KLAVERBLAD -KOFFIE koffie die dit merk draagt is waard om speciaal te vragen HET ZIEKENTRIDUUM LIEP VANDAAG TEN EINDE... ,ZIJ. DIE HET LICHT SCHUWEN" DRUK WEEKEINDE VOOR LEIDSE ATLETEN MEDISCHE DIENSTEN UNICUMSPELERS SPOTTEN MET SCHEMA Zangconcours-festival in Leidse Stadsgehoorzaal VRIJDAG 24 JUNI 1968 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Oudste deelnemer 97, jongste 14 jaar HET ZIEKENTRIDUUM liep vandaag ten einde. Deze wetenschap heeft de laatste dag een weemoedig tintje gegeven. Immers iedereen was er al aan gewend geraakt; organisatoren en zieken zullen zich morgen wat „leeg" voelen, iets missen, dat hen drie dagen lang volledig heeft beziggehouden. Pastoor Van Cleef zal weer de beschikking krijgen over zijn kerk, de banken, onder dekzeil opgeslagen op de plaats, zullen weer worden neer gezet en in de Marnixstraat zal het weer rustig worden. stapte zijn bed uit en ging eens een kijkje nemen bij stad- of dorpsgeno ten en wie in bed moest blijven lig gen. kreeg wel een bezoekje van een andere zieke of van een verpleegster. DE DAMES die zo blijmoedig het op zich hadden genomen om broodjes te smeren, zullen na al die dagen van smeren en beleggen ook wel moeite hebben om zich te realiseren dat het allemaal afgelopen is. De organisato ren, het triduum-bestuur zullen blij en opgelucht zijn dat het ook dit jaar weer uitstekend is verlopen, dat zo'n 180 zieken er weer tegen kunnen. Want dat is wel de grote waarde van het triduum, je doet er, zoals een 56- jarige moeder van 14 kinderen uit Sassenheim zei, de moed en kracht op, om alles, en vooral je ziekte weer eens heel anders te bekijken. „Het zijn da gen waarop je bouwen kunt en je „Je wordt hier so blij dat je het leven weer aankunt Daar begon het elke ochtend om half acht al. De eerste deelnemers van het triduum arriveerden en werden op een brancard of stoel naar binnen gebracht, naar het bed, dat het num mer van de deelnemerskaart had. Om half tien begon de hoogmis met het „geestelijk opdondertje" van pater Kortooms. Daarna was het tijd om zich te gaan verpozen. Wie dat kon gezin profiteert daarvan mee" zei ze. „Je hoort hier zoveel bemoedigende woorden, je wordt hier zo blij, dat je het leven weer aan kunt." DE MEESTE zieken zijn hart- of rheumapatiënten, terwijl er ook veel zijn, die door een verlamming zijn ge troffen. Bovenstaande moeder was in oktober voor het laatst naar de kerk geweest, maar er zijn ook zieken, die hiervoor geheel van het triduum af hankelijk zijn. Van de 180 deelnemers zijn de vrou- wen in de meerderheid. ..Vrouwen j doen dit makkelijker" zei men van I de kant van het bestuur. De oudste j deelnemer is 97, de jongste is de 14- jarige Tineke Hoek uit Oude Wetering, die het triduum al voor de derde keer meemaakt. Ze vindt het allemaal heel leuk en weet uit ervaring dat de laat ste dag het mooist is. Een 82-jarige man, ook uit de omstreken van Leiden, maakte het met zijn vrouw voor de eerste keer mee. Door de wijkver pleegster had hij van het triduum ge hoord. Hij vond het allemaal heel ple zierig, liet zich graag verwennen door de zusters, maar vond het op het eind wel een beetje eentonig worden Zonnige STRANDLAKENS in bonte Spaanse kleuren combinaties. 4% Grote maat 1% ■^11 75x130 UaUU Bijpassende baddoeken per stuk 3.50 NU per 2 stuks O Haarlemmerstr. 172-174-179 Herenstraat 9 i'n kopje koffie krijg Ik niet lekker geurig en vooral pittig..." B* A~ u blijft ze vragen, als u ze eenmaal hebt geprobeerd ADVERTENTIE GROTE SUGGESTIEVE KRACHTIN: Op de laatste competitiezondag de senioren komen ook alle Leidse ploe gen weer aan de start uitgezonderd Hol land. Vanwege een jeugdinterland is hun wedstrijd voorlopig vastgesteld op 21 augustus. Wat de dames betreft gaan De Bata ven naar Amsterdam, waar zij zullen pogen nog een finaleplaats te bereiken. Sportief komt zaterdag reeds uit te Rotterdam op de sintelbaan Lange pad. Voor de formaties van beide ploegen zie De heren van De Bataven en Spartaan komen in Leiden aan de start voor hun laatste wedstrijd in de le klasse. Tenslotte komen ook de jeugdploegen in aktie op zaterdag. Te Lisse organiseert de Spartaan de Jongens C-D en meisjes A-B competitie wedstrijd met o.a. Spartaan, Holland, De Bataven en Nieuw Brunhilde. De meisjes C-D van SIOS en Spartaan komen in Den Haag aan de start voor de jeugdcompetitie. OPSTELLINGEN: Meisjes A-B: 100 m. ploeg 1: C. Cival J. Hogenboom, R. Witteman; ploeg II: L. van Breukelen, N. v. d. Hoorn en Ch. Jaspers. 80 m. I: L. Visser, M. v. d. Hart en L. van Niel; 80 m. II: H. Naber, M. Groene- wegen en M. Thijssen. Hoogspringen b I: I. van Winden, B. Koek en L. van Niel; b II: M. Groene- wegen en M. Thijssen. Kogel A-B I: A. Overdevest, R. Am- merlaan en I. van Winden; idem II: N. Pont en Tr. Disseldorp. Discus A-B I: A. Overdevest, R. Am- merlaan en R. Witteman; idem II: Ch. Jaspers, N. v. d. Hoorn en L. van Breu- Ver8pringen I: M. v. d. Harg, L. Vis ser en J. Hogenboom; idem II: Tr. Dis- seldorp en H. Naber. 4x80 m. I: C. Cival, L. Visser, M. v. d. Harg en J. Hogenboom; idem II: M. Thijssen, Ch. Jaspers, N. v. d. Hoorn en M. Groenewegen Opstelling damesploeg Sportief: 100 m.: H. Pauw en E. van Leek. 200 m.: M. v. d. Mark en A. v. d. Wijngaard. 800 m.: W. van Britsum en A. v. d. Wijngaard. Verspringen: H. Pauw en S. v. Rooyen. Hoog: H. de Jong en S. v. Rooyen. Discuswerpen: A. Wolters-Fasel en Tr. van Wijk. Speerwerpen: A. Wolters-Fasel en W. van Britsum. Kogelstoten: H. de Jong en Tr. van Wijk. 4x100 m.: H. Pauw. E. van Leek, S. van Rooyen en A. v. d. Mark. Opstelling damesploeg Bataven: 80 m. horden: G. Kraan en D. van Beek, res. M. van Wezel. 100 m.: T. Hennipman-Cruiming en Ch. Jaspers, res. M. van Wezel en J. Hogenboom. 200 m.: T. Hennipman-Cruiming en G. Kraan, res. D. van Beek. 400 m.: W. Kraan en M. Lourler, res. M. van Wezel. 800 m.: A. Veldhuijzen en R. v. Dijk. Hoogspringen: G. Jaspers en C. Cival, res. W. Kraan. Verspringen: C. Cival en D. v. Beek, res. M. van Wezel. Kogelstoten: T. v. d. Holst en M. Noor- demeer, res. R. Ammerlaan. Discuswerpen: M. Noordemeer en T. v. d. Holst. Speerwerpen: R. van Dijk en R. Am merlaan. 4x100 m. I: T. Hennipman-Cruiming, C. Cival, D. van Beek en G. Kraan, res. Ch. Jaspers. 4x100 m. II: Ch. Jaspers, M. van Wezel, J. Hogenboom en M. Lourier, res. A. Veldhuizen. Vertrek gezameHJk per auto YELnELf station Leiden (Schuttersveld) 11.15 Opstelling jongens C-D Bataven: 60 m. D: K. Albers, H. Pley en F. v. d. Zwet. Ver D; K. Albers, H. Pley en F. r. d. 60 m. C: G. Albers, H. Compier en H. Jaspers. 600 m. C: C. van Rooden, T. Abspoel en B. van Haasteren. Hoog C-D: C. van Rooden, H. Com pier en B. van Haasteren. Kogel C: G. Alberts, T. Abspoel en H. Jaspers. 4x60 m. C-D: G. Albers, H. Jaspers, T. Abspoel en C. van Rooden. Res. H. Compier. Vertrek per bus 1 uur vanaf station (verzamelen Alberts Corner). Holland-SCD. 60 m. D: R. Sloos. P. Visser, P. van Leeuwen. C. Starkenburg. F. Frankhuizen. H. Hoekstra, H. Ou- werkerk, B. Ravelli. VeTspripaen D^R- Sloos, P. Visser, J?. van Leeuwen, C. Starkenburg F. Frankhuizen, H. Hoekstra, H. Ouwer- kerk, B. Ravelli 60 m. C: F. Mingelen, G. Bey, L. de Larie (H. Hoekstra). R. Sloos, J. Lamboo, M. v. Vliet, M. Veltman. 600 m. C: E. Brokaar, H. Hoekstra, A. de Groot, R. Mieremet. B. Rijns- wou, R. Frankhuizen, M. Anceau, D. Hensing. Hoog C: H. Ruysink, H.'Frauenfelder, F. Mingelen. G. Bey. R. Sloos, B. v. Rijnswou, B. Nieuwenhuizen, M. Velt- 4 x 60 m.: E. Brokaar, G. Bey, F. Min gelen, H. Hoekstra. R. Sloos, J. Lam boo, H. Frauenfelder, H. Ruysink. Vertrek 1.15 vanaf station Leiden. dkt. Mastenbroek. Houtlaan 27, tel. 53156; dkt. Sastrowijoto, Toscaninilaan 18, tel. 34779; dkt. Tegelaar, Burggra- venlaan 14, tel. 34092; dkt. Schaefer, Rijnsburgerweg 11, tel. 50481. Apothekersdiensten Leiden: Cen traal Apotheek, Breestraat 74, tel. 20552. Op zaterdag 25 juni zijn in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's mor gens van 8 tot 12 uur bovendien ge opend: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313 en Haven Apotheek, Ha ven 18, tel. 20085. Apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp is de gehele week geopend. De Oegst- geestse Apotheek is op zondag 26 juni gesloten van 8 tot 24 uur. Apotheek Voorschoten is op zondag 26 juni ge sloten van 8 tot 22 uur. Alkemade en Leimuiden Dkt. Muskens, Noordeinde 166. Roelof- arendsveen, tel. 01713-329; dkt. Brink horst, Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Alphen a. d. Rijn Dkt. W. Cor net, Kievitstr. 48, tel. 3697. Apotheek Allart, Raadhuistraat 206 tot 13 uur, daarna Somberg, Wilhelminalaan 67. Zondag dkt. H. v. Kooten, Wilhelmina laan 36, tel. 2079. Bodegraven Dkt. E. M. Bol, Wil- helminastraat, tel. 2113 en zr. W. Fa- ber, Irenestraat, tel. 2599. Dierenarts J. van Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Apotheek Grendel te Gouda. Boskoop Dkt. Bom, tel. 2136. Wijkverpl. zr. De Haan, tel. 2805. Hazerswoude Zie Leiderdorp. Hillegom Dkt. A. v. d. Kaaden. Hoofdstraat 14, tel. 5114. Zr. J. Bak ker, M. Trompstraat 39, tel. 6657. Lis- sese Apoth., Vierkant 223, tel. 02530- 3608. Tandarts Van Beek, Hoofdstr. 8 Hillegom, tel. 02520-5723. Koudekerk a. d. Rijn Dkl zie Leiderdorp. Wijkverpl. zr. Van Holst, Rijndijk 200. Hazerswoude (Rijndijk), tel. 01714-255. Ook voor Leiderdorp en Zoeterwoude (H.R.). Bij ongeval len aan de Rijndijk bellen 01714-278. Langeraar, Nieuwveen, Woubrugge Dkt. J. Nooter, Woubrugge, tel. 01729-104 en zr. Visser te Zevenhoven, tel. 01723-364 b.g.g. 351. Leiderdorp Dkt. Blaauwendraad. Hogewaard 4, Koudekerk, tel. 01714- 208. Leimuiden Zie Alkemade. Lisse Apotheek en tandarts zie Hillegom. Dkt. G. M. van Dijk jr. Heereweg 316. Nieuwkoop en Noorden Dkl M, Sanders, arts te Nieuwkoop, tel. 01725- 555. Noordwijk Dkt. H. Kruyt, tel. 2030. Wit-Gele Kruis tel. 2338, Groe ne Kruis tel. 2907. Apotheek alleen aan Zee, zaterdag gewone dienst, zon dags van 11.30 tot 18.00 uur. Noordwijkerhout Dkt. K. A. van Praag. Herenweg 17, tel. 02533-2385. Tandarts zie Hillegom. Wijkverpleging Rusthof 1, tel. 02533-2468. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterink, Terweeweg 154, tel. 50394. Zr. v. d. Kleij, tel. 52426 b.g.g. 33773. Rijnsburg Zie Katwijk-Rijn. Voorhout en Warmond Dkt. Bots, Prof. Aalberselaan 2, tel. 02532-7393. Wassenaar Dkt. A. F. F. Janse, Kerkstraat 42, tel. 3005 en H. S. Boo- gaart. Storm v. 's-Gravenzandeweg 1. Zoeterwoude Geslaagde auto-ralley van „De Hanze" De vraag of de antieke wagen die voor het caravan-centrum te Alphen staat nu een dissehvagen was dan wel een blokwagen, zal nog wel lange tijd een overigens vreedzaam discussiepunt zyn voor de deelnemers (sters) aan de autorally die was georganiseerd voor de leden van de Hanze. De jury keurde ze ieder geval beide goed. Het opsporen van deze naam was een van de tien opdrachten dié de 75 deelne mers ny)esteri pttvoergn, Argwanend werden dé automobilisten bezien die stopten voor het bankgebouw in Hoog- made en daar ijverig aantekeningen maakten. Het was echter nogal onschul dig, de kasuren moesten worden geno teerd. Er werd niet gevraagd wanneer de bank gesloten was en velen liepen in deze val. Nadat het laatste obstakel, het reeds eerdergenoemde caravancentrum in Alphen, was genomen werd koers ge zet naar Boskoop waar koffiepauze werd gehouden in hotel Neuf. In het tweede gedeelte moesten nog vier opdrachten worden uitgevoerd. Nadat het jaartal van de oude korenmolen te Benthuizen was opgespoord keerde men via Gelders- woude weer in het Don Boscohuis terug. In een gezellige sfeer werden hier er varingen uitgewisseld. Met een goed verzorgd diner werd deze avond in het seizoen '65-'66 besloten. Voorzitter H. J. C. Paardekooper reik te tijdens het diner de prijzen uit. De uitslag luidde: 1. N. C. van Velsen en echtgenote 1 fout; 2. J. van Bemmelen en verloofde 1 fout; 3. C. Paardekooper en echtgenote 2 fouten; 4. Joop Bosman en verloofde 2 fouten; 5. J. Berk en echt genote 2 fouten. Bq gelijk aantal fouten besliste het lot. CAMERA Het begin van het afgrij zen is er al bij de aankondiging van de medewerkenden in de film „Zij, die het licht schuwen". Griezelbeestjes, die tevoorschijn komen, als je plotse ling een steen optilt, die at maanden op eenzelfde plaats gelegen heeft, krui pen met hun kleine behaarde dribbel pootjes over het witte doek. Het wekt een „bah-reactie". Hoewel dil onbehaaglijke gevoel de gehele film door blijft voortduren, om dat men in het optreden van een aan tal menselijke figuren steeds de vieze beestjes blijft zien, doet dit niets af aan de sterke suggestieve kracht in dit filmwerk. Wrok en wroeging, haat en angstgevoelens, dreiging en onder gang zijn meesterlijk verfilmd in strak ke. zakelijke taferelen. Toch bevredigt „La metamorphose des Cloportes" niet helemaal. Waar schijnlijk is dit te verklaren uit het ontbreken van het minste zonnestraal tje, de vluchtigste glimlach, Het is té zwart-wit weergegeven, de uitbeel ding van een innerlijk corrupt mis- teL 4466. Apotheek: Wassenaarse Apo theek, Schouwweg 32. tel. 2402. Tand arts zaterdag en zondag van 18-18.30 B. P. Hazenberg, van Z. v. Nyevell- straat 108, tel. 5535. Storingsdienst tel. 2248. De Zilk Zie Noordwijkerhout. Zwammerdam 25 juni dkt. P. K. van der Ent Braat. tel. 01725-308. Zondag 26 juni dkt. K. Gill, tel. 01726- 2527. Dist riet sham pioenschappen tennis Op de tweede dag van de Districts kampioenschappen hebben de Unicum spelers het plaatsingsschema volledig in de war gestuurd. Lodewijk Kallen berg wipte de als derde geplaatste Noordwijker Gerard Pasma, terwijl Otto Koenders de als vijfde geplande Bob Lim klopte. Vooral de partij tussen beide laatste spelers stond op een zeer hoog peil. In de eerste set had Koenders, normaal 5e klasser, veel moeite met de vreem de draaiballen van overgangsklasser Lim, wat hem op verlies van deze set kwam te staan (3-6). Doch hierna trok de Unicumcrack dermate fel van leer. dat Lim geen afdoend antwoord had op de prachtige services en forehand- vegen, waarop Koenders hem twee sets lang tracteerde (6-4 6-0). Kallen berg leek tegen Pasma weinig kans te hebben toen hij de eerste set met 6-4 moest prijsgeven. Doch na dit verlies kwam Kallenberg fantastisch terug. Met harde topspinforehands en slimme passeerballen ontmoedigde hij de Noordwijker zodanig, dat hij volko men gedesillusioneerd het hoofd boog (2-6 3-6). Kees Kooien behaalde, een moeizame 4-6 6-4 6-2 zege op good-old J. Noordman, terwijl ook Har Meyer een ronde verder kwam door de Room- burger C. de Kuiter gedecideerd te kloppen. Dick Bouman toonde zich zijn plaatsing als no. 2 waardig door de feÜe Johan Vodegel te kraken. In C kwamen de favorieten Ad v. d. Berg en Jaap v. d. Nat niet in actie, maar van de concurrenten bleven Jan Vreeburg en Gerard Bakker in de strijd, Vreeburg leverde een langdurig base-lineduel met de Roomburger Braggaar, die hij eerst in de 3e set de baas kon blijven, terwijl Bakker de Leidse Hout-man A. Mulder ruim schoots voor bleef. Verrassend was verder de kansloze nederlaag van Cees Kallenberg tegen Leidse Hout-voor zitter Mulder met 6-2 6-2. De uitslagen luiden: H.E.B.: L. Koenders-B. Lim 3-6 6-4 6-0; D. Bouman-J. Vodegel 6-4 6-0; C. Koole-J. Noordman 4-6 6-4 6-2; L. Kallenberg-G. Pasma 4-6 6-2 6-3; H., Meyer-C. de Ruiter 6-4 6-4. D.E.C.: P. Groenewegen-A. Frielink Geslaagden opleiding bejaardenzorg Aan de Vakschool voor meisjes voor meisjes voor Leiden en omstreken, Ra penburg 23. Leiden, behaalden de vol gende bejaardenhelpstere, die de 2-jarige opleiding volgden het diploma van de Stichting Opleiding Bejaardenzorg. Me vrouw W. Bakker-Kerpershoek, Rijns burg; mej. A. M. J. Berkhout. De Zilk; mej. C. Braamzeel, Leiden; mej. A. C. Bijleveld, Leiden; mej. M. van Gorcum, Wassenaar: mej. J. Guyt, Voorschoten; mej. M. Gijselaar, Sassenheim; mej. A. A. de Jong, Hazerswoude: mej. E. van Leeuwen, Lelden; mevr. P. Molenaar Bronger, Leiden; mej. C. van der Plas, Katwijk aan Zee; mej. W. F. van der Reljden, Leiderdorp. Alleen voor het theoretisch gedeelte: mej. E. J. Dompe ling, Oegstgeest; mej. M. Petiet, Leiden. MUSEA lt, zondags Rijksmuseum van Oudheden: Dage- Legermu.se um (Pesthuislaan)Met lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). Jongetje in Voorhout verdronken Het 2'i-jarige enig zoontje van de fani. Zwetsloot uit de Nachtegalenlaan In Voorhout Is gistermiddag In de Dins dagse Wetering In Voorhout verdronken. Het kind Is waarschijnlijk onder de draadafzetting van het speelhoekje aan de Nachtegalenlaan door gekropen en la daarna te water geraakt. Raadsagenda van Zoeterwoude De Zoeierwoudse gemeenteraad komt woensdag 29 juni om 20.00 uur bijeen. Er is voor deze vergadering, waarop mevr. Neuwahl-Sanders en de heer Th. Pet voor de laatste keer hun fractie zullen vertegenwoordigen i.v.m. de annexatie, maar een bescheiden agenda. Hierop komen o.m. voor: Voorstel tot het verlenen van sub sidie aan avond Ulo-scholen te Lei den; verhuur van een stenen schuur op de gemeentewerf aan het waterlei dingbedrijf -De Rijnstreek"; vaststel ling van een onteigeningsplan voor 'lt Ff TSvIW1hk N' nWB ker 6'46i'<l:enkele percelen grond gelegen m nei fi T^ifif a6"?) ?Jag8canrc /i 'bestemmingsplan Industrieterrein Gro- 6-3 6-0; G. Bakker-A. Mulder 6-0 6-4; Ie polder; toekenning van een vei- G. Verdoes-H. Cohen 6-1 7-5,P. vanceding aan de raadsr t 21* Henegouwen-F^ y Straaten cje secretarissen van di 7-5 7-5; J. Mulder-C. Kallenberg 6-2 sjes en wijziging van 6"2- I begroting. dadigerskwartet. De camera blijft uit sluitend gericht op het duistere, het rotte, hij knipt de uitzichtloosheid en de voosheid uit een beeldtotaal, dat anders móet zijn, omdat het menselijk leven anders is. Suggestie is de grootste kracht, schreven we reeds. Met een minimum aan materiaal heeft men in deze film een maximum aan psychologisch ef fect weten te bereiken. Namen als Li no Ventura, Charles Aznavour en Pierre Brasseur zijn aan deze Frans- Italiaanse produktie verbonden. Wie de steen, die ligt op hen die het licht schuwen, op wil lichten kan, mits hij de leeftijd van 18 jaar heeft bereikt, terecht in het Camera-theater. DUL CONFECTIEWERK LIDO Het is al eerder gezegd, maar het kan nooit genoeg herhaald wor den: de James Bond-cultus is troef in de filmwereld. Met *'n dertienen in een dozijn belanden de navolgingen op de markt en gaan daar in een omme zien van de hand. Misschien is het iets te sterk gezegd om de film „077 in operatie Bloody Mary" beledigend te noemen, maar het is toch zeker wel lachwekkend om de film als een zelf standig geschapen produkt te beschou- De makers hebben ditmaal niet ge schroomd zelfs kleine Bond-elementen in rauwe massa in hun wanprodukt op te nemen. Daardoor krijgt de film iets heel goedkoops over zich, zó goed koop dat zelfs de meest oppervlakkige bezoeker voelt dat hjj bij de neus ge nomen wordt. Gaat U maar na: agent 077 (kom- mentaar overbodig), titelbeeld met rustig kuierende man die plotsklaps begint te schieten, song „Bloody Ma ry" bijna gelijkluidend aan die van „Goldfinger", vechtpartij in voortra zende trein uit: ..From Russia with love", naar mijn weten de eerste maal dat deze scène is geïmiteerd; wel een verdienste!), jacht op de lading van een verloren geraakt vliegtuig, dat op bijna dezelfde manier als in „Donder- bal" door de schurken is buitgemaakt, in dit geval door Chinezen, net als in enzovoorts. Een verschil met Bond is (hoera!) het veelvuldig ontbreken van de aktie. Enfin, U ziet maar. De keuring be sliste „18 jaar". Wat ons betreft mag de één er best af. ONORTHODOXE ROOF te voeren en afgesleten effecten te vermijden. Voor een ieder die zich deze week echt probleemloos wil ont spannen is deze film, die een Frans- Spaans-Italiaanse eo-produktie is, van harte aanbevolen. De hoofdrollen zijn in handen van Rossana Podesta en Philippe Leroy, als het meesterbrein. Rest nog te ver melden dat de kleuren Eastmancolor heel fraai zijn en dat men op uitste kende wijze gebruik heeft gemaakt van de natuurlijke achtergronden van Genève en Rome. De KFC acht deze film geschikt voor 14-jarigen en ouder. STUDIO Dit theater prolongeert de Tsjechische film „De liefde van een blondje", een schepping van Milos Forman. Meisjes willen ervaring in de liefde opdoen, doch worden door dit experimentele onderzoek in hun diep ste gevoelens gekwetst. Zeker een be zoek waard. (18 jaar). REX „Wat het daglicht niet ver dragen kan" komt deze week op het witte doek in het Rex-theater aan de Haarlemmerstraat. Zet uw donkere bril dus maar vast op. Onthullende beelden met een niets verhullende tekst laten iets van de leegheid van een stukje maatschappij zien. Toegang 18 jaar. PAUZE Nog „hele volksstammen" verkeren in het stenen tijdperk. Onkundig van de vermakelijke en onvermakelijke dingen, die zich eeuw na eeuw op de rest van de wereld afspeelden, tieren zij voort on geveer in dezelfde staat als de oermen sen. Foto's van die onbeschaafde lie den zijn bijna levensgroot te zien op de tentoonstelling „De mens van toen" in het Leidse Volkenkunde museum. Deze tentoonstelling zou even goed „De mens van nu" kunnen heten met foto"» van een camping ln de duinen met voor hun hutten verwijlende blote badgasten. Is er verschil Zijn die kampeerders beter men sen dan de holbewoners? Is de techniek bij machte edeler mensen te maken? Advertentie: „Leer auto-rijden, koop te levisie en ge zult een beter mens wor den". Zo gek heeft men het nog niet ge maakt. Het sluimert wel ln menig onder bewustzijn. Het berust op een dwaas misverstand. TRIANON Zeven gouden en niet te vergeten, een heel mooie vrouw, is de titel van de film die deze week in Trianon draait. Deze film die ongetwijfeld associaties wil opwekken met James Bond en Goldfinger heeft daarmee talrijke overeenkomsten. In beide films is sprake i goudroof. Maar met welk een verschil is hetzeflde gegeven uitgewerkt. Wa in de James Bond-film de humor ma uiterst dun gezaaid is, is deze in Zeven gouden mannen in ruime mate aanwezig. Het is dan ook een bijzon der prettige en plezierige film gewor den. De inhoud is in het kort als volgt: i Een meesterbrein denk! een volmaak- S.'', ontraden. t* anoHmof ,,n ,,w Studio. Liefde van een blondje (18 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. volkomen onorthodoxe manier "uitVe- Tr1'an?n: Gouden ma"ncn <en één voerd, en slaagt tot in de perfectie .mP01e ?!£uwJkJ14 Jaa^ Maar als men nu verwacht dat de toch Dagelijks -30. 7.00 en 9.15 wel sympathieke bankrovers eindelijk op hun lauweren kunnen g gebeuren er toch nog tal LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 23 t/m 29 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Zij, die het licht schuwen (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: 077 in operatie Bloody Mary (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. te goudroof uit. Deze roof vindt plaats ^en van de best bewaakte banken Zwitserland. De roof wordt op c Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 i küïnen"ïa\n"ruSen" I W,a.lBhel df8'i=hl verdragen wachte dingen Het is een verademing om eens een film te zien, waarin het niet nodig was dat er slachtoffers vielen. In de hele film wordt er niet geschoten en on danks dat. is de regiseur, Marco Vi- carto, er in geslaagd de spanning op Het is niet de eerste maal dat de R.K. Bond van Zangverenigingen in Noord- en Zuid-Holland de stad Lei den heeft uitgekozen om als gastheer te fungeren voor het jaarlijks le hou den zangconcours-festival. Reeds eer der hij gelegenheid van een jubileum van de gemengde zangvereniging „Vox Laeta" uit RoeLofarendavetn hoeft dit brengen, waarna de deskundige jury bestaande uit o.a. Frans van Amels uit 's-Hertogenbosch en Anton Vis uit Blokker deze op haar merites zal beoordelen. Het zou ons te ver voeren om het gehele programma nader (e beschrij ven. maar van de deelnemers zij o.a de gemeente- j vermeld het „Westfries Dameskoor" uit Wognum, en in de superieure af- I deling gemengde koren „Volksadel" uit Breda alsmede het „R.K Schie dams Gemengd Koor" en bij de man nenkoren o.a. het R.K Mannenkoor „St. Caecilia" uit Den Haag. In de vrije sektor wordt o.a. deel genomen door 5 koren waarvan te pl.m. 17.30 uur n.m. de organiserende vereniging „Vox Laeta" o.l.v. haar di- rigent Jan v. d. Meei zangconcours in de Stadsgehoorzaal sluitingsconcert zal verzorgen met een van Leiden plaats gehad. Ook nu weer! met zorg samengesteld programma bgBa- 7 nummers. kan (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15 ei Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 i PUNT heeft het bestuur van de R.K. bond van Zangverenigingen een beroep op „Vox Laeta" gedaan om in samenwerking met de Bond dit concours en festival te willen organiseren. Niet minder dan 19 koren zullen hun muzikale presentatie ten gehore Vermelden wij nog dat dit zang feest zal plaats hebben a.s. zondag 26 juni in de Stadsgehoozraal te Leiden en de opening hiervan te 12 uur zal geschieden door de bondsvoorzitter J. P, van Kampen. Je moet mijn man begrijpen als hij plotseling naar huis wil, dan WTL hij ook op staande voet! KORRELTJE Het is niet zozeer de hulp van onze vrienden die ons helpt, als wel het vertrouwen, dat hun hulp ons in boezemt.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3