„HET RONDSCHRIJVEN" PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 26 MEI 1966 FELLE TEACH-IN TE VERWACHTEN IN LEIDSE STADSGEHOORZAAL Morgenavond zal er voor de tweede maal binnen de Leidse muren een teach-in gehouden worden over een onderwerp dat in het brandpunt van de belangstelling staat en iedere be woner van de vrije wereld raakt, na melijk de kwestie-Duitsland. Na het grote auces dat de teach-in over Viet nam gehad heeft, is deze massabijeen komst met zo mogelijk nog grotere zorgvuldigheid voorbereid. Er is spe ciaal een Teach-in-comité opgericht dat nu al geruime tijd de talloze gro tere en kleine moeilijkheden tot op lossing probeert te brengen en boven dien. om het Leidse publiek van te voren te informeren, een uitgebreide documentatiemap heeft samengesteld en uitgegeven. Men is erin geslaagd om een aantal bekende deskundigen aan te trekken. Wouter Gortzak (redacteur Groene Amsterdammer); 5 Horst Rögmer- Francke (Berlijn); 6 Dr. L. de Jong („De bezetting"); 7 A. G. van der Spek (Eerste Kamerlid PSP). De mogelijkheid bestaat zelfs dat ook een tweetal Oost-Duitsers naar Leiden zal komen, hetgeen de eerlijk heid natuurlijk wel ten goede zou komen. Hun komst is echter nog niet zeker wegens visa-moelltjkheden. Als het doorgaat zullen zij als nummer 6 en 7 tussen de heren Rögmer-Francke en De Jong geplaatst worden. De voorzitter van deze avond is dr. Lucas van der Land. die indertijd reeds de nodige teach-in-ervaring heeft opgedaan toen hij de Vietnam-teach-in in Amsterdam leidde. Men kan zeker zeggen dat morgen avond vanaf zeven uur in de Stads- oplettendheid met hoofdwonden moeten die allen in een kwartier a twintig gehoorzaal menige harde noot ge- bekopen en werden na een korte behan- minuten hun visie op het probleem kraakt zal worden. Reden te meer voor deling ter plaatse naar het Academisch zullen geven, waarna de reacties uit iedere ook maar enigszins politiek Ziekenhuis overgebracht, de zaal zullen kunnen losbranden. Na belangstellende om aanwezig te zijn. i iedere drie sprekers zal er een pauze zijn, waarin films vertoond zullen wor- den, een foto-tentoonstelling bezich tigd kan worden en de droge kelen wat op verhaal kunnen komen. De sprekersvolgorde is als volgt sa mengesteld: 1 Alexander von Hase, Bonn (adviseur van de Duitse Bonds regering); 2 Lorenz Knorr, Frank furt (voorzitter van de D.F.U.); 3 mr. J. L. Heldring (redacteur NRC); 4 Gistermiddag is in de omgeving de Molenwerf een nieuwe sportwagen, bestuurd door een 57-jarige Leidenaar, in vollevaart tegen de achterzijde van eeD trekker met oplegger gebotst. De trek ker stond stil voor een rood stoplicht. De bestuurder van de sportwagen en zyn 27-jarige medepassagier hebben hun Herboren Eigenzorg door wethouder Piena heropend Wethouder C. J. Plena heropende van middag aan de Stationsweg het herbo ren café-restaurant Eigenzorg. Werd deze gelegenheid een eeuw geleden voor namelijk door de „betere kringen" be zocht. langzamerhand veranderde het karakter. Eigenzorg werd een uitgespro ken café-biljart, waaraan by de entree van Leiden, die het Stationsplein met omgeving nu eenmaal is, niet zo'n be hoefte meer beataat. De tegenwoordige eigenaar, de heer J. G. C. van Spaandonk, heeft de In 1951 van zijn nu 72-jarige vader overgenomen zaak, grondig veranderd, in- en uitwen dig. Ook het karakter veranderde daar mee weer. Het pas gereedgekomen ter rasje en de verbouwde voorpui laten dit al goed uitkomen. De openingsdaad van wethouder Piena bestond dan ook uit het ontsteken van de luifelverlichting; Bengaals vuur gaf verder wat cachet aan de heropening. Achter in het nu bil jart- en jukeboxloze restaurant is een vergader- en receptiezaaltje met plaats voor 35 personen. De verbouwing geschiedde onder lei ding van architect Herms van den Berg. Jaarvergadering Leidse Tuberculose-bestrijding De afdeling Leiden van de „Vereniging tot Bestrijding der Tuberculose" hield deze,week haar jaarvergadering. De slagen van ae penningmeester en d« cretarease werden goedgekeurd. Hieruit bleek onder meer, dat door Invoering van de Algemene Bijstandswet er enige verandering kwam in de financiële po sitie der vereniging. De Emmabloem- kollekte bracht 3467,50 op, de Kerst- zegelactie 880,50. Aan giften werd ont vangen 294,60. De beide in dienst zijnde zusters, die onder leiding van dr. Ruiter, hoofd het Consultatie-bureau, hun werk ver richten. hebben in het afgelopen jaar 3122 huisbezoeken afgelegd. Op 1 jan. jl. stonden 258 patiënten onder contróle. Naar een sanatorium werden 12 patiën ten uitgezonden, w.o. 4 buitenlandse beiders. 't Preventieve werk neemt een steeds be langrijker plaats in. Op de scholen voor voortgezet onderwijs werden bij ca. 12.000 leerlingen tuberculine-reacties af gelezen. Bij 862 werkers in bedrijven werd tuberculine-onderzoek gedaan. Twee periodiek aftredende bestuurale den werden herkozen, nl. dr. Ruiter er de penningmeester, de heer Van de Kop pel. In plaats van de aftredende le 2e secretaresse, de dames Kloeke Postel, werden bij acclamatie verkozen mevr. E. Langenbergvan Eecke en mevr. M. H. de BruyneKotte. Wetenschappelijke nalatenschap van prof. dr. J. H. van 't Hoff Ten behoeve van het Rijksmuseum voor de Geschiedenis der Natuurwe tenschappen te Leiden werd van de erfgenamen van prof. dr. J. H. van 't Hoff, mevrouw J. J. A. Brink-Behn en mevrouw T. Martz-Behn, een aan zienlijk deel van zijn wetenschappe lijke nalatenschap ten geschenke ont vangen. De schenking omvat o.a. een groot geschilderd portret; de gouden Davy- medaille van de Royal Society, aan prof. Van t Hoff in 1893 toegekend correspondentie met beroemde geleer den zoals Kékulé, Le Bel. W. Remsay en M. Planck; een volledige collectie van zijn werken, ten dele zijn eigen handelsexemplaren, en talrijke door hem en zijn familie verzamelde ge gevens en knipsels aangaande zijn le vensgeschiedenis. De minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, mr. M. Vro lijk, heeft deze welkome aanwinsten gaarne aanvaard en de schenksters deswege zijn oprechte dank betuigd. T. Hennipman-Cruiming in Ned. damesploeg Truua Hennipman-Cruiming van de Bataven is door de NTC van de KNAU aangezocht op 12 juni met een nationale damesploeg uit te komen in de Weatduit- se plaats Frenchen tijdens een sterke internationale wedstrijd. De Batavenatlete zal voor Nederland' op de 200 meter en de 400 meter esta fette uitkomen. Een uitnodiging kregen ook Wilma v d. Berg, Lydia Vonk (100 m.), Mar tha KlaassenBos (200 m.). Lia Lou- wer-Hinten (400 m.) en IIja Laman (800 m.). In de ostnfettenloeg werden gekozen Trui' liming, Martha Kla; "nk en Wilma v. d. E Nieutv bestuur voor Leidse Bond van Volkstuindersverenigingen In dê zaal aan de Maria Gjjzensteeg slag alé zijn begroting hield gisteravond de Leidse' Bond van Volkstuindersverenigingen haar jaar- ergadering. Na de verwelkoming deel de de heer A. Zaalberg mede, dat hty de laatste maal de jaarvergadering lelden doch hoopte hierna echter toch nog vele jaren het werk van de bond te mogen beleven maar dan aan de andere z(Jde van de bestuurstafel. Allereerst bracht de heer H. Verhoogt ala 2e secretaris, de notulen van de jaar vergadering van 6 mei 1965 ter tafel. Onder dankzegging werden deze goed gekeurd. Het jaarverslag van de secretaris, de heer J. v. d. Zwart, was in druk ver schenen. Hoewel men in Leiden een bij zonder actief bestuur heeft en de leden der verenigingen alom in het land zeer goed bekend staan vanwege hun tech nisch uitstekend werk, wordt het werk deze leden nog lang niet op de juiste waarde geschat. Te weinig waardeert welke oases van rust en groen men bezit in de diverse complexen en teveel worden deze laatste nog beschouwd als een welkome gelegenheid om ruimte te vinden voor woningbouw, wegen, etc. Ook de penningmeester, de heer P. v. d. Berg, had zowel zijn financieel ver- H. HOORN 25 JAAR HOOFD VAN DIENST Op 1 juni a.s. herdenkt de directeur van de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst, de heer H. Hoorn, het feit, dat hij bij de gemeenten Dordrecht en Leiden in totaal 25 jaar de functie van hoofd van dienst heeft vervuld. Op woensdag 8 juni a.s de heer Hoorn door het college van B. en W. een receptie worden aan geboden van 15 tot 16 uur in de kan tine van de Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettingsdienst .Noorderstraat 18. ROOSEN - OPTIEK NA VERBOUWING HEROPEND Gistermiddag is de verbouwde er gemoderniseerde optiekzaak van Roo- sen aan het Kort Galgewater 1 onder grote belangstelling geopend. Roosen- Optiek specialiseert zich in medische instrumten. Van de gelegenheid, de fraai gerestaureerde zaak te bezich tigen en de leiding te complimenteren werd een druk gebruik gemaakt. BURGERLIJKE STAND Geboren: Harm A. z.v. A. Vriend e W. Vermeer; Wülem G. z.v. W. de Mooij en G. C. Lantrok; Marceline D. d.v. W. J. Heringa en D. E. Pel; Linda E. M. d.v. M. J. M. van Veen en T. van den Nieuwendijk; Maria d.v. W. M. van den Oever en A. B. van der Plas; Johannes Adrianus z.v. A. C. M. Ruigrok en J. J. J. van de Wa ter; Helena W. d.v. P. van Beelen en A. P. Beversluis; Martha M. J. d.v. M. L. Hogenboom en J. G. van der Weyden; Robert P. z.v. F. R. Erades en M. T. Heuzen; Saskia H. C. d.v. A. W. van der Vegt en M. I. Koning; Anton z.v. W. Freke en W. van Duijn; Eric en Rudolf, zoons van A. L. van Vliet en C. Sibenius Trip; Daphne d.v. J. W. Delfos en G. Bliek; Pieter L. z.v. C. Remmelzwaal en N. A. Guijt. Gehuwd: J. Kiel en M. Sommeling. Overleden: A. C. de Wilde. 79 jaar, man; A. D. Dijkstra, 67 jaar, man; J. H. Thomas, 52 jaar, man, P. Mida- vaine. 85 jaar, man. stencilvorm ge bracht. De kascontrolecommissie, de heren J. Blangé en W. Blok adviseerden de leden tot décharge voor dit financiële beleid. Hierna volgde de prijsuitreiking over de complexenkeuring 1965. Voor de ex perts in de jury, de heren J. H. Smit. P. Staffleu en J. Krlest was het geen sine- geweest en het was opmerkelijk dat juist de complexen voor welke de toe komst er het somberst uitziet, in de prijzen vielen. De wisselbeker was met 65 punten toegewezen aan „Het Zonne veld", de heer B. van Abswoude nam de beker met een vaantje In ontvangst. De beide medailles waren toegekend aan „Nut en Genoegen" met 61 punten en aan „Roomburg" met 60 punten. De aftredende bestuursleden J. v. d. Zwart, P. v. d. Berg en G. J. H. van Tuyl werden by acclamatie herkozen. Daar de heren J. Boom en A. Zaalberg zich niet meer herkiesbaar stelden, moest er een stemming gehouden worden tussen drie leden, die zich hiervoor bereid had den verklaard. Met belden 31 stemmen werden de heren L. Verkaaik (Oostvliet) en E. Zuyderduln (Onderlinge Tulnver.) gekozen en ln het bestuur verwelkomd. De heer J. Kettenls nam nu de voor zittershamer over, dankte voor het in hem gestelde vertrouwen en vertrouwde op volledige medewerking van bestuur en leden om deze taak op dezelfde wijze te kunnen voortzetten. Onder luid ap plaus werden de heren Zaalberg er Boom benoemd tot Leden van Verdien ste. De heer Van der Zwart memoreerde hierna de vele functies die beide heren resp. sinds 1933 en 1937 in hun ve gingen en in de Leidse Bond hadden overgenomen, waarbij de heer Zaalberg 26 jaar voorzitter is geweest en de heer Boom reeds ln 1920 als volkstulnder begonnen. Voor dit afscheid was ook de lande lijke bond met een versterkte afvaardi ging gekomen. De heer P. Visser sprak hierna woorden van lof over het prach tige werk der beide heren. De heer Zaalberg sprak hierna een kort dankwoord. BQ de rondvraag kwam de internatio nale uitwisseling ter sprake en de heer Visser was gaarne bèreld om mogelijke initiatieven te steunen en uit te werken.. Ten slotte sloot de heer Kettenls voor de eerste maal deze geanimeerde jaar vergadering. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 26 MEI Nederlandse Comedie Herhaling „Het Rondschrijven". Schouwburg, aanvang 8 uur n.m. (K&O). Leidse Assurantieclub Algemene ledenvergadering met lezing over ziek tekosten. Zomerzorg, aanvang 7.30 n.m. Kringvergadering KVP Kring Leiden. Spreker drs. J. M. Aarden. Rest. Van der Heijden, 8 uur n.m. VRIJDAG 27 MEI Teach-in over Duitsland Stads gehoorzaal, aanvang 7 uur n.m. Lakenhal Inleiding tot Gabriel Metsu-tentoonstelling door drs. J. N v. Wessem, 8 uur n.m. Galerie Walenkamp Opening ten toonstelling Jacob Rits, Nieuwsteeg. 4 uur n.m. Oecumenische dienst Samenkomst van Leidse christenen in de Pieterskerk op de vooravond van Pinksteren. Aan vang 19.30 uur. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. I Leids Jeugdparlement organiseert avond over gemeentepolitiek Het Leidse Jeugdparlement organiseert vrijdagavond a.s. te 8 uur in de foyer van de Stadsgehoorzaal een voorlich tingsavond over de gemeentepolitiek. Voor ogen staat een Indruk te geven, wat de kiezers kunnen verwachten, wan neer ze hun stem aan een bepaalde par tij geven. Er zal direct met het vragen stellen kunnen worden begonnen, zodra voorzitter J. van de Kamp de vergade ring geopend zal hebben. Het spreekt vanzelf, dat de Jeugdige kiezers drin gend worden aangespoord deze avond bij te wonen, om zich enig inzicht te verschaffen in het gemeentelijke poli tieke leven. De Leidse raadsfracties zullen ver tegenwoordigd zijn door de volgende raadsleden: M. Sommeling (PvdA). M. G. J. Ham (KVP). F .Portheine (WD), drs. G. J. D. Bruyn (PSP), mevr. I. Geelkerken-Brusse (Prot. Chr.), mevr. J. M. van der Blom-Vijlbrief (CPN), voorts door het niet-raadslid, C. Kop pen van de Boerenpartij, wiens party na de komende verkiezingen met vrij grote zekerheid een vertegenwoordiging in de raad zal krijgen. LEIDERDORP mav -ÖCBnf'a^ V '■ro 1=1 Qi i i f GUNNINGSCH00L WINNAAR SCHOOLVOETBALKAMPIOENSCHAPPEN Ook voor de in totaal 38 algere-scho- lenploegen is de massale Leidse school- voetbalstrijd weer gestreden en de kampioen 1966 na menig spannende, doch altijd weer sportieve onderlinge strijd definitief uit de bus gekomen. Begunstigd door wederom vrij gun stig weer er. ten aanschouwe van 'n groot aantal al of niet met span doeken en toeters „gewapende" sup porters en vele ouderen, w.o. de heer J. J. v. Riessen. adj.-inspecteur van het onderwijs, en de heer P. Leen heer, gem.-inspecteur van lichamelij ke oefening, bonden gistermiddag op de terreinen aan de Boshuizerkade de 12 poule-winnaars de halve competi- tiestrijd aan om via de kwart- en hal ve finales de finale-duels om het uit eindelijke kampioenschap te kunnen aangaan. Van de favoriete ploegen, w.o. die van "de Hammerskjöldschool (kam pioen 1965) en de 3 Oktoberschool (kampioen 1964), handhaafde zich al leen de ploeg van de Leidse Hout- school (2de pr. 1965) met als mede- finalis.en hel sterk naar voren komen de team var. deGunningschool en het team van de R.K. Alphons Ariëns- school, dat zich als enige katholieke schoolteam kon handhaven. Merkw dig was het ditmaal wel. dat de drie Eerste steen Op woensdag 8 juni finaleplaatsen eerst na evenzovele 'a middags om 4 uur zal de eerste steen strafschoppenduels konden worden worden gelegd voor de nieuwe Geref. j bereikt, kerk, die gebouwd wordt aan de v. Poel. I Nadat in de eerste finalewedstrijd geestlaan. Daarna wordt een receptie j de ploeg van de Gunningschool met gehouden in gebouw Irene. Hout-scholieren, verloren laatstge noemden wederom (met 0-1') van de Alph. Ariënsschoolploeg. In de laat ste en tevens beslissende wedstrijd versloeg de Gunningschoolploeg (door doelpunten van Hans Tissen en Bram Onderwater) met 2-0 de Alph. Ariëns- scholieren en legde aldoende beslag op het kampioenschap en de wissel- beker (beschikbaar gesteld door de Schoolsportcommissie). De Alphons Ariënsscholieren en de Leidse Hout scholieren kunnen zich troosten, dat zij met hun respectievelijke tweedeen derde prijs 35 schoolploegen achter zich lieten. Na afloop reikte de heer D. Goedhart, voorzitter van de school sportcommissie, de prijzen aan de aan voerders van de drie topploegen uit. De gedetailleerde uitslagen luiden: kwartfinales: Telderschool-H. Hart- school 2-0, W de Zwijgerschool-Gun- ningschool 0-2, Hammarskjöldschool- R.K. Lagere school 1-0, L. Houtschool- Pr. Margrietschool 1-0, 3 Oktobersch.- Marn. v. St Aldegondesch. 0-1, Hof- dijcksch. (O.)-Alph. Ariënssch. 1-1 (A.A.-sch. w.d.s.); halve finales: Tel- derssch.-L. Houtsch. 1-1 (L.H.-sch. w.d.s.); Gunningsch.-M. v. St. Alde gondesch. 0-0 (Gunningsch. w.d.s.); Hammarskjöldsch.-Alph. Ariënsschool 1-1 (A.A.-sch. w.d.s.); finale: L. Hout sch.-Gunningsch. .0-3. L. Houtschool- Alph. Ariënssch. 0-1. Gunningsch.- Alph. Ariënssch. 2-0. 'Eindstand: Gunningschool. kampioen (wisselbe- medaille). 2 Alph. Ariënsschool i 3-0 had gezegevierd over de Leidse (medaille). 3 L. Houtschool (medaille). SPEELTUINVER. „PRINSES BEATRIX" IN ZUID-WEST ZET ACTIVITEITEN VOORT Nieuw bestuur gekozen De thans ruim twee jaar bestaande speeltuinvereniging „Prinses Beatrix" (Zuid-West) zal niet worden ontbon den en onder leiding van een nieuw gekozen bestuur haar activiteiten in het belang van de jeugd in de „For- tuinwijk" blijven voortzetten. Aan dit ACADEMIEGEBOUW 450 JAAR ZONDAG 5 JUNI zal het 450 jaar geleden zijn dat het Leidse Aca demiegebouw in gebruik werd ge nomen In 1516 werd het gebouw ingezegend als kerk van het klooster der Witte Nonnen (Dominicanes sen). Aan deze oorspronkelijke be stemming herinnert nog de naam van de Nonnensteeg. De inzegening werd verricht door Jacob de Rid der, bisschop van Hebron. OM DIT FEIT te herdenken heeft de conservator van het Academisch Historisch Museum, drs. Th. J. Meijer, een bescheiden expositie ingericht in de gang naast de re ceptiekamer in 't Academiegebouw. De tentoonstelling biedt een over zicht van de talrijke veranderin gen die het gebouw in de loop van 4Vt eeuw ondergaan heeft, vooral sinds de universiteit er in 1581 haar intrek in nam. De oudste ons bewaarde afbeelding dateert van omstreeks 1600 en is nog zonder torentje, dat pas in 1670 werd toe gevoegd. Voor het academiepleintje stond toen nog geen hek maar een muurtje waarachter de boekenstalletjes van Elsevier en Plantijn stonden. Ten behoeve van het onderwijs in de astronomie werd het dak van het gebouw meermalen uitgebouwd, tenslotte zelfs tot een heel platform. Pas na de bouw van de Sterrewacht in 1861 werd het gebouw zoveel mogelijk in oude stijl her steld, vooral wat de ramen betreft Indrukwekkend spel van Nederlandse Comedie in satire van Tsjech Ha vel: oogstte met zijn debuut „Het tuinfeest", waarin hij gebruik maakt van het abstracte toneel om de voosheid van de frase te demonstreren, heeft in „Het rondschrijven" de bureaucratie tot mikpunt van zijn spot gemaakt. Hoewel het stuk is gerichl op Praagse toestanden, zijn er in Nederland vol doende raakpunten, om het ook in ons land tot een succes te maken. Dit is ongetwijfeld ook de reden geweest, dat de Nederlandse Comedie deze I achtige logica, die in het ambtelijki satire op het repertoire heeft geno-apparaat regeert. De onderdirecteui men. Gisteravond voerde dit gezel- die zijn plaats inneemt, neemt de ir schap „Het rondschrijven" op voor j voering van pt.vdepe met grote leden van K. en O. in de Leidse te kunnen omzeilen. Het resultaat van de invoering van tydepe is averechts. Niemand begrijpt elkaar meer, het is met recht een doolhof geworden in de intermenselijke verhoudingen. Iro nisch is, dat de directeur in het geheel niet op de hoogte is van de nieuw in gevoerde taal. De directeur staat bui ten het ambtelijke apparaat, heeft geen wet van intriges en ambities. lofwaardig besluit, dat gisteravond tij dens de ledenvergadering in de grote zaal van de Bevrijdingskerk met meer derheid van stemmen werd genomen, ging een zowel langdurige als vrucht bare discussie vooraf. Langdurig, omdat het bestuur, bij monde van de voorzitter, de heer J. Sjaardema, de reden van het be stuursvoorstel tot ontbinding van de vereniging (het enige agendapunt) nog eens uitvoerig toelichtte en daarna de beide afgevaardigden van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen, de heren H. Beekman en P. Brand, op voorstel van de vergadering in de gelegenheid werden gesteld het door de bond gevoerde beleid inzake de realisatie avn een speeltuin in de „Fortuinwijk" uiteen te zetten en de aan de bond gerichte verwijten in deze te weerleggen. Het bestuur van de vereniging ver wijt het bondsbestuur te weinig be langstelling voor de activiteiten van de vereniging te hebben getoond en het inzake het behartigen van haar belangen t.a.v. een speeltuin er „met de pet naar heeft gegooid". Op die gronden achtte het bestuur van „Prin ses Beatrix" een verdere samenwer king met de bond niet mogelijk en zag zij als enige oplossing mede door het uitblijven van een eigen speel tuin de ontbinding van de vereni ging. Het wederwoord van de bond, bij monde van genoemde afgevaardigden, kwam hierop neer: „Wij hebben zo wel langs schriftelijke weg als door het bijwonen van de ledenvergaderin gen door onze afgevaardigden wel degelijk de nodige belangstelling ge toond en hebben als bond niet de be voegdheid ,.weg te geven" welke bevoegdheid alleen bij het gemeentebestuur be rust". Na enig re- en dupliek werd het bestuursvoorstel tot ontbinding der vereniging met meerderheid van stem men verworpen, waarna het uit de vergadering gekomen voorstel om on der de al of niet op reële gronden gebaseerde controversen een streep te zetten de nodige bijval kreeg. Sprekende namens de Leidse Bond, feliciteerde de heer Brand de ver eniging met deze besluiten, waarin hij voor het huidige bestuur tevens een stimulans zag niet af te treden maar het destijds zo enthousiast begonnen werk voort te zetten De heer Sjaarde- m adeelde hierna echter mede, dat het bestuur er de voorkeur aan gaf •bloc af te treden en wel omdat h.i. Het kranige team van de Alph. Arlëns- school, dat beslag legde op de tweede plaats. Voorste rij v.l.n.r.: Peter van Velzen, Glenn Flohr, Tonny Kamp hes, Wim v. Klink en Sjaak Belt; tweede rij v.l.n.r.: Jan Allaart, Simon Schaik, Jan Baak, Henny v. Velzen, Hank Kok en Tonny Kerkvliet. Voorts v.l.n.r.: de heren A. H. v. Dijk^ en Kampen (coaches) en scheids rechter J. P. M. de Groot. neit aanwezig was. Daarom opende de voorzitter kort daarna opnieuw e tweede vergadering (met" 25 leden) ingevolge het huishoudelijk reglement rechtsgeldig verklaard. Het nieuwe bestuur ziet" er als 'volgt uit: C. Elzenga, voorzitter; mevr. J. v. d. Boor-Verstappen, secretaresse; J. Eindhoven, penningmeester; mevr, I. E. Wijnen-Meijer, 2de voorzitter, mevr. J. Elzenga-Sixma, 2e secreta resse. Het damescomité wordt gevormd door: mevr. E. Boogert-Birkhoff, mevr. W. Haasbroek-Jongsma en mevr Kok-Lorist. Heempark Kikkerpoltler ook weekeinde geopend Met ingang van heden en tot 1 sep tember a.s. zal het Heempark in de Kik kerpolder ook op zaterdagen en zon- en feestdagen voor het publiek worden opengesteld, en wel van 14.00 uur tot 17.00 uur. Het berijden of het meevoeren van fietsen zal niet zyn toegestaan, terwijl het park ook niet toegankelijk is voor honden. LEIDERDORP SUCCES VOOR BB-PLOEG In de op 24 mei jl. te Leiden gehouden elndwedatrijd. kwamen de winnaars van de eerder gehouden districtwedstrijden der Georganiseerde Zelfbescherming van de A-kring Zuid-Holland a Bescherming Bevolking tegen elkaar uit. Het waren de winnaars van de wedstrijden in de districten West. Leiden en Oost, waarin de A-kring Zuid-Holland a is verdeeld. De wedstrijdploegen bestonden uit 15 man: 1 commandant, 11 ploegleden voor algemene nulpverlening en 3 EHBO'ers. De elndwedstryd werd met 60 punten gewonnen door de zelfbe- schermingsploeg uit Leiderdorp. Twee de werd de ploeg uit Benthuizen met 52 Vx en derde de ploeg uit Valkenburg met A9Va punten. De ploeg uit Leider dorp stond onder commando van de heer T. J. C. Schmid en was vergezeld van het Hoofd Zelfbescherming, de heer E. Kronenburg. Schoolreisje Jaarlijks gaan de leer lingen van de zesde klas van alle lagere scholen met het bestuur van de Oranje vereniging een dagje uit. Dit jaar zal dat zyn op 23 Juni a.s. De kinderen die in Leiderdorp op school gaan ontvangen op de school nadere gegevens. De kin deren. die in de 6e klas zitten en buiten Leiderdorp school gaan, en nog niet met zo'n reisje zijn mee geweest, kunnen zich aanmelden b(j Liethorps Boeckhuya, Hoogmadeseweg 13, voor 11 juni a.s. BALLONWEDSTRIJD WERD SUCCES Op 10 maart jl. werd een ballonwed- stryd gehouden, die een volledig succes is geworden. Er zyn toen ruim 900 bal lonnen de lucht ingegaan, en daarvan zyn er ongeveer 200 teruggekomen, waarvan 25 uit eigen land, de rest uit West- en Oost-Duitsland. De ballonnen van de prijswinnaars, die allen een waardebon hebben ontvangen, kwamen in Oost-Duitsland terecht. Gezien het grote aantal teruggezonden kaarten heeft het bestuur van de Oranjevereni ging nog 25 troostprijzen toegekend een kleurentekening van de bruidqg stoet). Het uitzoeken van de kaarten was een heel werk en dit is gebeurd door de heer A. van Hunenstijn, leraar aan de Chr. ULO. Allen die de ballon- kaarten hebben teruggestuurd werd een kleurenfoto van Leiderdorp toegezon den. De pryzen: 1. Tonnie van Grieken (Erfurt, Thüringen); 2 Jeanette v. d. Heiden Molschleben, Thüringen); 3 Karen Mentink (Hochstedt. Thüringen); 4 Fulco Neymeger (Nazza, Kreis Eiso- MAANDELIJKSE BIJEENKOMST LEIDSE POSTZEGELVERZAMELAARS In hot logegebouw aan de Stcenschuur hield de Leidse Ver. van Postzegelver. zamelaars gisteravond weer haar maan delijkse bijeenkomst. De heer A. de Best verwelkomde de leden en gaf enige gegevens over de bondsvergadering welke veertien dagen geleden gehouden is te Utrecht. Eeu uitvoeriger verslag zal in de Sleutelposl speeltuin worden gepubliceerd. Dit afdelingsblad ju-.j vertoont nu gelukkig levensvatbaarheid en met ieders medewerking kan men wel rekenen op een regelmatige ver schijning. Secretaris A. Gaykema bracht ver slag uit over de vorige welke onder dankzegging sterken en werden door de heer De Best harlelyk verwelkomd. Daar er geen op- merkelyk filatelistisch nieuws was, nam de veilingmeester, de heer A. Ouwe hand. de hamer ter hand en wist in een vlot tempo 50 kavels in bod te zetten en af te mijnen, waarby enige zeer mooie zegels, die dan ook een goede prijs op brachten. als Jozef Gross, directeur van het merkwaardige science - fictionkantoor. Henk van Ulsen deed niet voor hem onder als onderdirecteur. Met de van hem bekende snijdende tongval wist j gezien de geschillen, die plaats hij de sfeer van het stuk haarscherp vonden een nieuw bestuur volko- le Ireffen. Lo van Hensbergen ver- J men objectief tegenover haar taken persoonlyk de ambtenaar bij uitstek, komt te staan. die alles met de grootste vanzelfspre- Na enig beraad, overleg en de no- kendheid aanvaardt, al gaat het om dige kandidaatstellingen leverde de onzinnige zaken. Alle menselijkheid j bestuursverkiezing geen moeilijkheden was gebannen uit het spel van Elisa- beth Hoytink. die als voorzitster van De heer A. Spijker verzocht de leden om eens in overweging te nemen als sectie-hoofd op te treden, daar zowel in Oegstgeest als in Leiden twee plaatsen vrij zouden komen. Hierna sloot de heer ergadering, De Best het officiële gedeelte van de >or het vele avond, zodat de leden nog ruim de tyd zich ln hun hobby uit te AFGELOPEN JAAR GUNSTIG VOOR BOERENLEENBANK „OEGSTGEEST" Rijksgoedkeuring voor nieuw gebouw is afgekomen als lid van het bestuur en de heer H. H. Kuipers als lid van de Raad van Toezicht herkozen. Schouwburg. die Havel heeft getekend in harde lijnen. Irreëel zijn de scènes, die allen tot onderwerp hebben de onderwor penheid van de mens aan een bepaald systeem. In dit geval is „het systeem" een nieuwe taal, ontsproten aan het brein van een rationalistische geest, die door „ptydepe", zoals de nieuwe taal heet. misverstanden en dubbel- gie ter hand. Ook hij wordt tenslotte te veel getrokken naar het gewoon menselijke en daarvoor wordt hij on geschikt voor zijn taak. Gedesillu sioneerd stelt hij de afgezette directeur weer aan en met gezamenlijke in spanning boren zij het ptydepe-ideaal in de grond. Nog zijn de verhoudingen niet geheel genormaliseerd, of in een hoek van het kantoorgebouw is een leraar gestart met een cursus in het „chorukor", even absurd als ptydepe. Bewijs ervan, dat er geen kruid ge- is tegen de onuitroeibare op- zinnigheden in de ambtelijke taal denkt vattingen van theoretici. nog niet opgerichte onduidelijke rol vervulde. Ineke Swa- neveld benaderde, evenals de direc teur, het meest het normaal mense lijke in haar rol van Marie, zo maar een secretaresse. Voorts noemen we Jacques Commandeur, Bruni Heinke, Jules Croiset, Peter van der Linden. Jan Hundling en Dick Swidde. Opval lend was de wijze, waarop van décor werd verwisseld en origineel boven dien. De regie bevond zich bij Henk Rigters in goede handen. De vertaling werd verzorgd door A. de Swaan; het décor kwam uit het atelier van Frank NIEUW GEBOUW De voorzitter deelde mede de toe zegging te hebber ontvangen dat de bouw van een nieuw bankgebouw is Voor de dinsdagavond gehouden Al- goedgekeurd zodat men nog dit na- - - gemene Vergadering van de Boeren- jaar op het terrein aan de Luijbweg ..■rei up en werden alle zich spontaan leenbank te Oegstgeest bestond een hoopt te kunnen starten, beschikbaar stellende kandidaten bij redelijke belangstelling van de zijde De heer v.d. Hulst haakte hier ty- acclamatie gekozen Ingevolge het ter der leden. t dens de rondvraag op in! Hi) vroeg vergadering genomen spontane besluit De bijeenkomst werd voorgezeten zich namelnk af of de bank hét enor- i drie dames, is de vereniging gis- door de heer C. M. den Hollander die me bedrag dat in de nieuwbouw is teravond zelfs nog een damescomité rijker geworden. Nadat de afgetreden voorzitter de vereniging onder haar nieuwe bestuur nog een goede toe komst had toegewenst, richtte zijn op volger, de heer C. Elzenga een har telijk getint dankwoord tot de afge treden bestuursleden en wel voor het vele werk, dat zij in het belang van de jeugd in de wijk hadden verricht. Zij nog vermeld, dat by de opening van de vergadering het vereiste aan tal leden (t.w. de helft van de 218 leden, die de vereniging thans telt') •erklaarde dat 1965 geen ongunstig geïnvesteerd wel kon dragen. De voor jaar is geweest. De stijgende rentevoet voor voorschot ten zal de kredietnemers niet zo erg aangenaam zijn, maar gestreefd zal worden de rente zo laag mogelyk te houden. De werkingssfeer van de bank is steeds groeiende. De kassier, de heer J. W v.d. Post ging uitvoerig in op de balans en het resultatenoverzicht 1965. De winst be droeg 14.814,20. Het beleid van de kassier werd goedgekeurd. De heer C. M. den Hollander werd zitter kon deze vraag bevestigend be antwoorden. „Gezien in het licht van de werkzaamheden van de bank zijn we verplicht om aan de nieuwbouw te beginnen. Het huidige pand voldoet niet meer aan de eisen, het is te klein." Gevraagd werd of vestiging van een bijkantoor in de nieuwe „Flora" te Rijnsburg perspectieven zou openen. Het bestuur zal er zich nog over be- Met een gratis loterij, zonder nieten, kwam het einde van deze vergadering.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 4