Sportdag Engelendaelschool te Leiderdorp Betaling Abonnementsgeld P E R GIR 0 DIRECTEUR-ORGANIST H. RIJNBEEK VAN PETRUSKERK NAM AFSCHEID OOK FINANCIËLE MEEVALLER IN ALPHENSE GEMEENTERAAD Boskoper verdacht van diefstallen te Alphen Zomercursus over Amerikaans recht Stichting vorming werkende jeugd en Katholieke levensschool hielden sportweek De Leidse Courant AKTIEVE BEZORGERS ZOMERTENTOONSTELLING IN HET 0ÜDË RAADHUIS TE NIEUWKOOP DE LEIDSE COURANT MAANDAG 27 JUNI 1966 GELUKWENSEN VOOR KAMPIOEN VTL De voetbalvereniging VTL, <lie in het afgelopen seizoen de krachttoer uit haalde om na promotie naar de le klas LVB in één ruk door te lopen naar de 4e klas KNVB hield zaterdag j.I. in rafé-restaurant Van der Heijden een druk bezochte kampioensreceptie. Vertegenwoordigers van bijna alles, wat in Leiden en omgeving met voetbal te maken heeft, lieten zich de kans niet ontnemen om bestuur en spelers van VTL met het behaalde sukses te feli citeren. Een groot aantal sprekers voer den tevens het woord. Namens de KNVB, afd. Leiden sprak de heer Goedhard, na mens de Leidse Sportstichting de heer Biegstraten, die zei te hopen, dat de K. N. V. B. de VTL-accommodatie vol gens haar landelijke normen toch zou accepteren. Namens de COVS, de scheidsrechters- kommissie, memoreerde de heer Opdam het blanco strafregister van het kam pioenselftal. De heer van Waveren bood KNVB-verenigingen, gelukwensen, ver gezeld van een enveloppe met inhoud Sportief Geestig en zonder spijt was de speech van St. Bernardus-\ioorzitter, de heer Jaques Straver, die het heldhaftig ge vecht, in herinnering bracht. „Wij heb ben er geen spijt van dat VTL ons de baas is gebleven", gezien de wijze waar op dit gebeurde", aldus de sportieve Bernardus-bestuurder. Namens de Leidse Boys, buurman van VTL, bood de heer Van Berkel zijn gelukwensen aan. De heer van Haarlem schonk namens Oranje-Groen evenals vorig jaar, een bal aan de kampioenen. VTL-voorzitter, de heer F. de Boer, dankte alle sprekers afzonderlijk. Hij zei, zeer verheugd te zijn met het Namens de KNVB afdeUng Leiden biedt de heer Goedhard zijn gelukwensen aan (links). De voorzitter van de trot se kampioenen uit Zoeterwoude, de heer F. de Boer, neemt de felicitatie met veel genoegen in ontvangst. behaalde kampioenschap en zag gezien de goede geest (n het team de toekomst met optimisme tegemoet. Lelden Sportstad 1966 Vermeldens waard is voorts, dat cere moniemeester de heer J. Heshusinus als laatste spreker een warm pleidooi hield voor de verkiezing van Leiden als sport stad 1966. Hij voerde hiervoor inder daad enkele krachtige argumenten aan. „Laten wij", zei hij tenslotte, „niet wach ten tot de nieuwe sporthal er is. Wy moeten nü al beginnen, in onderlinge samenwerking van alle takken van sport". En daarmee waren alle feestvie renden het zaterdag roerend eens. JLDONIEIWS Zaterdagavond werden er judowed strijden gehouden in de zeer sfeervolle dojo van Sportschool de Vries, aan de Uiterstegracht te Leiden. Hieraan werd deelgenomen door Sportschool De Vries, Sportschool Van Leeuwen uit Katwijk en Sportinstituut Goederaad uit Alphen. De Sportscholen kwamen uit met een A- en B-team be staande uit 6 judoka's elk. De avond werd geopend door de heer L. de Vries 3e dan met een leerling le kuy. Zij de monstreerden het Nage -No- Kata. Hierna kwamen de B teams van De Vries en Van Leeuwen op de mat de uitslag was 0-0 daarna kwamen De Vries en Goederaad op de mat de uit slag was 2-3 in het voordeel van Goede raad. In de finale B teams won Goede raad van Van Leeuwen met 3-2. Hierna traden de A-teams op de mat van Goederaad. en Van Leeuwen; de uitslag was 3-1, in het voordeel van Goederaad. Daarna kwamen De Vries en Van Leeuwen op de mat. De uitslag was 2-1 in het voordeel van De Vries, de finale A-teams werd eveneens ge wonnen door Goedraad met 4-1 tegen De Vries. Dé punten van het A-team van Goederaad werden gemaakt door Kees Blom, Alex van Staveren, Maarten Holl en Dirk Everleens. Alleen De Vries won van Roland Bos. Het team van Goede raad bestond uit de judoka's Roland Bos, Gerrit van Ek, Kees Blom, Alex van Staveren, Maarten Holl en Dork Everleens. Na afloop werd de prijs uit handen van de heer P. van Leeuwen aan de captain van het A-team van Alphen; Alex van Staveren uitgereikt. Breedlachend nam hjj de beker in ont vangst. De uitslag was Goederaad 13 punten. De Vries 7 punten en Van Leeu wen 6 punten. BURGERLIJKE STAND Geboren: Helen, dr. v. F. Koolmoes en C. Siera; Marcel, zn. v. J. M. F. Jaspars en B. J. Ravenswaay; Anne- mieke, dr. v. C. M. Horikx en A. A. M. C. Jacobs; Pieter Jacob, zn. v. P. J. Leef lang en E. C. Blok; Muriel Eu genie, dr. v. P. Issa en E. M. L. Moor; Diana Maria Jacoba, dr. v. A. J. A. Hoppenbrouwer en A. J. van Baal; Diana Johanna, dr. v. IJ. Plug en A. Haasnoot; Mey-lan, dr. v. K. H. Lim en C. I. W. Gordijn; Farida, dr. v. K. H. Lim en C. I. W. Gordijn; Sabine Sara Maria, dr. v. A. P. Hoogduin en C. van der Vooren. Gehuwd: R. F. Candido en S. J. van jier Starp; W. S. Koldijk en E. C. Jan- Overleden: J. P. G. Manhave, 56 jr., echtgenote van J. J. Eggink; A. N. Zekveld, 73 jaar, man; C. Langerijs, 82 jaar, man; M. Lensveldt, 79 jaar, man; J. Goedhart, 69 jaar, vrouw. Afgelopen vrijdag en zaterdag heelt de politie een viertal aanhoudingen verricht. Het betrof hier een 19-jarigè kantoorbediende, een 18-jarige scho lier, een 18-jarige magazijnbediende en een 19-jarige timmerman, allen u:t Leiden. Eerstgenoemde had reeds het een en ander.op zijn kerfstok. Zo had hij reeds driemaal ingebroken in een koffiebar aan de Haarlemmerstraat Vrijdag was weer een feestelijke dag voor de leerlingen van deze school. Voor de vierde maal hielden ze hun sportdag. Pastoor Kragtwijk droeg op de speelplaats de H. Mis op en spoorde de kinderen aan tot een sportieve strijd. De spejen, die anders op het by- veld van RCL en de speelplaats van de school werden georganiseerd, wa ren nu geconcentreerd op het prach tig gelegen korfbalveld. In de mor gen zorgden enkele plensbuien voor korte onderbrekingen, maar de zon nige namiddag maakte alles weer Onder leiding van de onderwijs krachten, leden van het oudercomité en vele assisterende ouders bekamp- ten de kinderen elkaar iri hoog- én verspringen, hard- en zaklopen, bal- gooièrt,' pijltjesweipen en ih'èéïï stfep- race met hindernissen. Rini v. Es, de kampioen van vorig jaar. behaalde thans 24 punten, maar werd nu overtroffen door Halbe Ani- ba, die 26 punten in de wacht sleep te. Na afloop van d§ wedstrijden, die door de pastoor en kapelaan v. d. Bosch werden bijgewoond, reikte laatstgenoemde de beker aan de kampioen uit en ook de vele prijzen aan de andere overwinnaars. Klas I, jongens: 1 Tonny Dekkers, 2 Mare v. Kesteren, 3 Benny Hooger- vorst, 4 Henry v. d. Heyden, 5 Tonny v. Berge Henegouwen. Klas II, jongens: 1 René Meyer, 2 Chiel Neervoort, 3 Attie Rijsbergen. 4 Arno v. Klaveren, 5 r rno Gerlich, Klas III, jongens: i Halbe Amba, 2 Rob v. Polanen, 3 Johnny Kraan, 4 Tonny Wijfje, 5 Kees v. Rijn. Klas IV, jongens: 1 Frank Bieker, 2 Frans Nijssen, 3 Bertus Rotmen sen, 4 Albert Hoogeveen, 5 Sjaak v. Goozen. Klas V,, jongens: 1 Rini v. Es, 2 Ad Bonneur, 3 Leo v. d. Klauw. 4 Hans Booms, 5 Wibo v. d. Werf. Klas VI, jongens: 1 Barry v. Ba- totaal van de buit ongeveer 300 gul den) en bovendien twee keer bij een Leids warenhuis, waar hij o.a. een transistorradio, een zoeklicht, rookar tikelen, een kostuum, een overhemd en een suède vest had meegenomen. Het viertal liep tegen de lamp, om dat zij het plan hadden opgevat met een auto gevieren naar Spanje te reizen, maar de auto verkeerde in dusdanige staat van verval dat het aanbrengen van enkele onderdelen be slist noodzakelijk was. Gezien het feit, dat het pad der misdaad reeds ruim schoots was betreden bemachtigde men deze accessoires door ze zonder gewe tenswroeging te slopen van geparkeer de auto's. Het viertal kon, i»dat proces verbaal tegen hen was opgemaakt, voorlopig naar huis terugkeren. BROMFIETSER ONOPLETTEND Zaterdagavond omstreeks 23.15 uur reed een 18-jarige bromfietser uit Leiden op de Boshuizerkade tegen een geparkeerde auto op. Hij brak hierbij zijn rechter onderbeen en werd door de EHD naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Abonnees die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht dit vóór de aanvang /an het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 10 3 0 0 3. De abonnementsprijzi per maand per kwartaal per kwartaal per pos i zyn vanaf 1 januari 1966: 8.76 11.30 11.80 AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tyd en moeite indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Girodienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wy U gaarne een oiflrachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen Administratie "Kraan. Klas VI, meisjes: 1 Marian Turk, 2 Emilia Szitas, 3 Marijke Slierings, 4 Elsje Beving, 5 Jeanneke Romijn. LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Donderdag jl. heeft de Leiderdorp- se Bridgeclub de sluiting van het séizoen 1965-1966 gevierd met een diner, gehouden in hotel-café-rest. „Groenendijk" te Hazerswoude. Na het gebruikelijke borreluurtje vooraf, was het voorzitter E. J. Veld- huyzen, die een woord van welkom sprak. Na alle functionarissen dank te hebben gebracht, die aan het sla gen van het afgelopen seizoen had den meegewerkt, was het voornaam ste punt van zijn tafelspeech de me dedeling. dat de Leiderdorpse Bridge club in het a.s. seizoen haar 25-jarig bestaan hoopt te Aan het verzoek van de voorzitter om gedurende de zomermaanden de contributie door te betalen teneinde de pennnigmeester over wat ruimer kasmiddelen te doen beschikken, werd spontaan gevolg gegeven. Voor een op te richten commissie om de a.s. feestelijkheden te organiseren, gaven zich op mevr. H. v. Zonneveld en de heren Danz en Jans. Deze commissie zal op de eerstvolgende vergadering bij de aanvang van het seizoen met nog 2 of 3 leden worden uitgebreid. Tussen de verschillende gerechten door was er gelegenheid om een dansje te maken waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Na het diner was het de heer Van Vliet, die namens de leden op de „Van Vliet-wij ze" de revue over het afgelopen seizoen liet passeren en zijn dank bracht aan bestuur en wed strijdleiding voor het vele werk door hen verricht. Ook het lid de heer Zwanenburg liet zien, dat hij niet al leen bridgen kan, en bracht de aan wezigen met enkele goocheltrucs in verbazing. Diploma-zwemmen Diploma-zwemmen op vrijdag 24 juni jl„ 's avonds van 6.00 tot 7.00 uur, in de Leidse Overdekte Zwem inrichting. Diploma A: Wim Mensen. Johan Vroemen, Johannes v. Evert, Arthur Peute, Robert Brandt, Maurizio Blo- to, Sybren Kelderman, Menno Af- fourtit, Pieter v. Dijk, Adréanus v. Dijk, Onno Verhoeven, Rudolf Stolp, Roelanda Hogewoning, Marion Hoo geveen, Elisabeth Tengeler, Henrica Zwaan, Nelleke v. Delft. Margje v. Delft. Annette Bouwmeester, Heleen tje v. Delft. Marina v. Delft. S. Fran ken. Carla v. Egmond, Paulus Buis, Erik Smit, Ingrid Hoogeveen, Adri- aan Botermans, Antonius v. d. Voo ren, Floris Nijland, Erik Stouten, Franciscus Twaalfhoven, Joke Kool loos. Elisabeth v. d. Hulst, Josepha v. Tol. Maria den Hoed, Anna Juf fermans, Mieke Schouds. Gonnie van Vliet, Ineke Kret, Paulus Mulder, Rudolf de Groot, Anthony v. Kla- renbosch. Diploma B; Maaike den Haan. He- lene v. d. Heijden, Monique v. Berge Henegouwen. Lia Glasbergen, Cor nells v. d. Plas, Tineke Strijk. Rini de Haan, Joke Chadron. Marma van Meegeren, Robert Affourtit, JanBak- ber, Peter v. Doesburg, Inge Verburg, Thea Enserink, Anna v. d. Plas, Ca roline de Mooy, Annemieke v. Vliet, Gerry Klomp, Peter Loos, Antonie Loos, Hendrik Glasbergen, Roland Dreef. Geslaagd Aan de Vrije Univer siteit te Amsterdam is geslaagd vo<*r het examen kandidaats rechten, mej. C. A. v. Garderen te Leiderdorp. Veel waardering voor prachtig werk Zondag zong het mannen- en jongens koor van de St. Petrusparochie voor de laatste maal onder leiding van de heer H. A. Rijnbeek. Uitgevoerd werd de zesstemmige mis van Hendrik Andries- sen, terwjjl na de Mis het „Exsultate" van Herman Strategier klonk. Na de Hoogmis kwamen het kerkbe stuur en de heren van het zangkoor bij een in de parochiezaal om afscheid te nemen van de heer Rijnbeek, die per 1 juli zijn functie als directeur-organist zal neerleggen. De president van het koor, pastoor W. E. Blok, sprak woorden van dank en waardering en prees het prachtige werk van de heer Rynbeek, gedurende bijna dertig jaren, zowel voor het man nen- als voor het jongenskoor met zo veel geduld verricht. Hij wees op het hoge peil, waarop de scheidende dirigent het koor wist te brengen en sprak van de waardering, die de zang bij alle pa rochianen genoot. Hij bood de heer Rijn beek het ere-lidmaatachap van het koor De heer J. van Harte veld, vice-presi dent van het koor, sprak namens de le- AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Centraal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur, zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage- Legermuseum (Pesthuislaan): Met lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). VOORSCHOTEN AGENDA GEMEENTERAAD De raad» van de gemeente Voorschoten wordt voor een openbare vergadering byeengeroepen op donderdag 30 juni a.s. 's middags om 3 uur. Dit in verband met de afscheidsreceptie in de avonduren voor de wethouder G. Schrama en de raadsleden G. P. Bakels en J. v. d. Ende, die de raad van Voorschoten gaan ver laten, omdat zy per 1 juli Leids burger worden. De agenda vermeldt in eerste instantie onderzoek van de geloofsbrie ven van de nieuw verkozen raadsleden. Vervolgens enige voorstellen van huis- houeiyke aard, vervolgens regelingen voor de ambtenaren, onderwysvoorzie- ningen, invoering cultureel jeügdpaa- poort, subsidiëring avond-uloscholen te Leiden en de Stichting Leidse Muziek school; het stichten van een R.K. School voor gewoon lager onderwys in de wyk „Adegeest"; aanvullende subsidie voor de openbare en katholiek openbare lees bibliotheek; verkoop van bouwterrein in Boschgeest aan de heer P. J. v. Leeu wen te Voorschoten; het beschikbaar stellen van een crediet van 1.857.000, tenburg, 2 Pieter Eerden. 3 Lex v. Kesteren, 4 Henk Rodenburg, 5 Ton Klas I, meisjes: 1 Irene Smit, 2 Ju dith Zaat, 3 Lilian v. d. Wiel, 4Han- neke Ruigrok, 5 Mariëtte Feijen. Klas II, meisjes: 1 Berna Smit, 2 Liesbeth Gordijn, 3 Ella v. d. Berg, 4 Ellie Hop, 5 Marian Bos. Klas Hl, meisjes: 1 Annet Helver- steijn, 2 Anneke v. Rossum, 3 Gerda Dekkers, 4 Grace v. Batenburg, 5 Jannet v. d. Heyden. Klas IV, meisjes: 1 Mieke Gordijn, 2 Jeanine Lanzing, 3 Joke Smits, 4 Conny Langezaal, 5 Kitty Vintges. Klas V, meisjes: 1 Liesbeth Pijpers, 2 Anneke Wijfje, 3 Jannie v. Ros- 4 Marian Zwetsloot, 5 Marry ten behoeve-van de reconstructie van: de verkeerstraverse door de bebouwde kom; aankoop van pand Hyacinthstraat 2^ van de heer J. dén "Hóllander voor de prijs van 8.500,-. DE HELE VOORSTRAAT VOOR DE PAARDENMARKT De raad van Voorschoten moet elk jaar een terrein aanwijzen waarop de Voorschotense paardenmarkt op 28 juli wordt gehouden. In verband met de om standigheid, dat de kermisattracties evenals in 1965, op het terrein van het voormalig M.O.C. kunnen worden opge steld, geven b. en w. de raad in over-» weging om de gehele Voorstraat aan te wijzen als het terrein, waarop de markt gehouden zal worden. den. Hq zeide verheugd te zyn over de benoeming van de heer Rijnbeek als ere lid van het koor, omdat daaruit biykt, dat men de banden van vriendschap niet wil verbreken. Hy herinnerde aan de prettige verhoudingen op het koor, aan de vele koorreizen, waar de dirigent met zijn aanstekelyke humor altyd erg veel bijdroeg tot het wekken van een prettige sfeer. Hij bood namens de leden een fraaie koffer aan. Tenslotte dankte de heer Rynbeek voor de prettige samenwerking en de vriendschap gedurende zovele jaren. Hij hoopte, dat de leden met de heer Wiel akker. de nieuwe koorleider, even harte lijk zullen samenwerken en hij zegde het koor zyn' belangstelling en vrienschap toe tot in lengte van jaren. KOUDEKERK A. D. RIJN Muzikaal succes. „Kunst na Ar beid" schynt haar uiterste best te doen om de prijzenkaat zo vol mogelyk te krij gen met beker en medailles. Op een nationaal muziekconcours gehouden in Reeuwijk heeft bovengenoemde muziek vereniging drie eerste prijzen in de wacht gesleept. Een eerste prijs in de concertwedstrijd, een eerste prijs in de marswedstryd, en een eerste prijs behaald door het tam boercorps van „Kunst na Arbeid". Wedvlucht. De P.V. „Ons Genoe gen" nam deel aan de wedvlucht Cha- teroux, 629 km. Gelost om 8.30 uur, be reikte de le prijsduif haar hok om 16.52 u. en de 16e prijsduif om 17.24 u. De uitslag luidt: H. v. Vegten en Co 1. 10. 13, 14, 15. Gebr. de Wit 2, 3. 4. 6, 7. 8, 9, 11, 12. H. Schellingerhout 5. L. de Wit 16. Naqpt de verschillende tegenvallers, die ae gemeente de laatste tijden noodgedwongen moest accepteren we gens sterk gestegen materialenprijzen en loonkosten van uit te voeren wer ken, waarvoor eerder kostenramingen waren gemaakt - een treffend voor beeld daarvan was bijv. het beschik baar stellen van een aanvullend kre diet ad 2.496.000 t.b.v. de riool gemalen voor Oost en Noord en voor een rioolwaterzuiveringsinstallatie in Noord - kon de gemeenteraad vrijdag avond, als bij uitzondering, ook een flinke meevaller accepteren. Het was een meerwinst ad 15.000 dan was geraamd, door het waterbedrijf over 1965 gemaakt, en een meerwinst ad 84.000 van het elektriciteitsbedrijf over hetzelfde jaar. Toch was er ook een domper op de vreugdestemming. De heer v.d. Meent analyseerde de verkregen gegevens en vond, dat de op het eerste oog gerecht vaardigde blijdschap teloor gaa^ als men zich wat serieuzer verdiept in de achtergronden. Spreker zei nl. de indruk te hebben, dat men wel wat slordig is geweest met de aanvanke lijke raming van een te verwachten voordelig saldo. Voorts was spreker Onder verdenking van enkele dief stallen te hebben gepleegd heeft de Al- phense politie zaterdag aangehouden een SS-jarige inwoner van Boskoop. By zijn verhoor op het politiebureau gaf de man toe zich wederrechtelijk goederen te hebben toegeëigend op de AlpheWé markt, alsmede In een twee tal middenstandszaken, eveneens te Al- >phen e.e.a. tót een gezameniyke waarde van ruim ƒ125.— Nadat proces-verbaal tegen hem was opgemaakt is de Boskoper weer op vrije voeten gesteld. RIJPWETERING Bejaardensoos gesloten. Woens dagmiddag a.s. zal voorlopig de laatste sociëteitsbyeenkomst plaats hebben in het W.-G.-Kruisgebouw. Daarna wordt de soos gedurende de vacantiemaanden tot nadere aankondiging gesloten. LEIDSE UNIVERSITEIT „Leyden Session 1966'' in het Gravensteen geopend De "Leyden Session 1966" is vanoch tend met toespraken van de rector mag nificus van de Leidse universiteit en van prof. Gellhorn, geopend. Het betreft hier hier een zomercursus over Amerikaans recht, die wordt gegeven door zes hoog leraren van de juridische faculteit van de Columbia Universiteit in New York. De eerste "Leydse Session in 1963 was een experiment en werd door de Leidse Universiteit en Columbia Univer sity grotendeels uit eigen middelen ge- financieerd. In 1964 stelde een gift der Ford Foundation de organisatoren in staat om een programma voor vyf jaren op te stellen, waarbij toen ook de uni versiteit van Amsterdam werd betrok ken. Sindsdien is de officiële naam "Ley den. Amsterdam Columbia Summer Pro gram in American Law". De cursussen worden sindsdien beurtelings in Leiden en Amsterdam gehouden. Dit jaar wordt wederom door de Leidse universiteit zorg gedragen voor de organisatie van De cursus is bestemd voor jonge Euro pese juristen. Er zijn 61 deelnemers, als volgt verdeeld: Nederland (14), Ned. Antillen (1). de Duitse Bondsrepubliek (8), Zweden (7), Groot Britannië (4), Joego Slavië (3), Oostenrijk (3), Tse- choslowaklje (3), Zwitserland (3), Bel gië 2), Denemarken (2), Griekenland (2). Italië (2) en telkens 1 uit de vol gende landen: Australië, Finland, Frank rijk, Ierland, Maleisië, Pakistan, Spanje en Turkije. De huisvesting van de meeste cursis ten wordt verzorgd door de Stichting Leidse Studentenhuisvesting. Het groot ste deel zal wonen in de Sterflat. Voor de maaltijden wordt gebruik gemaakt van de Mensa-accommodatie der Univer siteit en het 'Prytaneum. Tijdens de weekeinden zullen de cursissten d.m.v. excursies in de gelegenheid worden ge steld nader met Nederland kennis te ma ken. Op de eerste zaterdag zullen zy door het gemeentebestuur van Leiden worden ontvangen. HAZERSWOUDE Begin van brand De vrijwillige brandweer te Hazerswoude kreeg dagmorgen omstreeks half elf 't „Groot alarm". Immers, in de Rhynenburch was brand uitgebroken in een garage van de heel Pool. Omstreeks negen uur had de heer Pool werkzaamheden verricht in garage. Vermoedelijk zijn er enige vonken uit zijn pijp terecht gekomen in de in de garage opgeslagen turf molm. Het vuur is daarop gaan smeu len en om half elf zag de eigenaar de vlammen oplaaien. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd. Toen de ze echter ter plaatse arriveerde, had den eigenaar en anderen al het vuui geblust. Er werd schade aangebracht aan tuinmeubelen. Vrijdagavond is op het sportterrein van „Endegeest" een voetbalwedstrijd gespeeld tussen de elftallen van de Stichting Vorming Werkende Jeugd Leiden en van de Katholieke Levens school voor Leiden en omgeving. Na een spannende wedstrijd boekten de withemden van de Stichting Werkende Jeugd een 21 overwinning en zo kwam men voor één jaar in het bezit van de fraaie wisselbeker, die door de gezamenlijke leiders van beide in stituten beschikbaar Ls gesteld. Deze voetbalwedstrijd vormde het sluitstuk van een sport- en spelweek, die door bovengenoemde stichtingen voor hun deelnemers was georgani seerd. Tijdens de wekelijkse bijeen komsten ontmoetten de jongens elkaar in een programma, waarin zij sa- De winnende groepjes drie in totaal kregen vrijdagvond in hel gebouw aan de Jan Vossensteeg 17 hun prijzen uitgereikt: een beker voor de eerste prijswinnaars, een lauwertak voor de tweede prijswinnaars en een bronzen medaille voor de derde prijs winnaars. Deze prijsuitreiking ge schiedde door de heer P. A. de Jong, voorzitter van de Katholieke Levens school, die in zijn toespraakje hulde bracht aan alle jongens, voor de spor tieve wyze waarop zy- aan deze bij zondere aktiviteit van beide vormings instituten hebben deelgenomen. Tot slot werd vertoond de spannende ooi- logsfilm „Kikvorsmannen". van mening, dat de onlangs ingevoerde tariefsverhogingen er zeker niet vreemd aan zijn aan de aan het einde van het exploitatiejaar 1965 aan de dag getreden hogere winst dan werd verwacht. Burgemeester Z. Bruins Slot haastte zich de heer v.d. Meent van repliek te dienen. Met klem weersprak de voorzitter zijn bewering als zou er wat slordig zijn omgesprongen met de ramingscijfers. Indien de heer v.d. Meent bedoeld had, dat men te voor zichtig is geweest met de rangschik king van de begrotingscijfers voor wat de verwachte winst betreft, dan kon spreker het met hem direct geheel eens zijn. Spreker gaf het raadslid toe dat de raming wat royaler had kunnen zijn; slordig is echter heel iets anders. De burgemeester gaf de raad vervolgens de verzekering dat van de bedrijfswinst niets overgaat naar het budget van de gemeente ter dekking van het begrotingstekort, zoals dat in het verre verleden wel is gebeurd, maar dat het volledig gereserveerd blijft ter beschikking van de bedrijven. Diploma-uitreiking Alphense Middelbare Handelsavondschool Zaterdagmiddag jl. had in de Aula van de Immanuëlschool aan de Sint Jorisstraat te Alphen aan den Rijn de diploma-uitreiking pjaats van de Chr. Middelbare Handelsavondschool. De voorzitter van het bestuur, de heer W. Verduyn, sprak er zijn vreugde over uit, dat aan zoveel kandidaten het ge tuigschrift kon worden uitgereikt. Van de 119 leerlingen van de 3-jarige af deling slaagden er 17. terwijl alle 13 leerlingen van de 5e klas slaagden. De heer J. Verleng reikte als voorzit- I vraagt voor Lelden en randgemeenten: Hoge honorering. Aardige Job voor intelligente scholieren. bureaus Papengracht 32. Leiden, tel. 20935 ter van de rijksgecommiteerden het eerste diploma uit. Hierna kregen alle overige leerlingen hun diploma uit handen van de directeur, .de heer C. Otto. De heer C. Sweris bood namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland aan de beste leerlingen van beide afdelingen elk een, geldprijs ad 50 aan. De gelukkigen waren: van de 3-jarige afdeling mej. A. M. Vergunst uit Koudekerk a.d. Rijn, die als eerste sinds het bestaan van de school bijna gemiddeld een tien had voor de vijf examenvakken; mej. J. S. Noomen, Alphen a.d. Rijn, had hel hoogste aantal punten van de 5-jarige afdeling. Der traditie getrouw kregen leer- lingen, die geen enkele les verzuimd hadden, een boekenbon van het be stuur. Namens de geslaagden bedankte de heer F. A. G. Hofland in een geestig speechje directeur en docenten. De geslaagden zijn: 3-jarige cursus: de dames C. A. Bouwens, P. A. van Harten, Ter Aar; A. Kuypers, G. van der Streek, A. M. Vergunst, Koude kerk a.d. Rijn; J. j. van Dam, Boskoop; en de heren J. van Eijk, Ter Aar; A. C. M. Le Grand, W. Herrewijn, A. F. M. van den Heuvel, J. van Noort, J. van Of wegen, J. J. Pijpers, Koudekerk a.d. Rijn. J. Simmerman, C. C. J. Verwoerdt, G. de Vries en P. v. Wie- ringen. Afgewezen \yerden 2 leerlin gen. 5-jarige cursus: de dames J. C. van Heijningen, J. S. Noomen, E. E. Poot, Aarlanderveen; E. van Straaten en A. E. M. van Teeffelén; de heren: A. van Acker, Ter Aar; W. den Daas, P. H. van Deuren, W. P. D. Esveld, F. A. G. Hofland, B. van Keeken, W. W. Lam- mers en A. T. Rooda. Alle leerlingen zijn geslaagd. Waar geen woonplaats is vermeld, is deze Alphen a.d. Rijn. Zaterdagmiddag is in 't Oude Raad huis een tentoonstelling geopend van kunstwerken van een groep Zuidhol landse beeldhouwers en van de grafi cus Cor Vons. Deze interessante ex positie is dagelijks te bezichtigen van 2 tot 5 uur en blijft geopend tot 15 augustus a.s. De vele vakantiegangers zullen daardoor, na hun hart te heb ben opgehaald aan de watersport in velerlei vorm en aan het Nieuwkoopse natuurschoon, ook ter aangename af wisseling kunnen genieten van de hier bijeengebrachte kunstprodukten. Dr. G. J. Bremer, voorzitter van het Kunstgenootschap ,,'t Reghthuys", ver welkomde een talrijk gezelschap, dat bij de opening van deze twaalfde ten toonstelling aanwezig was. De heer J. Pluis, oud-voorzitter van de Kunst stichting Bergen, vroeg zich in zijn openingstoespraak af, of het in deze tijd van geweldige beroering en oor logsdreiging met al zijn gruwelijke problemen nog wel zin heeft over kunst te spreken. Alle activiteit van nu is gericht op nuttigheid, effect, comfort en efficiëncy. Alle verwor venheden van het verleden worden overboord gegooid door jongeren, die van gedachte zijn, dat alleen wat zij presteren kunst genoemd mag worden. Toch vindt spr. dat het in deze tijd van ontstellende verwarring het wel degelijk zin heeft zich te beraden over kunst. Zoals muziek er is om belustert te worden en een boek om gelezen te worden, zo moeten kunstwerken be keken worden. Het heeft weinig zin er veel over te praten. De heer Pluis complimenteerde het Genootschap met zijn initiatief en met zijn keuze en gaf de raad hiermee door te gaan. Hij gelooft niet dat de kunst van heden beslist het aspekt moet hebben van deze tijd. De kunst van nu mag dat aspekt wel hebben, maar het be hoeft per se neit, ze moet alleen echt zijn. Hier zijn diverse richtingen in de kunst vertegenwoordigd en het gehalte is zeer goed. In de benedenzaal zijn beeldhouw werken tentoongesteld van Perry Abramsen, Tsca van der Haak, Jan van Halderen, Henk Huiainga, Rob Maingay, Erna Postuma, Minke Roor- da, Ineke de Recht-van Dijk en Hanna Schutiema. In de bovenzaal hangen crayonteke ningen in hout- en linoleumsnelen van Cor Vons. Hij houdt zich niet op met abstrakte en nonfigatiere kuns*. Zijn werk is realistisch te noemen. Een kijkje op de tentoonstelling van beeldhouw- en grafische kunst in het Oude Raadhuis te Nieuwkoop. Foto G. Ruitermar.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4