STOP'NIUGER INUWTANK! NEDERLANDER ROOKTE IN 1965 MEER DAN OOIT .EXTRA ONDERZOEK SCHULD OMTRENT ONREINE INFUSIEVLOEISTOF Geen fouten in fabricage, maar falen van de mens Kleine meerderheid kardinalen voor de pil Minderwaardige volkstaalmuziek overstroomt thans de kerken Van het Reve katholiek gedoopt MAANDAG 27 JUNI 1966 DE LEIDSE COURANT EINDHOVEN (ANP) De geneesheer-directeur, dr. RL C. de Haan te Veldhoven, van het Elndhovense diaconessen- ziekenhuis, waar verleden week vier vrouwen om het leven"" kwamen als gevolg van Inspuiting met onreine Infusie- vloeistof, heeft een toelichting gegeven op het gebeurde, in de loop van de vorige week was een operatiepatiënte geheel tegen de verwachting in overleden. Men nam in eerste instantie aan, dat de dood een gevolg was van een De fatale Infusievloeistof bevond zich in flessen van een liter, die voorzien wa ren van het etiket „pyrogeenvrij en ste riel". Bij onderzoek door het Rijksinstituut voor de Volksgezondheid te Utrecht bleek deze infusiestof aan geen van beide kwali ficaties te voldoen. Naar de schuldvraag wordt een onderzoek ingesteld. De N.V. Brocades-Stheeman te Meppei maakte de fabricagefout; in het ziekenhuis werd de onreine stof evenwel toegediend. De provincial# inspecteur voor de volks gezondheid, de farmaceutische inspec teur en de officier van justitie hebben thans het onderzoek in handen. Vertrouwen Dr. De Haan stelde nadrukkelijk, dat ondanks de voorgevallen catastrofe hij nog het volste vertrouwen in Brocades heeft. „Het totale onderzoek is nog niet afgesloten", zo zei hij. „Wel kan gesteld worden, dat de snelle herkenning van de oorzaak door de behandelende medici meer leed heeft voorkomen, omdat daar- niet gebruikelijke complicatie. Direct daarop werd vastgesteld, dat soortgelijke verschijnselen zich voordeden bij enkele andere operatiepatiënten. Voor drie vrouwen bleek terstond- ingrijpen al te laat. Twee anderen konden in leven worden gehouden De families van de overleden vrouwen alle gehuwd werden vrijdagmiddag op de hoogte gesteld de doodsorzaak. Prins en mr. Luns feliciteren Carel Briels MOOK (A.N.P.). Carel Briels feestmaker van professie heeft op zijn vijftigste verjaardag, die hij in zijn woonplaats Mook vierde, zelf een feeste lijke huldiging in qntvangst mogen nemen. Uit diverse plaatsen, onder an dere Mook en Den Bosch, waren muziek korpsen naar zijn woning gekomen voor een muzikale hulde, terwijl hij voorts felicitaties ontving van prins Bernhard en mr. Duns, door op de juiste manier ingegrepen kon worden". Op de vraag of het mogelijk is de infu sievloeistof voor het gebruik ervan op zijn deugdelijkheid te onderzoeken verklaarde dr. Do Haan. dat zulks theoretisch uiter aard mogelijk is. Een dergelijk onderzoek ls technisch echter niet te verwezenlijken. Een volledig onderzoek neemt ongeveer een week in beslag. Vanzelfsprekend kan de patiënt, die een Infuus nodig heeft, daarop niet wachten. Bovendien zou bij het nemen van een proefmonster één bacterie de fles met vloeistof kunnen bin nendringen als gevolg waarvan de aan vankelijk mogelijk goede vloeistof ondeug delijk zou worden gemaakt. In de praktijk zijn de medici genood zaakt volledig af te gaan op het waarbor- gingsetiket. Dr. De Haan vertelde voorts, dat hij zaterdagmorgen om acht uur via de huis radio van het ziekenhuis een toespraak heeft gehouden vanuit de eetzaal voor de zusters tot alle patiënten van het zieken huis. Ongerustheid Deze toespraak benadrukte, dat er geen enkele reden bestond tot ongerustheid en bracht de gemoederen weer tot bedaren, Voor het eerst is de aarde in zijn geheel te zien op een fotodoor een ruimtesatelliet genomen. Dé Russische satelliet Molniya 1 heeft deze opname gemaakt vanaf ongeveer J,0.000 ruimtekilometers afstand, op SO mei. De foto. nu opgenomen in hst Amerikaanse tijdschrift Astronomy Magazine, laat het door de zon verlichte gedeelte van het noordelijk halfrond zien: van West-Siberië in het oosten van Noord-Amerika in het westen en van de noordpool tot de Indische Oceaan en de Sahara. Pauselijke commissie is gereed (Van onze correspondent Jan Dijkgraaf) ROME Zaterdag in de namiddag heeft kardinaal Ottaviani als voorzitter de werkzaamheden besloten van de pauselijke commissie, belast met het vraagstuk van de geboorteregeling, de wereldbevolking, het gezin en het huwe lijk. De werkzaamheden hebben drie ja ren geduurd en van de commissie maakten deel uit enkele met zorg uitge kozen kardinalen, onder wie zoals ge zegd Ottaviani, Suenens en Döpfner van Rliinchen en nog enkele anderen. Zoals bekend maakten niet alleen theo logen van deze commissie deel nit, maar ook geleerden en deskundigen op velerlei gebied, onder wie een aantal le ken, onder wie prof. dr. A. van Mel- sen uit Nijmegen. Uiteraard is omtrent de resultaten Diets bekend geworden, daar alle leden een bijzondere eed van geheimhouding Jnoesten afleggen. Ondanks dit hebben it een toch alleszins betrouwbare vernomen, dat met name inzake iet gebruik van de zoveel besproken een kleine meerderheid van stern- sou zijn '-^rkregen. Er zou, aldus deze bron. geen sprake zijn van 'n over weldigende of zelfs maar grote meerder- ieid, maar in elk geval toch van een meerderheid. Kardinaal Ottaviani zou als voorzitter >fwel vandaag ofwel morgen door de Paus in prlvé-audiëntie worden ontvan- n aan hem alle documenten voor leggen. Van dat ogenblik af berust dus le volle verantwoordelijkheid uitsluitend alleen bij de Paus persoonlijk, die op >asis van de notulen der vergaderingen, al het ter tafel gebrachte studiema- eriaal, van de motieven der voor- en tegenstanders kennis zal nemen. Het staat helemaal niet vast dat de 3aus alleen op grond van die behaalde meerderheid zijn definitieve besluiten nemen. Er is dus een periode afwachten aangebroken, een periode die de gehele katholieke en christelijke we reld met toenemende spanning zal bele- juist omdat een plechtige pauselijke uitspraak op dit actuele punt van on overzienbare betekenis zal zijn voor 't gehele verloop van de toekomst, ook en wel degelijk wat betreft de wetgeving zelfs niet-christelijke naties. nadat door het ANP-bericht in de uil ding van de radionieuwsdienst van s uur (zaterdagochtend) grote onrust onder de mensen was ontstaan. Dr. De Haan noemde het een geluk by een ongeluk dat het hier om een zee: perkte hoeveelheid infusievloeistof gaatj en om een relatief kleine partij flessen.' die volgens zijn inlichtingen alleen in Eindhoven is afgeleverd. Dat de slachtoffers, waarvan er nog twee gered konden worden, allen vrouwelijke patiënten waren, is als puur toeval te be schouwen. Op de vraag waarom eerst laat publikatie aan het gebeurde is gege ven. verklaarde dr. De Haan. dat het hele maal niet ln zijn bedoeling heeft gelegen de zaak geheim te houden. Hij wilde vankelijk wachten totdat het onderzoek geheel ten einde zou zijn. Menselijke fout Dr. C. J. van Boxtel, directeur van cades-Stheeman, kon nog geen verklaring geven voor het verontreinigd raken vi infusievloelstof in zijn bedrijf. Bij een ste onderzoek werden in de produktie- afdeling geen ernstige tekortkomingen ge constateerd. Noch de gebruikte appara tuur. noch de gevolgde werkwijze, noch de contrölemethoden konden er oorzaak var zijn, dat een kleine hoeveelheid nlet-ste- riele infusievloelstof kon worden afgele verd. By het onderzoek wordt thans ge zocht naar een menselijke fout. Met het oog hierop milde directeur Van Boxtel zich onthouden van verder commentaar. V.S.-communisten kregen openlijk hun leiding NEW-York (UPI) De Amerikaan se communistische party heeft gisteren in New-York haar leiders openiyk ge kozen en in een oproep tot het Amer- kaanse volk aangedrongen op „verdedi ging van ons recht van optreden." Als algemeen secretaris werd de 55- jarige Gus Hall gekozen. Henry Win ston, een blinde neger en evenais Hall een oudgediende ln de party, werd par tyvoorzitter. Het is voor de eerste maal sinds 1961 dat de Amerikaanse communistenleiders openiyk hun functie dragen, en zy lo pen hiermee de kans voor een federa le rechtbank gedaagd te worden als „agenten van de Sovjet-Unie." Hall verklaarde echter op reen pers conferentie niet te verwachten gearres teerd, te wQrd$n, Hij zei de verantwoor delijkheid voor het partijbeleid geheel met Winston te delen, maar het was Radio City weer in de lucht LONDEN (Reuter) Radio City, de piratenzender In de Theems, die deze week werd overmeesterd door een en- terploeg en waarvan de directeur werd doodgeschoten, was gisteravond we de lucht met een proefuitzendlng. De weduwe van de doodgeschoten di recteur, mevrouw Calvert, zei dat de in vallers waren vertrokken nadat hun was gebleken dat zij zich niet liet inti mideren. Vorige week maandag overviel ploeg van tien mannen en een vrouw de piratenzender. De volgende dag werd de directeur, Reg Calvert doodgeschoten. Vier dagen later zonden de aanvallers drie technici van Radio City naar de*wal met de waarschuwing dat zij de zender zouden vernielen als men zou pogc bezetters te verdrijven. Ridderdag Johannieter Orde op Het Loo DEN HAAG (A..N.P.). In paleis Het Loo is zaterdag de jaarlijkse ridder, dag van de Johannieter Orde in Neder land gehouden, in aanwezigheid van ruim honderd leden van deze orde en van R. P. M baron van Voorst tot Voorst als vertegenwoordiger va afdeling Nederland van de soevereine en militaire Orde van Malta en dr. J. F. N. baron de Watteville, predikant van de Waalse gemeente in Den Haag en rechtsridder van de commanderijen Zwitserland en Frankrijk van de Duitse Johannieter Orde. Als u Esso Extra tankt rijdt u zuiniger. En veiliger: want Esso Extra geeft uw auto de kracht om vlot te reageren! aanbieding voor iedereen zolang de voorraad strekt: TIJGERSHIRT Ideaal voor sport, fiets, strand, vakantie, enz. O 1.25 2 maten Tijdelijk bij Esso dealers, die op deze extra aanbieding wijzen met een raambiljet. Ver. „Democratie voor Spanje"! Franco is Nobel prijs niet waard UTRECHT A.N.P.Bestuur en leden van de vereniging ..Democratie voor Spanje" hebben in oen brief aan het parlement 'een dringend beroep ge daan op regering en parlement om geen stappen te doen of goed te keuren, die op dit ogenblik het binnentreden van Spanje in de E.E.G. kunnen bevorderen. De vereniging heeft bovendien in een motie aan bet Nobelprijscomité met ver ontwaardiging kennis genomen van het besluit van een groep hoogleraren in Gottingen om generaal Franco voor te dragen voor de Nobelprijs voor de vrede. Zij ziet hierin een poging tot ontkrach ting van het wezen van de Nobelprijs. De vereniging vertrouwt erop, dat deze prijs niet zal worden toegekend aan iemand, wiens arbeid zozeer van de vrede en de vrijheid verwijderd was, en is Chirurgen als hartpatiënten ARISTERDAM. (A.N P ..Het leven in specialisten is overbelast. Iloe vinden zij er de tijd voor tegelijkertijd een uni versitaire functie te vervullen? U bent veroordeeld lot een levenslange studie, tot het razendsnel lezen van de literatuur op uw vakgebied, tot het uitvoeren van onder zoekingen zo lang u kunt. Het behoeft niet te verwonderen, dat de specialist ge vaar loopt het al van deze drukte aan zijn hart te krijgen". Deze woorden richtte de minister van Onderwijs en Wetenschappen, prof. mr I. A. Diepenhorst, vanochtend tot de circa 500 specialisten uit Europa, de Ver. Sta ten en Canada, die deelnemen aan het 15e driedaagse internationaal congres van de Europese vereniging van hart- en vaat- chirurgie in het RAI-centrum te Amster dam. De medische studies, zo vervolgde de be windsman de rede. waarmee hij dit con gres officieel opende, vertonen voor bui tenstaanders enige eigenaardigheden Spottend wordt wel eens gezegd, dat de internist alles weet. de chirurg alles kan en de patholooganatoom alles weet en alles kan maar juist iets te laat Mr. J. J. van Wessum Adelbertvoorzitter UTRECHT (ANP) Op de zaterdag ln Utrecht gehouden algemene vergadering van de St.-Adelbert vereniging is de Rotterdamse advocaat mr. J. J. van Wessum gekozen tot algemeen voorzitter. Hij volgt dr. F. J. C. J Nuyens op, die in december na een intern conflict is afgetreden. De heer Van Wessum fun geerde sindsdien reeds als waarnemend voorzitter. Russen brengen tegenbezoek aan Nederland (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Een Russische delega- He brengt deze week een bezoek aan Nederland. ZIJ staat onder leiding van de heer I. W. Splrldonov, voorzitter i de unieraad van de opperste Sovjet van de Russische groep van de inter parlementaire unie. Het gaat hier om een tegenbezoek voor de reis, die vo rig Jaar door de Nederlandse groep on der voorzitterschap van de KVP-er mr. A. Baeten naar Rusland werd gemaakt. Na een bezoek aan Den Haag, waar bij de voorzitters van de beide Kamers der Staten-Generaal de gasten een re ceptie aanbieden en minister-president Cals hen_in het Catshuis ontvangt, wordt >n rondreis door het land gemaakt. Woensdag 29 juni bezoekt de delega tie Delft en Rotterdam en donderdag 30 juni de bloemenveiling te Honselersdijk en de Deltawerken. Ook zal deze week een voorstelling van het Nederlands Danstheater in de Haagse schouwburg worden bijgewoond. Gehuwd predikant pleegde ontucht WIJK BIJ DUURSTEDE (A.N.P.) Te rykspolitie in Wyk bij Duurstede heeft, vorige week een 53-jarige predikant uit deze gemeente aangehouden wegens het plegen van ontucht met twee meis jes van acht en tien jaar. De predikant, die gehuwd is, is donderdag aan de offi cier van justitie te Utrecht voorgeleid en in bewaring gesteld. Hy pleegde de on tucht met twee meisjes uit een gezin, waar hy geregeld op bezoek kwam. LANDDAG GREGORIUSVERENIGING UTRECHT (ANP) De sigaretten industrie heeft zich. ondanks de vele publikaties over het verband tussen long kanker en het roken van sigaretten, gunstig ontiwkkeld. Weliswaar liep de produktie in 1964 in verhouding tot het jaar daarvoor met 2 miljard terug tot ongeveer 12 miljard 500 miljoen stuks, een jaar later nam de omzet weer sterk toe en steeg lot 16 miljard 690 miljoen stuks. Deze cijfers heeft de heer G. van Dolder. voorzitter van de algemene Neder landse bedrijfsbond voor de tabakver werkende Industrieën, vanochtend bekend gemaakt in de rede. waarmee hy het tweedaagse congres van zijn bond in Utrecht opende. In de kerftabakindust/rie is het verloop van de produktie tegengesteld. In 1963 werd 13 miljoen kg omgezet, in 1964 ruim 15 miljoen kg. maar een jaar later ging een deel van de pijprokers kennelyk weer over op het gebruik van sigaretten, want de produktie bedroeg toen 14.9 miljoen kg. De stinctuur van de sigarettenindustrie is van geheel andere aard dan die van de kerftabak- en sigarettenindustrie. In deze sterk gemechaniseerde branche liep de personeelsbezetting belangrijk achter uit: in 1963 nog 11.230 werknemers, maar HET REGENT ONTSLAGEN IN SIGAREN- INDUSTRIE twee jaar later nog slechts 9.450. De sigarenindustrie beschikte in 1958 over circa 5.000 sigaren-opdekkers tegenover 900 het vorig Jaar. De mechanisatie had oo een wijizing in de samenstelling van het personeelsbestand tot gevolg. Vóór de mechanisatie in 1955 was de piocentuele verhouding tussen het aantal mannelijke en vrouwelijke werknemers respectieve lijk 75 en 25 procent. Het vorig jaar de verhouding 62 en 38 procent. Volgens de gegevens van het CBS zyn er in ons land nog 52 slgarenondernemin gen (26 bedrijfjes met minder dan 10 werknemers en 4 met meer dan 750 arbeidskrachten). De sigarettenindustrie telde begin 1964 acht ondernemingen. In de loop van 1965 kwam er een bedrijf bij. Het aantal bedryven in de kerftabak Produktiedrift aan het luwen (Van onze correspondent UTRECHT Met grote voldoening heeft dr. Jos. Smits van Waesberghe S.J. als voorzitter van de Gregoriusverenlglng. op de landdag van deze vereniging, gis tere ln Utrecht gehouden, meegedeeld, dat het aantal deelnemers per landdagen nog nooit zo groot was geweest als nu. name lijk plm 800. Hy gaf toe. dat momenteel veel i. Jerwaardige volkstaalmuziek in de kerken doordringt en voegd^ daaraan toe. dat de nieuwe liturgie niet de liturgievernieuwing nog jarenlange voorbereiding eist. Voorts deed het hem goed, te kunnen vaststellen, dat er een situatie is ontstaan, waardoor by de voor bereiding van de nieuwe liturgie de Gregoriusverenlglng mede aan het stuur kon blyven staan. En voor de naaste toe komst vestigde hy de aandacht op het deelnemen aan door bet rijk gesub sidiccrde, tevens goed gehonoreerde cur sussen door vakmusici ten gerieve vai amateurdirigenten en organisten, alsmede aan kerkzangers. RIen kan zich hlervooi wenden tot de diocesane besturen der Gregoriusverenlglng. In zijn proeve van een praktische balans over het kerklied in de periode 1965 tot 1966 noemde pater dr. B. Kahmann, als directeur der Gregoriusvereniging. het be langrijk. dat na een haast onvermijdelijke periode van liederen met algemene inhoud, er nu steeds meer vraag komt naar liede ren. die op de liturgische tyd en op een bepaald liturgisch moment van de eucha ristieviering betrekking hebben. Gelukkig groeit het inzicht, dat het lied niet alieen bezigheid ls voor de zingende Kerk. maar dat het moet functioneren. De aanvanke lijke produktiedrift is thans aan het luwen. Het ziet er nu naar uit, dat zich een zekere verzadiging aan lied-repertoire doet gevoelen. Kerk geen rommelzolder Nadat er onder leiding van Jan Michiel- spraken die hy tijdens de studiedagen ln Hecswijk had gedaan. Hy stelde verder vast dat de liturgieviering een goede en intense samenwerking van velen eist en dat deze bovendien zo moet zijn dat men kan komen tot een harmonieuze eucharis tie vleflng, die ook een degelijke voorbe reiding nodig heeft, omdat alles een even wichtige plaats dient te hebben in een goed geheel. Ten aanzien van de kerk zang stelde spreker vast dat het nieuwe ln vele opzichten nog gebrekkig en be perkt ls: er is een vacuüm dat schreeuwt om opvulling. En ten aanzien van de liturgievernieuwing verkeren wy nog maar in een Ia ze van groei en overgang. Waar bij men kritisch moet blyven ten op zichte van zichzelf, ook al werken de cen trale instanties in de grote wereldkerk langzaam. Samenwerking is nodig ln ons land maar ook ln heel de Kerk. „En lk ben niet helemaal gerust", aldus mgr Bluyssen, „over wat hier en daar gebeurt. Liturige vieren is een zaak van gemeen schap en niemand mag al te gauw denken, dat hy het al gevonden zou hebben". Pater dr. B. Kahmann gaf aan het eind van de middag nog een uitgebreide samen vatting van de belangrijkste opmerkingen, die tijdens de pauze naar voren waren gebracht over diverse klemmende pro bleemstellingen. e kennis was genomen v i aantal nog concentraties en fusies van vele Neder- I onbekende Gregoriaanse gezangen uit het landse ondernemingen. ..Deze structuur •eranderingen zijn weliswaar noodzakelijk 'oor de rationalisatie, maar mogen niet een koste gaan van de werknemer Ook n onze branche zijn ondernemingen ge fuseerd, opgeheven of naar elders ver plaatst. In de afgelopen drie Jaar zijn vier grote ontslagzaken in de sigaren- industrie voorgekomen, waait»i] ongeveer 400 werknemers buiten de poort kwamen te staan." 2» zei de heer Van Dolder II y deelde mede. dat er ,vorl*e week weer één aan dit lystje Is toegevoegd: een ontslagaanvrage voor 50 mannen en vrouwen bij Karei I. De heer Van Dolder ls bang dat dit ook niet de laatste ont slagzaak zal zyn. Hij toonde zich tevreden over de in de meeste gevallen getoonde bereidheid de werkgevers om de ontslagenen met lang dienstverband financieel tegemoet te Graduale Simplex (dat voorlopig nog niet verschynen zal" en enige Latijnse motet doorgenomen waren. waarvoor Mathlcu Geelen gevraagd was. sprak Louis Toebosch, als voorzitter van de KDOV over deze vereniging in de situatie van het ogenblik. Spreker had veel kritiek op het gebrek aan goede dialoog tussen pastoor en koor. opdringen van bepaalde suggesties bU de jeugd, over de idee dat een componist artistiek zou moeten afdalen tot de menig te in plaats van technisch afdalen tot eenvoud en hy stelde vast, dat de vak man recht heeft op werk. dat overeen komt met zijn capaciteiten. De Kerk mag geen rommelzolder worden, en alleen sterk beleid zal nog uitkomst kunnerf brengen in de huidige situatie. Ook de nieuwe Kerk zal niet zonder goede muziek kunnen. Mgr. Bluyssen heeft daama allereerst gereageerd op reacties over bepaalde uit- Soekarno blijft constitutioneel president DJAKARTA (U.P.L). Luitenant- generaal Soeharto heeft op een perscon ferentie In Djakarta verklaard, dat Soe karno constitutioneel president biyft, met alle volmachten aan die fuActie ver bonden. Soeharto liet zich aldus uit ln antwoord op vragen over de Juiste positie van de president na het besluit van het volks- c igres de ruime executieve volmachten te prolongeren, die Soekarno op 11 maart aan de generaal heeft verstrekt. ..Ik wens te onderstrepen, dat Boeng Karno nog altijd onze president is. Hij heeft alle macht en gezag, die ln de grondwet zyn vervat", aldus Soeharto. Gebruik van oog na 75 jaar terug MOSKOU (Rtr Twee Russische chirurgen hebben een 81-jarige man het gebruik van een oog. dat hij 75 Jaar ge leden verloor, terugegeven. De betrokke ne. de Oekrainer Vaslly Moskovenko ki'eg toen hy zes jaar was een ongeluk, waardoor hij een oog niet meer kon ge bruiken. In het begin van dit jaar liet c het andere oog hem in de steek.. De twee chirurgen hebben toen gepro beerd het 75 Jaar lang inactief gebleven oog in zijn oude functie te herstellen. Dit ls. volgens het Russische persbureau Pravda, volkomen gelukt. DEN HAAG, (A.N.P De schrUver Gerard Kornelis van het Reve l« toege treden tot de Rooms-Katholieke Kerk. De rector van „De zusters van de Koorstraat uit Den Bosch", de heer Lambert Simons heeft hem vanmorgen in de kapel van deze zusters aan de Rustenburgerstrant le Amsterdam het sarrament van het Doopsel toegediend Peter was prof dr* H I' M. Hemelzoet, hoogleraar In de bij belexegese aan het grootseminarie het bisdom Haarlet te Wai tond. Rector Simons, tevens moderator van het Amsterdams Kunstenaarscentrum, ls zy het versluierd - terug te vinden ln het werk van G. K. van het Reve Dit werk met name de boeken „Op weg naar het einde" en „Nader tot U" toon de al eerder de genegenheid die de auteur het r.-k. geloof toedroeg Tegen de heer Van liet Reve la thans een gerechtelijk vooronderzoek gaande wegens godslastering naar aanleiding van twee door hem ln het tijdschrift „Dia loog" gepubliceerde brieven. In deze brie ver geeft de schryver een symbolische voorstelling van zyn relatie tot God. voor gesteld als een ezeltje. Deze brieven zijn gecorrigeerd verschenen in zijn recent verschenen boek „Nader tot u". Dit onderzoek ls ingesteld naar aanleiding van vragen die het Tweede-Kamerlid I. R. van Dis (SGP) had geateld aan de minis ter van Justitie.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5