S)a£cidócSoii^cMit Ex-Ramblersvocaliste komt terug, maar nu op beeldbuis PAGINA 2 DB LEIDSE COURANT VRIJDAG 17 JUNI 1966 Het debat van Samkalden BEWEES in de Tweede Kamer het ongebruikelijke applaus, dat minister Samkalden met zijn speech over de Amsterdamse troebelen bij een zeer groot deel van de parlementariërs het pleit op overtuigende manier gewonnen had, ook buiten de Kamer was de bewindsman van Justitie de grote man van het debat. Veel beter dan zijn collega van Binnenlandse Zaken, beter ook dan de meeste volksvertegenwoordigers die op het spreekgestoelte ver schenen (mr. Toxopeus en de heer Bakker incluis) begreep de heer Samkalden wat er vanuit 's lands vergaderzaal via radio en televisie gezegd moest worden om de Nederlandse burgerij in te lichten over de toestand en over de taak van de overheid nü. Wat minister Samkalden zei over de democratie en haar relatie tot de Amsterdamse verwikke lingen, was bepaald geen retoriek omwille van de retoriek, maar een met diepe overtuiging uitge sproken en ongetwijfeld tot over tuiging leidende hartekreet van een jurist, die door de wetten heen naar de mensen zoekt. NU algemeen aanvaard is, dat bij door de actualiteit of vanwege hun publieke draagwijdte belangrijke parlementaire debatten de televisie een uniek middel is om de burgerij te betrekken bij wetgeving en bestuur, zouden de parlementariërs feitelijk zelf nog eens in heruitzending hun discus- sies moeten kunnen bekijken en be- luisteren. Ze zouden dan wel tot de conclusie moeten komen, dat vele van hen 'n kans gemist hebben, die minister Samkalden met beide han den heeft aangegrepen, niet voor zijn eigen image, maar in 't alge meen belang. Er wordt door sommige van onze volksvertegenwoordigers nog steeds te weinig aan gedacht, dat een open democratie van hen ook eist een werkwijze, die de ver staanbaarheid voor de grote massa bevordertandere parlementariërs blijven, ook wanneer de televisie de ramen van hun vergaderzaal j wijd open doet staan, te veel hangen in de „wij ouwe jongens I sfeer. En tegen die sfeer juist is I de laatste jaren bij vele burgers een groeiend onbehagen geconsta- j teerd. IN die sfeer kunnen negatief ingestelde parlementariërs als de heer Koekoek van de Boeren partij en de rappe communistische fractieleider de heer Bakker bij tijd en wijle treffers plaatsen. Gisteren waren ze niet eens bij machte om 't minister Samkalden lastig te maken. Dat kwam vooral door de inhoud van diens betoog, maar ook omdat de bewindsman door zijn tactiek voorkwam, dat uiterst links en uiterst rechts de publieke opinie konden bespelen. Een uitstekende beurt, die ho pelijk meer en meer Nederlanders zal brengen tot een juist begrip omtrent de Amsterdamse situatie, 't verantwoordelijkheidsgevoel van de Nederlandse overheid daarbij en van de belangen, die nu op het spel staan. Jany Bron ivordt volgende maand „scrabblemiss"" „Ik ben zelf dol op puzzelen Beleidskwestie (I) SOMMIGE kranten hebben het de minis ters Smallênbroek en Samkalden kwa lijk genomen, dat ze dinsdagavond na hun „topberaad" in Amsterdam met plaatselijke autoriteiten weigerden voor radio en televisie een inhoudsvolle ver klaring af te leggen. Erkend wordt dat beide ministers ge remd waren door het feit dat ze de volgende ochtend in het parlement voor Kamercommissies gereserveerd" waren, maar als lichtend veerbeeld wordt door drie kranten dan burgemeester Van Halls televisie-interview van woensdagavond ge- Nu willen we maar buiten beschouwing laten of dit televisie-interview inhoudelijk veel zoden aan de dijk zette. We aan vaarden in elk geval, dat de twee-minis ters reden gehad kunnen hebben om "te zwijgen. En dan niet in de eerste plaats vaHffëgé"éle KaAérc^ttuhissieS thdewtf men zonder dwingende redenen dit als minister in de tweede plaats moet laten komen) maar omdat er beleldsredenen geweest kunnen zijn het zware gewicht van een verfklaring der bewindslieden van Justitie en Binnenlandse Zaken die avond niet. in de schaal te werpen. Op dat moment zou een officiële verklaring van de Amsterdamse autoriteiten meer zin gehad hébben en we kunnen ons voor stellen dat de heren Samkalden en Smal- lenbroek niet over Amsterdams toch al gevoelige prestige hebben willen heen- Graag een open democratie, mede dank zij de communicatiemedia. Maar over het beleid in een moeilijke situatie be slissen uiteindelijk niet radio en televisie, maar de verantwoordelijke autoriteiten. schreven dat de televisiekijkers »ond recht hadden op klére wijn de twee ministère, zien nog altijd de beperkingen over het hoofd, waaraan ook het recht op Informatie onderhevig is. Beleidskwestie (2) HEEFT minister Smallenbroek door de burgemeester van Breda de weg naar een „eervol ontslag" te wijzen de repu tatie die een burgemeester hebben moet te zwaar en de menselijke aspecten te licht gewogen? We meten ons niet graag in deze zaak een instemmend of afwijzend oordeel toe. Breda's afgetreden burgemeester had een goede staat van dienst en het is zeer wel mogelijk dat hij te goeder trouw de grens tussen wat hij als particulier zou mogen, maar als eerste burger moet laten, heeft overschreden Maar de speculatiewinst waarop zijn geval de facto toch neerkomt, Is (vooral in relatie tot overheidsfunctionarissen) wel zo'n hachelijke zaak, dat in dit geval zelfs de schijn als een gevaar voor de zuiverheid in een politiek en bestuurlijk ambt onderkend had moeten worden Zeker nu de betrokkene elk persoonlijk voordeel vóór de uitspraak van de minister heeft laten vervallen, mag hijop een come-back rekenen. Te zijner tijd zal dit een beleidskwestie zijn die dan eigen merites beoordeeld zal moeten worden Beeldende kunsten en festival Minister Vrolijk heeft gistermiddag bij de opening van de Mondriaan- expositie in Den Haag verklaard dat hij het zou toejuichen als de beeldende kunsten een ruimer aandeel zoudèn krijgen in het Holland Festival. We vinden dat een plezierig geluid. Hol land Festival 1966 wordt gekenmerkt door een keur van voorname tentoon stellingen: Mondriaan. Cobra in Rot terdam, Sonsbeeck in Arnhem en straks „In hei licht van Vermeer" in het Haagse Mauri tshuis Stuk voor stuk exposities van méér dan nationaal belang. Maar op de keper beschouwd helaas ook stuk voor stuk exposities die hun ontstaan aan een toevallige omstandigheid danken- Mondriaan wordt getoond op Initiatief van een jong Amerikaans geleerde wiens onder zoekingen tot deze manifestatie leidden. Cobra werd ingericht bij gelegenheid van 't in gebruik nemen van de Rotter damse Doelen. Sonsbeeck werd na vele jaren voor één keer hervat door het Arnhemse VVV en ..Vermeer" betreft de viering van het 150-jarig bestaan van de Maurit.shuis-collectie. Gelukkige samenloop van toevalligheden dus die geen enkele garantie geeft dat ook in 1967 en volgende jaren de beel dende kunst ui het Holland Festival Iets uitzonderlijks te bieden zal heb ben. Nederland is kunsthistorisch ge zien een der voornaamste landen ter wereld. Dat gold al lang vóór onze Gouden Eeuw. het geldt ook voor de laatste honderd jaar. de eeuw van Van Gogh. Mondriaan en Appel. Nationale manifestaties als Contour te Delft en de Haagse Salon zijn steeds van een betrekkelijk belang gebleven, mede om dat de mensen waar het om gaat, de kunstenaars dus. er nooit helemaal achter zijn gaan staan. Ook al door een al te benepen mogelijkheid wat de prijzen betreft. Dezer dagen is een Staatsprijs voor de beeldende kunst ingesteld. Zou het geen aanbeveling verdienen deze te koppelen aan een tijdens het Holland Festival te organiseren manifestatie die het beste van onze beeldende kunst telkenjare tesamen brengt? Zulks wel licht als aanloop op een Internationale manifestatie, gelijk aan wat Kassei. Venetië of Sao Paolo weten te organi seren? Het zou een manifestatie kun nen worden „het land van Rembrandt waardig". Moby Dick huiswaarts landse loodsdlenst en met een Duitse injectienaald in zijn witte bast heeft Moby Dick, de balugadolfijn of -walvis zijn toeristentrip naar de mensenwe reld beëindigd om terug te keren naar 't frfkse noorden, waar zijn familieleden dartelen en waar zijn dagelijks menu voor het opscheppen Is: krabben, schol letjes en wat dies meer zij. Wie verre reizen doet kan veel ver halen. Moby Dick zal dat ook kunnen. Als bejaarde baluga zal hij, gezeten ln zijn uit 'n ijsberg gehakte leunstoel en behagelijk nippend aan z'n garnalen- cocktail. zijn kinderen en kindskinderen vertellen van de door de mensen zozeer geprezen Rijn, die evenwel stin kend en ongenietbaar water herbergt; van die vreemde Duitsers die driftig jacht menen te moeten maken op alles wat ze als groot wild aanmerken en niet van hun stam is en van de vriendelijke Nederlanders die, bij gebrek aan jacht- drift, hem de weg hebben gewezen naar de monding van de Nieuwe Watetweg. Over Amsterdam kan hij, gelukkig, VS-vlootbezoek aan Rotterdam (Van ome radio- en t.v.-redacteur) HILVERSUM Het is nu al weer bij na drie jaar geleden dat mevrouw Jany Nederpelt-Bron, bij de luiste raars beter bekend als Jany Bron, af scheid nam van „The Ramblers". Ze was 12'- jaar de vaste vocaliste ge weest bij dit bekende radiodansor kest van wijlen Theo l'den Masman. De volgende maand zal zij, die thans met haar man Charlie Nederpelt een kostelijk wit boerderijtje bewoont aan de Dorpsweg van het landelijke Anke veen, weer in de ether verschijnen. Ditmaal niet als zangeres, maar als presentatrice van „Hoe langer hoe beter", een scrabblespelletje van de VARA-televisie, waaraan ook de kij kers thuis hun hart zullen kunnen op- Jany Bron ls zelf dol op puzzelen al heeft ze het behoudens een proefopna- me, nimmer voor de televisie gedaan. Ze werd echter zo gefascineerd door het verzinnen en combineren van woordjes, dat ze de t.v.-camera's ge heel vergat. Een gelukkig verschijnsel, volgens Jany. want hoe vreemd het ook moge klinken uit de mond van deze vrouw die zo vaak voor 't voet licht stond, ze kan niet poseren. „Als ik niet mezelf kan blijven, dan ga lk de mist in, eenvoudig omdat ik me van de zenuwen geen houding weet te geven. Te oud Janv Bron had eigenlijk onderwijzeres willen worden. maar uiteindelijk ging ze twee jaren naar het conser vatorium. waar ze naast een grote be langstelling voor de klassieke muziek ook interesse aan de dag legde voor de dansmuziek van Bert Ambrose, Henry Hall of Roy Fox. De Engelse lessen maakte ze ten nutte, om 's avonds bij het radiotoestel te gaan zitten en de teksten van bekende songs te kun nen opschrijven. Als achttienjarige maakte zij het was ANTENNE Vanavond in de ether j De in Engeland woonachtige Hongaarse schrijver Paul Tabori is bekend om zijn boeken, maar nog meer on» de verhalen- J bundel „The P.E.N. In Exile", waarin hij uitsluitend werk opnam van verbannen schrijvers, zodat de westerse wereld eens kennis kon nemen van auteurs, die hun „eigen" lezers hadden verloren. Nu is zijn naam ook tot de televisie- wereld doorgedrongen, want hij nam het initiatief voor een internationale serie korte films over „zomaar" een dag in vredestijd. Een aantal landen, waar- onder Oosteuropese en Afrikaanse naties, hebben onder dit motto voor eigen rekening en in eigen land een film gemaakt. De Engelse bijdrage van vanavond j werd geregisseerd door Peter Oollinson. (Nederland I, 21.00). spaar plezierigmet DUET AYLOIVS met gratis waardezegels van 15 en 25 ct. vraag vooral om de DUET-spaarkaart niets vertellen. Hij is er met een boog omheen gezwommen. Het Duitse injec tieschot was hem kennelijk voldoende. NCRV filmde pres. Bourquiba (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Dezer dagen is een te- levisieteam van de NCRV, bestaande uit reporter Niek Helzenberg, came raman Hans de Visser en de reisre- daeteur mr. H. L. Leffelaar, terugge keerd van een veertiendaags bezoek aan Tunis. Deze reis was ondernomen in verband met het officiële bezoek, dat de Tunesische president Bourgui- ba, begin volgende maand aan ons land zal brengen. De opdracht luidde om ten behoeve van de kijkers een gefilmd portret te maken van dit Afrikaanse staats hoofd. Ondanks alle officiële regelin gen vooraf, heeft het maar weinig ge scheeld of de Nederlanders hadden moeten terugkeren, zonder de presi dent te hebben ontmoet. Wel waren ze in het bezit van enige opnamen van het staatshoofd, die op de Tunesische onafhankelijkheidsdag een militaire parade afnam, maar verder dan de ze met telelenzen gemaakte beelden en wat impressies van de paradijselijke schoonheid van een beroemde oase, was er niet geschoten. Dank zij de bemiddeling van de zoon van Bourguiba. met wie ze 'n gesprek voerden en die in hun aanwezigheid zijn vader opbelde en hem overreedde de Hollanders desnoods een minuut te ontvangen, gelukte het hun op het al lerlaatste ogenblik, toch nog een vraag gesprek van drie kwartier met de president te voeren. De ontvangst was allervriendelijkst en de president leidde later zelf zijn gasten rond door het buitenverblijf van een zijner vrienden, waar hij wat uitrustte. Maan dagavond 4 juli zal deze korte filmdo cumentaire in het NTS-programma worden vertoond. nog vóór de oorlog haar radiode buut, maar de bezetting onderbrak haar loopbaan. Direct na de bevrij ding kon ze haar hart ophalen en met allerlei kleine bandjes van beken de Nederlandse dansmusici trok ze door West-Europa. In 1948 nodigde Theo Uden Masman haar uit om als vocaliste „The Ramblers" te begelei den op een tournee door Engeland. Twee jaren later tekende zij 'n vast contract met dit dansorkest. waar ze 12*i jaar aan verbonden zou blijven. In het laatste kwartaal van 1963 nam ze resoluut het besluit, om haar carrière te beëindigen. Jany Bron voelde goed aan, dat ze niet de ware vertolkster kon zijn van het moderne tienerre pertoire. Uiteraard moesten de musi ci zich aanpassen aan de wensen van de jeugd, maar Jany, die altijd zo veel waarde had gehecht aan de kwa liteit van de teksten die ze moest zin gen, kon zich niet overschakelen op de vaak sentimentele tophits van die dagen. Ze voelde, zich te oud om ,,1'm Bobby's girl" te staan zingen. Daar had je jonge gevoileerde stemmen voor nodig. Zowel haar leeftijd als haar voor deze tlenermuziek onge schikte stem. gaven de doorslag. En als ze thans de gang van zaken nuch ter beschouwt, dan is ze blij. dat ze toen de toch wel moeilijke beslissing heeft genomen. Fijne tijd Terugkijkend constateert Jany. dat ze in die Ramblersperiode enorm geno ten heeft. Niet van die voorbijgaande populariteit, maar vooral van dat ge zellige amusementsleven in die dagen. Toen trokken de mensen hun goede kleren aan als ze ergens in het land_ gingen dansen op de vlotte muziek van „The Ramblerg". Nu worden er geen tournees meer gemaakt. Qe, niensep hebben de platen naar keuze en ma ken him eigen dansmuziek. Gelukkig blijft de jeugd actief en zijn de beat- groepjes als paddestoelen uit de grond gerezen. Want het grootste gevaar van deze tijd, die gewend is alles door de televisie voorgeschoteld te krij gen, blijft de passiviteit. Vooral voor jonge mensen is dat beeldscherm vaak gevaarlijk. Als ze een paar keer voor de camera's zijn opgetreden lopen ze gevaar aan zelfoverschatting te gaan lijden. De desillusie wordt daarna veel groter, want niets is onbarmhartiger dan de t.'v. Zó staat men in de aan dacht en de gunst van de kijkers, en zó ls men het nog niet tot ontplooing gekomen talent weer vergeten. Geen knieval Mevrouw Nederpelt. die met trots ver telde, dat ze al grootmoeder is, heeft tegenwoordig niet over gebrek aan Etappefinish van Tour de France elke dag voor radio HILVERSUM In samenwerking tus sen AVRO,' KRO en VARA en met medewerking van de VPRO zal via Hilversum I of II op alle 22 etappe- dagen tussen 15.30 en 17.00 uur een rechtstreeks radioverslag te beluiste ren zijn van de finish in de Tour de France 1966. De omroepvereniging die de reportage uitzendt zal op elke etappedag om 19.30 uur ook een nabe. schouwing ln 't programma opnemen. Samen met een voorbeschouwing en enkele tussentijdse reportages zullen via Hilversum I en II in totaal 47 uit zendingen aan de Tour de France worden gewijd. Bovendien zal dit jaar voor het eerst in het gezamenlijke programma via Hilversum III met medewerking van de NCRV op alle etappedagen na de nieuwsuitzendin gen om één. twee, drie, vier en vijf uur een korte samenvatting met de tussenstanden worden uitgezonden. Verslaggever is Theo Koomen, chef d'equipe is Otto Burm. De uitzendin gen via Hilversum m worden ver zorgd door Ad Versney. werk te klagen. Samen met haar man. Charlie Nederpelt, leider van het VARA-dansorkest. werkt ze veel aan repertoirevernieuwing en arrangemen ten. Vaak luisteren ze naar buiten landse stations. Charlie neemt de programma's op de band op. schrijft de muziek uit en Jany noteert de tek sten. Op deze manier kan men de Ne derlandse luisteraars zo snel mogelijk het nieuwste van het nieuwste voorzet ten. Deze methode moet helaas wel ge volgd worden, omdat het vaak maan den duurt voordat de buitenlandse uit gevers, de nieuwste toppers in noten schrift toesturen. Jany Bron is nog steeds vitaal gebleven en dank zij haar nuchtere aard, heeft ze weten te voorkomen in de ban te geraken van allerlei modeverschijnselen op muzi kaal terrein. Ze zal ook nimmer een knieval maken voor de commerciële rommel, die vaak aan de markt ver schijnt. Dan geeft ze zich liever over aan haar tweede hobby het puzzelen. Op 2 juli verschijnt ze voor de eerste keer als de scrabblemiss op het beeldscherm. Deze uitzending zal tevoren in de. Sin- gerconcertzaal te Laren op de beeld band worden opgenomen. In het lage witte boerderijtje te Anke veen. een huisje vol op- en afstapjes, met kleine ruitjes en een echte platte- buiskachel. bereidt huisvrouw Jany Bron zich voor op haar come-back via de televisie. Zondag Nederland I: 20.30 Als Wim (Sonneveld) in Frankrijk; 21.10 „De laatste vijf minu- Nederland H: 21.45 Gesprek over wereldbevolkingsvraag- etuk. Maandag Nederland I: 21.00 „Thee en sympathie", film, Nederland II: 21.10 Duke El lington-concert.. Dinsdag 'Nederland I' 20>20 Toneel stuk „De drie zusters" van Tsjeohov. Nederland II: 22.10 Laatste deel „Het gemengde huwe lijk". Woensdag Nederland II: 20.35 „Alle maal leugens!", blij(muziek)- Donderdag Nederland I: 20.45 Tel uit je winst; 22.10 Mimi Boesnach vertelt uit haar toneelloop- Nederland II: 20.20 Tweede deel „De Humiboldtschool"; 21.10 Astronauten en ruimte vaartuigen. Vrijdag Nederland I: 20.20 Brandpunt 20.50 Cabaretprogramma; 22.25 De religieuze broeder, documentaire. Nederland II: 20.05 Dr. Ben Casey; 20.55 „Voor de vuist weg". Zaterdag Nederland I: 20.45 „Een koe koek op 't nest", t.v.-klucht. Nederland II: 20.30 „Zet de wereld stop, ik wil d'r af", musical. (Advertentie) ROTTERDAM (ANP) Twee sche- i pen van de Atlantische vloot van de Amerikaanse marine, het vliegdekschip „Randolph" en de torpedobootjager „Furse", zullen tot volgende week don derdag ren bezoek brengen aan Rotter- j dam. De 42.000 ton metende „Randolph", die voor de bestrijding van onderzeebo ten ls uitgerust met ongeveer veertig vliegtuigen en vijftien helikopters, zal tegenover de Schlehaven afmeren en de „Furse" zal een ligplaats vinden aan de Parkkade. De totale bemanning van het vliegdek schip is meer dan 2800 man sterk. VLASVELD VOOR ALLE RIJBEWIJZEN Inenten tegen mazelen nu mogelijk BILTHOVEN (ANP) Vaccinatie tegen mazelen ls technisch reeds moge lijk en het voorkomen van afwijkingen van het menselijk embryo, veroorzaakt door infectie met het rodehondvlrus door middel van vaccinatie, zal waar schijnlijk In de komende jaren worden gerealiseerd. Dit heeft dr. H. H. Cohen, een van de directeuren van 't rijksinstituut voor de volksgezondheid in Bilthoven, vanoch tend bekend gemaakt bij de officiële in gebruikneming van onder meer 't ver bouwde laboratorium voor vacclnbe- reidlng. Zoals bekend omvat het rijks- vacclnatleprogramma thans difterie, kinkhoest tetanus en kinderverlam ming. Bezoek ambassadeur Zuid-Afrika Leidse studenten verontwaardigd LEIDEN (A.N.P.). De Leidse stu dentenraad beeft verontwaardiging uit gesproken over het vriendschapsbezoek dat de ambassadeur van Zuid-Afrika on langs aan de Leidse universiteit heeft gebracht. In een motie, die door de studenten vakbeweging werd ingediend, vraagt de raad zich af welke motieven de rector- magnificus bewogen kunnen hebben een officiële vertegenwoordiger te ontvangen van een regering, die het merendeel van haar onderdanen onderwerpt aan open ij- ke discriminatie. Bovendien kreeg het be stuur van de raad opdracht er bij de universitaire overheid op aan te dringen de studenten in het vervolg vooraf te raadplegen ln dergelijke gevallen. (Advertentie) Laat vader niet op een droogje zitten! Alléén onze zaak Steenstraat 8 ls wegens vakantie gesloten van 2026 juni. Londen tijdens een dag in vredestijd „Improvisatie" met Workshop Quartet In het jazzprogramma „Improvisatie" j concerteert vanavond het Workshop Quartet, dat gevormd wordt door Theo j Loevendie, sopraan en altsax; Nedley "j Elstack, trompet; Dick van de Capellen, j bas en John Engels, drums. De leider van de band, Theo Loevendie, staat 4 bekend als een zeer vooruitstrevend figuur, hetgeen vooral tot uitdrukking j komt in de vele composities en arrangementen van zijn hand voor verschillende J groepen, waaronder de befaamde Boy's Big Band. Het Workshop Quartet j brengt ten gehore „Finch Eye", „Stairs" en „Love you so". „Improvisatie" j wordt geproduceerd en gepresenteerd door Michlel A- Ruyter. De regie is in handen van Arie van Diermen. iNederland H, 21.45). i Springplanknaar een gouden toekomst programma een selectie toepassen, i Al jaren lang stelt de K.R.O.-radio J jonge artiesten in staat via haar programma „De Springplank" een sprong te wagen naar succes. Uiter- aard moeten de samenstellers van dit ar dan nog blijven er genoeg amateurs Vanavond is de microfoon bestemd voor: Linda Meron uit Utrecht met j „Hello Dolly", het Micro-Trio uit Amsterdam met „September-song", het J Melgerkwartet uit Dordrecht met „Freight train", „De Berwini's" uit Am- sterdam met „Napolitana", het duo Nicholson-Peterson uit de Wést met „Estrella" en de beatgroep „The Herelds" met „One more time", een eigen compositie. De samenstelling en produktie is van Ton Kool. (Hilversum II, 19.30). Gerard Cox, medewerker TELEVISIE Hedenavond NEDERLAND I NTS: 19.00 Nws, 19.01 Klaas Vaak; NCRV: 19.05 Dzjes zien: jazzmuziek. 19.35 De Beverly Hillbillies; NTS: 20.00 Journ; NCRV: Liedjesprogr.. 21.00 Een dag Ln vrede, film. 21.30 Documentair cabaretprogr., 22.00 Attentie. 22.25 Boekbespr., NTS: 22.35 Toeristische tips van de ANW, 22.40 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nws., 20 01 De Lucvshow: VARA: 20.30 Ach ter het nieuws. 20.55 De vijfde passa gier. Amerikaanse tv-film. 21.45 Jazz- progr.. NTS: 22.10 Journaal. Zaterdag NEDERLAND I NTS: 11.00—11.30 Teleac: Wij maken muziek: AVRO: 16.00 Fototriptiek. 16.15 Zomersport- panorama. 17.00 Voor de jeugd. NTS: 17.35 Samenvatting atletiekwedstijd Engeland—Rusland te Londen. KAIHO Hedenavond HILVERSUM I <402 m) VPRO: 18.00 Nws. 18.15 Praatje, 18.20 Lichte pianomuziek, 18.30 Jazzmuziek, 18.50 Naar onze mening. 19.00 Voor de oudere jeugd. 19.30 Kunstkroniek, 20.00 Nieuws. 20.05 Muzikale lezing. 20.45 Christendom zonder God. lezing; VARA: 21.00 Concertgebouw-Orkest: klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Gram.. 23.45 Socia listisch nieuws in Esperanto. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m> KRO: 19.00 Nieuws, actual.. 19.30 Jonge artiesten. 20.00 Mod. muziek. 20.25 Klass. en oude liederen. 20.45 Klassieke pianomuziek. 21.00 Publikatics op gees telijk gebied. 21.15 Gram. platenprogr voor de militairen. 22.25 Boekbespre king. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22 45 Gram 23.55 Nieuws. RADIO VERONICA (192 m> 18.00 Gevar. progr.. 18.15 Veronica's jukebox. 19 00 Nederi. Beatgroups. 19.15 Joost mag het weten. Hits van morgen en overmorgen, 20.00 Cowboy muziek. 2100 Kaleidoscoop. 22 00 Progr. voor Spaanssprekende mensen in Neder land. 22.30 Jazz-jouraaai. verder tot 1.00 Gevar. gram. muziek. DRAADOMROEP (4e ltin) van 18-20 u.: m«8ded?'Ope°akemnw. solisten^'6 18.45 Sportkroniek. 18.52 Lichte nvuziek. 19 00 Nieuws, actual.. 19.40 Lichte muz.. 20.00 Klaas, muziek. 20.30 Sant in eigen land 21 30 Jazzmuziek 22.00 Nieuws. BRUSSEL Frans '4(84 m> - 18.3o Nwe gram pl. 20.00 Klass. muziek. 22.lo Jazz XDR.WDR 1309 m) 20.50 Kamermuz 23.15 Lichte muziek. 1.00 Gevar. muziek ENGELAND BBC (330 mtr> 18.3o Schotse dansmuziek, 20.15 York Festival 1966. 23.15 Ja: 10.00 Gevar progr(om 11.00 Nieuws). 12.15 Gram.. 12.27 Voor land- en tuin- bouw. aansl. postd. berichten. 12.30 Afetüèel sportnièuws!'13.00 Nieuws, 13.15 I Stereo: Gevar. muziekprogr.. 13.40 Uitlaat: progr. voor twintigers. 14.15 Jazzmuziek, 14.55 Lezing. 15.10 Frag- J menton uit opera's van Verdi. 16.00 Nieuws, 16.02 Nederi. amusement&muz., 16.35 Promenade-orkest. 17.05 Stereo: j Vocaal en instrumentaal ensemble en zang. 17.30 Radioweekjournaal. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Meditatie. 7.15 Gram.. 7.30 Nieuws. 7.32 Geestelijke liederen, 8.00 Nieuws. 8.10 Djinn: gevar. progr.. - (8.30 Nieuwst. 12 02 Country and wes- torn Express, 12 24 Voor land- en tuin- bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 De familie j Van Buuren praat weer over het ver- J keer. 12.50 Gram, 13.15 Carionca: J j-adio voor tieners. 14.10 Meisjeskoor. 14.30 Voor de kinderen. 14.40 Licht j instrumentaal trio. 15.00 Van het missiefront. 15.20 Klass. muziek. 16.20 Gram.. 16.30 Een Frans-Nederl. progr., j 17 00 Sjook: progr. voor twintigers, 17 15 Gram., 17.25 Gevar. gram. muz.. 17.25 Gevar. gram. muz. .17.55 Stereo: Licht instrumentaal ensemble. HILVERSUM III (240 m en FM-kan): NRU-AVRO: 9.00 Nieuws. Solisten- en orkestparade. 10.00 Nws. Lichte gram. muziek voor tieners. NRU-NCRV: 11.00 Nieuws. Gram.. 11.30 Muziek van het j Leger des Heils, 11.50 Orkestmuziek, (om 12.00 Nws. actual.), 12.30 Gevar. J muziekprogr., (om 13.00 Nieuws), 14.00 Nieuws, platenshow voor de tieners, J 15.00 Nieuws, hoogtepunten uit operet- tes. musicals en films. 16.00 Nieuws. voor vrolijke vakantiegangers met J weerberichten en wegen informaties, j 17.00 Nieuws. 17.02—18 00 Sportshow. J RADIO VERONICA (192 01) - 7 00 Schoon schip (opgeruimd programma voor de (vrije) zaterdagmorgen". 9.00 Country- en western hits. 9.30 Holland- se nieuwe. 10 00 Verzoekprogr voor de huisvrouw. 1100 Kwartier gevarieerd. J 11.15 The Dutch Swing College Band. 11.30 Schip schoon, 12 00 Red Band Toppers. 12.15 Televisie-favorieten. 12.30 Hits a Gogo. 13 00 Veronica's teenager muziek express. 14 00 Vero- nica's Nederlandse Top 40. 16.00 Gevar. progr 16.15 Tips voor de top. 16.30 Platenpalet. 16 45 Gevar. progr., 17.00 Favorieten festival voor de hele fami- lie. 17.30-1800 De Teenbeatclub BRUSSEL Nedi Zaterdag HILVERSUM I (402 m> VARA: 7 00 Nieuws, ochtendgymn.. 7.23 Gram.. 8.00 Nieuws, postduivenberichten, 8 10 Orkestmuziek, 8.20 Tips voor trips en vakanties. 8.30 Gram.. 9.15 Fanfare orkest: amusemenitsmuz., 9.35 Water standen; VPRO: 9.40 Lezing; VARA: Rita Reys als ster-soliste in de Go-go-club van Pivi Jacobs. (Nederland I, 19.05). j

Leidse Courant | 1966 | | pagina 2