PAVILJOENS INGRIJPEND VERBOUWD LEIDS INSTITUUT VOOR RHEUMA ONDERZOEK OFFICIEEL HEROPEND MR. GEERTSEMA OVERHANDIGDE BELANGRIJKE GIFTEN Schooldiplomazwemmen in het Zweilandbad NIEUWVEENS CENTRUM KREEG ANDER AANZIEN KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS KAPELAAN ROHDE (St. Lodewijk) BENOEMD TOT PASTOOR IN R'DAM Jaarlijkse uitgaansdag van R.K. Vrouwenbeweging, afdeling St. Josef ALPHENSE STATIONSRESTAURATIE GING IN VROUWELIJKE HANDEN OVER DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 30 JUNI 1966 Was het enkele dagen geleden in het Academisch Ziekenhuis de afdeling der matologie die feestelijk werd geopend, gisteren was het Instituut voor Rheuma- Onderzoek aan de beurt. De paviljoens van dit instituut, in de schaduw van de nieuwe poliklinieken voor inwendige ziekten, zijn ingrijpend verbouwd en bieden thans meer gelegenheid tot efficiënt wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken en ontstaanwijze van rheumatische aandoeningen, te meer omdat de polikliniek voor rheumatologie en de afdeling fysische therapie, die vroeger in het paviljoen waren gehuisvest, zijn overgenomen door het Academisch Zie kenhuis. De voorzitter van de Ned. Vereniging tot Rheumatiekbestrijding, mr W. J. Geertsema hield een openingsrede, waarin hij memoreerde dat het ont staan te Leiden van het eerste universitaire rheumacentrum in ons land te danken was aan twee vooraanstaande figuren, prof. dr. W. A. Kucnen. in 1924 benoemd tot hoogleraar in de inwendige geneeskunde te Leiden, en dr. N. M. Joseph us Jitta, in die tijd voorzitter van het Prophylaxefonds (de voorloper van het huidige praeventiefonds). Mr. W. J. Geertsema overhandigde het Instituut voor Rheuma-onderzoek symbolisch enige belangrijke giften van de Ned. Vereniging tot Rheuma- •tiekbestrijding en het Nationaal Rheu- mafonds, namelijk een electronenmicros- coop, een bijdrage van 80.000.- voor de bouw van een nieuwe bibliotheek, een subsidie van 115.000.- ter be kostiging van een mobiele eenheid en een diepvriesinstallatie ten be hoeve van bevolkingsonderzoek. Gif ten, die de hartelijke samenwerking tussen het instituut voor Rheuma- onderzoek en de Ned. Ver. tot Rheuma- tiekbestrijding wel accentueren. Mr. W. J. Geertsema overhandigt per foto de elektronen-microscoop aan de voorzitter van het bestuur van de Stichting Leidse Rheuraatologische kliniek (nu Instituut voor Rheuma- onderzoek) de heer J. Landman. Praeventiefonds, die meedeelde, dat het Praeventiefonds 1.000.000.- had geïnvesteerd in het nieuwe instituut jaarlijks nog eens 800.000.. De heer H. Colenbrander, voorzitter van de Ned. Ver. van Rheumalologen noem de het bestaan van het vernieuwde instituut van groot belang voor de praktische rheumatologie. voor het verkrijgen van verdere inzichten in de processen, die zich afspelen in het menselijk lichaam en de bevordering m het epidemiologisch onderzoek. Dr. J. A. Szirmai. directeur van het instituut voor Rheuma-onderzoek, die zich speciaal met bindweefselonder- zoek bezig houdt, zei dat het succes de wetenschappelijke onderzoeker afhing van twee factoren, nl. het be staan van technische voorzieningen, die hem bij zijn onderzoek behulpzaam kunnen zijn en het ter beschikking kunnen hebben van die technische middelen. Dank zij een ingrijpende verbou wing, die 2la jaar heeft geduurd en de verschillende giften gaat het In stituut voor Rheuma, voorzien van een bibliotheek, instrumentmakerij, foto grafische afdeling en een bescheiden dierenstal en vier wetenschappelijke afdelingen, t.w. voor bindweefsel- onderzoek, Biochemie, Epidemiologie Immunologie een nieuwe toekomst voor mogelijkheden tegemoet. Mej. A. Righart v. Gelderen 40 jaar bij kleuteronderwijs Op woensdag 6 juli viert mej. A. Righart van Gelder, 3 Octoberstraat aa haar 40-jarig jubileum in het kleu teronderwijs. Gelegenheid tot felici teren op woensdagmiddag 6 juli van 2.00-2.30 uur op de Sint Leonardus- kleuterschool Potgieterlaan 7. KLEUTER STAK ONVOORZICHTIG OVER Gistermiddag rende de vijfjarige kleuter V. J. A. M. Z. v. d. L. uit Voorschoten plotseling van achter een geparkeerde auto de straat op en werd daar gegrepen door een passerende auto. Het ventje is met een lichte her senschudding in het Academisch Zie kenhuis te Leiden opgenomen. Verbouwing duurde ruim twee jaar Bij de feestelijke opening, die in een kleine kring van officiële genodigden plaatsvond, sprak vervolgens mr. J. Kramer, lid van het bestuur van het Geslaagd voor het diploma A Hoge Morsweg (Hr. v. d. Engh):.Tonnie Cor- ba, Henk Gravekamp. Damlaan 22 (Hr. Van Adrichem): A: Hennie Hillebrand, Connie Binnen dijk, Isane Wijsman, Kees Voskuil, Clarie Marks, Annelies v. d. Berg, Marjon Hoogeveen, Bernadette van Noort, Ans Slagwein. B: Nelly Brandt, Martin Verhoef, Ton Kooloos, Heieen Kooloos, Gé Verhoeven, Bertha Cam- bier, Marjo Bosje, Wim van Dorp, Leo Borst. Hoge Morsweg (Hr. Sierat): A: Yvonne Bronsgeest, Lia Jansen, Gerrie Dubbeldeman, Anne v. Driessen, Teye van Vliet, Jaap Brandt. B: Arjan v. d. Weel, Henk Mastenbroek, Marjan van Tol, Marja van Haarlem. Damlaan 1 (Hr. Fluyt): A: Joke van Berkel, Cokkie Houthoff, Robbie v. d. Reyden, Aad Akkeboom, Hennie v. d. Wal, Nicoleien Onderwater, Wilma de Graaf. Silvia van Kampen. B: Jan Paridon, Joke v. d. Zeeuw, Robbie Putte, Loes Hoppers. Mirjan Wirtz, Marga Houthoff. Storm Buysingstraat (Mej. Wiersin- ga): B: Trees Verschoor. Langebrug (Hr. Volkers): B: Wil lem de Vlaming. Adr. Pauwstraat (Hr. Berg): A: Pe ter Sillem. B: Jan van Lith. Hans Francken, Catv van Beek, Mariët van Bildebeek, Nelly Star, Annemarie den Haan, Henneke Cats, Elbert Ploos Amstel, Tirke Karim, Jeanne Jonk, Julia Szirmai, Marian de Mooy. Haarlemmerweg (Hr, van Eisen): A: Sjuul Kuyer. Boerhaavelaan (Hr. Hettinga): Jos v. d. Velde, Fred van Roon. Driftstraat 49 (Hr. de Vries): A: Robert van 't Riet. Martie van Dam, Corrie Leyendekker, Yvonne van Sta- den, Hennie van Oosten, Freddy Monsma. B: Tonie v. d. Nieuwendijk, Cor Beider, Cor Gijsman. José Dub- belaar, Carla van Zeist, Frans Offer man, Jaap Stoof. Driftstraat 77 (Hr. Muntinga): A: Janie Teske. B: Frans v. d. Kay, Corrie Sinteur Jory Sinteur, Barrv Sierat. Timorstraat (Hr. van Dijk): A: Frans Kok, Lia Gravemaker, Ria de Bruin. B: Herman Bodt, Eddv Pape, Robbie Bakker, Peter Kerkvliet, Karin i Boogaard, Guuske van Brugge, Ineke Meijers. Franchimontlaan (Hr. Witleman) „VERRE OOSTEN": NIEUW RESTAURANT Vanmiddag is door wethouder C. J. Piena het Chinees-Indisch Restaurant „Verre Oosten" geopend. Dit restau rant is gevestigd op Stationsweg 7, in het pand waar vroeger Ruteck's was. A: Hein Dieben, Joost Walter, Evelien Reintjas. .Marijke Aferplanske, Theo Owel, Frans vóif TToflrt, Peter Zijp. Agnes Brewing, Elise Owel, Carla Fahs. B: Hennie Lagerberg, Paül Meerpoel, Carla Walter, Wilbert Bot, Harry Straathof, Alfons le Rütte, Ma rijke Rijnbeek. Rijnsburgersingel (Hr. Bronner): A: Ine v. d. Velde, Yvonne Vijlbrief, Sjaan Harteveld, Eddie v. d. Veen, Jan Schlagwein, Piet van Dijk, Aad Kriek. B: Tineke Chaudron, Tjeerd Warring, Peter Dubbelaar, Rob Plug. Rijnsburgersingel (Hr. Goddijn): A: Ties Diemei, Sjors Vonk, Henk v. d. Ham, Niek Wareman, Marja v. d. Berg, Willy Rijsbergen, Rudi Eradus. B: Ronnie de Jong, Marijke van Haar, Hennie van Stoute. Marnixstraat (Hr. den Haan): A: Kees Nagtegaal, Tjaling Hemmes, Wim Verver. Aagje Thelen, Beppie Voge lenzang. B: Arjan Nell, Nineke Bui tendijk. Lucie van Beek. Joke de Wolf. Willem de Zwijgerlaan (Hr. Schuur man): A: Suze Zierikzee, Frans Bos man, Frits Swaak, Simon Flink, Mar tin Mulder. Sumatrastraat 195 (Hr. Brettijn): B: Henny Heshusius, Conny Vijlbrief. Cesar Franckstraat 1 (Hr. Rotteveel) A: Frans van Velzen, John Huigsloot, Ronnie Verstraeten. Carla Matho, Mar- gret Witsenburg, Humphrey Voorde man, Corry Pelgrim, Peter Mars. Jan v. d. Voort, Koos v. d. Voort, Albert Nieuwenburg, Jan Staver, Marga Pe tra, Irma Kramp, Lia Vriend, Marian Fransen. B: Sjaak Ooyendijk, Anne marie Einveld, Nelleke v. d. Meeuw, Hanneke Koppen, Huub de Vriend, Mark Dings, Gerard de Bruin, Dick de Blauw, Trinet Hoefsloot, René Op dam. Johan Wagenaarlaan (Hr. Cossee): A: Marja Wiemer, Karin de Vos, Di- neke de Knol, Hans de Nobel, Hans Hensen. B: Johannes v. d. Linden, Jolanda de Graaf, Frans Johannes Bonte, Martin Vaartjes, Mattie de Tombe, Gerard de Wilde, Ronnie v. d. Heyde, Frits Duyzend, Hans Gott- mer, Guus van Tongeren. Cesar Franckstraat 5 (Hr. van Meeu wen): A: Yvonne Boogerl. Bert Grif fioen, Netty Blankenstein, Eefje Kruit, Caty Landman. B: Michael Breel, El- ly Ravensbergen, Annelies v. d. Mark, Liesbeth Versluys, Dick Brussee, Roy van Sprang, Janneke Pet, Ester Tim mermans, Liesbeth v. d. Mark. Lia Boekkoov. Ellen de Lange. Kennedylaan (Hr. Drukker): A: Ra- mona Bakker, Peter Drukker, Adrie v. d. Spek. B: Connie Gaykema, Wou ter Lanz, Jan W. Smit. Da Costastraat (Hr. de Jong): A: Tiny Rijsbergen, Rudi Kop, Koos van Oosten. B: John Smit. Jaco de Man. Door de Leidse politie zijn gisteren drie kooplieden uit Purmerend aange houden. resp. 24, 26 en 23 jaar oud. allen bewoners van een woonwagenkamp. Met een vrachtwagen bevonden zij zich op de Kennedylaan, hetgeen op zich niet zo verdacht is. Merkwaardiger was, dat zich in de laadbak onder een dekzeil een aantal spullen bevonden, waarvan de herkomst onduidelijk was. Tientallen meters 4-aderig kabel en andere materi alen, die in een kist van iedere electri- ciën te vinden zijn, lagen keurig opge slagen op de vrachtwagen. Een kabel van 200 meter completeerde de collectie, met nijvere hand bijeengegaard door het Purmerendse drietal. In Hermandads veste aan de Zonneveldstraat kan het trio er in berusting over treuren, dat ze als kooplui te lui waren om te kopen. Bij de Leidse Onderwijsinstellingen slaagden de Leidenaars J. G. L. Tervoo- ren en R. J. H. de Nijs respectievelijk voor de examens basisopleiding werk tuigbouwkunde en wiskunde. BURGERLIJKE STAND Geboren: Marcus Johannes, z.v. J. P, M. Kluiters en C. P. A. Blom; Nicolaas Johannes Maria; z.v. A. H. van den Berg en C. C. P. Slobbe; Dirkje Johanna, d.v. J. Nijgh en T. de Jong; Rudolph Johannes Maria; z.v. D. R. J. M. Zonne veld en P. M. van der Linden; Elisabeth Margaretha, d.v. J. Dethmres en M. M. Anema; Martinus Lanmbert. z.v. M. G. Prins en J. I. M. Badoux; Margaretha Clazina Maria, d.v. H. J. Veldt en M. C. Bartels; Adriana Johanna Geertruida Maria, d.v. T. B. Berg en A. M. van Benten; Ivonne, d.v. A. N. Gordijn en M. C. Boons; Ingrid Elisabeth Maria, d.v. W. Verhoeven en J. W. Mossevekl; Maarten, z.v. J. van der Plas en C. Berkheij; Tjerk Daniël, z.v. W. D. Ou- werkerk en E. van der Laan. Overleden: M. J. Herruer, 40 jaar. vrouw; E. Dransveld. 59 jaar. echtgenote van H. Driessen; H. Peute, 45 jaar, man; M. Verbiest, 77 jaar, vrouw; J. Heij- mans, 90 jaar, wed. van G. van der Laan. DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Leiden g Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties; Abonnementenafdeling, Papengracht 32, jj Leiden. Telefoon 20935. Kapelaan J. A. M. Rohde van de St. Lodewykskerk Is (zoals gisteren reeds in 't kort medegedeeld) benoemd tot pastoor van de parochie Onbevlekt Hart van Maria te Rotterdam (Hoog vliet). Op 15 juli a.s. zal hij zjjn ambt aldaar aanvangen. Johannes Arnoldus Maria Rohde werd geboren op 8 maart 1912 te 't Zand (ge. meente Zijpe N.H.Na zijn priester wijding op 14 mei 1940 te Warmond, werd hij benoemd tot kapelaan te Lei derdorp. In 1943 volgde zijn benoeming tot kapelaan te Dordrecht (H. Anto- nius), in 1947 te Haarlem (O.L. Vrouw van de Rozenkrans), in 1955 te Den Haag (Parkstraat) en op 28 juni 1961 te Leiden (H. Lodewijk). In Leiden, en dat zal op de andere plaatsen ook zo geweest zijn, werd ka pelaan Rohde hogelijk gewaardeerd, zo wel om zijn goede gaven van geest en hart als om zijn werkzaamheid. Hij was godsdienstleraar aan de Ulo school „St. Barbara", aan de Handels avondschool „St. Pieter" en adviseur van verscheidene verenigingen, in 't bijzon der van de Hockey-sportclub „Siseo". Hij was districtsdirecteur van het Apostolaat der Hereniging, secretaris van de dekenale liturgische commissie, parochieel directeur van de pauselijke missie-werken en lid van het diocesaan missie-comité. De milieu-missie had zijn bijzondere aandacht, evenals het huis bezoek. Men schrijft ons; Dinsdagmorgen 8 uur vertrok er een grote touringcar met 45 dames van de R.K. Vrouwenbeweging vanaf de He rensingel naar Berg en Dal. Het weer zag er somber uit, hetgeen van de dames niet gezegd kon worden. De route, die fantastisch was, ging over Aalsmeer langs de Vinkeveense- en Loosdrechtse Plassen door de mooie omgeving van Hilversum en de bös- sen van de Lage Vuurse, langs het kasteel Drakenstein en het Koninklijk Paleis Soestdijk, naar Soestduinen, waar koffiepauze was. Daarna werd de tocht vervolgd over de Leusderheide, de Grebbeberg en de Sterrenberg naar Berg en Dal. In restaurant „Tivoli' stond de koffietafel gereed. Na deze gezellige onderbreking werd er rondrit gemaakt langs de Duitse grens, door het plaatsje Wyler de Zevenheu- velenweg op. De regen was opgehou den. zodat wij een prachtig uitzicht hadden over het Gelderse landschap. Vervolgens ging het door de Betuwe naar Renswoude voor de thee in het restaurant „Het Hof". De zon verge zelde ons op weg naar Avifauna. In de gezellig versierde bovenzaal ston den de feestelijk gedekte tafels klaar. Het diner overtrof alles. Na het diner werd er nog wat door de tuinen ge wandeld. Tot besluit dronk men kof fie. Het was nog maar 'n klein eindje rijden, zodat wij pijn. 10 uur thuis waren. Ondanks de regen was men vol lof over deze jaarlijkse uitgaansdag. Geslaagd Aan het Bisschoppelijk College te Weert slaagde de heer R Meckmann voor het diploma HBS-A. OEGSTGEEST Geslaagd. Te Utrecht is geslaagd voor de akte Duitse taal- en letterkunde M.O.,b de heer J. Remmers te Oegst- leedwezen dat wederkerig zal zijn bij de parochianen. In Rotterdam wordt h(j pastoor van een nieuwe, 4 jaar geleden gebouwde kerk. met een bijkerk in KATWIJK AAN ZEE De organisatoren van de strandfees ten. die gistermorgen op het speelveld aankwamen, werden met zeer veel vreugde door de gasten en kinderen be groet. Ondanks het stormachtige weer werd bekendgemaakt, dat de spelen zouden doorgaan. De spelen werden ge houden op het parkeerterrein bij „De Zwaan". Het eerste spel dat op het pro gramma stond vermeld was vlaggetje steken. Daarna volgde kruiwagenrace en autopedwedstrijd. Vele Duitse kin deren hadden zich eveneens voor deze spelen aangemeld. Een en ander viel zeer in de smaak bij de ouders, die de verrichtingen der kinderen gadesloe gen. De uitslagen zijn als volgt: vlaggetje steken: 1. Baltes Wolfgang en 2. Mar Luise Lindaü; kruiwagenrace. 1. Menno Aalvink; autopedwedstrijd: 1. Menno Aalvink. Na afloop der spelen werd bekendge maakt, dat op vrijdag, 1 juli, een volley balwedstrijd KVC IV.C. Rijnsburg op het parkeerterrein bij „De Zwaan" 7 uur n.m. wordt gehouden. Zaterdag. 2 juli, wordt een duinen- wandeltocht in het gebied van de N.V. Leidsche Duinwatermaatschappij georga niseerd. Opbrengst voor liefdadige doel einden. Startplaats: Palviljoen Fock de Best op het strand tegenover hotel „Riche" VoorstraatBoulevard Afstanden: 5, 10 en 15 km. Starttijd tussen 2.00 en 3.00 uur n.m. Inschrij ving bij de start. Bij de finish wordt een fraaie medaille uitgereikt. Des mid dags wordt bij gunstig weer door de K.W.V. „Skuytevaert" op zee (de „Ta- hu-race" zeilwedstrijd gehouden. Hoewel velen het verwijderen van de beukenbomen uit de voortuin van Huize Ursula vorig jaar als een groot verlies zagen voor wat de schoonheid van liet dorp betreft, kan toch niet worden ontkend, dat nu het geheel klaar is, niet alleen van een aanzien lijke verbetering gesproken kan wor den voor wat het verkeer aangaat, dat de voortuin i bijzonder fraaie verlichting het dorps aanzien ook grondig heeft gewijzigd en dat er wel een bijzondere bekoring van het geheel uitgaat. De ruimtelijke werking van deze nieuwe voortuin doet beslist weldadig aan. Het opge sloten gevoel dat men voordien door het hekwerk, de hoge bomen en de dedichte beplanting in de Dorpsstraat thans geheel opgeheven. Bo vendien draagt het door de gemeente aan de zijde van Huize Ursula aan- gelegd trottoir in belangrijke mate j bij tot de veiligheid van de voetgangers. Op de foto: Een beeld van de nieuwe Restaurateur Proost kreeg Brabantse opvolgster De heer H. Proost heeft dezer dagen zyn functie als stationsrestaurateur te Alphen aan den Rijn neergelegd. Tien jaar geleden kwam hy over van Woer- N.S. en volgde hier de lieer J. Stig- ter op, die te Hazerswoude-Ryndyk een café-restaurantbedryf had overgenomen De heer Proost pachtte, zoals gewoon lijk het geval Is, de restauratie van de Nederlandse Spoorwegen. Hij heeft de pachtovereenkomst vrijwillig opgezegd. Helemaal van harte ging het echter ook weer niet. Er zat in zekere mate een economische drang achter. De restau ratie te Alphen behoefde dringend een opknapbeurt. Het interieur past niet meer in deze tijd. Restauratie van de restauratie brengt onontkoombaar verhoging van de pacht prijzen met zich mee. En dit vormt de economische drang voor het heengaan van de heer Proost. Hij zag die ver hoging. die drastisch zal moeten zijn, als een zwaard van Damocles boven zich hangen. In een algemene welvaart gelooft hij niet meer. Z(jn clientele be hoort over het algemeen niet tot de groep mensen, die behoren tot degenen, die in Y'edtelijke mate^Wé! van de zo vaak bezongen welvaart profiteren. Hij had er dan ook een zwaar hoofd in om de hogere pachtprijs terug te verdienen. De heer Proost is nu weg. Voorlopig gaat hij een poosje vakantie houden. Een uitgebreide kring van bezoekers, wachtenden voor trein of bus, vooral ook rookliefhebber3, die bij hem van 's morgens vroeg tot 's avond laat te recht konden, ook de dames voor een koekje bij de thee of een snoepje voor de kinderen, heeft hem uitgewuifd. Evenals het stations- en spoorwegperso neel, dat bij de heer Proost kind in Een jonge dame uit het Brabantse land, mej. M. A. L. van Gulick uit Don gen, volgt de heer Proost op. Een kleine 16 jaar zit zij al in het vak. In Dongen was zij drie jaar directie-assistente in een hotel-, café-restaurantbedrijf. In Roermond vervulde zij vier jaar een zelfde functie bij de stationsrestaurateur van de N.S. In Venlo werkte zij opnieuw in een particulier hotelbedrijf als direc tie-assistente en was zegedurende een aantal zomerseizoenen in een zelfde functie werkzaam in hotel Palace te Scheveningen. De restauratie te Alphen is haar eerste zelfstandige werkkring. Voorlopig houdt mej.* Van Gulick het bij verstrekken van koude etenswaren om langzamerhand de warme keuken op gang te brengen. Haar uitgebreide culinaire kennis en vaerdigheid (ik ken ook de Franse keuken, zei de opgewekt) zullen haar wel op gang helpen, tussen de verkoop van allerlei andere waren door. Maar eerst zullen de Spoorwegen de wachtkamer en derestaurant-kamer een beetje gaan moderniseren. De mu ren krijgen een eenvoudige betimme ring, de vloerbedekking wordt ver nieuwd, de krantenkiosk wordt er uit gebroken en komt op die plaats de in gang naar de restauratie, rechtstreeks uit de hal van het station en er komt, misschien wat ver in de toekomst, aan de zijde van het Stationsplein, een bui- tenterraje. De verkoop van dag- en weekbladen gaat ongestoord verder; de verkoop van I illustraties e.d. zal een poosje later ter j hand worden genomen. De service, die de heer Proost steeds bood met de ver koop van pockets, zal wel tot het ver. leden gaan behoren. Aan de gezellige I inrichting en aankleding zal alle aan- j dacht worden besteed en z(jn er nog i meer van die kleine veranderingen en I aanvullingen, waarmede de gedachten van mej. Van Gulick vervuld zijn. In tegenstelling tot het afscheid van de heer Proost, dat met accordeonmu- i ziek van de heer W. Reuzenbrink werd begeleid en het feestgedruis daardoor sterk domineerde, aanvaarde zijn op volgster haar nieuwe functie woensdag- j morgen in alle stilteDe reizigers e.a. zullen van nu af aan een nieuw gezicht moeten wennen in de restau- j RIJPWETERING UITREIKING DIPLOMA'S HUISHOUDSCHOOL „MARIA GORETTI" TE LANGERAAR In 't gymnastieklokaal van de Land- bouwhuishoudschool ,;Maria Goretti" vond de diploma-uitreiking plaats. Aan het begin van de avond verwelkomde de directrice, zr. Fidelia, mevr. F. Hogenboom-Hesler, die bereid werd gevonden de diploma's uit te reiken, kapelaan A. van Well, de heer G. J. H. J. Eibers, dir. van de Tuinbouw school, de eerw. overste van het St. Antonius-Rustoord, het onderwijzend personeel, de talrijk aanwezige ouders en de meisjes die een diploma zou den ontvangen. De directrice was ver heugd over de belangstelling die de ouders tonen voor de verrichtingen van hun dochters. Gerda van Tol vertelde vervolgens over haar interessante ervaringen, op gedaan tijdens de twee-jarige primaire opleiding. Van de opleiding tot huis- houdassistente werden vele bijzonder heden verhaald door Annie Kroft. De echtgenote van de burgemeester, mevr. F. Hogenboom-Hesler reikte NAAR UW VAKANTIEADRES Zendt uw naam en volledig huls- en vakantieadres met datum van vertrek en thuiskomst aan de abonnementenafdeling van: DE LEIDSE COURANT Papengracht 32, Leiden, Telefoon 20935 Wij zorgen er voor, dat U dagelijks uw krant ln uw vakantie verblijf ontvangt. Voor het buitenland worden alleen de portokosten in rekening gebracht. W.S.V. „De Rippers". 2 juli a.s. nemen de A- deel aan de wandeltochten in Nieuw-Vennep. Hiervoor vertrekt om 12.30 uur een extra-bus vanaf café „Rustoord". Deze tocht wordt niet in uniform gelopen! De bus- en inschrijfkosten zn voor reke ning van de leden zelf. Verwacht wordt, dat alle A en B-leden zullen deelnemen. Bij verhindering moet men tydig afzeggen bij Th. Otto. Vrij dagavond (morgen) is LANGERAAR Wedvluchten De P.V. „De Lucht sport" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Chateroux, afstand 637 km. De duiven werden gelost om 8.30. Aankomst le duif om 17.04.24; snel heid 1238 m per minuut. Uitslag: 1-3 D. Mank, 2 B. Wassenburg, 4 H. v. Emmerik, 5 Janssen v. Smoorenburg. Zo werd er ook een wedvlucht ge houden met jonge duiven vanaf Ze venbergen, afstand 61 km. De duiven werden gelost om 9 uur; aankomst le duif om 10.04.37. Uitslag: 1-5-16-23-24- 28-32 D. Mank, 2-3-4-7-12-21-25-26-29 Janssen v. Smoorenburg, 6-31 C. v. Tol. 8-27 W. Schuurbiers, 9-14-18-19 B. Kroon, 10-11-20-22-33 A. Akerboom, 13-17 I. Loos, 15-30 B. Wassenburg, 21 H. v. Emmerik. NIEUWKOOP Zaterdag - B-groepen n de Vicon Geslaagd Geslaagd voor het doc toraal examen rechten aan de Vrije Universiteit te Amstedram, mevr. A. O. Lefering-Lindhout te Nieuwkoop. TER AAR CLUBKAMPIOENSCHAPPEN JUDO Dinsdagavond werden in het Pa- geen training, rochiehuis de clubkampioenschappen Judo gehouden. De instructeur, de LEIDSCHENDAM heer Goederaad uit Den Haag, leider van een sportschool in Alphen aan den MARKTGELDEN VERHOOGD Rjjn wist wej ujt weik hout zyn leer- Per 1 oktober a.s. worden de markt- lingen gesneden waren. De heer Van gelden 50 pet. verhoogd en op 1 okto- Eyk, die hem hierbij terzijde stond, ber 1967 nogmaals met 50 pet. De kosten van de markt worden slechts tot 40 pet. gedekt door de op brengst van de marktgelden. Het tarief is thans 15 cent per 2 m2 en wordt na de verhogingen 70 cent per 6 m2. Geboren: Annick G. M. d. van P. M. van Kampen en B. M. J. Tetteroo. Jolanda d. van W. de Jong en K. Plug. Jennifer P. d. van T. D. Kraan deel van de leiding dez< avond over. Voor deze wedstrijd wa ren de leden van de judovereniging, onderdeel van de gymnastiekvereni ging Advendo, in poules verdeeld. Burgemeester B. J. Hogenboom, die de avond meemaakte, reikte na af loop de prijzen uit. Bij de adspiranten waren de win- M j naars: Roland v. d. Jagt, Jos H. J. Koek. Desirée E. G. d. van T. T. W. Pater en W. H. G. Spaan. Irene W. M. d. van J. A. J. v. d. Helm en P. I. M. Havik. Pieter A. z. v. P. A. Hazeu en C. L- Jansen. Johannes J. z. van C. P. Schouten en-J. W. van Kool wijk. Catherine V. M. d. van F. M. M. Rubbens en C. W. J. Aarts. Anton A. z. van M. Noppen en A. A Voete. Ondertrouwd. Gerhard Eibers te Am sterdam en J. C. M. Akerboom. A. A. Creemers en M. E. A. van der Helde. A. M. Granneman en A J van der Spek Getrouwd: J. N. Q. van der Veer en S. L. van der Kooi te Alkmaar. C. J. M. Ooijendijk te Rijswijk en H. J. C Hooymans. C. H. M. Berk en C. P. Hol lander te Den Haag. T. H. Schrijvers te Voorschoten en E. J. Muusers. G. van Leeuwen en Alida M. Zweekhorst. Overleden: Cl. M. Lugt 53 j. echtge note van H. Pecqueur. Lidewij Vogelaar 68 j. weduw» van C. Regt. Jagt. Clemie Uyttewaai senburg, Fred Rodewijk en Paul Groe- newegen. Bij de junioren werd kampioen Bert Wassenburg en een tweede plaats werd gedeeld door P. Uyttewaai, G Bos en H. Beest. Kampioen van de senioren werd Fer Koeleman, tweede prijs voor kapelaan v. d. Well. 3 M. Thomas. AUTO IN KANAAL Even de bloemen recht trekken, dacht de heer J. K. woensdagmorgen toen hij met zijn luxe auto naar de veiling in Aalsmeer moest, maar dat werd hem noodlottig. Hij raakte de macht over het stuur kwijt en reed het water in. Zelf kwam hij er best af en de bloemen kregen water, maar de kraanwagen van Boot moest komen om de auto weer op de wal te trek ken. Voordeel zat er dus niet in en dat zo vlak bij huis. vervolgens de diploma's uit. Zij wenste de geslaagde leerlingen geluk en hoop- j te dat de meisjes op de school een J goede ondergrond hebben verworven waarop voor het verdere leven kan L worden voortgebouwd. De volgende meisjes ontvingen het l diploma Primaire opleiding: J. M. A. Bader, A. M. G. ^an Dam, P. A. M. van Emmerik, M. J. A. Hoogeboom, J. G. M. Hoogervorst, A. M. Kouwend hoven, C. P. M. Lek, M. J. van Rijn, E. Th. M. Ubink, E. M. J. Verlaan, L M. Zwirs, A. M. Bromm, C. A. M. Dobbe. C. M. Lek, Corn. M. Lek, H. M. Pieterse, G. C. M. de Ryk, J. H. Sanders, A. F. M. Splinter, G. M. M. Theuns, J. L. E. M. W. Valentijn, J. M. P. Wouters, C. W. M. v. d. Hoorn, j M. Th. v. d. Jagt, M. M. Mank, A. O. A. Koeleman, M. M. Sassen, G. H. van Tol. J. E. M. v. d. Vlugt, P. W. A. j v. d. Zwaan, M. Th. P. Wassenburg, allen te Ter Aar; G. C. W. M. Kleyri, A. C. Romeijn, M. C. M. Speet, C. E. M. de Lange. P. C. M. Janmaat, C. j M. Uijttewaal, allen te Nieuwveen; G. P. v. d. Weijden, A. M. van Velzen, M. P. van Velzen, B. G. M. Schuur biers, M. C. Kinkel, M. M. A. de Graaf, A. A. M. Hoogeboom, Th. M. Heuzen, allen te Leimuiden; M. P. M. Koele man te Mijdrecht; M. Th. Straathof te Nieuwveen; M. A. W. v. d. Jagt te Ter Aar; C. F. M. van Veen te Al- phen a/d Rijn; M. M. Wijfjes, M. C.1 J. Raadschelders te Aalsmeer; W. C. P Epping te Zevenhoven. Diploma Huishoudassistente: J. M. Kroft, M. D. J. v. d. Hoorn, C. J. L. P Otto, allen Ter Aar; C. J. M. Straat-1 hof. Uithoorn; C. M. Straathof te Ze- •enhoven. Deze vijf meisjes slaagden I allen met lof. A. W. M. v. d. Hoorn, Th. J. M. Mank. A. M. v. d. Pijl, J. M. Sassen, J. M. Th. van Tol, P. M. L. Wasenburg, C. C. W. v. d. Zwaan, j allen te Ter Aar; M. D. Lek, M. H. M. van Smoorenburg te Nieuwveen; J. I J. M. v. d. Jagt, H. C. A. Boere, A. J. C. van Oostwaard te Leimuiden; I M. A. van Veen te Alphen a/d Rijn; I W. M. C. van Tol te Uithoorn; E. M. I van Rossenberg te Zevenhoven. Voor de dagcursus naaien slaagden: I Trudi Janmaat te Nieuwveen; M. Wou-1 ters, R. Wouters, Joke Vermeulen, Ria I v. d. Pijl, Nel v. d. Hoorn, Thea Slof I allen te Ter Aar; Riet Schiebroek te I Zevenhoven. Kapelaan Van Well feliciteerde de I geslaagden met het behaalde diploma. I Tot besluit werd door de directrice, I Zr. Fidelia, een felicitatie en een dank-1 woord gericht tot allen die het diplo-1 ma verwierven en het personeel voor I de collegiale samenwerking. BOSKOOP SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN I UITGESTELD De voor maandagavond 27 juni 1.1.1 aangekondigde finales van de school- j zwemwedstrijden hebben wegens zeer slechte weersomstandigheden geen doorgang gevonden. De finales zullen nu althans bij gunstig weer plaats vinden op hedenavond 30 juni. Aanvang KOUDEKERK A. D. RIJN Woonruimtecommissie Maandag juli a.s. heeft er geen zitting plaats var de Woonruimtecommissie. Spreekuur burgemeester Burge meester Q. Waverijn van Koudekerk a den Rijn, zal op de dagen 5, 12 en juli geen spreekuur houden. RIJNSATERWOUDE Raadsagenda De raad der gemeen te Rijnsaterwoude komt bijeen op m dag 4 juli des namiddags 8 uur. Agen da o.a.: verkoop van 14 percelen bouw grond in het uitbreidingsplan Leidse- vaart aan Gebr. van Dijk N.V. te Nieuw veen; het geven van namen aai nieuw aangelegde straten in het uitbrei dingsplan Leidsevaart; het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw van 8 woningwetwonngien in het uit breidingsplan Leidsevaart.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4