ZWEMBAD IN OECSTGEEST GAAT RUIM 2¥t MILJOEN KOSTEN m ZATERDAG 4 JUNI 1968 DE LEIBSE COURANT Eerste werkzaamheden vergen bijna acht ton Aanbesteding Willem de Zwijger-brug over Haarlemmertrekvaart te Leiden In 1964 verleende de raad van Oegst geest in aansluiting op een in 1959 verstrekt voorbereidingskrediet van 5.000.-, een krediet van 45.000.- voor het bestedingsklaar maken van een definitief plan voor een nieuw Jeep voor vicaris „Ik ben door m'n jeep gezakt", schreef pater Herman Goddon sscc (37) af komstig uit Leiden en tien jaar werk zaam in Brazilië, dezer dagen aan zijn moeder. Enige maanden geleden benoemd tot vicaris-generaal van het bisdom For mosa in de staat Goias, staat deze witte pater voor een enorm brok ontwikke lingshulp, dat de nieuwe image is van het oude missiewerk met zwarte kin dertjes en gekleurde kraaltjes. 't Bisdom Formosa ligt in de „buurt" van de nieuwe hoofdstad Brasilia en is groter dan Nederland en België samen. Voor de geestelijke en veelal ook ma teriële verzorging van de bevolking is 1 priester op 10.000 zielen beschikbaar. Toen Pius XII deze prelatuur aan de paters van de H.H. Harten toevertrouw de. stond mgr. Tielbeek met zijn mede werkers: 11 priesters en 29 broeders en zusters voor een gigantisch karwei. Dat er dynamisch is aangepakt de beperkte middelen ten spijt moge blijken uit het feit. dat er binnen tien jaar een indrukwekkend bouwprogram is gerealiseerd: 3 kerken, een klooster, een woning voor de bisschop, een semi narie, een zusterhuis, een toevluchts oord voor ouden van dagen en een zie kenhuis. Een koen staaltje van Hollands aan pakken, dat zeker inspirerend zal wer ken op de indolente bevolking! De nabijheid van de hoofdstad Brasi lia stellen de bisschop en zyn vicaris voor bijzondere problemen. De prelatuur heeft daardoor nl. het karakter van een doorgangshuis gekregen. Zo komt het voor, dat met zeer veel moeite opgeleide onderwijskrachten plotseling naar het nieuwe regeringscentrum van dit onme telijke land weggezogen worden. Dat het vervoer in deze uitgestrekt heid een eerste plaats inneemt is duide lijk. Natuurlijk en gelukkig wordt er financieel en daadwerkelijk geholpen o.m. door Misereor en Miva. Maar zo'n onmisbare jeep, die het ineens begeeft staat op geen enkel lijstje. Vandaar dat er een beroep wordt ge daan om 5000.bij elkaar te brengen voor een nieuwe jeep voor de vicaris, die tevens pastoor van de parochie en overste van het klooster is. Tekenend voor de geest van deze tjjd Is, dat niet de benoeming, van een Leldse missionaris tot vicaris-generaal In de krant gekomen ls, maar wel het feit dat hp door zyn Jeep ls gezakt. U kunt rechtstreeks en concreet hel pen (het gaat over geen enkele schyf) door uw bijdrage te storten op postreke ning 47139 van de Ned. Middenstands- bank te Leiden t.g.v. pater Herman God- dijn sscc, vicaris-generaal van het bis dom Formosa (Brazilië). zwembad in de Overveerpolder op ba- basis van een door het Adviesorgaan voor bad- en zweminrichtingen van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten aanvaard schetsplan. Met behoud van het door het Adviesorgaan goed gekeurde technische gedeelte is het plan na 1964 nog aanzienlijk verbeterd. In zijn brief van 8 mei 1964 had dit orgaan reeds opgemerkt dat het aan beveling verdiende te streven naar een uitbreiding van de ligweide, welke 8.000 m2 groot was tot 12.000 m2. Om dit te bereiken is het plan zo danig gewijzigd dat het als het ware het spiegelbeeld is geworden van het eerste plan. Het parkeerterrein was oorsprongelijk gedacht tussen de Abt- spoelweg en het zwembad en bood plaats voor plm. 50 auto's en 150 fiet sen. Thans ligt het parkeer terrein tussen de aan te leggen verlengde Lange Voort en het zwembad en zal plaats bieden aan plm. 130 auto's. De fietsen- en bromfietsenstalling komt op de plaats waar eerst het gehele parkeerterrein was gedacht. Nu zal er ruimte zijn voor 400 fietsen en 100 bromfietsen. De ligweide ligt thans niet slechts beter voor de bezonning maar zij is bovendien vergroot tot 13.500 m2. Het gehele complex van het nieuwe zwembad kan worden onderscheiden in: baden en gebouwen, ontwerp van het architectenbureau H. Wesselo en J. J. van Voorst; de ligweide, het op hogen van het terrein, het graven van de waterpartij met gemaaltje, de rij wiel- en bromfietsstalling en aanleg van de toegangsweg en het parkeer- De kostenraming van het aan te leg gen zwembad is als volgt: bouwkundig gedeelte: f 1.435.514.11 plus 2V» be heerskosten 7.177.57; ligweide. wa terpartij. ophogen terrein, rijwiel- en bromfietsenstalling 580.000,-; par keerterrein 190.000.-; grondkosten 462.401.65. Tot. afgerond 2.675.000.- Kredieten zijn reeds verleend tot een totaal (afgerond) van 233.000.- Er is derhalve qgn aanvullend krediet nodig van 2.442.000.- en h. en w. stellen voor dit bedrag beschikbaar te stellen. Om het zwembad en met name het parkeerterrein te kunnen betreden is het nodig dat de Lange Voort wordt doorgetrokken. Doortrekking van deze weg langs de gehele breedte van het zwembad is de eerste jaren nog niet nodig. Voorlopig kan worden volstaan met het doortrekken van deze weg tot het punt waarop het parkeerterrein wordt bereikt. De gehele weg incl. grondkosten vraagt een bedrag van 312.000.- Voor het gedeelte, dat voor lopig voldoende is, zyn de kosten 105.000.- waarvan aan grondkosten reeds begrepen 52.000.-, zodat voor deze weg thans een krediet van 53.000.- nodig is. De bedoeling is dat in de loop van dit jaar nog begonnen wordt met de ophoging van het terrein en het gra ven van een gedeelte van de water partij. Voor financiering in het lopende jaar is 798.000.- nodig. Ultelag van de op 2 juni, te 11.18 uur T.m.. tn de Stadsgehoorzaal gehouden openbare aanbesteding van bestek nr. S, dienst 1966: „het bouwen van brug nr. 125. Willem de Zwygerbrug, vaste brug over de Haarlemmertrekvaart, met on derdoorgang voor wieiryder» en voet- gangera, ln het verlengde van de Willem de Zwygerlaan, en het verrichten van beatratlngswerken met bijbehorende en bykomende werken". Schouls, Leiden ƒ1.288.000.-; Smalle- gange, Aerdenhout. ƒ1.250.000,-; Was- aenaarse Bouwmaatschappij n.v.. Wasse naar ƒ1.245.000.-: Hegaman n.v.. Ny- verdal 1.242.300.-; n.v. Aann.bedr. v/h J. Galjaard. Zaltbommel ƒ235.000.-: Alf- ium. ƒ1.178.000.-: Kiebert n.v.. Saasen- helm. ƒ1.178.000.-; n.v. Aann.my Veld huizen en Van Hoften. Haarlem. 1.175.000.-; Aanneming-Mij. „De Kon- dor" n.v.. Amsterdam-Oost ƒ1.173.000,-; Pieter Bos. Amstelveen, ƒ1.170.000,-; n.v. Aannemersbedr. v/h Dubbers. Mal den, 1.168.000.-: n.v. Aannemingsbedr. v/h J. F. v. Acker. Halfweg, ƒ1.160.000.- Fa. Cornells Smit en Zn.., Vijfhuizen 1.150.800,-; n.v. Aann.mij W. C. v. Dijk Hardinxveld-Giessendam 1.150.000,-: Volker Beton n.v. Sliedrecht 1.147.000,- Gebr. Haverkort n.v.. Vroomshoop, 1.145.000.-; n.v. Betonind. VOBI. Vin- keveen 1.142.500.-: n.v. Aannemlngs- maatschapplj v/h Hillen en Roosen. Am- lens Beton-en Aannemersbedr.. Utrecht I sterdam. 1.142.000,-: Aann.bedr. B. 1.230.000.-; D. de Rooy n.v.. Badhoev dorp 1.230.000,-: n.v. Amsterdamsche Ballast Mij.. Amsterdam, 1.222.000.-; L. P. v. d. Geer en Zn.. Voorschoten. 1.215.000.-; v. d. Vorm's Aannemings bedrijf n.v.. Rotterdam, ƒ1.214.000.-; Fa. Bakker en v. d. Klok, Hoorn 1.210.000.- n.v. Nederlandsche Betonmaatschappij BATO, 's-Gravenhage ƒ1.210.000,-: Hus- sen's Aannemersbedrijf n.v, Culemborg, ƒ1.205.490.-; Aannemersbedr. firma K. Plleger, Lexmond, ƒ1.205.000,-; Fa. N. Cobelens en Zn., Haarlem, ƒ1.200.000.-: A. Faas Aanneming Mij n.v., Amster dam 1.200.000,-; Geerdink Aannemers bedrijf. Rotterdam, ƒ1.199.000,-; Alge meen Aannemersbedr. ir. A. F. U. Krik- ke n.v., Zeist, 1.199.000,-; Aannemers bedr. Timmerman en Neelen n.v., Krom menie ƒ1.199.000,-; Aannemingsmaat schappij Nedero n.v.. R'dam 1.195.000,- n.v. Aannemings Maatschappij v/h Gebr. E. van Luiing, Woubrugge, ƒ1.190.000,-; Alg. Aannemingsbedrijf Haverland n.v. Zwolle, 1.185.200,-; J. de Boer. Bus- RAAD VAN VOORSCHOTEN KWAM NIET TOT BENOEMING NIEUWE SECRETARIS Eerste kandidaat trok zich terug Reeds kort na de aanvang van de openbare raadsvergadering ging de raad van Voorschoten over ln comité-gene raal. Burgemeester L. de Kool ver wachtte dat de openbare raadsverga dering om 9 uur zou worden heropend. Is dat te Voorschoten? En wat zijn de plannen en de initiatieven? De centrale figuur in Voorschoten zal zijn de wet houder van onderwijs, sociale zaken en culturele zaken, aldus wethouder Schra- ma. Doch de plannen behoren tot het particuliere Initiatief, de gemeente zal slechts stimuleren. in behandeling het Het werd by tien uur. De aanleiding streekplan Rijnstreek Wu.. voor het comité-generaal was de aan stemde in deze in met de bezwaren van de orde-stelling der benoeming van een het college, dat n.l. bezwaar maakt te- nieuwe gemeentesecretaris. B. en W. hadden een voordracht van twee candi- daten Ingediend. 1. Mr. J. M. C. Pen ters, oud 41 Jaar, gemeente-secretaris van Dongen (N.-Br.) en 2. J. Schoon- derbeek, oud 89 jaar, chef afdeling fi nanciën c.a. te De Bilt. heropening van de vergadering houden zal worden op vrydag 10 juni a.8. de benoeming opnieuw aan de orde zou worden gesteld. Candldaat nr. 1 had zich om persoonlijke redenen terug getrokken. B. en W. zullen dan Weer komen met een aanbevling Van 2 Can dida ten. Dit bleek echter een meerderheids- voorstel van het college tez JJn, want wethouder Dekker deelde deze ziens- wyze niet. Hy had bezwaar tegen uit stel. Volgens hem hadden B. en W. een voordracht samengesteld ln volgorde van de beste candidaten, welnu nr. 1 valt af, blijft nr. 2. Hij stelde voor tot stemmen over te gaan. De raad steunde echter het (jneerderheidsvoorstel van het college. Alleen de prot.-chr. fractie steunde het voorstel van wethouder Dekker. Met de voorstellen betreffende de uit wisseling van contacten met de Belgi gen het gedeelte van de geprojecteerde weg tussen Stompwyk en Voorschoten zuid. voorzover getraceerd tussen de Vliet en de Veurseweg, zulks wegens het ontbreken van een doorgaande ver binding om de begraafplaats „Rosen- burgh" heen rechtstreeks ln de rich ting van de Papelaan. Met het college Groot Zoetermeer naar de Wi seslag, zonder dat er dan een behoor lijke oplossing is hoe het verkeer zich door Voorschoten moet bewegen. Voor schoten wil - beslist geen geiykvloerse kruising met de Veurseweg, doch ls wel voor doortrekken van deze weg. ALPHEN AAN DEN RIJN Geslaagden EHBO De cursisten die dit jaar een EHBO-cursus volgden van de Kon. Ned. Ver. voor EHBO afd. Alphen a. d. Rijn, hebben dinsdag- en donderdagavond jongstleden examen t>i- gelegd. De namen der geslaagden zyn. dames: B. C. Dykstra-Swaanenburg, A, de Fretes-Rijfers. M. C. van Loon, M. J. Rademaker, N. Rijfers, T. Verduin, M. W. Wieman-v. Ewijk en de heren: F. L. Blom, Joh. Folkertsma, J. Heus. G. Th. de Jong, C. J. Kramer. A. Lekx. F. Lekx, D. van Soest. Q. Treuren, J. P. van Veen, W. Vonk, J. Th. de Vries. H. v. d. Wetering. S. Wittebol. H. B. van Zeyi allen te Alphen a. d. Rijn. C. v. Diggelen te Hazerswoude en D. Versloot te Bo degraven. KATWIJK EEN JU BILEU M De heer P. Haasnoot, schilder te Katwyk aan de Ryn, vierde zijn gouden jubileum als commissaris van de Ge meentespaarbank. een by'zonder jubi leum want van de 69 commissarissen sedert 1875 bereikte nog niemand deze myipaal. Ook de heer J. Schoonenberg vierde een Jubileum n.l. zijn 40-jarlg Jubileum als commissaris. De heer vap Wensveen feleclteerde dg jubilarissen namens het bestuur en bood een aan denken aan. Mededeling ouderverenigingen Voorschoten Op 31 mei werd een algemene ouder vergadering gehouden van de ouder verenigingen van de r.k. St. Jozef school en de Sancta Mariaschool om de bekende "schoolkwestie" te bespreken. By de opening van de vergadering werd overeengekomen deze bijeenkomst, gezien de precaire discussiepunten, een besloten karakter te geven, met dien verstande dal de besturen van de ouder- sche gemeente Schoten ging de raad verenigingen na de vergadering een accoor'd. Met het beschikbaar stellen I perscommuniqué zouden opstellen, waar van een maximumbedrag van 2250.— in de conclusies van de vergadering zijnde 13 ct. per inwoner, als tegemoet- j zouden worden vermeld, koming in te maken reiskosten, kon de Tot hun spijt moeten genoemde be raad zich verenigen. De heer Vaandra- sturen inmiddels konstateren dat on- ger stelde, dat in de Belgische gemeente j danks deze afspraak toch reeds berich- de centrale coördinatiefiguur was „de ten verschenen in de pers, welke boven- vie dien een onjuiste weergave van de fel- schepen der feesteiykheden", i Grondaankopen te Oegstgeest voor zwembad en uitbreiding van wegennet Geslaagden St. Agnes-lyceum Geslaagd voor het eindexamen M.M.S.: I. M. Th. Baars, Noordwijk: J. H. Belt: R. H. M. Borgsteijn, M. A. Bouter; C. M. J. Duindam; M. P. van Egmond; R. M. C. H. van Ey'ken, Noordwijk; M. F. E. Gips. Zoetermeer; B. H. Hensen en C. A. H. Hermans, beiden Katwijk; A. Th. H. de Hosson, Voorhout; P. M. E. v. Kampen, Noordwyk; P. J. M. Koek, Roe- lofarendsveenE. C. M. Langezaal; C. A. Leenen, Warmond; J. C. M. v. Leeu wen, Alphen a. d. Rijn; E. B. A. M. Men ken, Oegstgeest; M. E. Th. Meyer, Voor schoten; M. C. A. E. van Noort; Th. J. M. Ouwerkerk; M. E. Th. Remijnse, Oegstgeest; M. Th. M. Staats, Leider dorp; W. C. van Ulden; A. M. E. Ver- plancke, Voorschoten; H. J. P. Belt, Zoe- terwoude; M. E. Bridié, Oegstgeest; A. M. van Brussel; M. Th. B. A. Diepstra ten; M. C. A. Geerlings, Noordwyker- hout; L. M. G. Gieske; B. Th. Giezen, Noordwykerhout; A. M. L. de Gyzel, Sas- senheim; G. A. Heuzen; A. C. Hiep, Noordwijk: J. M. M. Hooymans, Voor schoten; A. P. M. van Kampen, Katwyk; R. J. M. Kramer, Leiderdorp: C. M. v. d. Krogt, Zoeterwoude: C. W. M. v. Leeu wen, Voorschoten; G. M. Th. van Leeu wen, Warmond; P. J. v. d. Meer, P^yns- burg; J. E. M. Nieuwenstein; A. Portier; M. E. J. H. van der Stok; B. L. de Stur- ler de Frienisberg; C. D. M. Vervoort, Voorschoten; M. Th. v. d. Voort, Noord wyk; J. W. M. Warnau; E. M. M. Weg- dam, Nieuwkoop. Waar geen plaatsnaam ls vermeld, is dit Lelden. In verband met de aanleg van een zwembad in de Overmeerpolder dient de gemeente Oegstgeest de beschikking te verkrijgen over de nodige gronden ln die polder. De gemeente heeft reeds ver schillende percelen ln eigendom met een boekwaarde van ƒ183.157.36 en zyn in hun geheel benodigd voor het zwembad. Daarnaast dient de gemeente nog over enkele aangrenzende percelen te kunnen beschikken. De leden van Groen-Wlt wordt het volgende meegedeeld: De onderlinge wedstryden, dames en heren, die op dinsdagavond 7 juni a.s. zouden worden gehouden in de zaal van het Rembrandt- lyceum, zullen nu gehouden worden in de zaal aan de Lammenschansweg, aan vang 8.30 uur. DIPLOMA-UITREIKING „MATHESIS" IN NIEUWE AULA Hoewel de nieuwe school van „Ma thesis" aan de Dleperpoellaan te Leiden nog niet geheel gereed is en eerst na het begin van de nieuwe cursus offiéieel zal worden geopend, heeft het bestuur gemeend de jaariykse diploma-uitrei king reeds thans te doen plaatsvinden in de aula van de nieuwe school. Zulks zal geschieden op vrydag 1 juli a.s. des avonds te 8 uur. De heer G. de Laaf uit Lalden la geslaagd voor het examen Assistent Be drijfsleider, opgeleid door de Letdsche Onderwy «instellingen. Weliswaar zyn deze niet in hun ge heel voor het zwembad nodig maar in verband met de toekomstige verbreding van de Abtspoelweg. de doortrekking van de Lange Voort en de verdere ont wikkeling van de Overveerpolder is het van groot belang, dat nu de gelegen heid zich voordoet, deze gronden ln hun geheel worden aangekocht. De stichting adviesbureau ontroeren de zaken, gevestigd te Rotterdam heeft in opdracht van het college de nodige onderhandelingen gevoerd. Met op één na alle betrokkenen la volledige over eenstemming bereikt. De onderhandelingen met één eigenaar worden nog voortgezet. De percelen, welke b. en w. voorstel len aan te kopen zijn: W. F. van der Sleet, groot 0.12.22 ha. schadeloosstel ling 74.657.80; G. Overduin Jzn, groot 0.28.00 ha, schadeloosstelling 24.400: J. F. Koopmans, groot 1.60.85 hs. scha deloosstelling ƒ153.725; J. J. Hogerv groot 0.59.96 189.348: mevr. M. C. Zwart-Feenstra. groot 0.86.80 ha, schadeloosstelling 34.720.mevr. D. J. Hansen-Zwerk- horst, groot 0.15.94 ha, schadeloosstel ling ƒ23.910.— Totaal ƒ500.760,80, waarby de belastingschade pro memorie. ten inhielden. De vergadering kwam tot de volgende konklusies: 1. De Inlichtingen voor zover deze door de vertegenwoordiger van het school bestuur werden verstrekt, zyn onvol doende. Vele problemen, zowel de de coëducatie als de schoolverplaat- sing betreffende, bleven bestaan. Be sloten werd een enquête in te stellen over het al of niet gewenst zijn van de Invoering van coëducatie. 2. Gezien de opgedane ervaringen zal er by de bisschoppelijke instanties op aangedrongen worden de meeste spoed te betrachten om te komen tot een r.k. Schoolbestuur. 3. Daar bij de ouders nog vele twyfels, onduidelijkheden en dus zorgen zyn biyven bestaan zal door de beide ou derverenigingen aan het R.K. Cen traal Bureau voor Onderwijs en Op voeding te Den Haag worden ver zocht de beide ouderverenigingen te wilen horen, alvorens zijn advies uit te brengen. MORGEN IN DE HARTEBRUG Geef klinkende munt voor klinkende muziek. Morgenochtend zullen leden van de Kath. Harmonie-Kapel mogen collec teren, na alle H.H. Missen bij de uitgan gen der kerk. Een harmonie in stand houden kost enorm veel geld. Instrumen tarium. reparatie van instrumenten, zaalhuur. honoraria van dirigent en in structeur vergen allemaal een hoop centen. Wij sporen gaarne onze lezers aan. om de collectanten niet zonder meer voorby te lopen, als men de kerk uitgaat, maar geef klinkende munt voor klinkende muziek. Bestuur en leden zullen U zeer dankbaar zyn. Zelfspeeldag kath. jongeren in Stadsgehoorzaal het Hees. Utrecht 1.130.000.-; V. de Vries' bouwbedrijf n.v., Haarlem, 1.130.000.-: Bos Aann. mij. n.v., Appingedam. 1.129.000.-; G. C. van Hoften. Amstel veen 1.127.000.-; Fa. A. J. Waterlanden Heerenveen, 1.122.250.-; Fa. H. en B. Beljon, Voorburg ƒ1.116.000.-; n.v. Aan neming mij. v/h J. M. Strijland. Uit hoorn ƒ1.115.000.-; Aannemersbedrijf fa. Gebr. van Hees, Utrecht, ƒ1.114.000,-; Aannemersbedr. „Oberon". Amsterdam, 1.110.000,-; L. H. van Essen's Aanne mingsbedrijf n.v., Halfweg ƒ1.110.000,-; n.v. Aannemersbedryf v/h Fa. B. M. van Noordenne en Zn., Hardinxveld-Giessen dam 1.105.000,-; A. Broere's Aann. Mij. n.v.. Amsterdam 1.103.000,-; Bernard Boerema, Bussum, ƒ1.101.500,-: Firma De Lange en Vlug, Woerden 1.090.000,- Dubber's Aann. bedr. Soest, ƒ1.079.900,-; n.v. Bredasche Beton- en Aannemingmij. Breda, ƒ1.049.370,-. RIJNSATERWOUDE Geboren: Johannes Q. P. z.v. J. H. Q. van Wieringen e.v.. J A. van den Haak; Stephano B. z.v. W. van Iperen e.v. M. A. v. d. Hoek; Anna A. J. d.v. J. J. de Jong e.v. C. J. W. Heemskerk. Ondertrouwd: Willem A. van Don gen. 33 jaar te Haarlemmermeer en Maria H. Verburg, 28 jaar. Gehuwd: Willem A. Boogaard. 23 jaar te Alkemade en Annie van Eg- mond. 19 jaar. RUPWETERING V.v. „Rijpweterlng" Morgen, zon dag 5 juni, wordt in café Rustoord ge legenheid gegeven om de contributie weer te voldoen 's morgens van 10.30 tot 12 uur. Vooral een aantal werkende le den. die een belangrijke contributie achterstand hebben, worden dringend verzocht van deze gelegenheid eens een keer gebruik te maken. Dit in het be lang van hun zelf en de vereniging. WASSENAAR OP EEUWFEEST VAN „FRIJLINK" TE SASSENHEIM KWAMEN OOK DE BOVEN-DE-TACHTIGERS GELUKWENSEN •optie gelegenheid viering van liet eeuwfeest van „Fryilnk" gistermiddag in Treslong. Hlllegnm kan een groot» feeet genoemd worden, waar honderden uit de hollenstreek en daar buiten van hoog tot laag aan deelna men. Zo kwam de commissaris der ko ningin, mr. J. Klaasesz, de vijf direetle- leden gelukwensen, maar ook de post bode Klaas Kuperus uit Sasnenheim. Dat Sassenheim en ..Frijlink" één be grip zqn bleek ook uit de aanwezigheid van burgemeester Van Knobelsdorff, wethouder J. Kortekaas. gemeentesecre taris Bërntzen. de nestor van de raad G. Verschoor, enige raadsleden, directeur Schram van gemeentewerken, ds. H. v. d. Berg, „opper" Spelde van de Ryks- politie, enz., enz. de weg; de secretaris van het Productschap WEEKENDDIENST Doktersdlenst: de artsen J. A Lange Kerkdam 56, tel. 2501 9124. Een bijzonder aardig wel toen een zevental Sassemse bollen- kwekers van boven de 80, o.w. de 92- i Jarige Gerrit Dannys binnenkwamen, j Overbodig te zeggen dat voorts allerlei j prominente figuren uit de bloembollen- I wereld en die daarmee verbonden zyn aanwezig waren. Zo zagen we de heren Römer. f. Kolk. a. Warnaar en Th. de Vroo- i W. J. jmen. resp. voorzitter en oud-voorzitters de Bond v. Bloembollenhandelaren, Apotheekdienst: Wassenaars» Apo- de secretaris van de Kon. Alg. Veren!- theek. Schouwweg 32, tel. 2402. ?ing> de heer H. A. G. de la Mar; de di- Tandartsendienst (zaterdag en zondag recteur C. O. R. Walter Roozen: de 18-18.30 uur) F. M. Timmerman, Ara- j Rjjkstuinbouwconsulent drs. A. F. Sloot weg 10, tel. 4138. Oud-kostersechtpaar Looijestein-v. d. Berg te Noordwijkerhout gaat gouden bruiloft vieren Op 7 juni a.s. hopen Johannes Cor nells Looijestein en Alida van den Berg, thans wonende Schoolstraat 9, de dag te herdenken, waarop zij 50 jaar geleden hun huwelijk sloten. De gouden bruidegom is vooral voor de parochianen van St. Jozef een zeer bekende persoonlijkheid, want gedu rende precies 40 jaar is hij de zeer ijverige koster van hun kerk geweest, In 1920 nam hij die taak op zich naast zijn zware dagtaak als landarbei der. omdat toch iemand de pastoor moest helpen en de nog pas 4 jaar bestaande parochie geen beroepskos- RAADSAGENDA De raad der gemeente Oegstgeest ver gadert donderdag 9 juni a.s. te 19.30 uur ln de raadzaal. Aan de agenda wordt o.m. ontleend: voorstel van b. en w. tot beschikbaar stelling van een krediet voor de aankoop van gronden in de Overveerpolder; idem tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van een zwembad; idem tot beschikbaarstelling van een krediet voor wyzigingen van de aansluiting van de percelen Abtspoelweg 18 en 19 op de waterleiding; idem tot het verstrekken van een geldlening aan de stichting schooltandverzorging; idem inzake toe passing van artikel 50 der Kleuteronder- wyswet voor: a.: aanschaffing van schoolbehoeften t.b.v. de Gevers-Deutz- kleuterschoolb. ombouw van gastoe- stellen in de kleuterschool Huize Duin zicht; idem inzake toepassing van art. 72 der Lager Onderwyswet voor: a. ver betering verlichting, div. aanschaffin gen en ombouw gaskachels enz. ln de Dr. K. Schilderschool; b. ombouw gastoe- stellen ln de l.o. school Huize Duinzicht. d'""ct Randstreek. aal op 12 juni speelzelfdag worden gehouden in de Stadsgehorzaal te Leiden. Verwacht- wórden 300 - 500 jongeren, die vanuit verschillende streken uit Zuid-Holland komen. Zij zullen elkaar bekampen in diverse onderdelen zoals: toneel, klaverjassen, modeshow, biljarten, handarbeid, fotografie enz. enz. Om 12 uur wordt gezamenlijk de H. Mis gevierd, waarna het programma begint. Tijdens het bal 's avonds wor den de uitslagen bekend gemaakt en de prijzen uitgereikt. OEGSTGEEST AUTO GESCALPEEPI) TE OEGSTGEEST Gisteravond rond kwart over elf kwam een personenauto op de Rijns- burgerweg, toen hij probeerde NZHWM-bus in tt beurt een motor-< NOORDWIJKERHOUT ter kon betalen. Voor f 2,- per week knapte Jan Looijestein het werk wel op, hoewel het hem naar schatting wel een uur of 20 van zijn vrije tijd moet hebben gekost. In 1927 kon het gezin Looijestein het huisje Heren weg 14 tegenover de kerk betrekken en dat was al een hele verbetering want dat betekende vrij wonen, omdat het huisje eigendom van de kerk was. In 1946 bood de toenmalige pastoor de koster eindelijk een weekloon aan en kon hij zijn bijna dubbele dagtaak van landarbeider-koster vaarwel zeg gen en zich geheel aan zijn kosterschap wijden. Hoezeer zijn verdiensten wer den gewaardeerd bleek wel, toen hij in 1960 afscheid nam als koster en hij zowel de kerkelijke onderscheiding Pro Ecclesia et Pontifice mocht ont vangen als de koninklijke onderschei ding in de Orde van Oranje Nassau. MUZIEKCONCOURS In het kader van de feestelijkheden rond haar 45-jarig bestaan organiseert de r.k. harmonie St. Jeanne d'Arc in Noordwijkerhout een groot federatief bondsconcours onder auspiciën van de -k. bond van muziekgezelschappen zijn vadei- in I960 opgevolgd als koster van de Jozefkerk. Siergewassen, de heer Vermeer; dr. J. J. Beyer van het Laboratorium Bloem- bollenonderzoek Lisse; directieleden van de Hobaho: de heer Gus Springer van het Flowers Bulb Institute (USA); dr. Hes en ir. Veenenboa v. d. Plantenzlek- tenkundige Dienst Wagenlngen, de heer Santa Croze van de soortgelijke Ameri kaanse dienst en vele binnen- en buiten landse relaties uit het bloembollenvak. Ook i bulten het vak. Maar ook buiten de bloembollenwereld waren er allerlei autoriteiten die biyk van belangstelling gaven. Hieronder wa ren o.a. directie-leden van de H.A.L.; mr. Batenburg, inspecteur der belastin gen te Lelden; de heer Meerpoel van Kamer van Koophandel Rynland; bur gemeester v. d. Weyden van Noondwy- kerhout; de voorzitter van de Kring Be- dryven Bloembollenstreek, de heer D. J. van Henvaarden, kapelaan Veldhuyse. De heer Meerpoel sprak namens de Kamer van Koophandel. Hy zei ver heugd te zqn op deze byzondere dag in het openbaar dank te zeggen voor het werk van de directie en hun voor gangers. Hy wees erop. dat zy die met de natuur te maken hebben weten van tegenslagen, en ook weten met de Al. lerhoogste te maken te hebben. Soms vraagt men zich af, vanwaar hebben we de moed om .voort te gaan. Over het jubilerend bedrijf zei hy dat dit enorm belang heeft voor de buitenlandse de viezenpot. Van de twee soorten valuta's die we hebben, de patatgulden en de ex portgulden. heeft „Frijlink" de laatste met glans verdiend. Hij drukte de di rectie de stelregel op het hart: „Blus de geest niet uit. die 100 jaar geleden is begonnen. Hierna verleende hy de hoogste on derscheiding die de Kamer van Koop handel verlenen kan: de legpenning In goud. Behalve de enorme belangstelling waren er tientallen fraaie bloemntukken, fruitmanden, vele cadeaus en geluks telegrammen uit binnen- en buitenland. Personeelsfeest Donderdag was er de jaariykse uit gaansdag, die uiteraard een feestelijk karakter droeg. Drie bussen met de di rectie en het voltallig personeel met echtgenoten en verloofden, vertrokken om 8 uur en reden via het Westland naar Maassluis waar overgevaren werd naar Oostvoorne. De koffietafel werd gebruikt in „Het Wapen van Marien". In Hellevoetsluis ging men scheep naar de bouwput in het Haringvliet. Terug ging men via Rotterdam naar restau rant „Hoornwyck" te Rijswijk, de ge boorteplaats van de stichter van het bedrijf. Na het diner werd het bedrijfs- elftal gehuldigd met o.a. een herinne- Zuid-Holland. Deze wedstrijden nemen morgen een aanvang met de concertwedstrijden. Om 12 uur die dag is er in hotel restaurant Zegers aan de Herenweg de officiële ontvangst van de deelne mers ter opening van het concours. Om 1 uur verzamelen zich de deel nemende korpsen en de jury voor het ernstige werk in de concertzaal van de Sint Bavostichting. Op de eerste dag van het concours zullen onder meer aantreden de Kath. Leidse Har moniekapel. de Fanfare Liefde voor Harmonie uit Roelofarendsveen, DSS uit Aarlanderveen, St. Cecilia uit Leid- schendam, Apollo uit Hoorn, Arti et Religioni uit Langeraar, St. Adrianus uit Naaldwijk en de jubilerende Har monie uit Noordwykerhout. Het aantal deelnemers aan het con cours is zó groot, dat het op zondag 12 juni om 12.00 precies wordt voort gezet. In het concours is ook opgeno men een grote drumbandwedstrijd, die op zaterdag, 19 juni op het VVSB- terrein aan de Zeestraat wordt ge houden en die om 13.00 uur begint. temidden van hun 6 zonen en 4 doch- rlnSsbliJk- Namens het personeel werd Iers en hun 33 kleinkinderen. Zoon doo.U ,de heer G Buurman aan mevr. 1 ----- - Fryhnk een waardevolle attentie aange- Hoogtepunt van de avond waa wel het aanbieden van het feestgeschenk door het personeel na een kernach tige toespraak door de heer H. G. van Teyllngen t.w. een Italiaanse tuin achter het kantoor aan de Zandsloot. kade, met ln het midden een fontein en vier beeldjes, voorstellende de jaar getijden. Vrijdag werd voor de zieken in de drie parochies van Noordwijkerhout de jaarlijkse ziekendag gehouden. Opnieuw waren de broeders van de Sint Bavostichting de zo bijzonder gastvrije ontvangers. Om 10.00 uur begon de dag met een plechtige H. Mis, opgedragen door pastoor Alex Hammerstein van de St. Victorparochie met assistentie van ka pelaans J. Kerklaan en W. de Munck. Na het gezamenlijk ontbijt werd om 12.00 uur door de persoonlijke zege ning van alle zieken Gods zegen over hun zorgen en lyden afgesmeekt. Om dat de ziekendag daarnaast ook het karakter van een geschikte ontspan ning zou hebben, kreeg om half twee 's middags de Haagse conferencier H. Touw de leiding in de feestelijk ver sierde toneelzaal van St, Bavo. De ziekendag vond zijn einde in een halen, die op zijn plechtig Lof. dat om 14.45 uur werd ging passé- gehouden door regent A. C. Raadschel- botsing met eer. vrachtauto die ders van het klein-seminarie Leeu- bezig was uit een uitrit de weg op te venhorst en dat werd gesloten met draaien. Het dak van de personenauto -en grootse Mariahulde. werd door de laadbak van de vr*<-ht- Aan deze ziekendag verleende het wagen finaal van de res+ g^heMen, dameszangkoor van de St. Jozefpa- de bestuurder kwam met 4» «chiik rochie onder leiding van dirigent J vrij. I P^etma zijn medewerking. De 73-jarige bruid is niet best meer ter been. maar kan het lichtere werk in hun mooie huisje nog aardig aan en voor de rest zorgt nog wel de nog krasse 75-jarige bruidegom, die nog steeds slecht stil kan zitten. Het zal het gouden bruidspaar op hun huwelijksfeest zeker niet aan be langstelling ontbreken, zoals het hun in de bruidsdagen ook al niet aan be langstelling heeft ontbroken, getuige Na afloop van de feesteiyke avond, raarvan de leiding in goede handen de heer E. Ret. kregen de per- F0REH0LTEDAMES TE VOORHOUT KOZEN NIEUWE VOORZITTER Met woorden van dank voor het ver- verkiezing werd mevr. Zwetsloot weer trouwen en vor de enthousiaste bijval, bereid gevonden het beheer van de kandidaat stelde, nam j penningen op zich le nemen. De heer tan 't eind C. J. Heemskerk kreeg een plaats de dames- achter de bestuurstafel en de heer Van Bemmelen werd met luid applaus begroet. De he ren Bakker, Van Abswoude en Heems kerk zullen tezamen met de aanvoer sters van de senioren-elflallen de elf talcommissie gaan vormen. Kapelaan Groenewegen vond in een korte toespraak in hel werk van de trainer de heer Jansen een treffende gelijkenis met het werk van diens naamgenoot, de dirigent van de mu ziekvereniging SI. Cecilia. Hij had res- rdering voor beider pres- de heer G. van Bemmelen van de jaarvergadering van handbalvereniging Forcholte de taak op zich om de vereniging in het ko mende jaar als voorzitter te leiden. Hij had hiermee het werk en de taak overgenomen van de heer Cor Bakker, voor wie, zo hij zelf zei, het niet doen lijk was voorzitter van een vereniging te zijn in een plaats waar hij zelf niet woonde. De leden, die naar de jaarvergade ring in de Foreholte-kantine waren gekomen, hadden met deze uiteenzet ting wel vrede, temeer daar de heer j peet l. Bakker als bestuurslid de vereniging talies, trouw zou blijven. Na de gebruike-Joke van Bemmelen deelde mede, lijke opening, waarin voorzitter Bak- dat zij bereid was om gedurende de ker alle medewerkers dank bracht, die j zomermaanden de kleintjes te blijven er toe hadden bijgedragen, dat de j trainen. Het werd met instemming be- handbal" weer een jaar goed had groet. Elly van Dijk vroeg of er nog gedraaid, kreeg de secretaris gelegen- iets van een selectie-training terecht heid om de notulen voor te lezen. Uit kwam. De voorzitter antwoordde haar. mededelingen, die daarna volgden, dat hieraan in de eerstvolgende be- bleek. dat de heer Jansen weer voor j stuursvergadering aandacht zou wor- een jaar de training van de dames j den besteed. op zich zou nemen; dat de feestavond Nadat de heer Bakker nog had mede voor de junioren op 18 juni zou wor-1 gedeeld, dat zo mogelijk voor 10 aug. den gehouden en dat de heer Tonde samenstelling van de seniorenelf- van Abswoude door elf dames kandi- tallen zou worden bekendgemaakt, daat w-as gesteld voor de elftalcom- j reikte hij de voorzittershamer over missie. aan de heer Van Bemmelen. Aan het Gunstige geluiden van een goed-1 slot van deze avond dankte de heer geleide vereniging lieten zowel de se- Bakker iedereen voor de prettige sa- hun menwerking, die hij in het afgelopen

Leidse Courant | 1966 | | pagina 5