Ondanks stormwind record aantal partijen Ned. damesploeg doet aanslag op record HARTELIJK WELKOM... IMENEXC0 ZOETERWOUDSE RAAD NAM AFSCHEID VAN TWEE „LEIDSE" MEDE-LEDEN DONDERDAG 30 JUNI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 LEIDSE JEUGDTENNISKAMPIOENSCHAPPEN Kwartfinalisten voor gedeelte reeds bekend Op de 3e dag van de Leidse Jeugd- tenniskampioenschappen is het wed strijdcomité erin geslaagd liefst 55 partijen te laten spelen. Van 9 uur 's ochtends tot diep in het avondlijk duister is er heftig strijd geleverd, waarbij vele illusies wreed werden verstoord en kampioensallures tot hun werkelijke proporties werden terug gebracht. In het Meisjes-enkel I zijn de vier halve finalisten reeds bekend. Gertie Doorenbos. die een „walk over" kreeg, ontmoet hierin Dorine v. Rijssel, ter wijl in de andere halve eindstrijd Hei- ma de Vries tegen Eveliene Kengen moet aantreden. Afgaande op de sterk te van de speelsters lijkt een finale tussen Gertie en Helma een uitge maakte zaak. In het Jongens-enkel I bereikte Pe ter Kwestro de halve finale door de Katwijker Ruud Kemeling in 3 sets te kloppen, nadat hij eerst op 5-4 in de derde set een matchpoint te niet had gedaan. Favoriet Bernard Dooren bos bereikte de laatste acht door Rien v. d. Nat weg te smashen (6-0 6-1), een feit dat ook Frits Knottenbelt en Jan Joost de Haan verwezenlijkten. Veel moeilijker had Louk Sanders het in zijn partij tegen Jan Bloot. Na een glad verloren eerste set kwam Louk grandioos terug. Met 6-1 won hij de volgende set, kwam in de beslissende set nog even in gevaar, maar zegevier de toch dank zij een veel groter sla genrepertoire dan de strijdlustige Bloot. Lidi Remmelzwaal belette Mirjam Mulder de doortocht naar de kwart finale, waarin zij voorlopig gezelschap kreeg van Andrea Ghijsinck en Hanke Bij het Jongens-enkel II is het aan tal inschrijvingen zo overweldigend dat nu pas de eerste spelers van de laatste 16 bekend werden. Jan Wiels- ma en Eric Diamant waren de eersten, maar de grote „kanspaardjes" zullen ongetwijfeld snel volgen. Vermeldens waard is zeker de fraaie tegenstand die Freek en Nanne Wempe in 't Jon gens-dubbel I boden aan het sterke dubbel Jan Joost de Haan en Frans Karei Kroes (3-6 9-11). Dat „broeder combinaties" over het algemeen van een grote homogeniteit blijk geven be wezen de gemakkelijke overwinningen van Jan en Harm Tienstra en Arthur en Arnold Berger. Ellen Sanders bereikte met haar diepe scorende forehand als eerste de halve finale van de allerjongste meis jesafdeling via de Katwijkse Gepke Wills (6-3 8-6). Ans Batelaan stelde eveneens haar kandidatuur door Mar jan v. d. Linden achter zich te laten (6-2 6-3). Bij de jongens zetten Mark Braak man en Eric Wilmink hun zegereeks voort via grote overwinningen op resp. Bob v. d. Zee en Frits v. Oostrom. Ook Paul Kallenberg bleef in de strijd, dit ten koste van Jan Kees Lemkes. Voor een marathonpartij zorgden in deze afdeling Henny Koemans en Robbie Luns. die met 6-4 10-12 6-4 Pieter de Meijere en Jaap Jan Termeulen in het gravel deden bijten. De uitslagen luiden M.E. I, kwartfinale: Gertie Doosenbos- Marjan Bridié w.o.; Dorine v. Ryssel- Mieke Legerstee 6-2 6-4; Helma de Vries-Maya Mulder 6-2 6-3Evelien Kengen-Annelies de Gruyter 3-6 6-0 6-2. J.E. I, 2e ronde: B. Doorenboos-R. v.d. Nat 6-0 6-1; F. Knottenbelt-Kees v. d. Boon 6-2 6-4; Ruud Kemeling- Frans Karei Kroes 6-3 6-4; Peter Kwes- tro-Rob Laurs 6-4 6-0; Louk Sanders- Jan Bloot 3-6 6-1 6-3; Jan Joost de Haan-Wim Doornik 6-2 6-4; kwart finale: Peter Kwestro-Ruud Kemeling 2-6 6-3 7-5. J.D. I: Jan Tienstra/Harm Tienstra- Wim Doornik/Jacques Arnoldi 6-4 6-3; Jan Joost de Haan/Frans Karei Kroes- Freek Wempe/Nanne Wempe 6-3 11-9; Rien de Meijere/Frits Knottenbelt-Rob Laurs/Rob Fortanier 4-6 6-3 6-4. M.E. II, 2e ronde: Andrea Ghijsinck- Zondag 10 juli a.s. zal te Krefeld een Nederlandse damesploeg, bestaan de uit Truus Hennipman-Cruiming (Bataven). Lydia Vonk (ADA), Cor- rie Bakker (Atleta). Lia Louer (K. en K.) een aanslag doen op het Ne derlandse record 4 x 200 m. Het hui dige record staat op 1.40.6 en dateert van 8 juni 1958. Hiervoor staan de namen van H. Bloemhof, I. Spijk, J. Claus en R. v. Kuik. Emmy Speijer 6-1 6-3; Lidi Remmel- zwaal-Mirjam Mulder 6-3 6-0; Hanke Faase-Trudy v. Nieuwenhuijzen 6-1 6-0. J.E. II, le ronde: Harry Tienstra- Jan Theunissen 6-0 6-8 6-2; Jan Wiels- ma-Wil Nagel 6-3 6-1; Rob Sira-Duco Hellema 1-6 6-4 6-2; Rob Boelens-Edo v. Leeuwen 6-1 6-4; J. Ruijssenaars- Jan Bergen 6-0 6-0; 2e ronde: Jan Wielsma-Rob v. Driel 9-7 6-4; Eric Diamant-John Stiekema 6-1 7-5. J.D. II: R. v. Driel/R. Sira-Aad v. Elzen/Wil Nagel 6-2 6-4; J. Theunis- sen/R. Boelens-D. Hellema/D. Driel 6-4 3-6 7-5; J. Ruijssenaars/Michiel de Vreede-Eduard Haazebroek/Ton Cré- pin 6-2 10-8; Arthur Berger/Arnold Berger-Jan Bergen/Arnold v. d. Ca- pelle 5-7 6-0 6-2. M.E. III: Elske v.d. Linden-Ellen de Pree 6-2 6-1; Ans Batelaan-Marjan v. d. Linden 6-2 6-3; kwartfinale: Ellen San- ders-Gepke Wills 6-3 8-6. J.E. III, le ronde: Bob d. Zee-Paul Theunissen 6-2 9-7Paul Kallenberg- Jan Kees Lemkes 6-4 6-3: Jorrienv. d. Schaaf-Gerard Hamer 6-1 6-12e ronde: Mark Braakman-Bob v.d. Zee 6-2 6-0; Erio Wilmink-Frits Oostrom 6-2 6-2. J.D. DU: Paul Hageman/Ted v Brug- gen-Paul Kallen berg/Harm Frielink 6-2 6-4; Henny Koemans/Robby Luns- Peter da Meijere Jan Jaap Termeulen 6-4 10-12 6-4. Promotie Sassenheimse tennisvereniging In ons verslag van jl. maandag van de promotiewedstrijd tussen LLTC en Sassenheim is een betreurenswaardige onjuistheid geslopen. In de partij tus sen Han Temmink (LLTC) en Kees Frijters (Sassenheim) scoorde de um pire veelvuldig voetfout. In onze be richtgeving spraken wij van chauvi nisme. wat in dit geval dus niet waar was, daar Temmink in vele gevallen wel degelijk voetfout maakte. Discu tabel blijft evenwel, of men bij een stand van 5-4 30-0 in een zo belang rijke wedstrijd een voetfout moet sco ren, daar het begrip voetfout zeer moeilijk te interpreteren is. Hopelijk is met dit bericht de smet, die op de mooie overwinning van „Sas senheim" was geworpen, weggewist. op de toonzalen van HOGE RIJNDIJK 25 LEIDEN TELEFOON 01710—26841 Ico-Küppersbusch kookapparaten Sanitair AEG electrische apparaten Droomkeukens Huishoudelijke apparaten Gasverwarming Prettig* deskundige voorlichting' aa 18.00 fc* 17.00 at». (ADVERTENTIE) Visserij-bridgedrive PAUZE OVERGANGSEXAMENS L. DE C0LIGNY-HBS LEIDEN Bevorderd tot de 2e klas: Hans Al- tink, Oegstgeest, Monique Bakema, Leiderdorp; Janny Barning, Voorscho ten; Corinna Bastiaan, Katwijk a.d. Rijn; Tineke Bavelaar. Oegstgeest; Eric Bink, Leiden; Marty Boddé, Lei derdorp; Bastiaan Boere. Leiden; He- leen Bosscher, Sassenheim; Dirk Jan Booy, Noordwijk; Nelly v. Brederode, Leiderdorp; Jacqueline Brinks. Leiden Annemarie Claas, Leiderdorp; Mary v. Dam. Bodegraven; Linda Drees, Voor schoten; Hester de Graaf, Leiden; Ti neke Hak, Wassenaar; Nico Westerman Leiden. Jokie Bakker. Sassenheim; Marjan Bruinsma, Leiden; Hetty Cra- Wassenaar; Rönel den Dubbelden Leiden, Ateke Duiverman, Oegstgeest, Joke v. Zanten, Oegstgeest; Marian Frijling, Leiden. Geertsma, Oegstgeest; Petra v. Goozen Hoogmade; Ineke Hagemans, Leiden; Marianne Rozeboom en Emmy Speijer Oegstgeest; Joyce Tan. Anthony Wie riks, Catherine Mulder. Leiden; Ellen Boogaard. Oegstgeest; Arend Jan Ha- zenoot, Noordwijk; Marga Helmich, Leiden; Henny Hoppenbrouwer, Lei derdorp; Cor v.d. Hout, Leiden; An- neloes Jongeleen, Leiden; Thérèse Katz, Leiderdorp; Paul Klein, Oegst geest; Loesje Klippel, Leiden; Maya Kok. Voorschoten; Irene Kornet. Kat wijk; Gerlande Loesberg. Warmond; Ada Lugthart. Katwijk; Lia Remans, Katwijk; Roelof Willighagen, Leiden; Joke van Zanten, Oegstgeest. namen die hieronder volgen en geen plaatsnaam wordt vermeld, moet dit Leiden zijn. Andrea Gijsinck, Alphen a.d. Rijn; Rini Harteveld; Kees-Piet Hazenoot, Noordwijk; Ineke Heising, Leiderdorp Nelleke Kruyne, Heemstede; Carla v. Laarhoven, Mariene Langeveld, Oegst geest; Alice v. Leeuwen, Herman v.d. Lelie, Els Loesberg, Warmond; Maara Makstenieks, Oegstgeest; Suzan Meijer Sassenheim; Titia Meijering, Voor schoten; Annelies Meijers, Lisse; Ja mes Mollet, Coby Moss, Voorschoten; Laetitia Nolle, Oegstgeest; Terry Pico, Nienke Piena; Ans v. Zanten, Oegst geest; Marion v.d. Zeeuw, Marisca de Zwaan, Voorhout. Betty Koppier, Sas senheim; Gert de Nooy, Evert Pellen- koft, Henny Petiet; Joke Planken, Lei derdorp, Karin Plesman, Leiderdorp; Dick Ringenier, Wassenaar; Gertie Rol, Oegstgeest; Judith Roosenschoon; Marian Schoemaker; Désirée Seret, Leiderdorp; Margreet Sjardin, Ronald Slegtenhorst, Joke van Stad en, Pa tricia Veltman, Oegstgeest; Hanneke de Wolf, Jeannette Wijsman, Margrit Langenberg, Chariot van Heerden, Marijke Koppe, Wassenaar, Annelies Serné, Leiderdorp, Gerald v.d. Sluijs, Oegstgeest, Douwe Splinter, Ari van Staveren, Warmond, Toni Vermeer, Juuntje Voorhoeve, André Wendt, Marjolijn v. Wieringen, Leiderdorp, Marian de Wolf, Lydia Zaalberg, Dies- je Bleker, Leiderdorp. Bevorderd naar 3e klas HBS: Marja Bavelaar, Leiderdorp, Marian Been hakker, Vera Bos, Marleen Boutkan, Leiderdorp, Gré v. Delft, Loes Eeuwijk Marion Fransen, Oegstgeest, Ineke Hoekstra, Oegstgeest. Marianne den Holder. Oegstgeest. Verena Huysman, Katwijk. Pia v.d. Kloot. Warmond. An neke Labordus. Ina Link. Cony Mens, Dienke Popken. Annemarieke v. Wei zen. Margaret Admiraal. Noordwijk, Liesbeth Bachrach. Oegstgeest, Elsbeth van Beelen, Noordwijk, Irene van Dis. Voorschoten, Laurine Erends, Voor hout. Marlies Gottmer, Voorschoten, Annelies Huisman, Truus Koolemans Rijnlands Hoogheemraadschap heeft nieuwe taak: zuivering afvalwater Beynen, Margriet Kruizinga, An neke Maan, Oegstgeest, Noor Oud, Wassenaar, Rinette Prevo, Lies Reits- ma, Katwijk, Eleanore Remmé, Oegst geest, Hennie Sieders. Ellen Tem- minck, Karina Vocke. Voorhout, Judi Werk, Marijke van Wijk, Leiderdorp, Marieke Wijnstra, Leiderdorp, Gina Heymans, Oegstgeest. Bevorderd naar 4e klas MMS: Elly Boer, Bodegraven, Marjan de Buvry de Mauregnault, Voorschoten. Lucia Cramwinckel, Oegstgeest, Marion Daalmeijer, Coby van Egmond, Joke van Eldik, Katwijk, Annemieke Fon tein, Janine Geirnaert, Oegstgeest, Ka- trien v. d. Grient, Oegstgeest, Hanne- neke Harting, Boukje Sijses, Hoogma- Hoed, Katwijk, Mieke Jansen, Marjan den Ouden, Katwijk, Ingrid Steding, Oegstgeest, Annelies Thoenes, Lieke Zuidema, Sassenheim, Ria Zwarts, An neke Harting, Boekje Sijses, Hoogma de Marion de Munster, Voorhout. Sa bine Beek. Oegstgeest, Femke Brou wer. Oegstgeest. Jola Brouwer, Kou dekerk a.d. Rijn, Ada Ciggaar. Sas senheim, Anneke van Egmond, Yvon ne Fennema, Leiderdorp; Trice Ger ritsen, Voorschoten; Linda Grobbe, en Loes de Horn, Leiden José de Jong, Oegstgeest; Erica v. d. Kamp, en Ay-Lan Kwee, Leiden; Annemarie Langeler, Oegstgeest; Marina Latooy, Oegstgeest; Barbara May, Oegstgeest Hanneke Oerlemans, Noordwijk; Els Ooyevaar, en Elda Planken, Leider dorp; Mieke Schaafsma, Noordwijk; Willy Tijssen, Leiderdorp; Nini Va der, Oegstgeest; Lieke van Werkho ven, Anneke van der Nat, Marion Noest en Leni Ouwerkerk, allen te Leiden. Bevorderd naar 5e klas M.M.S.: Jo ke van Arkel, en Jenke Benjamins, Leiden; Jetty v. d. Berg. Boskoop; Aafke Boorsma, Oegstgeest; Elly v. d. Heide en Carla v. d. Hoven, Lei den; Ineke Jansen, Oegstgeest; Iris Logeman, Leiderdorp; Trudy Mulder, Diny Overmeer, Simone Regouw. Marja Rotteveel Wilma Siere, allen Leiden; Henriëtte de Vos en Anne lies de Wechel. Leiden; Anneke v. d. Zaal, Lisse; Norma Bogaard, Oegst geest; Helna Dullemond, Noordwijk; Marike van Dijkhuizen,' Noordwijker- hout; Riekje v. Hamburg, Wassenaar; Vonny Hayes, Leiden; Guusje van Hest, Sassenheim; Bea Houthoff, Lei den; Jeanette Jenné, Waddinxveen; Margreet Kloosterboer. Wassenaar; Annelies Kooreman, Leiderdorp; Joke Langeveld. Oegstgeest; Olivia Mole naar. Valkenburg; Edith Noordijk. Oegstgeest; Stanneke Meijrink, Noord wijk; Quinta Nolle, Oegstgeest; Mar greet Oostrom; Hans Poortenaar, Oegst geest; Annelies Roest, Leiderdorp; Ve ronica Steinbach; Sjoerdtje Teding v. Berkhout, Oegstgeest; Nelleke Zwitser, Noordwjjk; Annemarie v. Kleunen, Sas senheim. Bevorderd naar 3e klas HBS-B: Atze Atsma. Alphen a. d. Rijn; Han neke Bakhuis; Lies Boddé. Leider dorp; Maja Geensen; Marianne Jong- kees. Voorschoten; Nelly Kukler; Ted Langezaal; Evelien v. Overbeeke, Sas senheim; Atie v. Rees; Hanneke Reij, Sassenheim; Ditha v.d. Sigtenhorst, Valkenburg Z.H.; Heieen de Wilde. Boskoop; Hedzer Woudstra. Bevorderd naar 4e klas HBS-B: Biente v.d. Berg, Warmond; Marion v. Berge Henegouwen; Margriet Berg man, Warmond; Loes Breton v. Croll; Frans Briët, Oegstgeest; Wilma Brink man; Josine Burgerjon, Oegstgeest; Jan v. Gruting, Leiderdorp; Lauret den Hollander, Katwijk; Eelco Piena; Aleida Soonius, Oegstgeest. Bevorderd naar 5e klas HBS-B: Oegstgeest; Jolijn v. Overbeeke. Sas- Bep Fritschi, Voorschoten: Mariëtte de senheim; Janneke Postel, Lydia van Graaff, Zoeterwoude; Catrien den Hol- Veelen en Els Anne Wessels, Leiden; j lander. Katwijk: Tom v.d. Meer. Was- Kitty de Vries. Noordwijk senaar; Tineke Ruiter. Oegstgeest; Elja Evelien Bachrach, Oegstgeest; Anne- Steinert, Wassenaar; Rietien Vreeden- marie Beenhakker; Daniëlle Bodt, burgh. Leiderdorp Oegstgeest; Karen v. Breda Vriesman;1 Bevorderd naar 6e klas HBS-B: Monique Dankmeijer, Gerdine Latooy. Heieen Clavan; Tyronne den Hertog, beiden Oegstgeest; Lydia Lippens; An-j Connie Muilwijk en Ellen Rozeboom. ja Marijt, Noordwijk; Thea Matser, I allen Oegstgeest. KRITIEK OP J TGELEIDE" De grenswijziging met Leiden op 1 Verder wilde hy van jaar tot jaar het juli wierp gisteravond In de Zoeter- woudse raad haar schaduw vooruit. Er werd afscheid genomen van twee raads leden die het Zoeterwoudse bestaan met het Leidse gaan verwisselen. De gevoe lens van de raadsleden werden vertolkt door wethouder P. v. Hofwegen, die burgemeester Detmers ("die een beet je ziek is") ais voorzitter verving. Na afloop van de raadsvergadering sprak h(j waarderende woorden tot mevr. A. Neuwahl-Sanders van de kath.-fractie en de heer Th. Pet (Vrije Lyst), wier actieve deelname aan het bestuur van een gemeente voorlopig Is afgelopen. De wethouder zag terug op een periode van verstandig en prettig vergaderen. Het vrouwelijk element in de raad is iets bijzonders geweest, zei hy, en dat gaat nu verdwynen. Wethouder Van Hofwegen memo reerde, dat mevr. Neuwahl zich steeds goed in de materie had verdiept. Zij was in een raad van mannen niet zo maar te passeren. "In de meeste gevallen heb ben wij dit weten te waarderen", aldus de voorzitter, die de hoop uitsprak, dat beide scheidende raadsleden zelf tevre den kunnen zijn over hun bijdrage *an de gemeente Zoeterwoude. "Mogen ook de geboekte resultaten u tevreden stel len. ondanks de nagestreefde wensen die niet in vervulling zijn gegaan. Voor uw medewerking", zo besloot de heer Van Hofwegen, "wordt u heel hartelijk bedankt. Het ga u goed in uw nieuwe gemeente. Namens de KVP-fractie sprak de heer Van Leeuwen woorden van dank voor het aandeel van mevr. Neuwahl in het fractiewerk. Ook de heer Pet dankte hij voor diens loyale houding in de raad. De Verenigde vergadering van het door Hoogheemraadschap van Rijnland hield op 29 juni een extra bijeenkomst. De hoofdmoot van de agenda vormde een voorstel van het College van Dijkgraaf en Hoogheemraden inzake het door Rijnland te voeren beleid op het punt van de afvalwaterzuivering. Daarbij was o.m. gevoegd een ontwerp-veror- dening, welke voorziet in het heffen van gelden ter bestrijding van de kos ten van de voorgestelde Rijnlandse aktiviteiten op dit terrein. Aan de in diening van het voorstel was breed eommissariaal overleg voorafgegaan. Van Hoek. als toegevoegd lid. Uitgeleide Mevrouw Neuwahl had in de fractie vergadering van deze week haar ont steltenis laten merken over de wijze waarop beide raadsleden naar Leiden overgaan. "Ik kreeg verstrekken van subsidies bekyken. De voorzitter kon daarmee akkoord gaan en in het besluit werd de aantekening opgenomen, dat de subsidie voor een jaar zal gelden en dat daarna de zaak weer bekeken zal worden. Ook het les geld zal in de gaten worden gehouden. „Grote Polder" De heer Van Vliet was niet gelukkig met de gang van zaken rond het „In dustrieterrein Grote Polder". „Nu het voorzitterschap in Zoeterwoudse handen is, wordt geen enkele activiteit onder nomen". De voorzitter corrigeerde hem en wees erop, dat het voorzitterschap dit jaar in Leiden ligt. „Maar het duurt inderdaad wel erg lang, daar zijn we allemaal van overtuigd. Waarschijnlijk zal de zaak in september voor het eer ste gedeelte helemaal rond komen". De heer Van Vliet herinnerde er toch nog even aan, dat enkele jaren geleden men nog tegen een redelijke prijs grond ln handen had kunnen krijgen. „We trek ken nu alleen maar de speculatie aan". notulist 250,- De heer Straver ging nader in op het voorstel betreffende vergoeding aan de notulist van de raadsvergaderingen. 250.- per jaar werd hiervoor gevraagd „Ik heb reden om aan te nemen, dat met ingang van vrijdag a.s. de werk zaamheden van de notulist zullen ver minderen. Ik kan mij niet zonder meer met dit voorstel verenigen". De heer Straver had tot vorig jaar september (sinds sept. '62) nooit een notulist ge zien. De voorzitter zal laten nagaan, wanneer de heer Blok ziek is geworden. „Niettemin", zo ging de voorzitter ver der, „zal de secretaris dit werk er niet meer bij kunnen doen. Duizend mensen naar Leiden zullen zijn taak niet lichter maken". De heer Koek zag alleen op de gemeentesecretarie wat minder werk en mevrouw Neuwahl droeg de over brief je thuis tuiSinf>r. dat de taak van de secretaris geen antwoord gehad op vragen over de Uiterdijk (overdragen van eigendom men). De voorzitter deelde hem mede. dat de overdracht niet afgewikkeld kon worden, omdat bij de uitwerking van de genomen raadsbesluiten een van de eigenaren heeft geweigerd te tekenen. In het openbaar wilde de wethouder hier verder niet op in gaan, maar de heer Straver zou de naam krijgen. Het zit op één eigenaar vast. De heer Koek dankte voor het ge reedgekomen voetpad aan de Hoge Rijn dijk en de heer Van Zon vroeg of er watermonsters genomen konden worden by de Noord Aa, in verband met even tuele ziekten. De voorzitter zal met het stichtingsbestuur in contact treden. groot succes De viasertj-bridga-drive die door de bridgeclub ,,De Brug" in hotel „Riche" is georganiseerd mag een groot succes genoemd worden. De opkomst was ge weldig. Er waren 112 deelnemers* sters) aanwezig, w.o. velen uit Lelden en om- i streken. Verder vele badgasten. De voorzitter van de bridgeclub ,.D« Brug" opende namens VW met een aardig toespraakje deze bijeenkomst. Spr. dankte het bestuur van VW voor de toegekende subsidie om een en ander mogelijk te maken. De uitslagen zijn als volgt: Groep A: 1. Echtpaar Kaptein 88 punten. 2. echtpaar Van der Helm 69 punten. 3. echtpaar Bulk 67 pnt., 4. echtpaar De Lange 66 pnt.. 5. echtpaar Peters 62 pnt., 6. echtpaar Schoneveld 58 pnt., 7. echtpaar Wasteleln 58 pnt.. 8. echtpaar v. d. Anker 35 pnt. Groep B: 1. echtpaar de Meijer 83 p.. 2. echtpaar Seppen 81 pnt.. 3. v. Weizen- Bizot 71 pnt.. 4. dames v. d. Hoogen-v. d. j Spek 61 pnt.. 5. mevr. de Bes part ner 61 pnt.. 6. De Ruyter-Pool 57 pnt.. 7. van Schie 4 Wamsteeker 46 pnt.. 8. Neuteboom-v. d. Schei 44 pnt. Groep O: 1. echtpaar van Klaveren i 75 pnt, 2. echtpaar Galjaard 73 pnt., 3. Galllard-van Galen 72 pnt., 4 echtpaar Grutera 65 pnt., 5. echtpaar v. d. Vegt 62 pnt., 6. dames Pluimgraaff-dc Jong 58 pnt.. 7. van Duijn-Mik 51 pnt., de dames de Lange-de Bruyn 48 pnt. Groep D: 1. van Rhijn-Schalks 87 pnt.. 2. echtpaar Schouten 84 pnt., 3. mevr. den Dulk-Parlevliet 75 pnt., 4 de Bes partner 64 pnt.. 5. D. Parlevliet-R. de Best 59 pnt.. 6. Ouwenhand-van Duijven- bode 50 pnt., 7. mej. Werther-v. d. Knijff 44 pnt., 8. echtpaar Dijkstra 41 pnt. Groep E: 1. Goedeman-Walraven 80 pnt., 2. Beyen-Haitsma 76 pnt.. 3. mej. v. Wengen-de Graaff 67 pnt.. 4. den Hoed- van Leeuwen 66 pnt., 5. Ravensbergen- van der Plas 64 pnt., 6. Bisot-van der Meer 63 pnt., 7. van der Plas-Guijt 47 pnt.. 8. dames van Donk-Jansen 41 pnt. Groep F: 1. van Duyn-Ouwerling 78 pnt., 2. Bultman-Koren 69 pnt., 3. van Leeuwen-Rijnsburger 65 pnt., 4. van Berge Henegouwen-Joressen 65 pnt,. 5. de Bruyn-den Duik 60 pnt., 6. de Lange- Schaap 60 pnt., 7. mej. Sehoneveld-van der Star 55 pnt., 8. Sijpestein-Hula 52 Groep G: 1. echtpaar van Beelen 86 pnt., 2. Berkheij-Partinama 78 pnt.. 3. Parlevliet-Lammena 68 pnt., 4. Kunze- Pluimgraaff 64 pnt., 5. Imthorn-Kruger 59 pnt.. 6. dames Parlevliet 59 pnt., 7. van Berge Henegouwen-Sneyders 49 p„ 8. Bouhuis-Vreeburg 41 pnt. Uit de reacties na afloop van deze drive viel op te maken, dat men met de orga nisatie zeer ingenomen was. Na afloop van deze zeer genoglljke avond be dankte de voorzitter de heer Deutekom van Hotel Riche" voor de spontane medewerking. Spr. maakte bekend dat de volgende bridge-drive zal plaats vin den op vrijdag 8 juli a.s. Aanvang 8 uur n.m. precies in hotel „Riche", Boulevard. Leiderdorper (38 jaar) verdronken in Nw. Rijn Morgeni Feest van het Bloed vw> Christus. Mis: „U hebt ons, Hee*, vrijgekocht in uw bloed. (afj het Boek der Openbaring). BLOED VERGIETEN Van alle vreemdsoortige godsdiensten die de wereld in verleden en heden heeft opgeleverd en er zijn ef eigenaardige bij spant de katho lieke misschien wel de kroon. Dit godsdienstig genootschap viert b.v, morgen feest over het vergoten bloed van zijn stichter De gemoedelijk* paus Johannes liep warm voor dit bloedfeest en heeli zelfs een litanie daarvoor opgesteld, welke, naar oni weten, het niet verder heeft gebraent dan het Vaticaan. Wat jammei is. D* dankbare herdenking, dat met de mens* heid een Nieuw Verbond is gesloten door het bloed van het eeuwig Woord kan tevens een stut zijn om bij het doorlopend bloedvergieten in de we reld nu in Vietnam, straks weer elder» een evenwichtige kijk te bewaren, geen neerslachtigheid en ook geen ongerijmd optimisma. Paus Jan stond in zulk een evenwicht Zijn hartelijke verering van het „Kostbaar Bloed" maakte zijn leven tot een bloed warme belevenis. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de weck van 23 t/m 29 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Zy, die het licht schuwen (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: 077 in operatie Bloody Mary (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00. en 9 15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: ontraden. Studio: Liefde van een blondje (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Gouden mannen (en één heel mooie vrouw), 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 cn 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Wat het daglicht niet verdragen kan (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Giste drie itdcktrn I mensen van de gemeenterelnigingsdienst het iyk van een man in de Nieuwe Ryn ter hoogte van de Waterateeg, waar ze op dat ogenblik werkzaamheden uit voerden. Onderzoek bracht aan het licht, dat het lichaam van de man reeds dagen- j lang in het water moet hebben gelegen. Het slachtoffer, de 38-jarlge S. Plera uit Leiderdorp, werd sinds half zes vo- rige week zaterdag vermist. Met r.yn brommer was hy die dag van huls ge gaan, waar hjj niet terugkeerde. In de Jan Voasensteeg werd wel de bromfiets teruggevonden, maar van de eigenaar ontbrak tot nu toe elk spoor. Tot men gisteren de tragische ontdekking deed. Vermoedeiyk Is de man door de duister nis misleid en te water geraakt. KORRELTJE KINDERZIEKENBEDEVAART VERTREKT 13 AUG Dank zy de medewerking van de eer waarde zusters van het St. Ellsabeth- ziekenhuis te Lelden en dokter W. v. d. Wind te Alphen aan den Ryn is de Ver eniging „Nederlands Comité Pro Ma ria" in de gelegenheid met 40 zieke- en gehandicapte kinderen in de leefijd van 7 t.ni. 14 jaar ter bedevaart te gaan. Deze klnderziekenbedevaart zal op 13 augustus a.s. vanuit Leiden vertrek ken. Onder de 40 kinderen zjjn er 19 uit Lelden en direkte omgeving. Wy menen, dat deze kinderen uw belangstelling en medeleven zullen hebben. USTUS UIT LEIDEN de Bollenstreek èn een vierdaagse bedevaart op 13, 14, 15, 16 augustus de Rijnstreek zullen deze klnder ziekenbedevaart vergezellen. Mocht u i van deze tochten willen deel- dan kunt u zich hiertoe vervoe gen in Leiden bfl de heer D. Devilee, Hogendorpstraat 70 of de heer Fr. Juffermans. Brahmsiaan 131: in Ze- ■enhoven bij de Diocesane voorzitter, de zeereerw. heer N. Velzeboer. Noord einde 28 of bij het secretariaat van de Vereniging. Drapeniersgaarde 102, 's-Gravenhage. Tot 1 agustus kunt u zich voor een van deze bedevaarten op- Rotterdam. mgr. M. geven, Het doel dat wij ons by deze kinder- ziekenbedevaart gesteld hebben is tweeledig door deze zieke- en gehan- - dicapte kinderen vier fijne dagen te be- De bisschop A. Jansen, schreef o.a. in zjjn brief t deze kinderen: „Het is al zo fijn om ee te kunnen gaan. Je ziet dere mensen en je komt in een heel an- zorgen, geven wij de ouders vier ....v, dere omgeving. Dat is al avontuurlijk I dagen. waarin zij hun kind eens niet en opwindendMaria heeft altijd behoeven te verzorgen. een bijzondere voorliefde voor kinderen, i ook voor jullie en het is daarom ook zo Mocht u met een financiële bydrage. fijn. dat jullie allemaal nu naar Beau- „hij te organiseren: bundelende kracht zijn". De heer Vink noemde het notuleren raing mogen gaan Dank zij de spontane hulp van vele die het zieke- en gehandicapte suggesties commissie had aangepast, bleek de commissie zich volledig met het voor stel te kunnen verenigen. Het voorstel ondervond evenmin kri tiek van de zijde van de financiële en juridische commissie uit de Verenigde vergadering. Tijdens het debat over de aangele genheid werd waardering geuit voor de gedegen en voortvarende onderdeel van de taak van de secretaris, vereniging in staat deze 40 kinderen De heer Straver kon nog steeds geen een gratis vierdaagse bedevaart naar „hoera" roepen over die 250.-. De Beauraing te geven. Hoewel het volle over ue zé eau vau iiei uuiavuu op- eNadatnhet College de stukken op een i «l5^rdi*ehk!Ïart oT A ..uc.uc ..Cl ..uii.»». aantal, in hoofdzaak redactionele pun-j d® de raadsvergaderingen slechts een klem k«nd graag willen v ten aan suggesties uit de boezem der dat deze onderdeel van de taak van de secretaris, vereniging in staat kaart zo laat kwam". "In het vervolg", aldus mevrouw Neu wahl, "is het voor u, meneer de voorzit ter, en voor de burgemeester: Mijne Heren. De vergaderingen zullen hierdoor wel enkele seconden korter worden". Drie generaties van haar familie had den al lussen Zoeterwoude en Leiden geswitclied. Persooniyk, alil. heeft zy die wij nog goed kunnen gebruiken, deze kinderziekenbedevaart willen steu nen. dan staat ons gironummer 137079 t.n.v. Nederlands Comité Pro Maria te 's-Gravenhage daarvoor open. J. TH. TROSSèL, sekretaris. Het college-voorstel, waarvan de waarop deze voor het hoogheemraad^ »»ü*o"der ]Üd hoofdinhoud hieronder afzonderlijk is schap zeer belangrijke aangelegenheid weergegeven, was in eerste instantie ter tafel om advies gezonden aan de commis sie waterkwaliteit, waarin naast ver tegenwoordigers van het hoogheem raadschap. representanten zitting heb ben uit de gemeentelijke sfeer en uit het bedrijfsleven. Voorlichting Bij de rondvraag vroeg de heer Van Leeuwen of er op korte termijn een oplossing is voor de noodslachtplaats. wist niet waar hij die op. dat Voor de gemeenten hebben in de commissie zitting mr. Van der Willi gen, burgemeester van Leiden, alsme de de heren Arts, Spek en drs. De Wit, wethouders van onderscheidenlijk Gou da, Haarlem en Amsterdam, terwijl het bedrijfsleven daarin vertegenwoordigd is door dr. Derksen, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Gouda en Omstreken, en mr. De Blécourt, secretaris van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken, terwijl de Rijnlandse Kamer van Koophandel gebracht. De voorstellen h' zelf, die impliceren, dat Rijnland naast ko' zijn bestaande taken ook die van ak- Intern tieve zuivering van afvalwater ter afscheid hand zal gaan nemen, vonden volle dige instemming, gezien de grote ur gentie van gecoördineerde afdoende maatregelen op dit terrein. Of de nieuwe heffingsverordening, zoals voorzien, per 1 januari 1967 in werking zal kunnen treden, zal er van afhangen of de vereiste goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland en Noord-Holland zal worden verkregen. Als waarnemend hoogheemraad werd aangewezen mr. A. J. O. baron v. Was- senaer v. Catwijck te 's-Gravenhage. De overige aan de orde gekomen punten waren van meer huishoudelijke en formele aard. ;ehad. Zij eindig- lossing vandaan moest halen mand'iets weet. houden aanbevolen". De heer jammer, dat Zoeterwoude zijn bedrag nog niet binnen is, hebben wij het vaste vertrouwen, dat dit er zal komen. Deze spontane hulp heeft ons bijzonder verrast. In het St. Eliabeth-zie- kenhuis heeft een bed aan bed-collecte al een bedrag van ƒ633. opgebracht,! waarvoor wij deze patiënten heel harte- lijk danken. Het zal een reis voor de kinderen moe ten worden, dié zij nooit zullen vergeten. De heenreis en thuisreis zal door het mooie Belgische landschap gaan. In- «.rlichting hVell Beauraing zuilen deklndmn hu» *lBtn rgaan n»ar Lelden aangepaste oefeningen hebben. Rektor X?™ Hft, 1 - oorn van het St. EUaabeth- 'n Xerxea-elfu VOORSCHOTEN vkoüpXerxe*. Morgenavond uur zal de traditionele voetbal- strijd gespeeld worden tussen Rouw koop en Xerxes om de wisselbeker, waar van de opbrengst van de entréegelden ge schonken wordt aan het Rotterdams Zeehospitium te Katwijk. dstryd zal gespeeld worden op het vergaderen het kende door de raadsleden gegeven bij het overgaan naar Lemen. i«hTik 1" bet Xerxes-elftal zullen verschll- voortgezet met een gezellig onderonsje. Wethouder Van Hofwegen: Leiden zelf P- M- O'athöom van het St. Eltaabeth- mlernat|onal|I mpt bekende De gemeentelijke zaken, samengevat heeft dit al gedaan". De heer Pet: „Ik Z'ekenhuis^ltal drae^kinderbectevaart meespelen, terwijl het Rouwkoop- elftal geformeerd is uit een selektie spelers van de zaterdag- en zon- agenda van 8 punten, werden van- had dit liever van Zoeterwoude te horen als aanmoezenier begeleiden. Op zelfsprekend gisteravond niet vergeten, gekregen". De kwestie van cfe woning- tweede dag zal de hulp-bisschop Alle voorstellen konden de goedkeuring zoekenden moet nog nader worden ge D der raad wegdragen, al werden hier daar wel wat op- en aanmerkingen ge plaatst. De raad wilde subsidie lenen aan avond-ulo-scholen te Leiden, "maar" zo zei de heer Vink, "de ver houdingen ten aanzien van andere vor- de stroken men van avondonderwijs worden door neer te zetten, zodat het verkeer er I ven. deze subsidie wel een beetje scheefge- niet meer langs kan. De voorzitter gaf Wilt u deze kinderbedevaart echter Geslaagd. Te Amsterdam is het trokken". Hij wilde de leerlingen advi- toe. dat de opzet ia. het verkeer te laten van dichtbij meemaken, dan I* daar ge- accountantsexamen van het NIVA ult- seren. een studietoelage bfl de gemeente i peaseren. maar er is geen parkeerver- legenheid voor*. gereikt, na san met gunstig gevolg af- aan te vragen. Het studiegeld kan vol-bod. De politie zal om advies worden ge- Een driedaagse bedevaart op 13. 14. gelegd alotexamen. aan de heer R. gens hem best wat opgetrokken worden. vraagd. De heer Straver had verder IS augustus voor de dlstrlkten Leiden Meyer te Voorschoten. ...cn. mgr. J. B. Musty, naar Beauraing jgeld, aldus de voorzitter. komen om het pontificaal lof te cele- dagar el ns" De lieer Straver Informeerde of clë j breren en aan de kinderen de zieken- j De wedstrijd zal gefloten worden door uitwijkhavens in de Zuidbuurt gemaakt zegen te geven. Natuurlijk zal het j de scheidsrechter P. Roomer, die be- m het verkeer te laten passeren I onze taak ook zyn de kinderen in die kendheid geniet door z'n vele Interna- r te parkeren. Vissers gebruiken dagen bezig te houden, hiervoor heb- tionale wedstrijden. I it leidsters zich spontaan opgege- De entréeprys is gesteld op 1. MARKTBERICHTEN KJJXSBURG. 29 juni. Bloemen Am. Anjers: Harvest Moon 20-24: Tangerine 20-23; Princess Ann 18-22; Dusty 17-22; Sim rose 16-21; Sim rood 14-22. Bran- daris 16-20: Max Arthur 15-20; Sim wit 14-20; Shocking Pink 14-18; Gerbera 24- 34; Gladiolen: Red Signal 27-30; Mem Day 25-29; Live Flame 24-28; Sneeuw- Prinses 23-26. alles per stuk. Lelie 18-24 per kelk. Pyrimldale 1400-1900; Seabiosa 920-1030; W. Suprem 780-1020; Esteread 510-620; Korenbloemen 230-320: Mimi 230-310; Colvillel: Amanda 1300-1700; Numph 1100-1400; The Bride 980-1400; Charm. 100-1300; Alba 920-1170 per 100 Troschrysanten: Lyono 230-320; Acillla 120-140; Engelse Iris 160-205; Orion 110- 135; Fresia's 95-135; Segetum 80-95: Goudsbloemen 65-75; Anemonen 23-34 R.A.VEEN, 29 Juni. Bloemen Am. Anjers Sim Rose 10-19; Sim Rood 11-18; Sim Wit 14-20: Arthur Sim 15-16: Prin ces Ann 13-17: Scania 17-20; Shocking Pink 16; Lelies: Rubrum 75-1.26: Ger bera 27; Vlolieren 11-17. Rozen Sonora 18-23; Super Star 24-28; Carol en Gar- nette 8-14: Zorina 14-21; Coral Princes 20-21; Baccara 36-44; Carla 27-31; Tra dition 22-25 p.St.; Snljgroen 11-60; Iris- sen 65-1.80; Ornithogalum 60-1.28; Ane monen 24-36; Freesla's 45-58; Wirrals Supreme 50-85; Sidalcia 40-41; Brodea 35-49; Lathyrus 38-50; Spirea 42-98: Al- stromeria 64-1.12: Phlox 71-95, Gouds bloemen 25-29; Dahlia's 85-1.30; Gla diolen 1.45; Colvilleis Amanda 1.00-1.65; Nymph 1.30-1.35; Spitfire 60-88 The Bride 80-88; Robinettc 80-1.10; Orange Queen 80-1.15 per bos Groente Aardbeien 30-48 per 2*3 ons doos: snijbonen 150.00—180.00; idem stek 50.00-110.00: dubb. stambonen 180 185.0: peulen 110.00-310.00: capucijners 60.00-105.00; blauwschokkers 130.00 tuinbonen 36.00. bloemkool 24.00-42.00, komkommers 12.00-15.00; kropsla 4.00- 10.000; bospeen 20.00-52.00; svaspeen 24.0; selderij 7.50 per 100. LEID8GHENDAM, 29 juni. Eieren. Aangevoerd waren 81500 kipeieren. De prijzen waren voor: 2800 eieren no. 0 15.40—16.20. 9500 eieren no. 1 12.85 14.10. 24700 eieren no. 2 11.55 12.35. 19200 eieren no. 3 10.50 11.25. 15400 eieren no. 4. 8.90—9.40. 5500 eieren no. 5 7.75—8.40. 3200 eieren n<. 6 6.55- 7.40, 1000 kneus I 6.00—6.65 200 kneus II 8.50. 160 eende-eieren 12.35 12.80. TER AAR, 29 juni. Groenten Kassnyboncn 1.35—1.85; idem stek 55 —1.05; peulen 2.052.85; idem zwaar 3380; doppers 851.40; tuinbonen 3245; capdoppers 1.25; blauwschok ker* 1.201 45. stambonen 1.802.20; capucijners 1 05; andijvie 3342; pos telein 41—42; spitskool 1219; spi nazie 1956; komkommers, krom 15; idem stek 13; rabarber 2933 nieuwe aardappelen 55; waspeen 3851, alles per kilo. Sla 1021; bloemkool A 88 1.01; idem B 6081; idem C 3255; idem stek 1828, alles per stuk. Bos peen 4156; idem stek 2332; selderij 45; bosk roten 2228; peterselie 2. alles per bosje. Tomaten A 6.00; idem B 6.40; idem C 5.10 per bakje van zes kilo. Aardbeien 33 per doosje. Komkommers, export 1318 p. stuk.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3