Testpiloot Walker vliegt tegen XB-70 RECREATIE, NIEUW RECHT VAN MENS harten Half miljoen MIY A-loterij ECONOMISCH DEBAT ZIJLSTRA-DEN UYL Prijzen onder loondruk Burgemeester van Apeldoorn: H uit „Deserteurs militaire pacten 25 miljoen liter Tunesische wijn doelloos in Amsterdamse haven Franse markt voor Tunesië gesloten Man met nier van aap is overleden IVOROL Kennedy in Johannesburg toegejuicht DONDERDAG 9 JUNI 1966 DE LEDDSE COURANT PAGINA 5 DRAMA BOVEN VLIEGBASIS EDWARDS (UPI) De XB-70, een supersnelle experi mentele bommen werper die be schouwd kan wor den als de voor- loper van een in de toekomst te bouwen Amerikaans super sonisch verkeers vliegtuig, Is gisteren in botsing gekomen met een jachtvlieg tuig van het type F-104 Starfighter en neergestort. De vlieger van de F-104, testpiloot Joe Walker die met het raketviiegtuig X-15 destijds het wereld destijds 't wereld- hoogte- en snel - heidsrecord op zijn naam bracht, kwam om het leven toen zijn machine in de woestijn op ongeveer aoht kilometer ten noordoosten van Barstow, Californië, te pletter sloeg. Al White, eveneens een befaamd invlleger, wist uit het brandende wrak van de XB.70 te komen. Hem werd in het hospitaal op de vliegbasis Edwards eerste hulp verleend. Majoor Carl S. Cross van de Amerikaanse luchtmacht, die zijn eerste vlucht als tweede vlieger van de XB-70 maakte, kwam om het leven, aldus een bekendmaking van de luchtmacht. De XB-70 is een revolutionair ontwerp van de North American vliegtuigfabrieken. Er zijn twee prototypen van dit toestel gebouwd. De machine is uitgerust met een enorme deltavleugel en heeft onlangs bij proeven een snelheid behaald van bijna 3300 kilometer per uur. De beide toestellen zijn gestationeerd op de basis Edwards. De XB-70, die is verongelukt, kon zes weken geleden behouden aan de grond worden gebracht met behulp van een paperclip. Het landingsgestel wilde toen niet uitklappen en men kon dit toen alle enbewerkstelligen door met een paperclip kortsluiting te veroorzaken, hetgeen ook gebeurde. Het toestel heeft vijfhonderd miljoen dollar gekost. DEN BOSCH, (K.N.P.l Op de jaar vergadering, die de Miva te Den Bosch heeft gehouden met de missicprocuratoren van alle missiecongregatie heeft de heer R. Lampe, voorzitter van de Miva, bekend gemaakt dat de nationale Miva-7-loterij die in het voorjaar werd gehouden een nettobedrag van ƒ510.000.- heeft opge bracht. Dit gehele bedrag zal binnen enkele weken besteed worden voor de aanschaf en het onderhoud van vervoermiddelen van de Nederlandse missionarissen. Schaduwkabinet van Spaanse kroonpretendent MADRID (Reuter) De 53-jarige Don Juan van Bourbon, derde zoon van wijlen koning Alfonso en een van de pretendenten naar de Spaanse troon, beeft een tien man sterk secretariaat opgericht dat door waarnemers als een „schaduwkabinet" wordt aangeduid. Hoofd van dit secretariaat is Jose Ma ria Areilza, graaf van Motrico. Zoals bekend wordt Don Juans zoon, de 28-jarige prins Juan Carlos ge schouwd, als de gunsteling van gene raal Franco, het huidige staatshoofd van het in 1947 bij wet en volksstem ming geproclameerde Spaanse ko ninkrijk. Volgens de toen vastgelegde regeling heeft Franco de bevoegdheid een koning of regent als zijn opvolger aan te wijzen maar die moet dan dertig jaar oud zijn. Koningin bood heel bataljon biertje aan CANTERBURY. (U.P.I.Koningin Juliana heeft de 250 mannen van het eerste bataljon van het koninklijk Sussex- ïegiment gisteren in Canterbury een glas bier aangeboden. Het bataljon had in een smoorhitte van 80 graden Fahrenheit twee uur aangetreden geslaan tijdens een in spectie door de koningin, die erekolonel van het bataljon is. De soldaten hebben hoffelijk een toost uitgebracht op de ge zondheid van de koningin. Koningin Juliana was van het Kensing ton paleis in Londen, waar zij tijdens haar driedaagse privé-bezoek verbleef, met de hertog van Norfolk naar Canterbury gereden. Zij hield een speciale Inhuldi ging ten huize van de officier van de „home countries brigade depot", luitenant kolonel John Buckeridge, waarbij zij hem een onderscheiding overhandigde. Ook zijn regimentssecretaris, luitenant-kolonel Ger ry Holllst en regimentssergeant-majoor Ray Pace werden onderscheiden- Hierna gebruikte koningin Juliana in de officiere kantine de lunch. Na het bezoek aan de kazerne heeft de koningin een privé-bezoek gebracht an de kathedraal van Canterbury, waar zij door de deken, Ian White-Thomson, werd begroet. Deze heeft haar tijdens de rondleiding door de kathedraal vergezeld. Onmiddellijk hierna is de koningin voor haar reis naar Nederland naar het vlieg veld vertrokken. Vele primeurs op nationale visserij tentoonstelling ZIERIKZEE (ANP) Door het in werking stellen van een In dei. entree op gestelde fontein heeft de commissaris der koningin in de provincie Zeeland, mr. J. van Aart sen, gisteren de derde nationale visserijtentoonstelling geopend. De tentoonstelling, die van 8 t/m 11 en 16 t/m 18 juni zal worden gehouden, beslaat een oppervlakte van 4800 vier kante meter. Er zijn 55 exposanten uit 32 landen. Ook zal tijdens de tentoon stelling een congres worden gehouden over het onderwerp „De pelagische vis serij". Op de tentoonstelling zijn ver schillende primeurs te zien, o.a. een pneumatische winch, een Nederlandse vinding die revolutionair Wordt genoemd en de veiligheid op de vissersschepen aanzienlijk zal verbeteren. De ontwikke ling in de zeevisserij wordt voorgesteld door een expositie van zeldzame scheeps modellen. Ook het ministerie van Land bouw en Visserij is op de tentoonstelling vertegenwoordigd. Het toont een drietal facetten van de activiteit die de overheid ontwikkelt op het gebied van de visserij, namelijk het visserijbeleid, visserljonder- zoek en vissei-ijonderwijs. Ook uit andere landen verwacht men veel bezoekers. In de tweede week van de tentoonstelling zal het visserijopleidingsschip de Zeearend in d« haven van Zlerikzee ligplaats kiezen. Moeder gedood baby ongedeerd ONDERDIJK Een tragisch ongeval heeft gistermiddag het leven gekost aan de 46-jarige mevrouw Brandsen-Stam. De vrouw die met haar baby van 3 maanden uit wandelen was. werd in de bebouwde kom van achteren aangereden door een bestelauto bestuurd door de Oostvoornse uitvoerder J. A. C. De vrouw overleed ter plaatse. De kinderwagen werd door de klap meters weggeslingerd. De baby bleef ongedeerd. C. deelde de politie mede. de vrouw niet te hebben gezien. Groep gevangenen in Indonesië vrijgelaten DJAKARTA (ANP) Een tweede groep Indonesische politieke gevange nen tilt de periode dat dr. Soebandrio minister van Buitenlandse Zaken was. la gisteren vrijgelaten. Deze groep bestaat uit 25 personen, die eind 1963 werden gearresteerd. On der hen bevinden zich dr. Hanka, een vooraanstaand schrijver en journalist, Gozali Sjahlan, vooraanstaand lid van de Masjoemipartij en voormalig wet houder van Djakarta en Joesoef Wlbi- sono, gewezen minister van Financiën. "Mijn lunch voor onderweg. Een paar lekkere Fyfifes bananen" (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Den Uyl van Ec. Zaken heeft gisteren in de Eerste Kamer toegegeven dat de Nederlandse economie er minder gunstig voorstaat dan hij heeft laten blijken, maar dat er geen reden is om de zaak zo somber te zien als zijn opponent oud-minister van Financiën prof. Zijlstra (AR) heeft ge daan. De economie toont weliswaar een verslechterd beeld, maar anderzijds is toch sprake van een gunstige ontwik keling van de economische groei en van de exportontwikkellng. Prof. zyistra herhaalde daarna, dat hij getemperde optimisme van minis ter Den Uyl niet kon delen. De zorg, dat zich in 1967 een nieuwe loon- en "prijs- inflatiegolf voordoet, was bij hem niet weggenomen. „Wij komen in een toe stand van sociaal-economische ontwrich ting als dit zo doorgaat', waarschuw de hij. De inflatiebestrijding moet zijn inziens beginnen met het tegengaan van te omvangrijke loonsverhogingen, om dat het toch niet lukt doorwerking er van in de prijzen tegen 'e houden. Op dit moment zou prof. Zijlstra voelen voor een algemene doorberekeningsmo gelijkheid van reeds opgetreden loonstij gingen in de prijzen, maar minister Den Uyl voelt daar niets voor. Prof. Zijlstra noemde tenslotte minis ter Den Uyl de verantwoordelijke man om ervoor te zorgen een eind te maken aan het tekort op de betalingsbalans. Hij vond het in tegenstelling tot de minis- ster een veeg teken, dat men juist on danks de gunstige economische groei het evenwicht tussen bestedingen en middelen niet heeft kunnen handha- Voorlichting Het debat over de ministeriële ver antwoordelijkheid voor hel koninklijk huis in de Tweede Kamer heeft niet tot beslissingen geleld. He meerderheid van de Kamer heeft sterke aandrang uitgeoefend op premier Cals om in ie der geval een speciale voorlichtingsman aan te stellen. Minister Cals heeft be loofd deze zaak in het kabinet ter spra ke te zullen brengen. Ook was hij l»e- reid overleg te plegen met de konin gin en het kabinet over de aanstelling van een speciale vertrouwensman, maar de minister zelf verklaarde zich tegen een dergelijke figuur: „Het zou niet goed werken, wanneer een potteirijker van de minister- president de secreta riaten van de leden van het koninklijk huis zou binnendringen", aldus mr. Cals. De nieuwe motorrijtulgenbelastingwet ls door de Tweede Kamer z.h.B. aange nomen. Dat betekent, dat in september na aanvaarding van de wet door de Eerste Kamer de administratie van deze belasting door een computer zal geschieden. De controle wordt dan foto grafisch uitgevoerd. De belastingkaart zal geheel vervallen. Natuurbescherming De Tweede Kamer heeft woensdag zeer uitvoerig gediscussieerd over het ontwerp-natuurbeschermingswet. Hoe wel minister Vrolijk van Cultuur. Re creatie en Maatschappelijk Werk veel lof voor zijn ontwerp kreeg, was er ook vrij scherpe kritiek. De heer Mel- lema (CHU) vond de voorgestelde rege ling volkomen overbodig, omdat er geen belangstelling meer is voor onge repte gebieden. De mensen zoeken de stilte niet meer. Zij trekken veel lie ver naar overvolle stranden en nemen niet de moeite om een rustig stukje strand te zoeken. Van WD-zijde stelde dr. K. van Dijk voor de werking van de wet te beperken tot die gebieden, die uitsluitend natuurwetenschappelijke be tekenis hebben. Het wetsontwerp, dat in 1962 door de toenmalige staatssecre taris van O. K. en W„ mr. Y. Scholten. werd ingediend maakt het mogelijk, dat terreinen en wateren, die geen eigen dom van de staat zijn, worden aange wezen als beschermd natuurmonument. Gemeenschap moet voorwaarden scheppen STRAATSBURG (ANP) De ge nieenschap heeft de plicht de meest afgunstige omstandigheden te scheppen voor een goede besteding van de vrije tijd, waarover steeds meer mensen, dank zij de economische en technische vooruitgang, steeds ruimer de beschik king krijgen. Deze verklaring een nieuw recht i de 1 i het gelegd in een resolutie die woensdag in Straatsburg is voorgelegd aan ''e con ferentie van Europese gemeenten, •aan wordt deelgenomen door bur gemeester en andere plaatselijke en re gionale autoriteiten uit de achttien lan- -n van de Raad van Europn. De resolutie is gebaseerd op een ver slag dat de burgemeester van Apeldoorn mr. A. L. des Tombe, voor de confe rentie heeft samengesteld over de ver antwoordelijkheid van gemeenten voor het scheppen van recreatiemogelijkhe- De Westeuropese gemeenten staan voor de enorme en dringende taak zo gunstig mogelijke omstandigheden te scheppen voor de snel groeiende recrea tiebehoeften van hun burgers, zo ver klaarde hij gistermiddag bij de indie ning van dat verslag. Tijd en geld •voor de individuele burger geen bevredigende besteding kan -iden. dreigen aldus te worden besteed aan activiteit die voor de gemeenschap als geheel minder gewenst kan zijn. Vooral de gemeenten staan oor een zware opgave, aldus mr. Des Tombe, want de meeste vrije tijd moet in de woonplaats of in de onmiddellijk om geving daarvan worden doorgebracht. Nationale en provinciale overheden zul len deze moeilijke taak van de gemeen ten op juiste waarde moeten schatteD en financieel in staat moeten stellen de verantwoordelijkheid op dit gebied waar te maken. Hoe omvangrijk de eisen zijn die de vrijetijdsbesteding aan de gemeenten stelt, illustreerde hij met een opsom ming van activiteiten waarvoor moge lijkheden moeten bestaan: sportbeoefe ning, gelegenheid tot verblijf in open lucht en de natuur, kunstbeoefening door amateurs, onderwijs voor vol wassenen, culturele ontplooiing door theater, concert- en museumbezoek, uit leenbibliotheken ook voor muziek en grammofoonplaten en speciale voor zieningen voor jongeren, ouden van da- ;n en gezinnen met kleine kinderen. Daarnaast stelt het sociale toerisme bijvoorbeeld eisen ten aanzien van de natuurbescherming, de verbinding tus sen woon- en recreatiegebied, propa ganda voor mindert bekende streken, hygiëne van kampeerterreinen en der gelijke. Overheid betaalt hoger loon dan is toegestaan UTRECHT (ANP) Op dezelfde dag dat de minister van Sociale Zaken op advies van het college van rijksbe middelaars bezwaar maakte tegen de loonkostenstijging van 10.5 pet in de CAO's voor het glazenwassersbedrijf en de schoonmaakbedrijven, kregen de betrokken bonden advertenties van verheid onder ogen waarin schoon maaksters werden gevraagd voor een veel hoger loon. Dit heeft „Industria", orgaan van de katholieke bond van werknemers in de industriële bedrijven St-Willibrordus onthuld. Voor een kleine groep gespe cialiseerde mannelijke arbeidskrachten kwamen partijen een uurloon van 2.71 gulden overeen, maar rijksbemidde laars meenden dat deze loonkostenstij ging te ver zou doordringen in de geva renzone. Het bezwaar zou vervallen als het uurloon met vier cent zou worden verlaagd. In de door „Industria" gesignaleerde advertenties vroeg het ministerie van Defensie werksters voor 2,84 gulden per en de gemeente Den Haag school- schoonmaakster voor 552 gulden per maand oftewel 2,83 per uur. Wat voor de mannen in het particulie- bedrijfsleven teveel is, mag wel dooi de overheid aan vrouwen worden be taald, zo concludeert St-Willibrordus. die van déze gang van zaken niets begrijpt. Conclusie van de NKV-bond: „Zo snel mogelijk moet deze betuttelende en dis criminerende loonpolitiek verdwijnen." ET WESTEN, dat zich dezer dagen druk heeft bezig gehou- ;t de crisis in de weste lijke verdediging, heeft de vorige maand kunnen zien dat het de oostelijke „NAVO", bet Pact van War schau. evenmin naar den vleze gaat. Toch geloven waarnemers in Moskou dat het Pact van Warschau niet aan zijn crisis te gronde zal gaan. Oppervlakkig gezien hebben de NAVO en het Warschaupact met dezelfde moeilijkheden te kampen. Beide bond genootschappen zijn een produkt van de koude oorlog, en ze worden beide beheerst door een van de twee grote wereldmogendheden: de Verenigde Staten en dé Sovjet-Unie. Beide ver dragsorganisaties worden nu verzwakt door een afvallige: Frankrijk in het westen, Roemenië in het oosten. Het Pact van Warschau is gebaseerd op een verdrag dat in 1955 werd onder tekend door de Sovjet-Unie. Oost- Duitsland, Bulgarije. Roemenië, Tsje- cho-Slowaki.ie. Hongarije en Albanië De organisatie is zeven jaar jonger dan de NAVO. Sedert 1962 is Albanië, dat in dat jaar openlijk de ideologie van Peking verkoos boven die van Moskou, alleen nog in naam lid van net Pact. De Roemenen hadden al onder hun vorige partijleider, wijlen Gheorghe Gheorghiu Dej. dwars gelegen in de Comecon, de ..EEG van het Oostblok" Gheorghiu-Dej had bezwaar tegen het overwicht van de Russen in deze eco nomische gemeenschap en eiste voor zijn land het recht een eigen econo misch beleid uit te stippelen. Hij nam het niet van Rusland dat dit land zich zelf de rol had toebedeeld van leveran cier van grondstoffen aan de in dustrieën in de andere Comecon- landen. De opvolger van Gheorghiu Dej, Nico- lae Ceausescoe. heeft deze lijn door gezet en eist nu ook militaire onaf hankelijkheid. Maandenlang had Roe menië-al sterk de nadruk gelegd op de noodzaak van gelijkheid en wederzijds respect tussen de communistische staten onderling, toen tijdens een her denkingsrede in Boekarest op 7 mei j.l. Ceausescoe heel de gedachte aan bondgenootschappen verwierp. Hij he- financiële steun hiertoe te staken. Verder deed bjj het voorstel de lid staten een stem te geven in het ge bruik van het Russische atoomarsenaal en het voorstel het opperbevel over de troepen van het Pact bü toerbeurt door een van de lidstaten te laten vervullen. Volgende maand vindt ln Boekarest, kelde zowel Comintern en Cominform twee economische bondgenootschap pen die destijds door Moskou met ijze ren vuist werden geleid maar nu niet meer in werking zijn en richtte zijn kritiek meer in het bijzonder tegen het instituut van militaire blokvor ming. dat hij betitelde als ..een ana chronisme". Toch voelde Ceausescoe meer voor een hervorming dan voor een totale breuk. In een brief aan de leden van het Pact heeft Ceausescoe geschreven dat de spanningen in Europa xtjn afgenomen en dat de Russische troepen ln de lan den van Oost-Europa niet langer nodig zijn. Wanneer de Russische troepen in Oost-Duitsland worden gehandhaafd, dan voelt Roemenië er alles voor de plaats Dan zal blijken of Roemenië zijn plannen doorzet om de zware druk van de defensie-uitgaven wat te ver lichten en bovendien betere betrek kingen aan te knopen met het westen. Te hechte banden met Moskou kun nen in dit verband alleen maar be lemmerend werken. Het lijkt alles bij elkaar tevens op een succes voor De Gaulle, de „deser teur' uit de NAVO. De Franse presi dent ls er immers op uit de bestaande bondgenootschappen op hun kop te zetten en zo de architect te worden van een Europa dat zich uitstrekt van de Atlantische Oceaan tot de Oeral. Aan de belde crises in de defensie bondgenootschappen van Oost- en West-Europa zit dus meer vast dan alleen een oppervlakkige gelijkenis. (Advertentie) ZONNEBLOEM VAKANTIE-flKTIE voor langdurig zieken GEEF van harte f.5,- van uw vakantiegeld GIRONUMMER 11.55.555 tlU. VAKANTIEFONDS - BREDA Politieman hielp bij diefstal bier AMSTERDAM, (A.N.P.) Wegens diefstal resp. heling van enkele kratten bier heeft de Amsterdamse centrale recherche twee personeelsleden van de Amstelbrouwerij en de 29-jarige politie agent A. B. aangehouden. De agent haalde afgelopen zondag in samenwerking met de andere verdachten, de 30-jarige B. J H. en de 37-jarige L. T. de kratten weg uit de expeditie van de brouwerij. De politieman betaalde een gering bedrag voor het bier. (Van onze speciale verslaggever Link uan Bruggen TUNIS In Tunis staat men ver baasd over het feit dat sinds bijna een jaar in de Amsterdamse haven 25 mil joen liter Tunesische wijn ligt opgesla gen in grote tanks. Het ls een voor Ne derlandse begrippen bijzonder grote voorraad. De totale Nederlandse con sumptie ls ongeveer 40 miljoen liter per jaar. De prijs van de wijn is 30 cent, 7.0 wordt in Tunis gemeld. Daarin is evenwel niet de accijns begrepen 43,44 cent per liter en evenmin de In voerrechten en omzetbelasting. Voor landen bulten de EEG zoals Tunesië geldt bij invoer een zogenaamd bui tentarief, dat 19,5 et per liter bedraagt. Door dit prijsverschil van ongeveer 20 cent met wijn uit EEG-landen, is de wijn op de Nederlandse markt In feite dus onverkoopbaar. Voor Tunesië is de zaak uitzichtloos. De wijnoogsten van 1964 en 1965 heeft men niet meer op Franse markt kunnen plaatsen. Parijs heeft besloten de im port van Tunesische wijn stop te zetten, toen Tunesië ertoe overging alle planta ges en wijngaarden die in Frans bezit waren te nationaliseren. Deze import- stop valt Tunesië bijzonder zwaar, om dat Frankrijk tweemaal de wereldpr(js voor de wijn betaalde, als een bijdrage in de ontwikkelingshulp die deze vroe gere Franse kolonie nodig had. Wijn is in Tunesië de voornaamste pijler van de economie. JaarRjks wordt er 1.8 mil joen hectoliter geproduceerd, waarvan in 1964 1.6 miljoen op de Franse markt werd geplaatst. Deviezen Nu geen enkel ander land in de we reld om de niet eens zo beste Tu nesische wijn verlegen zit. is een be langrijke deviezenbron opgedroogd. Het tekort aan buitenlandse valuta is zo groot dat president Bourguiba de kos ten van zijn statiebezoek aan diverse Afrikaanse landen begin juli komt hij naar Nederland het vorig jaar nauwelijks met deviezen kon betalen. In Tunesië ligt thans tenminste 2'i miljoen hl wijn opgeslagen. Er moesten olie tanks voor worden schoongemaakt om het druivensap te kunnen bergen. Al les wat het land aan geschikte opslag ruimte heeft, ls voor de opslag van wijn in gebruik gesteld. Nederland werd in geschakeld, omdat Tunesië geen raad meer weet met zijn wijn. In Duitsland worden op het ogenblik onderhandelin gen gevoerd om een deel van de ko mende wijnoogst te kunnen onderbren gen. op Tunesië hoopt er thans op Met dit voertuig lean vrijwel elk terrein worden bereden. Het is uitgerust met een gecombineerde metalen en rubberen rupsband, die wordt aangedreven met normale autobanden. De benedenwaartse druk per vierkante centimeter is kleiner dan die van de menswaardoor het voertuig in staat is aware transporten over onbegaanbaar terrein te verplaatsen. ROME (Reuter) Antonio Farina, een 19-jarige Sardiniër in wiens lichaam een maand geleden een nier was inge plant, afkomstig van een chimpansee, is In een Romeins ziekenhuis overleden. Volgens de artsen is de dood veroor zaakt door storing in de bloedsomloop. De nier van de aap had echter tot het laatste ogenblik goed gefunctioneerd. de overigens reeds overvoerde Franse markt door te dringen. Als dit lukt, krijgt het aan Algerije en Marokko echter zware concurrenten, omdat Pa rijs beslist niet meer bereid zal zijn we derom twee keer de wereldprljs te be talen. In andere landen ls de Tunesi sche wijn zo goed als kansloos. De we reld heeft een groot overschot aan wijn en in de typisch wljndrlnkende landen ls men meestal zelfverzorgend. (Advertentie) Tanden blank-Adem fris Onbetwist de beste tandpasta JOHANNESBURG (Reuter) Een menigte van naar schatting duizend blanken, Indiërs en Afrikanen heeft de Amerikaanse senator Robert Kennedy ln Johannesburg een stormachtig ont haal bereid als gevolg van zijn bezoek aan de verbannen Afrikaanse leider Al- bert Loetoell. Op een gegeven ogenblik moest de se nator plat op het dak van zijn auto gaan liggen om aan de enthousiaste handen- schudders te ontkomen. Hij was toen op weg van het Amerikaanse consulaat na een ontvangst van de orde van advoca ten in Johannesburg. Ook eerder op de dag tijdens een bezoek aan de Afrika- nenwijk Soweto, was de Amerikaanse politicus voortdurend door een menigte omringd. In het hart van Johannesburg hield hij een korte toespraak, waarin hij op riep tot vriendschap tussen de VS en Zuid-Afrika en tot beëindiging van de discriminatie ln al haar vormen. Hij werd van alle kanten toegejuicht, al kon men ook de kreet „Yankee, ga naar huis" horen. VEEMARKT UTRECHT Pr(jzen In guldens: melk- en kalf- koelen 1000—1425, kalfvaarzen 1025—1400 var# koeien 970—1170. pinken 040—750. stie ren 680—1030. graskalv 400—€00, nuchtere kalveren 40—80 fok ka lv 140—326. schapen 80—115 lamm 65llo drachtige varkens 350—4i5. lopers .85—110. biggen 70 bok ken en geiten 12—60, vette koelen le' lcwal P «0-450, 2e kwal 370—410. oe kwal ö60370 vette kalv le kw lev gew 335—355, 2e 325-345. 3e 270-320, nucht kalv 19?^19? zout*r" 205-210. slachtzeugen 160 —16o jonge slachtzeugen 165—170. Overzicht (resp handel en prijzen): vare willige. prUsh.. melk- en kalfkoelen schapen rustig, biggen idem. i lui. VEEMARKT DELFT DELFT 9 juni Aanvoer 109 varkens 49o biggen. 172 lammeren en 1 pony 60—64—«ft. schrammen TO— S. lopers S5—110. COOP VELCWSK Aanvoer 862.591 Prijzen p 100 IKKVEILIVG - EDE ituks. handel rustig 1 37tm44 gr 515— 65tm72 gr 1130—1150. 350—371. extra 386-^-405 p kg. Handel

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5