Theologische hoogvliegers op Stationsplein POLITIE GAAT STRENGER OPTREDEN TEGEN VERNIELING VAN GAZONS EN PLANTSOENEN IN LEIDEN AGENDA VAN LEIDSE RAAD „Arka" afd. Leiden krijgt steeds meer leden SLEUTELSTAD VAN ZW mi KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD AKTIEVE BEZORGERS OOK MINDERE EMLUST Bejaarde Volendammer miste de boot naar Alphen LDM NEEMT PROEF: SPROEIEN VAN TUINEN MET GIETERS TOEGESTAAN TUINSLANGEN BLIJVEN VOORLOPIG NOG TABOE v; Vier zilveren brandweermannen gehuldigd DE LEIDSE COURANT DINSDAG 21 JUNI 1966 B. en I. wensen weer Het collegium theologicum ..Quisque Suis Viribus" vierde gisteren zijn 25ste lustrum. Het op 19 februari 1841 opgerichte gezelschap telt vele voor aanstaande theologen onder zijn leden en voor verscheidenen van hen was het gisteren een dag van blij De buitenwereld merkte er ook wat van doordat bij de begroeting op het Stationsplein 300 duiven werden op gelaten. Begeleid door een draaiorgel wandelden de reünisten vervolgens naar de Quisqueboom aan de Groen- hazengracht. Prof. dr. J. N. Sevenster sprak na een huishoudelijke vergadering in het groot auditorium de lustrumrede uit, die met veel gelach en bijval werd aangehoord. De rede, die een proeve van ware exegese heette te zijn was een geestig spel met woorden. Voort durend waarschuwend tegen het ge vaar van ..vooronderstellingen" bij de exegese kwam prof. Sevenster tot ook voor hemzelf .verrassende" uitkom sten. Hij goochelde met Griekse, La tijnse en Hebreeuwse woorden en zin nen, toonde „overeenkomsten" aan tussen het oud-Hebreeuws en het Ne derlands, concludeerde dat Quisque altijd moet blijven bestaan, ging in op de getalswaarde van namen en moest tenslotte erkennen, dat de Bij bel toch gelijk heeft. Na een receptie in het academiege bouw scheepten de reünisten zich in voor een tocht naar Warmond, waar werd gedineerd. Alleen voetbullen op speelweiden In de komende tijd. en met name in de zomermaanden, zal de gerichte sur veillance van de Leidse politie zich mede toespitsen op het misbruik en de vernie ling van gazons en plantsoenen door de jeugd. Dit euvel doet zich de laatste tijd nl. steeds sterker voor. Vooral het voet ballen op de niet daarvoor bestemde grasgazons richt veel schade aan. De plantsoenendienst wijst er met na druk op dat er voor de jeugd tot 17 jaar volop gelegenheid tot voetballen beötaat op de speelweiden. Deze bevinden zich o.m. aan de Wandeldreef, de Toussaint- kade, de Baselstraat, de Hoflaan, de Brahmslaan, de Diepenbrocklaan en in het park Roomburg. Buiten deze speelweiden is voetballen op gazons niet toegestaan. Andere veel voorkomende vormen van misbruik zijn o.m. het beschadigen van banken, het afrukken van bloemen en takken, het lee^halenen van zandbakken en het deponeren van papierafval in de plant- LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor de examens: kand. Nederlands, mej. E. C. M. A. Hane- maaijer (Delft) en de heer F. A. H. Guis (Rottedram); doet. Nederlands, mej. E. v. d. Weele Cs-Gravenhage) kand. Wijsbegeerte, de heer H. J. J. M. Slangen (Linne-L.); kand. Muziekwe tenschap. mej. A. C. v. d. Beugel ('s-Gravenhage); doet. Muziekweten schap, de heer N. A. P. v. d. Horst (Delft). soenen. De employés van de plantsoe nendienst zien zich genoodzaakt een belangrijk deel van hun tijd te besteden aan het herstellen van de aangerichte schade, wat uiteraard de voortgang van de normale onderhoudswerkzaamheden niet ten goede komt. Daarom hoopt men dat de vrijwillige medewerking van het publiek en de gerichte surveillance van de politie een einde zullen maken aan de geschetste vormen van misbruik. De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 27 juni as. om twee uur in openbare vergadering ten stadhuize bij een. De agenda vermeldt o.a.: Benoeming van zes leden van de Raad van Beheer van de Sportstichting; idem leraar Oude Talen aan Stedelijk Gym nasium; voorstel inzake het verlenen van eervol ontslag aan de heer M. Beekma als hoofd van de openbare school voor gewoon lager onderwijs „De Schakel"; preadvies op aanyrage bestuur Geref. Schoolvereniging Leiden dm medewer king voor de verandering van de kolen- stookinrichtingen van de centrale ver warmingsinstallaties van zijn scholen voor glo en ulo aan de Asserstraat 50 en de Hooglandse Kerkgracht 20a in met gas te stoken inrichtingen; toeken nen van extra-vergoeding, bedoeld in artikel 101. lid 4. der Lager onderwijs wet 1920. over het tijdvak 1958 tot en met 1962, aan de besturen van de bij- Gisteravond werd in café-restuurant Van der Heijden de jaarvergadering van de Arka afd. Leiden gehouden. Daar de voorzitter de heer .1. A. Det- mers verhinderd was de vergadering bij te wonen, stond deze onder leiding van de vice-voorzitter, de heer M. G. Ham. In zijn openingswoord heette de heer Ham allen hartelijk welkom en gaf in het kort een overzicht van de zaken die In de ambtenarenwereld de belangstel ling hebben. Algemeen wordt een uitkering verwacht van 2% in de z.g. Trend-regeling. Ook de nieuwe ziektenkosten-regeling voor ambtenaren werd onder de loupe geno men. Hij wees er op, dat er een voorbe reiding van 15 jaar aan voor af was ge gaan. Over een spoedige behandeling hiervan door het parlement was hij ech ter nog niet zo optimistisch gestemd. Hierna gaf de heer Ham het woord aan de secretaris, de heer C. J. M. Monta- nus. Deze deed verslag van de activitei ten van de Leidse afdeling. Het verheug de hem de vergadering te kunnen mede delen. dat de afd. 351 leden telt. Er was een winst van 19 leden over het afgelo pen jaar. De vergadering bedankte de secretaris met een welgemeend applaus. Vervolgens deed de penningmeester, de heer Sj. Wiersma. verslag over de fi nanciële toestand van de afdeling. Het deed hem genoegen dat hij ook dit jaar zonder contributieverhoging een slui tende begroting aan kon bieden. Nadat ook de kascommissfe, bestaande uit de heren Gubbi en Huisman, verklaarde de kas in orde bevonden te hebben, dankte de heer Ham de penningmeester voor het beheer in het afgelopen jaar. Tot nieuw lid van de kascommissie werd benoemd de heer Fr. Klein. Het volgende punt op de agenda was de bestuursverkiezing. Aftredend was de voorzitter, de heer J. A. Detmers. Deze had zich bereid verklaard een e- ventuele herverkiezing te aanvaarden. Unaniem werd de heer Detmers door de vergadering herbenoemd. Het aanwezi ge lid van het hoofdbestuur, de heer Fluitsma, feliciteerde vervolgens de ver gadering met de herverkiezing. Men had z.i. geen betere keus kunnen maken. De volgende agendapunten, zoals beleid bestuur en de door het bestuur te be spreken punten met het hoofdbestuur, brachten geen moeilijkheden. De verga dering had volledig vertrouwen in het huidige bestuur. Na de rondvraag sloot de heer Ham deze 48ste jaarvergade ring. zondere scholen voor gewoon, voortge zet gewoon en uitgebreid lager onder wijs; preadvies op het verzoek van de Stichting Leidse Scholen voor Etalage kunst om de oprichting en instandhou ding van een driejarige dagschool voor de etaleuropleiding in Leiden nodig te verklaren; idem Stichting Leidse Scho len voor de Detailhandel om de oprich ting en instandhouding van een middel bare detailhandelsschool in Leiden nodig te verklaren; voorstel inzake de aanleg van een speeltuin aan de Korte Vliet; voorstel om aan de Stichting Het Leidse Volkshuis een bijdrage te verlenen in de kosten, welke voor haar voortvloeien uit het in 1964 aan een assistent-kamp leidster overkomen ongeval; voorstel inzake aankoop van de percelen Oranje gracht 43-43a en 45; idem onbewoon baar verklaren van 'n aantal woningen; voorstel om in principe in te stemmen met de bouw van woningwetwoningen in het Morskwartier nabij de Dr. Lely- laan in vier woonlagen zonder lift; voor stel inzake het opheffen van het ge meentelijk huurverlagingsfondsidem het vaststellen van een verordening tot wijziging van die, houdende voorschrif ten inzake het plaatsen en hebben van benzinepompen op of aan de openbare weg; idem verordening, houdende wijzi ging van die op het Stadsschoon-1965; voorstel inzake het nemen van enige ver keersmaatregelen; voorstel om de heer P. C. de Boer niet-ontvankelijk te ver klaren in het door hem ingestelde beroep tegen de afwijzende beslissing van b. en w. op zijn verzoek tot het vaststellen van een wachtverbod op de Mozartstraat aan de zijde van de ééngezinswoningen; voorstel inzake het vaststellen van een verordening houdende wijziging van die, regelende de werkkring en de samenstel ling van de Verkeerscommissie; idem verordening tot wijziging van die, hou dende aanwijzing van de dagen, uren en plaatsen voor het houden van de ver schillende markten en veilingen van fruit; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het verlenen van aanvullende voorschotten op de aan de gezinscolonnes toekomende gemeente lijke subsidies over het jaar 1965; voor stel inzake het verlenen van subsidie aan de afdeling Leiden van de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers in de kosten van verstrekking van warme maaltijden aan zelfstandig wonende bejaarden; voorstel inzake het beschikbaar stellen van een extra-subsidie aan de instellin gen, welke zich bezig houden met de uitzending van Leidse kinderen naar ge zondheidskolonies. MUSEA De Lakenhal: Dag 10-4 uur. zondags 1-4 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Dage lijks van 10-5 uur. zondags 1-5 uur Legermuseum (Pesthuislaan)Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur) Na een totaal van acht wedstrijden prijkt er nog steeds een 0 achter het puntentotaal van de Sleutelstad. Ook in de wedstrijd van gisteravond tegen het Utrechtse Zwemlust konden de Leidenaars geen enkel punt verove ren. De belangrijkste oorzaak hiervan was het ontbreken van iemand die met een schot het overigens niet on verdienstelijke veldspel kon afmaken. GELIJK OP In het begin ging de strijd, onder de leiding van de vaak onbegrijpelijke arbiter Broot, gelijkop. Hoewel Zwem lust reeds vrij spoedig aan een 0—1 voorsprong kwam door de gevaarlijke Gerbrand Beekman lukte het even la ter Cock van der Wilk met een merk waardige opwipper de stand gelijk te brengen. Nadat deze speler echter DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad Leiden Hoge honorering. Bijzonder geschikt voor scholieren. Sollicitaties: Abonnementenafdeling, Papengracht 32, Leiden. Telefoon 20935. het water had moeten verlaten, daar hij dwars over een Utrechtse speler heen zwom, was het opnieuw Gerbrand Beekman, die alleen voor Wim van Rooyen niet faalde. In de tweede periode werd de stand j slechts eenmaal gewijzigd, en dan nog wel op een zeer merkwaardige wijze. Gerbrand Beekman werd door Aad Kapaan met de bal onder water ge duwd, zodat Kapaan een vrije bal toe gewezen gekregen had moeten heb ben. Groot liet echter doorspelen, en een volkomen verblufte Van Rooyen was een gemakkelijke prooi: 13. Van Zandwijk kwam in de derde speeltijd alleen voor het Sleutelstad- doel, en met een slim boogje scoorde hij 14. Wim van Zijl probeerde de- stand voor de Leidenaars een wat gunstiger aanzien te geven, maar voorlopig lukte dit nog niet. In dc laatste periode wisselde Sleutelstad- keeper Van Rooyen voor de jonge Kees Mulder, terwijl Van Rooyen de midvoorplaats van Cees van Hooidonk overnam. Voorlopig was het echter Zwemlust dat de doelpunten maakte. Door Wim Mulder en Beekman weid he! 16. waarna Van Rooyen met een snelle omhaal 27 doelpuntte. Een terugkaatsende bal van de paal gaf Beekman de gelegenheid de eindstand op 27 te brengen. DE ZIJL KAMPIOEN In het Zwembad De Zijl speelden de b-adspiranten van De Zyl tegen hun jonge collega's van A.Z.C. uit Alphen. Door een 33 gelijkspel kun nen de Kooibewoners zich nu kam pioen van de afdeling E van de kring Gouwe-Rijnstreek noemen. tweerichtingverkeer op deel Langebrug B(j besluit van 4 oktober 1965 heeft de raad op het gedeelte van de Lange brug, gelegen tussen het Rapenburg en perceel no. 103 éénrichtingsverkeer in de richting van het Rapenburg ingevoerd. Deze maatregel heeft de verkeerssitu atie op de Langebrug zelf aanmerkelijk verbeterd, doch tot minder gewenste ge volgen geleid voor het verkeersknoop punt bij de De Gijselaarsbank. Doordat het verkeer op het Rapenburg-oostzijde niet meer via Langebrug en Papen gracht naar de Breestraat kan rijden, is het verkeersaanbod bij het verkeers licht op het Rapenburg-oostzijde vrij be langrijk toegenomen. Tengevolge daarvan moet aan dit licht een langere groenfase worden ge geven hetgeen ook de afwikkeling van de overige verkeersstromen nadelig be ïnvloedt. Vooral met het oog op de automatisering van de verkeerslichten installatie bij de De Gijselaarsbank. ach ten b. en w. het daarom raadzaam op het gedeelte van de Langebrug, gelegeu tussen het Rapenburg en de Papen gracht. het éénrichtingsverkeer op te heffen. Ten einde te voorkomen, dat het verkeer op de Breestraat zal worden opgehouden door het verkeer uit de Pa pengracht, zijn b. en w. voornemens om tegelijk met deze opheffing de split sing Breestraat./Papengracht aan te wij zen als voorrangssplitsing. Havenkade Een ander verkeersvoorstel houdt ver band met de afsluiting van de Kleine Havenbrug voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen. Deze maatregel, welke enige maanden geleden moest worden getroffen vanwege de slechte toestand van de brug. levert vooral ernstige hin der op voor de ten noorden van de Zijl- singel gelegen bedrijven. Hierin kan enige verlichting worden gebracht door opheffing van de geslotenverklaring van de Havenkade. voor zover gelegen tus sen de Kalvermarkt en de Minnebroers- gracht. voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen en bespannen wagens ln de richting Kalvermarkt. ST. NICOLAASMARKT BLIJVEND IN WAAG? Vorig jaar besloot het college de St. Nicolaasmarkt, welke na de verplaat sing van de algemene dagmarkten op de Hoogstraat en de Nieuwe Rijn werd ge houden, bij wijze van proef te verplaat sen naar het Waaggebouw, zulks omdat deze markt als gevolg van de slechte weersomstandigheden de afgelopen jaren steeds op een mislukking was uitgelopen. Daar het publiek de markt in de Waag in groten getale heeft bezocht en de reacties van de standhouders zeer gun stig z(jn geweest, terwijl overigens van bezwaren niet is gebleken, kan worden gesteld dat de proef is geslaagd. Mede ook vanwege het fissortiment der be schikbare artikelen voorziet de markt in een behoefte. B. en w. stellen de raad daarom voor de verordening, houdende aanwijzing van de dagen, uren en plaatsen voor het houden van de verschillende markten en van veilingen van fruit, in dier voege te wijzigen, dat als plaats voor de St. Nicolaasmarkt wordt aangewezen het Waaggebouw. T entoonslellingen Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Dag. 10-17, zondag 13-17 uur. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11), Tot 8 juli „10x10", schilderijen en beeldhouwwerk. Dag. 11-18 uur. Zond. en maand, gesloten. NOORDWIJK De retour-wedstrijd tegen Altior a 1 voor een plaats in de regionale junio ren-competitie. welke in een stromende regen op het SJC-sportpark werd ge speeld. heeft SJC a 1 op verdiende wijze in een 41 overwinning weten om te zetten. Door deze uitslag moet er een beslissingswedstrijd tussen deze twee elflallen gespeeld worden, welke vast gesteld is op woensdagavond 22 juni a.s. om 7 uur op het terrein van UVS in de Kikkerpolder te Leiden. De eerste wed strijd leverde een 20 voorsprong op voor Altior. zodat SJC een iets beter doelgemiddelde heeft, nl. 43, zodat bij een gelijk spel SJC a 1 zal overgaan naar dc regionale junioren-competitie. Intiensief speurwerk Een gezelschap bejaarden uit Volen- daui maakte gisteren een bootreis naar Alphen, waar men een bezoek bracht aan „Avifauna". Men arriveerde er om streeks 18.45 uur en zou om 15.30 weer weer van wal steken. Maar hiervan kwam voorlopig niets. In het vogelpark ontstond n.l. plotseling een consternatie: men miste een van de reizigers, de 69- jarige heer Th. B. Overal werd gezocht: op de salonboot, in alle mogelijke schuilplaatsjes van het park, in restaurants, de speeltuin, het struikgewas en men dregde de vijvers af... maar de gezochte werd niet ge vonden. Men begon er aan te denken om grootscheeps alarm te slaan... tot een telefoontje de aanwezigheid van de heer B. in... Amsterdam meldde Voor men te Alphen arriveerde had men namelijk de reis voor korte tijd in Amsterdam onderbroken en daar was de heer B. in de drukte verdwaald geraakt en had de boot voor de voortzetting van de tocht gemist. Velen zochten toen in Amster dam met hem samen eerst een poosje naar de boot en tenslotte belde Iemand toen de heer B. zich herinnerde, dat een bezoek aan „Avifauna" nog op het reis programma stond... waar hijzelf Intus sen niet is geweest, want hij moest de boot op haar terugreis naar Volendam In Amsterdam maar «pw&PÜtea*» Het verbod om leidingwater te gehrui- ken voor het sproeien van tuinen is thans ruim een week van kracht ge- 1 weest. De LDM is zeer erkentejjlk voor het begrip dat de afnemers in het alge meen voor de noodzakelijkheid van dit verbod hebben getoond en voor de wijze, waarop zij zich er aan hebben gehouden. Het waterverbruik is onmiddelijk na het bekend worden van het sproeiver- bod sterk verminderd. Daardoor kon de druk overal «eer tot normale waarde stjjgen en konden ook de hoger gelegen woningen weer volop van water worden voorzien. Gezien deze gunstige ontwik keling, acht de LDM liet mogelijk het ook ln haar ogen minder plezierige sproelverbod enigszins te verzachten. Zoals per advertentie bekend wordt gemaakt, zal het van heden af niet lan ger verboden zijn tuinen door middel van gieters e.d. met leidingwater te be sproeien. Daarentegen blijft het voor lopig nog verboden om te sproeien met gebruikmaking van op de waterleiding aangesloten slangen. Het is nl. vooral deze laatste, dikwijls onnodig lang vol gehouden vorm van sproeien, die tot overmatig gebruik en drukverlaging heeft geleid. De verzachting van het sproeiverbod geschiedt bij wijze van proef. Mocht blijken dat het waterver bruik er op onaanvaardbare wijze door toeneemt, dan zal het verbod weer in volle omvang van kracht worden ver klaard. De LDM doet voorts een beroep op al haar afnemers om vooral in deze zo mermaanden elke verspilling van lei dingwater te vermijden. Aan de open bare diensten is gevraagd voor het sproeien van plantsoenen e.d. zoveel mo gelijk van ander dan leidingwater ge bruik te maken. Allleen waar dit laat ste niet mogelijk is. zal met leidingwa ter worden gesproeid. Tot slot enkele cijfers over de toena me van het waterverbruik in de afge lopen weken: Het waterverbruik in de week van 5 t.e.m. 11 juni bedroeg 200 616 m3. Het hoogste weekverbruik voordien bedroeg 168 684 m3. Het wa terverbruik in de week van 12 t.e.m. 18 juni (dus na de bekendmaking van het sproeiverbodbedroeg 181 649 m3. Het etmaalverbruik op 10 juni bedroeg 32115 m3. Het hoogste etmaalverbruik in 1965 bedroeg 26 828 m3. SLLITINGSLOF ZIEKENTRIDULM Het sluitingslof van het Ziekentriduum zal worden gecelebreerd door mgr. H. ti RIcle. Mgr. Te Rielc Is apostolisch pre fect in de Soedan. Ruim twee jaar ge leden werd hij, met alle andere priesters en religieuzen, uit de Soedan verbannen. Na het Concilie te Rome te hebben bijgewoond heeft mgr Te Riele zijn in trek genomen in dc pastorie van pas toor Van Drunen in de Kamperfoelie straat te Den Haag. LEIDSE AGENDA DINSDAG 21 JUNI Gespreksgroepen Herensingelparo chie onderwerp: Mariaverering. Fam. Bekema Marnixstr. 113, aanvang 20.00 u. WOENSDAG 22 JUNI Je raadsman Spreekuu rouwkamer) 4-6 uur n.m. AANLEG SPEELTUIN KORTE VLIET In de Fortuinwijk in het zuidwestelijk stadsdeel is een terrein, begrends door de Tsjaikowskikade, de Scbubertlaan en de Korte Vliet, gereserveerd voor de aan leg van een speeltuin. Voor de aanleg van deze speetluin, welke de naam „Prinses Beatrix" zal dragen en voor het beheer waarvan een gelijknamige speeltuinvereniging is opgericht, is een plan ontworpen. Dit plan omvat, naast de ophoging van de grond en het aan brengen van de nodige hekwerken er. be plantingen, de aanleg van een gedeelte lijke tegelverharding en van een speel weide, het maken van drie kleine zand bakken en een piasvijver voor de kleu ters, alsmede de plaatsing van een tijdei Ijjke portiersloge. De aanlegkosten van de speeltuin, in clusief de grondkosten, ad 61 250,-, en een reservering van f 6 000,- ten behoe ve van een definitieve portiersloge c.a, (op te nemen ln een later door de ver eniging te bouwen clubhuis), worden geraamd op 145 250,-. De grondkosten, van de rondom de speeltuin aan te leggen strook beplan ting. die als openbaar groen kan worden aangemerkt, bedragen 22 750,-. BRLGDELEN WORDEN OP ZIJLBRLG GEHESEN Vanmorgen om zes uur zijn de werk zaamheden gestart bij de in aanbouw zijnde Z'jlbrug aan het eind van de Willem de Zwijgerlaan. Met een enorme lichter worden de twee brugdelen, die compleet met wegdek en al, op een schuit liggen, op de betonnen fundering gelegd. Dit moet met de uiterste preci sie gebeuren, omdat de gaten waarin de bouten voor de lagers moeten komen precies op elkaar moeten vallen.. De breidelen wegen elk maar liefst dertig ton. Vanmorgen om half elf lag het eerste brugdeel op zijn plaats en in de loop van de middag was het tweede deel op ziin bestemming. De bouw de Ziilbrug is ln ieder geval weer stap naar de voltooiing, die begin 1967 is gepland. Brandslangen-versiering in Cult. Centr. te Voorsehoten De vrijwillige brandweer van Voor sehoten telde gisteren vier zilveren le den: de commandant J. G. Lekkerker- ker. tevens provinciaal wedstrijdleider van Zuid-Holland: adj. lioofdbrandmees- ter W. J. Oorschotbrandmeester H. van der Burg en brandwacht le klasse G. H. A. Niersman. In het Cultureel Centrum werden de jubilarissen gehuldigd. Burgemeester L. de Kool van Voorschoten dankte namens de burgerij de brandweermannen voor het steeds weer klaar willen staan op ieder moment van de dag of de nacht. Brandwacht G. Niersman typeerde spr. als het symbool van de gewone Neder landse brandweerman; brandmeester H. van der Burg noemde hij het symbool v.l.n.r.: W. Oorschot, adjunct-hoofd- hrandmeester, J. G. Lekkerkerker, com mandant, H. v. d. Burg, brandmeester, G. A. H. Wiersman, brandwacht lste van de vriendschap, adj. hoofdbrand meester W. Oorschot symboliseert de toewijding en van commandant J. Lek kerkerker wilde hij alle endit zeggen: „Wie in Zuid-Holland Lekkerkerker zegt die zegt brandweer!" De huldigingsbijeenkomst werd bijge woond door deputaties van vrijwel alle brandweerverenigingen uit Zuid-Holland. Verscheidene brandweerkorpsen werden vertegenwoordigd door hun burgemees ter. Ontelbaar waren de telegrammen uit het gehele land. Commandant J. Lek kerkerker heeft als provinciaal vved- strijdelider van Zuid-Holland menig brandweerman het vuur na aan de sche nen gelegd. De heer Caron sprak na mens de juryleden van de landelijke brandweer woorden van felicitatie. Namens de vier jubilariisen sprak de heer Lekkerkerker woorden van dank. Hij prees de saamhorigheid en kame raadschap in de grote brandweerfamilie. Burgemeester L. de Kool speldde tot slot de 25-jarige jubilarissen de onderschei ding in zilver op, toegekend door het hoofdbestuur van de Nederlandse Ver eniging van Brandweercommandanten en gaf als gemeentelijk huldeblijk de commandant een 4-kleurenballpoint de drie andere jubilarissen een vulpen- De bloemstukken waren legio, terwjjl zeer vele belangstellenden uit geheel Nederland persoonlek hun gelukwensen kwamen aanbieden in het Cultureel Cen trum, dat met brandslangen gepavoi- seerd was en extra beveiligd door mid del van twee zeer antieke brandspuiten. VALKENBURG Avondconcert Morgenavond treedt de harmonie van Valkenburg o.l.v. diri gent W. F. de Zwart om acht uur op in de grote zaal van het Dorpshuis. De avond wordt geopend door de bescherm heer van Valkenburg, burgemeester M. A. van de Have. Na de pauze optre den van de M.L.D.-kapel o.l.v. sergeant muzikant S. van der Poort. Toegang gratis. Na afloop zal de M.L.D.-kapel een taptoe verzorgen op het plein 1 het Dorpshuis.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4