RUIME OVERWINNING VAN LZC OP ESCA FAMILIEFEEST OP DE MUNNIK; DOORENBOS, SANDERS EN BRAAKMAN GROSSIEREN IN FINALES ZATERDAG 2 JULI 1988 DE LEIDSE COURANT PAGINA I Burgemeester heft glaasje op kampioenschap van UVS VERLIES VOOR SLEUTELSTAD EN LGB In een druk bezochte kantine van U.V.S. in de Kikkerpolder heeft UVS een receptie gegeven ter gelegenheid van het behalen van het kampioen schap in de eerste klasse B. Hoewel de strijd in de competitie voor het landskampioenschap voor UVS niet loopt zoals velen graag zouden wen sen was de feestvreugde in de UVS- veste er niet minder om. Naast het grote aantal receptiegangers was er ook 'n grote rij van sprekers die allen lof toezwaaiden aan de keurig in het blauw gestoken UVS-spelers en met blauw-witte linten omhangen bestuurs leden van UVS. Zo sprak er onder meer mr, de Jongh namens de KNVB afd. Leiden, waarna de heer P. Bieg- straten namens de „grote" KNVB sprak. De heer J. Bredeveld sprak namens de KNVB-contact-commissie afdeling Leiden. Ook hij feliciteerde UVS en meende dat Roodenburg, waarvan de hfeer Bredeveld voorzitter is, zijn com petitie zo snel uitgespeeld heeft om de Leidenaars gelegenheid te geven naar de match van het jaar UVSNeptunus te gaan kijken. Tot slot overhandigde de heer Bredeveld aan UVS-voorzitter J. Wondergem een enveloppe met in- Nadat de heer D. H. van der Klugt namens het C.O.V.S. waardering had uitgesproken voor de wijze waarop UVS de wedstrijden speelde („Wij hebben van UVS nog helemaal geen klachtenbriefje over een scheidsrechter ontvangen") kwam burgemeester Van der Willigen het UVS-bestuur en spe lers feliciteren. De burgemeester had waardering voor de grote snelheid waarmee UVS de top van de eerste klasse B had bereikt. Verder vond de burgemeester het belangrijk, dat nu vele Leidenaars naar goed voetbal kunnen gaan kijken. In zijn repliek sprak de heer Won dergem zijn grote voldoening uit over het feit, dat de burgemeester zo met UVS heeft meegeleefd. „Na een fan tastische boottocht door de Leidse wa teren was U de eerste die de spelers begroette bij het verlaten van de boot op de Beestenmarkt", aldus de heer Wondergem. Terwijl vele sprekers de spelers en het bestuur feliciteerden, zat trainer Piet Kantebeen glunderend tussen zijn jongens in, want de vele complimen ten waren toch zeker ook voor hem bedoeld. Leidse jeugdteimiskampioenscluippen Op de voorlaatste dag van de jeugd wedstrijden ln Leiderdorp Is men erin ge slaagd, dank zij een sublieme planning van wedstrijdleider Kooreman, bljne alle halve finales te laten verspelen, zodat de zaterdag louter gebruikt kan worden voor de finales. Na deze halve finales ls wel duidelijk geworden dat. op een en kel nummer na de meeste prijzen naar Gertie en Bernard Doorenbos, Ellen en Louk Sanders en Karin en Mark Braak man zullen verhulzen .wat toch wel een uniek feit genoemd mag worden. Gertie Doorenbos ondervond bij het meisjesenkel I weinig tegenstand van Dorine van Rijssel, die met 6-0 6-2 ten onder ging. een lot dat Eveliene Kengcn ook beschoren lijkt. By de jongens bereikte Bernard Doo renbos de finale door Peter Kwestro zo danig te ontregelen, dat de stoere Room- burger de eenvoudigste ballen ging mis sen. Louk Sanders wordt hierin zijn te genstander, na een grandioze 6-0 6-3 zege op de hoop van De Munnlk Jaap van der Nat, die geen enkel vat had op de listige dropshots en harde passings van Louk. Het sterke Katwykse duo Jan Bloot en Ruud Kemeling bereikte de finale van de herendubbel, waarin een interes sant gevecht verwacht mag worden met het goed ingespeelde koppel Rien de Meyere en Frits Knottenbelt. In het ge mengde dubbel treden Lla v. d. Giezen en Rien de Meyere aan tegen Lia Rem- melzwaal en Ruud Kemejing, waarbij licht favoriet is. Bij het damesenkel II bereikte Gertie Doorenbos alweer de finale via de dap- perer Lia Remmelzwaal, waarin of Wil ly Bloot of Lia v. d. Giezen haar party zal geven. Bij de jongens moeten eerst de halve finales nog worden verspeeld. Bernard Doorenbos treedt hierin aan tegen de beloftevolle Ruud Klaver terwijl Louk Sanders aantreedt tegen Peter Kwestro. Samen bereikten Bernard en Louk de finale in de herendubbel; waarin de „un derdogs" Peter Kwestro en Frans v. d. Zee ongetwyfeld de steun van het pu bliek zullen hebben ln de poging het favoriete duo de voet dwars te zetten. In de damesdubbel zullen Ellen San ders en Gertie Doorenbos zeer zware te genstand ondervinden van Wllly Bloot j en Lia Remmelzwaal die wel eens voor i een verrassing konden gaan zorgen. Het meisjes- en Jongensenkel III wordt ge. j heel beheerst door de „Braakmannetjes" In het meisjesenkel treedt Karin aan te- gen Ellen Sanders, terwijl broer Mark, na een zwaarbevochten overwinning op Benny Bulssink. Erie Wilmink gaat be kampen. In het gemengde dubbel ten slotte treden Karin en Mark aan tegen Ellen Sanders en Arnold v. d. Capelle, het jonge Unicumduo dat verrassend is doorgedrongen tot deze finale. De uitslagen luiden: ME I: halve finale Gertie Doorenbos Dorine v. Ryssel 6-0 6-2. JE I: halve finale: Bernard Dooren bosPeter Kwestro 6-1 6-4; Louk San dersJaap v. -d. Nat 6-0 6-3. JD I: halve finale J. Bloot-R. Keme. lingJan en Harry Tienstra 6-4 6-4; Rien de Meyre-Frits KnottenbeltJan Joost de Haan-Frans Karei Kroes 6-2 9-7. GD I: halve finale: Lia v. d. Giezen- Rien de MeyereAangelique en Rob Fortanier 4-6 8-6 6-4; Lia Remmelzwaal -Ruud Kemeling—Annelies en Paul de Gruyter 6-2 7-5. DE II; kwartfinale: Wil Bloot-Hanke Faase 6-2 6-3; halve finale: Gertie Doo renbosLia Remmelzwaal 6-0 6-1. JE II: kwartfinale: Bernard Dooren bosH. Tienstra 6-1 6-2: Ruud Klaver -Jan Wielsma 6-1 7-5; Louk Sanders Jan Ruijssenaars 6-0 6-2; Peter Kwes troEric Diamant 6-0 7-5. MD II: halve finale: Ellen Sanders- Gertie DoorenbosAns Batelaan-Andrea Gljsmck 6-2 6-1; Wil Bloot-Lia Remmel zwaalHanke Faase-Nieneke de Booy 7-5 6-1. JD H: halve finale: Bernard Dooren. bos-Louk SandersMark Braakman- Paul de Gruyter 6-0 6-1; Peter Kwestro- Frans v. d. ZeePeter de Konlng-Ruud Klaver 6-3 6-3. ME III: halve finale: Karin Braak manMirjam Mulder 6-1 6-2. JE III: halve finale: Mark Braakman Benny Buissink 6-4 4-6 6-2; Eric Wil minkJorian v. d. Schaaf 6-0 6-2. GD III: halve finale: Ellen Sanders- Arnold v. d. CapelleMirjam Mulder- Henny Koemans 6-1 6-0. Dr. ML de Jonge hoogleraar te Leiden By K.B. Is dr. M. de Jonge, lector In de oudtestamentalre periode en de vroeg christelijke. letterkunde aan de universi teit van Groningen, benoemd tot gewoon hoogleraar In de faculteit der godge leerdheid, om onderwijs te geven ln de uitlegging van het nieuwe testament, met inbegrip van de lnleldlng6weten- schap en oud-chrlsteiyke letterkunde. Prof. De Jonge ls de opvolger van prof. dr. G. Sevenster. Dr. M. de Jonge, die in 1925 te Vlls- singen ls geboren, volgde het gymnasi aal ondenvys te Middelburg en Hilver sum en studeerde theologie te Utrecht en Leiden, in welke laatste plaats hy op 23-jartge leeftijd het doctoraal cum laude aflegde. Na zijn kerkeiyk examen ln mei Th. J. van der Heijden lid van de Nederl. Veren, van Rechtskundige Adviseurs. Hoge Rijndijk 103a Leiden Telefoon 23405 In de Vliet speelde gisteravond de Leidsche Zwemclub tegen ESCA, in de eerste klasse B van de KNZB. Nadat de Leidenaars de uitwedstrijd in een gelijkspel hadden beëindigd, wisten zij gisteravond tot een verdienstelijke 4—1 overwinning te komen. LZC speel de een van de beste wedstrijden van deze competitie: vele aanvallen wer den goed opgezet, terwijl ook zoveel mogelijk gebruik werd gemaakt van de zwemsnelheid. Sleutelstad kon ook nu niet tot winst komen: tegen de kampioenskandidaat van de eerste klasse A, het Gooi, leden zij een 62 nederlaag. De heren van de Leidse Golfbrekers moesten in het derde team van LZC de meerdere erkennen: 50. Doelpuntloos begin De eerste periode van de wedstrijd LZCESCA, welke onder leiding stond van de wisselvallige scheidsrechter Van der Velden, bleef doelpuntloos. Hoewel de Leidenaars enkele malen goed op kwamen dringen, kwam het voor lopig niet verder dan twee corners uit schoten van Frank Roelofs en Hans Parrel. In de tweede speeltijd wist LZC het overwicht in doelpunten uit te druk ken. Met een fraaie omhaal verraste Kees Schoof de ESCA-doelverdediger, terwijl Roelofs even later met een verre boogbal de stand op 20 bracht. In de laatste minuut van deze periode werd Parrel uit het water gezonden wegens het gebruiken van onwelvoeg lijke taal, terwijl hij hierdoor ook nog in conflict kwam met coach Van der Reyden. In de derde speeltijd wist ESCA te profiteren van de numerieke meer derheid. Tijdens een massale aanvai schoot Bus de bal ondei de arm van de voortreffelijk keepende Nico van Sittert door: 21. LZC wist echter opnieuw uit te lopen. Dick Houthoff bracht de bal goed op en Dick Tim mermans schoot hard van rechts in. zodat de stand op 31 werd gebracht. Na een overtreding van Koedooder beging Gieben een zware overtreding, die door arbiter Van der Velden werd geconstateerd. Op deze manier kwam de ESCA-speler Gieben op het straf- bankje en in de laatste speeltijd kon LZC hier gebruik van maken. Roe lofs schoot hard en zuiver in: 41. Hoewel hierna Timmermans nog op de kant kwam wegens een onnodige overtreding, wisten de Leidse spelers deze score te consolideren. Onmachtig Sleutelstad heeft tegen het Gooi geen enkele kans gehad. Hoewel de stand 62 reeds een duidelijk niveau verschil geeft, had de score gemak kelijk nog opgevoerd kunnen worden. Nadat de gasten via 10 in de eerste periode tot 30 uitliepen in de tweede speeltijd, was het Hans Hilkhuyzen die de achterstand tot 31 terug bracht in de derde periode. Het werd echter 41 en in de laatste speeltijd zelfs 62, waarbij ook dit Leidse doel punt op naam kwam van Hilkhuyzen. De doelpunten voor het Gooi werden gescoord door Bultman, Beugelaar, Brandligt (2x), Van der Heiden en Hoekstra. De Golfbrekers konden tegen het geroutineerde LZC 3 niet op, terwijl zij bovendien nog gehandicapt werden, doordat enige spelers op vakantie zijn. Nadat de rust met een 30 achter stand was ingegaan (doelpunten van Flip Meyer (2) en Gerard Soet), lie pen de gastheren na de hervatting nog verder uit door twee treffers van Meyer: 50. ADVERTENTIE De op woensdag j.l. gehouden anjer collecte heeft een bruto-bcdrag van rond, 3 500,— opgeleverd, inclusief de opbrengst van rond ƒ800.- van de mu zikale rondgangen op dinsdagavond. De bruto-opbrengst van de Anjeractie 1965 was in Leiden ƒ3 400,-. Overigens is de anjeractie thans nog niet voorbij. Regelmatig komen n.l. nog via de Algemene Bank Nederland (giro 9013 te Lelden) bijdragen binnen, zowel van particulieren als van bedrijven. De stand daarvan is op het ogenblik rond 250,-. Het anjercomité hoopt, dat dit tot zo'n 500,— kan worden opgevoerd. Indien u dus woensdag nog niet ln de gelegenheid bent geweest, uw bydrage te storten, kunt u dat altijd nog vla gi ronummer 9013 van de Algemene Bank Nederland te Lelden doen. LEIDSE UNIVERSITEIT PROMOTIES EN EXAMENS De heer R. W. Jessudum, geboren te Paramaribo en thans wonende te Leiden, vrouwenarts en hoofd van de polikliniek voor verloskunde en gynae cologie van het Acad. Ziekenhuis te Leiden, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op een proefschrift getiteld: „De leiding van het nageboortetydpers in de Leidse universiteits - vrouwenkliniek". De promotor was prof. dr. A. J. M. Hol- De heer D. L. Westbroek, geboren te Bandoeng, Java, en thans wonende te Leiden is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proefschrift getiteld „Regionale per fusie met een kankerchemotherapeu- ticum". De promotor was Prof. dr. M. Vink. Geslaagd voor het kand. ex. ge schiedenis de heer A. M. C. Fermont (Rijswijk); doet. ex. geschiedenis de heren J. D. Noest (Leiden); J. F. Nagelkerke (Den Haag); kand. ex. kunstgeschiedenis mej. M. M. Koldijk 1950 en een verblijf op het de Nederlands Hervormde Kerk in Drie bergen. werd de nieuwbenoemde hoog leraar ln 1951 toegelaten tot de evange liebedlening in de Nederlands Hervormde Kerk. In 1953 promoveerde prof. De Jonge eveneens te Leiden met lof op een proef schrift getiteld "The Testaments of the Twelve Patriarchs. A study of their text, composition and origin". Aan dit proefschrift was voorafgegaan een peri ode van ruim een jaar onderzoek aan de universiteit van Manchester in Enge land. Van 1952 tot 1961 was hy predi kant te Wedde en Blija, en vervolgens tot 1962 adjunct-directeur van het Vor mingscentrum te Barchem. In 1962 werd hy benoemd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar aan de Groninger universi teit, waarna in maart 1965 zijn benoe ming tot lector in de oud-christelijke en Intertestamentalre letterkunde volgde. De openbare les waarmee hij zyn ambt aanvaardde was getiteld "De toekomst verwachting ln de Psalmen van Salomo". 1 (Susteren), mej. B L. Brouwer (Den Haag), kand. ex. Franse taal- en let-1 terkunde mej. M Leyh (Den Haagl.l kand. ex w. sociologie de heer W. i Broeder (Den Haag), de heer en mej. M. M de Ber Aerdenhoutmej. IJ. van Baarle (Delft), kand. cx. Franse taal- en letterkunde mevr. I. P. A. M. Mottier-Holtz (Leiderdorp). Kand. ex. Godgeleerdheid" de heer W. M. van Vliet (Kerkrade), J. Trapman (Voorburg) Doet. ex. XV. Sociologie de heren A. Sturkenboom (Den Haag) en A. G. van Santen (Den Haag) Kand. ex. W. Sociologie de heer J, Krabbendam (Schieram). Kand. ex. Engelse taal- en letterkunde mej. M. J. H. van Wersch-Knepflé (Leiden) en mej. G. Palm (Den Haag). Doet. ex. Klassieke taal- en letter kunde de heer J. Someek (Den Haag). Kanr. ex. Kunstgeschiedenis de heer W. F. Lash (Den Haag) en mej. C. O. C. Caudri (Sevrès, Frankrijk). Kand. ex. Nederlanrse taal- en lette- kunde Mej. M. L. Bakx (Leiden), mej. A. M. C. Meulenbroek (Voorburg) en Mej. C. Homburg (Giessendam). Doet. ex. Geschiedenis de heer G. W. Muller (Leiden). Doet. ex. Duitse taal- en letterkunde de heer C. v. d. Hoeven (Rijnsburg). Aan de Rijksuniversiteit, van Gro ningen slaagde de heer H. P. J. M. Stiekema voor het kandidaatsexamen geneeskunde. ANALIST-EXAMENS Op het door het Leidse Opleidingsin stituut voor analisten gehouden leerling- analist-examen chemische richting slaagden de volgende kandidaten: A. C. M. Duivenvoorden, mej. T. M. Boon- ders, mej. L. A. C. Brandt, H. C. B. Ha- vers, mej. I. K, v. d. Linden, mej. A. W. de Mol, T. Ouwehand, mej. N. v. Rijn, H. L. v. Schaik, N. Snoek, J. G. v. Westbroek. P. W. de Mol. M. J. v. d. Berg, mej. J. v. Dommelet G. A. Haas broek, mej. G. P. Herrewjjn, mej. H. Koopmans, mej. W. M. J. v. d. Kroef, R. J. Loenen. G. P. N. v. d. Mey, mej. C. C. M. v. d. Nouland, A. v. d. Plas, mej. W. v. d. Plas, A. P. Ruigrok, W. H. Turnhout. J. Vergunst. H. A. v. d. Voort, J. Waaning, R. Frankhuizen. A. Boekee, R. Timmermans, mej. A. Bles heuvel. H. P. Fasel. BROEDER A. ROELANDSE (LEIDEN) OVERLEDEN In Missiehuls Vryiand te Oosterbeek is op 1 juli overleden broeder A. Roe- landse van Mill Hill. Hy werd 27 juli 1904 geboren te Leiden en geprofest op 29 april 1928. X'anaf 1934 tot april 1966 was hy onafgebroken als missio naris werkzaam in het bisdom Kisumu in Kenya. Hy kwam in april van dit jaar wegens ziekte terug naar Neder- De begrafenis zal zyn op dinsdag 5 juli op het kerkhof \-an het Missiehuis Vryiand te Oosterbeek. VOORSCHOTEN MEISJE RUKTE ZICH LOS Gistermiddag is op de Koningin Ju- lianalaan te Voorschoten het 3-jarig meisje Monique v. d. Berg door een bromfiets aangereden. Het meisje, dat met haar zusje aan het wandelen was, rukte zich plotseling los en Uep het fietspad op. Zy brak by de aanryding haar linkerbeen en liep hoofdwonden op; bovendien werd haar lipje gescheurd. Zij werd naar het Acadamisch Zieken huis te Leiden overgebracht. De brom fietser. de heer P. v. L. uit Wassenaar, kreeg een hersenschudding en liep een shock en schaafwonden op. Hy werd naar zijn huis gebracht. Geslaagd. Mej. F. Bettink slaagde te Amsterdam voor het m.o.-examen lichamelije opvoeding. Showroom geopend in Voorschoten l Gistermiddag is via een zeer druk bezochte receptie de showroom van I de fa. Joh. C. van der Peet. School- straat 69, geopend. De showroom, waar- j in gasartikelen. sanitaire installaties, i koelkasten en elektrische huishoude lijke apparatuur te bezichtigen zijn. viel op door de zeer smaakvolle in richting. Zij is gevestigd op de plaats van de vroegere rijwielhandel P. J J van der Peet. OEGSTGEEST Geboren: Cornells Gerardus z. v. C. van Rijn en M. Reyn. Petronella d. j v. C. van Klaveren en W. van der Plas. Johanna Maria d. v. J. B. Star en M. Kuijt. Mark z. v. J. de Ruiter en M. H. Rodenhuis. Ondertr.: J. A. M. Goossens en A. D. Ammeraal. L. H. van Vliet en M. E. Juffermans. T. J. Boting en J. N. C. Onderwater. G. H. Renes en T. van Suij- lekom. H P. Verheyen en D. Pera. J. W. Botermanu au G. J. van Kampenhout. Gehuwd: A. J. Jansen en L. A. van Bergen. J. A. F. de Jongste en H. T. Mulder. J. van der Meij en C. van Star- kenburg. G. J. Grootendorst en M. Hoog straten. M. A. Sjoer en E. M. Struick. Geslaagd. Mej. W. M. Bulthuis slaagde te Amsterdam voor het m.o.- examen lichamelijke opvoeding. Hillegomse Technische school „St. Paulus" Van de dagschool behaalden het di ploma metaalbewerken: J. Berkhout. A. van Dlest, L. Kok. W. Lemmers. A. Pij- naker, P. Stynman. A. Waterreus, P. Beukeveld, Ad Stijnman, S. Warmer dam, L. Weyers, J. Boll, R. van Doo ren. A. Jelierse, W. X'eelenturf, allen uit Hillegom; J. Bemelman, L. Onderwater. G. Walraven, G. Wassenaar. P. Boekei, R. van Delden. H. Randsdorp, Th X'er- haar, J. Buts. M. v. Steyn, A. v. d. Zaal allen uit Lisse; W. van Ingen, L. Kap. tijn, H. Noordermeer, allen uit Sassen- heim; P. Koop, A. Bader, C. Hoogewerf, H. Smit, J. Zuiderduin, G. v. d. Slot, allen uit Noordwykerhout; P. van Stave ren, S. Vernooy. beiden uit Bennebroek; XV. Hermans, A van Kan. G. Smit. F. Steenvoorden, allen uit Noordwljk; J. v. Leeuwen, L. Slingerland, beiden uit Warmond; M. Munsterman, J. v. d. Vel de. P. van Hal allen uit Haarlemmer- De leerling W. Lemmers is met lof geslaagd. Het diploma timmeren ontvingen: M. Brouwer, G. Knoppert, W. Raamsveld. J. van Riek, J. van Rooden, A. van Schie, N. Seijsener, S. Sytsma, N. Teeuw, L. van Tol, J. Kaplteijn, M. de Groot. A. Duwel, N. Uitendaal, H. Couzijn, K. Jongkind. G. van Riek. J. Thiers, L. Tromp allen uit Hillegom; J. Boudc- wyns, J. Goedemans, J. Laroo. J. Schra- ma, C. Koomen, Th. Onderwater. C. v. d. Leede, H. Faas, S. Langeveld, K. van Mechelen, J. v. d. Ploeg, J. van Tiem, allen uit Lisse; J. v. d. Berg, C. v. Dam beiden uit Voorhout: A. Jonker. Th. Tijs- sen, J. Kaptljn, M. v. d. VTugt. allen uit Sassenhelm; J. Klinkenberg, M. Slot, W. Slot uit Bennebroek: F. de Reus. XV. Dui venvoorde. P. van Steyn. K. v. d. Veek, allen uit Noordwykerhout; B. van Aar- Ie, G. Schrama. G. van Vlimmeren, J. Touw allen uit Haarlemmermeer (7 af gewezen). Het diploma voor de afdeling semi- parttime timmeren behaalden: (B-dipi. timmeren, theoretisch gedeelte): H. Brouwer, J. Krikke, J. Nederpelt, L. Prins, P. van Trigt, H. Keyzer, A. Kleyn C. v. d. Lans, P. Maas, M. v. d. Reep, G. TJoelker, P. Warmerdam, allen uit Hillegom: A. den Elzen, G. Hoogkamer. G. Kortekaas, G. Arrachart, A Baak. B. Warmerdam allen uit Lisse; H. Bakker uit Voorhout: J. Turenhout uit Sassen, heim, A. van Braak, A. Timmers, N. v. d. Wall, C. Beerendonk, D. Zelnstra, al len uit Haarlemmermeer; J. Bylemaar, Th. Zuiderduin, F. van Dam allen uit Noordwykerhout. (2 afgewezen). KATWIJK NIEUWE VERKEERSMAATREGELEN In verband met het ingebrulk nemen van de gereconstueerde Achterkerkweg zyn, met Ingang van heden, een aantal de voornaamste hiervan volgt hieron der een opsomming. Als voorrangsweg zyn aangewezen de Achterweg, dn Rijnstraat en het ge deelte van de Valkenburgseweg tussen de Rynstraat en de Molentulnweg. Inge trokken zyn de aanwijzingen als voor rangsweg van het gedeelte van de Kerk straat tussen de Achterweg en de Ach terweg en van de Van Egmondstraat. Als yoorrangskruising Is aangewezen de kruising Kerkstraat-Kerklaan, met voor rang voor het verkeer op de Kerkstraat. Gesloten verklaard zijn voor alle voer tuigen (uitgezonderd rywielen), ry- en trekdieren en vee: 1 de Achterweg, tus sen de Kerkstraat en de Achterweg, in de richting van de Achterweg; 2 de Kerkstraat, tussen de Achterweg en de Achterkerkweg. in de richting van de Achterkerkweg; 3 de Van Egmondstraat, in de richting van de Achterweg: 4 de Baron van Wassenaarlaan. tussen de Zanderljweg en de Commandeurslaan, in de richting van de Commandeurs- r alle voer- 1 De Willem de ZZwygerlaan, tussen di Nieuwe Duinweg en de Zeeweg, in di richting van de Zeeweg: 2 de secundaire rijbaan van de Zeeweg over een lengte IA in lelyke richting vanal de Koningin Julianalaan, in de richting van de Koningin Juliana laan. Gesloten verklaard voor rywielen Is het gedeelte van de Molentuinweg tus sen de kruising Tulpstraat-XVassenaar- seweg en de Provinciale weg, in de richting van de Provlnclaleweg. Een stopverbod geldt voor. 1. het gedeelte van de Rijnstraat tussen het perceel Rijnstraat 66 en de Noord- wijkerweg; 2 het gedeelte van de Rijn straat tussen de voor- en achtergevel j van het hotel-restaurant „De Roskam". Een wachtverbod geldt voor: 1 de noordzijde van de Van Egmondstraat 2 de secundaire rijbaan v. d. Hyacintstr. naast de panden 1-24, beide zijden; 3 de noordzijde, van de Kerkstraat; 4 de zuidzijde van de Kerkstraat over een lengte van 20 meter, te weten 10 meter ter weerszijden van het midden van de bij het pand Kerkstraat 21 be horende uitrit; 5 de zuidzijde van de Kerkstraat tussen het perceel 2 en de toegangsweg nabij de r.k. school. Ingetrokken zijn de tot dusver gel- dendef" wachtverboden voor: 1 de zuid zijde van de Van Egmondstraat; 2 de zuidzijde van de Kerkstraat; 3 de noordzijde van de Kerkstraat over een lengte van 20 meter, te weten 10 me ter aan weerszijden van het midden van de bij het pand Kerkstraat 21 be horende uitrit; 4 de noordzijde van de Kerkstraat, vanaf de Kerklaan tot te genover de toegangsweg nabij de R.K. school; 5 de oostzijde van het gedeelte van de Rynstraat tussen het perceel Rijnstraat 66 en de Noordwykerweg; 6 beide zijden van het gedeelte van de Rijnstraat tussen de voor- en ach tergevel van hotel-restaurant „De Ros kam". VALKENBURG ,t Geslaagd De heer H. Ou\vei;sloot Hzn., wonende ln Valkenburg,, slaagde in Den Haag voor het examen hoofd besteller bij de P.T.T. LEIDSCHEN DAM GEMEENTELIJKE CENTRALE KVP De gemeentelijke centrale van de K\ P te Leidschendam waarin de afdelingen werken, heeft aan mevr. M. A. A. Alma- Pieter* geen toestemming verleend om zitting te nemen In de gemeenteraad. Mevr Alma stond als nr 17 op de kandidateniyst. maar werd met 301 voorkeurstemmen In de raad gekozen. Reglementair dienen degenen, die met voorkeurstemmen worden gekozen aan de gemeenteiyke centrale toestemming te vragen om zitting te mogen nemen. Volgens de reglementen kan een ver- i zoek om toestemming worden afgewe- zen. wanneer door het aanvaarden van deze zetel in belangryke mate afbreuk zal worden gedaan aan de veelzijdige sa- j menstelling van de KVP-fractle In de j gemeenteraad De voorkeurstemmers I hebben de bedoeling gehad om ook het vrouwelijk gedeelte van het kiezerskorps in fractie en raad vertegenwoordigd te doen zijn. Mevr. Alma is zowel in de fractie als in de gehele Leldschendamse gemeenteraad de enige gekozen vrouw. I Pogingen om meer dames In de raad te I brengen door middel van voorkeurstem men hebben gefaald. Naar verluidt heeft de gemeentelyke centrale de toestem- i ming aan mevr. Alma met 9-8 stemmen i geweigerd. Deze gang van zake heeft bij velen bevreemding gewekt I Mevr. Alma kan over deze weigering I van de gemeentelyke centrale ln beroep gaan bij het bestuur van de Kring Lei den der KVP. waarvan zij zelf lid is. Hangende dit beroep is de uitspraak van de gemeentelUke centrale opgeschort. Autozegening. Op veler verzoek zal er nogmaals gelegenheid worden gegeven om auto's, scooters en bromfiet sen te laten zegenen. Deze is op zondag 3 Juli na de avondmis iplm. 19 45 u voor de kerk van Sint Joseph Opifex aan de Burg. Sweenslaan. RONDE VAN LEIDSCHEN DAM Van de in de volgende week te hou den Wieleravondzesdaagse word de 4e I wedstryd gehouden te Leidschendam op donderdagavond om 19 00 uur. Zij wordt georganiseerd door de H. R. C. Hollan- dia onder de reglementen van de KNWU. Deze ronde van Leidschendam is een wedstrijd voor amateurs over 80 km. Start en finish zyn op het President Ke- nedyplein. Uitreiking hutsspot aan Bennie Muller Gisteravond tijdens de bestuursver gadering van LFC vond de uitreiking plaats aan de linkshalf van Ajax er. 31 maal speler in het Ned. elftal Ben nie Muller van de Hutspot-trofee. Dit geschiedde door voorzitter Frits van XVaveren. Waaronï Bennie Muller deze Hutspot-trofee alsnog uit handen van van de LFC-voorzitter kreeg, had een voorgeschiedenis n.l. deze: I Tijdens het behalen van het kam pioenschap door Ajax, was het LFC- I bestuur uitgenodigd op de receptie te I komen in het Hilton-hotel te Amster dam. Daar werd namens de vereni ging de Leidse Hutspot aangeboden, met peen en uien erin. Tal van aan wezigen hebben daar onderling de vele geschenken in de vorm van manden bloemen e.d. onder elkaar verdeeld. Dit was ook het geval bij de Hutspot trofee, die mevrouw Muller een verwoed liefhebster van alles wat koper is mee naar huis nam. Échter stond er een inserpitie in, dus behoorde de trofee in de kast te prijken van de prijzen en al zo gebeurde en kwam Bennie Muller dus zonder een Huispot te zitten. Hel bestuur van LFC wilde hem en zijn vrouw deze fraaie Leidse trofee niet onthouden en bood hem daarom gisteravond tijdens de bestuursverga dering in café Aniba een andere Huts pot aan. Met dank nam Bennie Muller dit fraaie geschenk in ontvangst. Na dit gedeelte werd er nog het een en ander verteld over de prettige samen werking tussen de verenigingen on derling. VOORHOUT Geslaagd Mej. Nora Turnhout uit Voorhout slaagde te Sassenheim voor het examen stenografie. Raadsvergadering De gemeente raad van Voorhout zal op vrydag 8 juli voor een openbare vergadering bijeen komen. SASSENHEIM VERWONDING VIEL MEE Gisteravond om 19.15 uur kwam in de Elbalaan te Sassenheim een jeug dige bromfietser met een flinke klap in botsing met een personenauto die uit de Terledelaan kwam en door hem niet werd opgemerkt. De bromfietser smakte tegen de rechterkant van de auto en sloeg, na op de motorkap te zyn beland, met zyn hoofd tegen de voorruit van de auto. De ruit werd door de klap totaal verbrijzeld. Tegen de verwachting in had de jongeman geen hersenschudding; hij kwam er met een lichte hoofdwond en enkele schaafwonden aan de armen nog tamelyk goed van af. Dr. Kwint, die eerste hulp verleende, kon hem dan ook naar huis brengen. De brom fiets is total-loss, terwijl het rechter spatbord van de auto wel vernieuwd zal moeten worden, hetgeen vanzelf sprekend ook met de ruil het geval is. KATWIJK AAN DEN RIJN Parochiebibliotheek. Vanaf heden tot 3 september is de Jeufdafdeling van de parochiebibliotheek gesloten. Men ls echter van harte welkom op zaterdag avond van 6 tot 7 uur. NOORDWIJK Jeugdafdeling SJC. De jeugd-tral- ning staat geheel stop. Willen alle jeugd- spelers welke voor de komende compe- titie geen interesse meer hebben om te j spelen dit tydig berichten aan de heer j J. v. d. Berg, Boerenburgerweg 34. Wll- len alle nieuwe jeugdspelers welke nog geen formulieren hebben ontvangen of ingeleverd, dit even ln orde maken op bovengenoemd adres. Binnenkort ont- i vangen enkele jongens een keurings- formulier, terwijl anderen weer bericht i zullen ontvangen dat zij nieuwe pas foto's moeten inleveren. Alle spelers van de bl en c4 worden woensdagavond om 8 uur venvacht ln de cantine op het sportpark voor de viering van het kampioenschap. Zater dag 2 juli a.s. zal SJC al een oefen wedstrijd spelen om 15.00 uur tegen Rnsb. Boys al op het veld te Rynsburg. R.K. Tafeltennis T.O.V. De vls- wedstryd uitgeschreven doos T.O.V. is zondag 26 juni wegens gebrek aan be langstelling. hetwelk wel te wyten zal zijn aan de slechte weersomstandighe den, niet doorgegaan. Toch zal het be stuur trachten dit jaariykse evenement op een latere datum doorgang te doen vinden, eventeele liefhebbers hiervoor kunnen zich opgeven by de heer J. van Abswoude, Scheveningsestraat 2. Hoe wel de competitie 1966—1967 nog ver in het verschiet ligt. is het noodzake lijk dat zowel de leden en eventueel nieuwe leden zich nu al opgeven voor deelname aan de competitie en de te houden beker-competitie. Opgaven hier voor by de wedstryd-secretaris de heer J. Hermans. Tramsteeg 13. De trai ningsavond op vrijdag gaat door tot om streeks half juli. de juiste datum zal als nog nader worden aangekondigd. Hogere Teehnische Sehool te Haarlem Aan de Hogere Technische school te Haarlem zijn geslaagd voor het eind diploma Afd. Bouwkunde: L. v. Duin. Noordwijk; W S. van der Lee, Lisse; Afd. Weg en Waterbouwkunde: H. C. de Gruil Sassenheim; G. L. Janssen, Leiden; J. L. J. de Boer, Hazerswou- de; C. H. Moser en H. v. Boogaard, Voorschoten; L. A. van Noort, A. G. Rijnbeek. C. Roeloffs en B. Vegter, Leiden; C. H. P. den Hollander, Lei derdorp; H. Lekx. Alphen a.d. Rijn; C. Th. M. Warmerdam. Noordwijker- hout; J. M. van der Weijden, Zeven hoven. Afd. Electro-techniek: G. A. de Groot Hazerswoude; L. Bijvoet, Lisse. Afd. Scheepsbouwkunde: L. J. ten Hagen, Lisse; Afd. Vliegtuigbouw: J. W. Boele en M. J. Hali. Leiderdorp. NAGEKOMEN FAMILIEBERICHT X'oorzien van het H.' Sacrament tier Zieken, overleed, na een voor beeldig gedragen lijden, myn innig geliefde man en onze lieve zorg zame vader en schoonvader Petrus de Lange op de leeftyd van 70 jaar. Leiden: E. C. B. R. de Lange-van Ovost J. P. de Lange P. C. Th. de Lange-Rcizevoort Tnrgi I Zw. i P. J. de Lange en verloofde Leiden; J. E. A. M. v. d. Kwartel- S. v. d. Kwartel Leiden. 2 juli 1966 Morsweg 39 Thuis geen bezoek De overledene is opgebaard in de aula van begrafenis-associatie „Ad Sanctos", Lange Mare 69. Bezoek uren aldaar van 15.00-16.00 en van 19.00-19.30 uur. Rozenkransgebed: zondag en maandag te 19.00 uur Wij vieren de H. Eucharistie voor zijn zielerust dinsdag 5 juli a.s. in de parochiekerk van de H. Leonar- dus iHaagweg) te 10.30 u., waar na de begrafenis te 11.45 uur op de r.k. begraafplaats „Zyipoort

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5