Alkmaar had wereldprimeur van Nederlandse geitekaas K KORTE FILM UIT POLEN BINNENHOF Eerste metro naar Rotterdam HUIBERS dreigt te verstarren KRITIEK K.VP--JEUGD OP KABINET-CALS Gemengd niet langer apart soort huwelijk 5ATERDAG 11 JUNI 1966 DE LETDSE COURANT Van een onzer verslaggevers) ALKMAAR De 28 Alkmaarse kaas- dragers zijn er gisteren Edammer-rond voor uitgekomen, dat het weer volkomen botert tussen het stadsbestuur en hun eeuwenoud roemrucht gilde. De financiële strijdbijl is begraven en voor het nieuwe, Dragers aan de rol met dertigduizend kilo kaas Van Staten Incasseerde deze discipli ne uppercut overigens met een gewei- ge schaterlach en verminderde zijn dag- •ld gelijk nog verder door op eigen kos- een geweldige pint bier naar de llp- te brengen. Onder zijn collega's staat bekend als een grootmoedig mens, die lortdurend aarzelt tussen zijn kaasdra- ersplicht en zijn warme sponde. Hij weet Bt hij elke vrijdag om zeven uur in de jkmaarse waag present moet zijn op het oment, dat één van de leden met vaste em roept: „Vader hij heeft geslagen". dragers, die dan nog niet boven water jn gekomen weten dat ze die dag alleen de gulden middenweg op 't markt- worden toegelaten. Van Staten ndt dat ook sneu. maar hij is toch niet ;id om er een minuut eerder voor bed te komen. «ntebode Gisteren gingen de dragers aa nde rol iet 30.000 kilo prille graskaas en een eine partij geitekaas van Hollandse ma- ïlij. De verschijning van de geitekaas ormde een wereldprimeur, die door de mhemse rijkszuivelconsulent ir. P. Tier- na maandenlang experimenteren als proeve van zijn bekwaamheid werd ipresenteerd. De graskaas daarentegen jaarlijks terugkerende lentebode. verhoogde honorarium van tweeëndertig gulden en vijftig cent dribbelden ze tussen tien en twaalf als vanouds met hun lood zware berries van marktplein naar Waag, van weegschaal naar vrachtwagen. Alleen de dikbuikige drager Van Staten moest zijn juk voor eenendertig gulden en vijftig cent dragen, want hij was te laat op het appel van de onbarmhartig kaasvader verschenen, welke ongehoorde daad on middellijk werd gestraft met een boete van een gulden en vermelding van zijn naam op het schandbord in de oude kaas- dragerskamer. (Advertentie) CARBOVIT tegen maag- l|]'J 'i j LI en darmstoornissen. HUGOLiN (reukloos) ter voorkoming van muggebeten. V.V.V.-voorzitter Kaper, zelf zuivelgros- sler en drommels goed op de hoogte van het feit, dat Abraham de mosterd voor namelijk haalde om het op zijn kaas te doen, beleed tijdens een bijeenkomst in een stokoud pakhuis nog eens zijn hete passie voor de Noordhollandse kaas. Hij deed een beroep op de producenten om de kwaliteit van hun wereldberoemde Edam mer steeds verder op te voeren. „Wij hebben een naam op te houden", zei hij met ingebouwd schurend accent, „wij hebben nog steeds een machtig wa pen in handen, waarmee we de concur rentie de baas kunnen blijven. Bulk ma ken ze overal, maar de victorie van de Noordhollandse kaas begint nog steeds in Alkmaar". Vechtersbaasje Kaper, die zichzelf grootmoedig om schrijft als een knokker en een formidabel vechtersbaasje, dat voor elke cent winst in de ring springt, strooide ook nog wat cijfers over de verhitte, klamme hoofden. „Nederland exporteerde vorig jaar 110 miljoen kilo kaas. terwijl voor binnenlands gebruik 100 miljoen kilo werd stukgesne den. Dat komt erop neer. dat elk hoofd van onze vaderlandse bevolking 8 kilo kaas per jaar voor zijn rekening neemt. Een mooie hap, zouden we zo zeggen, maar Kaper toonde zich toch nog niet te vre- den. Met dreigend geheven vinger zei hij, dat het meer moest worden en de beslist heid waarmee hij zijn uitspraak deed, gaf de toehoorders de zekerheid, dat er spoe dig waarachtig meer kaas gegeten zal worden. Al moet de heer Kaper het per soonlijk in elk hoofd van de bevolking proppen. v^vw-:.j4S ROTTERDAM (A.N.P.). a.s zal de eerste metrotrein in Rotter dam aankomen. De trein zal in de vroe ge ochtenduren via de sporen van N.S. uit Utrecht naar Rotterdam worden ge bracht in de formatie: diesellokomotief N.S.-speciale koppelwagen-métrotrein- speciale koppelwagen. De reis gaat over Woerden en Gouda. Het transport zal woensdagmorgen om 6.27 uur het N.S. goederenstation tussen Hudsonstraat en Vierhavenstraat binnenlopen en vandaar om 8.11 uur vertrekken naar de N.S.- rangeeremplacementen in Rotterdam- Zuid, waar het om 8.35 moet aankomen. De laatste rangeerbeweging, nodig om de métrotrein van het N.S.-terrein naar het métrospoor te krijgen, beginnen vol gens de plannen direot daarna. Nagekomen familiebericht kloristlsch loopje met de 15.000 toeristen, die naar Alkmaar waren gestroomd om zich aan het eeuwenoud ritueel met berrie, kleurige strooien hoed en kogelronde vol vetten te vergapen. Het ging allemaal volgens plan (inclu sief de alcoholische versnapering, die de, dragers tussen twee vrachtjes door in hun donker clublokaal haastig naar bin nen wipten). De kaasvader, die er aan zienlijk jeugdiger uitzag dan het gros van zijn gekromde dragerskinderen, liep trots tussen de partijen door en zwaaide zijn wandelstok met zilveren knop jolig rond. En passant pikten ook een mandenvlech- ter, een klompenmaker en een draaiorgel- eigenaar nog een ferm toeristisch graantje Alleen Hansje Brinkers ontbrak op dit wekelijks appèl van vader landse mythen en sagen. Want eer lijk: daar heeft Alkmaar wel kaas van gegeten. Drie oud-directeuren van Neder landse zuiverfabrieken keurden gis teren, vele malen proevend, de eer ste Nederlandse geitekaas Hun oor deel viel zeer gunstig uit. Haarlemmerstraat 123 Leiden Tel. 01710-22889 brengt U een grote sortering in geboorte- aankondiging era Vraagt monsterboeken ter inzage Voorzien van het H. Sacrament der Zieken, overleed na een voor beeldig gedragen lijden, onze lieve zuster, behuwdzuster en tante JEANNE BUS Toronto (Canada), M. A. DE JONG-Bus J. DE JONG RIA LLd T'BUS M. M. BUS—Saey A. M. DE VINK—Bus H. J. M. BUS J. M. BUS Heemstede, M. M. H. BOUMANS-Bus G. J. M. BOUMANS en kinderen Hillegom, E. VAN LITH—Bus A. M. J. VAN LITH en kinderen Liefst thuis geen bezoek De overledene is opgebaard in de Rouwkapel van het St.-Elisabeth- Ziekenhuis, Hooigracht 15. Bezoek uren aldaar: van 10.00—11.00, van 15.00—16.00 uur en van 18.00— 19.00 uur. Rozenkransgebed aldaar zaterdag en zondagavond te 7.30 uur In de rouwkapel. Maandagavond te 7.30 uur in de kerk. Wij vieren de H. Eucharistie voor haar zielerust dinsdag 14 juni a.s. in de Parochiekerk van O.L. Vr. Onbevlekt Ontvangen (Hartebrug) te 10.00 uur, waarna de begrafenis op de R.K. Begraafplaats „Zijl poort" te 11.15 uur. I Be eerste geitekaasjes vielen gisteren bij de grote graskazen in het niet, I maar toch vormden ze een opmerkelijk verschijnsel op de Alkmaarse kaas- markt, niet alleen door hun vorm maar vooral ook omdat het de eerste waren i» de geschiedenis van de Nederlandse kaas. (Van een onzer verslaggevers) WOUDSCHOTEN De voorzitter van de centrale jongerengroep van de KVP, Rcné Gerrits, heeft vanmorgen een r felle aanval gedaan op het ibinet- lals in het algemeen en op minister Vondeling In het bijzonder. „Wij staan r de vraag of moet worden doorge- n met deze politiek. Wij dachten, dat program van het kabinet juist Is. De jze van presenteren is echter zo irri- *end, dat daardoor het uitvoeren van t program in gevaar kan komen", al- s mr. Gerrits. In zijn openingsrede "bp het KVP-jon- erencongres 1966 beloofde mr. Gerrits le KVP, dat de jongeren zullen mee werken aan het geven van steun aan be- iwame Tweede-Kamerleden en aan be- iwarne ministers. Want zij verdienen 't. lij hekelde echter „de onverschillige ïanier", waarop minister Vondeling n de Kamer mededeelde, dat de begro- ing 1966 met niet m'ader dan een mil- ard wordt overschreden. Het is niet ver- onderlijk, dat de kiezers daarop scherp lebben gereageerd. Gelukkig, aldus mr. Gerrits, ging het »ij deze minister niet om een lid van de CVP, want wat deze minister deed, kan icht niet. „Een dergelijk optreden is een xcellentie onwaardig en verdient de be- laming: kwajongenswerk". Overigens erkende mr. Gerrits, dat 'n cabinet, dat de structurele vraagstukken vil aanpakken, niet populair kan zijn. Hij vreesde echter dat er in dit kabinet ministers zijn, die er voor zorgen, dat de aanhang van de Boerenpartij nog groter wordt. Hij wilde het kabinet niet verwijten, dat het alleen schuldig is aan de huidige ontevredenheid. Het treft het noodlot, dat juist nu deze ontevreden heid uitbreekt. De politiek is de laatste jaren steeds meer in discrediet geraakt. Sprekende over de partijvorming zei mr. Gerrits, dat de huidige KVI'-jonge ren een wat ander standpunt innemen, da kort gelden het geval was. Het hoofdbestuur van de jongeren is unaniem van mening, dat het niet meer juist is te streven naar een samengaan van de drie christelijke partijen. Zij wensen de opstelling van een dui delijk program, waarbij vooral de jon geren uit de drie christen-democratische jongerenorganisaties betrokken moeten worden. Het streven naar christen-de mocratische partijvorming moet worden voortgezet, maar met een geheel andere inhoud, met een geheel ander gezicht en met een geheel andere wijze van bena dering. Het moet bevrijd worden van de loodzware druk, waarmee het thans is Tenslotte meende mr. Gerrits, dat de jongeren In de KVP niet altijd de kan sen hebben gekregen, die zij verdienen. De raadsverkiezingen hebben bewezen dat de jongeren grote populariteit kun nen verwerven. (Van onze filmredacteur) fiRAKAlI Ieder zichzelf respecte rend land heeft zo langzamerhand een of meer filmfestivals per jaar, maar slechts enkele kunnen bogen op zo'n grote fllmproduktie, dat zij zich een ei gen nationaal filmfestival kunnen ver oorloven. Polen, een der eerste Oost- Europese landen, dat ook buiten zijn grenzen belangstelling trok door de voortreffelijke kwaliteit van zijn vooral korte films, was er zelfs be trekkelijk laat mee. Terwijl een kwali tatief minder op de voorgrond tredend land als Joego-Slavië reeds lang in Bel grado en Puin zijn nationale festivals had, startte Polen pas in 1961 met een show van eigen filmprodukten. In kor te tijd werd het rustieke Krakau ver over de Poolse grenzen niet alleen be head als universiteitsstad, maar tevens als iilnilestivalstad bij uitnemendheid. Na het voortreffelijke gehalte, dat de eerste daar vertoonde korte films ken de van Roman Polanski was een terugslag onvermijdelijk. Een terug slag. die zich vorig jaar reeds enigszins openbaarde en die helaas dit jaar nog duidelijker werd. Ryszard Brudzynski, een der regis seurs van de „Se-ma-for"-studio's geeft als oorzaak, dat te veel jonge cineasten in Polen gebrand zijn op het winnen van de grote prijs van Krakau. de gou den Lajkonik en dit trachten te berei ken, door vroegere prijswinnaars te imiteren. Dit leidde onverbiddelijk tot een ver starring, het bewandelen van reeds platgetreden paden, een zekere angst voor 'n gedurfd experiment. Dit is merkbaar in de teken- en poppenfilms. Regisseur Witold Giersz, die dit jaar geen film Inzond, zegt er het volgende van: „Er is een zekere stroming om ir de teken- en poppenfilm een filosofi sche gedachte te verwerken en niets besteedt minder aandacht aan de ge beurtenissen op het witte doek en aan 't feit. dat dit genre in de eerste plaats onderhoudend moet zijn". Beiden be treuren het, dat de in Krakau vertoon de films tegenwoordig overwegend een documentair karakter dragen en men de andere genres in korte films, zoals kinder- en puur amusementsfilms ver waarloost". Zij schijnen beiden gelijk te krijgen, want de grote prijs was ook ditmaal voor een film met duidelijk documen tair karakter „Family of man" van Wladyslaw Slesickl. Een fraai gefoto grafeerde observatie van het dagelijks leven van een heel gewone boerenfa milie. Ongetwijfeld een schoonheid van een film, al was men er zich beeld voor beeld van bewust, dat cameraman Bronislaw Baranlecki urenlang had besteed aan het componeren van de beelden en dat gedurende de opnamen het boerenleven allesbehalve zijn ge wone, dagelijkse gang had genomen. BLIND „Waar babies vandaan komen", dat op pedagogisch verantwoorde wijze het verhaal van de bijen en de bloemetjes vertelt, veroverde de zilveren Lajko nik, vóór de o.i. veel zuiverder film „Ik heb een ei" van Andrzej Brzozows- ki, die laat zien hoe blinde kinderen 't ei leren kennen. Rauw, gekookt en met kuiken. De film kreeg een bronzen Lajkonik evenals een voortreffelijk filmgrapje van Daniël Szczechura „Diagraui" over de wilde jacht van een nimmer aflatend mannetje op een lij- nentrekkende punt. Een film over vrouwengevangenissen in Polen en de problemen van reclas sering kreeg terecht de prijs van de ar beiders. maar nogal verbazingwekkend ook de prijs van de Poolse critici. In de rubriek kinderfilms ontving „The tiny tod" over een spijbelend autootje een welverdiende onderscheiding, maar waarom „5 x Hamlet" vier acteurs, die ieder op hun beurt de Poolse verta ling van Shakespeares „To be or not to be" voordragen en een decorschilder, een prijs ontving is ons een raadsel. Krakau bracht weinig baanbrekend werk Een Interessant experiment in het vlak van het analyseren van het werk van enkele acteurs, zegt het juryrap- PIëTEIT Dat tenslotte een grappig-grimmige oude cameraman met zijn memoires van de Russische keizer tot Goering de televisieprijs moeet delen met veel te lange interview met een ten do de opgeschreven Poolse linoleumsnij- der leek ons onbillijk. Maar misschien werd deze prijs gedeeld uit piëteit vooi laatstgenoemde Of bovenvermelde films allen eens ir de Nederlandse bioscopen te bewonde ren zijn. valt te bezien. Enkelen ver dienen zeker 'n kans in de vaak magere voorprogramma's van onze cinema's, zoals bijvoorbeeld Sherlis' poppenfilms „Het kleine kwartet" en „De beschermengel". Officiaal bisdom Den Bosch: Beswaren tegen kerkrechtelijke regeling (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT. „Twee ernstige en mijns inziens beslissende bezwaren kunnen le gen de kerkrechtelijke regeling van het gemengd huwelijk worden Ingebracht. Het eerste geldt voor de gehele kerkelijke huwelijkswetgeving: hier wordt op on gemotiveerde wijze de vrijheid van de mens om geldig te trouwen met de part ner van zijn keuze aan banden gelegd. Het tweede bezwaar Is, dat het recht van de niet-kathoüek op zijn overtuiging en de plicht zelfs deze overtuiging te volgen rechtstreeks worden aangetast". Mr. drs. L. C. Meyers, officiaal van het bisdom Den Bosch, formuleerde deze be zwaren in een Inleiding, die hij gister middag hield voor de ledenvergadering van de St.-Willibrordvereniging onder de titel: „Mogelijkheden en moeilijkheden van het gemengde huwelijk". Naar zijn mening moet uit deze bezwaren de con clusie worden getrokken, dat de voor schriften inzake de huwelijksvorm en de waarborgen, die de niet-katholieke part ner moet geven, voor wat de geldigheid van het huwelijk betreft geen rechts kracht hebben. Deze voorschriften, zo meende hij. zijn in zich strijdig met men selijke grond recht en. Hij meende, dat deze conclusie inder daad getrokken kon worden en dat het geldend kerkelijk recht de mogelijkheid anders te handelen niet uitsluit. Hij wees daarbij op canon 1098 van het Kerkelijk Wetboek, die verduidelijks door de juris prudentie als volgt kan worden weerge geven: Indien de voorgeschreven kerke- kelijke huwelijkssluiting niet kan plaats hebben, tenzij met ernstige en voortdu rende bezwaren voor de partners of de bedienaren, wordt als geldig beschouwd een huwelijk aangegaan ten overstaan van getuigen. Door de bisschoppen zou, zo meende mr. Meyers, verduidelijkt kunnen worden, dat „ten overstaan van getuigen" in het licht van het Nederlands burgerlijk recht voor Nederlandse katho lieken betekent: „Overeenkomstig artikel 131 van het Burgerlijk Wetboek, dat is ten overstaan van de ambtenaar van de burgerlijke stand en ln tegenwoordigheid van ten minste twee en ten hoogste vier getuigen". Verwijzing Deze mogelijkheid bood mr. Meyers aan ter verkrijging van meer ruimte in de pastoraal, die dan rekening kan houden met het geweten van de mens. Waar het vooral om gaat ls. dat wij elkaar kunnen bemoedigen, omdat er mogelijkheden zijn tot daadwerkelijke dienst. Eerder had hij gesteld, dat voor een „gemengd huwelijk" als een apart soort huwelijk in de Kerkorde van mor gen geen plaats meer zal zijn. Wat wij ontmoeten ls „dit huwelijk, dat huwe lijk". Ieder, die met huwenden te maken heeft zal zich bezorgd weten voor het geluk van de anderen en misschien is ln het licht van deze bezorgdheid ooit een verwijzing op haar plaats naar de mogelijke geluksbedrelging, die van het verschil in levensovertuiging uit kan gaan. De taak van de Kerk zal dan een ver kondigende zijn, die niet louter algemeen behoeft te blijven, maar zich ook kan uit strekken tot de particuliere situatie. Wan neer het gaat over de waarde of on- onwaarde van een eerste, ontwricht hu welijk en van een tweede verbintenis Scheepvaartberichten ANDA 8 te Tegelen. ATYS 10 v Santan- ACTEON v Pta Cardon n Sewaren, AEGIS 10 te Willemstad. BREEHEES 9 rede Valencia. BATJAN 11 te Port Said verw CALAMARBS 9 v Rdam n Bremerhaven. CALTEX ROTTERDAM 10 v Suez n Ras Tanura. CAMEROUNKUST 10 t a voor C'rAROKT lp te Col HEEMSKERK 9 t JOLANDA SMITS 9 100 i LOPPERSUM KLOOSTER- NE DER ELBE PHIL1 PPT A 10 te Mens SIMON'SKERK lo v STREEFKERK 10 te Kaapstad. VAN RIEBEECK 10 v Bahrein ITREA 9 900 r ZARIA 10 v Boi zouden de kerkelijke „rechtbanken" de rota romana als adviesinstanties kun nen optreden. Het ls niet ondenkbaar, aldus drs. Meyers, dat een burgerlijke overheid bij haar benadering van de echt- scheidingsproblematiek een dergelijk kerkelijk service-instituut zou inschake len om in gezamenlijk pogen tot een op lossing te komen. In deze visie stelt de Kerk zich niet meer op tegenover de burgerlijke overheid, doch zij stelt zich als „teken van genade en heil" in dienst van de maatschappij en de overheid. Als het de taak van de Kerk is dienstbaar staande in de maatschappelijke orde een boodschap over huwelijk, doop en humaniteit te verkondigen, dan is 't kerkelijk huwelijksrecht daarmee in strijd, omdat het in wil snijden in de maatschappelijke orde, bekwamen onbe kwaam wil maken, en eigen ordening pretendeert, naast en zelfs boven de ci viele rechtsorde, aldus mr. Meytsrs. anttekeningen rond het te laat (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Sinds 18.',8 kent onze parlementaire democratie het recht van vragen stellen aan de regering, het recht van interpellatie. Het doel daarvan is erg eenvoudigt wanneer geen wetsontwerpen of nota'* bij do Kamer in behandeling zijn, die het mogelijk maken bepaalde, meestal spoedeisende zaken aan de orde te stellen, dan moeten de ministers op 'n andere wijze ter verantwoording kun nen worden geroepen, dan wel tot het geven van inlichtingen kunnen worden gedwongen. Daarom gaat een interpellatie altijd over zaken dié niet op de agenda van de Kamer staan, of daarop zeer binnenkort zullen komen. Toen da communist Bakker enkels maanden geleden tie minister-presi dent wilde interpelleren over de kos ten van het huicelljk van prinses Bea trix, werd dit verzoek afgewezen, om dat er een wetsontwerp kwam, waar bij de zaak aan de orde kon worden gesteld. Om geen misverstanden te doen ontstaan, dat wetsontwerp kwam enkele weken vóór de huxoelijksvol- trekking bij de Kamer binnen. Nu is de oorlogsmisdadiger Willy Lage* (formeel voor een periode van drie maanden) in vrijheid gesteld. Op het ogenblik dat dit l'roT d, TJ; Komt Kamer Bakker CPN een inter pellatie aan met de mededeling voor Lages dat hij bereid was zijn vragen op korte termijn te formuleren. De heer Bakker was in staat nog diezelfde dag minister Samkalden te interpelleren. Dat wees de minister echter af. Waar schijnlijk mede omwille van de ge bruiken die de Tweede Kamer kent: een aanvraag tot interpellatie wordt op de agenda van de Kamer gebracht zodat alle leden er van op de hoogte zijn. Pas de volgende dag neemt de Kamer dan een beslissing. De datum waarop de interpellatie wordt gehou den, wordt na de beslissing door de Kamer vastgelegd. Kamervoorzitter mr. F. van Thiel houdt van de nodige soepelheid. Deze week liet hij de Ka mer óver de aanvraag van de heer Bakker reeds enkele uren later *n be sluit nemen. Dat kon ook niet anders want de Kamer heeft in de week van 13 juni geen stof om over te vergade ren. Dit nu heeft zich naar twee kan ten gewroken. Aan de ene kant werd door de Kamer thans onmiddellijk be sloten Bakker te. laten interpelleren, aan de andere kant zou de interpella tie pas plaats kunnen hebben op dins dag 21 juni. Dit is een bijzonder onbe vredigende gang van zaken. Wie de brief van minister Samkalden over de strafonderbreking voor Lages goed heeft gelezen, kan daaruit be grijpen dat deze misdadiger ten dode is opgeschreven. Hoe lang hij nog te leven heeft, wetm de artsen, die hem behandelen, waarschijnlijk wel bij be- nadering. Een interpellatie als die welke de heer Bakker thans heeft aan gevraagd, moet vrijwel onmiddellijk gehouden worden, wil zij nog zin en betekenis hebben. Natuurlijk kan men zeggen dat de gedragslijn die minis ter Samkalden hier heeft gevolgd wel licht ook in andere gevallen gehan teerd zal kunnen worden, zodat 'n de bat, gelet op de toekomst, altijd zin vol is. Maar dat is niet geheel juist. De minister beslist in dit soort uiterst moeilijke zaken steeds voor elk geval apart. Er ts geen handleiding voor de minister van Justitie waarin staat dat hij tot onderbreking van een straf kan overgaan als hij de menselijke ze kerheid heeft, dat een gevangene bin- neti zes weken zal sterven. Evenmin staat ergens geschreven dat de on derbreking dan voor ten hoogste drie maanden kan worden verleend. Hier- uit volgt dat men mag aannemen dat de toestand van Lages zo ernstig is dat direct levensgevaar bestaat. Dan moet men iet het risico lopen dat de Kamer hierover uitgebreid gaat debatteren als de betrokkene mis- schien reeds is overleden. Het lijkt ons dat er slechts twee mogelijkheden wa- ren: óf de Kamer had besloten de iu- I terpellatie op dezelfde dag te houden als waarop zij werd gevraagd, óf de Kamer zou hiertoe speciaal op dins- dag li juni hebben moeten bijeenko- I De nu gevolgde procedure kan daar- om alleen maar hoogst onbevredigend worden genoemd. Want ook de Neder- j landse bevolking heeft er recht op te weten welke, beleidslijn de minister precies heeft toegepast, ongeacht de vraag hoe men over deze tijdelijke in-, vrijheidsstelling denkt.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 7