$$ïmp {£GXBÜ W @8 stapel NIEUW! PHILIPS NET- CfiSSETTE-KECOIlDEn Even uitblazen 745,- Wereld- kampioenschappen voetballen en vele andere evenementen Minicassettes: muziek aan-één-stuk! STERREN STRALEN OP PHILIPS GRAMMOFOONS PHILIPS: het eerste en laatste woord op radiogebied 't Is 'n PHILIPS uw merk van service en vertrouwen DE LEIDSB COURANT DINSDAG 14 JUNI 1966 MEVROUW Het spel r\ E vakantie t« het vooruitzicht U is een opwindende gedachte jong en oud. Als echter het niet meewerkt, de vele lange zich aaneenrijgen, kan de vrijheid wel eens een straf lijken. Elk gezin kent zo zijn geliefde spelletjes, maar daarmee vul je niet enkele dagen. Een nieuuj spel echter is een onontgonnen gebied dat vol enthousiasme wordt ver kend. Wanneer kinderen een pas ge kregen spel voor de eerste keer spelen en zij zeggen na afloop: „nog een keer", dan kunt u ervan verzekerd zijn, dat de nieuwe aanwinst geen miskoop is. De verscheidenheid, die een goed georiën teerde speelgoedzaak kan bieden, is zeker de laatste jaren enorm gegroeid. Er zijn dozen, die aan een bepaalde leeftijd zijn gebonden. Zo bijvoorbeeld vraag en ant woordkaarten op allerlei gebied. Het kind dat al iets van aardrijkskunde en geschiedenis gaat begrijpen en zich enige kennis van de natuur heeft verworven, j wil vaak maar al te graag die wijsheden toetsen en uitbreiden. Het spelelement verhoogt de aantrekkelijkheid, maar er zijn momenten waarop duidelijk de be hoefte naar voren komt aan vertier dat voor alle leeftijdsgroepen boeiend kan zijn, zoals het vanouds bekende „mens erger je niet". Wie speelde dat niet jarenlang met zijn oxiders, later met broer en zus en vriendenkring en nog later weer met het eigen kroost. Derge lijke spelen zijn in een gezin goud waard. Van vrij recente datum is de doos vol kleurige vierkante kaartjes, telkens twee met dezelfde afbeelding. De hele stoet (in de grootste uitvoering maar liefst 120wordt omgekeerd op tafel uitgestald en dan mag ieder op de beurt twee kaarten draaien. De bedoeling is te ont houden op welk plekje de andere bloem, het huis, de clown of welk figuurtje ook ligt en in de volgehde beurt twee dezelfde te pakken, die dan op je eigen stapeltje komen. Net zolang tot het hele veld bin nen is en de winst aan de kaarten per persoon geteld kan worden. Een boeiende geheugentest, die bij een tienjarige even zeer tot een verrassend resultaat kan I leiden (mits het niet te vlug gaat) als door de volwassene, die zich „opoffert" om mee te doen. ÖE Engelsman Hilary Page, oprecht pleitend voor verantwoord speelmate riaal, zegt: „Een goed stuk speelgoed waar een kind altijd plezier van heeft tó veel heerlijker dan een aantal prullen, die in minder dan geen tijd onbruikbaar zijn geworden of verwaarloosd worden" Nog niet alle, maar vele speelgoedfabri kanten vertalen deze woorden in het door hen uitgebracht produkt. Elke ouder kent het kinderverdriet om een plastic pop petje dat na vijf minuten geen armen of benen meer heeft, of het autootje dat zijn wielen verliest of de goedkope doos kleurpotloden die afbrokkelen bij het puntenslijpen. Dergelijke prullaria moest bij de wet verboden worden. Bij de ge zelschapsspelen gaan we de goede kant uit. De dozen zijn behoorlijk stevig, in aanmerking genomen, dat verpakking in onverwoestbaar materiaal de prijs onver antwoord zou opschroeven. Het speel goed zelf, de kaart of andere atribüten blijken genoeg kwaliteit te bezitten om bij normaal gebruik heel en fris te blij ven. De uitvoering verdient doorgaans alle lof. Zo'n serie kaartjes bijvoorbeeld, wordt niet even met het losse handje in elkaar gedraaid. Daar komt een echte tekenaar, een heuse ontwerper aan te pas. Terecht, want het kind is die zorg, moeite, aandacht, en toewijding dubbel en dwars waard. Duidelijk blijkt dat men niet langer mikt op een mooi spel zonder megr, maar dat met de mentaliteit van het kind rekening wordt gehouden. Hulde voor de speelgoedfabrikant die de doos geheugenkaartjes voor nog geen drie gulden uitbrengt, waarmee kleintjes op een genoeglijke manier uit de voeten kunnen, maar dat aan waarde wint door de eendere uitvoering als het uitgebreide spel van hun grote broer of zus. Voor de eenheid van het gezin biedt zo'n aan- passpel mooie perspectieven. Cocks van Eijsden 'WUMT (kD&ooof aar de andere kamer. Daar kijk ik met de kinderen, terwijl mijn man van het voetballen geniet. Philips draagbare televisietoestellen zijn gemakkelijk verplaatsbaar en daar om ideaal voor de programma- KOERSEN NOOTDORP Veel geld voor Elma Kinley (Van onze paardesportmedewerker) DEN HAAG Woensdagavond komt Wagenaar pas laat voor in liet program ma van Nootdorp, maar hij heeft vanaf het zesde nummer goede dravers in de koersen staan. In het nummer voor de hoogste klasse hijvoorbeeld heeft hij Bastogne en die kan het op deze af stand net winnen van Anastasia Han over, die aan de 2400 meter wel genoeg heef. Ook Deter d'Aster, Burnley Quick, Dinka en Eroelina hebben wellicht Wage naar op de sulky. In de seriedraverij zal Dave Fez on danks zfln recente beste vorm het toch moeilijk krijgen tegen Billy Boy, die op 1680 meter wel wat kan. In de andere serie zit, lijkt ons, gemiddeld iets min der speed. Cita du Maire heeft al weer een tijd niets gedaan en zij is voor een 1660 meter waarschijnlijk wel goed. Benieuw zijn wij naar het optreden van Elma Kinley, die pas onlangs be gon te koersen, maar dit met zoveel overtuiging deed, dat het geld rijkelijk binnenvloeide. Nu eens kijken of zij het op het kleinere baantje van Nootdorp ook zo vlot doet. De eerste start is om half vijf, het programma luidt: Van Heemskerkprye (2000 m eerste afd.): Dorus van Rood, Daranos van 's Gravenhof. Eddy Six. Barentszprijs (1660 m. eerste serie, met trio): Cita du Maire, Clementine Lee, A. Lady H. Tweede serie: Billy Boy, Dave Fez, Crisante. Van Heemskerkprijs, tweede afd.: Cir rus. Doekle Mac, Edmund van Peter hof. Plet Heinprijs (2380 m. met trio): Doornroosje V, Diana Sunshine, Boy van Forges. Jan van Galenprjjs (2000 m): Elma Kinley, Earl Magowan, Dinka. Van Wassenaarprtjs (2000 m): Eddi Scotch. Dorothea Magowan, Diana Vo- lann. De Ruyterprijs (2380 m, met trio): Bastogne, Anastasia Hanover, Y. Y. Hannover. Outsider: Wilfield. Van Speykprijs (2000 m. van meet): Dfeter d'Aster, Zane Grey, Xenophon Soott. VOOR PROBLEEMLOZE BEDIENING...! Philips brengt nu een net-cassette-recorder met het compact cassette-systeem! De cassette neemt niet meer plaats in dan een sigarettendoosje, maar bevat een geluidsband voor 1 of IJ uur opnemen en weergeven. Fantastische klankrijkdom! En de bediening is probleemloos. Cassette inleggen, houder neerdrukken, één druk op de knop en klaar! Hk&H f m jSsSS1* M wensen van verschillende mensen. Met eerste en tweede programma, Direct-Vision en gradatiefilter. Het afgebeelde toestel, 28 cm beeldbuis (voor aansluiting op het lichtnet) Z-Jie 't op zijn best met Philips televisie! Mét alle nuances tussen diep zwart en helder wit. Mét Direct Vision voor onversluierde blik. En wat een eenvoudige bediening. Ja, Philips televisie is een elektronische prestatie van de hoogste orde! Van 745.- tot 1699.-. Q/1Q Het afgebeelde toestel59 cm beeldbuis /Ty,* Net-cassette-recorder met microfoonverbindings- snoer, speciale musicassette met een half uur kant en-klare muziek en archiefrekje voor zes cassettes 459,- Andere Philips cassette-apparaten Batterij-cassette-recorder310, Cassette-speler voor de auto199, Autoslede voor cassette-recorder 99,50 Cassette met speelduur van 1 uur8,95 Cassette met speelduur van IJ uur12,95 Cassettes met kant-en-klare muziek: muziek aan de lopende band van fantastische kwaliteit. Ruime keuze uit meer dan 100 titels, elk met 40 2\ - minuten muziek D UW TROUWE PARTNER VOOR ONTSPANNING, STUDIE, HOBBY, ENZ. Honderd en één mogelijkheden voor de Philips band recorder! Hulp bij muziek- en talenstudie, muziek- weergave, kinderstemmen, geluiden-archief, gesproken brieven, achtergrondefFecten bij film- en diaprojectie! En altijd de betrouwbare Philips techniek. Bandrecorder met o.a. twee snelheden, teller, pauzetoets, toonregeling, microfoon, verbindingssnoer, spoelen en band 468,- Dmi uw geliefkoosde plaat op een platen speler. Draag gezelligheid met u mee met een batterij-apparaat, of beluister de ruimtelijke weergave op een stereo-elektrogrammofoon. Maar wat u ook doet, kies een Philips grammo foon (van 77,- tot 592,-). Alle mét de platenbeschermende diamantnaald en uniek Philips opnemer-element. Elektrogrammofoon met krachtige versterkerplatenspeler en luidspreker in één combinatie. Geschikt 7Q voor mono- en stereoplaten *T Philips radio's zijn voorbeelden van weldoor dachte, artistieke vormgeving en uitmuntende kwaliteit. Philips maakt uitsluitend échte por tables met gevoelige antennes en micro- teakhouten kast. FM-band, lange- en midden- UIT DE Dorotbée Sölle: Plaatsbekleding. Een hoofdstuk theologie na „de dood van God" (Amboboeken, Utrecht, 1965) Poging om de plaats en de betekenis van Christus te omschrijven binnen een wereldbeschouwing, die gebaseerd Is op „de dood van God". De schrijfster, die bekendheid heeft verworven door haar moedige rede voor de evangelische Klr- chentag 1965, ziet Christus als de plaats bekleder, die in het mensom de rol van God speelt, nu God zelf uit het zicht van de mensen ls verdwenen. Het boek Is alleen voor kenners van de moder ne wijsbegeerte te verteren. RomaeuH Leuven: De weg naar bin nen, Uit de werken van Edith Stein (Desclée-de Brouwer, Brugge-Utrecht 1965) Dit boek wil uit de werken van Edith Stein „de weg naar binnen" wij zen, naar het eigen Innerlijk van de mens, omdat daar de bron van het wa re leven ontspringt. Het ls sterk geïn spireerd door de werken van de grote Spaanse mystieken. Hier en daar wordt de tekst onderbroken door een kleine toelichting van de vertaler-bewerker. Een korte levensschets van Edlth Stein completeert het geheel. C. Rijnsdorp: In de greep van het reusachtige, een literator over het Cal vinisme (Uitgeverij Kok, Kampen, 1966) Een dichter laat zich zeer kritisch uit over het huidige calvinisme in Neder land. Hij tracht opnieuw bloot te leggen wat hij als kern van het evangelie en van de reformatie ziet. Wat hij aan het adres van de Kerk te zeggen heeft, is niet mals, maar wel inspirerend. Naar het woord van de auteur zelf: een ont boezeming en geen verhandeling. R. Kaptein: De predikant, zijn plaats en zijn taak in een nieuwe we reld (Polak en Van Gennep, Amsterdam, Paul Brand, Utrecht, 1966) Een pre dikant, thans secretaris van de Raad voor de Herderlijke Zorg en van de Raad voor Kerk en Gezin van de Ne derlands Hervormde Kerk, tracht de si tuatie te Beschrijven, waarin de predi kant anno 1966 zijn werk moet doen. Voor katholieke lezers bevat het zeer Interessant feitenmateriaal betreffende onder andere het salaris, de verplaat sing, de pastorie, het huwelijk, de pre dikantsvrouw, de kerkeraad, de colle ga's, de secularisatie van het ambt, de recreatie, het pastoraat aan predikanten, de roeping en de werving. Uit het boek blijkt duidelijk, dat de problemen waar mee de huidige predikant te kampen heeft, grote overeenkomst vertonen met die van de priester. L. M. Thomas: Jongeren vragen naar het geloof IV, Verzamelde radiotoespra ken voor jongeren, ouders en leraren (G-3-centrale, Ubbergen). De auteur, verbonden aan 't tijdschrift G-3, tracht een antwoord te geven op enkele vra gen die bij jongeren leven. Hij heeft het boekje ook bedoeld voor ouderen (waaronder vooral de ouders) om hun behulpzaam te zijn bij het begrijpen van de huidige jeugd en bij het geven van een godsdienstige opvoeding aan die jeugd. H. Faber: Nieuws perspectieven in techniek, daardoor o.m. extra grote betrouwbaarheid en minimale batterijkosten. Bovendien: ruime keus! Er zijn Philips radio's voor elke plaats, voor elk doel, voor elke beurs. s-luidsprekersHogetonenregelaar. 3JQ luidspreker J Plano radio in bijzonder i. golf. Twee grote dubbeLr Aansluitingen voor grammofoon of recorder Een uitmuntende portable met verrassend krachtige weergave. FM-band lange-en middengolf.Extra gevoelige luidspreker.Kleuren:bruin,grijs en zwart 199,- Rome en New-Delhi, Observaties van een waarnemer (Polak en Van Gennep, Amsterdam, Paul Brand, Hilversum- Antwerpen 1966) De auteur, die als waarnemer zowel het concilie te Rome als de vergadering van de Wereldraad te New-Delhi heeft meegemaakt, geeft in dit boek een analyse van de ont wikkelingen die zich op beide vergade- ringen hebben voorgedaan. Tussen de regels door kan men lezen, dat hij en thousiaster is geworden door het eerste dan door het tweede gebeuren. Hoewel de vernieuwingsbeweging aan beide kan ten nog helemaal in het begin staat, ziet hij grote perspectieven. ,v. <i w.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 8