Chesterfield K, BINNENHOF Sierteelt wil meer groen in de stad Reclame 3 uur, Tros 1 u./week PER 1 JANUARI 1967 WEER VRIJE TEELT Voorstellen wijziging sporttoto Theol. faculteit Tilburg gevaar voor Nijmegen Watersnood in de Harz NA PRACHTIGE ZEGE OP DAVIDSON: Santana, dé favoriet op Wimbledon Het was weer prijs in Amsterdam Max Tailleur bezingt het Rembrandtsplein PAGINA 6 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 JUNI 1906 DEN HAAG In de moderne stede- bouw en de binnenhuisarchitectuur wordt te weinig plaats ingeruimd voor groen en bloemen. Het Produktschap voor Siergewassen gaat daarom in over leg met de bond van binnenhuisarchitec ten en bloemslerkunstenaars een prijs vraag uitschrijven voor goede ideeën, die zonder al te hoge kostenstijging In de woningbouw meer ruimte voor groen garanderen in het moderne stadsbeeld en In de huizen. Het bestuur van het Produktschap is van mening, dat de moderne woningen te smalle vensterbanken hebben, waar op maar weinig planten staan. Ruimte voor een binnentuin, door middel van in gemetselde plantenbakken, is bijna in geen enkele woning te vinden, terwijl de balkons ook vaak te klein zijn. In de ju ry zouden onder meer de Nederlandse Huishoudraad en de Stichting Goed Wo nen zitting hebben. Het Produktschap voor Siergewassen vindt dat dit initia tief de gehele sierteelt dient en ook tege moet komt aan de steeds dringerder wordende behoefte van de moderne mens in de nieuwe steden aan groen en bloe- 4,5 UUR MEER TV-ZENDTIJD (Van een oneer verslaggevers DEN HAAG. In de bomende win ter zal in Nederland de tv-zendtijd met vier-en-een-half uur worden uitgebreid. Waarschijnlijk komt dit ten goede aan het tweede net. Dit blijkt uit het voor lopig standpunt van minister Vrolijk (Cult., Reer. en Maatsch. Werk) De minister wil de vier grote omroep verenigingen ieder zes uur en een kwar tier per week toewijzen, praktisch even veel als zij reeds hadden. De VPRO zou een half uur meer krijgen. De nieuwe kandidaat TROS krijgt een uur zendtijd per week. De NTS krijgt in de nieuwe toestand 18.5 uur voor reclames wordt hoog uit drie uur per week gereserveerd. Of schoon vrijwel vast staat rat de 4.5 uur méér per week vooral aan het tweede net zal toevallen, betekent dit niet, dat de TROS en de reclame ook niet op het eerste net te zien zullen zijn. In het door de minister opgestelde schema bestaat nog onzekerheid over de toelating van onder andere de RTN als nieuwe zendgemachtigde. In Hilversum geeft men ook de RTN niet veel kans Oppervlakte van bloementeelt zal toenemen DEN HAAG Het bestuur van het Produktschap voor Siergewassen heeft besloten om per I januari 1967 deareaal- heheersing in de bloemen- bomen en plantenteelt op te heffen. Het bestuur ziet dit als een voorlopige maatregel; alleen sterke argumenten van de zijde van de organisaties In de bloemkwe kerswereld zouden er nog toe kunnen leiden, dat het besluit wordt ingetrok ken. Men kan aannemen dat In het ko mende jaar de totale oppervlakte van bloementeelt wel zal toenemen, maar de voorzitter van het Produktschap dr. A. J. Verhage heeft gistermiddag verklaard geen explosieve uitbreiding te ver wachten. Wél zullen veel groentetelers, die het bloemkwekersvak via een schakelcur sus hebben' gevolgd hun glasareaal meer voor de bloementeelt gaan gebrui- Dit besluit is genomen in overleg met de minister, omdat de nu gelden im portmaatregelen zullen moeten verdwij nen. De minister van Landbouw zal nog met de betreffende ministeries in de andere EEG-landen overleg plegen, maar volgens dr. Verhage zullen deze landen geen nadeel van de maatregel ondervinden. Het systeem van sierteelt- vergunningen huren of kopen zal hier mee verdwijnen. In 1965 kwamen bij 't produktschap 1.795 processen-verbaal binnen die betrekking hadden op het be telen van een grotere oppervlakte bloe men dan was toegestaan. Hiervan wa ren 876 processen-verbaal in de bloem bollensector opgemaakt en 634 in de bloemkwekerij. Veel kwekers hebben dan ook vaak bezwaren gemaakt tegen het kostprijs- verhogende systeem van vergunningen kopen of huren. Dr. Verhage heeft gis termiddag echter verklaard, dat dit systeem niet van zo grote invloed is op de algemene kostenberekening in do bloementeelt. Het Is ook zeker niet het argument geweest, dat In eerste instan tie heeft geleld tot de opheffing areaalbeheerslng. In de afgelopen negen jaar is de tota le oppervlakte, die in ons land werd ge bruikt voor siergewassenteelt uitge breid met vierduizend hectare. Dit is 'n toename van dertig procent. De rozen teelt wordt voor de Nederlandse bloem kwekers zeer belangrijk. In de winter maanden wordt Nederland beschouwd als de rozenleverancier van Europa. In 1956 was de oppervlakte van anjers ruim anderhalf maal zo groot als die van ro zen, maar in 1953 haalden de rozen deze achterstand in en vorig jaar overtrof fen ze de anjerteelt met ruim een hecta re. 54 procent van dé geëxporteerde siergewassen kwam in andere EEG- landen terecht. Het Nederlandse exportcijfer voor siergewassen naar alle landen met In begrip van de EEG is in de afgelopen negen jaar gestegen tot 511 miljoen gul den. Het Produktschap heeft zich in het_^ eindstrijden verslagen door de zes Jaar oudere Ma- (Van ome sportredactie DEN HAAG. Op het ministerie van Justitie bestudeert men op het ogenblik voorstellen tot wijziging van het reglement van sport toto. Deze voorstellen beogen de deelneming aan de toto voor het publiek aantrekkelijker te maken. Er zijn allerlei mogelijkheden denk baar: verhoging van de hoofdprijs (thans per deelnemer maximaal 100.000 gulden), uitbreiding van de maximuminzet (thans 2,40 gulden per deelnemer), een ander systeem voor prijstoekenning. Zoals bekend is de hoofdprijs van 100.000 gulden in het verleden het resul taat geweest van 'n politiek compromis. Het ziet er op het ogenblik niet naar uit, dat men aan die hoofdprijs zal willen gaan „sleutelen". Wellicht bestaan er minder bezwaren tegen een bescheiden verhoging van de maximale inzet per deelnemer per keer van 2,40 gulden. Via een ander systeem van prijs toekenning zou bereikt kunnen worden, dat het voor prijzen beschikbare bedrag minder versnippert bij de deelnemers terecht komt dan in het afgelopen toto jaar veelvuldig het geval is geweest. Er zou ook een systeem ontwikkeld kunnen worden, waarbij men voor het behalen van de eerste prijs niet 13, maar bijvoorbeeld 15 uitslagen goed moet hebben voorspeld. Dat zou de toto een stuk moeilijker maken, maar het ver- de I snipperen van de eerste prijs helpen tegengaan. In het verleden is het sys- Clay ook tegen Brian London NEW-YORK De wereldtitelhouder in het zwaargewicht, Cassius Clay, zal in de eerste of tweede week van augus tus in Londen zijn titel verdedigen tegen de Brit Brain London. Na onderhande lingen kwam men overeen het gevecht op 6 of 13 augustus te houden. Een tweede titelgevecht tegen de Duitser Karl Mildenberger in Frankfurt was reeds afgesloten voor 10 of 17 septem- Telegram aan kardinaal (Van onze correspondent) NIJMEGEN Het coUege van cura toren van de Nijmeegse universiteit heeft In een telegram aan kardinaal Al- frlnk zijn ernstige bezorgdheid uitge sproken over de plannen van de Katho lieke Economische Hogeschool om in Tilburg een theologische faculteit op te richten, waaraan behalve de helde bis dommen 'h Hertogenbosch en Breda ook een combinatie van zes ordes en congre gaties zullen gaan deelnemen. De cu ratoren betreuren ten zeerste dat het Nederlands episcopaat over deze plan nen geen overleg niet hen heeft ge pleegd. Het telegram, dat onmiddellijk na be kend worden van het TUburgse besluit aan kardinaal Alfrlnk werd verzonden, la later gevolgd door een meer uitvoeri ge brief, die ook geadresseerd werd aan mgr. G. de Vet van Breda en aan mgr. J. Bluyssen, kapittel-vicaris Van den Bosch. Daarin zetten de curatoren van Nijmegen uiteen, dat zij de oprich ting van een theologische faculteit in Tilburg overbodig achten; bovendien zien zij daarin een gevaar voor de reeds bestaande faculteit te Nijmegen. Met name zijn zij bezorgd voor de ver dere ontwikkeling van de pas op touw gezette theologische kandidaatsopleiding die nog lang niet is volgeboekt. Ook vre zen zij, dat het, bij realisering van de Tilburgse plannen, wel eens moeilijk kunnen worden, om voor Nijmegen voldoende stafdocenten aan te trekken. In Nijmegen vindt men het onbegrij pelijk, dat de bisschoppen, onder wier toezicht en verantwoordelijkheid de Nij- meegde universiteit staat, bij hun be sluit ten aanzien van Tilburg geen reke ning hebben gehouden met de Nijmeeg se belangen. Twee hoeden geven het contrast weer tussen twee werelden. Onder de linkse hoed, een witte voile jacky-cap met groen lint, bevindt zich prinses Margaret. Rechts een inheemse mandhoed van khoarai, een student uit Basoetoland, die in Engeland studeert. De twee hoeden ontmoetten elkaar op een tuinfeest m Lancaster House in Londen. CLAUSTHAL-ZELLERFELD DP A In de Harz is dinsdag en woensdag bij elkaar 111 mm regen gevallen. Alle beken zijn woeste stromen geworden. Op vele plaatsen zijn zij buiten de oe getreden. Duizenden kampeerders door het water verdreven. LONDEN Voor het eerst sedert elf jaar zal geen Australiër op Wimbledon op de laatste vrijdag voor de finale van het heren-enkelspel aantreden. Owen Davidson, de 22-jarige atleet uit Melbourne, werd duel van 2 unr en 50 minuten in de halve nuel Santana, waarmee het laatste Australische bolwerk bij de heren kwam te vallen. 62; 46; 97: 36; 75; waren de cijfers van deze partij, die niet voor de volle 170 minuten heeft kunnen troelen, maar die toch vele momenten van verruk kelijk tennis telde en een slot, had, dat de oude Lon dense ten nisburcht, met thrillers toch al zo ver wend, deed schudden op zijn grondvesten. De andere finalist is Dennis Ralston, de 23-jarige Amerikaan, die al enkele jaren als de sterkste spe ler van de States geldt en vorig Jaar reeds door drong tot de laatste vier. Ralston versloeg Cliff Drysdale eveneens in een lange vljfsetspartij met 68; 86; 36; 75; 63. Santana was in de eerste halve finale van deze zon nige woensdag zonder twijfel de betere tennisser, maar in al zijn enorme kwaliteiten is zijn spel kwets baar, doordat hij zich in de grote speelvreugde van de echte sportman, die geen tennlsmachine wenst te zijn (en met zijn temperament ook nooit zou kun nen zijn) steeds weer tot het kat-en-muis-spel laat verleiden. Daarin daagde hij Davidson uit en die uitdagingen werden door de fysiek sterke, snel startende en snel anticiperende Australiër graag aangenomen. Het waren twee soorten tennis, die hier tegenover elkaar stonden, waarbij de gebreken en de sterke punten elkaar wederzijds compenseerden, zodat 'n balans ontstond, die de spanning tot het hoogtepunt bracht. Die spanning was er niet in de eerste set, die Santana met 62 won. Davidson wist wat zijn tactiek moest zijn: meer risico, bredere spreiding en variatie in vaart en hij won de 2de set met 64. Maar Santana hernam het initiatief, al kwam hij aanvankelijk weer achter door een verloren ser vice-game. De Spanjaard won de derde set met 97, maar kon daarna geen nieuwe doorbraken for ceren om de twee verloren servicegames in de vier de set te compenseren en hij verloor die set met 3—6. Snel kwam Santana in de vijfde set op 51 en toen kwam het wonderlijke herstel van de keiharde Owen, die met enorme wilskracht en gedurfd spel ineens alles weer langs Santana sloeg. Met een servicedoorbraak werd het 54. De Spanjaard ser veerde en binnen de minuut stond hij met 400 voor. Drie matchpunten voor de Spaanse tennisma- tador. Maar Davidson wilde zo snel niet buigen en de onherstelbaar lijkende achterstand werd omge zet in een sensationele gamewinst. Men moet het rumoer dat toen uit de arena opsteeg op Piccadilly hebben kunnen horen. de wedstrijdpunt op 4030 zijn kans: 75. Real Madrid heeft één van zijn leden nu ook eens In 's werelds grootste tennlsfinale. Evenwaardig Ralston en Drysdale speelden geheel ander ten nis. Minder aantrekkelijk wellicht, maar zeer sterk. De Amerikaan was de meest complete speler van het tweetal. De Zuidafrikaan joeg de bal met zijn tweehandige backhand vaak langs Ralston, maar diens forehand was onbespeelbaar. Bovendien was Ralstons service nu sterker dan ooit en toen het na een strijd met wisselende kansen ook hier op een ijfde set aankwam, bleek hij ook fysiek de sterkste man te zijn. Tom Okker en Trudy Groenman hebben zich in hun dubbelspel tegen de titelhouders Ken Fletscher en Margaret Smltlv voortreffelijk geweerd. Met 9 7 en 63 moesten zij de overwinning aan het Au stralische paar laten, maar niet voordat zij in bel de sets lange tijd evenwaardig tennis hadden laten zien. Na 22 in de eerste set wonnen zij de service van Fletscher, maar onmiddellijk verloor Okker de zijne en tenslotte gingen Fletscher en partner mok door de opslag van Trudy heen. In de tweede set bleef het evenwicht met mooi tennis van beide zijden tot 33 gehandhaafd. Toen werd Trudy Groenmans service opnieuw doorbroken: 53; en even later 6—3. De partij tussen Ellie Krocké met haar Nieuwzee- landse partner Gerrard en Fletscher/Smith in de vierde ronde werd uitgesteld. ZON of geen ZON DE BILT. De depressie, die ons land dagenlang somber weer heeft bezorgd, trekt verder naar Oost- Europa weg. Niettemin wist de bewolking zich in de afgelopen txacht nog steeds te handhaven. k NM.i. Oveerwesend DEELT i MEDE: drOOg Vanmorgen bereikten echter op klaringen, die samenhangen met een over Engeland naderbij ko mende rug van hoge druk, onze westkust. De rug van hoge druk zal in de komende nacht ons land met opklaringen passeren, waar door de minimumtemperaturen ivat lager zullen zijn dan de afge lopen nacht. Een oud front, be horende bij een depressie bij IJs land, trok vanmorgen over Ier land en Schotland. Het werd vergezeld door een zone met be wolking, waaruit echter maar weinig regen viel. Het is te ver wachten, dat de wolkenvelden, die bij dit front behoren, morgen over ons land zullen drijven, maar er zal daaruit bijna nergens regen vallen. Weer in Nederland De weerrapporten van hedenmorgen min. weer gister. 1n mm Den Helder geheel bew. 14 12 0 Ypenburg nv. beiw. 14 12 0 Vlissingen zw. bew. 14 12 0 Eelde zwaar bew. 17 12 0.1 De Bilt geheel bew. 15 12 0 Twenthe geheel bew. 18 12 0 Eindhoven motregen 15 12 0.1 Zd. -Limburg regen 14 10 1 Weer in Europa Helsinki geheel bew. 18 12 1 Stockholm licht bew. 21 12 0.5 Icht bew. 20 half bew. 20 11 0 licht bew. 26 19 0 ivaar bew 18 15 15 zwaar bew. 16 8 0.4 onbewolkt 28 23 O licht bew. 28 14 0 regenbui 24 19 1 onbewolkt 34 14 0 ADVERTENTIE Tien jaar voor Duitse meisjes wegens moord KEULEN (UPI) De rechtbank te Keulen heeft hvee Duitse meisjes, de 17-jarige Monika Schmltz en de J 8-jari ge Margarete Scherer veroordeeld tot ieder tien jaar gevangenisstraf wegens moord op een 54-jarige vrouw. Het was de maximunstraf die het hof aan min derjarigen kon geven. Het tweetal was er uiterlijk koel onder. Tijdens het proces heeft het tweetal al even koel over zijn beestachtig ge drag verteld. Het bleek dat geen woord in de aanklacht was overdreven: de 54-jarige mevrouw Langer is op 13 augustus van het vorig jaar door de meisjes in aamenwerking geworgd, na dat de vrouw wekenlang door hen was gemarteld, beroofd en bedreigd. Mevrouw C. KleineBinnenkant 43 in Amsterdamwilde nooit geloven dat haar was nog witter kon- Tot dat een Sunil team bij haar thuis kwam. Nu weet zij beter, en zij zegt: „U mag het best weten, ik stond er gewoon van te kijken. Wat uit het Sunil sop kwamwas witter! Duidelijk witter dan mijn wasgoed vroeger was.'* Na zo'n overtuigend bewijs kan ik nog maar één ding doen: voortaan Sunil kopen.'* Nieuw program start vrijdag in Kurhauspaviljoen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Kiplekker na vier maanden rust start Max Tailleur vrij dagavond met een nieuwe serie moppen in het Scheveningse Kurhauspaviljoen. In zeventien voorstellingen loopt hij vooruit op een tournee door het hele land, die hij samen met pianist Leslie Davis, Conny van den Bos en Pauline Johnson, al sinds jaren een trouwe Doofpotbezoekster, zal maken. In die Doofpot aan het Rembrandt- plein komt hij niet meer. „Te veel herin neringen. In gedachten kom ik er; dan ga ik tegenover het standbeeld staan en leg verantwoording af en dan zeg ik: „Sorry, Rembrandt, vroeger...! Alles is veranderd". Over het Rembrandt- plein, waar Max Tailleur dertieneneen- half jaar de muren van de Doofpot heeft doen schudden, over het sinds dien veranderde Rembrandtplein zingt Tailleur in zijn nieuwe programma een liedje. „Ik snak er naar weer te beginnen", zegt Tailleur, „gein te laten horen van vroeger". Zijn optreden is tevens medi cijn, want dan voelt hij niets van de chronische reuma, die hem anders kwelt. „Ik wou dat iedereen eens 'n mi nuut reumatische pijnen had. Dan zou ik nooit geld te kort hebben om bijvoor beeld een patiënt een autootje te ge- Maar dergelijke ernst is in zijn pro gramma ver te zoeken. Het zijn moppen en twee liedjes: dat over het Rem brandtplein, en een ander waarin Tail leur het fenomeen provo bezingt. Nieu we moppen zijn erbij, die Max Tailleur maar heeft te trekken uit zijn register (ADVERTENTIE) Voortaan steekt u heel gewoon een wereldberoemde sigaret op... „the famous taste of New York! met 44.000 kaarten. Ze zijn gerubriceerd in korte en lange en Engelse moppen, moppen over handel, over Sam en Moos, over pastoors en dronken ir sen. Die over dokters zijn het meest vraagd. Er komen ook steeds nieuwe bij: „Ik lig in het ziekenhuis, het Cen traal Israëlisch Ziekenhuis, en ik krijg bloed. Ik zeg: „Dokter, joods bloed graag, ik moet er mijn brood mee dienen". Niet soms? „Die van minister Suurhoff, die in het ziekenhuis in de ka mer naast hem lag, bewaart hij voor zijn optreden, in Den Haag. Niemand in de maling Niemand neemt hij in de maling, en niemand maakt hij bespottelijk die zich niet kan verweren. „Van het koninklijk huis houd ik mij verre. Daarmee heb ik ook te grote banden van vriendschap". Kort geleden kreeg hij nog een brief van prins Bernhard. „Ik had de prins ge vraagd een beker te willen schenken voor de viswedstrijd voor het rei fonds. Ik zou de beker wel betalen. Ik kreeg die beker en de prins schreef te rug, dat bruin het nog wel kon trek- Max Tailleur is blij weer te beginnen. „Vijf weken ziekenhuis, daarna Nice waar het zo koud was... ik ben weer helemaal opgeknapt". Het is bewijs dat er nog moppen geboren den. „Ik vaar met mijn boot en de mo tor stopt. Het is de „Kosjere", die ik cadeau kreeg voor mijn reumawerk. Het is een zware boot. Een paar ton wel. Goed, ik kijk naar een boot die me naar de haven kan slepen. Komt er een aan. Ik roep. Het is 'n Duitser. Ik zeg: „Ich habe niemals etwas von der Wie- dergutmachung gehabt. je kunt me best even slepen". Nou dat gebeurde dan Kamer muziekconcours voor studenten UTRECHT (ANP) In het kader var het lustrum van het Utrechts Studenten Corps Is gistermiddag in de aula van dt Rijksuniversiteit in de Domstad 'n con cours voor studenten kamermuziekge zelschappen gehouden. Winnaars den twee kwartetten, die de eerste prijs moeten delen. De jury, die de vier studenten kamer- muziekensembtes moest beoordelen, bestond uit de heren Menahem Press- ler, Daniël Gullet en Bernhard Green house, die tezamen het wereldberoemde Beaux Arts Trio vormen. In het ene winnende kwartet musi ceerden mej. E. Küller Fluit, J. W. var der Kamp. viool, J. Röntgen, altviool (allen uit Utrecht) en K. J. Havelaar, cello, uit Leiden. Zij brachten het Fluit- kwartet KV 285 van Mozart ten gehore. Van dezelfde componist was het Strijk kwartet KV 387, dat P. D. A. Treffers, viool, H. B. Masbroek, viool, B. I hert, altviool en P. W. de Neeve, cello (allen uit Utrecht) speelden. rond het (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Dat er onbehagen bij de kiezers bestaat is de laatste vier maanden in zoveel verschillende toon aarden betoogd, dat het hier niet her haald behoeft te worden. Dat die onrust op vele terreinen leeft is ook duidelijk. Maar voor wat het terrein van de amb telijke papiermolen betreft is het wat vaag gebleven. Zeker er wordt gewe zen op de enorme hoeveelheid vergun ningen, die men nodig heeft als men een hui* wil bouwen. Er wordt geklaagd over de papleren, die verlangd worden in het kader van de vestigingswetge ving en zo zijn er meer zaken. Maar dat zijn voorschriften, die op landelijk niveau vrij effectief kunnen worden veranderd en het zijn ook zaken, die de gewone burger nu niet dagelijks Maar het in opstand komen wordt veroorzaakt door datQgne, wat men per soonlijk ondervindt, wanneer men op een gemeentehuis veel te lang moet wachten voor men geholpen wordt, om dat een ambtenaar net ergens anders mee bezig is. Of omdat een formulier per vergissing niet zo is ingevuld als de vertegenwoordiger van de overheid het verlangt en men dan naar huis wordt teruggestuurd om het nog maar eens over te doen. Zo zijn er meer mogelijk- heden te noemen. Het 2ijn jPMfifP vaak voorbeelden, die aan- «sci mc ionen, dat het begrip „ser vice verlenen" in de amb- telijke diensten wordt ver waarloosd. Zeker niet door alle ambtenaren, maar zij zijn er wel. De macht van het loket dreigt tot een obsessie voor de burger te worden. En dan zijn er ook nog nare brieven, die men soms thuis krijgt. Uit de prak tijk, dezer dagen meegedeeld aan ten Kamerlid (maar die kan er ook niks aan doen) het volgende: een vrouw, die reeds 12 jaar weduwe is en ergens in Nederland woont, krijgt van een amb telijke instantie een brief keurig gericht aan de weduwe X. Uit de enveloppe komt echter een schrijver, waarin wordt gevraagd of haar man nog steeds in de bouwvakken werkzaam is. Dat een dergelijke nonchalance door deze weduwe niet vergeven wordt, is begrijpelijk. Het is gewoon een voor beeld van een niet te excuseren ambte lijke domheid. Maar het prikkelt de burgers. Het kan zo gemakkelijk voor komen worden. Ook zij, die slechts cir culaires moeten versturen of envelop pen tikken dienen daarbij te bedenken, dat zij zich tot mensen, tot mede-bur gers richten. Een dergelijke, mentale instelling zou in Nederland veel kun nen verbeteren. Het gaat niet alleen om een miljard meer tekort, het gaat ook om de gewone burgelijke beleefdheid in het verkeer tussen mensen en o.m. een klein beetje nadenken als de amb tenaar, die de overheid vertegenwoor digt, zich tot die burger richt. Dat is niet teveel gevraagd. aan loket Kinderen Peru doen beroep op De Gaulle LIMA (UPI) Naar president Char les de Gaulle van Frankrijk is een door tienduizend Peruviaanse kinderen on dertekende petitie onderweg, waarin staat: „Wij doen een beroep op u en op de regeringen in heel de wereld om geen kernproeven te houden. Wij willen le- Nachtvergadering voor personenvervoerders De afdelingen Lelden en Voorburg van de Algemene Nederlandse Vereniging van Werknemers fh het Personenvervoer houdt vrijdagnacht, aanvang half een, in De Kleine Burcht aan de Nieuwe Rijn 19 te Leiden een nachtvergadering voor de chauffeurs van de N.Z.H. en de Citosa Tijdens deze vergadering zullen de sala rissen van de chauffeurs van de streek- vervoersbedrijven worden besproken, ter wijl ook aandacht zal worden geschonken aan de C.A.O., die woensdag door het Ooilege van Rijksbemiddelaars is goedge keurd. Vorige week vrijdagnacht werd er een dergelijke vergadering in Loosduinen gehouden voor de chauffeurs van de WSM.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 6