't is weer tijd voor LUISTERRIJKE VIERING TE ZOETERWOUDE VAN 40-JARIG JUBILEUM „MEESTER" BEEREBOOM NAPB afdeling Leiden en Omstreken bouwde modern kantoor aan Rijnsburgerweg Vaderdag! TEKORT AAN ACTIEVE LEDEN DE „ROODE-KRUIS-ZIEKTE" WOEKERT 00K IN LEIDEN WEER... KAMER VAN KOOPHANDEL JUBILEERDE PAUZE PUNT WOENSDAG 15 JUNI 1966 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 i Maandag Is door de schoolgemeen- schap van de Aloyslusschool te Zoeter- woude het 40-jarig ambtsjubileum van de heer P. H. J. E. Beereboom hartelijk en spontaan gevierd. Het feest begon met een lultterryke en zinvolle viering ln de Aloysluskapel, waar de H. Mis uit dankbaarheid door vicaris A. L. Hermus werd opgedragen aan het feestelijk ver sierde altaar. Goed geleid door het hoofd van de school dialogeerden de kinderen de liturgische gebeden, beurtelings af gewisseld door moderne frisse gezangen, welke op het orgel begeleid werden door de heer M. L. Opdam. In een korte toe spraak na de woorddienst richtte de ce lebrant zich tot de jubilaris met woor den van dank voor hetgeen in de afge lopen 40 jaar door het katholiek onder wijs ter plaatse voor de Zoeterwoudse gemeenschap werd verricht en waaraan de heer Beereboom zijn eigen steentje heeft bijgedragen. In de zaal van het Don Boscohuis namen aan de koffietafel plaats de jubi laris met echtgenote en talrijke kinde ren, pastoor Ad. Emmen OSC, kapelaan A. L. Hermus, pater Scheerders OSC, mevr. M. v.d. Poel-v.d. Akker en de heer J. Bosman namens de Stichting r.k. Bcholen Zoeterwoude Dorp, de dames E. van Nlekerk-Westhof en J. Olsthoorn- Vlasveld namens het r.k. Oudercomité, het voltallige personeel van de Aloysius- school en een twaalftal jongens en meis jes, twee uit elke klas, die zich niet onbetuigd lieten. Na het tafelen opende Marianne Beereboom, de oudste klein dochter, met een aardige wens de rij van sprekers. De heer J. Bosman, 2e voorzitter van het schoolbestuur, bracht in herinnering het moment, waarop de jubilaris ln Zoeterwoude aankwam. Zelf in een aangrenzende klas vertoevend hoorde men tijdens de eerste zangles een viool bespelen, hetgeen voor Zoeterwou de zo'n veertig jaar geleden echt wel een nieuw geluid was. Hij meende, dat de heer Beereboom in al die jaren de zelfde is gebleven, rustig van aard, zich niet gauw kwaad makend en zag het vooral als een verdienste, dat hij zich steeds had weten aan te passen aan alle vernieuwingen. Hij vond het bijzonder prettig dat door de bouw van het gym nastieklokaal en met medewerking van het gemeentebestuur een vakleerkracht de laatste jaren de gymlessen voor de 2e klas kon verzorgen, hetgeen voor de jubilaris toch wel een taakverlichting betekent. De heer J. Vink, hoofd der school, sprak vervolgens woorden van waardering namens de kollega's. Hjj meende, dat de heer Beereboom als oud ste kollega toch jong van hart is geble ven en roemde diens gevoel voor humor. De leerlingen hebben het in de 2e klas altijd naar hun zin en ook de oud-leer lingen spreken nog altijd met plezier over hun tijd bij „meester" Beereboom. HjJ hoopte dat de jubilaris zijn laatste jaren met evenveel plezier aan de Aloy- siusschool zou mogen doorbrengen en mocht hierna het cadeau van de leer lingen en het personeel aanbieden nl. een t.v.-radiomeubel met bergingsmoge lijkheden voor de uitgebreide appara tuur van de heer Beereboom, waarmee een hartewens werd vervuld. Feestprogramma Om 2.00 uur 's middags hadden de Jubi laris en familieleden, genodigden en de leerlingen van de school zich verzameld in "Ons Huis". Na een daverend wel komstlied boden enkele meisjes uit de le klas mevrouw Beereboom bloemen aan, waarna de heer J. W. Vink de aan dacht vroeg voor een feestprogramma bestaande uit koorzang, pianospel, de clamatie, volksdansjes en toneelspel, waaraan de kinderen met groot plezier hadden gewerkt, 't Was allemaal even leuk en aardig, goed verzorgd en met vaart gebracht en de aanwezigen heb ben dan ook volop genoten. Ook de heer Beereboom had veel plezier in zijn eigen dubbelganger en er werd vooral gegierd om het optreden van de clown in het stukje "De hoed van Kokieko", dat na de pauze werd opgevoerd. Aan het eind van de middag werden de kinderen nog eens getrakteerd door de jubilaris, die in enkele woorden dank bracht aan het bestuur, aan de kollega's voor de bu- blieme middag, aan de ouders voor de bijdragen aan het geweldige cadeau en vooral aan zijn vrouw aan wie hfl een bijzonder mooi bloemstuk ter onderstre ping van zijn dankbaarheid overhandig de een einde kwam aan deze in alle op zichten geslaagde en spontane viering. De jubilerende "meester" Beerenboom, zjjn echtgenote en het hoofd der school, de heer J. W. Vink, temidden van een deputatie der leerlingen, op de voor grond de cadeaus. steek eens een North State op en ontdek hoe goed een sigaret kan smaken 17 Januari 1964 vierde de Nederland se Algemene Patroonsbond van de bouwbedrijven in Nederland, N.A.P.B., afdeling Leiden en omstreken het 60- jarig bestaan. Bij die gelegenheid kwam het plan naar voren een eigen gebouw te stichten, op de eerste plaats bedoeld als kantoor van de stichting Sociaal Fonds Bouwnijverheid, correspondent schap Leiden, doch tevens te dienen als vergadercentrum voor de NA..P.B., voor de S.P.V., de samenwerkende pa troonsverenigingen. Deze samenwerking tussen de Algemene, de katholieke en de christelijke bonden is n.l. zeer innig en van zeer prettige aard. Deze plannen zijn thans verwezenlijkt. Het vroegere woonhuis van de oud-di recteur van gemeentewerken, ir. De Blauw aan de Rijnsburgerweg 159, kon worden aangekocht en is naar ontwerp van de Leidse architect Herm. v. d. Berg door de aannemersfirma Bekooy, even eens uit Leiden, getransformeerd tot een moderne bondsbehuizing annex woning voor de concierge. De afdeling Leiden van de N.A.P.B. die zestig leden telt is trots op deze vestiging, waarvan men hoopt dat het een centraal punt zal wor den voor de Leidse bouwnijverheid. Op de begane grond bevinden zich het moderne en lichte kantoor van ad ministrateur Overduin met zijn assisten ten en de bestuurskamer. Daarboven bevindt zich te bereiken door een Nog maar 4 dagen, dan is het al Maak uw keuze uit de vele modellen en kleuren. Prijzen v.a.5.95 tot 12.50 ,V00B DE HANDELt B. D. LEEFSMA NV, IKERKSTR. 25, AMSTERDAM. TEL 2327271 ADVERTENTIE mooi opengewerkt trappenhuis de grote vergaderzaal voor pl.m. 60 per- i, de archiefkamer en een kleine pantry. Op de bovenste verdieping is ruime flat voor de concierge gecon strueerd. De officiële Ingebruikstelling zal vrij- ig a.s. om 3 uur geschieden door ir. J. J. G. van Hoek (als erevoorzitter van de N.A.P.B.) met het hijsen van de bondsvlag. Van 4 uur tot half 6 zal het bestuur recipiëren. Het dag. bestuur de afdeling Leiden wordt gevormd door de heren C. Kamsteeg, voorzitter, J. de Water, secretaris en J. Olivier, penningmeester. Verschillende geschenken zijn reeds toegezegd, waaronder een handge knoopt tapijt, vervaardigd door de da- van de leden. MULO-EXAMENS TE LEIDEN Geslaagd voor diploma B de dames M. Viergever, Noordwijk; A. Groene- veld, J. W. E. Bonefaas, Voorschoten; G. J. Heuvelman te Leiden en de heren; G. Bavelaar, J. J. P. v. d. Vlist uit Lei den; H. Imthorn, Oegstgeest; N. E. Smallenbroek, Wassenaar; F. M. Vink, Noordwyk; P. J. Bruinink, A. J. J. Oos- terlee, Voorschoten; H. Slegtenhorst, Leiden. Voor het diploma A de dames: G. M. v. d. Keur*, J. R. ter Hoeven*, P. C. E. Isaak*, K. Z. M. van der Mey, A. Moor*, M. Blansjaar*, H. C. v. d. Burg. L. Dijk huis, A. P. de Graaff*, uit Leiden; IJ. M. Jansen, Voorschoten; J. W. Scholte, M. S. Hes uit Leiden; M. de Kwaaste- niet, J. Meyer, Oude Wetering; J. J. M. Paauw, Leiden; M. C. Ravensbergen, Oegstgeest; M. van Vreedendaal, Voor schoten en de heren: H. R. A. van Grol, Voorschoten; J. W. Snik, A. H. Wilhelm, R. de Kiewit uit Leiden; F. E. Mako- witz, Oegstgeest; F. J. M. v. d. Bogaard, R. L. Freeke*, G. F. M. Schimmel*, M. F. Slejjser*, W. v. d. Pol uit Leiden. Geslaagd voor het diploma A de da- es: A. J. Gi'oenewold, C. H. M. v. d. Gugten, A. C. v. Kesteren, J. J. A. Ba telaan*, J. C. Jansen*, Ch. Mes uit Lei den; de heren: P. van der Leeden*, M. Kuzee*. J. Bekker*, H. v. d. Bruggen» uit Bodegraven. Geslaagd voor het diploma B de da- es: H. A. Verbeek, Ch. J. de Mooij A. Zijlstra uit Oegstgeest en de heren J. Klein uit Lelden; G. D. Verboon. N. Verra. W. van der Haak. G. v. d. Mey, A. Noort. L. J. P. van Vliet. K. O. Wil- ter uit Oegstgeest. De kandidaten bij wier naam een ster retje staat behaalden tevens de aante kening middenstandsdiploma. De „Roode-Kruis-ziekte" zoals hij door insiders wordt genoemd, heeft zich in deze periode van zon en zomer weer in alle hevigheid gemanifesteerd. De symptomen waren gisterochtend duidelijk waar neembaar bij- de Leidse Haven, waar rond een grote witte Spido-boot een bedrijvigheid heerste, die de verbazing opwekte van degenen, die loom en lusteloos begonnen aan een van zonne-hitte doordrenkte zomerse dag. Verpleegsters in een tropisch-witte kledij en mannen in warme leger uniformen liepen er in het zweet des aanschijns te sjouwen. Dat is een onderdeel van wat men de Roode-Kruis-ziekte noemt. Dingen doen, die anderen om welke gemotiveerde reden dan ook - in dit geyal de hitte - laten, om medemensen te kunnen helpen, om dienstbaar te zijn aan de ander, die aandacht en hulp behoeft. Vrijwillige basis Laat vader niet op een droogje zitten Alléén onze zaak Steenstraat 8 Is wegens vakantie gesloten van 2025 juni. ADVERTENTIE Eindexamens gymnasium Chr. Lyceum Kagerstraat Geslaagd zijn: Ton Beekhuis, Rijns burg, Boukje Boer, Wassenaar, Marjo lein Hennes, Lelden, Jeanne Janson, Oegstgeest, Ingeborg Kouwenhoven, Noordwljkerhout, Gert van der Laan, Rijnsburg, Hans van Nieuwkoop, Voor hout. Het examen wordt voortgezet. Zoeterwoude Geslaagd Aan de Kweekschool „Cor Mariae", 2e leerkring 1966, te Den Haag, Is geslaagd mej. M. van der Salm. LEIDSE UNIVERSITEIT Heden is gepromoveerd tot doctor in de Wiskunde en Natuurwetenschap pen, de heer A. F. Koster van Groos, geboren te Leeuwarden in thans wonend te 's-Gravenhage. Het proefschrift was getiteld: „The effect of NaF, NaCl and Na2C03 on the phase relationships of the system Na20-Ca0-A1203-Si02-H20 at ele vated temperatures and pressures. Pro- motor was prof. dr. E. den Tex. Geslaagd voor de examens: kand. Wijsbegeerte, mevr. M. L. Jaanus-Bou- man (Rotterdam) cum laude; doet. Wijsbegeerte, de heer E. O. I. Jozefzoon (Rotterdam); kand. Geschiedenis, mej. L. A. M. Meeuwenoord ('s-Gravenha ge); doet. Geschiedenis, de heer F, v. Oei ('s-Gravenhage); kand. A. Wisk. en Nat.w., de heren L. C. M. Kallen berg (Oegstgeest) en Th. J. Buurman (Hazerswoude); kand. Al Wisk. en Nat.w., de heer F. C. Schiereck (Lei den); kand. I Wisk. en Nat.w., de heer J. Bloemraad (Leiden); kand. K Wisk. en Nat.w., de heer J. N. v. d. Molen (Leiderdorp); kand. KI Wisk. er Nat.w., de heer A. M. Polderman (Lei den); kand L Wisk. en Nat.w., mej. M. J. W. Kastelein (Haarlem)doet. Wiskunde, de heren E. v. d. Velde (Leiden), P. G. Vroeg in de Wey (Dor drecht) en C. de Vreugd (Katwijk a. Zee), cum laude; doet. Natuurkunde, de heer J. T. Ubbink (Leiden) cum laude; doet. Scheikunde, de heren R. P. J. Jansen (Parijs) en A. W. Kroner (Leiden); doet. Biologie, mevr. T. Stam-Zuiderman (Leiden). Geslaagden Rijnlands Lyceum te Oegstgeest Aan het Rijnlands Lyceum in Oegst geest slaagden de volgende leerlingen: Gymnasium A :Joke Boer, Nienke v. Ham, Carolien v. Holk, Clariet Kok. Lies Koning, Oegstgeest; Liesbeth Muller, Leiden; Bob Reidsma, Katwijk, Dorien van Rijssel, Oegstgeest; Afge wezen 1. Het examen wordtnog voortgezet. Gymnasium B: Hans Beunderman, Ton Frenks, Sassenheim; Bas de Graaff, Welmoed v. Ham, Oegstgeest; Ed Jacobs, Voorhout; Cap Kerckhoff, Kees Rol, Oegstgeest; Fred Steenwin kel, Leiden; Rob Voskuyl, Oegstgeest; Peter Wils, Katwijk; Kik Zeiler, Bob Zimmerman, Oegstgeest. Afgewezen: geen. Verras vader op vaderdag met 3 pakjes North State in speciale feestverpakking. Voor t. 4.20 een welkom geschenk. ADVERTENTIE Boottocht voor minder-validen naar Schiphol Temidden van de vele zomerse uitstap jes, die in dit jaargetijde met veel gezang gezwaai van start gaan, nam de boot tocht voor de afdelingen Leiden, Hille- gom, Lisse, Rijnland, Sassenheim en tenaar van het Nederlandsche Roo- de Kruis een bijzondere plaats in. De deelnemers waren nl. allen oudere, min- der-valide mensen, die veelal zijn ge doemd om binnenshuis te blijven, maar echt een dagje uit konden, met alles wat daarbij hoort: zon, een vrolijke stem ming, lekkere hapjes, een verrassend reisdoel: Schiphol, via de plassen en de ringvaart en wat het belangrijkste wel licht was, de wetenschap dat er voor hen gezorgd werd. Om negen uur 's morgens was de boot vol. Alle afdelingen, behalve Wassenaar, die onderweg pech had gekregen, waren binnen. De deelnemers waren reeds vroeg opgehaald door de colonne-leden van het Roode Kruis, helpers of helpsters genaamd. Daar was de nodige organi satie aan voorafgegaan, het registreren en selecteren van de gagadigden, die on der de aandacht van het Roode Kruis waren gebracht door artsen, maatschap pelijke werksters of de diverse organisa ties voor invaliden. De kosten kwamen voor rekening van de plaatselijke afdelingen zelf, die hun gelden putten uit de straatcollecte voor het Roode Kruis of uit de subsidies van verschillende instanties. Toen eenmaal de eerste brug onder veel gezwaai naar de Leidse burgers was gepasseerd, iedereen met of zonder kus sens rustig aan de koffie zat. waren alle deelnemers aan de boottocht in de juiste stemming voor 't spelenvaren. De brug- genwachters, een rijk vertegenwoordigde categorie in het polderlandschap rond Leiden kregen een handjevol vakantie vreugd toegeworpen, evenals ieder, die aan wal zijn oog op de boot liet vallen. Koers werd gezet naar de plassen bij Roelofarendsveen, Oude Wetering. Lel- muiden en Rijnsaterwoude. om via de Ringvaart. Leimuiderbrug en de West- einderplassen bfj Schiphol te kunnen ko- Na de eerste drukte was er eindelijk d voor een praatje over het Roode Kruis in Leiden en omstreken. Hoewel dat aan de geanimeerde boottocht allesbehalve merkte, bleek er Inzake de ie van het Roode Kruis binnen de plaatselijke afdelingen geen reden tot het jubelen dat men op een zomerse dag wel licht snel en lichtvaardig doet. Het Roode Kruis, een wereldorganisatie opgericht door Henri Dunant, getroffen als hij was door de aangrijpende tafrelen van men selijke nood en ellende tijdens de oorlog 1859 in Italië, geniet thans te weinig belangstelling. Naast de leden, die jaar lijks financieel steunen, zijn er leden, die daadwerkelijk meehelpen aan de doel stellingen van het Roode Kruis: hulpver lening bij rampen en ln engere zin het helpen van de medemens, door bijv. het leveren van bloeddonors. Deze leden horen by de zgn. „colonne", i groep van helpers en helpsters in uni form, die in Leiden uit ca. 50 personen bestaat. „Leiden wil er graag wat colonne-le den by hebben, maar ja, veel me worden afgeschrikt door het militarisme ln onze organisatie. Onze uniformen moeten er echter zyn, er moet Iets zyn dat ons bindt. VVy vormen zo'n ene organisatie en ln de tyd van nood, grote rampen, moeten we toch eigen mensen kunnen herkennen", zei men van de zyde van het Leids afdelings bestuur, dat gevestigd ls op Rapenburg 35. Een andere iuoeliykheld ls, dat al het werk voor het Roode Kruis geschiedt op vrywilllge basis. Voor mannen met een werkkring betekent dat, dat elke dag die zy voor het Roode Kruis uittrekken, ten koste gaat van hun vakantie. •jarige Leidse hulsvrouw met twee kinderen, die de helpsters-opleiding had gevolgd en nu in theorie helpster tweede klasse was. „In de praktyk niet, want zou ik eerst een half jaar ln een ziekenhuis moeten werken en dat kan nietZe hebben ons ook een formulier gestuurd met de vraag of wy eventueel iste dienst naar VIet-Nam wilden. Maar wij (de andere helpsters) zyn al lemaal getrouwd, dus dat Is onmogelyk". Er is echter nieuwe hoop voor het Roode Kruis in Leiden. Een Jongeren groep ls opgericht van jongens en meis jes tussen 14 en 18 jaar, die eventueel later de colonne kunnen gaan verster ken. Om hulp te geven daar waar nodig is, de vreugde en het zonlicht te brengen, daar waar het soms zo schaars is. De dankbaarheid hiervoor ls groot en dat doet de Roode-Kruis-ziekte weer he vig woekeren. Want iedere helper en helpster dacht al weer aan de Henri Du- nant-boot die half juli uit Lelden ver trekt met chronische zieken aan boord. Bleke mensen, die bruin zullen terug keren en wellicht ook als gisteren zullen zingen dat het het „einde" was weest Jongeren-groep Nieuwe leden, die zich aanmelden de colonne kunnen alle kanten uit. Hun opleiding heeft een algemeen karakter. „Dat valt nog lang niet mee" vond Met een zeer drukke, feesteiyke re ceptie In de Grote Pers van de Lakenhal zoveel jaren de zetel van de Kamer is gistermiddag te Lélden het 150- jarige bestaan herdacht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Ryn- land. Onder de vele honderden receptle- gangers bevonden zich o.a. de commis saris van de koningin ln de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, kolonel T. H. Wessels, commandant v. d. Koks- school te Lelden, burgemeester Vai Willigen van Leiden en enkele wethou ders, vele burgemeesters uit de omlig gende gemeenten, en vele vertegenwoor digers van organisaties en bedrijven. Na de receptie, tydens welke vele geschen ken werden aangeboden aan het bestuur (wy zagen minstens vflf royale asbak ken), werd het jubileumboekje aan de genodigden uitgereikt. Op de foto: het Jubilerend bestuur der Kamer v.l.n.r.: voorzlter Ir. J. J. G. van Hoek, secreta ris mr. H. A. C. Branderhorst, en de onder-voorzitters C. J. Meerpoel, G. J. den Heeten en W. G. J. van der Linden. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen apotheek Herdingh Blanken, Hoge* woerd 171, tel. 20502. TE HOOG GEMIKT In het „Alg. Handelsblad" kan ook het „Alg. Dagblad" zijn werd bij de aankondiging, dat over enige maanden de nieuwe katechismus voor volwassenen gaat verschijnen, de vraag gesteld of het niet beter was éérst een katechismus voor de jeugd uit te geven. Daar is wat voor te zeggen. Niet een „lering-boekje" in vragen en antwoorden, die, onbegrepen, uit het hoofd zouden moeten worden ge leerd, maar een bevattelijk inzicht van de christelijke levensleer, van de weg, die door Christus is aangelegd en geopend om een bestaan te leiden, de mens waardig. Het zou een eenvou- dig en klein geschriftje kunnen zijn, dat even goed de volwassenen een dienst zou bewijzen. Want wordt met de uitgave van de grote katechismus niet te hoog gemikt? Het zal een boek van liefst 600 bladzijden worden tegen de prijs van ongeveer 8.50. Als na slagwerk kan het zeker vrucht dragen. Daarnaast zou het praktisch zijn een overzichtelijke folder of zoiets te ver spreiden, en als 't kan gratis. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 9-15 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: De man, die verdwijnen moest (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Lido: Programma door K.F.C. ontra den. Luxor: Derek Flint (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Lady „L" (14 jaar) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Trianon: What's new Pussycat? (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Rex: De veroveraar van Atlantis (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uu* KORRELTJE Wie altijd het laatste woord wil hebi ben. heeft daarom nog niet altijd het verstandigste. ZOETERWOUDE H.R. R.K. Stichting Maatschappeiyk Werk en Gezinszorg. Vanaf 20 juni tot en met 10 juli Is de maatschappeiyk werk ster mej. P. H. C. Ooms met vacantia. Gezinszorg wordt gedurende dia tyd waargenomen door de asslstetv» te mejuffrouw Van Mil, Hoge Rijn dijk 36, Zoeterwoude H.R., tel. 01710— 25702, elke werkdag van 8.30 tok 9.80

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3