HANDZETTER 85-jarige inwoner uit Noordwijkerhout verleende geen voorrang met motorbakfiets LUCAS VAN LEYDEN opruimt wil dat zeggen KORTINGEN van 20 tot 50%! LUCAS VAN LEYDEN DE BATAAF VEROVERT ALLE EREPLAATSEN IN LEIMUIDEN GEEN OVERSTEEK-PERIKELEN MEER OP DE HOGE RIJNDIJK Leidenaren scoorden 5 uit 7 in IBM-toernooi Zantingh winnaar in de sprint DE LEIDSE COURANT Stormwind handicap grote MADERA VERSLAAT GELDERS KAMPIOEN VAN TEEFFELEN EEN JONGEN DE LEIDSE COURANT (Westerpers N.V.) PAUZE WOENSDAG 13 JULI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA f VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Hft is voor de eerste maal in m'n leven, dat ik terecht sta, want ik heb jjog nooit een aanrijding gehad", aldus een 85-jarige inwoner van Noordwijkerhout, die de tegen hem geëiste boete van 40 subs. 8 dagen wel wat „aan de hoge kant" vond. Hij stond nu dus wel terecht, omdat hij met zijn driewielige motor bakfiets op een voorrangskruispunt in zijn woonplaats geen voorrang had ver leend aan een auto. „Hij was minstens nog 200 meter van dat kruispunt af en ik dacht, dat ik het nog wel zou halen", verontschuldigde de hoogbejaarde en oog zeer krasse verdachte zich. „Gezien de snelheden, waarmede auto's tegenwoordig rijden is 200 me ter niet veel, waarbij nog komt, dat U maar 15 km/u reed toen U de weg overstak", zo kreeg verdachte nog een „verkeerslesje" van de rechter. „Ik heb inderdaad misgerekend', gaf deze volmondig toe. Alvorens vermelde boete te eisen, merkte de officier nog dat verdachte gezien zijn hoge leeftijd niet meer met een motorbak fiets op de weg thuis hoorde. „Ik rijd er ook niet meer mee, want hij was door de aanrijding zo beschadigd, dat de reperatiekosten mij te hoog waren", repliceerde verdachte hierop. „Zeer verstandig van U", vond de plv. kantonrechter, die verdachtes verzoek om clementie echter afwees. „Gezien de ernst van het feit krijgt U echt een matige boete", zo luidde zijn mening en vonniste dus conform. OP PERSONENAUTO GEREDEN Voor de plv. kantonrechter mr. J. D. Gorter stond ook een 36-jarige chauf feur uit Rotterdam terecht. Hij moest verantwoorden, omdat hij op Rijksweg 4a met zijn auto pardoes te- voor hem rijdende auto was en in plaats van deze op nor male wijze in te halen. Temeer daar verdachte met een vrij hoge snelheid reed, leverde de botsing een vrij hoge schadeclaim op. „Hoe kunt u als beroepschauffeur j'n stunt uithalen", vroeg de plv. kantonrechter zich verwonderd af. „Ik had door familieomstandigheden nogal wat zorgen aan m'n hoofd cn was er n'n gedachten niet bij", voerde verdachte als excuses aan. „Dan vorm- 1 niet gering gevaar op de weg en had u er beter aan gedaan uw auto thuis te laten", antwoordde de plv. kantonrechter prompt. De officier, mr. J. A. J. v. d. Brugge, laakte verdachtes wijze van rijden in hoge mate en eiste ter correctie zowel een geldboete van 50,- subs 10 dagen als de voorwaardelijke intrekking van verdachtes rijbevoegdheid voor de tijd 4 maanden met een proeftijd van LINKS GEREDEN Een 19-jarige horlogemaker uit Kat wijk kreeg een proces-verbaal, omdat hij met zijn auto in de Voorstraat ter plaate op de linkerweghelft had ge- Haagse politierechter Chauffeur reed dommelend lichtmast omver Dat de 24-jarige chauffeur uit Noord wijkerhout op de Herenweg n^et de door hem bestuurde vrachtauto een lichtmast omver had gereden, was kwalijk, doch dat hij daarna zonder meer zijn weg vervolgde, bracht hem voor de Haagse politierechter. Een merkwaardig motief gaf de chauffeur voor het gebeurde. Hij zou in slaap zijn gevallen en zo van de weg ge raakt. De lichtmast werd plm. 80 meter meegesleept, waarbij ook nog een muurtje werd beschadigd. De Officier had zo het vermoeden, dat bij de slaap en het doorrijden de drank wel een rol zal hebben gespeeld. Er was voor totaal 600.- schade aangericht en de verzekering had die vergoed. „Dat valt dan mee, want ik zou zoiets onder deze omstandigheden niet hebben gedaan," deelde de Officier De eis luidde tweemaal 150.- boete en ontzegging der rijbevoegd heid gedurende zes maanden. Verdachte ontkende, dat de drank /an invloed was geweest op het ge beurde. De rechter veroordeelde tot tweemaal 100.- boete en voorwaar delijk intrekken van het rijbewijs ge durende zes maanden. MILD GESTRAFT De Haagse politierechter vond het een milde straf welke de Officier van justitie eiste tegen een 48-jarige huis vrouw uit Leiden, die terecht stond wegens winkeldiefstallen. Ze had een stevige slag geslagen, al probeerde de vrouw zulks wel te verkleinen. Daar door werd de Officier nog meer ge prikkeld, want hij vond, dat verdachte kennelijk op de diefstallen was uit gegaan. De eis luidde 250.- boete en voorwaardelijk een maand gevan genisstraf. „U hebt een wel zeer slechte beurt gemaakt, ook voor uw gezin", consta teerde de rechter, die verdachte con form de eis veroordeelde. reden en aldaar tegen een hem tege moet rijdende bromfiets opreed. „Ik kon niet rechts rijden vanwege de ge parkeerde auto's", voerde hij tot zijn verdediging aan. „Die auto's gaven geen reden om helemaal links van de weg te rijden", vond de plv. kanton rechter. Verdachte was het hiermede niet eens. „Die bromfietser kwam bovendien nog uit een zijstraat schieten en had ook beter moeten opletten", bracht hij bovendien nog naar voren. „Hij mocht vanuit die zijstraat de Voorstraat in rijden en werd door uw foutieve wijze van rijden volkomen verrast', corri geerde de plv. kantonrechter. De of ficier voegde hier nog aan toe: „Er stonden bij die zijstraat geen gepar keerde auto's, dus was er voor ver dachte geen enkele reden om geheel links van de weg te rijden", de eis werd 35 boete subs 7 dagen. „Ik kon niet anders rijden en voel mij niet schuldig', aldus verdachtes „laatste woord". De plv. kantonrech ter dacht er anders over en vonniste conform. „Dan ga ik in hoger beroep", kondigde verdachte aan. „Dat moest u dan maar doen", antwoordde de plv. kantonrechter. GEVAAR Een 35-jarige chauffeur uit Katwijk had bij een inhaalmanoeuvre op de 's-Gravendamseweg te weinig afstand bewaard met als gevolg, dat zijn vrachtauto de ingehaalde personen auto had „geschramd". „Hij kwam iets naar links en toen raakte ik hem", verklaarde verdachte kort en bondig. Volgens de getuigen, was de bestuur der van de ingehaalde auto absoluut niet naar links gekomen. „De officier kwam tot de conclusie, dat verdachte gezien de geringe wegbreedte ter plaatse, te veel risico had genomen en eiste een boete van f 40 subs 8 dagen. ,Ik heb 8 jaar gereden zonder enige schade te veroorzaken. Voor deze aan rijding kreeg ik m'n ontslag en weet dus niet waarvan ik die boete moet betalen", aldus verdachtes „laatste woord". „U bent toch al die tijd niet zonder werk", informeerde de plv. kantonrechter verwonderd. Toen ver dachte, allesbehalve enthousiast moest toegeven, dat hij inderdaad weer aan het werk was, vond de rechter: „Dan kunt u die boete ook betalen". MONTEUR WIST HET NIET MEER Precies 8 dagen nadat hij eigenaar van een auto was geworden, reed een 19-jarige monteur uit Sassenheim op de Parklaan ter plaatse pardoes tegen een rechts van de weg geparkeerde auto op. „Ik lette teveel op een zijlaan om eventueel verkeer voorrang te ge ven en zag daardoor die auto niet staan", voerde de monteur als excuus voor zijn nogal schadelijke „stunt" aan, „U verklaarde destijds tfegen de po litie, dat u met uw passagier zat te praten en daarom even niet oplette", corrigeerde de plv. kantonrechter ver dachte. Deze haalde hierna de schou ders maar op. Hij wist het blijkbaar zelf niet meer. De oficier nam het verdachte zeer kwalijk, dat hij door een grove onoplettendheid tegen een geparkeede auto was opgereden en deze nog al wat schade had toege bracht. Hij eiste een geldboete van 75 subs 15 dagen en bij wijze van „stok achter de deur" de voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegd heid voor de tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar. Het vonnis luide conform. 14 dagen op het unieke L.v.L.-a» sortiment verzilverde voorwerpen. NU koopt U de EXCLUSIEVE GESCHENKEN nóg voordeliger. NU zijn de VERFIJNDE L.v.L.-CREATIES In ledera bereik. Ervaar zelf, dat een opruiming by LUCAS VAN LEYDEN een belevenis Is. In 't smalste pand van Lelden NIEUWE RIJN 4 TELEFOON 42350 ADVERTENTIE Tunnel voor fietsers en bromfietsers vandaag open gesteld onder de Wilhelmlnabrug in de Hoge Rijndijk is vanmorgen zonder officieel vertoon vry gegeven voor de weggebrui kers. Aan een gevaarlijke situatie op de Hoge Rijndijk, vooral voor wielrijders en bromfietsers komende uit de rlehtlng Zoeterwoude, is hiermee een eind ge komen, want men behoeft zich nu niet Bromfietsongeluk met dodelijke afloop op Zwartelaan te Lisse Een frontale botsing tussen twee brom fietsers,dat gistermiddag even na 12 uur op de Zwart laan te Lisse plaatsvond, had een wel zeer tragische afloop. In een onoverzichtelijke boeht reden het 17-jarige meisje J. v.d. B en de 68- jarige heer H. L. Verheyen belden in Lisse woonachtig op elkaar in en smak ten beide tegen het wegdek. Laatstge noemde overleed enige uren na aankomst in het Academisch Ziekenhuis, waar heen beiden na het ongeluk waren ver voerd. Het meisje, dat een hersenschud ding opliep, werd vandaag reeds uit het ziekenhuis ontslagen. meer door het Intensieve verkeer van de Hoge Ryndyk te wringen voor het pas seren van de WUhelminabrug. Tijdens waarnemingen hedenmorgen is inmiddels wel gebleken, dat niet alle wielrijders en bromfietsers weten wat hen te doen staat. De situatie is immers nog voor velen nieuw en ook een duide lijke bebording ontbreekt nog. Wat dit laatste betreft: de gemeente Leiden zal dezer dagen een begin gaan maken met het plaatsen van aanwijzingsborden. Fietsers en bromfietsers, komende uit de richting Zoeterwoude, mogen nu niet meer ter hoogte van de Meerburgerkade de Hoge Rijndyk oversteken, doch zy moeten gewoon hun weg vervolgen op de linker ventweg. Zij komen dan terecht in het tunneltje en bereiken achter de watertoren om het rechterweggedeelte van de Hoge Rijndijk. Voor bromfietsers is het wel raadzaam de snelheid te ma tigen, want de bochten in de tunnelweg zyn nogal aan de scherpe kant. Voorrangsweg De ingebruikstelling van de nieuwe Wilhelmlnabrug zal ook voor het snel verkeer de nodige veranderingen mee brengen, want dezer dagen namen b. er w. van Leiden het besluit de Hoge Ryn- dljk als voorrangsweg aan te wyzen. Het plaatsen van de nodige borden kan op korte termyn verwacht worden. De bouw van de Wilhelmlnabrug het aanleggen van bredere toeleidings- wegen aan de bestrating wordt op het ogenblik nog gewerkt heeft bij elkaar meer dan twee jaar geduurd. Een vry lange tydsduur, doch dit was gevolg van het feit, dat men gedurende de gehele bouwtyd het verkeer ove brug of een gedeelte doorgang heeft laten vinden. De vandaag open gestelde tunnel heeft eveneens vertra gend gewerkt, want pas in een later stadium werd deze tunnel (op verzoek van de gemeente Leiden) ln het plan opgenomen. Het kan vreemd lopen in een schaak toernooi. Schreven w(j gisteren nog dat de Leidse afvaardiging in de reserve- groepen volmaakt kansloos was, na de zevende ronde ligt de zaak weer hèel wat gunstiger. Immers in reservegroep B heeft Piket, die overtuigend van de ietwat aangeslagen Van de Herik won, plotseling weer een heel klein kansje op de eindzege gekregen. Koploper Van der Lijn krijt nameljjk nog twee sterken. De traditionele wiellerronde van Lel- muiden, die gisteravond als opening van de Oranjefeesten is gehouden, heeft een overwinnig opgeleverd voor de sterke Guus Zantingh (profs en amateurs) en Jan Peetoom (nieuwélingen). De ren ners van het Leidse Swift konden niet op één van de ere-plaatsen beslag leggen. In de jaarlijkse Ronde van Leimuiden zijn de Swift-renners er in de clubont moeting tegen De Bataaf uit Halfweg nauwelijks aan te pas gekomen. Welis- (WESTERPERS N.V. vraagt voor spoedig een BEKWAAM EN ZELFSTANDIG voor haar afdeling HANDELSDRUKKERIJ. Prettige werkkring. Behoorlijke beloninL Jaarlijkse winstdeling. Eventueel vergoeding van reiskosten. Voor het verschaffen van woonruimte, redeiyke mogeiykheid bestaat, zal daadwerkeiykc medewerking worden verleend. Aanmelding: persooniyk of schriftelijk aan PAPENGRACHT 32 LEIDEN b bedrijf: TELEFOON 20935 moesten de "Leidenaars" het zon der de profs Bart Zoet en Jan van Am sterdam stellen, maar de overige ren ners lieten zich door de eendrachtig sa menwerkende Bataaf-coureurs enigszins teleurstellend in het pak steken. Na een lange solo van de Roelofarendsvener Peter de Jong, waarmee hij de fraaie leidersprys veroverde, ontstond in de slotfase een kopgroep je van 6 renners: Jan Franssen, Guus Zanting, Aat Jong kind, Melle Jongkind, Ton v.d. Valk en Joop Zoetemelk. In de eindsprint konden de beide Swiftrenners echter geen rol van betekenis spelen. Zantingh, Frans sen en Jongkind smeedden een water dicht "combientje" en daar konden Zoe temelk en v.d. Valk niet tegenop. De overwinnig ging naar de jeugdige, maar veelbelovende Guus Zantingh. De Rijp- weteringer Joop Zoetemelk ging als 4e over de streep, v.d. Valk eindigde als 6e De 24-jarige Nol Kloosterman, die voor het eerst sinds zijn ontslag uit het St. Elisabeth Ziekenhuis, waar hij voor een bloedvergiftiging —het gevolg van een valpartij in de Ronde van Midden-Zee landis behandeld, weer op de fiets zat, moest met een elfde plaats genoe gen nemen. Op de laatste kilometers kwam hij begrypelijknog wat condi tie tekort. By de nieuwelingen waren eveneens de ere-plaatsen voor renners van De Bataaf. De jeugdige Jan Peetoom ging met voorsprong zegevierend door de fi nish en achter hem eindigden Marcel Pennings en Jan Buis. De Leiderdorper Leo Wassenburg bracht het er met zijn vierde plaats nog het beste af. De sterk rijdende Leo van Velzen uit Zoeterwoude verspeelde door een lekke band zijn kan- Profs en amateurs: 1 G. Zantingh (Ba taaf), 72 km. in 1.47.36; 2 J. Franssen (Bataaf); 3 A. Jongkind (Bataaf); 4 Joop Zoetemelk (Swift); 5 M. Jongkind (Bataaf); 6 A. v.d. Valk (Swift); 7 op 19 sec. S. Beun (Swift); 8 P. Bregman (Swift): 9 op 31 sec. P. de Jong (Swift); 10 op 37 sec. H. Schouten (Bataaf); 11 A. Kloosterman (Swift). Jubileumtoernooi Leidse Hout De derde dag van het Jubileumtoernooi op de Leidse Hout is ontsierd door de geweldige storm die dwars over de baan woei, waardoor vele spelers zeer veel moeite hadden om een goede controle, over hun slagen te krijgen. De meer technische spelers waren deze dag duidelijk in het nadeel tegen over de „zwoegers", die hun vaak met veel geluk geslagen ballen op de meest onverwachte plaatsen in het achterveld zagen neerdalen. Peter Wills en Otto Koenders diende zich nu ook de jeugdige Hagenaar Do nald Haks aan. Stammend uit een grote tennisfamilie gaf hij Jaap Kooreman. altyd zeer ge vaarlijk in C, weinig kans. 6-2 6-4. Ook de Eindhovense student Scholten kan nog voor een verrassing zorgen, al moet hij dan wel iets sneller gaan spelen. In D gaf mej. de Grooth de kleine Karin Braakman weinig kans terwijl by de mannen Cassa, Jan Frienstra, Rien v. d. Nat en Chris Vrefler het zeer ver kun nen brengen. De uitslagen lulden: DEB: A. Heymans-mevr. Giberius 6-4 6-3; J. Groen-mevr. Voorham 6-2 6-2. HEB: B. Madera-P. v. Teeffelen 7-5 6-4; J. Holleman-K. Koole 6-2 6-3; W. van As-R. Kemeling 6-4 6-0; J. Wessellng- H. Mulder 3-6 6-0 6-3. GDB: K. Koole-G. Pasma 4-6 6-0 6-3; A. Heymans-mevr. Voorham 4-6 6-0 6-3; J. Holleman-H. Ubink 6-4 6-2; A. Moo- lenbroek-mevr. Splinter 6-4 6-2. DEC: E. Kengen-N. v. Rijssel 7-5 6-3; J. Gtjse-J. Hartog 6-3 6-i; J. Gijse-J. Remmerswaal 6-4 6-1. HEC: F. Wempe-R. Rombouts 6-4 6-0, F. Grimbergen-M. Nubé 6-4 6-0; J. Seholten-T. Grimbergen 2-6 6-2 6-4. DED: C. de Grooth-K. Braakman 6-1 De hoofdschotel was deze dag de party tussen de Voorschotenaar Bram Madera, die vorige week het grote toernooi van Leeuwenberg heeft gewonnen en de kampioen van Gelderland P. v. Teeffe len. De Gelderlander ging overdonde rend van start en stond binnen enkele ogenblikken met 3-0 voor. Doch toen Madera meer vat kreeg op de halfhoge geslicede ballen van zijn tegenstander begon hij langzaam terug te krabbelen. Via 2-3 werd het 3-5 en zelfs kwam Madera op 5-5. Deze tegen- slag is Van Teeffelen eigenlijk niet meer te boven gekomen. Volkomen onregel matig besliste Madera hierna de partij met 7-5 6-4 in zijn voordeel, waarmee hij toch wel duidelijk zyn kandidatuur voor de eindzege heeft gesteld. Jan Hol leman versloeg Roomburg-speler Kees Koole, waarbij Holleman werkelijk alles haalde en door ondertussen ook nog een luide conversatie met het publiek te voeren zijn tegenstander zodanig demo raliseerde, dat deze een 3-0 voorsprong in de tweede set volledig verspeelde. John Wesseling verloor wel de eerste set tegen Harry Mulder, maar was daarna toch duidelijk sterker. Ook de eerste geplaatste Wout van As kwam deze dag in actie U-gen de jeug dige Katwyker Ruud Kemeling. On danks manmoedig verzet moest Keme ling toch het hoofd buigen voor de betere spreiding en grotere accuratesse van v. As. 6-4 6-1. Bij de dames bereikte Joke Groen de halve finale door de geroutineerde Noordwijkse mevr. Voorham naar een regelmatige 6-2 6-2 nederlaag te spelen. Een ongetwijfeld interessante strijd wacht haar nu tegen Jolly Ovërdykink, die het zeer moeilijk tegen dit Haagse vechtstcrtje zal krijgen. In het damesenkel C kwam Eveliene Kengen een heel stuk verder door de moeilijke wedstrijd tegen Nelleke van Rijssel met 7-5 6-3 te winnen. Veel te genstand zal zij voor de eindzege zeker ondervinden van mej. Gijse, die zowel tegen Lia Remmerswaal als Joosje Har tog erg imponeerde. By de heren komt er ook zo langzamer hand wat tekening in de rangiyst. Naast de erkende favorieten als Louk Sanders, nings (Bataaf); 3 J. Buis (Bataaf); 4 L. Wassenburg (Swift); 5 W. Hajer (Ba taaf); 6 S. Ammerlaan (Bataaf); 7 C. Vermeulen (Swift); 8 H. Fitsen (Ba taaf); 9 P. Vos (Bataaf): 10 T. Tonne- kreek (Bataaf); 11 L. de Jong (Swift). 6-2. HED: W. Nagel-R. Eysink Smeets 6-3 7-5; J. Wielsma-J. Toolenaar 6-2 6-4; A. v. d. Capelle-J. v. d. Meulen 6-3 7-5; J. Arends-K. Meyer 6-4 6-4; E. Wilmlnk- K. Smit 6-1 6-1; H. Koemans-H. v. d. Berg 6-0 6-1; J. Bergen-R. Klaver 6-t 2-6 6-0; C. Meyer-J. Bergen 6-4 6-3; R v. Drlel-B. Buissink 6-0 2-6 7-5. terwijl Joop Piket nog tegen clubgenoot Ad van den Berg en een der lager ge plaatsten moet aantreden. Dat betekent dat de Leidse derby géén vreedzame mise zal worden. „Reken er maar dat ik morgen op winst ga spelen", zei Piket gisteravond tegen Van den Berg „Mij best, Je weet dat ik geen remise speler ben", luidde het vastberaden ant woord. Er zal dus rijkelijk bloed gaan vloeien. In de A-groep heeft Rag de Graaf f niet kunnen profiteren van de remise, die Van Eijbergen koploper De Rooi wist af te dwingen. Hij verloor namelijk van Pronk. Etmans, die uit de laatste drie ronden 2V6 punt moet scoren om zich in deze groep te handhaven, deed een goe de stap in deze richting door Van der Welde in een overtuigende party te kloppen. Morgen staat ook in deze groep een onderling Leids treffen op het pro gramma. We hebben sterk de indruk dat deze party binnen de kortst mogelijke tyd remise gegeven zal worden, omdat er niets behalve de 50% op 't spel staat. In Cl leed Van der Spek een trieste nederlaag tegen de relatief zwakke Van Oosterhout. Toch heeft hy nog steeds de tweede plaats in handen, echter met één party meer gespeeld dan zijn con renten. In C2 behaalde Arend van Oosten schitterende overwinning op koploper Repko. Hiermee staat hy voorlopig op de tweede plaats, maar zijn hangpartij zal hem wel aan kop brengen. In F tenslotte behaalde MUnninghoff eindelijk een kwalitatief goede overwin ning. De situatie is in deze groep nog erg onoverzichteiyk. De volledige standen na zeven ronden zyn als volgt: Reservegroepen A. 1 P. de Rooi 6; 2 N. Schouten 4ty, 3-5 R. A. G. de Graaff. mr. J. G. van Eijbergen en K. Pronk 4; 6 H. Plukker 3V4; 7 M. D. Etmans 3. B. 1 D. v. d. Lyn 5%*; 2 D. van Enk 5%; 3 Th. Slisser 5; 4 J. J. Piket 4V6; 5 A. v. d. Berg 4. Cl. 1 Verholt 6; 2 Van der Spek 4; 3 Berry 3; 4 Van Bockel 2«£*. C2 1 Repko 5; 2 Van Oosten 4H*; 3 Brink 4; 4-5 Donk en Klein 3%. F. 1 Nieland 4Vè; 2 Ferwerda 4*; 3 MUnninghoff 3V4: 4 Vyvers 3. Wilt U iets weten Vraag: J. N. te Hoogmade. Route voor bromfiets van Hoogmade naar Kaats- Hoogmade, Alphen aan den Ryn. Gouda. Schoonhoven, Gorinchem, Capelsche Veer, Capelle, Kaatsheuvel. Afstand 80 km. IN ONZE ZETTERIJ die een goed vak wil leren Leeftyd tot 16 Jaar. Kom eens by ons langs, wy geven Je graag een uiteenzetting over de mogeiykheden. PAPENGRACHT 32 TELEFOON 20935 LUIDEN REGIONALE ATLETIEKWEDSTRIJD DE KNAU-afdeling Leiden organiseert morgenavond op de Leidse sintelbaan «en regionale wedstryd. Het program ma omvat de volgende nummers: Da mes: 200 en 400 m.p hoogspringen, ko gelstoten en speerwerpen. Heren: 200, 1000 en 3000 m., hinkstapspringen, hoog springen, kogelstoten en speerwerpen. Aanvang 7.15 uur. Morgen: Bonaventura (Johannes Fl- dauri), kardinaal en kerkleraar, geb. 1221 by Vlterbo, f 15 Juli 1274 te Lyon. „IN DE KERK GEBOREN" In de Hartebrugkerk te Leiden zetten alle mannen hun hoed af, ook als zy beeld zyn, behalve één. Dat is het beeld van Bonaventura. Als franciscaans kar dinaal heeft hy een streepje voor en houdt zijn wit-geverfde „rode hoed" op. Beeld zijnde, ben je niet meer by machte Je hoed af te nemen en men moet het hem dus niet kwaiyk nemen. Alle leer lingen van „Bona" in heden en verleden, ook al zijn ze op vakantie, kunnen een voorbeeld aan hem nemen. Het moet een bijzonder geschikte man zyn geweest. Ook alle Franciscanen (van wie hy op 36-jarige leeftyd „generaal" was), wy lezen van hem, dat hy te midden van vele twijfels en gevaren, die de gemoe deren der Minderbroeders beroerden be slist en duldeiyk de weg wees". Ook alle theologen. Men vroeg hem, hoe hy zo'n knap theoloog was géworden. Hy wees naar het kruisbeeld: „Dat Is de bron". LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 7 t/m 13 Juli zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Marnie (18 jaar) geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Mary Popplns (alle leeftyden) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Don Camillo in Moskou (alle leeftijden) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De jacht op het boterbriefje (18 jaar» Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Dageiyks (behalve zond.) 10.30 uur „Sjors en Sjimmie". Trianon: De lokvogels (18 Jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Help! The Beatles (alle leeftyden) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Boek beoordeelt men niet door één bladzijde te lezen; waarom dan 'n mens aan de hand van één ondoor dachte handeling veroordelen? T«-r Aar, 12 juli. Groente. Augur ken A 179, B 1.32, C 86, D I 65. D II 3, CD I 55, CD II 15—23, E I 23, E II 10. RIJNSBURG. 12 Juli Bloemen. Am. Anjers: Tangerine 14-19, Harvest Moon 13-17, Brandaris 11-15, Pink Dusty 10-15, Max Artur 9-15, Shocking Pink 9-13, Sim Wit 9-13, Sim Rood 8-15, Sim rose 7-14 per stuk. Gladiolen 1300-1400, Pyremldale 1600-2300, Alstwemerla 1200 -1400. Pel Godelt 840yl260. Scabiosa 740y980. Achillia 470-86Ó. Alulm 520- 670, Esteread Crem 470-620, W. Su- prem 550-670, Mimi 180-240, Colvillel Robinette 1200-1700, The Bride 1100- 1600, Numph 1000-1500, Alba 1000-1500, Amanda 800-1400, Charm 800-1000 al les per 100. Kop Godetla 75-110. Flox 60-95, Zilver Distel 65-90, Goudsbloe men 4062, Segetum 55-75, Ranonkel 32-44,, Ixia 34-39, Anemonen 18-27 per bos.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3