ZONNIGE DAG VOOR BEJAARDEN TWEEDE LUSTRUM „TOUR DE LISSE" DINSDAG 14 JUNI 1866 DE USIDSE COURANT PAGINA Zo vertrokken vanmorgen vanaf de Haven met een Spido-boot, de Koningln- neplaat, 121 bejaarden onder de goede ïorgen van Roode Kruis verpleegsters een heerlijke, zonnige tocht door de Bol lenstreek. De stemming al prima Tot voorzitter van de KVP-fractie in de Leidse gemeenteraad is gekozen de heer J. C. J. Lambermont; tot waar nemend voorzitter de heer M. G. J. 27 juni aanbesteding „Hoogkamerbrug" ln het kader van de plannen tot i i verbreding van de Vliet tot onderdeel van de nieuwe vaarroute rond Leiden, zal de Provinciale Waterstaat op maandag 27 juni a.s. aanbesteden de bouw van een aan die verbreding aan gepaste Hoogkamerbrug. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Met de laatste bridgeavond op a.s. donderdag in het vooruitzicht kan men nu wel zeggen dat de beslissingen in de diverse groepen gevallen zijn. De he ren Blom-Danz jr., die een prachtig seizoen achter de rug hebben, zijn in groep rood voor de andere paren on bereikbaar geworden, doordat zij don derdag j.l. samen met Loof-Witkamp Tijssen-De Winter met het echtpaar Schutte versloegen. Het echtpaar Dapz met de heren v. d. Bijl-Zwanenburg zegevierden over Gerlich-v. Leeuwen en mevr. Zwarts-Karstens. Stand: 1 Blom-Danz jr 31—5 +171, 2 Tijssen-De Winter 23—13 +63, 3 v. d. Bijl-Zwanenburg 2115 +84, 4 echt paar Danz 1719 +3, 5 Loof-Witkamp 15—21 —53, 6 echtpaar Schutte 13—23 63, 7 Gerlich-v. Leeuwen 1323 84, 8 mevr. Zwarts-Karstens 1125 121. Het beste resultaat in de viertallen competitie is tot nu toe behaald door de in groep zwart uitkomende dames Jans-Van Zonneveld. Met een machtige score van 32—4 +270 gaan zij fier aan de leiding, wat door geen enkel paar werd benaderd en behaald is door sterk spel. Donderdag j.l. wonnen zij maar liefst met een verschil van 112 punten in samenwerking met de heren Pias-De Vries, die hierdoor naar de tweede plaats oprukten. Stand: 1 dames Jans-Van Zonneveld 32—4 +270, 2 Pias-De Vries 22—14 +113, 3 dames Van der Bijl-Zwanen burg 1818 15, 4 dames Hooger- vorst-Zandbergen 1818 58, 5 Van Berge Henegouwen-Brummelkamp 18 —18 71, 6 echtp. v. Klaveren 1422 —37, 7 Veldhuyzen-van Vliet 12—24 —106, 8 echtp. Verduyn 10—26 —96. In groep groen waren de gebr. Kars tens weer in een produktieve bui, ge tuige hun 60 overwinning met het echtp. Van der Pool op de heren De Koning-Van Zonneveld en de dames Van Berge Henegouwen-Kengen. Jans- Pouw en het echtp. Stokhuyzen ver sloegen volgens de regelen der kunst de dames Van Gelder-De Jong en het echtpaar Van der Velden. Stand: 1 gebr. Karstens 279 +129, 2 echtp. Van der Pool 24—12 +84, 3 Jans-Pouw 1917 +5, 4 dames Van Gelder-De Jong 17—19 —26. 5 De Ko ning-Van Zonneveld 1620 45, 6 da mes Van Berge Henegouwen-Kengen 1521 32, 7 echtp. Van der Velden 1422 31. 8 echtpaar Stokhuyzen 12—24 —86. DllO ELLEN MAC GILLAVRY EN JAAP SPIGT SPEELDEN BAROK EN ROCOCO IN DUIVEVOORDEN Op de mooie zomeravond van giste ren-werden in de grote zaal van Duiven voorden de kaarsen ontstoken. Oude tij den herleven en de bezoekers voelden zich als gasten van de kasteelheer die ons heeft geïnviteerd voor een muziek avond. Ellen GlUavry en Jaap Spigt speelden in costuums uit verre eeuwen by kaarslicht op de fluit en op het cla- veCijn. Dit heeft zich gespecialiseerd in de oude muziek uit de 16e t.m. de 18e Begonnen werd met een prachtige fluitsonate van C. Ph. Em. Bkch. Hoe wel knap gespeeld, was de geestelijke eenheid nog niet volledig aanwezig in het begin. Het Menuet met Variaties uit deze sonate was echter reeds een be lofte van volmaakt samenspel, dat zich voortzette in de 10e Sonate in F gr. t. van J. B. Loeillet (1653—1728) met die klare en gave Giga aan het eind. Tussen deze sonates speelde Jaap Spigt op het clavesymbel het bekende werk van F. Couperin (1688—1733) „Les Folies francaises ou les Dominos", het liefdesverhaal in allerlei vormen dat in kleuren moet worden gedacht. Was Couperin hier reeds een voorloper van de Rus Alex. Skrjabin? Jaap Spigt ver telde bij ieder onderdeel het verhaal en in welke kleuren gedacht moest wor den. Beeldrijk werd dit werk van Cou perin ten gehore gebracht. Na de pauze een fluitsonate van Joh. J. Quantz, hoffluitist van koning Frede- rik II van Pruisen. Hij leefde van 1697 —1773. Een technisch goed geschreven sonate die merkwaardig genoeg met een Minuetto afsloot, die het meest muzi kale deel van deze sonate bleek te zijn. Van J. Ph. Rameau (1683—1764) speelde Jaap Spigt twee zeer frappante clavecimbel-werkjes n.l. ,,Le rappel des oiseaux" en het zeer geestige „La poule". Jaap Spigt bleek hier een zeer be kwaam clavesinist te zijn, die van de grote imitatie-mogelijkheden van het clavecimbel vooral in „La Poule" ten volle gebruik maakte. Daar ook de fluististe toonde hoe illustratief zij „La nopce champêtre, l'Himen Pastoral" kan spelen. Het is het muzikaal verhaal van een boeren bruiloft uit de 17e eeuw van de gang naar de kerk tot die naar het bruidsbed. LEIDSE UNIVERSITEIT Dr. J. B. Scholte Nordholt gewoon hoogleraar geschiedenis en cultuur van Noord-Amerika By It. B. is dr. J. B. Seliulte Nord- liolt, sedert 1962 li ctor in de cultuur geschiedenis van Noord-Amerika, be noemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren om onderwijs te geven in de geschiedenis en cultuur van Noord-Amerika. Dr. J. B. Schulte Nordholt werd in 1920 te Zwolle geboren, alwaar hij het lyceum bezocht. Van 1945 af de oorlogsjaren bracht hij door in gevan genis en als onderduiker studeerde hij geschiedenis aan de universiteit van Amsterdam, alwaar hij in 1951 promo veerde op een proefschrift getiteld „De Tuin der Hesperiden". Sindsdien was zijn belangstelling ge richt op Noord-Amerika. In 1956 ver scheen van zijn hand, na een studiereis naar de Verenigde Staten, een boek over de geschiedenis van de negers al daar, onder de titel „Het volk dat in duistenis wandelt". Van deze studie verschenen ook Duitse, Engelse en Amerikaanse edities. In 1961 publiceer de prof. Schulte Nordholt, die ook als dichter en literator bekendheid geniet, een grote studie over Abraham Lin- Behalve de genoemde publicaties heeft de nieuwbenoemde hoogleraar ook nog verschillende andere publica ties het licht doen zien, o.a. in tijd schriften als „Wending" en „Maat staf". „Quisque Suis Viribus" viert 25ste lustrum Op 20 juni a.s. viert het collegium theologicum c.s. „Quisque Viribus" zijn 25ste lustrum. Het gezelschap, dat is opgericht op 19 februari 1841 telt vele vooraanstaande theologen onder haar leden. Het openbare gedeelte van het lustrum omvat de poculatie op het Stationsplein en het oplaten van duiven aldaar, een cortège naa Qulsqueboom aan de Groenhazèngracht op de muziek van een draaiorgel, het uitreiken van het lustrumboekje aar de leden. Na een huishoudelijke ver gadering wordt de lustrumrede uitge sproken door prof. dr. J. N. Sevenster in het groot-auditorium van het Aca demiegebouw. gecomponeerd door een voornaam lid een Frans geslacht hiusici 1 namelijk fluitisten en hoboïsten uit de ~e en 18e eeuw, n.l. door J. Hotteterre. Dit duo heeft weer eens bewezen, wat en bereiken kan als men geheel op el kaar ingespeeld is. Ellen Mac-Glllavry heeft een grote techniek en een mooie toon. Zij kan alles op de fluit bereiken, zonder grote inspanning. Tprii. weet zij 'wei spanning te brengen. Éen clavecim bel is een moeilijk bespeelbaar instru ment. De aanslag wijkt zeer sterk af die op de piano. Maar Jaap Spigt is één met zijn instrument en openbaart in zijn feilloos spel al haar geheimen. Het publiek eiste een toegift. Het werd oude dans uit Schotland waar Ellen Mac Gillavry werd geboren. Hedenavond wordt dit concert her- THEO TEN HOOVEN. Tentoonstellingen De Ruif, Janvossensteeg 59. Tent H. J. Slijper. Tot 10 juni. Academiegebouw, Rapenburg 73. Tent. Jan Beutenen. Tot 14 juni. Dag. in 9-5 uur. De Lakenhal, Tentoonstelling Ned. Mij. v. Letterkunde. Tot 20 juni. Rijksmus. v. Volkenkunde (Steen- straat), Zomertent. „De mens van toen". Tot eind september. Gal. Walenkamp (Nieuwsteeg 11), schilderijen van Jac. Rits. Tot 16 juni. Boerhaavezaal, schild, v. Kees v. d. Wel. Tot 8 juni. MUSEA Legermuseum (Pesthuislaan): Met uitzondering van zaterdag, van 9-5 uur (zondags 1-5 uur). LEIMUIDEN BOERDERIJBRAND Vrijdagmiddag werd de brandweer gealarmeerd voor een brand, welke was ontstaan op de boerderij van de gebr. van Oostwaard, gelegen aan de Drecht te Vriezekoop aan de zijde van de- Wassenaarse polder. Bij aankomst van de brandweer had de vuurhaard, welke ontstaan was in de hooiberg (tengevolge van rondspattende vonken bij laswerkzaamheden, zich reeds uit gebreid tot het rieten- dak van het woonhuis. Voordat men begonnen was met het in veiligheid brengen van enig huisraad, hadden de gebroeders in eer ste instantie een veilig onderkomen ge zocht voor hun bedlegerige moeder, terwijl daarna het stalvee werd losge laten en de wei ingedreven. Slechts de hooiberg ging verloren en van het woonhuis en de stal verbrandde alleen het rieten dak. De overige opstallen bleven behouden. De schade is voor de eigenaren vrij aanzienlijk, Naast het geen verbrandde werd veel waterscha de geleden. Boerderij en inboedel zijn verzekerd. WARMOND WINKELIERSVERENIGING Op de algemene ledenvergadering van de winkeliersvereniging te War mond is gesproken over de problemen, die aanleiding waren, dat het bestuur voorlopig aftrad. Besloten werd bin nenkort een nieuwe vergadering te be leggen. In afwachting daarvan zal het bestuur zijn taak voorlopig nog blijven vervullen, VOORSCHOTEN HOE LAAT MEN EEN AUTO STOPPEN „Misschien wist hij niet eens hoe hij een auto tot stilstand moet brengen", opperde de Officier van justitie bij de Haagse politierechter in het geval van 27-jarige schilder uit Voorschoten, die wegens diefstal en joy-riding te recht stond. De diefstal was eenvoudig, verdachte _.id een paar schoenen met schaatsen weggenomen. Met de joy-riding was meer Ingewikkeld. Verdachte mocht een vriend in diens auto meerijden toen de vriend even uitstapte om sigaretten te kopen, ging de schilder Intussen met de auto vandoor. Doch zijn onkunde in het besturen van een auto bleek al spoedig, want hjj botste tegen twee geparkeerde auto's aan en zo kwam het door de schilder „bestuur de" voertuig tot stilstand. Een Haagse rijschoolhouder was daardoor lelijk gedupeerd, want ook z(jn auto behoorde tot de „slachtof fers". De schade was weliswaar door verzekering gedekt doch vanwege ge- derft inkomen vorderde hij 200.— schadevergoeding. De rechter veroordeelde tot een to taal aan straffen van tweemaal 50. boete, driemaal 25.boete, 'n maand gevangenisstraf voorwaardelijk plus de gevraagde schadevergoeding van 200 gulden. WéG MET VERKEERSBORDEN Een 44-jarige Lissenaar heeft he denmorgen om kwart over vijf op niet mis te verstane wijze zijn afkeer van verkeersborden duidelijk gemaakt. Op het kruispunt Haagweg - Haagsche Schouw verzamelde hij in één klap een aantal snelheidstemmers en rich tingdwingers en ging vervolgens, niet meer aan overheidsbeperkingen gebon den, onbekommerd zijns weegs. De Rijkspolitie van Voorschoten kon de man echter in no-time achterhalen en maakte proces-verbaal op wegens be schadiging van openbare eigendom men. Vermoedelijk heeft de man zijn gedachten onder invloed van de och tendstond een zo wijde vlucht laten nemen dat de aanwezigheid van zo iets aards als verkeersborden hem ten enen male ontging. Zelf werd hij aan het gelaat gewond en moest „in hech tenis" genomen worden. AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN Gistermiddag trokken de Voorscho- tense bejaarden erop uit voor het jaar lijkse uitstapje. Met een honderdtal par ticuliere auto's werd gestart vanaf de van Beethovenlaan om via de Papelaan tè belanden op de grote Rijksweg in de richting Amsterdam. Via Kaag en Brasem. Schiphol, het Amsterdamse Bos en Bosbaan kwam men bij de RAI- gebouwen, alwaar de rondvaartboten klaar lagen voor een toch door de Am sterdamse grachten en over het LJ. Zo wel de auto- als de boottocht werden be gunstigd door stralend zomerweer. Vol daan en onder de indruk van het be drijvige Amsterdam vertrok de stoet weer vanaf de RAI. doch nu in de rich ting AbcoudeBuitenveldert, dus langs de Amstel met zijn vele en mooie bui tenplaatsen. Via Nieuwveen werd gere den in de richting Alphen aan den Rijn, alwaar in Avifauna halt werd gehouden voor de broodmaaltijd en een verfrissing. Hier was het moment, dat de voorzitter, de heer A. Sijthoff, woorden van dank sprak tot de 43 collectrices, die zoveel werk verzet hebben om dit jaarlijks uit stapje mogelijk te maken. Er vielen nog 2 personen te huldigen en wel mejuf frouw Eggink, die zovele jaren als leid ster van de collectrices was opgetreden en de heer J. van Wijk, jarenlang orga nisator van het uitstapje. Beiden kre- ;n een boekwerk. Van Avifauna uit werden de bejaar- •n rechtstreeks naar hun huis in Voorschoten gebracht. schaduw werd op deze zonnige dag geworpen door de dood van de 83- jarige heer N. H. Schut, die in Avifau- door een hartaanval werd getrofren. Hierdoor kwam de feestelijke intocht met muziek en het afscheid in Het Wapen in Voorschoten te vervallen. Feest by de brandweer. Voorscho- ns vrijwillige brandweer telt tot op he in 4 zilveren jubilarissen. Het zijn de heren J. G. Lekkerkerker, comman dant, tevens provinciaal wedstrijdleider Zuid-Holland W. J. Oorschot, ad junct hoofdbrandmeester. H. J. Burg, brandmeester en G. H. A. Niers man, brandwacht le klasse. Ter hun ner eer zal er bij gelegenheid vijf-en-twintigjarig brandweerjubileum een feestelijke bijeenkomst plaats heb ben in het Cultureel Centrum, alwaar de burgemeester L. de Kool, de jubilaris sen namens het gemeentebestuur zal complimenteren. De jubilarissen zal eer oorkonde worden uitgereikt van de Ne derlandse Vereniging van Brandweer commandanten. De burgerij krijgt 16.0018.00 uur op maandag 20 juni ge legenheid de huldiging bij te 1 zelf haar dankbaarheid te tonen jegens de vrijwillige brandweer. LEIDSE AGENDA DINSDAG 14 JUNI Kath. Vrouwengilde Causerie pa ter Sergius over de Monniken-repu bliek Athos. Rest. „Nieuw-Minerva", 20.00 uur. Roode Kruis Dagtocht naar de meren voor de afdelingen Leiden, Hil legom, Lisse, Rijnland, Sassenheim er Wassenaar. Vertrek van de Haven om 9.00 uur v.m. Leids Actoord Concert. Stadsge hoorzaal, 20.00 uur. Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Excursie nadr Warmond. Vertrek tionsplein, halte bus 50 om 19.07 WOENSDAG 15 .JULI Sociale Raadsvrouw' spreekuur, Stadhuis (trouwkamer), 160018.00 Kon. Ned. My. voor Tuinbouw Plantkunde excursie naar Heempark. Verzamelen watermolen Zweilandlaan, 18.55 uur. „Empre Avantl" opv. van „Daar moet je een vrouw voor zijn". Schouw burg. 20.00 uur. VRIJDAG 17 JUNI Holland Festival ensemble Syntag ma Musicum o.l.v. Kees Otten. Laken hal. 20.15 uur. Stichting R.K. Scholen opening nieuwe school voor kleuteronderwijs. Aula St. Jozefschool, Oppenheimstraat 8, 15.00 u. ZATERDAG 18 JUNI K. en O. dagexcursie naar Noord- Holland. Vertrek Garenmarkt, 8 uur. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn voor het kandidaatsexamen Wes terse Sociologie geslaagd: mej. C. Eijkman (Oostvoorne) en de heren J. Rebergen ('s-Gravenhage). H. A. P. de Greef (Tilburg) en M. de Groot ('s-Gravenzande). Het zal zaterdag 2 juli a.s. voor de 10e keer zijn dat de „Tour de Lisse", hét grote evenement voor de gehele bollenstreekjeugd, van start zal gaan. De organisatie heeft 9 jaar berust bjj de toerleider Jan van Kesteren, doch deze is by de 10e toer de Lisse wel „Toerbaas", maar heeft de organisatie van de toer in handen gelegd van het bestuur van de Ren- en Tourvereniging „De Bollenstreek", waarvan de heer D. Bemelman voorzitter is. Jan van Kesteren is namelijk tè druk bezet om de gehele organisatie op zich te nemen. Het evenement belooft weer iets groots te worden en straks zullen weer vele honderden naar de Spekke- laan stromen om 6 avonden getuige te zijn van dit enerverend schouwspel, 't Bestuur van „De Bollenstreek" heeft in een vergadering de indeling van de Tour vastgesteld. Er zullen weer acht ploegen gevormd worden met acht ploegleiders. De indeling van de ren- nertjes is wat capaciteit betreft zo zorgvuldig mogelijk geschied, opdat alle ploegen even sterk zullen starten. De adoptie, evenals de aanwijzing der ploegleiders is b(j loting geschied en ziet er als volgt uit: De Vlinderploeg, leider Co Oelen, Lisserbroek met de deelnemers L. Nieuwenhuis, P. Boot, A. Bon en F. van der Lans. Gezamenlijke melkhandelaren, leider Frits van Dam, Noordwijkerhout, met deelnemers F. Broekhof, F. v. d. Vlugt, P. v. d. Veek en F. v d. Berg. Van Gerven-ploeg, leider Ton Zel- denthuis, Sassenheim, met deelnemers H. v. d. Zw^t, Ph. Nieuwenhuizen, P. Ruigrok, P. Oude Veldhuis. Graficus-ploeg, leider Peter Bemel- men, deelnemers A. Bisschops, C. v Lans, J. v. d. Berg en H. van Beyersbergen-ploeg, leider Thijs d. Linden, deelnemers F. Koop, J. v Vlugt, P. Meijer en J. Zeinstra. Perfors-ploeg, leider Siem v. Nierop, Hillegom, deelnemers H. Blieck, Duivenvoorden, F. Grimbergen er Meijer. Ons Weekblad-ploeg, leider Rob Bis schops, Sassenheim, deelnemers A. d. Voort, R. Onos, A. van Schooten H. Timmers. Heiniekens Bieren-ploeg, leider Pe ter Koop, Hillegom, deelnemers H. Broekhof. J. Bemelman, F. Warmer dam, J. v. d. Zijden en R. v. Prooien. Alle ploegen worden nog aangevuld. Elke ploeg telt 6 deelnemers. Geslaagden voor Mulo Voor het diploma Mulo-A slaagden uit Lisse de mes P. H. de Kooker, A. Boot, C. Tromp en de heren G. Roem, J. J. C. D(jk en J. Hazelaar, allen met middenstandsdiploma. Tourafdeling Ren- en Tourverenlging „Bollenstreek" Het pechduiveltje heeft weer aan de deur geklopt bij de Tourafdeling van de Ren- en Tourver eniging „Bollenstreek" in de rit Am sterdam-Maastricht-Amsterdam 525 km.). Na pl.m. 100 meter kregen A. de Graaf en H. de Zwart een lekke band. Men vertrok met een half uur vertra ging. In Breukelen kreeg A. de Graaf klapband en H. de Zwart reed in Utrecht plat. De achterstand op de groep bedroeg met nog meer pech bij Veghel (N.B.) een kleine twee uur, maar na pl.m. 350 km. had men de hoofdgroep weer te pakken. De drie volgende leden hebben de tocht van 525 km. geheel uitgereden: A. de Graaf uit Haarlem, H. de Zwart uit Noord- wijk en D. Wijhenke uit Katwijk. Ook drie leden van „Sassenheim en Omstre ken", die deze rit met de „Bollenstre- kers" mee reden, nl. J. de Zwart uit Noordwijk, J. de Zwart (Sassenheim) en Chr. de Zwart (Sassenheim) heb ben de rit volbracht. De rit werd ge reden in 27 uur en 35 minuten. Hoe de vissen beten in Lisse Za terdag 11 juni hield de visclub „Ad- vendo" een viswedstrijd in het Lange- rak met 19 deelnemers. Het was mooi visweer en er is goed gevangen. In totaal 60 vissen in de eerste competi tiewedstrijd. Uitslag: 1 G. van Diemen 10 vissen met 46 p., 2 A. van Briemen 9 met 33 p.. 3 Th. Slobbe 8 met 24 p., 4 H. van Achthoven 5 met 13 p. De grootste brasem werd gevangen ste voorn ving ook G. van Diemen, 27,1 cm. GROENE BLOEMBOLLEN VEILING Onder directie van N.V. Holland's Bloembollen Huls Lisse werd te Berk hout een veiling van groen te veld staande tulpen gehouden. Er was voor deze bijzondere veiling overweldigende belangstelling. Alle partijen werden in totaal-combinatie opgeboden en afge mijnd zodat de veiling zeer levendig verliep. Besteed werden voor tulpen per R.R.: Charlos 56.50, Joffre 45. Bel- lona 29. Halcre 63. Thule 128. Gander 64.50. Red Giant 50. Topscore 50. Lus tige Witwe 26. Karei Doorman 28.75. Te Bakkum en Egmond werd onder dezeffde directie een veiling van groen te veld staande hyacinthen gehouden. De stemming was bijzonder vlot en het ontbrak beslist niet aan kooplust. Hvacinthen per bed: Werkbollen: Pink Pearl 95. La Vlctolre 124. Jan Bos 115, Bismarck 70, City of Haarlem 75, Lady Derby 80. Marie 80. l'Innocence 90, Carnegie 60. Delfts Blauw 65. Anna Marie 100, Myosotis 70. Lord Balmour 100. Ostara 90. Hyacinthen gehold per bed: Pink Pearl 270, Jan Bos 140, City of Haar lem 125, Carnegie 160, Delfts Blauw 140, l'Innocence 140. Ostara 150, Lord Balfer 150, Anna Marie 250. HOE DE DUIVEN VLOGEN De Postduivenvereniging „De Lucht- klievers" heeft met 108 vogels in cours een wedvlucht gehouden vanaf Orleans, 520 km., gelost 5.36 met wind. Gezien het warme weer werd een zware strijd verwacht tegen de warmte en de dorst. Alleen de sterk' sten haalden de eindstreep. Er waren veel achterblijvers. M. de Vreugd draaide alsof het 80 km was: 9 va 13 gezette vogels in de prijzen. De eerste duif kwam aan om 13.43 met 1053 meter per minuut; de laatste om 14.50 met 927 meter per minuut. De uitslag is als volgt: M. de Vreugd 1, 3, 5, 14, 15, 17, 18, 27, 28; H. 't Hort 2, 1; A. de Wit 4, 12, 36; H. van Kesteren Zn. 6, 19; H. van Dieat 8, 10, 20, 31( Jac. van Es 9. De Postduivenvereniging „De Oude Blauwband" hield eveneens een wedvlucht vanaf. Orleans; gelost werd om 5.40; aankomst eerste duif 13.37 met 1190 meter per minuut; laatste prijs- duif 15.09 met 911 meter per minuut De snelheid lag heel wat hoger dan die van de Luchtklievers. Er werd vier minuten later gelost en zes minuten eerder geklokt dan bij de Luchtklievers. Uitslag: G. Doeswijk 1. 2, 8; G. Janssen 3. 11. 14. 16, 17; K. Ippel 4; A. de Borst 5; J. Faas 6. 9, 10. 15; G. de Bruin 7; B. Roodenburg 12, 13. EERSTE TIEN GEZINNEN IN NIEUWE WONINGEN In de grote ruimte van de Lisser Poelpolder, de nieuwe woonwijk van Lisse. waar binnen enige jaren 9000 personen huisvesting zullen krijgen en een nieuwe woongemeenschap met ker ken en scholen zullen gaan vormen in geheel nieuwe stijl, hebben de eerste 10 gezinnen intrek genomen in de 10 gereed gekomen woningen. Vrijdag middag werden aan het bestuur van de woningbouwvereniging „Gezinsbelang" de sleutels overhandigd door de bouw maatschappij Eurowoningen N.V. Za terdagmiddag zijn de sleutels door het bestuur doorgegeven aan de 10 geluk- •kige gezinnen die na lang wachten nu in het bezit gekomen zijn van een nieuwe woning in een even nieuwe woonwijk van Lisse. De overhandiging van de sleutels ging gepaard met de beste wensen van het bestuur, welk bestuur de wens uitsprak dat de gezin nen in de Ooievaarstraat in de Poel polder een nieuwe woongemeenschap zullen mogen opbouwen, De naamge ving in dit echte landschapsgebied Is wel treffend gekozen. Het zijn de vol gende gezinnen die aan de Ooievaar- straat nu hun adres hebben: de fami lies B. J. van Amsterdam, P. J. Grim bergen, Chr. Zwetsloot, P. Koning, J. W. Riksen, L. J. Goedemans, A. C." H. Meeuwissen, J. Visser, A. Witteman en P. C. Schenk. SCHOOLSPORTDAG 1966 TE VOORHOUT WEER UITSTEKEND GESLAAGD John Warmerdam „sportman van het jaar" Geboren: Bernadette G. M. d. v. H. J. A. Fransen en P. M. Lommerse. Jan z. v. M. Marijnls en D. A. van Beek. Joanna J. M. d. v. J. Otten en W. A. M. van Barselaar. Sylvia J. d. v. J. H. Sijtsma en T. R. B. Snel. Ondertrouwd: J. de Groot en A. M. Boterbloem. A. F. de Baat en J. M. H. Jonkman. J. C. van Velzen en J. P. J. van Roode. A. J. van Klink e: Getrouwd: P. J. Wolvers en J. Diest. F. de Vries en B. L. G. Warning. P. M. J. A Meijer en M C L van Kam pen. F. J van der Ven en E. M. van dei Pol. J. J. Derks en J. P. de Regt SASSENHEIM MEUBILAIR CHR. ONDERWIJS Het bestuur van de Vereniging „Chris telijk Voorbereidend Onderwijs" heeft o.m. medewerking gevraagd voor d( aanschaffing van schoolmeubelen en ontwikkelingsmateriaal voor deze dé- pendace, alsmede voor aanschaffing van meubilair t.b.v. de Zonnebloem- school aan de Charbonlaan. De kosten van eerste inrichting var de dépendance worden blijkens een hierbij overgelegde en door de inspectrice goed gekeurde begroting geraamd of 7.339.23, terwijl voor de uitbreiding var het meubilair t.b.v. de „Zonnebloem school" een bedrag wordt begroot var 480.—. BENOEMING AMBTENAAR BURGERLIJKE STAND. B. en w. van Sassenheim achten het gewenst dat de gemeente-secretaris, de heer B. G. J. Berntzen, tot ambtenaar van de burgerlijke stand wordt be noemd. Deze heeft reeds eerder deze functie bekleed, doch werd daaruit ambtshalve ontslagen bij diens benoe ming tot gemeente-ontvanger, aangezien het ontvangerschap met de functie ambtenaar van de burgerlijke stand verenigbaar is in gemeenten boven de 5000 inwoners. Duivensport „De Blauwband" te Sassenheim hield zaterdag 11 juni 'n wedvlucht met oude duiven vanaf Or leans, 514 km. Los 5.40 uur; aankomst eerste duif 13.29.20, snelheid 1097 m per min.; laatste duif 14.32.55, snelheid 986 m per min. De eigenaars van de eerste 10 aankomenden klokten in volgorde: G. Ammerlaan 1-30-49, J. v.d. Krogt 2-6-8-10-23-28-61, T. van Haaster 3-41-65, L. J. Drost 4-14-25-64, J. J. JCoelewijn 5-36, J. Wowijs 7-27- 45, Tn. Onderwater 9-12-18-32. De 13e juni, de feestdag van St. An- tonius, stond voor de jeugd van de Voor- houtse r.k. Jongensschool traditiege trouw weer in het teken van de sport. Met een H. Mis, 's morgens om half 8, de dag begonnen. Om omstreeks krachten te gaan meten. De uitstekende organisatie van deze sportdag berustte het onderwijzend personeel van de jongensschool en bij enige ouders van schoolgaande kinderen. Het geheel stond onder leiding van het hoofd der school, de heer B. G. A. M. Went. De uitslagen Balwerpen: le klas Willy Lange- veld 10.50 m. 2 Marcel Went 10 m. 3 Max Bleijswijk 9.50 m. 4 Ger van Kam- 50 m. 2e klas: 1 Frido Kortekaas 2 Dick v.d. Holst 11.50 m. 3 Henk Kortekaas 11.25 m. 4 Loek v. Kesteren 3e klas 1 John Warmerdam 17 m. 2 Marcel Hölscher 16.50 m. 3 Ron Deute- kom 14 m. 4 Henk v. Kampen 13 m. Hindernisbaan: le klas 1 Erik Turen- hout, 2 Joost Buck, 3 Willy Langeveld, 4 Henk Isarin, 2e klas: 1 Loek v. Keste- 2 Dick Holst, 3 Jan-Piet Vester, 4 Leo v.d. Berg; 3e klas 1 John Warmer dam, 2 Gerard v. Loon, 3 Jos Bel, 4 Peter Rietveld; Hardlopen le klas 1 Hubert Paridon, 2 Willy Langeveld, 3 Max Bleijs wijk, 4 Alex Groenewégen; 2e klas 1 Dick v.d. Holst, 2 Jan v. Steijn, 3 Peter Dijk, 4 Simon Vroonhof; 3e klas 1 John Warmerdam, 2 Gerard v. Loon, 3 Pieter Verdegaal, 4 Marcel Hölscher; 4e klas A: 1 Hans v.d. Hulst. 2 Leo v. Berkel, 3 Jaap Kortekaas, 4e klas B: 1 Fred v. Kesteren, 2 Albert Ruigrok, 3 Frans Backes; 5e klas: 1 Jan v. Dam, 2 Nico v. Steijn, 3 Freek v. Loon, 6e klas 1 Frans v. Kesteren. 2 Johan B&- ckes, 3 Piet Ruigrok; Kogelstoten: 4e klas A: 1 Jaap Kortekaas 10 m. 2 Hans v.d. Hulst 10 m. 3 P. Duivenvoorden 10 4e klas B: 1 Peter v. Zanten 12 2 Edgar Krul 10 m. 3 Gerard Onderwa ter 9 m. 5e klas: 1 Plet Turenhout 11 m 2 Jan v. Dam 11 m. 3 Joop Hoek 10 m 6e klas Huub Bakker 16 m. 2 Kees Paar- dekooper 14 m. 3 Piet Ruigrok 12 Hoogspringen: 4e klas A: 1 Jaap Korte- VOORHOUT FOREHOLTE-JEUGD HAD DRUK WEEKEINDE De voetbaljeugd van Foreholte e leiders hebben zondagmiddag in het sportpark de strijd aangebonden tegen hun voetbalbroeders van de vereniging Fortissimo heeft by vrijwel alle wed- Arnhemse Voetbal Bond uitkomende Fortissimo heft bij vrijwel alle wed strijden het loodje tegen de Voorhoutse overmacht moeten leggen. De opzet van beide verenigingen er een gezellige dag voor hun jeugd en hun leiders van te maken, was echter hoofd zaak. Ondanks de regen is men daarin bijzonder goed geslaagd. De totaal uitslag was 21-5 in het voordeel van Foreholte. Bij het jaarlijkse toernooi tegen de jeugd van de Bisschoppelijke Nijver- heidschool legde Foreholte zaterdag ook al beslag op de eindzege. Hier was de totaal-uitslag 17-14 in het voordeel van Foreholte. De inzet van dit toernooi, de Van Tiem-Wisselbeker, ging voor een jaar naar de prijzenkast van ForehoPc. Benoeming. De heer B. van Aken, ambtenaar op de afdeling bevolking ter gemeentesecretarie van Voorhout is be noemd tot adjunct-commies eerste klas op de afdeling bevolking van de ge meente Zwijndrecht. WASSENAAR POLITIE ORGANISEERT WANDELTOCHTEN De sportvereniging van de Wassenaar- se politie WPSS organiseert op zaterdag 18 juni a.s. weer de traditionele WPSS- wandeltochten door Wassenaar. Er kan om 2 uur op het terrein van Blauw Zwart aan de Dr. Mansveltkade gestart worden voor een tocht over 10 of 15 km. Zowel groepen als individuele wandelaars kun nen inschrijven. Iedere groep ontvangt een groepsprijs. terwijl voor iedere delaar afzonderlijk, die de tocht vol brengt een politie-serie-medaille beschik baar wordt gesteld. Het inschrijfgeld voor Jeugdigen tot en met 14 jaar be draagt 1 gulden, voor ouderen 1,25. Men kan inschrijven aan de volgende adressen: Ter Weer laan 80 en Hoger- baatotfmai 80 t» Wassenaar kaas 1.20, 2 Duivenvoorde 1.15. 3 Kees v.d. Lans 1.10. 4e klas B: 1 Albert Ruig rok 1.15. 2 Gerard Onderwater 1.15, 3 Edgar Krul 1.10; 5e klas: 1 Jan v. Dam 1.25, 2 Freek v. Loon 1.25, 3 Hans van Gent 1.15, 6e klas 1 Hans Koomen 1.35 2 Piet Ruigrok 1.25 3 Henk Buck 1.15. Verpringen: le klas: 1 Hubert Paridon 2.80, 2 Willy Langeveld 2.60, 3 Max Bleijswijk 2.30, 4 Erik Turenhout 2.10. 2e klas: I. Eithel Homan 2.60, 2 Simon Vroonhof 2.60, 3 Marcel Spitz 2.60, 4 cel Hölscher 3.00, 3 Gerard v. Loon 2.90, 4 Pieter Verdegaal 2.90. 4e klas A: I. Jaap Kortekaas 3.00, Peter Duivenvoorden 3.00, 3 Peter Datema 3.00, 4e klas B: I. Edgar Krul .30, 2 Fred v. Kesteren 3.10, 3 Albert Ruigrok 3.10. 5e klas: Ruud v.d. Linden 3.20, 2 Jan v. Dam 3.20, 3 Freek v. Loon 3.10. 6e klas: I. Frans v. Kesteren 3.25, 2 Hans Koomen 3.20, 3 Piet Ruigrok 3.05. De volgende jongens behaalden een diploma op alle onderdelen: Willy Lange veld le klas, Dick v.d. Holst 2e klas, Jaap Kortekaas 4e klas. Jan v. Dam 5e klas," Piet Ruigrok 6e klas. Tot sportman van het jaar werd uitge roepen John Warmerdam uit de 3e klas, die op vier eerste prijzen beslag had BEJAARDEN GINGEN EEN DAGJE l'IT De bejaarden van Voorhout hebben za terdag weer hun jaarlijkse uitgaansdag geliad, voortreffelijk georganiseerd door het bestuur van de Oranjevereniging. Om ongeveer 10 uur vertrok de grote stoet auto's uit Voorhout, waar de be jaarden door talrijke familieleden aan de Dr. Kuyperlanii uitgeleide werden gedaan. De tocht voerde langs de kust door het Westland, waarna men tenslotte in Maassluis belandde, waar de bejaar den in de tot restaurant verbouwde boerderij ..de Ridderhof" de lunch ge bruikten. Dat Voorhouters elkaar waar ook ter wereld altijd opzoeken, bleek ook daar weer. Rector Vester, dominee Kalkman en pater Prins, die in Maas sluis hun domicile hebben, bezochten in de Ridderhof hun oude vrienden. Om dat men niet afleen op een borrel en een broodje kan leven, keerde men om half drie de Ridderhof de rug toe om ln Avifauna het diner te gaan gebrui ken. De reis daarheen voerde over Delft en Hazerswoude. In Avifauna wachtte de Voorhoutse muziekvereniging St. Ce cilia de bejaarden met muziek op. Nau welijks aan tafel was de stemming zo uitbundig, dat één van de bejaarden, de heer Van Beusekom, de dirigeerstok ter hand nam om als een volleerde dirigent een mars van de muziekvereniging te leiden. De voorzitter van de Oranjever eniging, de heer Meijer, dankte, tijdeus het diner de Voorhoutse gemeenschap en iedereen, die wederom de bejaarden in de gelegenheid had gesteld om 'n dagje uit te kunnen gaan. Ook waar. nemend-burgemeester De Groot voerde aan de dis het woord. H|j bracht daarbij de groeten van burgemeester Stolwijk over, die nog steeds in het Diaconessen- huis wordt verpleegd. Eerder had de heer Meijer nog medegedeeld, dat na mens de bejaarden aan burgemeester Stolwijk een bloemstuk was gestuurd. De heer v. d. Nouland, de spreekbuis van de bejaarden, danktö tenslotte voor de gezellige dag, die Voorhout zijn ba» jaarden had bereid. Na een laatste bor rel stapte men tenslotte op om, rijdend over Leimuiden, om omstreeks half ne gen Voorhout weer te bereiken. EERSTE PRIJS VOOR „ST. CECILIA" Een onbeschrijfelijk goede stemming heerste er gisteravond ook ln café „do Bonte Koe", waar de leden van de mu ziekvereniging St. Cecilia hun vreugde over de op het concours van „Jeanne d'Arc" in Noordwijkerhout behaalde eerste prijs uitvierden. Met 288 punten had St. Cecilia zich 's middags in Noord wijkerhout nog net verzekerd van een eerste prijs in de superieure afdeling. St. Cecilia heeft het, wat de uitgevoerde muziek betreft, op dit concours wel in de Jaargetijden gezocht. Als verplicht nummer moest worden gespeeld „Lente" van Jos Moerenhout, dat met 144 pun. ten door de jury werd gewaardeerd. Een zelfde waardering kreeg eveneens ..Herfst", het vrije nummer, een ouver ture van Guy Duyck. Opmerkelijk was. bij de beoordeling door de jury, dat de drie jury-leden voor alle onderdelen ge lijkluidende waarderingscijfers gaven, 's Avonds zorgden „The Boranies" uit Leiden er in „de Bonte Koe" voor, dat ,op feestelijke wijze het behalen van de aerate prijs kon worden gevierd.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3