondere commissie samen te stellen voor het geval de met zoveel voort varendheid samengestelde commis sie van onderzoek erin zou slagen nog tijdens het reces van de Kamer een tussenrapport uit te brengen. De vakantie van de hoofdcommissaris en zijn gezin zal wellicht wat in de knel komen, de vakantie van de Kamerleden is in ieder geval gered. NA lang gezwegen te hebben heeft hoofdcommissaris Van der Molen in het interview met Elseviers Weekblad zijn hart ge lucht over burgemeester Van Hall, minister Smallenbroek en de Twee de Kamer. In de tien jaar dat hij hoofdcommissaris is geweest heeft hij geen enkele maal een vertrou welijk gesprek onder vier ogen gehad met zijn hoogste chef, zo stelt de heer Van der Molen. Be langrijke voorstellen werden door de burgemeester onder tafel ge werkt. Om te ontkomen aan de achterklap en het geïntrigeer van de grote stad heeft de hoofdcom missaris enkele jaren geleden ge probeerd burgemeester te worden van Vlagtwedde. De heer Van der Molen heeft gezegd diep gegriefd te zijn door de wijze waarop hij door minister Smallenbroek en de Tweede Kamer is behandeld. Sinds gisteren zal hij door de gang van zaken in de Kamer nog gesterkt zijn in die overtuiging. Na kennisname van de verklaringen van de heer Van der Molen had het immers ook j voor de Tweede Kamer langzamer- hand duidelijk moeten zijn gewor- j den, dat zij in deze zaak een ver- gissing had begaan. telijk goedgemaakt kunnen worden als de Kamer gisteren als nog had besloten zélf een onder zoek in te stellen naar de moeilijk heden bij de Amsterdamse politie in plaats van dat onderzoek over te laten aan minister Smallenbroek die zelf partij is. De Tweede Kamer heeft daartoe volledig het recht. Van dat recht (van parlementaire enquête) wordt evenwel weinig gebruik gemaakt. Men vindt het kennelijk wat onaardig tegenover bevriende bewindslieden. Over het funeste effect dat haar houding op de man in de straat moet hebben maakt de Kamer zich kennelijk minder zorgen. K.V.P. en P.v.d.A. zijn na de verkiezings nederlagen van dit jaar tot het inzicht gekomen, dat zij te weinig aandacht hebben besteed aan de zorgen en klachten van de indivi duele burger. Ze hebben beter schap beloofd. Men moet echter niet denken dat de kiezer zich in vertrouwen tot „zijn" Kamerlid, tot het parlement, zal wenden, als hij ziet hoe zelfs een hoofd commissaris van politie voor de leeuwen wordt gegooid, omdat dat politiek beter uitkomt. Vanavond in dc ether; Het toneelstuk, dat de K.R.O.-t.v. vanavond op* het scherm brengt, is van Engelse origine. Het is het verhaal van een jonge vrouw, Miranda,* die in een hotel op haar man Frank Taylor* zit te wachten. Door een naamsverwarring komt zekere Fred Taylor, een reiziger in speelgoedbeesten. Er ontstaat zo'n gecompliceerde situatie, dat de handelsreiziger die aanvankelijk wel plezier heeft in de onverwachte ontmoeting er op het laatst niets meer van begrijpt en blij is te horen, dat Frank in aantocht is. De belangrijkst^ rollen in dit t.v.-spel onder de titel „Miranda en de speelgoed- J man" worden vertolkt door Hetty Verhoogt en John Lanting. De regie wordt gevoerd door Paul Pouwels. (Nederland I, 21.20). „Miranda en de speelgoedman t zij in contact met c „Li-La-Lo cabaret De A.V.R.O.-t.v. zendt vanavond onder de titel* „Li-La-Lo" de eerste van een uit twee delen bestaand jiddisch cabaretprogramma uit. Wie het „Li-La-Lo"- cabaret uit Amsterdam wel eens met een bezoek J vereerd heeft, weet hoe het er toe gaat. Zo plezierig, gemoedelijk en vakkundig, dat negen van de tien bezoekers met veel genoegen hun waardering voor deze avond neerschrijven in het gastenboek van Jossy en Jacques Hallaqd. Beiden dragen ook vanavond zorg voor een aantal liedjes en conferences, te weten: „Misphoge", „Jiddische Mamme", „Hanaawan Babanot", „Ali le marchand des tapis", „Mijnheer Tinnef", „Aleph Beiss" en „Mazzel en Broche". Produktie en regie: Karei Prior. (Nederland II, 20.30). Concertgebouworkest to.l.v. Bernard Haitink Antiekbeurs groot succes DELFT (ANP) De Oude Kunst- en Antiekbeurs le Delft in het Prinsenhof, die gisteravond gesloten werd. Is tijdens de drie weken dat zij gehouden is door 34.219 personen bezocht. Dit Is 33 procent meer dan vorig jaar, welk getal ongeveer gelijk was aan het aantal van 1964. Dit deelde de heer H. M. Cramer, voorzitter van de stichting Oude Kunsl- en Antiek beurs mede tijdens de sluitlngsbljeen- komst. Hij verklaarde dat de deelnemers vrij wel allen zeer tevreden zijn over het zakelijk resultaat van deze beurs. Hij toonde zich verheugd over de belangstel ling. vooral ook van die van het koninklijk huls en van bezoekers uit binnen- en buitenland. Van prins Bern-hard was een schrijven ontvangen, waarin deze het bestuur bedankte voor het initiatief tot het houden van de miniaturententoon- stelllng. waarvan de opbrengst ln het Prins Bernhard Fonds zal worden gestort. Deze opbrengst bleek rond 3500 gulden. De beurs van 1967 wordt op woensdag 21 juni geopend en zal tot 12 Juli duren. Als voorzitter zal dan optreden de heer J. J. Schulman. 1967: „Johan Strauss Walsji aar WENEN (UPI) De Oostenrijkse re gering heeft 1967 uitgeroepen tot „Johann Strauss walsjaar". Het besluit houdt ver hand met de aanbeveling van de Econo mische en Sociale Raad der Verenigde Naties om volgend jaar te proclameren tot „Jaar van het Internationale toeris tenverkeer". Oostenrijk hoopt dat de walsen van Strauss een aantrekkelijk aspect van het jaar 1967 zullen vormen. Het zal dan 100 jaar geleden zijn dat „An der schonen blauen Donau" voor het eerst gespeeld werd: die eerste keer overigens zonder Niet alleen zal men in Oostenrijk vol gend jaar de walsen van Strauss zo dik wijls mogelijk ten gehore brengen, maar de Oostenrijkse theaters zullen ook alle operettes van de walsenkoning op hun repertoire nemen. O MANNHEIM (UPI) Een Ameri- kuanse toerist die een graf wilde be zoeken op de joodse begraafplaats van Mannheim in West-Duitsland. heeft het graf geschonden aangetroffen. De steen lag een eind verderop. De gewaarschuwde opzichter ontdek te toen dat ongeveer honderd graven waren beschadigd en vernield, zodanig, dat gesproken kan worden van de erg ste schending van een joodse begraaf plaats in Duitsland sinds de tweede we reldoorlog. De politie van Mannheim sluit „bal dadigheid" van beschonken lieden uit, omdat een aantal versjouwde zerken bijzonder zwaar was. Een aantal gra ven was al 80 of meer jaar oud. Victorio Macho overleden TOLEDO (ANP) Te Toledo is de Spaanse beeldhouwer Vtctorlo Macho in de ouderdom van 79 jaar overleden. H(J ls een van de bekendste Spaanse beeld houwers van deze tijd. Macho heeft vele jaren ln Parijs gewoond waar hij werkte in het atelier van Auguste Rodln. Tot zijn vele werken behoren onder meer ..De Conquistadores" en „De vleu gels van de vrijheid". Hij heeft boven dien borstbeelden gemaakt van talrijke Spaanse kunstenaars en schrijvers, onder wie Unamuno. Menendez y Pelayo. Orte g y Gasset, Maranon en Plo Baroja. Prins introduceerde filmleeuwin Elsa AMSTERDAM (ANP) Prins Bern hard heeft gisteravond persoonlijk de film „Elsa, dochter der natuur' (Bom free) bij het Nederlandse publiek ge ïntroduceerd. in zijn functie van voor zitter van het Wereld Natuurfonds, dat zich bezig houdt met te pogen diersoorten die dreigen uit te sterven ln stand te houden. Een uitverkocht Citytheater ver welkomde koningin Juliana en prins Bernhard allerhaitelijkst toen zij de fees telijke première kwamen bijwonen. Bill Travers, die samen met zijn vrouw de „menselijke" hoofdrollen vertolkt, en Carl Foreman, die de productieleiding had, waren belden eveneens naar Neder land gekomen om deze première mee te maken. De baten van deze eerste voorstel ling van door Columbia International uit gebrachte film. zijn voor het Wereld Na tuurfonds afdeling Nederland. 112 radioprogramma's Holland Festival naar buitenland HILVERSUM. Behalve alle tech nische faciliteiten voor uitzendingen van het Holland Festival voor de binnenlandse omroep heeft de Neder landse Radio Unie ook weer veel medewerking kunnen verlenen voor uitzendingen ln het. buitenland. Dc N.R.U. verzorgde in totaal 112 opna men voor omroepen ln West-Duits land, Engeland, Frankrijk, Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Zweden, Denemar ken, Israël, Finland en Monte Carlo. De grootste buitenlandse belangstelling twaalf aanvragen bestond voor de uitvoering van „I Capuleti e Mon- tecchi" op 30 juni door de Holland Festival Opera. Verder hebben elf bul. tenlandse omroepen gevraagd naar de opname van 'net concert door het Ber- lijns Phllharmonisch Orkest op 17 juni. Naar negen landen ging een opname van het concert door het Concertge bouworkest op 29 juni en het concert door het Residentie-Orkest op 1 juli. Zeven buitenlandse omroepen hebben het concert door het Residentie-Orkest en het Groot Omroepkoor op 18 juli aangevraagd. Zes aanvragen waren er voor het concert van het Rotter dams Philharmonisch Orkest op 6 juli, eveneens zes voor het concert van het Orkest van de Sildwestfunk op 22 juni en het Gaudeamuskwartet op 18 juni, terwijl er vijf aanvragen kwamen voor bet concert van bet Berlijns Philhar monisch Orkest op 15 juni. Naar vier landen gaat de opname van het concert door liet Concertgebouw orkest op 24 juni, door het Berlijns Philharmonisch Orkest op 16 juni en door het Rotterdams Phllharmoniflch Orkest op 20 Juni. Drie aanvragen zijn er voor de concerten van het Beaux Arts Trio op 5 juli, de Neder landse Opera Stichting op 7 juli, The English Opera Group op 7 juli, het Residentie-Orkest en het Groot Om roepkoor op 18 juni en het Noordelijk Filharmonisch Orkest en de Neder landse Baohvereniglng op 16 juni. Naar twee buitenlandse omroepen ten slotte gaat de opname van de concer ten door het Beaux Arts Trio op 23 en 28 juni. het Radio Filharmonisch Orkest en het Groot Omroepkoor op 6 juli, het Residentie-Orkest en het Nederlands Filharmonisch Koor. VANAVOND: VUURWERK! KNOKKE FESTIVAL-prescntator Jan Theys vertelde gisteren vóór het op treden van de Nederlanders dat ploeg leider Lou van Rees hem had toever trouwd dat zijn discipelen het tegen Italië wat rustig aan zouden doen om het werkelijke vuurwerk te bewaren voor de finale van hedenavond. In die finale treedt het vijftal aan tegen Engeland dat op de tweede plaats eindigde. O ja. Nederland won gisteren. Dat hebt u natuurlijk al begrepen. Het bel-canto- land had het bleek ten tweede male een zwakke ploeg afgevaardigd. We zouden b.v. signorina Franchlna wel eens in „Nieuwe Oogst" willen zien om te horen wat Bep Ogterop van haar stem zou zeggen. Enig redelijk Italiaans geluld kwam eigenlijk van Bruno Fllip- pinl. De uitslag: Nederland 386(i. Ita lië 317"2 punt. Het totale resultaat doet voor de Neder landse kansen ln de finale, zeker als het beloofde vuurwerk niet uitblijft, het allerbeste verwachten. Dit is het resul taat van zes Knokkedagen: 1. Nederland 779H punt 2. Engeland 759U punt 3. België 718'(, punt 4. Frankrijk 718 punt 5. Duitsland 645 punt 6. Italië 622 Va punt Dat „rustige" optreden van gisteren bleef Inderdaad wat achter bij de overrom pelende eerste ronde tegen Frankrijk. Toch was het juryoordeel en terecht naar onze smaak zeer lovend. Het was de op één na hoogste waardering ln het gehele toernooi, slechts 6'A. punt onder de top (Nederland bij het eerste optreden). Enige aanmerking: de op bouw van de show. Janneke Peper b.v. kan 't best het spits afbijten. Na twee meer geroutineerde collega's komt zij er niet zo goed uit. Kort oordeel over de vijf: Karin Kent toonde haar veelzijdigheid door met twee nummers te komen die totaal afweken van wat zij zondag zong. Waarbij we moeten vaststellen dat het arrangement voor „Zalig Zijn" minder klonk dan het origineel van Loewe. Margie Ball leek ons nog beter op dreef dan vorige maal. Janneke had weer leuke nummers die. als gezegd, het als opening nóg beter gedaan zouden hebben. Martine Bijl is naar onze smaak een van de besten van alle Knokkesollsten. Zo'n chanson als „Les mariés" kreeg een vertolking die alles sloeg wat de Fransen zelf te bie den hadden. Ronnie Tober tenslotte deed het, o.m. ln Geweldig, weer geweldig. Omdat we er morgen misschien niet aan toekomen graag nu al onze complimen ten aan de mensen die Knnkke '66 tot een t v.-succes maakten: het voortref felijke orkest van Francis Bav. de goede combo van Johnny Hot en de technici die o.l-v. regisseur Jef Bruijninckx voor zulke goede beelden zorgden Vooral het close-up-mensen-kijken in de zaal lever de telkens leuke effecten. Vg Dr. Martin Luther King in t.v.-kerkdienst HILVERSUM. Ds. Martin Lutlier King, de grote voorvechter voor ge lijke burgerrechten in Amerika en Nobelprijswinnaar voor de vrede, preekt zondag a.s tijdens de door Eurovisie uit te zenden kerkdienst in de kathedraal St.-Pierre ,te Genève. In deze oudste kerk van de stad der Reformatie, zal een dienst worden ge houden voor de honderden deelnemers aan de wereldconferentie „Kerk en samenleving", die georganiseerd werd door de Wereldraad van Kerken Predikanten uit Hongarije en Cuba, metropoliet Meliton uit Istanboel en twee conferentiegangers uit India en de Goudkust zullen de dienst leiden. CVK en IKOR zenden deze unieke kerk dienst zondagmorgen via Nederland I uit. Gibraltar Besprekingen die dinsdag in Londen tussen Britse en Spaanse functionarissen waren begonnen over de kwestie Gibraltar, zijn gestaakt zon der dat een datum voor hervatting is bekend gemaakt. Men bevindt zich ken nelijk nog op dood spoor. (ADVERTENTIE) Directeur: Drs. P GILDEN Iedere woensdag- en vrijdagavond van 79 nur Telefoon: tijdens inschrijfuren 01710 - 30077. VOOR JONGENS EN MEISJES OUDE VEST 193 LEIDEN Gespannen aandacht van Nederland tijdens de repetitie van de Italiaanse ploeg. Van links naar rechts: Kees van Maasdam (manager van Karin Kent), Karin, jurylid Wim lbo, ploegleider Lou van Rees en Margie Ball. (Van onze verslaggever) KNOKKE. Lou van Rees lijkt het dit jaar weer te gaan fiksen. Voor de der de keer zal, als tenminste de soms wel eens wat vreemd manipulerende jury er geen stokje voor steekt, zijn ploeg de Europese beker voor zangvoor dracht, de inzet van een week muzi kale strijd in het Casina van Knokke, met glans gaan winnen. Terwijl Lou van Rees er telkens weer in slaagt -n ploeg met onmiskenbare kwaliteiten op de been te brengen, wordt het peil bij de andere deelnemers ieder jaar minder. Daarom doet het besluit, dat „Papa Lou" gisterochtend tijdens een persconferentie wereldkundig maakte, sympathiek aan. ,Als we dit jaar weer winnen, doe ik volgend jaar niet meer mee", zei hij. En hy voegde eraan toe: „Misschien dat mijn collega's zich wat meer zullen gaan inspannen om ook eens wat meer kwaliteit naar Knokke echt Als Lou van Rees volgend jaar inder daad niet terug komt, is dat voor een groot deel te wijten aan twee achttien jarige meisjes: Martine Bijl en Margie Ball. Van de laatste is al weken voor het songfestival beweerd, dat zij „de grote ontdekking van Knokke" zou worden, Maar dat zou met evenveel recht van de Amsterdamse gymnasium leerlinge Martine Bijl kunnen worden gezegd. Ze hebben trouwens veel ge meen. Martine en Margie werden bei den een goed jaar geleden ontdekt. Ze zijn allebei 18 jaar en hebben alle bei een eigen stijl. Ze kunnen bij zonder goed met elkaar opschieten. „Maar dat geldt voor de gehele ploeg", meent Martine. En houden geen van beiden van het genre dat het publiek van de andere ploegen kreeg voorge schoteld. „Dat geschreeuw vind ik ver schrikkelijk". zei Martine gistermiddag tijdens de repetities, wijzend op de Italiaanse deelnemers. Haar „Bloemendaalse bos" heeft het ge daan bij het publiek. Toen zij dat door Ernest van Altena herschreven chan son zondagavond voor een stampvolle zaal had gezongen, wist men, dat Ne derland een chansonière rijk is, een. die ondanks, of misschien juist dank zij haar eenvoud en bescheidenheid, beschikt over dat ondefinieerbare, dat men „personality" noemt. Maar een Belgische krant schreef: „Zo'n geval letje is goed voor een kleuterklas". Waarop Martine haar antwoord onmid dellijk klaar had: „Dan wordt het tijd dat ze de tekst eens goed nalezen". „Eén groot feest" Martine voelt zich thuis in haar genre, dat ze overigens voor een groot deel zelf bepaalt. „Het heeft kwaliteit" meent ze. „Maar dat wil beslist niet zeggen, dat ik mezelf zo goed vind, het is best mogelijk dat ik het hele maal niet zo best doe, maar voor me zelf ben ik er van overtuigd, dat wat ik breng, goed is. De beoordeling van het „hoe" laat ik liever aan anderen over". Knokke is voor haar één groot feest. ..Het publiek is heerlijk en bo vendien is optreden in wedstrijdver band, zoals nu, een heel aparte bele venis. En het maakt me wat meer bekend". Maar- ze laat zich niet beïn vloeden: „Mijn genre zal er beslist nie' door veranderen. Ik heb nog helemaal niets gehoord, wat indruk op me ge maakt heeft. Of het moest dat liedje van Margie zijn. Dat liedje .Avond", dat ze zondag als tweede zong. Dat was geweldig. Ik geloof ook dat Margie en ik ook in genre en smaak veel gemeen hebben". „Of mijn schoolwerk er onder lijdt" Best mogelijk. Tot nu toe valt dat ge loof ik nogal mee, maar het is niet uitgesloten, dat ik over een paar maan den de schooldeur voorgoed achter me dicht trek. Zoveel zin heb ik er ook niet meer in. En om nou nog 'n jaar 55 door te gaan alleen om dat gymna sium-papiertje vind ik maar onzin. Ik heb dat papier ook niet nodig. Zeker in mijn geval zal het niets anders dan een status-symbool zijn. Ik blijf zin gen of ga tekenen, dat kan ook zonder gymnasium". Toch ontkent Martine niet, dat de opleiding en de vorming die ze op het Amsterdamse Spinoza- lyceum heeft gekregen, haar van nut zijn geweest. „Die vijf jaar, dat ik op school gezeten heb, zijn echt wel nut tig geweest. Maar nóg een jaar vind ik niet nodig". Margie doet alles zelf Margie Ball uit Voorschoten is al enkele maanden van school af. Van het Leidse St.-Bonaventura Lyceum, op 'n school avond waarvan ze ruim een jaar terug, werd opgemerkt door haar leraar Ne derlands, de heer Th. Jbosten, de man die haar sinds die dag als manager begeleid door de showwereld. Zij heeft, inmiddels al wat platenopnamen erop zitten en Knokke leek voor haar een belangrijke springplank te worden. Dat zij. behalve zingen ook wel wat anders kan. heeft zij zondag jl. afdoende be wezen. „Haar liedje. „Avond" is hele maal een eigen produktie". vertelt manager Joosten niet zonder trots. „En ik hoop, dat ze nu de kans krijgt, wat meer van dergelijke eigen liedjes op de plaat te zetten". Margie is overigens in een jaar veel ver anderd. Zij werd gelanceerd als een „natuurtalent". Dat was zij, maar zij miste aanvankelijk nog de nodige er varing op de planken. Veel optreden en verstandige raadgevingen hebben wonderen gedaan. Wat een jaar gele den door gebrek aan ervaring nog 'n „hulpeloos" leek is nu door schaven en polijsten een sterk onderdeel van haar optreden geworden. Het is gebleken, dat zij geen overdadige gebaren nodig heeft. Haar stem, waarvan zij het boeiende vibrato inmiddels ook ge heel onder controle heeft gekregen, is voldoende. En dan moet er toch wel talent aanwezig zijn. Twee uur lang met een onder- breking van circa tien minuten voor „Ernst en humor en mijmeringen" J van Godfried Bomans brengt de A.V.R.O.-radio vanavond de opname J van het concert, dat het Concertgebouworkest onder leiding van Bernard 4 Haitink maandag 11 juli in het Concertgebouw te Amsterdam gaf in het kader van het Holland Festival 1966. Het orkest speelt met medewerking van Elly Ameling. sopraan, en Aafje Heynis, alt, de „Cantate nr. 202" van Johann Sebastian Bach en de „Tweede symfonie in c kl. t." van Gustav Mahler. Het Toonkunstkoor, afdeling Amsterdam verleent verder ook nog zijn medewerking. (Hilversum I, 20.05). t Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nws. J 19.01 Klaas Vaak, 19.05 Internationaal jeugd journaal, 19.15 Van gewest tot gewest: KRO: 19.35 De avonturen van Ivanhoe; NTS: 20.00 Journaal; KRO: A 20.20 Brandpunt, 20.55 Roulette: Mu- ziekprogr., 21.20 Miranda en de speel- goedman .tv-spel. 22.10 Epiloog. NTS: J 22.20 Journaal. 22.25 Eurovisie: Finale Songfestival te Knokke, 23.10—23.20 Filmverslag Ronde van Frankrijk. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws., AVRO: 20.01 Mr. Magoo. tekenfilm; NTS: 20.05 De onbekende wereld: Smokkell aan de Dol-Tang-Ching. filmreportageAVRO: 20.30 Li-La-Lo. een jiddisch cabaretprogramma, 21.15 J The long hot summer, tv-film: NTS: 22.05 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 m) AVRO: 18.00 Nieuws, actual.. 18.25 Weekend je wegwijzer, gevar. programma, 19.05 Ge it sproken brief, 19.10 Sportparade, 19.25 Nabeschouwing Ronde van Frankrijk, 19.35 Country and western music (gr.), J 20.00 Nieuws, 20.05 Stereo: Klass. en mod. muzike, 22.05 Amusementsmuziek, j 22.30 Nieuws, actual.. 23.00 Stereo: Nieuwe gram. pl„ 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 18.00 Zuid-Amerikaanse klanken (gr.), i 18.25 Nederl. liedjes. 18.40 Voor de twintigers, 19.00 Nieuws. 19.10 Radio- krant, 19.30 Leger des Heilskwartier. 19.45 Oude muziek. 20.00 Donderdag- avondmozaïek, gevar. programma, 22.00 Gewijde muziek. 22.15 Avondoverden- king. 22.30 Nieuws. 22.40 Boekbespr.. 22.45 Haarlemse orgelmaand 1966, 23.15 ir Literair progr.. 23.40 Gram., 23.55 Nws. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Veronica's jukebox, verzoekplaten, 19.00 Beatle-show. 19.15 Hits van morgen en overmorgen. 20.00 Progr. voor iedereen die zijn hart. aan de tropen verpand J heeft; 22.00 Populaire muziek, 22.30 Tour de chant, 23.00—1.00 Programma voor dieren- en andere liefhebbers. ter) 22.30 Kaï ~NOBLi irieerde 1 Vrijdag t HILVERSUM I Teleurstellend commentaar bij W.K.-voetbal dusverre geleverde de televisiewedstrijden van het wereld- toernooi. De première van Bob Spaak, nogal vooruitgeschoven door zijn vlotte praatstijl, was ronduit teleurstellend omdat hij geen inzicht had in de be doeling van Uruguay tegen Engeland. Als een elftal kans ziet een strakke ploeg als die van Engeland volkomen uit zijn evenwicht te halen tot slot zelfs zo van zijn stuk brengt, dat de helft van het team zo onfatsoenlijk is weg te lopen bij het afscheid aan de koningin en haar hoge gasten, moet dat Uruguay wel heel wat mans zijn. Bob Spaak praatte echter alsof hij aan een onbeduidend voorvalletje bezig was Ook bij West-DuitslandZwitserland kwam hij lang niet uit de verf: het was alsof Spaak met tegenzin en weinig vooihereiding naar het wereldtoemooi was getogen. De tweede man. die het beeld moest com mentariëren. kwam gisteren weer in de huiskamers. In een vergeet-mij-nietjes stijl draafde deze Daniel Mortier ach ter de Spanjaarden en Argentijnen aan. Wat kreeg men dan: „Er is nu vijf minuten gespeeld en nog niets gevaar lijks gebeurd, maar ook geen spoor van ruw spel en dat ls ook al iets".... Ineens een kreet, die meteen gesmoord wordt: „Een kans daaaaaar!En dan komt er een hoekschop met de overbodige opmerking: „Wie ztil het hoogst springen." En dan wordt de kijkers ook nog de volgende wijsheid bijgebracht; u mocht het eens zijn ver geten: „Met de handen mag men niet spelen in voetbal als men geen doel man is." Geen moment kreeg het publiek een woord te horen over de tac tiek noch het een en ander over de tech niek. We vragen ons zelf af of die beste Daniel wel enige weet van voetbal heeft. r Godfried Bomans. Thinnes als Ben Quick in de t.v.-serie „The long hot summer". (Nederland II, 21.15). 7.00 Nieuws, ochtendgymn., 7.23 Gram. (8.00 Nws'. 9.00 Voor weg- en water- weggebruikers. 9.35 Waterst., VPRO: 9.40 Morgenwijding; VARA: 10.00 Mod. romontische orkestwerken, 11.00 Nws, 11.02 Voor de vrouw, 11.40 Oude Tsje chische koorwerken. 12.00 Licht instru mentaal ensemble. 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12.40 Elektronisch orgelspel. 12.55 Aotualiteiten; AVRO: 13.00 Nws, 13.10 Journ.. 13.30 Gevar. muzdekprogr., 14.15 Gram., 15.15 Poolse dansen (gr.), 15.45 Stereo: licht lnstrum. ensemble: VPRO: 16.00 Nieuws, aansl. praatje: 16.30 Klass. en moderne muziek, 17.20 Pianorecital, 17.30 Voor de jeugd, 17.50 Actualiteiten. u HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws, 7.15 Gram.. (7.30 Nws), 8.00 Nieuws. 8.10 Voor de kinderen. 8.30 Nieuws. 8.32 Vakantietips, informatie v. d. \touw en gram. muziek. 10.00 Voor de tieners. 11.00 Voor de zieken, 11.40 Gram.. 12.27 Voor land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws, actual.. 12.50 Amu sementsmuziek. 13.10 Stereo: Gram. 13.35 Voor de vrouw. 13.45 Gevarieerd muziekprogr.. 14.50 Met een neusleng te voor. hoorspel. 15.30 Voor de zieken. 16.30 Gram.. 17 00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. muziek. HILVERSUM 111.(240 m en FM-kan): NRU-AVRO' 9.00 Nieuws, vrolijk pla tenprogr.. <oin 10.00 en 11.00 Nieuws), 12.00 Nieuws, operettemuziek; NRU- VARA: 13.00 Nieuws, gevar. gram.muz., 14.00 Nieuws, gevar. gram.. 15.00 Nws, lichte gram. muziek; NRU-AVRO 16.00 Nieuws, gevar. platenprogr.. 17.00 Nws, verder tot 18.00 Gevar. platenprogr voor automobilisten. RADIO VERONICA (192 m) 7.00 Ook goeiemorgen. 9.00 Verzoekpl. pro gramma v. d bedrijven, 10.00 Koffie tijd met Tineke. 11.00 Huisvrouwen- verzoekprogr.. 12.00 Lunchmuziek. 14.00 Matinee. 16.30 Gevarieerd progr.. 17.00 Toppers van thuis. 17.15 Platenpalet. 17 30 The Teenbeatclub. BRUSSEL Ne.K-rlands <324 meten - Gisteravond in elk geval bedroevend •weinig. Laat hij een voorbeeld nemen hoe het wel moet aan zijn landgenoot bij de t.v. in de Tour, Fredje de Bruyne. aan Piet Thys en Luc Varenne. Als „Dritte lm Bunde" komt de volgende week Herman Kuiphof nog aan bod Hopelijk logenstraft Herman de uit latingen van Kick Geudeker. hoofd redacteur van Sport en Sportwereld, en van criticus Nico Scheepmaker, die beiden hebben beweerd dat Kuiphof van voetbal geen verstand heeft. We zullen maar denken, dat het niet veel slechter kan, hetgeen dan een meevaller voor Herman is. Bij dit alles vragen wij ons af waarom de t.v. gezien het belang van ftet evene ment niet de alom erkende expert Ir. A. van Emmenes heeft aangetrokken eventueel voor een gecombineerd com mentaar met Bob Spaak. JAN LUTZ Ide France in de etlier Hedenavond: Televisie: Nederland 1, 23.15: filmverslag etappe OrleansRam- bouillet en tijdrit Rambouillet Parijs. Radio: Hilversum I, 19.25: nabe schouwing etappe OrleansRam bouillet en tijdrit Rambouillet Parijs. Wereldkampioen schappen Voetbal Vanavond geen uitzendingen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2