Ideale vakantie- pyama Huidige componist en zijn publiek MAX REGER in Holland Festival Een pleidooi voor de snobs Sterke abstractie in Van Manens ballet JONGE ASSISTENTEN TELEFOONTJES 9.50 bunkemöller lew's TROUWl AUTO'S een mannelijke administratieve kracht PAGINA 10 DE LEXDSE COURANT DINSDAG 28 JUNI 1966 De stem van Max Reger lijkt momen teelvijftig jaar na zijn overlijden, die eens roepende in de woestijn: in Neder land althans. In West-Duitslatid is dit anders. Daar heeft men, te München, in een speciale cyclus niet minder dan vijf tien aan hem gewijde concerten georga niseerd, zéér gevarieerd wat de pro gramma's betreft, zodat men een goede kijk krijgt op het wezen van zijn veel zijdige en gecompliceerde persoonlijk heid. In dezelfde stad vraagt, in een reeks feestconcerten, door middel van een speciale uitvoering, de Phüharmo- niker aldaar, onder leiding van Fritz Rieger, de aandacht voor een gedeelte van zijn orkestraal oeuvre: Rudolf Serkin speelt er het pianoconcert in Reger op het orgel: men kan hem mader leren kennen tijdens de Inter nationale Orgeltage te Göttingen en Neurenberg En tenslotte wordt in de Sommerlichê Musiktage Hitzacker de planocomponist naar voren geschoven... te midden van een gezelschap, uit Mo zart, Telemann en Necchl bestaande...! Ten onzent zou men de Duitse meester zonder de propagandist Cor Backers vergeten zijn. Eén van de ochtend recitals tijdens het Holland Festival 1966 in de Scheveningse Kurzaal benutte hij voor een speciaal Regerconcert op zon dag 3 juli te geven. Het accent wordt hier op de liederen gelegd, te zingen door de zéér getalenteerde Brabantse alt-mezzo Elisabeth Cooymans, die o.m. optrad ln Honeggers „Le Roi David" (onder leiding van Hein Jordans) en in Gounods „Roméo et Juliette" (onder leiding van Jean Fournet). Organisator Cor Backers heeft ge tracht door een chronologische groepe ring het vocale oeuvre, ten onzent niet meer dan oppervlakkig bekend, tot de hoorder te brengen: de jongere Reger, beïnvloed door Brahms, Schumann, Schubert, Robert Franz; de meer rijpe in de liederenreeksen op. 31 tot 51, meer persoonlijk van karakter, die men „pianomuziek met zang" zou kunnen noemen; de schepper van de symfonische liedstijl, waarin „stem en begeleiding tot een ondeelbare organische eenheid zijn versmolten". En tot slot die liederen, waarin de meester, ons inziens althans het hoogtepunt bereikt, want hier komt hij, de chromatisch gekwelde, tot een eenvoud, tot een puurheid van expressie, die Franz 8chubert lijkt te Tussen deze liederen in speelt Cor Backer met Jan Schmltz een aantal piano-quatre-mains: de twee fragmen ten uit de Pièces Plttoresques (op. 34) zijn, wegens de daarin optredende zéér modern aandoende poly-metrische ele menten, wellicht het interessantst. „Vervloekt zijn The Beatles" TOKIO (U.P.I.). In verschillende woonwijken van Tokio zijn telefoonpalen beplakt met opschriften waarop de Beatles, die vandaag ln Tokio worden verwacht, worden vervloekt. Mitsjio Asanoema, die de aanplakbil jetten heeft laten plaatsen en tot een rechtse beweging behoort, zet, dat hij de opwinding die er allerwege heerst over de aankomst van de Britse beat- groep „een nationale schande" vond. „Het zijn toch maar buitenlandse zan gers", aldus de aanplakbiljetten, „laat de Japanners zich bezinnen". (Van onze muziekredacteur) We *Un u nog een beschouwing schuldig. Een beschouwing over het Internationaal Congres voor Muziek, de afgelopen week in De Doelen te Rotterdam gehouden. ..De huidige componist en zijn publiek" was het gespreksthema, waarover tientallen mensen uit de oude en nieuwe wereld tot ln het oneindige hebben gesproken. Met het publiek Is men begonnen: „gespecialiseerd" publiek voor de eigentijdse muziek, „gewoon" publiek. pubUek als massa, jong publiek; dat vergde één dag. Waarna men voortging de verschillende technische communicatiemedia onder de loep te nemen: grammofoonplaten, radio, elektronica, visuele media. Derde dag: hoe informeert men het publiek: de rol van de kritiek kwam daarbij aan de orde. Slotsessie: heeft de componist het publiek, heeft het publiek de componist nodig? Antwoord was. u kunt er om lachen of niet, bevestigend Nieuwsgierig als we nu eenmaal zijn, hebben we een gedeelte van dit door de UNESCO georganiseerde congres bijge woond. Een gedeelte: ons ontbrak de tijd om het helemaal uit te zitten... ge lukkig zijn we geneigd te zeggen. Want onze ondruk was, dat men de neiging had vele open deuren in te trappen, zulks met een in het algemeen buitenge wone zelfgenoegzaamheid. Sprak er 'n Nederlander, dan kon men er zeker van zijn, dat de toestanden ten onzent als zéér rooskleurig werden geschetst: dat gold voor de representanten van alle landen. Internationaal Congres door na tionalisme beheerst. Of om het eenvou diger te zeggen: preken voor eigen pa rochie. Wat ons ook zo trof, dat was het op gewichtige wijze lanceren van zaken, die eigenlijk ledereen al wist. Dat deed je zo denken aan een enquête, ralson van anderhalve ton gehouden, die aan 't licht bracht, dat de hedendaagse jeugd sterk geporteerd is voor jazz en Johann Sebastian Bach. Ongetwijfeld juist, doch de eerste de beste platenwinkelier had dit kunnen zeggen, honderdenvijftig dui zend gulden waren hiervoor niet nodig geweest...! Waarmee we eigenlijk willen bewe ren, dat de waarde van dit congres ker niet gelegen heeft in de inleidingen en de daaruit voortvloeiende (dikwijls) moeizame conclusies. Waar dan in? Ons inziens in de ontmoeting van de mensen in totaal 307 na afloop van de besprekingen en vooral niet te ver geten in het contact van belanghebben den in en belangstellenden voor 's we relds grootste en wellicht best klinkende concertzaal, de Royal Festival Hall van Londen, het Lincoln Center van New- York, het Haus der Philharmonlker Berlijn overtreffend. Van één beschouwing hebben we paald genoten, vastgelegd in een port van de Association Européenne des Directeurs de Bureaux de Concerts et Spectacles: zakenmensen dus. Daarin trof ons een pleidooi voor de snob. De snob „Iemand, die voor kunstzinnig en beschaafd wil doorgaan door veel be- I langstelling te veinzen voor kunst i snob is «en poen in het Ziehier de (ietwat wijdlopige) defini tie van onze goeie, trouwe Koenen, die er zeker niet om liegt. Te Rotterdam werd echter de snob „de eer der altaren" waardig gekeurd, luister maar: „Het is ourieus: het snobisme wordt bijzonder krachtig en vruchtbaar, waar de adel niet meer aanwezig is. Dictator van modes, peter van bliksemsnelle en korte carrières, katalysator van publie ke reacties, moet men het snobisme niet alleen beschouwen als een slafélij- ke nabootsing van wat mensen „goed" doen, maar als een der motoren van on- cultuur. Een manco in het natuurlij ke karakteriseert het snobisme onge twijfeld. Maar de zoon van Molières „Bourgeois Gentilhomme", de eerste grote snob, behoefde in de staat waarin zijn vader hem had moeten brengen, de natuur niet noodzakelijkerwijs te mis sen. Zeldzaam zijn degenen, die niet naar een hogere maatschappelijke sta tus streven en deze ambitie, in zich zelf voor afkeurende kritiek vatbaar, is daarom nog niet minder rijk aan pogin gen, die dikwijls beloond worden, aan verbeelding, aan belangstelling voor al les wat nieuw is en per slot van reke ning gunstig voor het concertbezoek, waar de heilige, schrikwekkende mon sters van het twaalftonenstélsél wor den vertoond". Deze karakteristiek, ze doet ons den ken, aan de opmerking van Peter Schat, door de Volkskrant geïnterviewd naar aanleiding van zijn échec in „La- ,Jk ben niet tegen snobs, hoor. Een snob met temperament. Dat wordt best een kenner op den duur". Plezierig stoeien bij Danstheater f. Ook voor het Ned. Dans- JI p theater is nu het Holland Festival begonnen. Elk feest InK noopt tot bezinning. Daar- I Jr om vragen Dansthea- H fj. ter waarheen? Dit ensem- I w ble maakte zich eertijds terecht los van het toen- ■■T malige Ned. Ballet om frank én vrij te kunnen bewijzen, dat ballet theaterkunst is en geen koestering van studiocomplexen of podiumnarcisme op een te smalle tech nische basis. Men mikte op overdracht van frisse, vrolijke dansbeelden, schoon heid en scherts, ballet blanc en ballet nolr, al dan niet symfonisch geschraagd- Geen psychologisch raadselwerk meer. maar begrijpelijke, diverterende podium kunst, appellerend aan de zin voor humor of schoonheid, apollinisch dan wel diony- slsch, soms als ritmische zweepslagen maar zo min mogelijk wroetend in ab stracties. En wat is daar van over? Behalve de choreografieën van direc- teur-général Harkarvy is van de Neder landers eigenlijk alleen nog Job Sanders de man die en gisteren bleek dat in de volle Kon. Schouwburg weer overduide lijk de handen niet plichtmatig op el kaar brengt, maar die spontane acties van publieke tevredenheid ontketent. Dat deed hij met zijn kiekeboe, dat Screen play heet; helemaal geen sterk ballet, maar een plezierig stoeien met mobiele decors en lenige lichamen, iets te weinig gecoördineerd van beweging, maar jazzy genoeg om een ruime voldoende te halen. En de creatieve inbreng van de mimisch kostelijk diverterende dansers en danse ressen geeft deze choreografie nog vor mende waarde ook. Hans van Manens „Metaforen", dat zo trefzeker en decora tief met spiegeleffecten begint, houdt bij het losser worden van de structuur de spanning niet vol. Vergelijkbaar met „Des sins pour les six" van Taras, dat even wel in dit genre volmaakt is Met de wereld première „Point of no return" verwijdert Van Manen zich nog verder van het wezen van de theaterkunst. Hij abstraheert zo sterk, dat alleen zijn jeugdige vindingrijkheid hem ervoor be hoedt, dat het een maniertje wordt. Je hoorde de zaal denken: „Wat betekent dat nu allemaal?" Goed, dansen was vol op te zien: door Marian Sarstadt en Ge rard Lemaitre, en ook door al die spin nige wriemelwezens om hen heen. van welke dp mannen door Nicolaas Wijnberg in op-art waren gekleed. Angsten, onvol komenheid van de intermenselijke relatie: dat weten we nu langzamerhand wel, maar op die prachtige muziek van Willem Pij pers „Zes Adagio's" waren lyrischer dans- zettingen denkbaar. En of men nu zo inge nomen was met de klanken die de ruis en sinusgeneratoren voortbrachten? Da hilariteit was meermalen overduidelijk, evenals in Tetleys langademige „Pierrot lunaire". De happy (very) few zal aan die hallucinerende happenings wel zijn plezier beleven, maar ballet is niet meer zoals oudtijds en kunst van en voor konin gen, maar voor iedereen. Jaap Fliers Pier rot misstond geenszins op het podium van de Kon. Schouwburg, waar enkele etmalen tevoren Marcel Marceau van zijn clownes ke weemoed getuigde: Eleana Melita ver tolkte Schönbergs Sprechmelodie bijzonder knap, maar toch.D-y Zomercompetitie K.N.Z.B. DEN HAAG Voor de zomercompe titie van de KNZB werd gisteren de vol gende wedstrijd gespeeld: lste klasse B heren: ESCA—Het IJ 2—5. NYtONS ondje uit., daar horen Danlon passend bij het modebeeld v. j. U herkent Danlons dlrt in de elegante vrouw op de irpakking, vanat I 2.25 WERN INK'S BETON EN AANNEMING MAATSCHAPPIJ N.V. Hoge Morsweg 148 Leiden Op onze administratie hebben wij plaats met Mulo-opleiding. Prettige werkkring, goede salariëring. Sollicitaties te richten aan afdeling Personeelszaken. Schriftelijk of mondeling na telefonische afspraak 01710£5444 toestel 15. Kleine GERUBRICEERDE advertenties per plaatsing 2.- voor de eerste 30 woor den ieder woord niet Contant betalen niet vereist ELK WOORD MEER: Worden dagelijks geplaatst 10 CENT 2 Opel Caravan, bouwjaar 1959. Kleur lichtgroen met wit dak. banden als nieuw, motor zeer goed. Ook gene gen luxe wagen in te ruilen. Tevens z.g. als nieuw Solex rijwiel. Otto Nieuwe Rijn 60 9-4562 2 Radio- en televisieonder delen, snoeren en stekers bulzen en condensatoren weerstanden en potentio meters. Technische Dienst Jgtvoet-Gangetje. Hoogland sekerkgracht 8. Leiden. TE KOOP aangeboden PERSONEEL aangeboden Wegens uitbreiding hebben wij plaats voor NET MEISJE voor de verkoop en demonstratie van onze apparatenliefst niet beneden 18 jaar. ACTIEF MEISJE Technisch Bureau VAN CLEEF Bptermarkt 25 Leiden Telefoon 22669 1 2 Er biedt zich aan een huishoudster, circa 60 jaar. voor r.-k. buitenpastorie, daar waar liefst hulp aanwezig is en liefderijk met elkaar om te kunnen gaan. Br. onder nr. 222. 7-8882 2 Gevraagd nette bediende met rijbewijs. 1 leerling ver koopster. Levensmiddelen- bedrijf J. Bavelaar, Hooi gracht 88, Leiden. Tel. 25462. 1-4571 De kastenspecialist. 80 modellen hebben wij in voor raad en worden ook op maat geleverd. Houthandel „De Burcht". C. J. v. d. Geest. Hooglandse Kerkgracht 49 hoek Nieuwstraat 01710-33078 Maandags gesloten. 2-135 2 Boekbinderij P. M. Jansen Witte Siiigel 13A Leiden vraagt wegens uitbreiding machinepark boekbinder Aanmelden dagelijks van 9—5 uur. tel. 01710 - 21745 PERSONEEL gevraagd 2 Gevraagd: een handige jongedame voor filmmontage. Uitstekende beloning. Neder- landsch Drukkerij Bedrijf N.V., Oosterkerkstraat 11. Lelden. Telefoon (01710) 2 50 45. 1-8879 TE HUUR gevraagd 2 Student zoekt kamer Leiden. Raaijmakers. Hoef bladlaan 68. Den Haag. Tel. 39 68 63. 4-4565 2 AKAL-benzine. Meer kuo meters op minder liters ARAL-benzinestation Hoge Rijndijk 90. 2-26 2 Op reis met ARAL autokaarten. Pracht sortering ARAL-benzinestation. Hogp Rijndijk 90. 2-27 Wandklokken, schoor- steenklokken, de mooiste modellen. Reiswekkers, de gehele Mauthecollectie. Koe koeksklokken. ook met mu ziek en dansende figuren. Uurwerkkliniek Oorthuis. Leiden's beste speciaalzaak. Alléén Lage Rijndijk 8. 2-4564 2 Wij vragen een leerling- banketbakker 15 a 16 jaar Pers. aanmelden N.V. Hema Leiden. 1-29 TE HUUR aangeboden 2 N.V. Confectiefabriek Gebr. De Weerd. V. d. Werff- straat 7a. Leiden. Tel. 30390 heeft op haar japonnen- ateliers plaats voor: ervaren en aank. modinettes. Per soonlijke sollicitatie tot 's avonds 6.30 uur. 1-35 2 Te huur grote kamer met gebr. van keuken en douche, 'op de Rijnsburgerweg. Br. onder nr. 8-4563. 2 Te huur aangeboden per 1 oktober voor heer (geen stud.) gem. zit-slaapk. met balcon, oliestook aanw. Omg. station.. Br. onder nr. 8-4574 bur van dit blad. 2 'n Herenborloge? Super plat chroom of doublé ancre- uurwerk ƒ75.-; gouden hor loges. ancreuurwerk 89.- met datumaanwijzing ƒ98.75. Ruime keuze vierkante hor loges. Prettige bediening. 100 service. Uurwerkkliniek Gorthuis, alléén Lage Rijn dijk 8. 2-4564 Hotel Hollander, Noord - wijk aan Zee, tel. 01719 3441, vraagt een leerling-ser veerster of leerling-kelner en vrouw voor kamerwerk van 's morgens 9 tot 12 uur. 1-8886 AUTO'S 2 Aangeboden Puch m klein defect motorisch. Surinamestraat 54, Leiden van 1ste klas fabrikaat, aparte vormgeving en houtsoorten Magnifieke bekledingen Elke prijsklasse Vakmanschap Voorlichting Deze mooie zomer-pyama van gebloemd reliëf katoen hoeft u niet te strijken, echt gemakke lijk dus voor uw vakantie. Model met mouwtje en lange pantalon, in de maten 42 t/m 48. Rose of bleu. Aflrde brlr&*aZto Óescft/A&erar Garage de Groot DE CENTRALE WERKPLAATS PTT vraagt: Leeftijd 17-26 jaar. Diploma MULO vereist. Het salaris bedraagt als volgt: 17 jaar bruto per maand f 289,— 18 jaar bruto per maand f 316,— 19 jaar bruto per maand f 347,— 20 jaar bruto per maand f 385,-. Na het afleggen van een vakexamen en 1 jaar dienst, kan reeds op 20-jarige leeftijd de rang van employé 2e klasse worden bereikt. Het salaris bedraagt dan: 20 jaar bruto per maand f 485,— 21 jaar bruto per maand f 541,—. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het hoofd van de Centrale Werkplaats PTT, Blnckhorstlaan 36 te 's-Gravenhage. 2 Nog nooit gekampeerd! Laat u zich dan eerst vrij blijvend voorlichten door één onzer '-am^eerexperts! Wij geven ook Inlichtingen over campings in Frankrijk. Spanje. ego-Slavië. Natuur iijk weer bij kampeerparadijs Van Delft. Steenstraat 45 2 Tieners! W'fl zjjn en ven de specialist op het gebied van tienerkledlng en hebben de complete collecties van Wrangier-, Lee-, Levi Strausspijkerbroeken e: Jacks. Natuurlijk weer bi.1 Sporthuis Van Delft Steen straat 45. 2-! 2 Kampeerders, kampeer ders. kampeerders, kampeer ders, kampeerders, kampeer ders, kampeerders kopen na tuurlijk hun kampeeruitrus ting bij kampeerparadijs Van Delft. Steenstraat 45. Par keemilmte aanwezig. 2-1 2 Slnger-koelkastcn v.a. ƒ298.-. Singer Mij. N.V.. Breestraat 21. Leiden. Tel. 30568. na zes uur 01761-5097 Haarlemmerstraat 73. tel. 22109. 2-48 2 Singer zigzag naaimachi nes v.a. 345.—. Overjarige elektr. naaimachines vanaf 155.Gebr. handnaai machine v.a. 45.-. Vol ledige Singergarantie al deze machines biedt alleen de Singer Mij. N V Breestraat 21. Lelden. Tel 01710-30568. na 6 uur 01761 5097. Haarlemmerstraat 73, tel. 22109 2-47 2 Te koop Cinderella lin nen uitzet. Lagostina keuken uitzet cassette. Brieven 136 bur. v. d.' blad. 2-136 2 Inruil T.V.'s vanaf 100. ruime keus ln groot- e: kleinbeeld. Ook onderdelen en accessoires. Technische Dienst - Llgtvoet- Gangetje. Hooglandsckerkgr. 8. Lelden 2-30 2 BU boekbinderij P. M. Jansen. Witte Singel 13A te Lelden kunnen leerlingen ge plaatst worden, om tot boek binder te worden opgeleid. Leeftijd 14—16 jaar. Beloning volgens C.A.O., 3% week va kantie. 3 weken vakantie toeslag. Aanmelden dag*,,ii,-r 2 Gebruikte T.V.'s, groot- kleinbeeld. vanaf 100 Antenne en Installatie materiaal, onderdelen en ac ^essoires. Technische Dienst jigtvoet-Gangetje. Hoogland sekerkgracht 8. Lelden. 2-30 TE KOOP gevraagd 'i' Gevraagd stukje gr< aan viswater om caravan op te zetten. Viljoenstraat 53. Den Haag. 3-8881 2" Woensdag Markt. Grote badlakens 2.98, twee stuks vijf gulden. Leuke dames paraplu's 9.98 nu 5.98: zwarte automatische herenparaplus 19.50 nu 12.50. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. JAPIE 2 Antieke meubels gevraagd tegen de allerhoogste waar de, mahoniebanken, stoelen, tafels, koper, schilderstuk ken. kristal, ook beschadigde komen ln aanmerking van opgravingen. Brieven onder no 5-4501 bur v d. blad. 32" Occasion bandrecordei grammofoons, radio's en tele visietoestellen. Regelmatit WONINfilR ITT heel goede apparaten voor 1 "Ui^lIi^UKUlL radig. Technische Dienst Ligtvoet-Gangetje. Hoofe- landsekerkgracht 8. Leiden 2 Polygas. Gaat n kam peren, wij hebben voor u gasflessen, kooktoestellen tegen concurrerende prijzen Van Haasteren, Stadhouders laan 2. 2-39 2" WonlngrolL Aangeboden, heel huis. omgeving Prof.- wijk, ruilen voor 4- of 5- kamerflat in Zuid-West. Brie ven onder no 6-4566 bur. v. d. blad. LESSEN 2 Solex OTO de Luxe 160. Solex de Luxe 110.-, beiden in pr. st. Dahliastraat IA, Leiden. 2-4570 2 Te koop versterker 35 Watt: basbox 60 Watt; bas gitaar. Te bevragen. Hof- laan 104. Na 6.30 uur. 2-4567 2* Rijwielen te koop 2 da mes sport. 1 heren sport, l heren en geen sport, hoog model. 1 Solex ƒ50.- Te bevr. v. Leeuwen. Javastraat 58A (Kooi), Leiden. 2-4572 2 Zig zag naaimachines 295.-; knoopsgaten maken, afwerken, borduren. In één woord geweldig. Een machine voor uw leven. Gratis les. Bel op of schrijf demonstratie aan huis. H. Bennlng, Prins Frederikstraat 3. Leiden. Tel. 22578. 2-4573 <2 zaff naaimachine nu 235.-. Demonstratiemodel was 345.-. Profiteer hiervan Knoopsgaten maken, afwer ken. 3 jaar garantie gratis les. Bel op of schrijf demon stratie aan huis. H. Bennlng. Prins Frederikstraat 3. Lei den. Tel. 22578. 2-4573 2 Singer automatische zig zag naaimachine 150.- onder nieuwprijs. Kompleet elek. Volle garantie. Gratis les. Bel op of s chrijf demonstratie aan huis. H. Benning, Prins Frederikstraat 3. Leiden. Tel 22578. 2-4573 2 Te koop aangeb. brom fiets. merk Bianchi. Prijs 200 en jaar verzekering Te bevragen bij H. v. Goozen Noordeinde 22, Hoogmade. 2-8884 2 Van particulier te koop een Heinkel scooter tegen elk aannemelijk bod. Te bevragen 's avonds na 7 uur Nico Hoogeboom. Europaplant soen 14. Hoogmade. 2-8885 2 Aangeboden naaimachine in salonkast als nieuw 70. elektrische naaimachine in koffer, als nieuw ƒ110.-; handnaaimachines ƒ25.-. 45 -, 65.-. Verkoop onder garantie. Herenstraat 23, Leiden. Tel. 32027. 2-8880 2 Aangeboden in Monster 10 minuten van zee. nieuw bouw eengezinswoning. 4 ka mers, douche, vliering, voor- achtertuin. Huur 80 per maand. Gevraagd soortge lijke woning Leiden of om geving. Inl. Mulder. Lombok straat 14, Leiden. 2-8883 2 T.v.-nieuws. Van ƒ200.- tot 600.- is uw oude t.v. waard bij aankoop van een nieuwe. Alle merken t.v- toestellen 59 en 65 cm beeld 1966. Philipstoestellen vanaf 775.-. Tel. 33677 - 23296. Lelden. Wegens vakantie van 1-18 juli gesloten. 2-8888 2 Meubelen vindt U bij v. 4 Horst te kust en te keur Ook vla toonkamer. Woning inrichting v. d. Horst, Vjjf Meiplein 34. tel. 22705, Lelden 5-43 2 Autorjjles nemen? Als u zich nog deze week opgeeft, betaalt u maar ƒ7.00 voor een vol uur. Autorijschool 2 10 volle uren autorjjles voor 47.50. Losse lessen vooi 6.50. Fonkelnieuwe V.W.'t Gediplomeerde Bondsauto- rijschool „De Centrale" Corellistraat 50. Leiden. Tel 22287. Ook Katwijk aan Zee Rijnmond 103. tel. 3765. Sas- senheim. Hoofdstraat 171. tel. 7246 Alphen aan den Rijn. Raadhuisstraat 267, tel. 3746. Noord wijk Binnen, Doe- zastraat 22, tel. 3791. 12-23 2 Te koop Morris Cooper Model. Rood m. zwart dak. Sportuitlaat Zeer aan trekkelijk. 4000 km gelopen. Bouwj. 1963. Vraagprijs 3250 gulden. Haarlemmerstr. tel. 26413. 9-4569 DIVERSEN 2 Nog enige duurdere wai machines en centrifuges met schoonheidsfoutjes, dubbel wandig. volle garantie. Was machines vanaf 155.- ƒ210.-; ƒ310.-. De nieuwste Twinset Combi's vanaf 490. enz. Volautomatische trom melwasmachines 735.- Firma DUSOSWA, Turf markt 1-3. Leiden, tel. 24409 2 Wij geven nog steeds ƒ25.- voor Uw oude stof zuiger bij aankoop van een nieuwe stofzuiger. Vloerwrij- vers met 3 borstels 195 Firma DUSOSWA. Turf markt 1-3, Leiden, tel. 24409 5-138 2 Woensdag Markt. Char- meuse damesonderjurken, ronde hals tot 54. Nu alle maten 4.98 Wollen gebreide damesvesten 19.98 nu 12.98. Meisjeszwempakjes, alle maten 3.98. Nieuwe Rijn over Kleine Burcht. JAPIE. 5-8877 Woensdag Markt. Nog keer ons bekende super- wit ribherensportgoed 1. Elk tweede stuk 99. Zeer grote badlakens, klein schoonheids foutje 10.98 nu 6.98. Nieuwi Rijn over Kleine Burcht JAPIE 5-8877 2 Goed spelende radio 45.- Boekenkast 19.-: Baby commode; Hang- en legkas ten; Bergmeubels; Eethoe- ken; Bankstellen; Tafels; Stoelen; Rijwielen; Kapok- bedstellenKloostertafels; Vloerkleden; Dekens; Ledi kanten; Stapelbedden; Auto peds; enz. Alles spotgoed koop. NIEUWENBURG, Hooigracht 55 (Gesoten huis) 5-4568 „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver juwelen. Grote keuze ln verlovingsringen gouden, zilveren en verzilverde arti kelen. Het adres voor alle reparatie- en uurwerken. Steenstraat 16, telef.: 26854 6-33 2 Vermager zonder moeite met GRACIAL, 50 dragees ƒ2,25. Bij apoth. en drogist 5-38 2 Kampeerders bezoekt da gelijks van 9--6 uur onze camping-show! En bij ons koopt u altijd beter en voor deliger. Natuurlijk weer bi.1 kampeerparadijs Van Delft. Steenstraat 45. Onze zaak is 60 meter diep. 5-4 2 Kampeerders, verhuur zonder wrg. nieuwe dubbel- dakstenten. kookapparaten Kampeerparadens Van Delft, Steenstraat 45 Bondstenten- verhuur A.N.W.B. 5-6 2 Tieners, tieners, tieners, tieners, tieners, tieners, tieners. tieners, tieners, tieners kopen natuurlijk hun tienerkledlng bij de tiener specialist Van Delft, Steen straat 45. 5-7 2 Markiezen rolschermen alum. Jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Prima afwerking. Vraagt inlichtin gen en »js bij het verkoop kantoor van Melcher's mar- kiezenfabriek C. E. Jedeloo. Oegstgeest. Juffermansstr. 35. telef 01710 - 53105 5-37 2 Reklame op automobielen, borden, showcards; stand- bouw. verzorgd door ervaren vakmensen. Van Hoorn's „Reclame Service", Bilder- dijkstraat 18. Sliksteeg 2, Leiden. Tel. 01710 - 20145. 5-53 2 Bezoek Wasantomatlek .De Eendracht" Zoeterwoudse Singel 14b. Ingang door de poort. Uw was (6 kg) schoon en droog binnen 1 uur. Er is een stoommangel aanwezig om uw was kastklaar te maken. 5-34 2 Gordijnen chcmlsch-rel- nigen ln 30 min. Door aparte behandeling een prima kwa liteit en veel voordeliger. Ook halen en bezorgen in één dag. Keune's super Dry-cleaning Lage Rijndijk 76. Leiden. Tel. 20396. 5-51 2 Gebroken ruiten, glas-in- lood-reparaties worden door mij met spoed hersteld. Glas- reparatiebedrijf D. Galjaard, De Sitterlaan 76 tel 32916. 5-31 2 RÜbewüs verlengen? 6 a i weken voor Uw rijbewijs verloopt krijgt U bericht van de Leidse Rijbewijzen Cen trale (A J Bierman), Oude Rijn 54, Tel. 32310. 5-32 2 Geen order te groot geen order te klein bij C. L. Mulder moet U zijn. Exclu sieve bloemwerken voor re cepties. bruiloften, verloving, verjaardag Bloemenmagazijn C L. Mulder. Haarlemmer weg 21 te Leiden Tel. 20550. 5-41 2 Jabo! Jabo! Jabo! kun nen we voordelig voor u leg gen ln banen en kamerbreed te. Vraag vrijblijvend prijs en kleurvoorlichting. Het aangewezen adres voor uw woning P v d Horst. Vijf Meiplein 34, tel. 22705. 5-42 2 Tuinbanken, Tuinstoelen. Tuintafels. Grasmachines, Bloem-, gras- en tuinzaden, spaden, graven, schoppen, harken, schoffels en alles voor uw tuin bij: Hartwijk. Nieuwe Beestenmarkt 5-11. Leiden. 5-46 2 Chemisch reinigen per kg 4 kg ƒ7.-. 2 kg ƒ4.-. U kunt er op wachten Halen bij ten minste 4 kg in Leiden e.o. met ƒ.1.- verhoging J. A. Keune. Lage Rijndijk 76. Leiden, tel. 20396 (01710). 2 Kamperen. \V(j vullen nw gasflessen. Tevens nieuwe flessen, kooktoestellen. ver warmingsapparatuur. Van Haasteren, Stadhouderslaan 2 Lelden. 5-39

Leidse Courant | 1966 | | pagina 10