S)e£eidóG(5ou/fca/nt COME-BACKVOOR MAX IN KOFFIE MET PREMIE SPAARPLAN Een spaarkasinschrijving wordt dubbel aantrekkelijk want elk jaar legt het Rijk er f 100,- bij. Eis 12 jaar voor moord op kind j TELEVISIE RADIO Nieuwe Oogst PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 JUNI 1966 Procenten of concrete bedragen MEER en meer actueel wordt in vakbewegingskringen de vraag, of in de loonpolitiek allengs niet moet worden afgestapt van het systeem der procentuele ver hogingen. De redenering luidt: het toe passen van loonsverhogingen met een min of meer gelijk percentage voor alle werknemers die onder de betreffende C.A.O. vallen, maakt de afstand tussen de kleine en de hogere salarissen steeds groter. Gewoon rekenkundig valt hier geen speld tussen te steken: de afstand tussen een salaris van 6000 en van 12.000 gulden is na twee loonronden van bijvoorbeeld tien procent van 6000 toegenomen tot 7360 gulden. Uit dien hoofde zou men inderdaad de conclusie mogen trekken dat individueel gezien bij het verdelen van de beschikbare economische ruimte altijd de kleinste portie voor de minstbetaalden is. MAAR bij het zich beraden over een ander en beter systeem dan werken met percentages-sec., mag één neveneffect niet over het hoofd gezien worden: de druk van de belasting en tot op zekere hoogte ook de sociale lasten op de verhoging van de salarissen der beterbetaalde arbeiders, de mid dengroepen en om een duide lijke term te gebruiken op het groeiende inkomen van de „kapi talisten"* Wanneer het verschil in salaris volgens bovenstaand voorbeeld bruto uitgelopen is met 1360 gul den, netto is het een flink stuk minder en het verschil tussen bruto en netto bestaat dan slechts voor een klein deel uit verbeterde pensioenaanspraken; het grootste deel komt via collectieve maat regelen ten goede aan de gemeen schap. Een en ander neemt natuurlijk niet weg, dat van procentuele loonsverhogingen de onder deze verhogingen vallende topfunctio narissen veel meer profiteren dan de kleine man. Argumenten dat procentuele verhogingen van bij voorbeeld huren, tarieven en prij zen hen in ronde guldens zwaarder treffen dan de kleine loontrek kende, dienen de waarheid ook maar ten dele. DAAROM zou er vooral wan neer straks de verbetering van primaire arbeidsvoorwaarden op veel bescheidener voet moet plaats vinden dan in het jongste verleden veel voor te zeggen zijn een ander systeem te vinden dan alleen maar een uniform per centage. Maar bij het ontwerpen van dit andere systeem zal men de fiscale consequenties niet buiten beschou wing mogen laten, vooral niet voor de middengroepen die reëel gezien door de boven de loongrens snel oplopende tarieven het zwaarst getroffen worden. Het loonprobleem wordt op die manier natuurlijk nog gecompli ceerder dan het al is. Maar eigens vormen de gebouwen van onze loonpolitiek, ons sociaal stelsel en fiscale regime een éénheid. Verandert men één onderdeel drastisch, dan moet er ook elders gecorrigeerd worden. Tijdperk Soekarno is voorbij I\E bijeenkomst van het raadgevend mJ volkscongres ln Indonesië (MRPS) heeft het ten overvloede duidelijk aange toond: president Soekarno's macht berust niet meer op feitelijkheden maar ls nog slechts symboliek. De pogingen van de oude revolutionaire leider om de zaken een keer te geven zijn niet gelukt en zoals het er naar uit ziet. heeft hij er zich bij neergelegd. Deoe man, met ongetwijfeld briljante capaciteiten. Is ten onder gegaan aan zijn voornaamste negatieve eigenschap: zijn ijdelheld. Deze ijdelheid verbood hem om een andere rol te spelen dan de aller eerste in den lande, de grote revolutio naire leider en de oppervader. Deze ijdel heid verbiedt hem thans nog de conse quenties te trekken en terug te treden als de grand old man van de Indonesische vrijheidsstrijd. Ook dat schijnt een kwes tie van tijd, tenzij de machthebbers van thans genoegen nemen met het afschaffen van de titel „president voor het leven". Dit laatste is geenszins onmogelijk. In donesië is een land vol subtiliteiten. Het ls niet uitgesloten dat men Soekarno pre sident voor het leven laat zodra uitge maakt is dat hij niet president voor het leven zal zijn. Indonesië heeft redenen om Soekarno dankbaar te zijn. Hij bun delde en leidde de Indonesische vrijheids strijd; hij gaf het Indonesische volk zijn nationaal zelfbewustzijn en sloeg krach ten los die het land maakten tot een mogendheid, zij het een recalcitrante, waarmee de wereld rekening te houden had. De Soekaraoperiode is thans voor bij. Welke thans volgt ls op dit moment nog niet uit te maken. Vietnam in Boekarest EEN poging van Roemenië om China te overtuigen van de noodzaak zich Inzake Vietnam wat plooibaarder te tonen ls mislukt: een poging van China om Roemenië te bewegen de Chinese opvat tingen Inzake het communisme te volgen heeft evenmin resultaat gehad. Daarmee is het mislukte bezoek van Tsjoe en Lal aan Boekarest geheel en al gekenschetst. Een belangewkkend aspect ls hierbij aan het licht gekomen: het ls duidelijker dan ooit, dat er onder de communistische landen over de kwestie Vietnam geen volledige overeenstemming bestaat. In het streven van Roemenië om de kwestie wat genuanceerder te benaderen, is een Rus sisch verlangen te herkennen. Dit Rus sische verlangen zal ongetwijfeld gedeeld worden door ettelijke andere tische landen. Nu wordt het laatste woord over Viet nam niet in Peking, niet in Moskou en ook niet in Boekarest gesproken, maar in Hanoi. Tot dusverre deelt Hanoi het harde standpunt van Peking. Dit onge twijfeld met de gedachte op de achter grond. dat een goede buur (China) ver kieselijker ls. dan een verre vriend (Rus land). In juli terug in Kurhaus (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Max Tailleur, Neer land» beste moppenverteller, is weer herrezen. Gisterochtend maakte hij in het KRO-programma „Koffie met Kees" zijn rentree voor de luisteraars naar het derde radionet. Vier maan den geleden nog lag hij op kamer 85 van de Centraal Israëlitische Zieken verpleging ln Amsterdam, waar een felle reuma-aanval, gepaard gaande met een ernstige longontsteking, het ergste deed verwachten. Op medisch advies nam hij de meest dramatische beslissing uit zijn carrière, om na dertieneneenhalf Jaar triomfen te heb ben gevierd In zijn Amsterdamse „Doofpot" dit etablissement ai Rembrandtsplein te sluiten. Zijn ge zondheid laat dit dag-aan-dag-optre- den niet meer toe. Maar wat toen nie mand meer verwachtte: Max herstel de en ging naar zijn buitenhuis in Nice om weer op krachten te komen. Gisterochtend zat hij gekleed in 'n don ker kostuum, de zonnebril op zijn sterk gebruind gelaat, voor het eerst weer voor de microfoon. Met Kees Schilperoort haalde hij oude herinneringen op en draaide veel ou de platen, o.a. van Kees Pruis, Willy Derby, Lou Bandy, Eddie Cantor enz. Dit programma werd een schot in de roos, want uit niets bleek, dat deze van energie bruisende humorist vier maanden geleden te zwak was om zich op te richten. Terecht maakte Kees de opmerking: „Max ik krijg het ge voel of lk vandaag een snipperdag heb, zo goed praat je die platen aan elkaar". Ook de moppen ontbraken vanzelfsprekend niet. Kom in de stal Max vertelde over de enorme belang stelling, die hij met „De Doofpot" trok. De mensen stonden 's avonds in de rij en de portier bij de kassa regel de met een kwinkslag de aan- en af loop. Zo verscheen er jaren geleden op een drukke avond een Haagse meneer, die zich tegenover de portier kwaad maakte, omdat hij geen kaartje kreeg aangezien de eerste voorstelling was uitverkocht. De portier zei gemoede lijk tegen hem: „Meneer maak nou geen heibel en sluit u aan bij de rij". De Haagse heer eiste daarop de di recteur te spreken, waarop de portier zich achter het toneel begaf en tegen (Advertentie) 20 jr. PRONONCE Nog 2 dagen alle aankopen DUBBEL op de klantenkaart Belgische bus reed tegen rots: 3 doden MARTIGNY (AFP—Reuter) Een Belgische bus met Engelse toeristen ls woensdag kort nadat hij uit de grote Slnt-Bernardtunnel was gekomen, tegen de rotsen gereden. Drie Inzittenden kwa- om het leven en ongeveer twintig werden gewond. In de bus zaten 88 Engelsen. De bestuurder had, toen de remmen weigerden tijdens de afdaling in de rich ting van Martigny, zijn stuur omgegooid niet het gevaar te lopen ln de af grond te storten en verkoos de onzach te aanraking met de bergwand boven 'n ongeluk dat waarschijnlijk meer men senlevens zou hebben gekost. De be stuurder, 'n Belg, bleef ongedeerd. De bus was gehuurd door Engelée toeristen en rondreis op het vasteland maken. Men keerde uit Italië naar Brussel te rug. Max zei dat er buiten een boze bij de kassa wachtte. Max begaf zich toen naar de hal, waar de persoon kwestie zich voorstelde als Bisschoff van Heemskerk, opperstalmeester van H.M. de koningin. Max vroeg wat hij wilde: „Natuurlijk een plaats mijn heer", waarop hij hem droog toevoeg de: „Komt u dan maar in de stal mijn- Max is erg bevriend met de prins, die volgens hem een enorm gevoel humor heeft. Zo was hij eens met zijn echtgenote te gast op Paleis Soest- dijk. Mevr. Tailleur droeg 'n prachti ge gouden armband met typische Me xicaanse miniatuur-voorwerpen. Toen de prins zei: „Mevrouw wat heeft u daar 'n Juweel van 'n armband", ant woordde Max gevat: „Kom hoogheid, uw vrouw heeft toch ook van die kos telijke dingetjes..." Na afloop van het KRO-programma vertelde Max, dat hij weer op tournee gaat door Nederland. Zijn gezelschap je, waarin meewerken Connie va Bos, Pauline Johnson en de pianist Leslie Da vies treedt van 1 tot 17 juli elke avond van 8tot 11 uur op in het Schevenlngse Kurhaus. Daarna be zoekt hij de schouwburgen van Rot terdam, Breda, Maastricht, Enschede, Hengelo, Deventer. Apeldoorn, Alk- Hilversum, Haarlem, Den Hel- Vele telefoontjes Terwijl wij zo zaten te praten kwam 'n KRO-medewerkster vertellen, reeds tijdens de afgelopen uitzending tientallen telefoontjes van luisteraars bij de KRO binnengekomen waren om herhaling van het programma vroegen. Aan hun wens zal volgende week door de KRO worden voldaan. Zaterdagavond 2 juli volgt namelijk om half acht op Hilversum II een haling. De man van de joodse humor kon ook nu weer niet nalten om de gek te steken met zijn ziekenhuistijd. „Wij zeggen altijd in Amsterdam: hij ligt in het CIZ (Centraal Israëlitische Zie kenverpleging). Gelukkig dat er Portugees Israëlitisch Ziekenhuis in Mokum is, als u begrijpt wat lk be doel", grapt hij onverstoorbaar. „Ik lag daar in een kamer, vlak naast die van minister Suurhof. We hebben la ter elkaar opgezocht en heerlijk mop- Een spaarkasinschrijving geeft u en uw gezin houvast voor de toekomst. Met periodieke betalingen (waarvan u de hoogte zelf bepaalt) vormt u waardevol bezit. Het Rijk geeft deze vorm van persoonlijk bezit daadwer kelijke steun met het nationale Premie Spaarplan. Hoeveel Over maximaal f 500,jaarlijks aan perio dieke stortingen ontvangen u en uw vrouw1) na vier volle kalenderjaren een belastingvrije spaarpremie van 20%, dus maximaal f j00,2). Een voorbeeld Als u dit jaar f 500,stort, krijgt u begin 1971 de spaarpremie van f 100,—., Het gestorte bedrag mag natuurlijk ook min der, zijn dan f 500,de spaarpremie is altijd 20%. Op die manier kunt u vanaf 1971 ieder jaar de spaar premie verdienen zolang als u blijft Inleggen. De bijdrage van het Rijk kan zo in de loop der jaren tot een flink bedrag oplopen. Hoe? Bij uw stortingen laat u eenvoudig aantekenen, dat u en uw vrouw deelnemen aan het Premie Spaarplan. Na vier jaar ontvangt u dan de spaarpremie. Wie? U kunt aan het Premie Spaarplan deelnemen als: 1. uw belastbaar inkomen in het voorafgaande jaar ten hoogste f 15.000,was; 2. u ten minste 21 en nog geen 60 jaar bent (en niet reeds deelneemt aan de Zilvervloot). Waar? Bij de Spaarkasinstellingen en hun medewerkers. Vraag de gratis brochurel BASIS VOOR PERSOONLIJK BEZIT Max Tailleur, terug van weg geweest pen zitten te vertellen. Trouwens de verpleegster wist er ook weg mee. eerste ochtend vroeg ze al: „Weet dat uw vriend Bram op de kamers 21, 22, 23 en 24 wordt verpleegd?" Ik vroeg, waarom Bram zoveel ka mers nodig had en of hij z'n hele fa milie had meegenomen, kreeg ik ten antwoord: „Nee. Bram is onder de stoomwals gekomen Toen we bij Max Tailleur informeerden of hij zelf niet 'n radio- of t.v. gramma zou willen maken, wachtte hij even en zei toen: „Jongen breek me.de bek niet open. Weet je wat ik voor de televisie zou willen doen? Zo'n soort programma als Wil lem Duys en dan onder de titel: „Smoezen met Max". Misschien heb ben de KRO-mensen deze hartewens in hun oren geknoopt. Als de studio- dfeur zich achter hem sluit, zegt hij ineens: „Toen ik met „De Doofpot" moest beginnen had ik geen cent te makken. Nu heb ik alles wat m'n hart verlangt. Een fijn huis ln Amsterdam, een buitenhuisje in Nice, twee auto' een boot, mijn liefje wat wil je nog meer. Toch zou ik het allemaal weer willen weggeven om mijn gezondheid terug te kunnen krijgen. Die reuma is af en toe verrekte pijnlijk". Dan stapt hij vief in de kolossale Thun- derbird, waar voor de achterruit eer kleine koperen doofpot prijkt en op de kentekenplaten M(A)X 84-49 staat. ANTENNE „Hul'lekie Dullekie" in huwelijksbootje (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM. Henk Terlingen, bij de trouwe luisteraars naar het KRO- programma op het derde net beter bekend als „Hullelde Dullekie" met Harry, de harige aap", is gister ochtend in de H. Rozenkranskerk aan de Obrechtstraat te Amsterdam in het huwelijk getreden met mejuffrouw Mia Mathot. Uit omroepkringen bestond er zowel 'a morgens als 's middags, toen het jonge paar in de ouderlijke woning van Henk Terlingen recipieerde, grote belangstelling. Velen lieten hun geluk, wensen vergezeld gaanvan nuttige geschenken. Terwijl ln het middaguur Henk en zijn bruid zich naar de fotograaf spoed den, konden zij in de limousine luiste ren naar het populaire programma van „Hullekie Dullekie", dat voor deze bijzondere gebeurtenis te voren op de band was vastgelegd. DEN BOSCH (ANP) Het gerechts hof te Den Bosch heeft In hoger beroep de zaak behandeld tegen de mijnwer ker J. K. uit Schaesberg, die ervan ver dacht wordt In de nacht van 7 op 8 maart 1965 zijn drie maanden oud zoon tje Paul door verstikking om het leven te hebben gebracht. Verdachte was door de rechtbank te Maastricht veroordeeld tot tien jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorar rest na een eis van de officier van jus titie van acht jaar. De advocaat-generaal, mr. A. Pfeil, eiste nu tegen de hardnekkig ontkennen de verdachte twaalf jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Verdachte had voorheen verschillende malen een volledige bekentenis afgelegd, doch hij noemde dat nu fantasie. Uit het getuigenverhoor kwam vast te staan, dat er reeds lang moeilijkheden n tussen hem en zijn 26-jarige echt genote. Verdachte zou zowel de vrouw als Paultje, zijn tweede kind van wie hy de geboorte niet had gewenst, al verschillende malen hebben mishan deld. Op een avond had verdachte met zijn viouw een bar bezocht en daar 15 glazen bier gedronken. Toen het echt paar reeds te bed lag ls de man opge staan en naar de kamer gegaan waar baby sliep. De vrouw hoorde een rochelend kuchgeluid, waarop de man terug kwam, een sigaret rookte en daarna ging slapen. Toen de vrouw ging kijken, ontdekte zij dat de baby dood Vanavond in de ether Tsjechisch TV-spel Tsjechisch t.v.-spel, dat ln i oorspronkelijke versie v Nederlandse ondertitels vertoond J zal worden. Het gedramatiseerde verhaal speelt zich af in een regiments- J plaats omstreeks de eeuwwisseling. Hoofdpersoon in dit spel ls een soldaten- x r meisje, dat ondanks haar veelvuldige liaisons met hoge en lage officieren, een diepere genegenheid gaat opvatten voor een jonge officier. Deze pleegt j r zelfmoord. Op de begrafenis ontmoet z(j, terwijl zij verkeert in de waan, dat 4 r de jongeman om haar zelfmoord pleegde, de bedroefde weduwe van de offi- A cier. Dit slaat haar laatste illusie de bodem in(Nederland I, 21.20). 4 neme Culinaire kolder jlf 99 Was de vorige maal Albert Mol, de zo succes- (jifiCfl neme volle schrijver van het boek „Wat zien ik?", J de hoofdpersoon uit de culinaire kolderserie „Men nemevanavond is het de beurt aan Hugh Jans, illustrator en cartoonist van „Het Vrije Volk" om met op de Nederlandse markt verkrijgbare vissoorten J een echte Zuidfranse bouillabaisse te vervaardigen. Bij zijn pogingen wordt hij terzijde gestaan door de zangeressen Celia Nufaar en Maria Lindes, ter- wijl het „Barbershop Kwartet" het geheel muzikaal zal omlijsten. (Nederland II, 20.45), Tour de France in de etlier Radio: 19.25 uur Nabeschouwing etappe DoornikDuinkerken. Morgen: j Radio: Hilversum I Tussen 15.3017.00 uur finiriireportage etappe DuinkerkenDieppe. jHedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nws. 19.01 Klaas Vaak. 19.05 Internationaal jeugdjournaal, 19.15 Van gewest tot gewest. 19.35 De Lucyshow. 20.00 Jour- naai; VARA: 20.20 Achter het nieuws, 20.45 Tel uit je winst, hobbyquiz, 21.20 In de herfst scheiden, tv-spel, 22.10 Gesprek met Mimi Boesnach; NTS: J 22.40 Journaal. 22 45-22.55 Filmverslag Ronde van Frankrijk. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws.. NCRV: 20.01 Attentie voor sport. 20.20 De HumboldtschoolHet interview, tv-spel, 20 45 Kookkunst van een ama- J teurkok; NTS: 21.10 Op weg naar de planeten: progr. over ruimte-onder- zoek; NCRV: 22.00 Kerk-werkdag ln J Heemskerk, filmreportage NTS: 22.05 Journaal. Hedenavond HILVERSUM I (402 m) AVRO: 18.00 Nieuws, 18.15 Actualiteiten, 18.20 Uitzending van de P.S.P.; 18.30 Week- end-wegwijzer: licht programma, 19.05 Gesproken brief. 19.10- Sportparade, 19.25 Ronde van Frankrijk (nabeschou- J wing) ,19.35 Licht progr. uit Parijs, 20.00 Nieuws, 20.05 Mod. orkestmuziek, 21.20 Logboek 1950: documentair pro- gramma, 22.10 Stereo: Licht instru- mentaal ensemble, 22.30 Nieuws, 22.40 actual., 23.0 Jazzmuziek, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 18.00 Promenade-orkest. 18 40 Voor de jeugd. 19.00 Nieuws, 19.10 Radiokrant. J 19.30 Muziekkorps van het Leger des Hells, 19.45 Mod. kamermuziek, 20.00 Gram., 20.30 Avondpermissie, gevar. progr. voor de militairen, 22.15 Avond- sluiting. 22.30 Nieuws, 22.40 Boekbespr., 22.45 Kerkorgelconcert: mod. muziek, 23.15 Klass. pianomuziek, 23.50 Lichte gram. muziek, 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m) 18.00 Veronica's Jukebox: verzoekplaten, 19 00 Beatle-show. 19.15 Joost mag het J weten: Hits van morgen en overmor- gen. 20.00 Een programma voor leder- een die zijn hart aan de tropen ver- J pand heeft: gevarieerde muziek: 22.00 tot 1.00 Gevar muziekprogramma. Mimi Boesnach vertelt wetenswaar- digheden uif haar toneelloopbaan. (Nederland I, £2.10). ENGELAND BBC (330 mtr) 20.00 Concert, 2315 Kamermuziek. ENGELAND BBC <1500 mtr) 20.40 I BRUSSEL Nederlands (102 meter) 18.00 Nieuws, 18.03 Voor de soldaten, 1 18.30 Lichte muziek 18.45 Sportkroniek. 19.00 Nieuws. 19.40 Lichte muziek, 20.00 Kamermuziek, 22.00 Nieuws BRUSSEL Frans <484 V rijdag S HILVERSUM I (402 m) VARA: J 7.00 Nieuws, ochtendgymn.. 7.23 Gram., 8.00 Nieuws, 8.10 Gram.. 9.00 Progr. voor weg- en waterweggebruikers, 9.35 Waterstanden; VPRO: 9.40 School- radio; VARA: 10.00 Schoolradio, 10.20 J Romantische orkestwerken, 11.00 Nws, Je ll.02 Voor de vrouw,, 11.40 Oude muziek, 12.00 Stereo: Licht instrum. ensemble. 12.27 Voor land- en tuinbouw. 12.40 Radioconcertorgel. JL2.55 Actualiteiten, AVRO: 13.00 Nieuws, 13.10 Journaal, 13.30 Stereo: Klass. en mod. liederen, 14.00 Beiaardconcert, 14.15 Cultureel progr. in woord en muziek, 15.15 Gram. VPRO: 16.00 Nieuws, en een J praatje, 16.30 Gram., 17.00 Klassieke muziek. 17.30 Voor de jeugd, 17.50 J Actualiteiten. HILVERSUM II -(298 m) NCRV: 7 00 Nieuws. 7.20 Gram.. (7.30 Nws), 7.45 Radiokrant 8.00 Nws. 8.10 Gram., 8 30 Nieuws, 8.32 Klass. gram. muz., 9 00 Voor de zieken, 9.35 Muzikale her- inneringen 10.0 Modern strijkkwartet, J 10.30 Morgendienst, 11.00 Opera-aria's, 11.15 In 't zilver: programma voor oudere luisteraars, 12.00 Gram., 12.27 Voor land- en tuinbouw, 12.30 Nws, 12.40 Stereo: Instrumentaal en vocaal progr., 14.05 Schoolradio, 14.25 Oude muziek, 14.50 Voordracht van gedich- ten. 15.10 Stereo: Licht instrumentaal kwartet. 15 30 Voor de vrouw. 16.00 Mod. liederen, 16.20 Gram. muz., 16.30 Duizendschoon: praatje over planten, 16.45 Noordhollands filharmonisch or- J kest: mod. en klass. muziek. 17.35 Show en zo: lioht programma. HILVERSUM III (240 m en FM-kan) NRU-AVRO: 9.00 Nieuws, vrolijk J muziekprogr.. (10.00 en 11.00 Nieuws), 12.00 Nieuws Operettemuziek. 13.00 Nieuws, draaiorgelmuzlek. 13.15 Licht orkest 1335 Gevar. muziekporgr.. (gr.). 14.00 Nieuws, vrolijk platenprogr.. 15.00 J Nieuws, volksliedjes 15.20 Licht instru- mentaal kwintet. 15.40 Jazzmuziek, 16.00 Nieuws, licht gevar. muziekprogr, 17.00 Nieuws, verder tot 18.00 Gevar, pl atenprogramma voor automobilisten. RADIO VERONICA <192 m> - 7.00 Ook goeiemorgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt (verzoekplatenprogramma). 10.00 Koffietijd met Tineke. 1100 Kookpunt: Hulsvrouwenverzoekprogr., 12.00 Muziek bij de lunch. gram.muz- 14.00 Matinee. 16.30 Gevarieerd progr., 17.00 Toppers van thuis, 17.15 Platen- palet. 17.30—18 00 The Teenbeatclub. J ls (19-2 meter) 17,30 Folklore brachten een nummertje uit dat er zijn mocht. De lekenjury was gehandhaafd Ze jureerde zó kleurloos dat ze geen gewicht in de schaal legde. Verder deze avond: de gele trui. pakken de documentaire van Franse makelij over de Tour de France en Werk aan de Weg. reportage van Philip Bolhuis die aantoonde dat een zo technisch on derwerp als wegenbouw ideaal kan zijn voor een t.v.-programma mits de tech nische details tot een minimum wor den beperkt en een bekwaam camera man (hier William Vogler) in staat wordt gesteld de beelden te laten preva leren boven de feiten Een goede metho de omdat zó de feiten toch hun beste kans krijgen. Vg. Kees Schiperoort, vanavond met „AVRO's weekendwijzers". (Hilversum I, 18.30). hand een bekende verschijning op de beeldbuis geworden. Gisteravond was er een aflevering van een verrassend hoog niveau die aantoonde dat ditmaal de voorselectie goed gewerkt had. Waarbij we overigens van harte instemmen met Pim Jacobs, jury-voorzitter, die terecht de betrekkelijkheid van een beoordeling op één nummer stelde Juist in dit licht gezien zijn we het niet eens met de uitslag. De Folk Minstrels wonnen met een nummer dat wij niet kennen, maar dat waarschijnlijk geko pieerd was van een plaatopname van een Amerikaans 'ensemble. Met verve geko pieerd weliswaar, maar toch weinigzeg gend aangaande de eigen artistieke be gaafdheid van deze groep. Naar onze mening zou de Rotterdamse Green River Jazz Band. die in een originele bezet ting 'n voortreffelijke Tiger Rag bracht, veel eerder voor de top-plaats ln aan merking zijn gekomen. Verdere goede prestaties: Thera Coppens met een amusant (en eigen!) nummertje dubbel-Duits en het Duo Koltlmchah dat met een Israëlisch liedje helemaal podiumrijp leek. De Sound Magics, die op decimalen de eerste prijs ontging. Klaas-Jan Hinrichs van AVRO naar NRU? HILVERSUM. Naar verluidt zou de heer Klaas-Jan Hinrichs. lid van de radioreportageafdeling van de AVRO. in september in dienst van de N.R.U- treden. De AVRO-reporter zou dan worden belast met de functie van chef bij de N.R.U.-programmastaf voor de afdeling Aotuaiiteiten. Van de AVRO vernamen wij. dat de heer Hinrichs nog geen definitieve beslissing heeft genomen.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2