LEIDSE BURGEMEESTER BEZOCHT MET ZIJN ECHTGENOTE ZIEKENTRIDUUM EERSTE DAG ZONDER VEEL VERRASSINGEN LAATSTE WEDSTRIJD EERSTE KLASSE ATLETIEKCOMPETITIE ZONDAG A.S. Opstelling UVS DONDERDAG 23 JUNI 1966 DE LEIDSE COURANT MULO-EXAMENS IN LEIOEN Concert met kinderkoor en soliste Het ziekentriduum, gehouden in de Jozefkerk, kreeg gistermiddag een bijzonder luchthartig, ontspannen en „werelds" karakter door het concert, dat om twee uur in de kerk begon en het bezoek van de Leidse burgemeester, mr. G. C. van der Willigen en zijn echtgenote, dat daarop volgde. De tweede dag van het triduum begon met een gezongen huwelijksmis. Het bruidspaar Halverhout-Van der Klaauw zag zich omringd door aandachtige en ontroerde toeschouwers en beloonde deze ongebruike lijk grote aandacht bij een huwelijkssluiting met het ronddelen van bruidssuikers op grote schaal. Het concert, dat gistermiddag op het programma stond, was de wat weidse benaming voor het optreden van een koor, dat voor een groot deel bestond uit op z'n zondags geklede meisjes, met hier en daar spaarzaam een jongetje. Het geheel stond onder lei ding van de heer Willemse. De zieken genoten zichtbaar van dit frisse kin derkoor, dat op het altaar x-rolijke liedjes van Annie M. G. Schmidt en Jules de Corte ten gehore bracht. Voor de ernstige, klassieke noot, zorgde de soliste Renée Wagenaar, wier mooie stem het heel goed deed in de ruime, hoge Jozefkerk. De zie ken konden zich bij dit „concert" der mate goed ontspannen, dat sommigen geen weerstand konden bieden aan de verleiding van een middagtukje. De heer A. Schlatmann bedankte het koor en zijn dirigent, alsmede de gene, die voor de begeleiding had ge zorgd, nl. de heer Van der Meer en overhandigde hen een bloemstukje. Een onverwachte verrassing komst van de Leidse burgervader met zijn echtgenote, die aanvankelijk stil letjes achterin de kerk hadden plaats genomen. Na het concert sprak hij de triduum-deelnemers vanaf het al taar toe en zei zich voor te kunnen stellen, dat iedereen reikhalzend naar deze dagen had uitgezien. Hij wenste de deelnemers prettige en feestelijke dagen toe en sprak de hoop uit, ze volgend jaar allemaal weer terug te Zijn echtgenote nam - hoe kan het ook anders - een kijkje in de keuken, waar men bezig was met het klaarma ken van frisse drankjes voor de zie ken. Zij was zeer verbaasd over de goede organisatie, die er zorg voor droeg, dat ieder op gezette tijden van eten, bouillon, koffie, thee of limonade Antonius Clubhui» J. A. M. Klein. L. G. M. v. Klink, J. T. M. Lubbe, T. L. A. v. d. Maat, J. W. A M. Wamelink. D. P. J. M. v. Wes- terop, F. A. Witteman, M. J. Groot. W. M. M. Hoogstraaten, C. J. H. Klijndijk, M. C. G- Knops, H. W. A. Freitag. G. v. Aalst. J. G. Bijvoet. J. M. F. Bunink, C. A. M. Duivenvoorden, H. G. Hille- brand. M. L. v. Kampen, H. A. R. Lam- boo, M. C. M. Lelieveld, P. M. v. Lin den, L. F. J. R. v. d. Maat, J. C. M. Op dam. C. N. Oudshoorn, H. W. E. Jan sen, C. M. v. Leeuwen, B. T. M. Mol- kenboer, M. H. J. Neijenhuis, H. A. A. Omtzigt, C. C.A. G. v. Paridon, H. M. Prins. Leidse Houtschool Geslaagd voor Mulo A: de dames. W. C. Gutjt, Y. R. Heijligers. J G. Baren- dima. G. Boer. C. J. M den Haan. H. E. J. van Dijk, N. van Rijn, Katwijk. H. v.d. Bent Noordwijkerhout, M. J. Lee- rink*, M. W. de Leeuw*. Rfjnsburg, P. van Nieuwkoop», L. Leeuwenburg*, Oegstgeest, A. C. Domburg», C. J. E. Ha bold», Bodegraven, D. van Leeu wen», Alphen a.d. Rijn. De heren: A. A. Edeling. G. T. de Haas. N. v.d. Gugten. P. Haanatra. J. de Vreugd, Katwijk, T. Kralt*. Rijnsburg. A. Jong en Eel". N. Martens*. Bodegraven. De kandidaten bij wier naam een ster retje staat, behaalden tevens de aante kening middenstandsdiploma. Afgewezen 4 kandidaten. Stadsgehoorzaal Geslaagd voor diploma ULO-A, de dames: A. M. v. Duijn, Noordwijk; J. J. Melse, M.-R v. Nel en P. v. Leeuwen, allen Voorschoten: V. H. Emo enr M. J. v. Hemsbergen, Noordwijk; A. M. Versteegt, Leiden; N. Brouwer', R. BrouwerA. Messemaker en K. A. Plug, allen Katwijk a. Zee; G. B. Braam*, Leiderdorp; A.J. Broek*, Oegstgeest; C. M. Brugman, 's-Graven- hage; de heren: A. J. Passchier en J, Dekker, Noordwijk; A. C. Boonstoppel, G. J. P. Mark en D v. d. Linden, allen Voorschoten; F. Dijkstra, Noordwij kerhout; P. C. Lissenberg, Noordwijk; A. J. v. Oostenrijk, A. Reedijk. M Tuijthoff, T.J. v.d. Zeeuw en H. A Schoonheim, allen Leiden; A. Noord- ohek en C. de Ruiter, Bodegraven; C Martijn, Leiden; J. R. Bloot', Katwijk a. Zee; A. H. Brinksma Leiderdorp; C. v. Duijvenboden L. Haasnoot en G. Holverda allen Katwijk a. Zee. tor Middcn- ERL0VIN6SRm6EW ADVERTENTIE MARKTBERICHTEN TER AAR, 22 Juni Groente Kaa- snljbonen 1,05-1.40, Idem stek 35-70, peulen 1,26-2,25, idem zwaar 35-1.00, doppers 60-90, capdoppers 55-1,00, tuin bonen 28-40, blauwschokkers 80-1,50, krombekdoppers 1,15, stamprinsesse- bonen 2.10. rabarber 34-42, andijvie 14-29, zuring 5. waspeen stek 42 alles per kilo. Sla 4-15, bloemkool A 53-64, idem B 39-49. idem C 25-33. idem stek 14-17, alles per stuk; komkom mers krom 14-16, idem stek 13 per kg. Tomaten A 6,00, idem B 6.60 per bak je van zes kilo. Bospeen 48-59. idem stek 21-36, selderij 4-6, kroten 36 al les per bosje. Komkommers export 18- 24 per stuk. ROELOFARENDSVEEN. 22 juni - Bloemen - Sim Rose 10-21, Sim Rood 11-20, Sim Wit 14-22, Sim Arthur 14- 22, Keefer 20. Fanfare 16. Princess Ann 13-17, Pink Mamie 20, Scania 16-18, Shocking Pink 14-19, Rozen Zorina 13- 21. Carla 18-38. Carol en Garnette 5- 10. Baccara 19-25, Tradition 14-16. Co ral Princess 11-16. Super Star 19-22, Gerbera 16-23, Lelies 13-22, idem Ru- bium 82-1,10 p. st. Freesia's 46-80, Snijgroen 41-62, Brodea 42-70, Esther Read 18-44, Wirrals Supreme 28-90, Ornithogalum 48-95, Violieren 40-70, Anemonen 8-21, Lathyrus 20-40, Cam panula 36-44, Alstoermeria 69-92, Dui zendschoon 41-75, Irissen 54-1,05, Phlox 54-62. Sirea 30-44. Dahlia's 90- 1,20, Colvilleis Alba 61-73, Amanda 1,20-2,00, WUhelmina 95-1,25, Spitfire 60-94, Nymph 1.10-2.00, The Bride 57- 74, Robinette 77-1,09, Orange Queen 2,10 per bos. Groenten - Aardbeien 24-32 p. 2' onsdoos, peulen I 120-290, Peulen II 37-60, Capucijners 55-90, blauwschok kers 160, Doperwten 65-90, tuinbonen 29-32, Snijbonen 110, 155, idem stek 55-85, dubb. stambonen 190, kropsla 12, komkommers 12-14, bospeen 40- 42, waspeen 34-35, bloemkool 17-47 p. 100. Het westen van ons land wordt volisr en voller. Het wordt ln de grote woon kern ateed» moeilijker een behoorlek huia te vinden. Een huls met ean flink aantal kamera en een flink# berging, een huia, waar Uw kinderan kunnen spelen en waar U dieren kunt houden, een huia met tuin. garage en oentrale verwarming. Midden in de grote steden Is dit eoort huizen ondenkbaar. Buiten de grote steden zijn er nog enkele te vinden. Degenen, die behoorlijk willen wonen zullen dan ook daar hun woning moeten zoeken. Wy hebben daarom woningen tn Sassenhciin gebouwd. Goed doordacht, centraal gelegen t.o.v. de woonkernen Den Haag. Leiden en Haarlem (niet meer dan 15 k 20 min. rijden, anelke frekwente verbindingen), vlakbij nee. duinen en meren. Het kan byna niet idealer. Het westen wordt voller en voller. Hst wordt steeds moeiiyker een behoorlQk huis te vinden. In Sassenheim kunt U voorlopig nog terecht Kom zaterdag 25 juni tussen 2 en 5 uur de Herenhuizen aan de Narcissenlaan in Sas senheim eens bekijken Pryzen van 85.000.tot 100.000,— K.K. Aanbetaling vanaf 10.000. Inlichtingen by Invests N.V., Nassau- plein 18. DEN HAAG. 070-601281. (ADVERTENTIE) PAUZE lp het nippertje aan de dood ontsnapt Aanrijding op overgang De Vink Districtskampioenschappen tennis Gisteravond omstreeks kwart over tien Voor de eerste maal in haar nog korte stopte de 29-jarige niej. E. G. N. L. uit bestaan organiseert het District Lei- Den Haag aan de Leidse kant voor de den Districtskampioenschappen op de halfautomatisclie spoorbomen in de banen van Unicum aan de Haarlem- spoorwegovergang bij De Vink te oor- niertrekvaart. Bij de dames was de schoten in afwachting van de sneltrein inschrijving dermate gering dat het Leiden-Den Haag. Tydens dit korte op. D.E.B. moest vervallen, terwijl het onthoud werd haar auto door een haai D.E.C. meer het aspect van een knus Eindexamens St. Agnes- Lyeeuin te Leiden Eindexamen Gymnasium. Geslaagd voor het einddiploma gymnasium a: J. G. M. Blokland, Leidschendam, M. M. C. Kohlbeck, Leiden, M. A. Lagerberg, Lei den, G. J. H Nagtegaal, Leiden. H. C. M. van Santen. Leidschendam, M. W. A. Starink, Voorschoten, E. C M. Streng, Woerden. L. A. van der Valk, Zoeter- woude, A. G. M. Verbeij, Hazerswoude. A. M. C. Verhart. Katwijk, R. M. J. Ver hoef. Leiden, S. C. M. Versluijs, War- Geslaagd voor einddiploma gymna sium b: M. J. P. Dieben, Oegstgeest, A. M. Fontijn, Zoeterwoude, A. M. A. Melis, Leiden, S. M. Smit, Leiden, G. M. West geest, Oegstgeest. Haagse politierechter AUTO GESTRIPT Een 39-jarige kweker uit Voorhout maakte een kwade beurt, toen hij in de Schieslraat te Noordwijk in aan rijding kwam met een autobus der NZHVM. 't Bleek ter zitting van de Haagse Politierechter niet, waardoor de aanrijding gebeurde, want verdachte kon er zelf geen verklaring voor geven. Wel stond vast. dat hij bij het passe ren van de autobus een lange streep over de zijwand van het voertuig trok en ook zijn auto er de gevolgen van vertoonde. Een strip hing er bij. Nu zei de rechter le kunnen begrijpen, dat aanrijdingen gebeuren, doch dat de kweker er zonder meer vandoor was gegaan, dal was kwader. En bovendien had de politie geconsta teerd, dat het vehikel in weinig goede staat verkeerde. Gladde banden, spe ling in het stuur en andere manke menten waren er, zodat de „auto" in beslag werd genomen. Verdachte zei niet te hebben geweten, dal hij de autobus had beschadigd en dat hij zelf van de aanrijding was geschrok- De Officier van justitie achtte hel doorrijden na een aanrijding een euvel, waartegen streng moet worden opge treden en hij eiste 250 - boete voor de aanrijding en voor het doorrijden en tevens ontzegging der rijbevoegd heid gedurende drie maanden. De ver dediger zette uiteen, dat verdachte in die tijd hard werkte en door de ze nuwen er niet aan had gedacht tc stoppen, zodat hij clementie vroeg. De rechter veroordeelde tot 100.- boete en trok het rijbewijs gedurende drie maanden in. achteropkomende Duitse grote snelheid reed, met een klap naar voren geduwd, door de afsluitbomen heen. De bestuurster schrok hevig, maar had de tegenwoordigheid van geest, vlak voor de aanstormende sneltrein uit de auto te springen. Haar wagen werd door de trein ge grepen en vrywel geheel vernield. De trein kwam vlak voorbij de overgang tot stilstand. De schade aan de trein bleek gering en de wagenvoerder kon na een half uur de rit vervolgen. De overwegbeveiliging was tot vannacht twee uur uitgeschakeld. Tegen de Duitse autobestuurder is proces-verbaal opge maakt. Op de foto de vernielde auto van de Haagse bestuurster, die er het levend van afbracht. onderonsje vertoont. Heel anders het bij de heren, waar zowel in B als C bijna alle Leidse topcracks acte de présence hebben gegeven. In het H;E.B. had de als eerste ge plaatste J. de Groot (Katwijk) zeer weinig moeite om de wildslaande P. Vroegop (LLTC) te kloppen: 6-1 6-1. Veel moeilijker verging het de als no. 4 geplaatste Jean Monod de Froide- ville van Roomburg. Jan Vreeburg (Unicum) trad hem dermate onbevan gen tegemoet, dat de Unicum-crack na een verloren eerste set, de tweede voor zijn rekening nam. In de beslis sende reeks kwam Vreeburg nog met 3-2 voor, maar uiteindelijk moest hij toch buigen voor de grotere wedstrijd routine van de Roomburger: 1-6 6-3 3-6. Unicumrvoorzitter J. Noordman haalde een stout stukje uit, door de EEN ONGEMAKKELIJK MAN Over de laatste profeet van het Oud- Testament, Johannes de Doper, zijn we bijzonder uitvoerig ingelicht, zelfs over zijn kostuum - een leren buis en een kameelharen jas! - en over zijn menu. dat bestond uit geroosterde sprinkhanen en honing, en géén wijn. Koning Herodes, die, omdat Johannes geen blad vooi zijn mond nam. hem gevangen zette, „luiste: Je toch graag naar hem". Hij had ontzag voor hem „daar hij wist dat het een rechtvaar dig en heilig man was." Deze getaande en gelooide woestiin- bewonei kwam met harde stem -het volk vermanen tot boelvaardigheid, zoals zijn vader Zacharias bij zijn ge- boorte voorzegde: „En gij, mijn jonse- tje, zult vóór de Heer uitgaan om zijn wegen te bereiden." Dat was Joh ui- nes' taak. Hii was een gevierd volks redenaar, die zich terugtrok toon Christus kwam. Johannes was een stroeve man. voor wie wij nog steeds diep ontzag hebben, evenals Herodes, dezelfde reden. LEIDSE BIOSCOPEN Zondag a.s. organiseert De Bataven de laatste competitiewedstrijd le klas se Heren op de Leidse Hout Sintelbaan. Deelnemende verenigingen zijn: A AC II (Amsterdam); Union (Nijmegen); LDA (Den Haag); DEM (Beverwijk); R.K. Holland (Haarlem); Spartaan en Bataven. AAC. momenteel leider in de eerste klasse, zal, mits compleet aan de start, ongetwijfeld de strijd winnen, maar de Spartaan (5e) wil zijn positie graag verbeteren en LDA en Holland, bei dden ook in de 17000 puntengroep, kun nen de Lissenaren aardig partij geven bij deze poging. Onder de deelnemers zijn talrijke bekende namen. Voor AAC o.a. Muui- link, Roelofsma en de jeugdige tech nische man Haenen; tevens komt op deze nummers uil Postma van DEM. LDA komt met Wim Schoen maker de nat. kampioen kogelslinge ren en de snelle sprinter Crugten en bij de Beverwijkers zal ook starten Stan Aekermans. De wedstrijden van- sterke Leiderdorper Jaap Kooreman met 6-3 10-8 te kloppen. Een zeer ener verende partij leverden in het avond lijk duister wedstrijdleider Lodewij* Kallenberg (Unicum i en Jaap v. d. Nat (De Munnik). De jeugdige Lei derdorper verrastte met gedurfd aan- i ^-)e "lms ui de week van 23 t/m 29 vallend spel. steunend op een keihar- ju™ z'Jn door de Kath. Film Centrale de service. Hiermee bracht hij- Kal-1als gekeurd: lenberg in grote moeilijkheden, maar Camera: Zij, die het licht schuwen de werkelijk alles halende Kallenberg' (18 jaar). had in de spannende slotfase toch' Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. duidelijk de langste tennisadem. Ta- j Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. feltenniscrack Bakker (Unicum) ging Lido: 077 in operatie Bloody Mary ten onder tegen studenten-schaak- (18 jaar), kampioen Ad v.d. Berg (Noordwijk), Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9 15 uur. terwijl Otto Koendcrs (Unicum) de Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Leidse Hput-speler Mulder versloeg: Luxor: ontraden. 6-3 7-5. i Studio: Liefde van een blondje (18 jr.) In C kwam de als no. 1 en 2 ge- Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. plaatsten Ad v.d. Berg (Noordwijk) Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. en Jaap v.d. Nat (De Munnik) niet j Trianon: Gouden mannen (en één in grote moeilijkheden. Ad v.d. Berg! he«' mooie vrouw). 14 jaar. had de party tegen Bakker nog in Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9 15 uur. de benen, maar bleef v. Leeuwen toch Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. duidelijk voor. terwijl Jaap v.d Nat Rex: Wat het daglicht niet verdragen Unicumspeler Kees Meyer klopte. I kan (18 jaar). De uitslagen luiden: -i Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9 15 uur. H.E.B.: J. de Groot-P Vroegop 6-1 Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. 6-1; A. v.d Berg-G. Bakker 6-4 6-4: J. Monod de Froideville-J. Vreeburg 6-1 3-6 6-3: O. Koenders-J. Mulder 6-3 7-5; J. Noordman-J. Kooreman 6-3 10-8; L. Kallenberg-J. v.d. Nat 6-3 10-8. D.E.C.M. v. Ulden-S. Lesquiller 6-0 6-1; N. Zwikker-H. Perquin 6-3 6-4; Y Stolwijk-M. Bridié 6-1 6-1. H.E.C.: A. v. d Berg-E. v. Leeuwen 7-5 1-6 6-2: C. de Ruiter-D. Ouds hoorn 6-4 6-1; D. Braggaar-R. Wai- rata 6-1 6-0; A. J Mulder-C. v.d. Nat 6-1 6-3; J. v.d. Nat-C. Meyer 6-2 6-0; F. v. Straaten-R. de Jong 6-1 6-1. PUNT Opstelling Bataven: 100 m: P. Bank, Th. van Rooyen; 400 m: B. van Dinten, Th. van Rooyen; 800 m: H. Verdegaal, D. Borst; 1500 m: H. Kraan, B. Kraan; 5000 m: J. Kraan, A. Brugman; 110 m horden: M. Spadon, G. v. Niekerk; Verspringen: C. Schrama, G. v. Nie kerk; Hoogspringen: N. van Doornik B. Ouwerkerk; Polshoog: H. van Noort, B Ouwerkerk; Speerwerpen: C Plev, Alhoewel de drie maanden oude Evert J. van Niekerk Discuswerpen J. Ver- Jan 't er kennelijk niet mee eens is. kle.v, C Pley, Kogelstoten J. Pajcin, dat z'n moeder hem af en toe alleen J Verkley; 4 x 100 m P. Bank, Th. laat. heeft onze nationale kampioene van Rooyen". L van Dullemen, G. van speerwerpen, Willy Hulshof de training Niekerk; 4 x 400 m B. van Dinten, toch weer hervat. Zij hoopt begin H. Verdegaal, A. Belt, D. Borst. augustus weer voldoende conditie te hebben om aan de Nat. Kampioen- 1schappen deel te kunnen nemen. gen i 1.30 i Het nieuwe raadhuis van Ter Aar is geprojecteerd nabij het oude raadhuis en het gerestaureerde kerkje. Voor het raadhuis is een klassiek thema gekozen, n.L een centraal bouw, die door de concentratie van de verkeersruimten een gering volume heeft. Alle ruimten zijn door middel van de hal bij elkaar betrokken. De hoofdentree - centrale hal (burgerzaal) geldt als een plateau tussen het bestuur lijk gedeelte op de verdieping en het administratieve gedeelte op het wegniveau. Het bestuursgedeelte omvat: trouwzaal, raadzaal, commissiekamer, kamer voor b. en w. met spreekrulmten en de kamer voor de burgemees ter met ontvangstruimte. De entree van de secretarie en openbare werken heeft een directe aansluiting met de burgerzaal en is direct bereikbaar vanuit de' parkeer plaats. In het raadhuis zijn opgenomen een politiepost en een dienstwoning. Het balkenplafond is door zijn maat voor de visuele ruimte-ontwikkeling van de eerste orde. Voor de verdeling van de eenheden tot kleinere gebruiks ruimten, zijn er flexibele elementen van de tweede orde waarmee men aan specifieke en zich wijzigende behoef ten vorm kan geven. Opstelling Spartaan: 100 m: Gijs d. Linden, Piet Wildenburg: 400 r«; Bas Rooyakkers, Hans Langeveld; 300 m: Wim van Gerven. Nico Warmerdam; 1500 m: Arie Meeuwissen, Jack Ver- nooy; 5000 m: Piet Beelen, Bert Smit; 110 m. horden: Fred Rooyakkers, Bas |f Rooyakkers; Verspringen: Jan Rands- dorp, Henri Dahlkamp; Hoogspringen: Piet Wildenburg, Henri Dahlkamp: Polshoog: Henk v. d. Poel. Gerrit Ver haar; Kogelstoten: Jan Aarts, Fred Prins; Discuswerpen: Ad l'Abée, Jan Aarts; 4 x 100 m: Piet Wildenburg. Gijs v. d. Linden, Jan Randsdorp, Ge rard Oude Veldhuis; 4 x 400 m: Wim van Gerven, Arie Meeuwissen, Bas Rooyakkers, Hans Langeveld. j Nu mag jij heen zullen gaan. Naar de de boksmatch? KORRELTJE Voor de wedstrijden tegen Middel burg komt het eerste elftal van UVS zaterdag en zondag als volgt uit: Vermeer Balkhoven - v. d. Kaay Koren - Lardé Leget Thoeng Van Schooien Kantebeen Fasel Désar Voor zaterdag is de heer H. Pyper uit Rotterdam de scheidsrechter en voor zondag de heer J. N. I. Keizer uit Volendam. Beide wedstrijden be ginnen om 18.00 uur.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3