FLEXA MARCEL MARCEAU Hernieuwde kennismaking met Grootmeester van mimekunst JAN WIJN, op weg een bekwaam pianist te worden BESTE MEISJES, Knappe documentaire op verkeerde avond weekend-systeem Erasmusprijs uitgereikt TELEVISIE RADIO Goed idee: neem nu malse doorregen varkenslapjes* PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 27 JUNI 1966 0Het is vier Jaar geleden geweest dat Marcel Marceau voor het laatst optrad' in ons land. Het programma dat htf nu in bet Holland Festival brengt, wtjkt wei nig af van dat van toen: voor de pauze z(Jn er ook nu weer een aantal los staande pantomimes en In de tweede helft ls het clow neske mannetje Bip weer in allerlei situa ties te zien. Het publiek, waaronder veel buitenlanders waren, genoot zaterdag avond in de Koninklijke Schouwburg In Den Haag bijzonder van de verrukkelijke humor en de fabelachtige techniek van Marcel Marceau. Er is overigens weinig verschil aan te wijzen tussen die nummers voor en na de pauze. Een kleine variatie in de kleding, een grote cyllnderhoed met bloem voor Bip. De situaties die zich voor de pauze op het toneel ontwikkelen, wijken niet sterk af van die waardoor Bip in moeilijk heden raakt. Vergelijking met het pro gramma van 1962 toont aan, dat de mimes die vroeger rond Bip werden gebracht, niet langer aan die figuur gebonden zijn: het nummer „De Maskermakereen van de meest indrukwekkende uit Marceau's repertoire, heette toen „Bip als Masker - Ook uit dat programma van 1962 herin nert men zich hetzelfde openingsnummer („De Vlieger") en het onderdeel „De Kool", een bijna Becketiaanse angstdroom, die een existentiële levensvisie gestalte geeft De hoofdpersoon ontdekt, dat hij is opgesloten in een kooi, die steeds kleiner wordt Met uiterste krachtsinspanning lukt het hem zich tussen de tralies door te werken, alleen om te ontdekken dat hij in een nieuwe kooi zit, die ook steeds kleiner wordt. Met uiterst geraffineerde middelen lukt het Marceau (zoals steeds in zijn pro gramma) dit beeld op te bouwen, zonder een enkel rekwisiet of decorstuk. parodieën op ambtenaren; „De Saltim- banquéè*"mét een bijzondef^aai eind, waarin Marceau „koorddansf'daar naast nog een aantal onderdelen uit het langste nummer >rDe teven hoofdzonden". Elk van deze hoofdzonden werd aan de hand van een kleine anekdote geïllu streerd. Sommige daarvan hadden een grote komische kracht, zoals het num mer over de schakende generaal (De Hoogmoed) en dat over de jaloezie van de beeldhouwer ten opzichte van zijn begaafde leerling (De Nijd). Vanwege het feit, dat ze wel erg voor de hand lagen, deden de illustraties van de Gie righeid en de Luiheid nogal stereotiep aan, het minste was misschien wel de banale anekdote over de schilder en zijn model (De Wellust). Dat is misschien wel een licht bezwaar dat men voelt tegen de Inhoud van som mige nummers van Marceau: ondanks alles zijn ze soms weinig verrassend. Er ls Immers een wel heel sterke mate van overeenkomst met het programma van de (Advertentie) Er zit vooruitgang in het spel van de jonge Neder landse pianist Jan Wijn. Zijn recital, gisteren in d> Scheveningse Kursaal, lag nergens onder het niveau „redelijk" .en kwam bij en kele onderdelen daar ontr- genzeg gelijk al een pink stuk bovenuit. In sonates van de qua pianomuziek als twee druppels water op Scarlatti gelijkende Spanjaard Antonio Soler maakte Jan Wijn al een goed begin: klavierbriljantjes ln een zeer hoofse zetting. Brahms' H&ndelvariaties vonden we het minst geslaagde onderdeel van het recital. Die kwalificatie neemt overigens niet onze waardering weg voor de wijze waarop de concertgever zich reeds grote stukken van deze machtige klavier- mammoet bleek te hebben eigen ge maakt Maar er waren inzinkingen; Jan Wijn maakte van deze variaties een keten van stukken waar hij zeer goed weg mee wist en anderen, die er wat naast kwamen te liggen. De H&ndel- varlatles als een eenheid interpreteren is een kolossale opgave; Jan Wijn kan die opgave nog niet helemaal aan, maar gelet op de snelle vorderingen, die hij juist interpretatief in een paar jaar ge maakt heeft, moet hij ook in die opgave kunnen slagen. Zeer goed was reeds het slotnummer; de klaviersonate anno 1926 van Béla Bartók. Leermeester Béla Sikl moet Wijn wel vertrouwd gemaakt hebben met de soms ruige, maar altijd lyrische muziek van zijn landgenoot. We vonden de inzet van de sonate zeer sterk: het sostenuto klonk nog een fractie onzeker, maar het daarop volgende allegro molto werd weer een schot dichtbij de roos. Jan Wijn verdient blijvende aandacht; hij treedt trouwens komende maanden nog in het Kurhausseizoen in een orkest concert op. Nederlandse bijdrage voor Ascber Award DEN HAAG De „Ascher Award in ternationale kunstprijs voor wandkleden in Londen, heeft als Nederlandse bijdra gen een inzending van werk van de vol gende kunstenaars: Madja van Dam (Amsterdam). Petronella Geraedts-Buys Cs-Hertogenbosch). Krijn Glezen (Noord- wijk aan Zee). Loes van der Horst- Wenckebach (Amsterdam). Betty Hu- bers-Scheuffler (Bergen), Loeki Besemer (Breda) en Anna Verschuure (Rotter dam). De Nederlandse Kunststichting heeft zich belast met de organisatie van deze Nederlandse inzending. Na toeken ning van de prijs voor de beste inzending ln Juni zal de collectie op verschillende plaatsen in Engeland gedurende een Jaar worden getoond. vorige maal; soms is die zo sterk dat men zich afvraagt of het verloop van die jaren geen invloed hebben gehad op Marceau. En met teleurstelling moet men soms toe geven, dat dit in bepaalde zin toch wel het geval is: er is een lichte neergang te bespeuren in de techniek van Marceau, hoewel die gelukkig slechts heel zelden blijkt. In het Bip'-gedeelte na de pauze ls' het nummer „Bip als Toreador" heel prachtig, waar hij 'zich bevindt op de grenzen tussen droom en werkelijkheid;met daarnaast het komische ,3ip op een soirée". hoewel ook daar de opgelegde grappigheden niet ont- Het is een genoegen Marcel Marceau weer aan het werk te zien; men moet zich de kans daartoe zeker niet laten ontgaan, er is bovendien door de vele voorstellingen ln het Festival gelegenheid genoeg voor. JAN VERSTAPPEN Vocalistencursus officieel geopend DEN BOSCH (ANP) In Huize Ber gen te Vught heeft de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, mr. M. Vrolijk, gistermiddag de vijfde in ternationale zomercursus voor vocalisten, die daar georganiseerd wordt door de stichting ,,'s-Hertogenbosch Muziekstad". officieel geopend. De openingshijeen- komst werd onder meer bijgewoond door het lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant ir. H. Steenbergen; de burgemeester van Vught. jonkheer mr. Van Hovell van Wezeveld en Weater- fller; de docenten van de cursus, Clara Ebers uit Hamburg. Janlne Mlcheau uit Parijs en Herman Schey uit Amsterdam. Na een welkomstwoord door de voor zitter van de stichting, burgemeester mr. R. Lambooy van '6-Hertogenbosch, wees Minister Vrolijk in zijn toespraak op het rijke culturele verleden van Den Bosch, waarvan hij namen noemde als Jeroen Bosch. Van Tulden. Derkineren. Diepen- brock en Jan Sluiters. Met name op muziekgebied mag in de naoorlogse jaren een nieuwe opleving worden geconsta teerd. Eerst door de vestiging van het Brabants Orkest in deze stad en dan door de organisatie van het Internatio naal Vocalisten Concours. De regering, aldus de minister, wil het Bossche predi kaat „muziekstad" graag officieel er kennen. wanneer men tenminste niet ver wacht dat er financiële consequenties aan verbonden zijn. Aan de cursus die duurt tot 16 juli aan staande wordt deelgenomen door tien Nederlandse vocalisten, door 4 Duitse en 4 Franse en voorts door vocalisten uit Amerika. België. Canada. Griekenland. Japan. Mexico en Polen. Geen Wagner of Strauss bij Israëli's? TEL AVIV (ITPI) Op een storm achtig verlopen openbare vergadering van de raad van het Israëlisch Philhnr- monisch Orkest zaterdag heeft men bij het bestuur er op aangedrongen zijn be sluit om de werken van Richard Wagner en Richard Strauss op het repertoire te nemen, te herzien. Een meerderheid van 30 leden keerde zich tegen dit besluit. Het krachtigste verzet kwam van het raadslid Gideoh Hausner, de openbare aanklager ln het proces tegen Adolf Eichmann. Later dreigde Hausner zich uit de raad terug te trekken als het EPO de werken van de „anti-Semitische" Wagner en van Strauss die met de nazi'* meeliep, op zijn repertoire zou neinen. Nog een paar weken en de schooltijd zit erop. Je gaat vakantie houden en daarna Daarna ga je je eigen geld verdienen. Het loon is belangrijk, maar niet het enige. Je wilt ook in een prettige omgeving werkeü. Denk daarom eens aan een baan bij de N.Z.H. Ons kantoor is niet zo groot dat je er een nummer wordt. Het is ook niet zo klein dat je er zo uitgekeken bent. En we hebben werk in soorten: typen, rekenen, schrijven de telefoon bedienen en wat er verder op een levendig kantoor maar te doen valt. We betalen een goed salaris met vakantietoeslag (natuurlijk), onze sociale voorzieningen behoren tot de beste in het land en je krijgt vrij reizen op het meer dan vijfhonderd kilometer lange lijnennet van de N-ZH. Kom eens aan op ons hoofdkantoor, onze afdeling Personeels zaken zal je graag alles vertellen over het werk bij de N.Z.H. NOORD-ZUID-HOLL. VERVOERMIJ. n.v. Leidsevaart 396 Haarlem Telefoon 18460 Gruwelijke beelden in Operatie Barbarossa DE documentaire, die Dick Verkijk voor VPRO-t.v. maakte onder de titel „Operatie Barbarossa" over de Duitse inval in Rusland nu 25 jaar geleden, werd gisteravond uitgezon den, Het ging hier over gruwelijke feiten en er waren soms gruwelijke beelden in verwerkt. We vinden het niet erg gelukkig dat uitgerekend zo'n programma op de zondagavond moest worden uitgezonden. Gezien het belang ervan zou er alle aanleiding zijn ge weest om te pogen, via zenderruil bijvoorbeeld, een geschikter tijdstip ervoor t© vinden. Dit is overigens onze enige kritiek op Operatie Barbarossa, want het was een voortreffelijk werk stuk. Die voortreffelijkheid school niet in de eerste plaats in de goed gemonteerde authentieke opnamen, al was het in de Sovjet-Unie verzamelde materiaal voor het groots tv? deel totaal nieuw voor ons land en van grote informa tieve waarde. Maar soortgelijk mate riaal hebben we ln soortgelijke mon tages al eerder gezien. Een extra- boeiend element werd echter toege voegd door recente, eigen opnamen op het strijdtoneel van destijds. En vooral door interviews met een Brits diplomaat, met voormalige Duitse officieren en met tal van Russen, Vooral die Russische interviews getuig den van de geest van een geboren documentarist Tetkéna weer n^ondden die namelijk u'.t In nogal pathetisch aandoende patriottische toespraken. Verkijks methode: camera en(of) ge luidsband even door te laten draaien. Telkens werden die hoogdravende pa triotten dan gewone, sympathieke mensen. De Russen mogen blij zijn dat ze geen censuur hebben toegepast. Nu kwamen in dit programma hun helden, we gebruiken deze term in eerlijke bewondering, er veel beter uit Bij de Duitsers paste hij een andere methode toe Geen diep-prikkende vragen over wreedheden en oorlogs misdaden Hij liet de heren gewoon keurig uitpraten en monteerde hun uitspraken, vrijwel commentaarloos, tussen de verschrikkelijke beelden. Het requisitoir werd er te vernietigen, der door. „Operatie Barbarossa" is inmiddels naar enkele andere landen doorverkocht. Een eer voor Verkijk, voor de VPRO en voor het land dat weer eens bekendheid zal krijgen als het land-waar-goede-documentaires- vandaan-komen. Te vroege erotiek Het bezwaar tegen Operatie Barbarossa, het tijdstip van uitzending, moeten we oolc maken tegen een onderdeel van Mensen Kijken. Dat onderdeel, een overigens uiterst kunstzinnig ge maakt erotisch filmpje, werd gister avond uitgezonden op een tijd dat de kleintjes nog niet naar bed waren. De bioscoopkeuring zou hier 18 jaar ANTENNE (Advertentie) Om helemaal voor uw plezier te schilderen! DEN HAAG - ln aanwezigheid van H. M. koningin Juliana reikte vanmorgen prins Bemhard de Erasmusprijs 1966 uit. De plechtigheid vond plaats in de Rid derzaal in Den Haag Laureaten waren de Britse kunstcriticus en kunstfilosoof Sir Herbert Read en de Franse estheticus kunsthistoricus Sir Herbert Read. Boete voor Johnny Halliday WARSCHAU (UPI) De Franse zan ger Johnny Halliday, die momenteel 'n tournee maakt door Polen, !s zaterdag door een rechtbank In Krakau veroor deeld tot een boete van 20.000 zloty om dat hU ln een hotel had gevochten. Halliday verklaarde dat niet hij, doch een andere gaat de aanstichter was. Na het vallen van de uitspraak betaalde hij contant. Quasi-pikant Geldt hetzelfde voor Een koekoek op het nest, de klucht die de NCRV zaterdagavond op het scherm bracht We kunnen ons voorstellen dat NCRV'se geestverwanten nog niet zo lang geleden bezwaar tegen een op voering van dit spel hoe en waar dan ook gemaakt zouden hebben. Het bleek een quasi-pikante klucht in de geest, maar helaas niet met de geest, van Feydeau. Zo'n gevalletje is nu eigen lijk alleen maar geschikt voor ama teurs die niet te hoog willen vliegen. De NCRV pakte het onder regie van Paul Cammermans aan met een be zetting van hoog kaliber. Die kon er weliswaar niet alle stof afblazen, maar ze kwam toch tot een amusantere vertoning dan we redelijkerwijs had den mogen verwachten. Do van Stek en Luc Lutz spanden in de voornaam ste rollen de kroon, maar ook de ove rigen mochten er zijn. Misschien op Joan Remmelts na. Voelde die zich te goed voor het genre en had hij er daarom alleen maar een tikje routine tegenaan gegooid? Vg. Roemenië in ban van „The Saint" BOEKAREST. (Reuter). Sinds enkele maanden komt in Roemenië weer per soonsverheerlijking voor. „The Saint", de wereldberoemde schepping van schrijver Leslie Charteris. is daar antwoordel ijk voor of liever de Britse acteur Roger Moore, die de rol van deze held speelt ln een serie televisiefilms, die Roemenië stormenderhand heeft ver- De Roemeense minister voor de Metaal industrie. Ion Arinescu. merkte kortge leden op dat het geen zin heeft te trachten nationale vraagstukken op te lossen wanneer „The Saint" op de beeld buis verschijnt. Hij had voor een zater dagavond een bijeenkomst belegd van deskundigen en adviseurs ter bespre king van een dringend probleem in de ontwikkeling van de Ijzer- en staalin dustrie van het land. Terwijl hij sprak, klonk uit de zaal voort durend vnetgeschuifel en werden ter sluiks blikken op horloges geworpen. Zijn toehoorders waren duidelijk met hun gedachten elders. Toen hij tenslot te een ambtenaar van zijn ministerie voor de derde maal in enkele minuten tijd op zijn horloge zag kijken, vroeg hij wat er toch aan de hand was. De man antwoordde lichtelijk beschaamd dat het om „Hie Saint" ging. De film zou om negen uur beginnen. Anderen bevestigden dit haastig, waarop de minister de vergadering maar voor ge sloten verklaarde. Overigens is Roemenië niet het enige com munistische land waar een televisie serie uit het Westen loopt. Perry Mason geniet in Polen grote populariteit en Dr. Kildare heeft succes in Tsjecho-Slawa- kije. In Zuid-Slavië tenslotte is het Dr. Ben Casey, die veel kijkers trekt Tour de France in de ether Vanavond: Televisie: 22.30 filmverslag etappe Angers—Royan. Radio: 19.35 nabeschouwing etappe AngersRoyan. Morgen Televisie: 16.00 reportage finish etappe RoyanBordeaux. Radio: Hilversum II: 15.3017.00 finish etappe RoyanBordeaux. Vanavond in de ether! „De verdoolde bus", zoals de naam van J de film aangeeft, die vanavond op het scherm komt, is eigenlijk de naam van een oude, niet geheel te vertrouwen, bus, die nog steeds de verbinding tussen een tweetal dorpjes onderhoudt. De reis gaat echter door een woest landschap r en de onbetrouwbare natuur zorgt voor een aantal verrassingen, zoals r aardverschuivingen en op instorten staande bruggen. Dergelijke verrassingen brengen echter een spanning teweeg btf de inzittenden van de bus. Regisseur r Victor Vicas Rus van geboorte poogde dit in zjjn Amerikaanse film J „De verdoolde bus" vast te leggen. (Nederland I, 21.00). ..De verdoolde bus" Speelfilm J ..Hullabaloo" met J Trini Lopez De lichten van de publiciteit zijn al een 4 dik jaar wat verzwakt rond de Amerikaan Trinl Lopez. Na zijn formidabele „If I had j a hammer" dat hij op het Grand Gala 4 du Disque zong hebben wij niet zoveel 4 meer van hem vernomen. Vanavond is hij gastheer in een aflevering van j „Hullabaloo". Hij ontvangt sterren als „Freddie and the Dreamers" (ook j al uit de running), „The four Seasons" (in Amerika thans populair met 4 „Opus 17") en Martha and the Vandellas. (Nederland II, 20.20). j ,.De liefde van Natas ja", hoorspel (Hilversum II, 20.25). -» Dit jaar is het tien jaar geleden, dat de j Hongaarse opstand plaats vond. Voor de 4 N.C.R.V.-radio was dit de aanleiding om J het hoorspel van de auteur Will Barnard, „De liefde van Natasja", uit te zenden. Het 4 verhaal handelt rond de Hongaar Serge, die met zijn vrienden de kans krijgt j naar de vrijheid te vluchten. Hij zal echter zijn geliefde Natasja in de steek j moeten laten, omdat zij een oude moeder heeft te verzorgen. Het thema van -j J het luisterspel ls dan ook de verwoesting, die elk politiek gordijn in het leven 4 van enkele mensen kan brengen. Hedeimvond NEDERLAND I. NTS: 19.00 Nws. in het kort; 19.01 Klaas Vaak; 19.05 Onze jongen. Comedy Caper; 19.20 Openbaar Kunstbezit; 19.35 Flipper, t.v.-fllm voor de jeugd; 20.00 Jour- naai en weeroverzicht; 20.20 Uitzen ding P.v.d.A.; 20.30 Voetbal ln Enge. land, documentaire film; 20.55 Uit- zending Stichting Socutera; 21.00 De verdoolde bus (The wayward bus), speelfilm (beide keuringen 18 Jaar); 22.25 Journaal; 22.30—22.40 Film- verslag Ronde van Frankrijk. NEDERLAND H. NTS: 20.00 Nieuws in het kort; NCRV: 20.01 De wereld van het moeras, film; NTS: 20.20 Hullabaloo: muziekprogramma 21.05 Een zondag op z'n Italiaans, t-v.-filjn; NCRV: 21.30 Attentie; 21.55 Uitgediend: gesprek met een leger- predikant; NTS: 22.05—22.10 Jour- Dinsdag NEDERLAND Ronde van Fra Hedenavond HILVERSUM I (402m.). AVRO: 18.00 Nieuwe; 18.15 Actualiteiten; 18.25 Ik verbind u door...: liefdadig- heidsoproep; 18.30 A la cart»: diner- muziek; 19.35 Nabeschouwing Ronde van Frankrijk; 19.45 Overheidsvoor- lichting: Den Haag aan de lijn; 20.00 Nieuws; 20.05 AVRO-dansorkest en solisten; 21.05 De grote leugen op de keper beschouwd, gesprek over het echtscheidingsrecht; 21.25 Stereo: Pianorecital: klassieke en moderne muziek; 22.10 Dansorkest; 22.30 Nieuwe; 22.40 Actualiteiten; 23.00 Metamorpheusegrammofoonmuziek en praatje; 23.5524.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m.). NCRV: 18.00 Kerkorgelconcert; 18.20 Ult- zending van de A.R.P.; mr. W. R. van der Sluis, secretaris van de A.R.P.; 18.30 Tienerama; 18.50 Open- baar Kunstbezit; 19.00 Nieuws en weerpraatje; 19.10 Radiokrant; 19.30 Gewijde muziek (gr.); 20.00 Lichte gramm.; 20.25 De liefde van Natasja, hoorspel; 21.15 Johan Willem Friso Kapel; 21.35 Lichte gramm.; 22.15 Avondoverdenking; 22.30 Nieuws en herhaling SOS-berichten22.40 Boek- bespreking; 22.50 Hobo, harp en piano: hedendaagse muziek; 23.20 Stereo: Lichte gramm.; 23.5524.00 Nieuws J RADIO VERONICA (192 m> - 13.00 Veronica's Jukebox, verzoekjes. 19.00 Rolling-Stones-show, 19.15 Joost mag het weten. 20.00 Gram. muziek met o.a. Indonesian Teenagercorner, 21.00 Rock, beat and boogie: 21.30 Veronica's rhythm and Blues hop 22.30 tot 1.00 Gevar. gram muziek. 2. Al ban Berg: (Philharmonisch Orkest van Berlijn). BRUSSEL Nederlands (324 meten 18.00 Nieuws, 18,03 Voor de soldaten. 18.3o Volksliedjes, 18.45 Sportkroniek. 18 52 Lichte muziek. 19.00 Nieuws en correspondentie uit Nederland. 19 10 Scene uit Flippermet Brion Kelly 1 als Porter Ricks. (Nederland I, 19.35). 4 5SEL Fran platen 22.15 Jaz„. NDR-VDR (309 m) 19,30 Piano en orkest. 22.10 Operette. l.Oo Gevar. muz. ENGELAND BBC (330 mtr) 23.15 j, Dinsdag HILVERSUM I (402 m.). AVRO: 7.00 Nieuws; 7.10 Ochtendgymn.; 7.20 4 Lichte gramm.; VPRO: 7.50 Dagope- ning; AVRO 8.00 Nws.; 8.10 Lichte 4 gramm. (8.308.35 De groenteman); 8.50 Morgenwijding; 9.00 Inst rumen- 4 tale operafragmenten (gr.); (9.35 9.40 Waterstanden); 10.00 Voor de kleuters; 10.10 Arbeidsvitaminen J (gr.) (11.00—11.02 Nieuws); 12.00 4 Stereo: Metropole-orkest: amuse- J mentsmuziek; 12.27 Mededelingen 4 t.b.v. larid- en Wifib.: 12.30' Over- 4 heidsvoorlichting: voor de landbouw; 12.40 Stereo: Licht» orkestmuziek 4 (opn.); 13 00 Nieuws; 13.10 Journaal 4 en beursberichten; 13.30 't Muzikan- 4 tenuur: I. Fluit en klavecimbel: mod. j muziek; n. Oud-Engelse liederen; 4 m. Omroeporkest: balletmuziek; j 14.40 Schoolradio; 16.02 Operette- j aria's (gr.); 16.15 Voor de jeugd; 4 17.15 New-York calling, praatje; 4 17.20 Lichte gramm. voor de jeugd. J HILVERSUM H (298 m.). KRO: 4 7.00 Nieuws; 7.10 Het levende woord; 7J5 Lichte gramm. (7.30—7.32 Nws.) 4 7.55 Overweging; 8.00 Nieuws; 8.10 J Lichte gramm. (8.308.32 Nieuws en vakantietips)8.40 Voor de huls- vrouw; 9.40 Schoolradio; 10.10 Piano. recital (gr.): klassieke muziek; 11.00 4 Voor de vrouw; 11.30 Lichte gramm. 4 11.50 Volaan... vooruit, lezing; 12.00 4 Angelus; 12.03 Stereo: Lichte orkest- 4 muziek (gr.); 12.20 Voor de boeren; 4 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en -j tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.40 Actua. 4 liteiten; 12.50 Lichte gramm. en 4 praatje; 13.35 Voor de plattelands- 4 vrouwen; 13.45 Musiësta: licht gevar. J muziekprogr.; 15.10 Lichtbaken (Tus. sen 15.30 en 17.00 wordt het pro- 4 gramma onderbroken voor reporta- 4 ges Tour de Franc); 15.20 Er was 4 eens...: variaties op het thema Show; 4 15.50 Licht orkest; 16 00 Voor de zieken; 16.40 Gramm.; 17.00 Voor de 4 jeugd; 17.40 Boekbespreking voor de kinderen; 17.50 Overheidsvoorllch- 4 ting: Nieuws uit de Ned. Antillen. 4 Spreker: Henk Dennert 4 HILVERSUM EU 240 m.) en F.M.- 4 kanalen, NRU/NCRV 99.00 Nws.; 9.02 Lichte instrumentale muz. (gr.); 4 10.00 Nieuws; 10.02 Lichte gramm.; J (Om 11.00 Nieuws); 12.00 Nieuws; 4 12.02 Volksliedjes; 12.30 Sinatrance: platenprogramma rond Frank Sina- 4 tra; 13.00 Nieuws, eventueel actual.; J 13.02 Licht orgelspel; 13.30 Klanken 4 van eigen bodem (gr.); 14.00 Nieuws 14,02 Lichte vocale muziekjes (gr.); 4 15.00 Nieuws; 15 02 Licht platenpro- gramma; 16.00 Nieuwe; 16.02 Gevar. 4 gramm 16.30 De Top Tien van deze 4 week (gr.); NRU(VARA: 17.00 Nws. 4! 17.0218 00 Verzoekplatenprogr. 4 RADIO VERONICA (192 ml - 7.00 4 Ook goelemorgen. 9 00 Muziek terwijl J u werkt (verzoekplatenprogramma). 41 Kookpunt: Hulsvrouwenverzoekprogr., j 12.00 Muziek bij de lunch, gezellige J muziek. 14.00 Populair klass muziek. 41 15 00 Gram platen die hun beste tijd J gehad hebben. 16 00 Dinsdagmiddag- 41 speciaal (gram muziek) BRUSSEL Nederlands (324 nkrijk. 17.15 Wat denkt u hiervan? Varkenslapjes met gebakken aardappelen en sla met tomaten? Of varkenslapjes bij nieuwe aardappelen met jonge sperdeboontjes, tuinboontjes, snijbonen. neem ook eens ontbQtspek op de boterham Televisieprijs slechthorenden UTRECHT. (A.N.P.). De Nederlandse Vereniging voor Slechthorenden heeft ln haar zaterdag te Utrecht gehouden zomervergadering besloten een televisie prijs in te stellen. Zij stelt deze prijs jaarlijks ter beschikking van die vaste t.v.-medewerker of -medewerkster, die naar het oordeel van een grote groep slechthorenden het beste door hun we reld te volgen ls. De uitreiking zal leder jaar in de maand oktober plaatsvinden.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2