Verkwikkende spionnenhumor in Lidotheater Gemeentepolitie van Leiden ontzet rijkspost van collega's in Voorschoten DAT HEERLIJKE GEVOEL VAN VRIJHEID MEDISCHE DIENSTEN ZUID-HOLLANDSE ATLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN ZONDAG IN LEIDSE HOUT VRIJDAG 1 JULI 1966 DE LEIDSE COURANT Meesterlijke Melina Mercouri Wat doe je als je nietsvermoedend voor een Amerikaanse Bank naar Lis sabon reist en wordt afgehaald door een secretaris van de Britse Ambas sade aldaar, terwijl even later de auto (gelukkig nog leeg) in de lucht vliegt? Je eventuele hoop op een misverstand wordt even later grondig de bodem „ingeslagen" (letterlijk), en het is maar op het nippertje dat je aan een ellendige dood ontsnapt. Overal loeren de spionnen in Lissabon en rijden ze elkaar met oude auto's (want de zaken floreren in het ingedutte Portugal niet zo erg) in de wielen. De zaak waar het om gaat is een portie diamanten van 18 miljoen, en daar zit de hele bende natuurlijk, na een lange pe riode van ledigheid, met hart en ziel achterheen. De spion tegen wil en dank wordt gedwongen aan deze jacht mee te doen en wordt hierbij geassisteerd door een beroepssmokke laar en een semi-beroepsmaïtresse (Melina Mercouri). Voor velen zal de ze ontmoeting met de vrouw van „Nooit op zondag" en „Topkapi" bij zonder vreugdevol zijn. Zoals zij in haar rol van verdorvene een majestei telijke grandeur weet te leggen is groots en een hernieuwd bewijs van haar persoonlijkheid, die nu eens niet louter op sex is gebouwd. Voorts treft men in deze film de verpersoonlijking van de „limy British" aan, kompleet met bolhoed, paraplu en Oxford- accent, die tegen zijn zin in uit het rustige Britse ambassadewereldje treedt, het wereldje waar nooit iets gebeurt en de telex gebruikt wordt voor een correspondentie-schaakpartij van Zijne Excellentie met zijn vriend je in Karachi. De hele affaire komt tenslotte in deze ambassade tot klaar heid, de partij eindigt met een fraaie overwinning van de Lissabonse am bassadeur, overigens in samenwerking met de spion tegen wil en dank (aar dige parallel met het eigenlijke ver haal). Voor wie eens fijn wil genieten van een fijnere typering van de perso nen, die over het algemeen zo rauw Leidse en Wassenaarse scholieren naar Tsjeeho-SIoivakije en humorloos worden voorgesteld in spionagefilms, zij „Spion tegerr-wil en dank" van harte aanbevolen. (Lido, 14 jaar). WINNETOU IN DE DODENVALLEI LUXOR - De gefantaseerde maar onsterfelijke verhalen van Karl May vormen een hoogst dankbaar onder werp voor de filmindustrie. Er zijn in elk geval heel wat uurtjes puur filmgenot uit te distilleren. Deze week kan men zich, Old Surehand, OVERGANGSEXAMENS ST. AGNES-LYCEUM LEIDEN VOORSCHOTENS NIEUWE EREBURGER1 jonge blanke „squaw' andere pioniers en ook gewetenloze boeven, in de Dodenvallei wanen. Er zijn enkele blanken vermoord en de nabestaanden verdenken de Shosho- nes van deze moordpartij. Old Sure hand en Winnetou zijn een andere mening toegedaan en nemen op zich, de ware daders aan te wijzen. Hun pogingen zijn lang niet zonder levens gevaar, omdat zij te maken hebben met de schurkenbende de Gieren, blanke avonturiers, die het hebben voorzien op goud en paarden. Boven dien worden zij gewantrouwd door de Shoshones en boks dan maar eens op tegen zo'n dubbele handicap. Aan spanning en romantiek ontbreekt het niet in dit filmverhaal rond de sym pathieke Winnetou en de dappere Old Surehand. Toegang 14 jaar. DE WHISKY. KARAVAAN Trianon - In het midden van de vorige eeuw was de whisky-voorraad in het Amerikaanse Denver tot een onaangenaam minimum geslonken. Ge lukkig was er een karavaan onderweg met fikse versterkingen in de vorm van whisky en champagne voor de benarde Denveraars. Vandaag de dag heet de route waarlangs deze karavaan trok nog de Hallelujah Trail. Het werd een gefilmd blijspel, dat hier en daar uitgroeide tot epische afmetingen. De Whisky Karavaan werd een boei ende uiteenzetting van een botsing op de verlaten prairie tussen groepen die elkaar het bezit van de sterke drank betwisten. Niet alleen komt er mili taire bescherming, maar ook een da mesvereniging onderneemt een kruis tocht tegen deze mobiele hoeveelheid drank. Het gezelschap wordt gecom pleteerd met wankelmoedige Indianen, vastberaden en dorstige gouddelvers en de, zich dicht bijhet vuur bevin dende. dranklustige voerlui van de whisky-karavaan zelf. 2 voorstelling per dag wegens de lengte van de film hebbers biedt. Toegang alle leeftijden. Bevorderd naar klas 2: Marijke v.d. Aardweg. Carla Boot, Do- rien Devilee. Tjarda Flohr, Bea Heems kerk, Paulien Hoogervorst, Ans Hooy- mans (met lof), Christine Kitselaar, Trudy Leenen, Willemien Loenen, Mar- gót Matze, Lian Meijer, Kitty v. Nie- kerk, Rozemarie Oostveen, Gabriëlle Rikkers, Anke Sanders, Truus v.d. Spek, Ineke v.d. Valk, Ria v. Vonderen, Paula Witkamp, Annemieke v. Zoest, Betty Schreurs, Marja Aggenbach, Monique Brand, Gonny Devilee, Corry Duindam, Gusta v. Duursen, Cécile Franken, Marjo Gerritsen, osé v. Haasteren, Annema- rieke v.d. Heijden, Marga Josemans, Ineke Kettenis, Anneke v. Leeuwen, Maria Noordman, Laura Oosten, Anne- lies Opdam, Lieke Portier, Loeos de Rooij, Ellen Röst, Joke v. Velsen, Anne mieke de Vriend, Anja Zonderop, Gon- neke v.d. Boog, Liesbeth v.d. Burg, Nel ly Damen (met lof). Lilian Dool. Ria Ernst, Nelly v.d. Geest, Mignon Graaf- niet "wïnnëttnT I 'and- Hanneke Herder, Jaqueline v.d. Bauman en zoon' Hoeven- Tiny Kerkvliet. Marijke d. Ko- nog vele nin£G Marion Lankreijer. Anneke Meer, Loes Nouwens, Gudy Ouwerkerk, Truusje Ruiter, Olga v. Scliaik, Mariëllle Schiphorst. Annelies Schols, Emily Schols, Emily Tieken, Afra Vink, Agnes Witteman, Emmy v.d. Zant (met lof). Marijke Alkemade (met lof), Ida Die ben, Cobia Elstgeest, Jacqueline v.d. Geest, Ellen Gerritsma, -osé Haijes, José Kapteln, José Lagerberg, Renée Lagerberg, Corry Luijten, Monique v. Maarle, Nora Maassen, José v. Noort, Bep Otto, Annette v. Reisen, Marianne v. Steenbergen, Thea Verdegaal, Mieke Walter, Margo Belt, Lidy Boonekamp, Helène v. Buul, Feetje Dekkers met lof), Gltta Doornweerd, Joyce v. Estrik, Rosalie Geyer, Corinne Hazevoet, Joke Hoogeboom, Maryan d. Jong, Nelly Kersten, Marja Kramp, Tilly v. Leeu wen (met lof), Mary v.d. Meij, Thea v.d. Melj, Joke Schoonderwoerd (met lof). Elly Tolenaar, Dory Vinkesteijn, Hedy Zwartjes (met lof). SIDDER EN BEEF MET MARNIE CAMERA - Mysterieuze Marnie is een moeilijk meisje. Stelen, liegen en soortgelijke ondeugden horen bij haar als haarverf, lipstick en andere make- up-artikelen. Toch is Marnie een zeer handige vrouw. Steeds blijft ze op Vanmorgen vroeg zijn uit Leiden 41 leerlingen van het Wassenaarse St. Adelbertcollege en van het Leidse St. Bonaventura Lyceum per touringcar vertrokken voor een 15-daagse ont dekkingsreis door Tsjecho-Slowakije. De reis, voorbereid en geleid door mr. A, van Gennip, leraar economie en - recht aan beide scholen, gaat eerst I op. ®Jn,^en^en^ naar Praag, waar het gezelschap za- terdag aankomt. Hier staan o.m. op het programma een bezoek aan een Tsjechische mid- delbare school, aan typisch Tsjechische eetgelegenheden, een nachtelijke boot tocht op de Moldau en een bezoek ayn het „Laterne Magica", een unieke combinatie van film en toneel. Verder gaat de reis naar het oosten van Tsjecho-Slowakije naar de Lage Tatra. Bij Hubova zullen de jongelui hun tenten opslaan. Vanuit dit kamp zul len wandelingen worden gemaakt in de omgeving onder meer naar de Dra- cia-grot en naar de hoogste top van de Lage Tatra, de Dombier van 2046 meter, waarvoor een klimtocht van 746 meter zal moeten worden ge maakt. Daarna zal drie dagen gekampeerd worden in Poprad waar weer een klim tocht op het programma staat, name lijk naar de Stalinov stit. Na nog enkele tochten door Tsjecho-Slowakije gaat de reis via Oostenrijk naar Ne derland terug. Op vrijdagavond 15 juli komt de groep weer thuis. De reis achter het ijzeren gordijn is mogelijk geworden dank zij een snelle afwikkeling van de nodige for maliteiten door de Tsjechische am bassade en door aanzienlijke subsidies van deze zijde voor reizen door scho lieren in groepsverband. vrije voeten. Merkwaardig is echter, dat ze nooit op vrijersvoeten is ge gaan. In dat opzicht is Marnie een heel fatsoenlijk meisje. Het ligt voor de hand, dat er grote moeilijkheden rijzen, als een man verliefd wordt op zo'n vreemd wezentje. Het gebeurt in „Marnie". De dwaas trouwt haar zelfs, doch merkt al spoedig, dat van honeymoon bepaald geen sprake is. Pas getrouwd en dan al een zelf moordpoging van je jonge gade moe ten slikken is niet zo prettig. Maar een groot gedeelte van de merkwaar digheden laat zich verklaren, als men de maker van Marnie kent: Alfred Hitchcock kan het nu eenmaal niet laten om zijn toeschouwers te laten gruwen en te doen verstikken in een onuitwarbare kluwen van onoplos bare raadsels. Gelukkig is er de be vrijdende psychiater, die tegen het einde van de film de gordiaanse knoop van frustraties en psychische afwij kingen weet te ontwarren. Hitchcock koos hiervoor niemand minder dan Sean Connery, die in later tijd wereld roem oogstte met zijn James Bond vertolking. Een bijzondere film, on danks zijn betrekkelijke ouderdom. Toegang 18 jaar. BENG BENG IN REX Vernielende vuisten kunnen natuur lijk niet zo maar in Rio Bravo huis houden. De knokige vuisten van Guy Madison vormen een voldoende tegen wicht. Een duel met als inzet Made leine Lebeau. Kijk maar (in Rex, 14 j.) Geslaagden van „St. Pi eter" feestelijk uitgezwaaid in Stadsgehoorzaal In de Stadsgehoorzaal werden gister avond tijdens een feestelijke bijeenkomst diploma's uitgereikt aan de eindexami- nandi van de r.k. middelbare handels avondschool „St. Pieter" te Leiden. Pa ter P. Gilden, de directeur van dit In stituut, dat in de verre omtrek een grote reputatie geniet, sprak er in zijn openingswoord zijn blijdschap over uit, dat onder de hedendaagse jeugd nog zo'n grote mate van studiezin te be speuren valt. Vooral de studie aan een handelsavondschool stelt hoge eisen aan de leerlingen, die immers een volledige dagtaak achter de rug hebben, wanneer de studieboeken te voorschijn gehaaid moeten worden. Op grond lüervan wenste hjj de geslaagden van harte succes met de behaalde resultaten. Namens de deken van Leiden, die op het ogenblik te Wenen verblijft, reikte pastoor Blok van de Petrusparochie vervolgens de diploma's uit, nadat hij in een gloedvolle speech de loftrompet had _rgestoken over de succesvolle kandida- lorden verzorgd door Frans Henriehs. ten. Een eervolle vermelding kregen Lia UVS-CHEVREMONT OPTELEVISIE Voor de wedstrijd l'VS-Chèvremont, za terdag a.s. in de Kikkerpolder, zal de NTS een aantal opnamen maken voor „Sport in Beeld". Het commentaar Schakenbos uit de 5de, en Jan Boot uit de derde klas. die beiden met lof het einddiploma behaalden, d.w.z. voor alle vakken minstens een acht in de wacht gesleept hadden. Van haar klasgenoten kreeg Lia een geurig boeket. Onderscheiden werd eveneens Maria van der Krogt, die van de heer Schuil, vertegenwoordiger van de Maatschap pij voor Handel en Nijverheid een oor konde kreeg overhandigd met legpen ning. Zij had haar einddiploma veroverd onder wel byzonder moeilijke omstan digheden. En daarna: beat. Als afsluiting van het officiële ge deelte spraken Jan Eekhof en Hans van Gerven respectieveiyk namens de ge slaagden van de 5- en de 3-jarige cur sus een woord van dank tot hun lera ren, die allen een afscheidsgeschenk kregen aangeboden. De feestvreugde steeg ten top, toen na de pauze beattonen opklonken op de planken van het podium. „René and his Aligators tergden hun gitaren en drums tot groot genoegen van een swin gende rockmenigte, totdat laat in de avond een eind kwam aan het feeste lijke besluit van dit schooljaar. De geslaagden van de 5e jaars zijn: Wassenaar: Ivo Koning. Hans Over- Noorclwyk: Dom Zonneveld, Frans v. Zoeterwoude: Daan Suvaal. Langeraar: Jan van Smoorenburg. Oud-Ade: Lia Schakenbos (met lof), Hulst. Boskoop: Nelly Mens. Bevorderd naar 8 M. M. 8. Aimée Fortanier, Marianne Geyer, An nemieke Gravenmaker. Lia Groenen dijk, Ineke Heuzen, Marian Kemmere, Nelleke v. Kesteren, Bernadette Kort- mann, Maria Krol, Liesbeth v. Leeu wen, Monique Meinders, Caroline Mon- tanus, Francina v.d. Poel, Leny Tulen, Annemarie Vennix, Emmy Warnau, da Duivenvoorden. Ineke Gründemann, Renèe v. Aken, Frèdèrique v. Dijk, Frie- Myriam Ziegelaar, Marian Zuidwijk, Trees Limburg, Adry Meijer, Els Omt- Annetje Kortmann, Anja v. Leeuwen, Hella Zwaan, Fieke Zwetsloot, Wikky Irma Pieterse, Anja Ponsioen, Liesbeth v. Steen, Monique Wallaart, Margaret Warmerdam (met lof), José Westgeest Aanhane, Helma v. Gils, Rita Hartog, Marian v.d. Helm, Mia Kapel, Corry v. Leeuwen, Marianne Messemaker, Thea Messemaker. Hanneke Plomp, Maria v. Rhijn, Marian Spoor, Carla Starink, Ma rian Tuithof (met lof). Clariet Ver steeg. Lidewijde Boggia, Els Beek. Bevorderd naar 4 M. M. S. Toos Beekman. Els Effert, Charlotte nadette Karthaus, Elly Kienjet, Corry Jeannette Le Grand. Elly Grimbergen, Eysink Smeets, Ineke Fles, Cobi Goddyn, Thea v.d. Heijden, Annette Heuzen, Ber- Kuipers, Margrit Lakeman, Hèléne Mat ze, Henny Meskers, Hanneke Nijssen, Mieke Pijnaker, Jetty de Rijk, Carla v.d. Spek, Annette Alkemade, Ineke Blok- Ada Paardekooper, Marianne Peterse, huizen, Paula v.d. Broek, Suzan v. Buij- tenen. Berry Dingjan, Lia v.d Geest. Lia Goddijn, Annemieke de Groot, Thea v.d. Heijden, Liesbeth Henneman, Regina Kleiss, Babs Kronnenberg, Tony van Leeuwen, Marga v.d. Linden, Ria Lovink, Lia Pieterse. Ria v, Rqn. Astrid Verhoef. Henny Verhoeven, Francis Zwetsloot. Bevorderd naar 5 M. M. S. Marga Bonnet. Ineke Caspers, Marleen Eysink Smeets, Riet Groenewoud, Gem ma Hoogkamer, Inge Joannes, Hanneke Josemans, Ginny Kemmere, Emelien Koumans. Marthie Marcelis, Petra de Ridder, Thea Vermond, Elisabeth Vo gels, Ineke Vreeburg, Maruska de Wit, Marjoke de Witte, Marjoleine Braun, Kitty Geerlings, Leny v.d. Hoorn, Astrid Joannes, Renèe v. Dam, Anneke Dekker, Annette v. Dijk, Els Le Févre, Will van Galen, Els v. Niekerk, Marianne van Remundt. Bep v.d. Salm, Agnes vd. Veld, Marianne Verhart, Kok Waaijer, Leny Woerde, Mia v. Iterson, Mieke Krom, Dorothè Meyer, Winy Paardekooper, Tineke de Rijk, Annemieke v. Velzen, Agnes Wallaart, Caty Augustinus, Carla Borremans, Lidwien Buis (met lof), Mir jam Duivenvoorden, Riet v.d. Geest, Mar ja Holl. Liduin Meijer, Willy v. Nierop (met lof), Ria Wiersma, Carla v.d. Zalm, Anneke Zandvliet. Marian Groot, Winny v.d. Leden. Francien Verhagen. Bevorderd naar III Gymnasium: Hanneke Belt, Jeanne Bruggeling, Ag nes van Brussel, José Bruynen, Ineke Buurman, Karin Frissen (met lof). Els Josemans (met lof), Mieke Josemans, Annemien Oltheten, Fia v. Rijn, Jaque line Ursum, Trees Verkleij, Rita Ver meer, Margreet Ahsmann, Hanneke Ebs- kamp, Erna de Jong, Jaqueline Juffer mans, Trudy Klijn, Mieke Kluivers (met lom), Anneke Kraakman, Anja Lange- slag, Ria v.d. Meer, Jacoline Oostdam, Letha Pieterse, Eveline Verhoef, Anneke Vink (met lof), Marja Wildenburg. Han neke v. Zanten. Ria Zwetsloot, Noor van Santvoord. Bevorderd naar IV Gymnasiifm: Marja Beuk, Marijke Buiting, Jeannette Hoogeboom, Marijke Janssens, Thèrése v. Kesteren, Lous Krechtig, Hanneke Lagerberg, Lia van Leeuwen, Paula Lim burg. Ciska Modderman, Renèe Mulder, Loes van Noort, Eline Raaphorst, José Scholtz, Beatrijs Staats, Rina v. Tol, Bernadet Tollenaar, Leny Ubink, Wilma Verhart, Marie-Josè Vielvoije, Corry Vogelaar, Sonja Wijzenbroek, Monica Zonneveld, Alma Zuiderduin (met lof). Bevorderd naar X' Gymnasium: Joke Beek, Jopie Beekman, Elly v.d. Bosch, Lisette Cuppen, Marja Detmers, Alice Duindam (met lof), Annemieke Hoogeveen, Olga Kolks, Fernande lee nen, Lidwien Peterse, Mieke Raaphorst, Vera Schoots, Anneke Tolenaar. Karin Verbaken, Marry Verkleij, Igna Wakka, Martha Wegdam. Bevorderd naar Gymnasium A: Veronique v. Dongen, Ans Gribnau, Ma rijke Gründemann, Marja Hendriksen, Margreet Limburg, Francesca Peer. Marian v. Rijn. Leny Vink, Ineke Zwetsloot. Bevorderd naar VI Gymnasium B: Anke Burgers, Antoinette Visser, Joke de Vrind. Overdag zo zakelijk correct èn in het weekend het luchtige gemak van wash- and-wear pantalon met comfortabele shirt. Natuurlijk slaagt U weer het best bij ons, omdat in onze collectie veelheid en allure samengaan. Zoals gewoonlijk! Leiden: Breestraat 150 - 154 Katwijk: Voorstraat 4 ADVERTENTIE Gisteravond hebben burgemeester L. de Kool en wethouder J. Dekker hun scheidende wethouder G. Schrama in de raadszaal een afscheidsreceptie aan geboden. Ongeveer 300 personen kwa men hier wethouder Schrama en zijn echtgenote een hand ten afscheid druk ken. Velen kwamen met een cadeau. Wethouder Schrama was de wethou der van Onderwijs en Culturele zaken. Wij zagen dan ook vele afgevaardigden van schoolbesturen, kerkbesturen en culturele verenigingen en de geestelljk- heid van alle richtingen in Voorschoten, j Wethouder G. Schrama werd gehul- digd als een goed bestuurder en goed onderhandelaar. Voor zijn vele verdien, sten voor Voorschoten is hem clan hel I ereburgerschap verleend. De zeer druk- 1 1 ke receptie vormde oen waardige af- I sluiting van een lange zestienjarige be- I stuursperiode. PAUZE Doktersdiensten, Leiden Dkt. v. Wingerden, Boshuizerk. 28. tel. 30791 dkt. Langezaal. Witte Singel 30, tel. 24855; dkt. Lahr. Zoeterwoudsesingel 8. tel. 21463; dkt. Pieterse, Hoge Rijndijk 4, tel. 24403; dkt. Verhoef, Zoeterwoud sesingel 4. tel. 32505. Apotliekersdiensten, Leiden Zuidcr Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Op zaterdag 2 juli is in Leiden 's mor gens van 8 tot 12 uur. voor spoedeisende gevallen bovendien geopend: apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. De zaterdag-, zondag, avond- en nachtdienst van apotheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zuider Apotheek. De dienst van Apo. theek Voorschoten wordt op zondag 3 juli van 's morgeus 8 uur.tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Zuider Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek is geopend. Alkemade en Leimuiden Dkt. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwetering, tel. ,01712-202; dkt. v. Hasclen. Kerkstraat 191. Oude Wetering, tel. 01713-217. Bodegraven Dkt. C. v. Beek. Vt.i- verlaan. tel. 2268 cn zr. A. de Groot. Irenestraat, tel. 2599. Dierenarts J. van j Oosteröm, Vijverlaan, tel. 2136. Apo theek: Bodegraven. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. G. le Cocq d'Ar- j mandville, Sixlaan 7, tel. 5613. Zr. M. j Glas. Meerstraat 206, tel. 5351. Apotheek Hoofdstraat 78. tel. 02520-5272. Tand- I arts E. P. Salverda. v. d. lindelaan 123. I tel. 02520-6219. Katwijk a. d. Kjjn Dkt li E. v. d Laan, tel. 2810. Apotheek: Kon. Julian.i- laan 18. tel. 4370. j Katwijk aan Zee Dkt. P. A. Visser, tel. 2023. Apotheek zie Rijn. Koudekerk a. d. Rijn Zie Leider- dorp voor doktor. Wijkdienst zr. v. ,1. j Leer, B. G. Cortslaan 34. Leiderdorp, iel. 01710-23109. Ook voor Hazerswomlo (R.D. i en Zoeterwoude iH.R.). Bij on- I gevallen aan de Rijndijk bellen 01714- 278. VERLOVINGSRINGEN ADVERTENTIE Diploma-uitreiking R.K. Brugschool voor meisjes te Leiden Langeraar, Nicuwveen. Woubruggt - Zi. G de Haan te Woubrugge, tel. 01729-238 b.g.g. 320. Dkt. J. Nooter. I Woubrugge, tel. 01729-104. Leiderdorp Dkt Bakema, Hoofd. straat 2. Leiderdorp, tel. 24828. j j Leidschendam Dkt. J. H. Uhl, Pa trijslaan 74. tel. 3039. Groene Kruis: Bo- 1 nifaciusstraat 2. tel. 3449. Tandarts tel. 070-543035. Ziekenauto tel. 3923. I Leimuiden Zie Alkemade. Lisse Apotheek en tandarts zir Hillegom. Dkt. H. A. Holl. Veldhorsl- straat 50. tel. 3155. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. j Noordwijk Dkt. Mulder, lel. 2230. W.G.K. tel. 2338, Gr. Kruis tel. 2907. Apotheek alleen aan Zee. zaterdag van i 8 tot 21.30 uur. zondags van 11.30- 18.00 uur. Xoordwijkerhout Dkt. B. C. C. Wösten, Kerkstraat 28, tel. 02533-2285. I Tandarts: zie Hillegom. Wijkverpleging! I W.G.K. Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest Dkt. J. B. Hugenholz. I Wilhelminapark 2, tel. 51390. Zr. War- - I menhoven, tel. 51188, b.g.g. 22222. Rijnsburg Zie Katwijk-Rijn. Valkenburg Zie Katwijk-Rijn. Voorhout Dkt. Lempers, Juliana- j l^laan 82, tel. 6140. Voorschoten Dkt. W. I. M. van Dam. Prof. Asserlaan 26. tel. 3960. Apo- voor het Mid- theek Voorschoten, Leidsewcg 66, tel. dit jaar ge- 2525- °P zaterdag 2 juli Zuider Apoth Lammenschansweg 7. Leiden, tel. 23553 Morgen: Maria Visitatie, DE MOOIE ZANGERES Laten we morgen voor één dag alle zorgen op zij zetten! Laten wij ons deelgenoot maken van die vakantie-roes, van die opperste vreugde, waarin Maria een voetreis maakte naar Ain Karini, de woonplaats van haar bejaarde nicht Elisabeth. Haar vervoering van over stelpende dankbaarheid mag Immer» ook de onze zijn. Zij heeft het voor zich heen geneuried op haar wandeling: "Mijn ziel prijst hoog de Heer, mijn geest jubelt van vreugdeEn nadat zij in Ain Karim begroet was, zong zij het luid-op met liefelijke stem: "Mijn ziel prijst hoog de Heerwy we ten. dat zij in een zee van droefheid zou worden gedompeld. Die zorgen waren nog ongeweten en werden tenslotte op genomen in haar eeuwig Magnificat, het Hooglied van het Nieuw Verbond. Laten wij daarom met haar voor èèn dag de zorgen op zij zetten. LEIDSE BIOSCOI'ElS Camera: Marnie (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00. cn 9.15 uur. Zondag: 2.30, -1.45. 7.00 cn 9.15 uur. Lldo: Spion tegen wil cn dank (14 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.15 cn 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 cn 9.15 uur. Luxor: Winnetou in de Dodenvallei 114 jaar Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 tiui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 cn 9.15 uur. Studio: Liefde van een blondje (18 jr.) geprolongeerd i Dagelijks: 2.30. 7.00. cn 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: De Whisky karavaan (alle leeftijden) Dagelijks en zondag 2 en 8 uur. Ilex: De vechter met de vernielende vuist. 114 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. PUIN 1 de uitreiking plaats van de dpiloma's en experimenteerd is. Het volgend jaar zul- getuigschriften aan bovengenoemde len 5 of 6 leerlingen het ook proberen. op zondag 3 iu,i school slaagden: Voor het schooldiplo-Wassenaar Dkt. J. A. Romer, Lan- ma typen van VSLM: D. Sluiter. N. VAKSCHOOL VOOR MEISJES 3<? Kerkdam 56. tel 2501 en W J. de i Houps, R. Humme, T. Molenaar. T. Jong. Wittenburgerweg 188. tel. 9124. Oudshoorn, E. v. d. Ploeg, M. Riebeek Woensdag 29 juni zijn de volgende ApotheekdienstWassenaarse apotheek,. (allen met snelheid),I. v. d. Burg, P. I Duivenvoorde. Y. van Gent, T. Hooy- I mans, A. Neyman, H. Kop, H. v. Mar- Neè maar, ben jij het, Margriet! Heb je ook je rijbewijs? Hartelijk ge feliciteerd. KORRELTJE Wil Vanmorgen om zeven uur vond de overdracht plaats van het verkeers regelhuisje aan de Haagse Schouw van Rijkspolitie aan gemeentepolitie Leiden. Op de foto: Adj. Van Dorp (links), afd. Verkeer, neemt de sleutel In ontvangst van wachtmeester le klas H. Westraten. Op de achtergrond hoofdagent Frederiks die als eerste Wachtmeester H. Westraten zal nu weer in Voorschoten zelf werkzaam zijn in het korps Rijkspolitie. Zeven jaar regelde hij het verkeer gedurende 2x3 uur per dag. Zijn vaste klanten zullen hem missen. Leiden: Hans Rozier, Peter Raap horst, Jan Mensen, Leo Klein, Ton Els- hof, Jan Eekhof. Hazerswoude: Nel de Keijzer, Ria de Groot. Stompw^jk: Martin Havik. Voorschoten: Guus v. d. Bos. Voor de driejarige cursus slaagden: Leiden: Hans van Zijp, Ina Witsen- burg, Frans Timmerman, Karei Tim merman. Coby Straathof. Anneke van Schie, Kees Righart van Gelder, Anneke. Raaphorst. Jopie de Heiden, Cock van Hartevelt, Mieke Hagen, Peter van Em merik, Ton Elderhorst, Wil Conijn, Jan Clasom, Jan Boot (niet lof). Roelofarensveen: Elly v. d. Zwet, Ma rian van Ruiten, Ria de Jong, Brigitte Huigsloot. Voorhout: Theo van Zanten, Riet Hoek, Hans van Gerven, Netty Datema, Ria Datema. Stomp wijk: Ans van Zwieten, Henny van Swieten, Jacqus Oliehoek, Gerard Leileveld, Kees Belt. Warmond: Ben van Niekerk, WH Hoogkamer. Noordwijk: Wence van Hal. Oegstgeest: Eugenio Döfferhoff, Han§ van der Aart. Leiderdorp: Tineke de Boer. Voorschoten: Lydia Wildenboer, Joke Roodakker. Langeraar: Annie Ubink. Zoeterwoude: Frans Thljssen, Tony Lelieveld, Gerard v. d. Krogt, Marian v. d. Krogt, Jan van Goozen. Hazerswoude: Mieke Kompier, Marian Heemskerk. Haas, C. van Stijn, L. v. Leeuwen en D. Voor de Unit Boekh. en Bedrijfsreke- nen slaagden: L. Elfering, A. de Haas. C. v. Stijn, L. v. Leeuwen en A. Ney man. Afgew. 3. Voor de Unit Handelscorrespondentie slaagden: L. Elfering, A. de Haas. L. v. d. Hoeven en D. Sluiter. Afgew. 4. Voor het Klimroosdiploma slaagden: T. v. d. Burg, M. Riebeek. N. Houps. A. Duivenvoorde. R. Humme. T. Hooy- mans. N. Wasch. Afgew. 4. Voor de Units Koken en Huishoud kunde slaagden: H. v. Marwijk. B. Louw- rier, H. Kop. B. Kershof. Ta Hofkes, E. Colpa, L. Zwetsloot, L. v. d. Velden, C. Neuteboom, T. Molenaar, C. Mink, T. Bronmeier, L. Boot, T. Borst, I. Corne- lisse, M. Disseldorp, M. Drijfhout, G. v. Goozen, E. v. Uden en I. Langezaal. Voor het Lingeriediploma van St. Anna slaagden: L. Boot, T. Borst, T. Bronmeier, T. v. d. Burg, E. Colpa, I. Leidi MARKTBERICHTEN d. 1 RIJNSlil KG 30 juni Bloemen Kre- j sia's 120-160; Orun 120-140; Kop Go- i detra 110-135; Scgetum 90-125; Duizend- - schoon 105-115. Goudsbloemen 65-85; Zilver distel 60-80: Anemone 32-48; per bos. Gerbera 27-38 per stuk Lely wit i 23-30 per kelk. Colvillei Numph 1800- 2200; The Bride 1400-1900; Alba 1500- 2100; Pyremidale 1600-2200; W. Supreni 1000-1240; Scabrosa 980-1070; Esteread 560-720; Falma 350-480; Mimi 320-370; Am. Anjers Sim wit 2200-3000; Max Arthus 2400-2800; Harvest Moon 2100- 2800; Pink Dusty 2100-2600, Tangerine Voor de vierde mqal in successielands sterkste werpsters zal de strijd om de Zuidhollandse ti-1 Anneke de Bruin uit Sliedrechl die dil 2200-2700; Sim rood 2400*2600; Shoc- tels in de atletiek te Leiden plaats- seizoen het Ned. record lot op enkele kins Pink 2000-2400; Sim rose 1900- vinden. 160 Deelnemers zullen in de- tientallen centimeters benaderde, .al 2400 Gladiolen Live Flame 2000-340(1; ze. ditmaal door de A.V. Holland ge-1 de strijd moeten aanbinden tegen haar Red s'gnaal 2800-3000; Mem Dag 2600- organiseerde, wedstrijd om de hoogste clubgenoten .Jet v.d. Geisscn. Bep 2900Gemengd 2700-3100; Sneeuw Prln- eer in de Leidse Hout aan start ko- Touissain cn Marja Kortekaas Öp de 803 2400-2800: Allard Pierson 2000- men. deelnemerslijsl voor het kogelstoten 2300 per 100. komen hun namen eveneens voor R'veen 30 juni ltlnciiu-u Sim Rose STERKE SPRINTNUMMERS 11-23; Sim Rood 11-22; Sim Wot 18-22; Zowel bij de dames als de heren zijn TITELS VOOR LEIDEN Princes Ann 15; Harvest Moon 20: Fa de korte loopnummers goed bezet en Bij de lieren kunnen er nogal wat ti- rab Diba 22, Fanfare 17. Lelies Rubruni fel gevecht zijn om de ere- j tcls in Leidse handen vallen. De lange I 82-130; Gerbera 21-25; Violieren 14-18; P° Duivenvoord^ ISG01C\°GoozenD T f Hof- plaatsen- JaaP Noordenbos kan dan afstandnummers b.v.. waar de Spar- Rozen Carol en Garnette 7-15; Sonora P. D ven oorae. G. en- or bewijzen of hij inderdaad na Leo de tanen een behoorlijke kans maken. 25; Zorina 16-22. Baccara 40-45; Carld kes, T. Hooymans, N. Houps, R. Hum me. B. Kershof. H. Kop. R. Kuiters, I. Langezaal, J. Louwrier, H. v. Marwijk, C. Mink, T. Molenaar, C. Neuteboom. A. Neyman, T. Oudshoorn, E. v. d. Ploeg. M. v. Riebeek. E. v. Uden, L. v. d. Velden, L. Vogelezang, N. Wasch en L. Zwetsloot. Afgew. 1. Voor het Costumièredlploma van St. Anna slaagden: L. Elfering, L. v. d. Hoeven, A. de Haas, L. v. Leeuwen, C. v. Stijn en E. Witteman. Drie leerlingen zijn opgeroepen voor Winter Nederlands snelste maar Popma, Tamminga en Jansen, eveneens leden van de selectiegroep voor het nationale estafetteteam. zul len hem de zege echt niet cadeau geven. De prijzen bij de damessprint zul len wel in Leiden blijven; we zouden niet weten wie ze de Bataven-atlete Truus Hennipman afhandig zou kun nen maken. Om nog even bij de dames te blij ven, voor de discusring komen Neder- hoewel Piet Beele. om energie te spa- 32-43; Tradition 24-28 p. st. Snjjgroen ren, op de 800 m start. De 400 m hor-1 44-70; Irissen 80-230; Ornithogalum 60- den kan een Leids duel worden tus- 149; Esther Read 28-72; Wirrals Supre- sen Adri v.d. Molen ea René de Wa- n,e 55-101; Spirea 35-98; Tulnanjers 42- ter. Op de speer is Jan v. Reek de 53; Korenbloemen 52-55; Anemonen 34- uitgesproken favoriet en bij het hoog- 42; Phlox 86-108: Llatrlx 159; Brodea springen is er een klein kansje voor 38-55; Lathyrus 29-37; Alstroemeria 98- Piet Wildenburg. Op enkele andere I U0; Dahlia's 90-140; Gladiolen 155| nummers zullen ook kandidaten voor I ColviUels Amanda 150-180; Wilhelmina ons nationale team deelnemen, o.a. 95-110; Nymph 130-160; Spitfire 67-90 Piet v. d. Kruk op de kogel en Joop Robinette 130-140; The Brlde 95-120 p. Kant bij het verspringen. De wed-1 bos. strijden beginnen om 2 uur. Aardbeien ons doos 31-55.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3