JUBILEUMWEEK ALPHENSE ZWEMCLUB START MET INT. WATERP0L0T0URN00I PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 22 JUNI 1966 VERKEERSVOORZIENINGEN BIJ KRUISPUNT PERSANT SNOEPWEG ilge verkeern- plan, dat be- q de beide de- i afsluiting In de raad Is al enige malen de aan dacht gevestigd op de gevaren, die het kruispunt Persant Snorpweg-Van der Valk Boumanweg-Acaclalaan voor de verkeersdeelnemers zal Inhouden na de totstandkoming van do verbinding met de Hoogmadeseweg. Aan de hand van adviezen van o.a. de verkeersafdeling van de ANWB zyn b. en w. tot de conclusie gkomen, dat slechts met ecu samenstel van voorzie ningen een enigszins bevredigende op lossing kan worden verkregen. De voor zieningen zullen dienen te bestaan uit: voorzieningen aan bestratingen, groen voorzieningen e.d.j het opstellen van een verkeerslichten- installatie; het vaststellen van en maatregelen. B. en w. voelen voor eer halve in een afsluiting vai len van de Berkenkade aa de Acacialaan, voorziet in van de Loevestein, bij het ter plaatse ge vestigde garagebedrijf. De doorgang op dit deel Loevestein is echter nog open gelaten voor fietsex-s en bromfietsers. Voor het deel van de Loevestein tussen de Van der Valk Boumanweg en de Ockenrode kan worden volstaan met het Instellen van eenrichtingsverkeer in de richting van de Ockenrode. Ook hier weer kan het verkeer van (brom)fietsers worden vrijgelaten. Het ligt in de bedoeling de (brom) fietsers, die van de Leiderdorpse brug komen en in de richting van Hoogmade willen rijden, onder het viaduct van de Leiderdorpse brug door via de Loeve stein te leiden. Er moet namelijk reke ning mee worden gehouden, dat de pro vincie het voornemen heeft te zQner tijd aan die kant van de Hoogmadeseweg, nabij de Dwarswatering, een secundaire weg voor langzaam verkeer te leggen. De kosten van de te treffen voorzie ningen worden, met inbegrip van de te plaatsen verkeersborden, voorlopig ge raamd op 42.600. V er keerslichtenlnsta 11a tie Het tweede punt bevat de opstelling van een verkeerslichteninstallatie. Het meest wenselijk wordt geacht een ver- keersafharikelljke installatie. Deze in stallatie wordt alleen al voor het kruis punt zelf nodig geacht, doch de situatie is nog gecompliceerder, omdat ook re kening moet worden gehouden met on- Reconstructie Mauritssingel te Leiderdorp Als gevolg van de ongunstige bodem gesteldheid en het feit dat de Maurits singel In de loop der jaren een belang rijke functie In het interlokale verkeer is gaan vervullen, Is het wegdek van deze straat ernstige gebreken gaan ver tonen. B. en w. ontvingen daardoor klachten over de toestand waarin deze straat verkeert, niet alleen van weg gebruikers, doch ook van aanwonenden, die naar zy mededeelden ernstige hinder en zelfs schade aan hun wonin gen ondervinden door trillingen, als ge volg van de slechte staat van het weg dek. Dit heeft zelfs tot gevolg gehad dat een aantal aanwonenden een „Actie-Co- mité-Mauritsslngel" heeft gevormd, dat zich ten doel stelt de belangen van alle geïnteresseerden te behartigen. Het is een bekend verschijnsel dat klinkerwegen, vooral bij Intensief, zwaar verkeer, spoedig de nodige gebreken gaan vertonen, waardoor hinderlijke en voor de belendende percelen zelfs scha delijke trillingen kunnen worden veroor zaakt. Meer en meer gaat men er dan ook toe over dergelijke wegen van een asfaltering te voorzien, hetgeen de klachten over trillingen in veel gevallen, doet verdwijnen. B. en w. hebben daarom de directeur van gemeentewerken verzocht een plan met kostenbegroting voor de reconstruk- tie en de asfaltering van de hoofdrij baan van de Mauritssingel voor te leg- ^*Het ontworpen plan voorziet in de reconstructie van het weglichaam, het aanbrengen van een asfaltlaag en de aanleg van vier bushalten buiten de hoofdrijbaan. Dit zal de veiligheid en de vlotte doorstroming van het wegverkeer zeker ten goede komen. In een later stadium zullen b. en w. de raad eventueel nog een voorstel doen tot de aanleg van een parkeerhaven voor (nacht)parkeren van vrachtauto combinaties nabij de Tuinstraat. Daar toe zal de naastgelegen boezemsloot moe ten worden gedempt. B. en w. geven er de voorkeur aan dit werk, met de uit voering waarvan naar raming een be drag van 280.535 zal zijn gemoeid, on derhands aan te besteden. B. en W. Leiderdorp: Uniform tarief voor alle visakten De raad van Leiderdorp besloot op 25 mei 1964 de gemeentelijke leges voor een grote visakte te bepalen op 1. en voor eeD kleine visakte alsmede een bydragebewjjs op ƒ0.50. Het blijkt nu evenwel dat ln de na buurgemeente Leiden voor alle soorten akten en bijdragebewijzen een gelijk ta rief van ƒ1.geldt. Leiderdorp is dus goedkoper dan Leiden, reden waarom verschillende inwoners van Leiden al hier een visakte of bljdragebewijs aan vragen. Daar het niet de bedoeling is in dit opzicht te concurreren met Leiden, stel len b. en w. de raad voor over te gaan tot invoering van één uniform tarief voor alle visakten en bijdragebewijzen, met ingang van het volgend seizoen. dorbreklngen in de aan- en afvoer van verkeer van en naar de Leiderdorpse brug tengevolge van de opening van de brug voor het scheepvaartverkeer. Voor de benodigde installatie woi-dt beschikt over 'n prijsopgaaf van 40.300. Rijkssubsidie Wanneer ln plaats van mankracht van een verkeerslichteninstallatie wordt ge bruik gemaakt dienen de kosten van de verkeerslichteninstallatie als politiekos ten te woi'den aangemerkt. In deze ge meente met rijkspolitie zijn dit dus rijks politiekosten. B. en w. willen daarom proberen een besluit van de minister uit te lokken, dat de verkeersregeling zal geschieden door middel van een verkeerslichten- installatie. In dat geval komen de kosten daarvan voor rekening van het departe ment van Justitie. Verkeersmaatregelen Naar thans wordt verwacht zal de doortrekking van de Persant Snoepweg tot de Hoogmadeseweg eind volgende maand gereed komen, zodat dan reeds tot openstelling zou kunnen worden overgegaan. De hiervoor aangeduide voorzieningen zullen dan echter nog niet tot stand gekomen zijn, al zal wel wor den getracht de Berkenkade reeds met een tijdelijke voorziening af te sluiten. Wel is het mogelijk met de openstel ling van de gehele Persant Snoepweg reeds de nodige verkeersmaatregelen van kracht te doen zijn. Reeds in 1964 besloot de raad het toen ln gebruik genomen deel van de Persant Snoepweg ln de richting van de Leider dorpse brug gesloten te verklaren voor voetgangers en wielrijders. Het lijkt b. en w. gewenst deze maatregel eveneens te nemen voor het thans in gebruik te nemen deel van de weg. Voetgangers en wielrijders kunnen gebruik maken van de Hoogmadeseweg tussen Hoofdstraat en Engelendaal. en aan de andere kant van de Loevestein en van het in aanleg zijnde rijwielpad langs de Persant Snoep weg tussen Van Diepeningenlaan en het punt waar de Persant Snoepweg op de Hoogmadeseweg aansluit. De hoofdweg voor doorgaand verkeer, de Persant Snoepweg. kan zodoende vrq blijven van wielrijders en voetgangers. Verder dienen gesloten te worden ver klaard voor alle verkeer, met uitzonde ring van wielrijders, in de richting van de Van der Valk Boumanweg: de Loevestein voor het gedeelte tussen de Van der Valk Boumanweg en per- aan te wijzen als voorrangskruising de wegkruising Persant Snoepweg-Van der Valk Boumanweg-Acacialaan, met dien verstande, dat het verkeer gaande over de Persant Snoepweg voorrang heeft bo ven het verkeer gaande over de Van der Valk Boumanweg en de Acacialaan. LEIDSE VERENIGING VAN POSTZEGEL VERZAMELAARS BESLOOT SEIZOEN Leiderdorpse raadsagenda De raad van de gemeente Leiderdorp komt op maandag 27 juni a.s. des avonds om kwart voor 8 in openbare vergade ring bijeen. De agenda vermeldt o.a.: Voorstel tot het verkopen van een strook grond aan fa. Joh. Noorlander en Zonen te Lelden; voorstel tot het be ëindigen en het vestigen van een recht van opstal; voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het verbeteren van de ambtswoning van de burgemeester; voorstel tot het wij zigen van de legesverordening 1966 t.a.v. de legesheffing voor visakten en bijdra gebewijzen; voorstel tot het vaststellen van een nieuwe Bijdrageregeling Krot opruiming; voorstel tot het reconstru eren van een deel van de Mauritssingel; voorstel tot het toekennen van subsidie aan instellingen voor levens- en gezins moeilijkheden; voorstel tot het treffen van verkeersvoorzieningen voor het kruispunt Persant Snoepweg-Van der Valk Boumanweg-Acacialaan. LEIDERDORP De zwemwedstrijden voor de leerlin gen der lagere scholen die zich ieder jaar in een grote belangstelling van de jeugd mogen verheugen, konden dit jaar onder gunstige weersomstandigheden gehouden worden. De einduitslag werd: 1. Kon. Jullanaschool. waardoor deze school voor de vjjfde maal in het bezit der wisselbeker kwam en deze prachtige door het gemeentebestuur in 1957 ter beschikking gestelde beker thans in blij vend bezit heeft gekregen. 2 werd de R.K. Engelendaelschool en 3 de Willem de Zwijgerschool. In de persoonlijke' wedstrijd behaalden op het nummer 50 m. schoolslag Rieneke Smit, Jos van Grieken en Marco Moe- kardanoe een eerste plaats; op het num mer 50 m. rugslag Anneke van Raam- donck en Jacques Zieck en op het num mer 50 m. vrjje slag Jeannette v. d. Berg en Leendert van Velzen. ZWEMDIPLOMA'S Diploma A: Anja v. d. Hoek, Wim de Graaf. Rlnie van Es. Jorien v. d. Wal, Marjolein Freken, Netty Post, Madeion Modderman. Paul van Straaten, Freddy Frljllnk, Andres Osseman, Tjerk Hoog- hlemstra, Marten Hofker. Diploma B: Hanske Roorda, Joyce Smith, Honorée v. d. Ster, Monique Ro- munde, Els v. d. Stadt, Mnrtyn Bulk, Henny van Turnhout, Michel Stadler, Nike Beem. Van de Chr. Ulo-school slaagden: Diploma A: Peter v. d. Heuvel, Guus Klulwstra, Herman Meerburg, Liesbeth Roest, Truus Teeuwen, Sonja Reibel, Marry v. d. Zwan, Henny van Winkel, Flnl Jansen, Marjo v. d. Buld, Anne- mieke Griffioen, Rita Kok, Richard Brouwer, Otto Ketel, Wim v. d. Bran- deler, Jan Bogerd, Cor Krult, Mai"c v. d. Brandeler, Wim Vergunst, Eric v. d. Wel. Diploma B: Trudy Zwemmer, Leny Korswagen, Gerda kolderman, Jurrien Moraal, Hetty de Boo. Alma van Vliet, Rito Kok, Coby v. d. Zwan, Perla Prin selaar. Marionne van Ingen Schenau, Marja van Hoorn, Lieske v. d. Linden. Peter v. d. Heuvel. Mare v. d. Brande ler, Henk van Driel, Gerard Talsma, Hemmo de Gx-oot, Otto Ketel, Jacques van Aalst, Ad Hey, Jan Bogerd, Wim Vergunst, Rob v. d. Linden, Wim v. d. Brandeler. Diploma C: Wilma de Lange. Perla Prinselaar. Coby v. d. Zwan, Lieske v. d. Linden. Rita v. d. Berg. Irene Keu zenkamp, Gerda Koster. Gerda Cové, Anneke Honders, Marja v. d. Goot, Wil ma van Beveren, Hanneke Rasser, Cobie Siera,, Cobie v. Tilburg, Heieen van Driel, Nolleke Filippo, Adri Anker, Rob Hall, Hemmo de Gi'oot, Henk v. d. Kraan, Peter de Jong, Wim v. d. Leek, Dicka van Dalen, Peter v. d. Heuvel, Jan Bogerd. Jacq van Aalst, Wim Vergunst, Hans Bijsterbosch. Mare v. d. Brandeler, Elmer Koning. Wim v. d. Brandeler. Henk van Driel. C01IRANTENBEZ0RGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT AKTIEVE BEZORGERS Bijzonder geschikt voor schollieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 32, telef. 20935. Voor de laatste maal in dit seizoen hield de Leidse Ver. van Postzegel verzamelaars haar maandelijkse bij eenkomst in het Logegebouw aan de Steenschuur. Met een welkomstwoord begroette de heer A. de Best de kern van zijn trouwe leden. In de laatstgehouden bondsvergade ring was het verenigingsblad „De Sleu- telpost", waarvan het nieuwe num mer weer op de bestuurstafel lag, lan delijk als voorbeeld gesteld.. Een har telijk woord van dank aan en een applaus voor de heer J. W. Segaar en zijn medewerkers gaven blijk van de waardering voor dit uitstekend ver zorgde blad. Daarom wees de heer De Best nog eens extra op de hartekreet van de redactie, dat het beslist niet moeilijk moest zijn om met dit blad in de hand voor nieuwe leden te zor- De heer W. B. Pots werd voor het vele werk voor Sleiitelpost en vereni ging uitgeroepen tot lid van verdien ste voor dit jaar. Negen nieuwe leden kwamen de ge lederen van de vereniging versterken en werden welkom "geheten. De heer H. Gaykema bracht de no tulen van de vorige vergadering, wel ke zonder opmerkingen werden goed gekeurd. Rond 50 kavels gingen vlot onder de hamer van veilingmeester J. Spijker door; voor elke kavel, zelfs de reeds oude rond zend boekjes, waren voldoen de gagadigden. Na de pauze vertoonde de heer R. J. Kruuk, employé van de Pers- en Pu- blicatiedienst van de PTT, een drietal films, waarvan vooral de Aqna Fhile- tica onder produktie van Co van der Linden en „Het is maar een postzegel" bijzonder in de smaak vielen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Helno Eugène Alexander, z.v. C. van Valderen en M. J. Slewe: Erik Wim, z.v. P. Verver en P. A. M. Spek; Marco, z.v. A. Fasel en S. Lares; René Adrianus Jozef, z.v. H, W. van der Voo- ren en E. M. T. van Kestei-en; Ronald Adrianus Gerardus, z.v. C. Zuidhoek en E. H. Wetten; Ronald, z.v. N. Langezaal en W. Klom; Ronald Cornelis, z.v. C. L. van der Vliet en M. C. Oskam: Eduard z.v. J. S. Heemskerk en A. M. Blonk; Marjolein Fennegien. d.v. J. C. Nijkamp en M. G. Hagens. Overleden: A. Dekker. 81 jaar. man, M. Nleuwenhuyse, 73 jaar, echtgenote van C. G. Honcoop; P. Koegler, 71 jaar, man; R. J. Vogelsang, 1 maand, zoon. T en toonstellingen De Lakenhal, Tentoonstelling Ga- briël Metsu. Vanaf 21 juni. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11), Tot 8 juli „10x10". schilderijen en beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond. en maand, gesloten. MUSEA De Lakenhal: Dag. 10-4 uur, zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur, zondags 1-5 uur. Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). LEIDSE AGENDA WOENSDAG 22 JUNI DONDERDAG 23 JUNI Mater Amabilisschool - feestelijke sluitingsavond cursusjaar. Anthonius Clubhuis. 19.30 uur. Ilolland Festival - concert Leids Toonkunstkoor. Pieterskerk, 20.00 u. Kon. Ned. Nat. Historische Ver. - excursie naar Clusiustuin, vertrek 5de Binnenvestgracht, 19.15 uur. VRLJDAG 24 JUNI Kon. Ned. Fabriek van Wollen De kens v.h. J. C. Zaalberg Zn. - jaar vergadering. Herengracht 2§. 11 uur voorm. H.C.W. - aandeelhoudersvergadering Zoeterwoudseweg 1, 12 uur 's middags. Electrolasch Mij - aandeelhouders vergadering. Zoeterwoudseweg 1, 11 u. ZATERDAG 25 JUNI Folk Beat 14 - laatste jazz-avond van het seizoen m.m.v. het Quartet Dik Vennik. Hockey-kantine sport park Roomburg, ingang einde Asser- straat. 20.00 uur. V.T.L. - receptie i.v.m. behaalde kampioenschap. Rest. Van der Heijden 15.00—17.00 uur. Kon. Ned. Natuurhist. Ver. - Ex cursie naar landgoederen Koningshof en Elswout. Station N.S., 9.40 uur. Ver. Oud-Lelden - Excursie Leidse Hortus, 14.30 uur n.m. LEIDSE UNIVERSITEIT ZOMERCURSUS IN GRAVENSTEEN VOOR JONGE EUROPESE JURISTEN Van 27 juni tot 23 juli 1966 zal voor de derde maal in het „Gravensteen" te Leiden een zomercursus over Ame rikaans recht worden gegeven door zes hoogleraren van de juridische fa culteit van de Columbia University in New York. De eerste „Leyden Ses sion", in 1963, betrof een experiment en werd door de Leidse Universiteit en de Columbia University grotendeels uit eigen middelen gefinancierd. In 1964 stelde een gift der Ford Foundation de organisatoren in staat om een programma voor vijf jaren op te stellen, waarbij toen ook de Uni versiteit van Amsterdam weid betrok ken. Sindsdien is de officiële naam „Leyden-Amsterdam-Columbia Sum mer Program in American Law". De cursussen worden sindsdien beurte lings in Leiden en Amsterdam gehou den. Na de „Leyden Sessions van 1963 en 1964 volgde dus een „Amsterdam Session 1965", terwijl dit jaar weder om door de Leidse Universiteit wordt zorg gedragen voor de organisatie van De cursus is bestemd vodr jonge Europese juristen (of ver gevorderde juridische studenten). 61 studenten zijn toegelaten tot de cursus. De huis vesting van de meeste cursisten wordt verzorgd door de Stichting Leidse Stu dentenhuisvesting. Het grootste deel zal wonen in de Sterflat. Benoemingen Bij onderscheiden besluiten van Curato ren der Leidse Universiteit zijn: Drs. F. A. Berends, wetenschappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst by de theoretische natuurkunde, voor het tyd- vak van 1 juni 1966 tot 1 juni 1967 tot wetenschappelijk medewerker benoemd; Drs. W. N. Brouw, wetensch. mede werker in tijd. dienst bij de sterrenkunde voor het tijdvak van 1 juli 1966 tot 1 juli 1967 wederom in deze functie benoemd; Drs. A. C. van Bruggen, voor het tyd- vak van 1 mei 1966 tot 1 mei 1967 tot wetensch. medewerker le klasse in tijd. dienst bq de systematische dierkunde benoemd; Dr. H. W. Capel, wetensch. ambtenaar le klasse in tijd. dienst bij de theore tische natuurkunde, voor het tydvak van 1 juni 1966 tot 1 juni 1967 tot wetensch. medewerker le klasse benoemd; Drs. J. T. W. Clemens, wetensch. ambtenaar in tijd. dienst by de conflict- psychologie, voor het tijdvak van 16 juli 1966 tot 1 jan. 1967 wederom in deze functie benoemd; Drs. J. L. Dubbeldam, wetensch. amb tenaar in tijd. dienst bij de algemene zoölogie, met ingang van 1 Juli 1966 tot wetensch. medewerker in vaste dienst benoemd; Drs. A. J. van DuyneveJdt, voor het tydvak van 1 april 1966 tot 1 april 1967 tot wetensch. medewerker in tyd. dienst bij de natuurkunde benoemd; Dr. H. J. V. H. Gelse, wetensch. amb tenaar le klasse in tyd. dienst bij de organische chemie, voor het tijdvak van 1 mei 1966 tot 1 mei 1967 tot wetensch. medewerker le klasse benoemd; J. T. A. M. Hendriks, arts, wetensch. hoofdmedewerker in tyd. dienst by de inwendige geneeskunde, voor hst tijdvak van 1 mei 1966 tot 1 mei 1967 wederom in deze functie benoemd; Drs. J. van Heyst, voor het tydvak van 1 juli 1966 tot 1 juli 1967 tot we tensch. medewerker in tyd. dienst bij de faculteit der letteren benoemd; II. Janse, arts, wetensch. ambtenaar le klasse in tyd. dienst by de kinder geneeskunde, voor het tijdvak van 1 juni 1966 tot 1 juni 1967 tot wetensch. mede. werker le klasse benoemd; J. P. Jorna, arts, voor het tijdvak van 1 dec. 1965 tot 1 dec. 1966 tot wetensch. medewerker le klasse in tijd. dienst bq de inwendige geneeskunde benoemd; Ir. A. van Langevelde, wetensch. amb- naar in tyd. dienst by de farmacologie, met Ingang van 1 mei 1966 in vaste dienst benoemd; Drs. J. W. Marsilje, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 1967 tot we tensch. medewerker in tijd. dienst by de faculteit der letteren benoemd; Drs. C. van de Merwe, wetensch. me dewerker in tijd. dienst by de sociologie. OEGSTGEEST Geboren: Menno Antonius Leonar- dus z.v. P. H. A. Voss en E. J. M. Schul- te; Cornelia Maria Johanna d.v. H. D. le Maitre en J. P. Overdevest; Inge Helena d.v. M. T. J. de Bruijn en A. C. v. d. Voort; Ernst Jan Gerard z.v. G. v. Loenen en J. M. B. v. As; Rudolf z.v. J. H. Dibbetz en J. H. Laterveer; Tal- lechien d.v. C. Hogervorst en T. v. Komen; Sandra d.v. J. v. Gelderen en C. Bouhuijs; Thomas z.v. C. Freke en W. Lubach. Ondertrouwd: N. M. A. Berber en P. v. Heuven; M. Bouman en T. W. Hoo- gerdijk. Getrouwd: J. A. A. Straman en L. J. T. M. v. d. Meer; J.N. J. v. d. Kwaak en J.N. v. Egmond; P. J. Segaar en A. N. Herrewijnen; T. J. B. de Muijnck en J. L. v. Delft; M. v. d. Luijt en J. Spierenburg. Overleden; A.M. Thomas w.v. D. A. Driessen; G. R. Janse v. Mantgem; F. v. Nieuwpoort. voor het tqdvak van 15 juli 1966 tot 15 juli 1967 wederom in deze functie be noemd; Drs. T. Moody, wetensch. ambtenaar in tijd. dienst bq het instituut voor psy chologisch advies en niet-medische the rapie. voor het tijdvak van 1 juni 1966 tot 1 juni 1967 wederom in deze functie benoemd Mevr. I'. M uk her jee, voor het tqdvak van 1 mei 1966 tot 1 mei 1967 tot we tensch. ambtenaar in tijd. dienst bij het instituut voor radiopathologie en stra- lenbescherming benoemd; Drs. I». F. Nyhoff, wetensch. mede werker in tijd. dienst bij de organische chemie, voor het tijdvak van 1 juli 1966 tot 1 juli 1967 wederom in deze functie benoemd; Ir. T. L. Ot»i. wetensch. ambtenaar in tqd. dienst by. de biofysica, voor het tijd- vaa van 1 juni 1966 tot 1 juni 1967 tot wetensch. medewerker benoemd; Drs. J. W. Osse, wetensch. ambte naar in vaste dienst bij de algemene zoö logie met ingang van 1 juni 1966 tot wetensch. medewerker le kl. benoemd; Drs. J. A. M. Potters, wetensch. me dewerker in tyd. dienst bij de wiskunde, voor hel tijdvak van 1 juli 1966 tot 1 juli 1967 wederom in deze functie be noemd Dr. M. C. Rattatazzi, wetensch. amb tenaar le klasse in tijd. dienst bij de antropogenetica, met ingang van 1 mei 1966 tot wetensch. medewerker le klas se in vaste dienst benoemd; Drs. J. van Riemsdijk, wetensch. me dewerker le klasse in vaste dienst bq de algemene psychodiagnostiek, met in gang van 1 juli 1966 tot wetenschappe- ïyk hoofdmedewerker benoemd: J. Rohrner, arts, wetensch. hoofdme dewerker in tijd. dienst bij de kinder geneeskunde. met ingang van 1 april 1966 in vaste dienst benoemd; Dr. E. Scheffer, wetensch. ambtenaar le klasse ln tijd. dienst bij de pathologie, voor het tijdvak van 1 maart 1966 tot 1 maart 1967 tot wetensch. medewerker le klasse benoemd; J. L. Sellink, arts, voor het tijdvak van 1 mei 1966 tot 1 mei 1967 tot we tensch. hoofdmedewerker in tyd. dienst bq de radiologie benoemd P. Stibbe, arts, wetensch. hoofdamb tenaar in tyd. dienst bij de kindergenees kunde, voor het tijdvak van 1 jan. 1966 tot 1 jan. 19è7 tot wetensch. hoofdmede werker benoemd; Dr. L. I. Swaab, voor het tijdvak van 1 april 1966 tot 1 april '67 tot wetensch. hoofdmedewerker in tijd. dienst bij de verloskunde benoemd: Dr. Y. Tanaka, wetensch. hoofdamb tenaar A in tyd. dienst by de werkgroep kosmische straling, voor het tydvak van 17 juli 1966 tot 17 juli 1967 wederom in deze functie benoemd; J. P. Teuns, arts, wetensch. hoofdamb tenaar A in tyd. dienBt bq de kinder geneeskunde, voor het tijdvak van 1 mei 1966 tot 1 mei 1967 tot wetensch. hoofd medewerker benoemd; I Ir. H. D. M. Touw, wetensch. amble. naar in tijd. dienst bij de fysiologische scheikunde, voor het tijdvak van 1 mei I 1966 tot 1 mei 1967 tot wetensch. mede- werker benoemd; Drs. S. O. tVarnaar, wetensch. amb tenaar in ty'delljke dienst by de fysio logische scheikunde, voor het tydvak van 1 mei 1966 tot 1 mei 1967 tot we tensch. medewerker benoemd; W. A. F. Watson, wetensch. ambte naar le klasse in tyd. dienst by het in stituut voor radiopathologie en stralen- bescherming, voor het tijdvak van 3 mei 1966 tot 3 mei 1967 wederom in deze functie benoemd; Mr. J. Wessel, wetensch. ambtenaar le klasse in vaste dienst by de faculteit der rechtsgeleerdheid, met ingang van 1 jan. 1966 tot wetensch. hoofdmede werker benoemd; Drs. H. L. Wesseling, wetensch. me dewerker in tqd. dienst bij de faculteit der letteren, voor het tijdvak van 1 juni 1966 tot 1 mei 1967 wederom in deze functie benoemd; Dr. M. H. Wiirzner, wetensch. ambte naar le klasse in tijd. dienst bij de fa culteit der letteren, met ingang van 1 sept. 1966 tot wetensch. medewerker le klasse in vaste dienst benoemd; Drs. N. J. Zimmerman, voor het tyd vak van 16 febr. 1966 tot 16 febr. 1967 tot wetensch. medewerker in tyd. dienst bij de natuurkunde benoemd. Promoties De heer J. Spoelder, geboren te Haar lem en thans wonende te Dordrecht, directeur van de N.V. Algemene Verze kering Maatschappij „Merwede,, en junct-directeur van de N.V. Verzeke ring Maatschappij „Holland van 1859' werd gisteren bevorderd tot doctor in de faculteit der rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „De Schadestaat- procedure". Promotor was prof. mr. W. L. Haardt. De heer C. C. M. Gutjahr, geboren te Tjeribon en thans wonende te Houston, Texas, research associate at Shell Deve lopment Co., te Houston, werd heden bevorderd tot doctor ln de faculteit der wiskunde- en natuurwetenschappen in een proefschrift getiteld „Carbonization measurements of pollen-grains and spores and their application". Promotor was prof. dr. A. Brouwer. Eveneens gepromoveerd tot doctor in de faculteit der Wiskunde en Natuur wetenschappen de heer P. Zandbergen, geboren te Noordwykerhout in 1931 thans wonende te dezer stede. Het proefschrift was getiteld: „Some thermodynamic properties of binary gaseous systems: volume change mixing and phase separation". Promotor was prof. dr. J. J. M. Been- Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn voor het prop. ex. Godgeleerdheid geslaagd: mej. N. de Lange ('s-Gra- venhage), mej. A. W. E. Brokerhof (Zeist) en de heer P. Mentzel (Dor drecht). In ons herdenkingsartikel van het 40-jarig bestaan van de Alphense Zwem Club, dat wij in onze editie van zaterdag 11 juni j.l. publiceerden, zei den wij, voor wat de wedstrijdpro gramma's van de jubileumweek be treft, in wat gedetailleerder vorm terug te komen. Het bestuur van de jubile rende vereniging verstrekte ons nog de volgende bijzonderheden daarom trent, voor zover die intussen defini tief kwamen vast te staan. Ter opening van de jubileumweek zal in het openluchtzwembad „De Hoorn" aan de Van Foreestlaan te Al phen a. d. Rijn een internationaal wa- terpolotoernooi worden gehouden, waaraan zullen deelnemen het Neder lands zevental, de kampioensploeg 1965 Rote Erde van Duitsland en de kampioensploeg 1965 AZ PC van Nederland. Deze inleidende waterpolowedstrij- den wórden zaterdag 25 juni a.s. ge houden, aanvangende om 15.30 uur. Er wordt veel publiek verwacht, te meer daar Leidenaren de gelegenheid geboden wordt nu eigen internatio naal Hans Parrel te zien spelen. In een tussenwedstrijd speelt het jubilerende AZC tegen het sterke UZSC uit Utrecht. Een ontmoeting die een goede graadmeter voor de sterkte van het AZC van nu is. Een tweede intermezzo is 'n schoon- spring-demonstratie. Hiervoor zijn de besten op dit gebied van ons land uit genodigd. De organisatoren wijzen er op, dat nu reeds entreekaarten ver krijgbaar zijn aan het zwembad. Bij een grote voorverkoop kan dan nog tijdig de toeschouwers-accommodatie aangepast worden. WOUBRUGGE AUTOBOTSING VEROORZAAKT VEEL SCHADE Tegen vqf uur vond woensdagmiddag weer een ernstig verkeersongeval plaats op het zeer onoverzichtelijke kruispunt Herenweg-Kruisweg, waarbij één auto als wrak overbleef en één persoon als door een wonder slechts lichte verwon dingen opliep. Vanaf Lelmuiden naderde een zo goed als nieuw Fiatje, bestuurd door de 36- jarige analist A. M. Muntjeswerf, die hij aan de achterzqkant aangereden werd door een grote Opel, komende van Wou- brugge en bestuurd door de Haagse fir mant A. v. d. Goorberg. De laatste heeft volgens getuigen niet gestopt bij het ver plichte stopbord. De eerste wagen sloeg door de bot sing over de kop, waardoor de bestuurder op het wegdek geslingerd werd. Met lich- verwondingen werd hij per ambulance naar zijn woonplaats Wageningen ver voerd. De andere auto liep slechts lichte schade op, de belde inzittenden kwamen met de schrik vry. De kleine wagen is later per takelwagen als total-loss weg gesleept. T. EN D. LEGDE BESLAG OP WEST-NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP Het Leidse klaverjas-kampioensteanx „T. en D. I" heeft gisteravond in het clubgebouw van de vereniging „Groen- oord" tegen het Rotterdamse kam pioensteam „Berkel I" met succes ge streden om het kampioenschap van West-Nederland. Door met een ver schil van 490 punten van het Rot terdamse team te winnen legde T. en D. beslag op het West-Nederlandse kampioenschap en zorgde er aldoendc voor, dat de bijna een halve meter hoge RBKB-wisselbeker wederom in „Leids bezit" bleef. Deze wisseltrofee werd in 1964 en 1965 gewonnen dooi de toenmalige Leidse kampioen „Oost hoek I". Overigens heeft het in de finale wedstrijd tegen het zeer sterke Ber- kelteam weer niet aan de nodige span ning ontbroken. In de eerste ronde kreeg T. en D. een kleine achterstand van 20 punten, die in de tweede ronde uitliep tot 60 punten. In plaats van „door te drukken" vroeg het Rotter damse team een pauze van 15 minuten, welk verzoek door de wedstrijdleider reglementair werd toegestaan. waarschijnlijk de titel. Want na de hervatting kreeg liet Leidse team „de kaarten" en speelde dermate sterk, dat bij de eindtelling de achterstand in een voorsprong van 490 punten om gezet bleek te zijn. De einduitslag was: T. en D. 19733 punten; Berkel 19223 punten. Het meest succesvolle koppel werd ditmaal ge vormd door de heren G. Keijzer jr. en S. Holswilder, dat met 4821 punten de „topscore" van de wedstrijd lie" noteren. De overige Leidse koppels behaalden de navolgende resultaten; mevr. M. Kalkhoven-KeijzerT. van As 4669 punten; H. v. d. PlasG. Gu- bler 4034 punten; mevr. M. Keijzer H. Zandvliet 3139 punten; H. Bouwens G. Keqzer sr. 3070 punten. Na de strijd reikte de directeur van de N.V. Berkel's Patent-Holland, de heer A. Prins, de wisseltrofee met een toepasselijk woord aan de leider van het Leidse kampioensteam, de heer H. Bouwens uit en verraste hij alle deelnemers (sters) met een gasaan- steker als blijvende herinnering aan deze, aldus spreker, door de Leidse Federatie uitstekend georganiseerde en in een sportieve sfeer gespeelde kampioenswedstrijd. HAZERSWOUDE RUZIE IN DANCING Bezoekers van de dancing „Groenen dijk" in het parochiehuis in de buurt schap met dezelfde naam hebben zich zaterdagavond wellicht afgevraagd, waarom The Jets vroegtijdig (22.30) hun vertolking van beatklanken staak ten en de aanwezige tieners werd vex- zocht de zaal te verlaten. „Wij meen den, dat dat de beste oplossing was," aldus bestuurslid Theo Wesselingh, „toen die vechtpartij eenmaal had plaats gehad". Een Noordwijkse jongeman, die dc dancing met een bezoek vereerde, tezamen met een paar vrienden, kreeg op een gegeven moment ruzie met een paar andere bezoekers. „Wij dach ten er goed aan te doen deze ruzie schoppers uit de zaal te verwijderen". De vijf ruzieschoppers werden naar buiten gewerkt, maar ondertussen be merkte bestuurslid J. Borst (22) dat hij een grote wond aan zijn schouder had In het Academisch Zieken huis te Leiden constateerde men, dat de wond met een mes moest zijn aan gebracht. Vierentwintig hechtingen werden aangebracht. In het ziekenhuis arriveerde vrijwel tegelijkertijd een bezoeker van de dancing, die aan de arm ernstig ge wond was. Ook hij kon na behandeling naar huis terugkeren, evenals bestuurs lid J. Borst. De laatste dansavond van het seizoen (op 6 augustus hoopt het bestuur weer van start te gaan) kreeg door boven genoemd onprettig voorval een vroeg tijdig einde. „Opvallend is. dat er nu door de pers zo'n grote publiciteit aan wordt verleend," aldus Theo Wesse lingh. „Als je het goed doet, zie je ze niet." En hij voegde eraan toe. da* de opzet van de dansavonden is de jeugd vertier in eigen omgeving le bieden. „Wij doen het voor niks en we hopen steeds de jeugd in de Groe nendijk een financieel steuntje in de rug te geven", daarbij doelend op bij voorbeeld jeugdclubs in zijn woon plaats. De Rijkspolitie, maandag op de hoogte gebracht van bovenstaand voorval, heeft een onderzoek inge steld. v ALPHEN AAN DEN RIJN Over de kop Woensdagmorgen reed de heer H. H. O., wonende te Ter Aar, omstreeks half acht met zijn per sonenwagen over de Machineweg te Aarlanderveen in de richting van de Oostkanaalweg. In de onoverzichtelijke bocht in eerstgenoemde weg kwam als In de bouw van de r.k. ulo-school aan de Surinamestraat is een myipaal be reikt, nu de eerste plaat van de beton nen dakbedekking op de kolommen van het bouwskelet ls neergelaten. Door gaans vormt het bereiken van het hoog ste punt aanleiding om even stil te staan en de glazen eens kloek te klin ken. Traditiegetrouw hebben schoolbe stuur, architect en aannemer daarom het „pannebier" geschonken, na de vlaj gehesen te hebben op de nok v nieuwbouw. Aanwezig waren o. voorzitter van de stichting r.k. scholen te Leiden, dr. G. W. M. Kallenberg, chitect Paardekooper, aannemer Heeswijk, gemeente-architect ir. T. K. J, ^och, alsmede leraren, uitvoerders en opzichters. Bij beschikking van de staatssecre taris van ondenvys en wetenschapen is benoemd voor het komende schooljaat tot leraar in tljdelqke dienst aan de ryks- hbs en msvm te Schiedam de heer H. R. Mondria uit Leiden. De -heer G. Zwart- de koster van de Petruskerk, slaagdi voor het examen koster-B. Aan dn Gemeentelijke Universiteit te Amster dam slaagde voor het tweede gedeelt* tandheelkunde de heer A. Kolderman te Leiden. Vrijdagavond 24 juni a.s in De Burcht de elndshow plaats van leerlingen uit Leiden en omgeving var. de Gooise MannequinschoolEr wordt kleding geshowd van Oet's Modehuizen te Leiden en Noordwyk. Toegang Aanvang der show 8 uur n.m. tegenligger aanrijden de heer M. St. wonende te Alphen a. d. Rijn, die zijn personenwagen in de richting vas Ter Aar reed met een snelheid 40 km. Bij het elkaar passeren geraakte de auto van de heer O. in de berm, waar uit de bestuurder hem niet kon noeuvreren. Een kleine 80 meter ver der botste deze wagen tegen een boom, sloeg over de kop en kantelde de langs de weg lopende sloot in. De bestuur der werd licht gewond. De auto werd zeer zwaar beschadigd. Brand in ovenschuur De brug wachter van de 's Molenaarsbrug te Alphen a. d. Rijn zag woensdagavond omstreeks 21.14 uur vlammen opstij gen uit een der loodsen van het oude gedeelte van de N.V. Dakpannen- Kleiwarenfabrieken v.h. D. v. Oordt en Co aan de Woubrugseweg 10. Hij alarmeerde de brandweer, die snel ter palatse was en er psoedig in geslaagd] was de brand meester te worden. De brand was ontstaan in een der oude houten ovenschuren, waarin de| oven brandde. Vermoedelijk is dt brand ontstaan door oververhitting van de afgedekte oven, staande op eer paar meter afstand van de plek de brand het hevigst woedde. Dank zij het snel optreden vi brugwachter en van dè brandweer ko. de schade tot een geringe omvang wor-l den beperkt. WARMOftD „ST. MATTHIAS" GEEFT CONCERT. De muziekvereniging „St. Matthias" zal zaterdag a.s. des namiddags om acht uur een concert geven in de gemeente- ïyke muziektent waarby ten gehore zullen worden gebracht de muzieknum mers waarmede deze vereniging op het gehouden concours te Noordwykerhout zo'n groot succes heeft behaald. Er zal dus voor de muziekliefhebbers van goede en mooie muziek te genieten zyn en het zal de muzikanten dan ook niet aan belangstelling ontbreken. WEST-SIDE-TAFRELEN IN LE1DSCHENDAM Gisteren is uit het ziekenhuis St. Antoniushoeve de 21-jarige automo bilist ontslagen, die in de avond van afgelopen zondag door een drietal jeugdige bromfeitsers met een mes was bewerkt tijdens een vechtpartij. Hij liep twee steken in de buik en één in de rug op. Gelukkig was zijn toe stand niet zo ernstig dat er van direct gevaar sprake was; hij moet voorlo pig rust houden. De vechtpartij was ontstaan als ge volg van het niet verlenen van voor rang door de drie bromfietsers aan de automobilist. Deze reed het drie tal klem, hetgeen vervolgens ook met hemzelf gebeurde. Zo ging het spelletje een tijdje door totdat de autobestuurder er ter hoogte van de drie molens op de Stompwijkseweg genoeg van kreeg en uitstapte. Gezien zijn grote lichaamskracht en forse bouw was het alras duidelijk dat hei drietal bromfietsers het onderspit zou den moeten delven en daarom meen de één van hen dat het tijd werd om het zakmes te voorschijn te halen, met boVenvei-meld gevolg. Tegen het di-ietal is proces-verbaal opgemaakt. De kinderrechter zal le zijner tijd een oordeel in deze onver kwikkelijke affaire moeten vellen. Onbemande auto reed winkel binnen te Noordwijk Een onbemande Coca-Cola-vracht- wagen heeft in Noordwyk aan Zee een grote ravage aangericht. Toen chauffeur zich even had verwyderd, kwam de auto plotseling in beweging en reed de steile helling van de Grent af. De bestuurder rende met zyn wagen mee. Aanvankelijk gelukte het hem het voertuig bq te sturen en toen dat niet meer gelukte, waarschuwde hy hard roepend de voetgangers, die in de baan van de auto liepen. De wagen botste tegen een lantaarnpaal en een verkeersbord, schoot vervolgens het trottoir op en ramde met een dave rende klap de voorgevel van het mode magazijn Paradiso aan de Abraham Royenstraat. Dit winkelpand en de auto werden zwaar beschadigd. Hoewel het erg druk was op het kruis punt. zyn er geen persoonlijke onge lukken gebeurd. Vermoedeiyk heeft de chauffeur van de Coca-Cola-wagen verzuimd het voertuig op de handrem te zetten.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4