caballi IN TERRA PAX SeCcidóeSotvïci/iit DRIE T.V.-REPORTAGETREINEN NAAR EUROPESE ZWEMTITEL Jean Smits past nieuwe werkwijze toe Frank Martins oratorium indrukwekkend uitgevoerd anders dan andere TELEVISIE RADIO Ethel Waters zong weer PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 1 JULI 1966 E.E.G. en het consumenten belang VOOR de consumentenorganisa ties is lang niet elke binnen de E.E.G. getroffen maatregel een aanleiding om de vlag uit te steken. Integendeel, herhaaldelijk moet gevreesd worden, dat de Neder landse klant een voornaam deel van de rekening moet gaan be talen. Dit is een feit, aan de waarheid waarvan niet te twijfelen valt; de Nederlandse overheid heeft dit ook nooit ontkent. Volgens de E.E.G.-commissie zullen, als de graanprijsaanpassing volledig is doorgevoerd, de kosten van het levensonderhoud in Nederland on geveer met één punt verder opge lopen zijn. In consumentenkringen is de vraag gesteld, of dit wel allemaal nodig is; men erkent de noodzaak van Europa's integratie, maar koestert het vermoeden, dat bij het vanuit Brussel gepropageerde landbouwbeleid, het inkomen van de agrarische stand te veel gewicht in de schaal mag leggen. VOOR Nederland is natuurlijk het vervelende dat, nadat de burgerij eerst terecht in haar geheel de lasten heeft moeten helpen dragen die hier de structu reel noodzakelijke hervorming van de landbouw en veeteelt met zich meebracht, haar nu eenzelfde taak wordt opgelegd in Europees ver band. Plezierig is dit niet, maar op langere termijn toch onvermijde lijk. Want ook in de wereldwijde verhoudingen waaraan we lang zamerhand moeten gaan wennen, dient West-Europa het agrarische bedrijf te behouden als één'van de steunberen van een gezond-autar- kische economie. Ook hierbij is een consumenten belang gediend. Het voorbeeld van Haarlem rRWTJL ln de meeste Nederlandse steden de autoriteiten met Instem ming van het winkelbedrijf probeert het stadscentrum leefbaar te houden door langparkeerders te weren en ruimte voor kortiparkeerders te sdheppen, is het ge meentebestuur van Haarlem in navolging van enkele gemeenten in het buitenland overgegaan tot een veel drastischer in greep: de kern van de binnenstad is voor rijdend verkeer praktisch geheel afge sloten. De eerste resultaten van dit experi ment schijnen niet ongunstig uitgevallen te zijn; niet alleen bezit de voetganger nu weer eens een stukje stad waar hij koning is. maar hoewel afsluiting van één stadsdeel onherroepelijk tot verkeers problemen elders moet leiden het doorgaand verkeer kan men Immers niet göheel buiten de stad om voeren wordt in het centrum zelf de ergste chaos voor komen. Reeds wordt hier en daar gefluisterd dat bij Haarlem de sanering van een der ergste vormen van verkeerswanorde be gonnen is. Een lichtelijk voorbarige vreugde, want de vraag is of de Haar lemse sleutel op andere sloten past. Er zijn diverse steden we denken dan bijvoorbeeld aan Den Haag en Amster dam waar men nimmer de gehele stadskern van doorgaand verkeer zal kunnen vrijwaren, zelfs niet wanneer een stelsel van goedwerkende ringwegen uit- gev-*erd zal zijn. Maar toch verdient het overweging in meer gevallen na te gaan. of het. voor beeld van Haarlem aanleiding geeft om op een beperkte schaal een zelfde proef te nemen. De vrees van het winkelbedrijf zou wel eens ongegrond kunnen blijken te zijn en het ongerief voor het gemoto riseerd verkeer kleiner dan ln een eerste opwelling wordt verondersteld. Men zal dan evenwel ook tge'ijkertijd Iet6 moeten doen aan het probleem van de langparkeerders. Ruime parkeerplaat sen op niet te grote afstand van de werkplaats of een vlot-werkend apparaat van het openbaar vervoer, dat ruime service tegen redelijke prijzen biedt. In beide opzichten zal er voor Den Haag nog heel wat water door de Vliet moeten stromen, vóór men wat dit betreft gerust kan zijn. Maar waar een wil is. zal ook hier een weg gevonden kunnen worden. Eenzijdige nota over gemengd huwelijk El mengde huwelijk" samengesteld door pater J van Kllsdonk, P. Reckman en aalmoezenier G. Wentholt, is geschreven vanuit een visie, die door de auteurs zelf als „laagkerkeUjk" wordt aangeduid. In deze visie is de Kerk een relatieve waar de. zij is goed als ze zich werkelijk ten dienste van de mensen stelt, zij is over bodig en zelfs schadelijk wanneer ze zich tegen het welbegrepen heil van de mensen veraet. Dit geldt zowel ten opzichte van haar belijdenis als van haar ambt, van haar sacramenten en haar praktische tucht. Wie de auteurs bij het Innemen van dit standpunt kan volgen, zal met hun nota maar weinig moeite hebben. Anderen echter zullen zich afvragen, of er, met name binnen de Katholieke Kerk, wél ruimte is voor de laagkerkelijke visie, zoals die door de auteurs wordt omschre ven. Zij zullen wijzen op de constitutie over de Kerk Vaticanum II die aan belij denis. ambt en sacramenten toch wel meer dan relatieve waarde toekent en op andere concilie-uitspraken die zich nog steeds op het „hoogkerkelijk" standpunt blijven stellen. De auteurs echter zijn bij het opstel len van hun nota niet te rade gegaan bij de uitspraken van het concilie, zij kozen als vertrekpunt de werkelijkheid, dat is de reële situatie van kerkelijk gemengd gehuwden. En deze is aldus hun stel ling in feite getekend door de laag kerkelijke levensvisie, althans bij de jon gere generatie. Voor haar is de Kerk maar een Kerk. voor haar hebben belijdenis, ambt, sacramenten en tucht slechts een zeer relatieve waarde. Daarom stappen zij met groot gemak over de kerkelijke bar rières heen. die voor het gemengde huwe lijk worden opgeworpen. En daarom is het gemengde huwelijk 4oor hen geen bijzon der probleem. Nu zouden wij ten aanzien van deze stellingen twee grote vraagtekens willen plaatsen. Ten eerste, of het werkelijk vaststaat, dat de huidige jongere genera tie zo laagkerkelijk i> als ze door de auteurs wordt afgeschilderd. Het wil ons voorkomen, dat zij deze zaak onvoldoende (ADVERTENTIE) Ouders krijgen dank voor klank lis ze de PHILITINA jeugd- grammofoon cadeau geven 49.95 Wereldmuziekconcours voor radio te duur hebben onderzocht en al te gemakkelijk uit een beperkte serie ervaringen alge mene conclusies hebben getrokken. In de nota komt een zinnetje voor, dat bij ons een rood lampje heeft doen branden. De auteurs zeggen op pagina zes dat „zij hebben geprobeerd die groepen en erva ringen op te sporen die naar hun aanvoe len het meest kenmerkend zijn voor de ontwikkelingen die zich steeds algemener lijken door te zetten". Dat klinkt mooi. maar het onthult een gevaarlijke vorm van vooringenomenheid. Want wie zegt ons. dat de auteurs het altijd Juist héb ben aangevoeld? En waar blijft het mate riaal. waarmee zij de juistheid van hun aanvoelen aan ons zouden kunnen be wijzen? Het zou wel eens kunnen zijn, dat de laagkerkelijkheld, die zij ln brede kring menen te kunnen constateren en die door hen als de op korte termijn overwinnen de stroming wordt aangeduid, weinig meer is dan een reflectie van hun eigen laag kerkelijkheld. En dan valt de bodem uit veel van hun boude beweringen Daar komt dan nog een tweede vraag teken bij. Laat het zijn dat de laagker kelijkheld in brede kring is verspreid, laat het zelfs zijn dat die laagkerkelijkheld over enkele decennia het gezicht van de Nederlandse Kerk zal bepalen, moet het kerkelijk beleid dan zonder meer op deze stroming worden afgestemd? Of is er nog ruimte om te vragen naar het goed recht van zulk een laagkerkelijke visie? En naar de noodzaak om bepaalde waarden, al wor den ze in feite nog zo gerelativeerd, in haar absoluutheid overeind te houden? Wij vinden het buitengewoon nuttig bij het uitstippelen van een pastorale beleids lijn uitvoerig rekening te houden met de werkelijkheid, maar niet deze beleidslijn alleen naar het beeld van de werkelijk heid te ontwerpen. Het ideaal ls er ook Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Jean Smits van de AVRO-televisie, die dezer dagen officieel werd aangesteld tot hoofd van het bureau Sportzaken bij de NTS. zal in tegenstelling met de meeste Nederlanders voorlopig geen vakantieplannen behoeven te naken. Terwijl op het ogenblik de Tour de Francekaravaan op volle toeren draait en de Franse t.v. hem telkens weer voor onaangename verrassingen plaatst, legt hij de laatste hand aan de t.v.-planning voor de uitzendingen van de wed strijden om de wereldtitel voetbal in Engeland. Direct daarna Maar zijn gezicht klaart onmiddelijk j| op. als hij met voldoening consta-'i teert, dat de voorbereidingen voor de t.v.-reportages over de prestaties van de Europese zwemelite in Utrecht rond zijn. „Ik heb na veel praten de be schikking gekregen over drie grote reportagetreinen. "-aarvan er twee bij het Utrechtse bad „Den Hommel" ko men te staan en een bij het zwembad „De Kromme Rijn". Voor de t.v.-ca- mera's heb ik al maanden ge" ;den de beste plaatsen geclaimd. Straks kun nen 17 Europese landen vla radio en t.v. nauwkeurig 't verloop der wed strijden volgen. Radio en t.v. verwach ten elk 25 commentatoren per media en aangezien deze vijftig reporters altijd door een tweede man worden vergezeld, om hen bij te staan. Is er boven de toeschouwerstribune van „Den Hommel" een semi-permanente reeks commentaarcellen geplaatst, die door 100 reporters kunnen worden gebruikt. Jean Smits roemt de prettige samen werking. zowel met de KNZB als met de directeur van de Stichting Europese Zwemkampioenschappen, de heer Jan Mulder en zijn charman te secretaresse Margo van den Broek. Het grote probleem van de huisvesting van al die commentatoren kon vroeg tijdig worden opgelost, doordat In het Utrechtse Dom hotel gedurende tien dagen niet minder dan vijftig ka- Een waardevolle bij drage tot het Holland Festival werd gisteren in Gouda geleverd. Daar gaf de Neder landse Bachvereniging onder leiding van Charles de Wolff een imponerende uitvoering parochiekerk Onze Lieve Vrouw Hemelvaart. Twee grote werken stonden op het programma: de Missa Brevis in A groot van J. S. Bach en het oratorio breve In Terra Pax" van Frank Martin. Mede werking werd verleend door het Omroep orkest en door de solisten Elisabeth Lugt, sopraan, die de door ziekte ver hinderde Annette de la Bye verving, Jeanne Deroubaix, alt, Tom Brand! tenor, Bernard Kruysen. bariton. Guus Hoekman, bas, en Albert de Klerk, orgel. Martin schreef dit korte oratorium aan het einde van de laatste wereldoorlog. Door gebruik te maken van zeer ge schikte bijbelteksten en door zijn in dringende muziek roept de componist het beeld op van de mens, die in ellende en wanhoop verkeert en de toorn Gods over zich heeft afgeroepen. De nood ADVERTENTIE Ouders krijgen dank voor klank als ze de PHILITINA jeugd- grammofoon cadeau geven 49.95 leert bidden en nadat de mens in dit oratorium tot berouw en inkeer is ge komen en het gehele koor aan het einde het derde deel het Onze Vader heeft gezongen, geeft het slotdeel uitzicht op een nieuwe wereld, die alleen kan be staan door de heilige Almacht van God. Charles de Wolff heeft tezamen met al zijn medewerkers een indrukwekkende interpretatie van „In Terra Pax" ge geven. De zo verschillende facetten van dit werk kregen hun eigen belichting: het dreigende, het extatische en visio naire, het verstilde en vredige. Koor en orkest gingen uitstekend mee en van de solisten waren de mannen dit keer het best. De alt had in haar grote solo in het derde deel meer dramatische kracht kunnen leggen en de sopraan zou men meer soliditeit in haar stemvorming toe- Bachs Missa Brevis Gelet op de kwaliteit van de uit voering ging onze voorkeur gisteren uit naar ,,In Terra Pax" en kwam de Missa Brevis van Bach enigszins op de achtergrond. Het samenspel marcheerde hier voor ons gevoel minder goed, een indruk, die versterkt werd door de sterker galm in de kerk. Het orkest leek enigszins ongeïnteres seerd en Charles de Wolff moest ver schillende keren alle zeilen bijzetten om de zang van de solisten en de begelei ding gelijk te laten lopen. Maar stijlvol was de uitvoering ongetwijfeld door het inzicht van de dirigent, de over het algemeen zeer te waarderen prestaties van het koor. en in het bijzonder hier ook door de zang van Bernard Kruysen, die zich. ondanks de begeleiding in zijn solo „Domine Deus", van zijn beste zijde liet zien. volgen van 20 lot 27 augustus de Europese zwemkampioen schappen in het nieuwe buitenbad van „Den Hommel" te Utrecht, van 27 augustus tot 4 september gevolgd door de v ereldkampioenschappen wielrennen in Duitsland. Daar tus sendoor is er nog de strijd om de Grand Prix van Zandvoort, van 30 augustus tot en met 4 september de Europese atletiek - kampioenschappen Ln Boedapest, terwijl er op 28 augustus op de Bosbaan de Europese roelkamploenschappen voor dames worden gehouden. En als dat allemaal voorbij is begint in Nederland alweer het nieuwe voetbalseizoen. ..Ga cr maar aanstaan", zegt de laconieke Smits even zuchtend. Reeds een jaar geleden heeft Jean Smits met Piet Duinker en Koen An- toni van de KNZB de eerste voorberei dingen getroffen, om een goede ver slaggeving van dit Utrechtse sporteve nement mogelijk te maken. Na vele beraadslagingen werd besloten 't wed strijdschema voor de avonduren te vervroegen van half acht tot half ze ven. Zo schept men voor de binnen- en buitenlandse kijkers de kans om in de vooravond te genieten van interessante series. Normaal begint men meestal om half acht of acht uur. Aangezien men dan de Nederlandse t.v.-sectles zou noodzaken, om gedurende een week hun avondprogramma's ln te korten of te wijzigen, is een vervroe ging van het aanvangstijdstip. Ook voor buitenlandse t.v.-stations de beste oplossing gebleken. Zoals bekend ontstaan er bij dit soort wedstrijden altijd vrij langdurige pauzes tussen de diverse zwemseries. Om het oponthoud door valse starts, wachten op de deelnemers (sters) of op de officiële wedstrijduitslag, tot een minimum te beperken, heeft Jean Smits naar een nieuwe werkwijze ge zocht. Hij laat nu in de ochtend middaguren zoveel mogelijk de series op de dvierse afstanden op film vast leggen. Deze filmpjes worden in Hil versum ontwikkeld en gemonteerd. Als men nu 's avonds tijdens een recht streekse reportage een leemte krijgt ln de afwerking van het programma, omdat men bijvoorbeeld tien minuten moet wachten op de volgende kwart- of demi-finale, dan geeft Jean Smits een commando aan de technicus in de filmcabine van een der t.v.-reportage- wagens, die dan de tijd kort door filmpjes te vertonen van de meest in teressante series van de afgelopen dag. Bovendien wordt er in „Den Hommel" een t.v.-studio ingericht waar de buitenlandse en Nederlandse commentatoren korte Interviews kun nen houden met de voor hen belang rijkste finalisten. Voor het buitenland worden deze interviews via een unila terale t.v.-verbinding direct naar de geïnteresseerde landen uitgezonden. Dank zij een fijn samenspel met de heer M. Gatsonides, bij velen beter bekend om zijn „Gatsometer", zal de NTS in staat zijn direct na afloop van een zwemserle. de officieuze tijden van de acht zwemmers (sters) op het scherm te projecteren. Aangezien de loting voor de waterpolowedstrijden pas op 18 augustus wordt gehouden, was hèt voor de beer Jean Smits uiterst moeilijk om een uitzendsche ma vast te stellen. „Maar", zo verze kerde hij ons, „je kunt er op reke nen. dat de NTS en de omroepen ons alle faciliteiten geven, om de meest in teressante duels te verslaan". Vóór het zover is zal er nog een com plex van maatregelen en probleem pjes moeten worden doorgesproken. Jean Smits twijfelt er niet aan of in uitstekende samenwerking met KNZB, de officials en directeur Jan Mulder zal de elfde titelstrijd van de Europese zwemwereld zo goed mogelijk via te levisie en radio te volgen zijn. Vanavond in dc ether I In Frankrijk behoort Sacha Distel thans reeds lang bij de top van de chansonniers. Toch was h(j oorspronkelijk jazzpianist en omstreeks de jaren vijftig een gevierde J persoonlijkheid rondom het overbekende Saint Germain des Prés. Vanavond ontvangt deze ex-echtgenoot van Brigitte Bardot in zijn show dé grote ontdekking van Parijs: Mireille Mathieu, die door 4. velen getipt wordt als een serieuze opvolgster van wijlen Edith Piaf. Verdere gasten zijn: Claude Brasseur, Maurice Bizaud, Dionne Warwick, Claude Francois, Guy Marchand, Danielle Llcari, Sylvie Vartan, Fran^oise Chrlstophe en Petula Clark. (Nederland I, 20.45). J Mireille Mathieu in Sacha Distel-show Literair tijdschrift I en Koningsgambiet Het avondprogramma, dat de N.C.R.V.-t.v. via Nederland II te bieden heeft, bestaat i uit een tweetal produkties. Allereerst is J daar „Literair tijdschrift", ditmaal gewijd i aan het leven en werk van Thomas Mann, j In de film, die over hem vertoond wordt, zijn archiefopnamen van de schrijver x zelf verwerkt. Mann werd geboren in 1875 en stierf in 1956. Het twaalfde deel van de serie „Koningsgambiet" komt vervolgens onder de titel „Gespuis x uit Kent" op het scherm. Na „Attentie" en „Dagsluiting" wordt het laatste woord gegeven aan het tweede N.T.S.-journaal. (Nederland, II, 20.20). 4 Holland Festival mers werden geclaimd. Van hieruit zullen de reporters met bussen, die een pendeldienst onderhouden met „Den Hommel", het bad „De Krom me Rijn" en het bad „Soestduinen" waar in de eerste dagen enige voor- wedstrijden in het waterpolotoernooi Tom* de France in de ether Vanavond: Televisie: Nederland I, 22.50: filmverslag etappe PauLuchon. Radio: Hilversum II. 19.30: nabe schouwing etappe PauLuchon. (ADVERTENTIE) (Van om roepcorresponden t HILVERSUM Zoals hekend wordt binnenkort In Kerkrade het vermaar de wereldmuziekconcourH gehouden. Het lag In de bedoeling van de om roepen om via de radio zowel het openingsconcert door het Concertge bouworkest als het optreden van het Moskouse Staatssymfonie-Orkest uit te zenden. Van een radio-uitzending van het con cert door het Moskouse Orkest heeft men in Hilversum moeten afzien, om dat de Russen niet minder dan 5000 dollar aan uitzendrechten vroegen. Overigens moet voor de uitvoering van het Concertgebouworkest ook eventjes 15O0 gulden worden neerge teld bij het organisatiecomité. Men besloot daarom alleen het optreden van het Concertgebouworkest via de radio te relayeren. Naar verluidt zal de televisie meer aandacht aan dit evenement kunnen besteden, omdat men bij een genoegzame belangstel ling bij de buitenlandse t.v.-organisa- tles deze kosten aan rechten op de uit zendende landen kan omslaan. constante kwaliteit V W-ZZ+ i -■■■ Toneelspeelster en TV-actrice Petra Laseur 15 STUKS f ISO - EEN LAURENS PRODUKT i het Holland Festival geeft Trio vanavond een kam muziekconcert, waarin zij werken spelen van Beethoven. De herkomst van de verschillende x leden van het trio is zo verschillend, dat men kan en móet spreken van een internationale samenstelling. Violist Daniele x Guilet kreeg zijn opleiding in Parijs, terwijl Bernard Greenhouse in New-York i werd „bijgeschaafd". Pianist Menabem Presser tenslotte kreeg zijn opleiding in Israël. (Nederland II, 20.00). Hedenavond NEDERLAND I NTS: 18.00 uur Reportage Wimbledon; 19.00 Nieuws; 19.01 Klaas Vaak; VARA: 19.05 Amer. zanggroep; 19.15 Tekenfilm; 19.35 Ge- heime Agent 86. detectivefilm; NTS: 20.00 Journ.. VARA: 2020 Achter het nieuws; 20.45 Muzikaal showprogr.; 21.50 De Harde, Amerik. TV-fllm; 22.40 ANVV-Spot.; NTS: 22.45 Joum.; J 22.50 Filmverslag Ronde van Frankrijk. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws; 20.01 De Regenmakers, documentaire; NCRV: 20.20 Literair Kijkscihrift; 20.50 ir Koningsgambiet: Gespuis uit Kent, t.v.-spel; 21.40 Attentie; 22.05 Avond tij sluiting; NTS; 22.10 Journaal. Zaterdag NEDERLAND 'I NTS: 11.30—12.00 Teleac; De Attische tragedie; KRO: 16.00 Huisje, boompje, beestje, hobby- ir rubriek; 16.45 Voor de kinderen; 17.00 17.30 Alleen op de wereld, t.v.-spel J voor de jeugd. Hedenavond HILVERSUM I (402 m.). VPRO; 18.00 Nieuws; 18.15 praatje; 18.20 ir Pianomuziek; 18.30 Jazzmuziek; 18.50 Kritisch commentaar; 19.00 Voor de oudere jeugd; 19.30 Muzikale aanwin- sten; 20.00 Nieuws; 20.05 Pianorecital; J 20.45 Lezing; VARA: 21.00 Symfonle- orkest van de Beierse omroep; 22.05 J Gram.. 22.30 Nieuws, 22.40 Actual.. 22.55 Gramm.; 23.45 Socialist, nieuws ln Esperanto; 23.55 Nieuws. HILVERSUM n (298 m) KRO: if 19.00 Nieuws en actual.; 19.30 Nabe- schouwing Tour de Franoe; 19.40 Gram. if 19.55 Reportage Intern. Tennistoernooi te Wimbledon; 20.00 Stereo: Klassieke J muziek; 21.00 14-daagse rubriek over recente publlkattes op geest, gebied J 21.15 Gramm. voor de militairen; 22.25 Boekbespr.; 22.30 Nws; 22.45 Gramm. J 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 5 Gevar. progr.. 18.15 Veronicas Jukebox (groeten en wensen en verzoekplaat- J Jes). 19.00 Progr. rond de Nederlandse Beatgroups, 19.15 Joost mag het weten, brandnieuwe en ongehoorde hits, 20.00 if Cowbojtnuziek. 21.00 Kaleidoscoop. 22.00 Progr. voor Spaans sprekende mensen. 22.30 Jazzjourn. 23.30 tot 1.00 Gevar. gram. muziek. DRAADOMROEP (4« lijn) van 18-20 u.: Frances co Ctlea: Adriana Lecouvreur, opera in vier bedri)\-en (Libretto: Arturo Oolautti naar het spel van Scribe en Legouvé; koor en orkest van de Acca- demia <1i Santa Cecilia mmv. solisten.) Sylvie Vartan, charmante gaste in de 4 „Sacha Distel-show". (Nederland I, 20.1,5). 4 BRUSSEL Frans (484 m> So.OÓ Klass. J NDR-WDR1^309"m) 20.55 Opera. 23.05 Amus. muziek, 1.00 Gevar. muziek 4. ENGELAND BBC (330 m) 20.00 Z Klass. muziek. 23.15 Jazz. 4. ENGELAND BBC (1500 m) 19.31 ~\4o Gev. mux.. 1.31 Jazz. Fllmkroni Zaterdag HILVERSUM I (402 m.). VARA: j 7.00 Nws, ochtendgymn.7.23 Gramm.; 4 8.00 Nieuws en postduivenber.8.10 J Vocaal ensemble. 8.20 Tips voor vak an- tie- en snipperdagen; 8.30 Gramm.; J 9.15 Haags Harmonie-orkest; 9.35 Wa- 4 terstanden; 10.00 Z.O. 135: gevar. pro- jj gramma; (Om 11.00 Nieuws); 12.15 4 Gramm.; 12.27 Voor land- en tuinb.; Aansl.: postdulvenberichten; 12.90 4 Sportnws; 13.00 Nieuws; 13.15 Stereo: 4 Melodieën Expr.; 13.40 Uitlaat: progr. J voor twintigers; 14.15 Radio Jazzclub; 14.55 Lezing; 15.10 Omroeporkest; 16.00 J Nieuws; 16.02 Report. Wimbledon; 16.07 4 Franse amusementsmuz.16.35 Gramm. 17.05 Stereo: ensemble en zang; 17.30 4 Radioweekjournaal. 4 HILVERSUM II (298 m.). KRO -J 7.00 Nieuws; 17.15 Gramm.; 7.30 Nwb; 4 7.32 Geestel. liederen; 8.00 Nieuws; J 8.10 Gevar. progr.; (8.30 Nieuws; 4 11.15 Sportagenda); 12.03 Western Ex- press; 12.27 Voor land- en tuinbouw; 4 12 30 Nieuws: 12.40 Overheidsvoorlich- ting; 12.50 Gramm.; 13.15 Tienercam- pingshow; 14.10 Mannenkoor; 14.30 4 Voor de kinderen; 14.40 Gramm.; 15.00 j Van het Missiefront; 15.20 BBC: 4 Symfonie-orkest (opn.); 16.20 Gramm. 16.30 Frans/Nederl. progr.; 17.00 Lied- 4 jespro gramma; 17.15 KRO-Kanjer competitie; 17.25 Gramm. 17.55 Stereo: J Licht ensemble. HILVERSUM III (240 m.) en F.M.- 4 kanalen NRU/AVRO: 9.00 Nieuws: "J 9.02 Solisten- en orkestenparade; 10.00 4 Nieuws; 10.02 Gramm. voor de tieners; j NRU/NCRV: 11.00 Nieuws; 11.02 Klass. 4 Gramm.; 11.30 Muziek Leger des Hells: 11.50 Orkestmuziek; (Om 12.00 Nws); 4 12.30 Gevar. muziekprogramma; (Om -» 13.00 Nieuws)14.00 Nieuws; 14.02 Pla- 4 tenshow voor tieners; 15.00 Nieuws; -» 15 02 Hoogtepunten uit operettes, mu- "J sicals en films; 16.00 Nieuws; 16.02 4 Programma voor vrolijke vakantlegan- gers met weerber. en wegenlnform.4 17.00 Nieuws; 17.02—18.00 Sportshow: reportages, uitslagen en gramm. 4 RADIO VERONICA (192 m) 7.00 4 Schoon schip, gevar. progr.. 9 00 Coun- try en western hits. 9.30 Hollandse J nieuwe. 10.00 Verzoekprogr. v.d. vrouw. 4 11.00 Kwartier gevar., 11.15 The Dutch j Swing Coll Band. 11.30 Schip schoon, 4 12.00 Red Bandtoppers. 12 15 Televisie Favorieten. 12 30 Hits A Gogo. 13.00 J Veronica's Teenager Muziekexpress, 4 14 00 Nederl. Top 40. 16.00 Gevar. J progr.. 16.15 Tips voor de top. 16.30 4 Platenpalet. 16.45 Gram. muziek. 17.00 j Favorietenfestival, 17.30 Teenbeatclub. J Scene uit „Gespuis uit Kent", de it twaalfde aflevering uit de serie .Konings gambiet". J (Nederland II, 20.50). muziek] *17.15 Éi DE eerste aflevering van „Route 66" vonden wij zó afschuwelijk slecht, dat we er niet over durfden schrijven omdat we ons niet konden voorstellen, dat deze door de A.V.R.O.-t.v. gekochte serie zich werkelijk op dit abominabele peil zou blijven bewegen. Ons ver moeden bleek gisteren juist. „De blues zangeres" gaf een flinke portie sen timent te verwerken, maar het was een film. die er zijnhiocht. Zulks vooral door een kolossale hoofdrol van Ethel Waters. Wij weten niet of haar naam aan deze generatie nog iets te zeggen heeft, maar zij is een van de grootste jazz zangeressen van de twintiger jaren geweest. Merkwaardigerwijze toonde zij zich hier een formidabele actrice ln een heel acceptabel verhaal, waarin bovendien een paar uitstekende jazz nummers klonken en zij oud ge worden met nog maar een schaduw van haar stem van weleer, maar met een wonderlijk groot Interpretatie- vermogen zelf nog zong. De A.V.R.O. had ook verder een geluk- .03 Musical .15.03 Am kige avond. Televizier bracht een goed doorwerkte reportage over politie opleiding. Na „Route 66" viel het tweede optreden van Erroll Garner gelukkig en de reportage van de NATO-taptoe gaf zowel visueel (regie Ger Roos!) als auditief veel te ge nieten. De Luchtmachtkapel, die zich in „Brasil" ontpopte als een super- Zuidamerikaans orkest, leverde hier het beste aandeel. Vg. ETHERSPOT Ten gevolge uan een persoonlijk verschil van opvatting zal prof. dr. Fred L. Polak voorlopig niet als voorzitter van het bestuur van Teleac optreden. Daar de vice-voorzitter, prof. mr. L. G. A. Schlichting, buitenslands vertoeft, wordt de taak van prof. Polak voor lopig vervuld door Verwey-Jonker.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2