Een Kees berg bracht Jan Janssen Haast in voorste en eren AUBISQUE SPEELDE MET KLASSEMENTEN.... De Pra in gele trui FAVORIETEN ANQUETIL EN POULIDOR OP 9 MINUTEN Leo van Dongen tuimelde tien meter Tevreden stemming in wielerkamp „de Pel Karstens klom zonder moeite Ronde in kilometers U.V.S.-Chevremont Portret van een winnaar Finale tussen Billy-Jean en „La Bueno", maar: ANN JONES STAL SHOW OP WIMBLEDON VRUDAG 1 JULI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 '(Van onze sportredactie) PAU. De ogen van Jan Jans sen en Kees Haast richtten zich strak op de verraderlijke bochten en de in nevelen gehulde bergtop pen. Soms keken ze vragend op naar hun glunderende ploegleiders. Nog geloofden Janssen en Haast het niet. Steeds bleven degenen die met lien mochten meegenieten van de barre marteltocht, twijfe len, Zouden ze dan echt niet in grijpen, de groten? Bleven ze eeuwig iu dat onrustige peleton hangen? „Doorgaan", beet Jan Janssen zijn kleine kameraad Kees Haast toe. Die wilde wel, nou en of. Hij zou heel wat moeten pres teren wilde hij de fout van de tweede etappe herstellen, had de Pel hem te verstaan gegeven. Een maal in de slag pompte Haast eruit wat er in kracht inzat. Steeds weer echter kwam die beklemmende, onzekere gedachte: Poulidor, An- quetil, Gabica, Jimenez, Bitossi, waar zaten ze? „Klemvast in het peleton", zeiden de ploegbazen, „ja, klemvast", en ze zouden niet los komen ook. Tot in Pau, de grote trechter die aan de Aubisque hangt, reden zij in de achterste linies. Hoongelach en snerpende fluit- ADVERTENTIE) tonen zwiepten de vedetten rond de oren bij het opkomen van Pau's autocircuit. Zo zout hadden de Fransen het nog nooit gegeten. Jacques Anquetil, superman op de fiets, arriveerde negen minuten later dan de eersten. Raymond Poulidor (men kan van hem zeggen wat men wil, maar fietsen leerde hij geweldig), liep eenzelfde achterstand op. Ja. Tourspek takel was het, dat wel. Zo'n raceslag kan moeilijk anders gekwalificeerd wor den. Welk noodlot hield hun vedetten echter van de kop weg? Waarom stond daar een lachende Tomasso de Pra (die samen met In 't Ven de groep Jans- sen-Haast voorbleef en tenslotte won) in de gele trui en niet Jacques of Ray- Het humeur hier in Pau daalde tot be neden peil. Buitenlandse klimmers had den rake klappen uitgedeeld aan het Franse wielerkorps, dat geen enkele overwinning boekte in de voorgaande Touretappes. Zwakke ritten, saaie rit ten, in de bergen zou het wel goedko- men. Men vergiste zich. Jan Janssen steeg op de verjaardag van zijn vrouw Cora naar de tweede plaats, hij ruikt nu de gele trüi. Kees Haast, in zijn schik door de opmars, eveneens. Ook J. Huysmans, J. Momene, Karl Heinz Kunde, Guido de Rosso, Henri de Wolf, Domingo Perurena, Louis Otano, Sebas tian Elorza en al die anderen met wie in Pau feest gevierd werd. Schrale troost: Lucien Aimar en Jean Claude Lebaube zweven tussen deze kansheb bers. Niet Jacques Anquetil, noch Ray mond Poulidor. Boze tongen beweerden dat de heren hun protest tegen de dopinonder- zoeken doorzetten. Voor hen zou de Ron de slechts een gelegenheid worden heel Frankrijk in het hemd te zetten. Het geen, ware dat de opzet, dan ook gran dioos lukt. Grijns Poulidor en Anquetil, zo gonsde het door Pau, verzetten geen centimeter werk meer. Feit is dat de afschuwelij ke nederlaag in de eerste bergrit nooit had mogen komen. Rustig bleven Pou- I lidor en Anquetil zitten bij de aanval die negen renners na ruim 50 km. voorbe- 1 reidden. Ze grinnikten bij het wegtrek- Iken van Jean Stablinsky, Willy in 't Ven, Henri de Wolf, André Messelis, PAU Als laatste Nederlander in Pau arriveerde Leo van Dongen. Met 'n verbogen stuur, een gescheurd broekje, een pijnlijke schouder, een bloedende pink en een achterstand van 26 min 3 sec. op winnaar Tommasso de Pra. De Brabander is totaal gespeend van klinicapaciteitcn en daarom baarl het totaal geeu opzien dat hij in berg- etappes als een van de laatsten finisht, i Maar ditmaal bad zijn grote achter stand nog een andere oorzaak: Van Don- j gen was kort na het begin van de daling 1 van de Aubisque gevallen. „Ik vloog van de weg af en rolde wel tien meter naar beneden", vertelde hij, nog altijd een beetje onder de indruk, na afloop. „Op dat moment dacht ik, Leo jongen, je I wordt een tweede Wim van Est. Maar i het viel gelukkig nogal mee en nadat een agent me weer op de been had geholpen, kon ik verder gaan. Daarna dorst ik I [_,eo van Ooii nauwelijks nog te dalen". De medede ling dat hij nog ruimschoots op tijd bin-passeren. Ik wist immer nen was knapte Van Dongen een flink I wej Weer bij kon komen stuk op. top sprong ik ook Tomasso de Pra, Sebastian Elorza, Ro bert Cazala, Johnny Schleck en Guisep- pe Fezzardi. Toch school er gevaar in dit avontuur, maar Anquetil en Pouli dor beperkten zich tot een simpele grijns. Bij een demarrage die Jan Janssen aan Kees Haasts wiel deed klemmen, grinnikten. Poulidor en Anquetil op nieuw. Op geen enkele manier zetten kracht bij toen mannen als Mariano Diaz, Frans Brands, Antonio Gomez del Moral en Arie den Hartog achter Haast en Janssen gingen jagen. Voor de zoveelste keer gaapten Anquetil en Poulidor lachend de lucht in. De Pel- forths, Televizieren en anderen hoefden amper in hun remmen te knijpen om de zaak af te stoppen. Later, toen An quetil en Poulidor toch wel wat goed probeerden te maken en op kop gingen om een stevig tempo te dicteren, reden ze zwaarder. Blakend van werklust spoedden Janssen en Haast zich over de smalle weggetjes. Onderweg pikten ze nonchalant wat eenzaam ploeterende renners mee, net zolang tot hun groep ongeveer 25 i in telde. Bikkelhard In deze formatie opende men een ver woede jacht op het groepje met Sta blinsky. Anquetils ploeggenoot wierp zich op als grote gangmaker en sleurde het hele stel mee. Aan de voet van de Aubisque ontspon zich een bikkelhard gevecht om minuten en seconden, waarvan de koplopers er zoveel hadden. Tegen een decor van grauwe muren en sappig groene bomen daverde 't groep je Janssen over de voorlopers van het ellendig hoge ding, dat men Aubisque noemt. Kilometers voor de officiële klim al liep de weg, slechts enkele voetstappen breed, omhoog. Venijnig, krachten slopend. Toch nog een vaart van rond de 30 km uit hun benen per- j send, holden de achtervolgers woest naar de kopgroep. Opgeschroefd door de onheilspellende berichten uit de ach terhoede zette Stablinsky er nog meer Tevreden waren naast natuurlijk Janssen en Haast, die een belangrijke winst boekten vooral Henk Nijdam en Jo de Roo. De laatste had het peloton steeds op korte afstand kunnen volgen Overtuig I van bun kansen om de prooi, zich al maar verbergend in on overzichtelijke bochten en achter onbe- gen j heerst uitgegroeide hossages, te pak- I ken, zetten Janssen, Haast en de bete- s, dat ik toch ren onder hun metgezellen aan voor de en kort na de Aubisque, waarvan het hoogste punt in naar de groep een geheimzinnige waas hing. Onder 'n toe. Wat me verbaasde is dat Anquetil en drukkende hemel begonnen ze te hewij- Poulidor zich totaal niet voor die ont- zen dat er nog steeds slaven op «Ie weg snapping schenen te interesseren. Zo bestaan, langzamerhand begin ik me af te vra- j gen, anneer die jongens zich druk gaan maken". Tomasco Lepra gaat als winnaar over de eindstreep in de eerste bergetappe. Willy in 't Ven (in tweede positie) kon de krachtige Italiaan in de laatste meters niet meer „bijbenen". Toevallig, en tot groot verdriet van het Nederlandse duo, beten de twee onbe kende geweldenaars door. Ze lieten zich speels van de bergen rollen om pas in Pau tot rust te komen. Snuivend volg den Janssen, Haast en Perurena, Mo mene en Aimar, De Wolf, Elorza en een handvol anderen het spoor. Minuten daarachter constateerden de heren Pou lidor en Anquetil dat ze zich geweldig hadden vergist in deze dag. Te laat trachtten ze 't tempo te verhogen om alsnog hun figuur te redden. Ruim negen minuten nadat To masso de Pra zonder moeite baas over Willy In 't Ven bleef, slopen de vedetten langs de tribunes bij de aankomstlijn. Onthutst, ge demoraliseerd. (ADVERTENTIE) Zaterdag 4 UUR 5 km. Fomoni staakte de strijd. 12 km. Kopgroep met o.a. Van Looy en De Pra binnen 1 km., terugge haald. 15 km. Jimenez. Rostollan, De Wolf, Mon ty en Stablinski trokken op pad. 21 km. Achterstand peloton 30 seconden. 32 km. Den Hartog, Messelis, San Miguel en Van Looy op jacht naar de 33 km. Voorsprong kopgroep 50 seconden. 39 km. Peloton haalde eerste en tweede groep in. 47 km. Den Hartog. De Roo. Mathy. De Wolf, Beuffeuil. Bodin. De Pra namen 100 meter en werden In gehaald iets later door Izier. Mo- lenaers en Echevarria- Kort daar op door het peloton. 52 km. Groep van negen renners demar reerde: Stablinski. In 't Ven, De Wolf. Messelis. De Pra. Elorza. Cazala. Schleck en Fezzardi- 58 km. Verschil met peloton waaruit verschillenden probeerden te ont snappen liep op tot 1 min. 40 seconden. 61 km. Groep onder leiding van Janssen ging achter leiders aan. Peloton werd verbrokkeld. 87 km. Verschil tussen kopgroep en pe loton liep op tot 3 min. 40 sec. Achteraan kwam alles weer bij elkaar. 93 km- Nog steeds dezelfde situatie, alleen het gat bleek groter: 5 min. 30 sec. 104 km- Voorsprong kopgroep: 6 min. 30 seconden. 112 km. Peloton heeft nog grotere ach terstand: 8 min. 15 sec. 114 km. Groep met o.a. Martin. Galera en Aimar ontsnapte. 120 km. Uit het peloton sprongen: Delisle. Raymond, Diaz. Brands en even later kwamen er bij: Gomez del Moral. Den Hartog. Otano. Haast en Janssen. 137 km. Janssen c.s. bereikten Aimar en diens medevluchters. Hun ach- stand op kopgroep: 5 min. 2 sec. Peloton: 7 min. 15 sec 153 km. Cazala moest lossen in de kop groep. 157 km. Leiders hadden aan de voet van de Aubisque 3 min. 40 sec. op tweede groep, peloton volgde op 7 159 km- Messelis viel terug naar achter hoede. 162 km. Den Hartog. Galera en Kunde lostten. Uit het peloton verdwe nen als eersten: Harings en Wouters. 177 km. De Pra won de spurt op de top van de Aubisque voor Jn 't Ven Derde werd Diaz op 2 min. 30 sec. en een groep van 15 renners met Haast en Janssen op 4 min. van het peloton. 179 km. Leo van Dongen viel uit een bocht in de diepte, maar kon. na I gered te zijn. zonder blessures verder fietsen. In de afdaling j werd zowel het tweede groepje als het peloton totaal door elkaar ge schud. De vedetten zaten nog steeds achteraan. 211 km. In 't Ven en De Pra gingen op kop. 1 min- 25 sec., later volgde de groep Janssen 234 km. De Pra kwam als eerste over de i finish. Tiende etappe De uitslag van de tic.ue etappe van Bavonno naar Pau over 234.5 kni luidt: I. De Pra (It., AJbani) 6 uur 37. mln.; 2. In 't Ven (Belg., Cools) 6.37.01; 3. Janssen (Ned.. De Muer) 6.39.03; 4. Perurena lSp„ Machaln) z.U; 5. Haast (Ned., Pellenaars) z.t.6. Momene (Sp„ Langarica) 6 39.03 7. Huysmans (Belg., Cools); 8. De Wolf (Belg., Marien); 9. Mugnalni (It.. Bertolaz. zo); 10. Aimar (Frankrijk, Plaud) II. Kunde (Duitsland), 12. Atano (Sp., Machaln»; 13. Fezzardi (It., Albani); 14. De Rosso tit. Albani); 15. Elorza (Sp., Langarica). 16. Lebaube (Fr., Caput); 17. Diaz (Sp., M&ch&in); 18. Schleck (Lux., De Muer); 19. tJriona tSp., Langarica); 20. Delisle (Fr., Plaud), allen dezelfde t(jd als Janssen: 6.39.03 21. Garcia (Sp.. Machaln) 6.42.03 22. Stablinski «Fr.. Gemlniani) 6.46.05 23. Seis tBelg-, Marien) 6.46.18; 24. iNed., Pel lei Fr.. Magne)55 Anquetil 59. De ltoo (Ned. Pelienaai (Did., Albani); 71. Zilverberg im naars)- 74. Van Looy Belg., Mai Kurstru, (Ned. PelknoarM allo Seis 6.46.18; 80. Planckaert (Bel 46. Poulidor Gemlniani) 69 Rudi Altig Algemeen klassement Het algemeen klassement luidt na de tiende etappe: 1. De Pra (It., Albani) 51 uur 26 min. 11 sec.; 2. Janssen <Ned„ De Muer) op 2 min. 3 sec.3. ex aequo Momene (Sp.. Langarica). De Rosso (It.. Albani); Huysmans (Belg. Cools)- Kunde (Did., Plaud); Aimar (Fr.. Gemlniani) en Lebau- 10 ex aequo Haast (Ned., Pellenaarsi. Delisle (Fr Plaud), Otano (Sp., Machaini, Perurena (Sp. Machaln). Mugnalni (It, Bertolazzo) Elorza tSp., Langarica i. Uriona (Sp.. Langarica) on Fezzardi (It,. Albani). allen op 3 min. 21 sec.; 18 Schleck (Lux., De Muer) op 3.50; 19. In 't Ven (Belg.. Cools) op 8.23; 20. Rudi Altig Did.. Albani) op 8.26; 21. <-x aequo Seis (B.. Marlen) en Harlngn (Ned Pellenaars) op 9 18; 23. Brands (Belg.. Drieasens) op 9.26; Karstens (Ned. Pellenaars) op 9.28; 25 ex aequo George Groussard (Fr.. De Muer), Vandenbossche (Belg.. Driessens), An quetil (Fr.. Gemlniani), Vnn Springel (Belg. Cools) en Poulidor (Fr. Magne allen óp 9.29; 38. Zilverberg (Ned., Pelle naars op 10.14; 72. De Km. (Ned,, Pelle naars) op 13.56; 75. Den Hartog (Ned Gemlniani) op 17.35; 79. Van der Vleuten S ars) op 18.37; 93. NUdom Ploegenklassement Het ploegenklassement van de tfende etappe luidt: 1. Albani (De Pra, Fezzardi. De Rosso) 19 uur 55 min. 6 sec.; 2 Lan- Machai'n (Perur« Schleck, Monty) 6. Plaud (Kui Delisle. Pingeon) 20.tM.24; (Aimar, Stablinski, Anquetil) 20.11.26; 8. Marien (De Wolf, Seis. Desmet) 20.11.39 en Algemeen ploegenklassement Hef algemeen ploegenklnaaement luidt nu: 1. Albani 156.45.48: 2. Langarica 156.49.10 3. Cools 156.51.22 4. De Muer 156.53.00 6. Pellenaars 156 59.32; 6. Machain 156.59.59 - 7. Plaud 157.01.40; 8. Marien 157.02.31; 9. Gemlniani 157.02.46 en 10. Driee s 157.06.45. Puntenklassement De stand om h«t puntenklassement: 1. Plajickaert (Belg) 145; 2. Karstens (Ned) 127; 3. Van Looy (Belg.) 115; 4 Sela (Belg 1-10; 5. Janssen (Ned.) 106; 6 Reybroeck (Belg.) 86; 7. Huysmans (Belg.) 61; 8. Vandenberghe (Belg.) 49; 9 De Roo (Ned.) 47 en 10. Boucquet (Belg.) 43 pnt. Bergklassement (Sp.) 14; 3. In (Sp) 10; 5. Fezzardi (It.) (It.) 7; 7. De Wolf (Belg) (Sp.) 5; 9. Mugnalni (It.) -I e NU dam (Ned.); San Miguel de (Did.) elk 3 pnt. Sinds 1963 rijdt Tommasso de Pra reeds als professional, maar nog nooit trad de blonde Italiaan op de voor grond. Op zijn erelijst prijkt sinds dat jaar slechts één overwinning, die in de Coppa Agostini 1965. Wanneer een ren ner in zijn eerste drie seizoenen als prof niet doorbreekt naar de top, komt dat er meestal niet meer van. Maar bij De Pra schijnt de zaak enigszins an ders te liggen. Tegen het einde van het vorige seizoen begon hij al sterker te rijden, waarvan onder andere een der de plaats getuigt in de Trofeo Baracchi, met Tezzardi als partner. Dit jaar zet te de stijgende lijn zich voort. In de Ronde van Vlaanderen vergastte hij de volgers op een imposante solo, zoals hij ook later in de Dauphiné Liberé deed. Beide malen leverde de poging weinig op, maar met een derde plaats in het eindklassement van de Ronde van Zwit serland, toonde De Pra voor deze Tour toch zijn mogelijkheden. In ,.la grande bouclé" is de nu al 27-jarige Italiaan, op 15 december 1938 in Mortara Lazio M geboren, vanaf de start een van de meest opvallende elementen geweest. Van alle Moltenirijders knapte hij het meeste werk, voor geletruidrager Rudi Altig op en daarom alleen al verdien de hij het ruimschoots, dat hij door zijn ritzege in Pau het leiderstricot van zijn Duitse ploegmakker kon overne men. Iedereen in de karavaan vraagt zich nu af, tot hoeveel de energie van de bruisende boerenzoon verder nog in j staat is. Tot op heden toonde hij zich in ieder geval bijzonder veelzijdig. Ex-titelhoudster moest meer tegen zenuwen vechten (Van onze sportredactie LONDEN. Wimbledon 1966 begint in zijn laatste faze op een film van Alfred Hitchcock te lijken. Na de sensa tionele gebeurtenissen van de partij San. tanaDavidson woensdagmiddag volgde gisteren op het al sterk versleten gras- karpet van hel in de zon badende centre- court een reeks van schokkende scenes, die de luclit van kreten vervulde en de ■schol handen deed - het gela) af zaterdagmiddag de eindstrijd De rijd de top van de Aubisque snel bij gekomen. Nijdam kwam opgetogen vertellen, dat het „zo" (geïllustreerd door een op gestoken duim) was gegaan. Dat hij meer dan 17 min. op de winnaar had verloren, deerde hem totaal niet. „Dat speelt geen rol. Wat moet ik nu doen in de bergen? Maar voor mijn doen ging het best. Vandaar". Karstens, Zilver berg en Harings, die zich eveneens weer bij het peloton Anquetil-Poulidor hadden kunnen voegen, waren ook alleszins te vreden. „Alleen ls het jammer, dat ik niet bij de eersten ben kunnen komen", vond Karstens. „Met klimmen had ik vandaag weinig moeite. Ik ben twee keer gelost door het eerste peloton, maar de laatste keer liet ik de mannen expres gaan. Ik voelde dat het goed ging en wilde kort voor de top niet De anderen hadden weinig schokkends nader- j le melden. Alleen Rik Wouters was niet te spreken over zijn rijden „het ging ronduit slecht" en Jos van der Vleu ten had onderweg last gehad van kramp. „Ik ben zelfs nog een stukje gaan lo pen. omdat mijn benen niet meer wilden en dat hielp bijzonder goed. Later kreeg ik het nog een keertje maar nadat ik mijn eigen tempo was gaan rijden, heb ik geen pijn meer gehad. We zullen maar hopen dat het morgen beter gaat". Geen commentaar had Arie den Har tog. Veelbelovend in het begin van de rit en zelfs betrokken bij de beslissende slag. De blonde ploegmakker van An quetil besefte zeer goed, dat hij af was gegaan, omdat hij eerst zijn ploegmak- kers en daarna het peloton niet had kun nen volgen. Na aankomst ontweek Den Hartog de wachtende journalisten en reed linea recta naar zijn hotel. Ver boven hen uit vertoefde nog steeds Jean Stablinsky in hogere sfe ren, constant manschappen verliezend. Een voor een kregen ze de klap. die bergen altijd uitdelen. Tenslotte erken de ook Jean Stablinsky, dat z'n krach ten afnamen en h\j geen reus in de bij na onmenselijke strijd tegen de stijgen de lijn meer is zoals 'n Tomasso d. Pra, Rudi Altigs eeuwige bewaker vol zin naar avonturen. Zoals ook een Willy In 't Ven, nis een held uit de rotsen opstij gend. Wat hij zelf niet eens wist, ver- rastte ook de karavaan: Willy in 't Ven kan klimmen. Korte tijd hield Mariano Diaz- zijn vlinderreputatie hoog, tot hij ingelijfd werd bij Jan Janssens keur korps. Geweldenaars Tomasso de Pra en Willy in 't Ven op kop... twee figuranten die straks ver steld zouden staan van de snelheid heide gevallen zo grillig als d; mnar zijn kan. Niemand had Billy Jean King-Moffitt een kalis gegeven om de kampioene Margaret SmitlM^ verslaan, zoals niemand tijdens de partij Maria Bneno—Ann Jones in de derde set nog een penny had willen geven voor de kansen van Ann Jones, die ook inder daad verloor, maar pas niet 75 na acht matchpnnten met. koelbloedige hel denmoed te heblien overleefd. Het wordt dtis een finale tussen Maria Esther Bueno, de 26-jarige t-ennlsartlesto uit Sao Paulo en Wimbledonkamploene 1959, 1960 en 1964, die Ann Jones nu met 6—8, 9—11, 7—5 versloeg, en Billy Jean King, finaliste in 1963, die tegen Mar garet Smith maar twee sets in 48 minu ten nodig had: 6—S, ft—3. Billy Jean King was tegen Margaret Smith in haar allerbeste vorm, maar haar zege kan niet veroor deeld en beschreven worden zon der de opmerking dat de titelhoudster waarmee kracht uit henen kan vloeien, even bard tegen haar zenuwen als te gen haar Amerikaanse rivale heeft moe ten vechten. Voor het eerst zagen we „elleboogtennis" van miss Smith, die die vrijuit spelend zonder twijfel nog altijd ae sterkste speelster ter wereld is. Maar de Wimbledonatmosfeer is nu eenmaal een factor die meetelt. Mar garet Smith was als een reus op le men voeten. Zij durfde haar passeersla- gen niet breder te spreiden, haar lobs geen topspin te geven en op de service van haar tegenstandster niet anders te retourneren dan met een gekapte verde digende slag. Het rappe snel reageren de en goedlopende Amerikaantje pakte alles en haar volley was dodelijk. Een korte periode waarin Margaret I „..pj Smith even de oude was. Zij begon del j_.',,7, tweede set met een snelle servicega- me op love en doorbrak toen oplopend en aanvallend die van Mevr. King. Het werd 30 en een derde set leek aan staande, maar plotseling en ook Mar garet zelf kon er later geen verkla ring voor geven waarom - verviel zij 1n haar oude fouten. Na de service volg den twee weifelende passes en dan ging zij weer terug, het net aan Billy Jean latend. De service was weer zonder overtuiging, en groundstrokes nooit van de goede lengte en aan volleys kwam zij nauwelijks toe. Margaret Smith bleef vechten met de beruchte „centre- courtvlinders" zoals de Engelsen dat noemen. Billy Jean ving ze met haar vollererende aanval zoals Prikkebeen met zijn vlindernet. Ze gaf maar één matchpunt cadeau. in haar nachtmerries zullen de momen ten uit deze partij tegen Ann Jones weer op komen dagen. Wat een strijd, wat een sensaties, wat een terreur van zenuwen en spanning en van geselende voor haar fel vechten de rivale bestemde ovaties zijn eraan voorafgegaan. De eerste set ging snel en regelmatig met 63 naar de Braziliaan se, maar Ann Jones, gedragen door het applaus en een paar maal geholpen door dubieuze beslissingen. wijzigde haar taktiek. Maria werd nu achterin gehouden. De 3—1-voorsprong van de drievoudige kampioene ging verloren, 't Werd 33 en later 88 na op 7 6 twee maal twee punten van de zege af te zijn geweest. Op 98 voor La Bueno kreeg zij door een mislukte dropshot en twee te diepe drives van Ann Jones twee machtpunten. Beide gingen verloren en even later was de doorbraak een feit: 9—11. om de return weg te vangen. Het werd gelijk en een lob van Bueno ging uit en Jones had de game. Het publiek klapte en juichte, en Ma ria speelde op dat moment niet alleen tegen Ann Jones, maar tegen heel En geland. Zoals Santana zich tegen Da vidson op het kritiekste moment had weten te beheersen, zo bleef Maria Bue no haar zenuwen nu de baat Na 55 kwam zij op eigen service op 0—30. maar herstelde zich toen voor goed. Zij won de game en benutte even later het negende matchpunt: 7 5. De thee kon geschonken worden. Lieveling Arm had verloren, maar zij had historie gemaakt en dat was voor de Engelsen een troost rijke gedachte. Tom Okkèr en Trudy Groenman zijn De derde set li -k een formaliteit te woensdag in de derde ronde van het len. Het werd 5—0 voor Ma-1 gemengd dubbelspel uitgeschakeld: zij en velen zochten hun weg I verloren met 7 9, 3-6 van dc als eerste reeds naar dc tribuneuitgangen om nietl geplaatste Australische combinatie Ken achteraan in de rij voor de high teateF1, t(,heI Margaiet Smith komen. Maar Ann Jones dacht nog i geen thee. Zij won haar service op lo- j v. ve. doorbrak die van Bueno en het werd Achterin Toen begon die laatste faze niet alle verbazingwekkende en haren te bergen rij/.ende momenten, die de tribunes bijna deden instorten. De Zuidamerikaanse serveerde vlot naar 400, 3 wedstrijdpunten dus. De eerste werd weggeslagen met een re turn, de tweede door een outbal van Ma ria, de derde door een return en even la ter was zij game en haar vijfde match punt in de partij kwijt: 54. Ann Jones serveerde en werd gepasseerd, driemaal 040 voor Bueno dus. Weer drie match- punten....Opnieuw spande de Britse haar spieren in volle concentratie. De service werd harder en zij stormde naar voren IT, 6—3 6—1 Rufleln-Kn, VS)—A 5 6—2; How.-Kinoi Auntr- Blneknian C(»l-Au«tr) 7-5 Ruffels-Kranlzcke (Austr) - Borwrey-Tegii rt. (Auatr) 16 6-2 14—12; MeMllfon-Van Zijl (ZA)-Bluett-Brasher 'GB) 6—1 6—1; Ralston-KinK (VS)— Drc- r-Harris riith (Au 1 6-2. Kwartfinales: Slolle-Durr (Austr-Fr)— Ïnrrett-Mort imer (GB) 6—3 6—4. Dames dubbri: kwartfinalen Karen Crantzcke-Kathie Melville i Auatr)Janie Ubert-Mimi Arnold (VS) ft—1 7—5. Ilerr„dubbrl*j,il 3e ronde. Loschly-Jor- Ulrich (Dennm)Hoggn-Saul (VS-ZA) 6—1 6—2 6-2.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 9