„Jonge" Leidenaren luisterden naar welkomstwoorden van gemeentebestuur VRAAG NAAR JEUGDIG PERSONEEL IS TOEGENOMEN „VOORSCHOTEN NU" LEIDS JEUGDKAMERORKEST OP TOURNEE IN GEISWEID J. J. Kroon veertig jaar in dienst )ii Werninks Beton Kon. onderscheiding voor mej. J. Wessels Leids hoogleraar ontving ZWO-subsidie voor uitgave tweede deel „Pacific plant areas" JUFFROUW BARY - NA KONINKLIJKE - NU PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING Vakantieregeling Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 JULI 1966 IEDEREEN KAN LID WORDEN VAN DE 3-OCTOBERVERENIGING Met ingang van 1 juli zijn de bewoners van de Rijndijk en Stevenhofs- polder, Leidenaar geworden. Dit gebied dat tot nu toe onder de ge meente Voorschoten behoorde is door het inwerking treden van de annexatie, bij Leiden gevoegd. Het gemeentebestuur van Leiden heeft hierin aanleiding gezien zich aan de nieuwe Leidenaars te komen voorstellen. Gisteravond had een groot aantal bewoners uit het geannexeerde gebied gehoor gegeven aan de uitnodiging van het Leidse gemeentebestuur. Bur gemeester mr. G. C. v. d. Willigen heette een ieder hartelijk welkom in de zaal van de Groote Vink (deze plaats behoort nog net tot Voorscho ten) en vond het plezierig en beleefd kennis te kunnen maken met de nieu we Leidse bewoners. Het Leidse ge meentebestuur aldus de burgemeester, stelt zich tot taak zoals ieder gemeen tebestuur het wonen in de gemeente zo goed en aangenaam mogelijk te maken. De toestand is nog lang niet ideaal, maar ook dat is zoals in iedere gemeente. De burgemeester wees er op dat alleen de gemeentegrenzen ver anderd zijn, maar dat de sociale ver- maatschappelijke verhoudingen het zelfde zullen blijven. Om vragen van de nieuwe bewoners te beantwoorden waren aanwezig de wethoudern van Openbare Werken de heer C. J. Piena, het hoofd van de afdeling Voorlichting van de gemeente mr. Lelieveldt en de chefs van de af delingen Onderwijs, Openbare Wer ken, Sociale Zaken, Financiën, Huis vesting en Bevolking. Woningvoorraad Na de inleiding van mr. v. d. Wil ligen gaf wethouder Piena een over zicht van hetgeen er in Leiden gaande is en voor wat betreft de Openbare Werken. Spreker wees op de grens wijzigingen die Leiden ondergaan heeft in de 14e en 17e eeuw. In 1670 leefden in Leiden op 196 hectare al maar liefst 70.000 inwoners. Een van de belang- OEGSTGEEST BUITENGEWONE LEDENVERGADERING WONINGBOUWVER. „BUITENLIJST" Mutaties in het bestuur van de wo- ningbouwver. „Bultenlust" vereisten een buitengewone ledenvergadering, welke gisteravond in „Het Witte Huis" te Oegstgeest werd gehouden. De voorzit ter, de heer E. J. Massink, deelde mede dat de heer G. Boeschoten vanwege ge zondheidsredenen zijn functie als pen ningmeester moest neerleggen. „Het geen ons spijt, maar wij hebben grote waardering voor de wijze waarop hij de administratie van de penningen heeft de kascom- missie werd voorgelezen. Set bestuur heeft de heer C. van Dalen bereid ge vonden de functie, géén gemakkelijke, over te nemen van de heer Boeschoten. De aanwezigen gingen hiermede ak koord. Vervolgens werd de heer Voge lenzang, hij vertoefde tijdens de vorige vergadering in het buitenland, bij ak- klamatie herkozen. Tijdens de rondvraag- deelde de voorzitter mede dat het plan voor bouw van schuurtjes bij de wonin gen in de Balistraat rond is, maar dat het wachten is op goedkeuring van Den Haag; dat in woningen met een lavet dit laatste met een douche tot één ge. heel gemaakt wordt; maandagavond jl. de woningen van het 14e bouwplan (32 stuks) overgedragen zijn aan de nieuwe bewoners en dat men over 15 maan den gereed zal zijn met het 15e bouw plan nabij de Zoutkeetlaan. Geboren: Petrus Johannes zn v. P. J. de Jong en A. A. M. Bakker; Frans- Willem Philip Lodewljk Marie zn v. F. W. M. van der Ven en M. M. P. Drie beek; Wibe Sjoerd zn v. H. Broekstra en G. P. A. M. Kemperman. Getrouwd: J. F. Backus en A. I. M. Stevens; G. H. H. M. Boelaars en P. J. Fokke; T. W. Westgeest en W. A. van der Poel; L. L. J. van Geloven en M. C. van Driel: N. T. Buyten en A. M. van Deursen: P. J. J. Schaap en C. Ruijter; G. J. Weier en A. M. van Stolk. Overleden: C. Langerijs; C. M. Over. duin, w.v. S. C. Franken. Van de huidige woningvoorraad is 12 ongeschikt, terwijl 12 - 24 slecht te noemen is. Na de oorlog was de stad al spoedig volgebouwd. De mensen waren op een te klein stukje samengeperst, zodat een oplossing ge vonden moest worden. Men heeft die o.a. denken te vinden in een woning- wetbouw in districtsverband. Met de gemeente Lisse bestaat op dit gebied een samenwerking. Waar het namelijk voor het ge meentebestuur om gaai is de kwaliteit van het wonen. In 1961 is een zgn. Basisplan ontstaan. Dit plan voorziet in saneringen in het gebied tussen de Zijlsingel en Herengracht en de wijk tussen de Haarlemmerstraat en de Oude Vest. Een moeilijkheid bij deze sanering is dat je geen oude woningen kunt opruimen als je nog geen nieuwe hebt, aldus wethouder Piena. NIET BETER Na de pauze, waarin de gemeente de nieuwe bewoners een consumptie aan bood („Beter van een stad dan van een dorp") werd de gelegenheid tot vragen stellen ruimschoots benut. Er werd gesproken over een maximum snelheid op de Rijndijk, de winkel sluiting (zal uniform gemaakt wor den), de schoolbus (blijft voorlopig rijden), haring en wittebrood (ieder een kan lid worden van de 3 October- vereniging), Tienhuizen (zal in de toekomst de Haagse Straatweg gaan heten). De nieuwe Leidse bewoners, die in zulke grote getale zijn opgekomen om kennis te maken mei hun nieuwe gemeentebestuur zullen geen spijt ge had hebben van hun komst. Men heeft wel begrepen dat men er niet altijd beter van wordt (vermoedelijk meer en hogere gemeentebelastingen), maar men weet op vele punten waar men nu aantoe is. De avond was een voor beeld van een goed stuk gemeente lijke voorlichting. ZR. TERESITA O.P. NAM AFSCHEID VAN SANCTA MARIASCHOOL TE VOORSCHOTEN Gistermiddag vond in het Cultureel Centrum de afscheidsreceptie plaats van zuster Teresita O.P., die jarenlang hoofd van de Sancta Mariaschool is ge weest. Aan een lange levensperiode van zuster Teresita is een einde gekomen. Zuster Teresita leidde de r.k. meisjes school voortreffelijk. De school had een goede naam en de leerlingen waren by haar in goede handen. Gistermiddag was het afscheid. Met het heengaan van zr. Teresita is ook een einde gekomen aan de bestaande toestand, dat de zus ters Dominicanessen aan het hoofd ston den van de meisjesschool. De school wordt nu een gemengde school. Dat is althans het streven en de leiding wordt nu in lekenhanden gelegd. Op de af scheidsreceptie werd door talrijke spre- OEGSTGEEST „Dat gebeurt tegenwoordig nogal eens", constateerde de officier van justitie by de Haagse politierechter in het geval van een 42-jarige projectileider", die verantwoordeiyk werd gesteld voor het feit, dat op 29 november in Oegstgeest telefoonkabels door een dragline wer den vernield. Hierdoor ontstopd een aanzienlijke sto ring in het telefoonverkeer. Volgens verdachte had hij by een collega op het werk eerst geinformeerd of er ter plaatse kabels lagen, hetgeen niet het geval zou zyn. Toen daarop de man, die de dragline bestuurde aan het werk ging, bleek de informatie niet juist te zijn gweeest. „U moet voor dergelijke informaties bij de PTT zijn", wees de officier van justitie terecht. Hij constateerde, dat men by graaf werk vaker te gemakkeiyk denkt over hetgeen in de grond kan zitten en daar door dus telkens vernielingen worden aangericht. De eis luidde 75.boete. De rechter was van mening, dat ver dachte wel onachtzaam heeft gehandeld, doch niet van „hoogst onachtzaam" kan worden gesproken zoals ten laste was gelegd. Om die reden sprak hij verdachte vrij. kers over het werk van zr. Teresita met woorden van dank en waardering ge waagd. De voorzitter van 't R.K. School, bestuur, pastoor Out, viel de taak toe zr. Teresita uitgeleide te doen. Aanwezig waren verder wethouder J. J. Dekker, loco-burgemeester, oud wethouder G. Sc'nrama, leden van het schoolbestuur, de oudervereniging, het personeel van de Sancta Mariaschool en de St. Jozef school, collega's van de openbare en prot. shr. scholen. Door talrijke spre kers werd zuster Teresita in het zon netje gezet. Zy getuigden van haar toe wijding voor haar werk en haar bereid heid tot goede samenwerking. De priorin van Huize Bydorp mocht delen in de waardering voor het werk, wat door dc zusters Dominicanessen in Voorschoten voor het onderwijs is gedaan. Van de oudervereniging ontving zr. Teresita als aandenken een geschenk in de vorm van een wekker. Daarnaast nog een enve loppe met inhoud, die bestemd zal wor den voor werk in de missiegebieden, dat door 'n neef van de zuster aldaar wordt verricht. Vele ouders en oud-leerlingeu, die daarvoor gelegenheid hadden, kwa men voorts om een hand tot afscheid te geven. Toch zullen ook diegenen, die niet kwamen, zr. Teresita stellig dank baar zyn. Naar wij vernemen zal zr. Te resita Voorschoten gaan verlaten om in Reuver nog te gaan werken, wel niet meer in het onder\vijs, maar aan het onderwijs, de schooladministratie. GEMEENTELIJK ARBEIDSBUREAU LEIDEN Gedurende de maand juni nam de gere gistreerde arbeidsreserve voor mannen af van 208 tot 194. De werkloosheid daalde in de beroepsgroepen: houtbe werkers (-1), kappers (-1), metaalbe werkers (-5), landbouwpersoneel (-2), levensmiddelenpersoneel (-3), horeca- BOOT IN BRAND Gisteravond omstreeks kwart over zes is door onbekend gebleven jongelingen een niet bewoonde boot, gelegen in de Rijnsburgersingel, in brand gestoken. Het interieur en het bovendek zijn vol ledig uitgebrand. De brandweer kon de brand blussen. De schade is nog niet bekend. Kapelaan J. A. M. Rohde zal wegens zijn benoeming tot pastoor van de parochie Onbevlekt Hart van Maria te Rotterdam-Hoogvliet op woensdag 13 juli van al zijn Leidse vrienden en bekenden afscheid nemen van 's avonds 7.30 tot 9 uur in rest. Van der Heijden. Mgr. B. G. Henning, deken van Rot terdam, zal de installatie verrichten op vrijdagavond 15 juli a.s. om 7.30 "NIET ZO LEUK" Eeu 50-jarige huisvrouw uit Leiden verklaarde het niet „zo leuk" te vinden dat ze een winkeldiefstal had gepleegd. „Ik noem dat iets ander, ik vind het een schandaal", repliceerde de Haagse poli tierechter. Er was geen sprake van nood en toch had de vrouw voor een waarde van 7,50 aan boodschappen gestolen in een zelfbedieningswinkel. Ze had de boodschappen in haar tas onder een hoofddoekje verstopt en rekende alleen af hetgeen zij in het mandje van de win kel had gelegd. „Het was de eerste keer, dat ik het deed", luidde de informatie van verdachte, doch de rechter zei, „Het valt me op. dat het altijd net de eerste keer is wanneer iemand op diefstal wordt betrapt". De officier constateerde, dat verdachte van het gebeurde kenneiyk niet zo erg ontdaan is. Hij waarschuwde, dat het een volgende maal minder „leuk" zal aflopen. Hij wilde by deze eerste keer met 50,— boete volstaan, waartoe de rechter veroordeelde. ONVRIJWILLIGE ZIT-DOWN Afgelopen nacht om ongeveer kwart voor één trof een buschauffeur van de NZH tot zyn grote verbazing op de Bos- huizerkade een 67-jarige inwoner van Leiden aan. Dit is op zichzelf niet zo verbazingwekkend, maar wel dat de man languit op het wegdek lag. Desge vraagd verklaarde de man, dat het hier niet ging om een protest of iets van dien aard, maar dat hij van een onbekende bromfietser een duw had gekregen, tcr- wyi hijzelf rustig zijn rijwiel bereed. Hij was vervolgens gevallen en had daarbij een hoofdwond en een schouderblessure opgelopen. De EHD bracht hem> over het Academisch Ziekenhuis Lei- '3èn.r Zaterdag opening van tentoonstelling In de week van zaterdag 9 juli tot en met zaterdag 16 juli wordt in het Cul. tureel Centrum te Voorschoten een foto tentoonstelling gehouden onder het mot to „Voorschoten Nu". De openingstijden zyn zaterdag 9 juli van 16 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur. Van 11 juli tot en met 15 juli van 19 tot 22 uur en zaterdag 16 juil van 14 tot 18 uur en van 19 tot 22 uur. De tentoonstelling zal een beeld geven van Voorschoten zoals dat nu is. Dit is mogeiyk dank zij de medewerking van een groot aantal Voorachotense Van 1 t.m. 5 juli heeft het Jeugdka- merorkest Leiden een (door de gasthe ren bekostigd) bezoek gebracht aan de gemeente Geisweid in Duitsland. Het in Rynsburg tot stand gekomen contact heeft geleid tot een succesvolle concert- ZILVEREN KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING amateur-fotograven, die in totaal 87 zwart-wit foto's en 141 kleurendia's in zonden. Het juryrapport vermeldt, dat het peil van het ingezonden werk by- zonder hoog is. Het was daarom be paald piet gemakkeiyk om tot een uit spraak te komen. Uiteindelijk echter zijn de volgende personen als prijswinnaar aangewezen: afdeling zwart-wit: le prys de heer J. Rothuizen voor zijn foto van een verbrande barak op het M.O.C. 2e prijs de heer C. T. S. Westgeest voor zijn foto van de Papelaan in de winter. 3e prijs ds. W. G. Meyering voor zijn foto van een schoolklas. Aanmoedigingsprijzen gingen naar me vrouw E. van Goudoever-CochiU8 en de heer G. van Velthuizen. In de afdeling kleurendia's werden de prijzen als volgt verdeeld: le prys de heer N. Noort voor zijn ori ginele opname van bewegende spoor, bomen by avond. 2e prys de heer P. Tinke voor zijn op- 39;H j Riechelman- tournée. die gekenmerkt werd door de byzonder prettige sfeer. In de avond van de eerste juli arriveer de het K.J.L. bij Bauhof Geisweid. waar 't werd ontvangen door Gemeindedirek- tor Ramforth, Patt en Gemeindeoberinspektor Loh- mann. Daar Geisweid op die dag met nog zeven andere plaatsen tot een ge- E aanmoedigingsprijs in deze afdeüng meente: Huttental was geworden, was ontv de heren C J. Dompeling en het ex-burgemeester Berner. die ons j BrUgSee - harteiyk welkom heette. Namens uiteraard zal het werk van de prijswin- naars op de tentoonstelling te zien zijn. zullen worden gepro- personeel (-1). losse arbeiders (-5), ma- gazijnperaoneel )-2) en minder geschik- ten -7Daarentegen nam de werk loosheid door toevallige oorzaken in en kele beroepsgroepen toe nl. fotogra fisch personeel (+1), chemisch personeel (-1-1), visserijpersoneel (+3), handels- personeel (4-2), kantoorpersoneel (4-8) en artisten en musici (-f2). Door de sei zoenwerkzaamheden in de landbouw en de conservenindustrie nam het aanbod van landbouwpersoneel, losse arbeiders en ook minder geschikten af. In de metaal-nyverheid nam de werkgelegen heid nog toe, waardoor een aantal me taalbewerkers een arbeidsplaats konden vinden. In vergelijking met de maand juni van het vorige jaar is het aan bod enigszins toegenomen (4-16). GEEN VERANDERING I.v.m. de naderende vakantie wordt momenteel het aantrekken van personeel vnl. in de bouwnyverheid enigszins op geschort. De vraag is t.o.v. de vorige maand toegenomen en wel hoofdzakelijk in de baksteen- en aardewerkindustrie, de conservenindustrie en in de vervoer- industrie. Het aanbod van vrouweiyke arbeids krachten onderging t.o.v. de vorige maand geen verandering. In vergelyking met de maand juni 1965 is het aanbod van vrouwelijke arbeidskrachten geble- De vraag naar vrouweiyke arbeids krachten nam t.o.v. de vorige maand toe (4-35). Het betreft hier een uitbrei ding van de vraag naar jeugdig perso neel, waarvoor verschillende bedryven l.v.ni. de afloop van het schooljaar een aanvrage hebben Ingediend. In vergelyking met de maand juni van het vorig jaar is de vraag naar jeugdig personeel in de beroepsgroepen grafisch- personeel, handelspersoneel en kantoor personeel toegenomen. Dit is een gevolg van administratieve handelingen, waar door de vraag naar jeugdigen nu in een vroeger stadium is opgenomen. 30 jaar in dienst van Annakliniek Een van de vragen die ziekenhuis patiënten bij hun thuiskomst steevast moeten beantwoorden is: hoe was het eten? Dat de voormalige patiënten van de Annakliniek voor orthopedie in Leiden die vraag positief kunnen be antwoorden is voor een niet gering deel te danken aan mej. J. AVessels. Bijna dertig jaar lang zwaaide zij de scepter over de huishoudelijke afde ling van de kliniek. Gistermiddag LEIDSE UNIVERSITEIT stukje Voor- 3e PU" de.hf E' Ze'lt,De iUry deze prys toe voor het goede gebruik van de moderne kleurenfilm. Leidens burgemeester bood reisleider t „hauptamtlicher Jugendpfleger" Stein- kleurendia's VERTROKKEN PERSONEN van 22 t/m 29 juni 1966 J. J. Beuk en fam., Louis Couperus straat 2 naar Canada; W. Pot en fam., Diepenbrocklaan 38 naar Eelde, Kievit- weg 32; L. Schinkel-van Loef en fam., Kanaalstraat 47 naar Apeldoorn, Tjon- ger 6; H. P. J. van Sonsbeek en fam., Jan van Goijenkade 41 naar Apel doorn, Elspeterweg 89; A. C. J. M. J. C. Battheu en fam., Van Swietenstraat 41 naar België; A. J. Melchert en fam., Vestestraat 11 naar Noordwijk, Cro- cusstraat 32; R. Di Gregorio en fam., Potgieterlaan 16a naar Italië; T. H. M. Schouten ér! fam., Brahmslaan 147 n. Amsterdam, Lord Kelvinstraat 191; M. Knul'en fam.,'Haarlemmerweg 55 naar Amsterdam, Alkmaarderstr. 127; H. Rietveld en fam., Leliestraat 36 n. 's-Gravenhage, w.w. Slachthuiskade; W. S. Koldijk, Witte Singel 65 naar Oegstgeest, Fred. Hendriklaan 4; C. M. Oude Elferink, Herensingel 31b n. Enkhuizen, Zuiderhavendijk 84; T. M. A. Aalbers-van Barneveld, Suriname- straat 162 naar Arnhem, Klarendalse- weg 368; J. S. G. Wartena, Rijnsbur- gerweg 22 naar Kattendijke, Molen weg 21; L. Y. G. van Suijlekom, Jan van Goijenkade 44 naar Kapelle, Bie- zelingsestraat 35 bis; B. Willemsen, Vinkenstraat 4 naar Nijmegen, Mgr. Nolensstraat 28; J. Borst, de Wet straat 3 naar Voorschoten, Dobbeweg 10; A. C. Koldijk-Jansen, Rijnsburger- weg 31b naar Oegstgeest. Fred. Hen driklaan 4; J. van der Burg, Rijns- burgerweg 95 naar Warmond, Dorps straat 90; H. J. Wouters, Oude Vest 175 naar Apeldoorn, Jhr. Molleruslaan i 50; D. Ho Kang Jou, Hoge Rijndijk j 146 naar 's-Gravenhage, Volendam- laan 940; I. L. van Leeuwen, Ravel- straat 23 naar Delft, Vosraaerstraat 4; M. Anker-Rensink, Rijn- en Schiekade 72 naar Leiderdorp, v. .d. Valk Bou- manweg 208; S. J. Sturm-Brandes, de Sitterlaan 48 naar Alkmaar, Toorop- laan 2; C. M. van Triest. Houtlaan 55 Alphen a/d Rijn. Willemstraat den Berg, Ho- De Nederlandse Organisatie voor Zui ver Wetenschappelyk Onderzoek heeft prof. dr. C. G. G. J. van Steenis, hoog leraar in de bijzondere plantkunde aan de Leidse universiteit en directeur van het Rijksherbarium aldaar, een subsidie ver leend voor de uitgave van het tweede deel van de „Pacific plant areas". Aan de totstandkoming van dit werk hebben behalve prof. Van Steeni's en drs. M. M. J. van Balgooy als eindredacteuren, cir ca zestig botanici uit alle delen van de wereld meegewerkt. Het tweede deel van de „Pacific plant areas" komt uit als supplement van „Biumea", een tyd- schrift voor de systematiek en de geo grafie der planten, dat uitgegeven wordt door het Rijksherbarium in Lei den. De verschijning van dit «l.-.-l Ivan binnenkort tegemoet worden gezien en prof. Van Steenis heeft het plan liet ïrtee te nemen naar het elfde „Pacific con gress" dat in augustus in Tokio zal wor den gehouden. UNIVERSITAIR NIEUWS Geslaagd Aan de Ryksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen tandheelkunde de heer B. J. W. Louwe uit Leiden. heeft zij in verband met haar pensio nering officiëel afscheid genomen vat de Annakliniek en een van de mooist» blijken van waardering, die mej. We* seis ontving, was de koninklijke on- derscheiding, die haar werd uitgereikt door de Leidse wethouder van socialt zaken, de heer S. Menken. Mej. Wessels kreeg de bronzen ere- n medaille behorend bij de orde vat I Oranje Nassau. Tijdens de afscheid' 9 bijeenkomst werd gistermiddag he:iB woord gevoerd door de directeur var I de Annakliniek, dokter T. A. de Haar. het bestuurslid dokter D. C. den Haar g en de administrateur, de heer J. H. J 3 Zwaait. Dokter Den Haan bood mej I J Wessels een televisietoestel aan, waar na de geneesheer-directeur zorga- voor een passend voetstuk voor da' I apparaat. Na de vele waarderend» woorden tijdens het officiële gedeelt» van de afscheidsbijeenkomst bleek op I wat meer informele wijze hoeveel I vrienden en vriendinnen mej. Wer i seis in de Annakliniek achterlaat. ZWEMDIPLOMA'S THORBEGKE-UI.O Ter afsluiting van het cursusjaar 1965/66 3 hebben de leerlingen van de Thorbecke- ulo onder het toeziend oog van de heren Leenheer (inspecteur van de lichame lijke opvoeding) en Heidweiller (bad- meester zwembad De Vliet) bewezen, dat het zwemmen tijdens de gymnastiek. lessen als deel van de lichamelijke opvoe ding zinvol is met betrekking tot het; afleggen Van een zwemproef (diploma A) of het behalen van het diploma ge-, oef end zwemmer (B). Ook de belde gym- nastiekleraren, de heren Dammer en j Oort kondén tevreden zyn. In totaal I slaagden de 29 jongens en 9 meisje? voor 24 A- en 23 B-diploma's. Voor A slaagden: meisjes; Marian Kloos, Joke Koolstra. Lidy Kuneken. Jongens: Andre Frankenhuizen, Johan Hachmer, Hanne Boogert, Steph Schie- broek, Eddy v.d. Mark, Hans Sytsma. Wim Kop, Ronald Ober, D. Kambier Piet Nieuwenburg, Rudi Knaap, Emile v.d. Bos, Lau d. Jong, Jan Splinter, Hani d. Haan, Reindert Meyer. Jan Harte- veld, Martin Mulder, Hans Braggaar, Peter v. Santé, Gè Dévilée. Het B-diploma werd behaald door meis jes: Marian Sannes, Anne lies v. Leeu wen, Anneke Ligtvoet, Ali Smit, Carla' v. Vessen. Marian Stlkkelorum. Jongens: Flip Ba velaar, Hanne Boogert. Martin Vincourt, Kees Mulder, Wim Kop Arno de Bruin, Johnny Beekman. Lau de Jong. G. Dévilée. Theo v. Hattum, Hans d. Haan, Dirk Coster, Henk Arnoldus Don Kanbier, Martin Mulder, Ronald Ober, Rudi Knaap. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 7 JULI Afscheid mej. W. Bary H. Mis ir. 9 Hartebrug om 9.30 uur. Feestmiddag in Anthonius Clubhuis, gevolgd door feestavond aldaar, resp. 14.00 en 20.0C VRIJDAG 8 JULI Voorlichtingsavond voor Oegst geestenaren, die Leidse ingezetener zijn geworden. Geb. voor Chr. Belan gen, Hoge Morsweg. 20.00 uur. Aquarium- "en"teffarïumhoudersver- eniging „De Natuurvriend" algetne ne ledenvergadeifcigm Petruszaaltje (Lartimenschansweg), 20.00 u. Geslaagd Aan de Kon. Mil. Acade mie slaagde voor het officlersexamec de heer T. v. d. Schilden. Aan het St. Willibrorduscollege „Katwijk de Breul" te Zeist slaagde voor het eindexamen gymnasium de heer A. Korthals. Beiden zijn afkomsV uit Leiden. De 54-jarige J. J. Kroon uit Leiden Is gistermiddag koninklijk onderschei den met de zilveren medaille verbon den aan de orde van Oranje Nassau. De heer Kroon is precies 40 jaar ver honden in dienst van Werninks Beton. Wethouder J. J. G. van Hoek reikte bij afwezigheid van burgemeester G. C. van der Willigen de medaille uit De heer Kroon Jaap voor zyn medewerkers is 40 jaar geleden als jongste bedienden bij Wernink in dienst getreden. Thans is hij chef van het tekenbureau en geeft leiding aan 10 mensen. Jaren van zelfstudie en schriftelijk onderwijs liggen aan deze promotie ten grondslag. Wethouder Van Hoek prees - even als Wernink-directeur ir. Sitzen - de capaciteit en werklust van de jubila ris. De heer Sitzen liet zijn woorden vergezeld gaan van een aandeel in het bedrijf, een enveloppe met inhoud en de draagmedaille. Mevrouw Kroon kreeg bloemen aangeboden. bach de heer Berner een fotoboek Leiden aan, en Han Kapaan, voorzitter en solo-hoboist van het orkest, overhan digde een gravure van Leiden. Hierna werden de orkestleden verdeeld over de vijf hotels. 's Zaterdags stond er een concert in de Realschule van Geisweid op het pro gramma, en wij concerteerden daar in de open lucht voor de 450 leerlingen, die ondanks hun jeugdige leeftijd (tien tot zestien jaar) bijzonder stil en oplet tend waren. Aansluitend kregen we ge legenheid een .verkiezingstoespraak van Willy Brandt bij te wonen. De middug werd doorgebracht in het schitterende Frelbad Geisweid. '3 Zondagsmiddags maakten we een excursie naar slot Dillenburg, en op maandagochtend gaven we een goed concert, dank zij de geïnspireerde lei ding van Henk Briër, in het duizend leerlingen tellend Fürst Johann-Moritz Gymnasium in Weidenau. In de namiddag werden we rondgeleid door de Molkerei Geisweid, waar ons van alles en nog wat werd verteld over melk en melkprodukten. 's Avonds kre gen we een feest aangeboden Realschule, gewoerd 93, naar Velsen, Eemstraat 9; H. J. Snip, Joh. de Wittstraat 35 naar Rotterdam. Straatweg 103b; M. L. Un- kel, Rijnsburgerweg 10 naar 's-Gra- venhage. Trompstraat 340; W. F. Ra maker, Hogewoerd 154 naar Voorscho ten, Nieuwe Voordorpstraat 7; F. W. Mulder, Rapenburg 58 naar Amster dam, de Genestetstraat 10 I; M. M. A. Leenders, Sint Jacobsgracht 8 naar 's-Hertogenbosch. Hint Hamerstr. 204; jecteerd. Niet alle inzendingen kunnen 7. H. M. Dankers, St. Jacobsgracht 8 worden geëxposeerd, omdat vele het zelfde onderwerp betreffen. Naast de in gezonden foto's zal ook gebruik worden gemaakt van foto's uit het foto-archief van de gemeente. De tentoonstelling wordt zaterdag 9 juli om 15 uur officieel geopend. •Hertogenbosch. Hin Hamer straat 204; W. M. v. Doesburg, Haven 56 naar Ter Aar, Clementszstraat 8; F. van Helden, Leliestraat 36 n. 's-Gra venhage, w.w. Slachthuiskade; A. A. van der Burgt, Bartókstraat 166 naar Hilversum, Noodweg 37. BELANGRIJK NIEVWS VAN VW BAKKER Daar de vakantieregeling van vorig jaar zeer gunstig verlopen is, hebben de Leidse bakkers besloten ook dit jaar weer 3 weken met vakantie te de gaan en wel in twee perioden. De eer- uitstekend s*e van t/m 30 juli. de tweede klarinetkwintet van het Gymnasium Mozart speelde. Dinsdagochtend om ongeveer tien uur werd er afscheid genomen. Alle hoge autoriteiten waren aanwezig en spra ken de hoop op een spoedig weerzien uit. Vanaf deze plaats willen we de gulle Geisweidenaren danken voor hun warm onthaal, en hen tot een lichtend voor beeld stellen op het gebied van cultu rele uitwisselingen, want dank zy hen kan het J.K.L. enkele gulden bladzy- den aan zijn annalen toevoegen, blad- zyden, die spreken van nieuwe contac ten, die ook voor de toekomst van be lang zijn. ELSE BONGER8. 1 augustus t/m 20 augustus. Door deze regeling zal uw hakker U zes we ken niet bezoeken, dus van 11 juli t/m 20 augustus. LET OP DE BEL Zes weken wordt er niet aan huis be zorgd, maar zal de bakker zijn komst aankondigen met een bel. U krygt dan gelegenheid uw brood en andere bakkersartikelen praktisch voor uw deur te kopen. KONTANTE BETALING BELANGRIJK le. Wanneer U niet gewend bent kon- tanl le betalen, wordt U verzocht vóór of op zaterdag 9 juli uw rekening te voldoen. 2e. Tijdens de vakantieperiode heeft de bakker naast brood ook bak- kersartikelen zoals: beschuit, ont bijtkoek en koekjes by zich. 3e. De gezamenlijke bakkers zijn over eengekomen om gedurende zes weken na 20 augustus, geen klan ten van elkaar over te nemen. 4e. Uw bakker dankt U bij voorbaat voor uw medewerking en wenst U een prettige vakantie toe. DE VAKANTIECOMMISSIE VAN DE GEZAMENLIJKE LEIDSE BAKKERS. I"\E FESTIVITEITEN rond mej. W. *-* C. M. Bary lijken onuitputtelijk te zijn. Ze hebben in ieder geval een dergelijke omvang, dat men er meer dere dagen voor uit heeft getrokken. Vandaag was voor degenen die het onder de hand niet meer precies we ten de Eigenljjke Feestdag. De dag waarop juffrouw Bary temidden van leerlingen, leerkrachten, familie en leden van .de Stichting voor R.K. Scholen, wederom in het zonnetje werd gezet. Juffrouw Bary. die haar dagen bij voorkeur met een H. Mis begint, hoefde ook ditmaal niet min der te doen; het begin van alle festi viteiten was in de Hartebrug, waar pastoor Van Berkel voor haar een H. Mis opdroeg. Daarna was er een zeer geanimeerde en lekkere koffietafel in het Anthonius Clubhuis, waar de voor zitter van bovengenoemde Stichting, dr. Kallenberg, de jubilaresse toesprak en opmerkte dat heel katholiek Leiden althans het vrouwelijk gedeelte daar van zo ongeveer in de klas van juf frouw Bary heeft gezeten. Hij gunde juffrouw Bary van harte haar wel- I verdiende rust, maar hoopte niettemin I dat zij de band, die zij jaren met hel I katholiek onderwijs heeft gehad, niet I zou. verbreken. Bary heeft samengewerkt, prees hel vele werk dat zij in en voor de pa rochie heeft gedaan en overhandigde als dank en blijk van waardering van de Kerkelijke Overheid hiervoor haar de pauselijke onderscheiding: „Pro Ecclesia et Pontifice", die juffrouw Bary door haar zus opgespeld kreeg. De heer Van Veldhoven, hoofd van de Mariaschool. waar juffrouw Bary ge durende de 45 jaar. die zy hieraan verbonden was, 18 hoofden heeft ge kend, prees de eigenschappen van juf frouw Bary, die haar altijd tot een voorbeeld voor leerlingen en leer krachten maakten. Vanmiddag en vanavond was er zo wel voor ouders als leerlingen een gezellige feestmiddag en -avond in het Anthoniusclubhuis.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4