Kom maandag... danzalTeekens je laten zien wat een prachtige toekomst er in het slagersbedrijfligt. Voor steeds meer mensen een begrip wat je moet doen: wij doen de rest...! Kom binnen Kijk, dit Is dc koelvitrine, de trots van de slager. Daarin legt hQ zijn fijnste vlees- en worstsoorten te pronk. Die vitrine is tevens de toonbank, de brug tussen slager en klant. Want hij verkóópt niet alleen vlees. Als vakman weet hij raad op alle bak- en braad- problemen die zich in de keuken voordoen. Ja, in het oog van de huisvrouw is de slager een man van gewichti Hier zQn we beroemd om. Dit is de „werkplaats". Hier komen de grote runderbouten, de halve varkens en al het andere vlees binnen. Hier moeten niet alleen de slager, maar ook zjjn ge zellen en leerlingen, laten zien wat ze waard zijn. Wist je dat de Nederlandse slagers over heel de wereld beroemd zijn om het grote aantal soorten vlees dat zij uit één geslacht dier weten te halen? Neem bijvoorbeeld een varken. Dat verdwijnt bij pondjes en onsjes karbonaden, speklappen, magere lappen, plakjes vet spek en reepjes mager spek in de boodschappenmanden van honderden klanten. Over soorten gesproken! Vijftig soorten worst In diezelfde werkplaats achter de winkel staan vele apparaten, nodig om de klanten snel en goed te kun nen bedienen. Daar vind je bü voorbeeld machines voor de worstfabricage. Worst is in iedere slagerij een belangrijk artikel. Kijk maar in de vitrine. Wist je dat er in Nederland zo'n vijftig soorten worst worden gemaakt? Iedere slager die er plezier in heeft, maakt een eigen worst, waarmee hij klanten van heinde en vsr naar zijp zaak trekt Naar de slagersvakschool. Om zo'n prachtige vleesschotel te irtaken, moet je langer in het vak zijn. Dat leer je o.m. op de Eerste Nederlandse Slagersvakschool te Utrecht. Als je het eerlingstelsel goed hebt doorlopen, kun je namelijk een ver- olgcursus op de Slagersvakschool volgen. Daar worden zowel aktheorie en praktijk, alsmede de algemene vakken, zoals 'oekhouden, handelskennis etc. gegeven. Deze cursus duurt 21 weken (5 dagen per week). Je kunt dezelfde cursus ook op een ikschool in je omgeving volgen. Dan duurt het 2 jaar (1 dag ■ter week). Het diploma van deze cursussen geeft recht om je te rtiigen als zelfstandig siagerspalroon. LeerlingtQd, een machtige tijdAls je stevig aanpakt, kun je als gediplomeerd slager de militaire dienst ingaan! Maar nu lopen we wel wat hard van stapel. Laten we ons voorlopig maar be perken tot je leerlingtijd. Die is afwisselend genoeg! Zo sta je aan het hakblok, zo word je erop uit gestuurd met een spoed bestelling. Bij de meeste slagers staat wel een fiets of een brom mer te wachten. Later mag je wellicht achter het stuur van de bestelauto kruipen. Machtig! Nederland heeft slagera nodig. Maar nu in alle ernst Het is echt zo gek niet om het slagersvak te kiezen. Daarmee kan ook jü altijd en overal een goede boterham verdienen. Tenminste, als je zin hebt hard aan te pakken. De Nederlandse bevolking neemt nog steeds toe, er wordt méér vlees gegeten. Er zijn méér vakbekwame slagers nodig. Daarom kun je al op jonge leeftijd een goed betaalde functie krijgen als winkelchef, als filiaalleider of keurmeester. Ben je behalve vakman ook een goed zakenman, dan zijn er ook voor jou uitstekende mogelijk heden een eigen slagerij te openen. Teekens LcerlingstelseL Je snapt wel dat er een paar jaar overheen gaan, voor je precies weet hoe een rund, varken etc. in elkaar zit Gelukkig heeft het slagersvak een prima opleidingsmogelijkheid. Eerst begin je drie jaar te werken bij een slagerspatroon. Volgens hef leerlingstelsel. Dut met Rjjkstoezicht. Je begint dan ook meteen aardig te verdienen. Naast de praktijk van het slagersvak, die je van je patroon leert krijg je iedere week 3 uur les in vak theorie, rekenen, taal en algemene ontwikkeling. Die hele cursus wordt door de Staat betaald. Die kost je dus niets. Aan het eind het gezellen-diploma. Dan wordt het pas menens! 4 Juli tussen's-middags 2 uur en 's avonds 10 uur naar de Mare 90. Daar wordt je ontvangen door de heer E. Teekens, eigenaar van het grootste slagersbedrijf in Leiden en wijde omgeving (15 filialen). Samen met enkele vakbekwame chefs en leraren van de slagersvakschool zal hij je tonen hoe in een uiterst modem bedrijf wordt gewerkt. Dan kun je met eigen ogen zien waar je toekomst in dit mooie vak ligt. En je kunt meteen al 'zakendoen'. Want een zo snel groeiend bedrijf als Teekens, heeft steeds behoefte aan jonge mensen die willen bouwen aan hun toe komst. Ook meisjes kunnen een fijne baan krijgen als verkoopster of kassière in onze mooie zaken. Neem meteen een besluit. Bel 01710-24639 of 24885 en zeg datje maandag ook komt kijken.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 16