K.V.P. MOOI POLDER EN MERENLANDSCHAP IN DRIEHOEK LEIDENtALPHEN-LEIMUIDEN NAAST WAARDERING 00K KRITIEK OP STREEKPLAN RHNSTREEK-WEST LIJST 1 C. J. van Leeuwen GOEDE START VA* DE ZIJL IN WATER POLO COMPETITIE Fransje van Deursen weer favoriete voor Leidse turntitel Drie spelers uit afdeling Leiden bij zaterdag-selectie PRESTATIES VAN NIVEAU IN KAMPIOENSCHAPPEN VICTORIE LVB-kampioenschap op terrein van SVLV DONDERDAG 26 MEI 1966 AU9 9U lui~ de leidse courant PAGINA 3 ANWB OPENT BRAASSEMROUTE VOOR BROMFIETSERS EN WIELRIJDERS Op zaterdag 28 mei opent de ANWB de derde touristische (brom)fietsroute in Zuid-Holland, geprojecteerd in de driehoek Leiden - Alphen - Leimuiden met een lengte van 52 km. De route is ook zonder speciale kaart of routebeschrijving voor ieder te volgen aan de hand van bijna 90 zeskantige bordjes met het opschrift! Bra assemroute - ANWB. LANGS HISTORISCHE GEBOUWEN EN RUSTIEKE BOERDERIJEN De route voert voor een belangrijk deel langs speciale toeristische rijwielpaden, binnen- en polderwegen, zodat men weinig hinder onder vindt van het snelverkeer. Slechts op één plaats, tussen Roelof arendsveen en Oude-Wetering rijdt men vlak langs de Braassemermeer, Op diverse rustige punten van de route zijn parkeer- of picnicstróken en ondanks het vlakke landschap geniet men vaak van verrassende vergezichten over het water of de laaggelegen polders. De liefhebbers van molens komen ook beslist aan hnn trekken, vooral in de buurt van Koudekerk, Hoogmade en Wou- brugge Tegen wijzers van de klok in fietsen Hoewel men uiteraard op vele plaat sen met de route kan beginnen, willen Wij er een korte beschrijving van geven, beginnende aan de Lage-Rijndijk te Leiderdorp, een paar honderd meter voorbij de Doesbrug» Men dient de route te volgen In de richting, tegengesteld aan de wflzers van de klok, gezien de stand van de bordjes. We volgen deze Lage Rijndijk en genie ten afwisselend rechts van het uitzicht over de hier vrij brede Oude Rijn en links van de vele oude en statige boer in Koudekerk stoppen we even voor da Hervormde Kerk, een gothisehe kruiskerk met toren (14de eeuw) en kapel aan de voorzijde (15de eeuw) en het driebeuklge schip (16de eeuw). Even verder treffen we links op een ©mgrachte plaats een oud torentje aan, overblijfsel van het poortgebouw van het vroegere slot Poelgeest. Het uit |648 daterende Btalgebouw staat rechs Van de weg. Wat lezers schrijven Naar wat er in Leiden gebeurt, zou men het wel gaan geloven. Enkele par tijen plakken namelijk de verkiezings aanplakbiljetten over die van de Boe renpartij. Dit Is wel eGn mooi voorbeeld van een nette verkiezingsstrijd, volgens de normen van fatsoen typerend Voor enkele deelnemende partijen. Met dank voor Uw plaatsing, Hoogachtend, C. KOPPEN, Leiden. Wilt U iets weten Vraag: Het adres van de Opelfabrie- ken vraagt ons N. v. d. P. te Voor schoten. Antwoord: Opelwerke, Rüsselsheim am Main, W.-Duitsland. Vraag: Wanneer en hoe lang wordt da Lelietentoonstelling te Akersloot gehouden, vraagt H. R. uit Boskoop. Antwoord: De tentoonstelling is ge opend van 7 juli tot en met 11 juli, Van 9 uur 's morgens tot 10 uur des avonds. De entreeprijzen bedragen voor volwassenen 2,- en voor kin deren 0,75. Vraag: Wie is de vertegenwoordi ger van de „Fobrux"-oliehaarden, vraagt mej. J. C. v. L. te Warmond. Antwoord: De importeur van dit merk haarden is de N.V. J. G. de Zeeuw, Mijlweg 77 te Dordi-echt. Titel van een plaat Kunt u mij vertellen hoe de titel van het plaatje luidt dat vaak voor de radio wordt gedraaid voor mensen die de leeftijd bereiken van 65 jfïar. Volgens mij komt er iets in voor van de heer Drees, die dus nu ook van zijn pensioen ge niet, aldus mejuffrouw I. B. uit Noord- wyk (B.). Antwoord: helaas moeten wij u me dedelen, dat het niet mogelijk is de titel van een liedje te achterhalen met de vage gegevens die u geeft. Wij verzoeken u daarom ons nogmaals wat duidelijker uiteen te zetten, wat u precies bedoelt. Door welke omroep vereniging wordt het liedje gedraaid, in welk programma? Is het een song van de laatste tijd of is het al ouder? Misschien kunt u ook vermelden of het gezongen wordt door een man of een vrouw. Dat maakt het voor ons gemakkelijker de titel te achterhalen, - NAAR WOUBRUGGB We volgen dan linkeafslaand over de Lage Waard de loop van de z.g. Luttike RUn, een zeer oude zijtak van de Oude Rijn. Op nr. 44 Is de voormalige Ridder hofstede De Toll gelegen, waarvan de resten thans als boerderij dienst doen. Verdefop slaan we linksaf een fraai fietspad In en genieten van het wijde, rustige polderlandschap tot Ofwegen. Midden In deze buurtschap dienen brom fietsers tusssen 1 mei1 oktober rechts af te slaan over de provinciale weg naar Woubrugge. De fietsers slaan even verder rechtsaf bij een landelijk houten bruggetje. Het gedeelte langs de Wijde Aa, een uitloper van de Braassemermeer, is één der mooiste van de hele route, 's Zomers wordt hier druk gezwommen op een plaats waar de provincie destijds een zandplaat aanlegde voor de baders. Aan het eind, bij het Paddegat, heeft men naar drie zijden een uitzicht over het water van de Braassemermeer, de Wijde Aa en de Woudwetering. We volgen dit water tot in de kom van Wou brugge. LANGS DE AAR Hier vinden we de uit 1653 daterende schilderachtige Hervormde kerk. In de muur een gedenkplaat, hierinnerend aan de ln 1525 om het leven gebrachte mar telaar Jan de Bakker, destijds pastoor in het verdwenen dorp JacobBwoude. De liefhebbers van de historie kunnen in de Dokter Lotlaan nog een klein historisch museum bezoeken. De route gaat dan door de diepe Vlerambachtspolder. Even ten noor den van het kruispunt Herenweg Kruisweg staat een monument en bank herinnerend aan het in 1747 verdwe nen dorp Jacobswoude. Even vóór Rijn- saterwoude (waar men ook rechtdoor kan rijden, om de route te bekorten tot 40 km) slaan we rechtsaf over een hoge dijk richting Langeraar. Midden in dit tuinderscentrum slaan we rechts af en volgen een fietspad tussen de Lan- geraarse plassen, bekend om hln vogel rijkdom en goede viswater. Bij de nieuwe brug van Papenveer volgen we de druk bevaren Aar om even over de brug van Nieuwveen weer linksaf te slaan. Links weer een mooi uitzicht over de Langeraarse plassen. Bij Bilderdam slaan we linksaf en genieten vanaf de zuidelijke dijk van de stille Drecht van de weidse panorama's over de grote Wassenaarse Polder. Het is Modern en klassiek. Graveren terwijl U wacht ten. Voorbij Leimuiden gaat het weer zuid waarts richting Rijnsaterwoude over smalle weg met boerderijen en huizen op eilandjes. Vandaar de talrijke typi sche bruggetjes. Even voor Oude Wete ring steekt men per pont over. DOOR TUINDERSCENTRUM Hier passeren we een grote jachtwerf met o.a. waterskischool. Voorbij het onlangs afgebrande paviljoen De Bra sem loopt vlak langs de Braassemer meer een idyllisch fietspad met mooie Uitzichten over het meer. Verderop zien we aan onze rechterhand een geheel op pijlers aangelegde betonnen weg dwars door de kassen en vaarten. Bij het oude sluisje van het tuinders centrum Roelofarendsveen voert de route door dit dorp, richting Nieuwe Wetering. Na het grote viaduct van rijksweg 4a gepasseerd te zijn komen we in het landelijke Rijpwetering, gele gen aan een uitloper van de Kaag. Ten noorden van dit dorp staan aan de Koppoel en Kleipoel twee twaalfkantige stenen poldermolens uit 1780, de enige van dat soort in ons land. Vla een onlangs heropende weg gaat de tocht vervolgens weer rijksweg 4a passerend, naar Hoogmade. Vlak voor dit dorp nog rechts de onlangs geres taureerde Vlietmolenpolder. Na nog even het uit 1729 daterende kleine Hei*vormde kerkgebouw bewonderd te hebben, gaat het vra de pasgeopende dubbele Does- brug langs de Groenwegh. Dit is een fietspad, aangelegd op een vroeger be staande weg, rechtstreeks lopend van de kastelen te Hoogmade en Koudekerk (eigendommen van dezelfde heer). Het laatste gedeelte is uitsluitend fietspad, waarbfj men nog verschillende molens passeert. Door de uitgestrekte polder Achthoven komt men tenslotte weer op het uitgangspunt aan de Lage Rijndijk terecht. Van deze tocht zullen vooral de stadsmensen zonder ver van huis te moeten, ongetwijfeld veel kunnen genie- GEMEENTERAAD VAN ZOETERWOUDE KVP BEZORGD OVER MOGELIJK HEDEN TOT UITBREIDING De bespreking van het ontwerp streek plan Rijnstreek-West en de drukke rond vraag waren de agendapunten waar de Zoeterwoudse raadsleden de meeste be langstelling voor aan de dag legden. Wethouder Van Hofwegen was met kennisgeving afwezig. Nadat de notu len met enkele wijzigingen waren vast gesteld ging de voorzitter in op een aantal zaken die tijdens de rondvraag van de vorige vergadering aan de orde waren geweest. Het poiitie-rapport over de verkeers situatie tussen Nieuweweg-brog en de Balkenbrug is juist binnen en zal door b. en w. worden bestudeerd. Naar aanleiding van de suggestie van de heer Paardenkooper is een brief uitge gaan naar de betreffende instanties voor een bespreking over de huidige, onvoldoende, openbare vervoerssituatie. Het voorstel tot verhoging van de vergoeding aan de gemeentebode voor avondvergaderingen, dat in de vorige vergadering werd aangehouden, kwam opnieuw aan de orde. De heer Pet vond een beloning van 7,~ per vergadering nog te laag. De heer Van Vliet wees er op, dat de aanwezigheid van de bode by avondvergaderingen normaal tot diens taak behoort. Toen in het verle den het aantal vergaderingen steeds toenam, meende men, dat het billijk was hiervoor een vergoeding te geven. Na dat de lieer v.d. Ploeg had verklaard, dat de KVP-fractie accoord kon gaan met het voorstel werd dit zonder hoof delijke stemming aanvaard. Bij de bespreking' van de ingekomen stukken was de heer v.d. Ploeg weinig gelukkig met. het feit, dat een expresse- brief over de brug over de Noord- buurtsewatering de raadsleden niet tij dig had bereikt. Het verifieatierapport over het waterleidingbedrijf was voor de heer v.d. Ploeg aanleiding zijn onge rustheid uit te spreken over de achter stallige betalingen en oninbare posten. Op een desbetreffende vraag van de heer Straver antwoordde de voorzitter, dat de aanvraag voor een tapvergun- ning aan het Don Boscohuls, als bui tengewone inrichting voor maatschappe lijk verkeer, verzonden is naar het Min. van Sociale Zaken. De verhoging van de hondenbelas ting werd aangenomen, waarbij de heer v.d. Ploeg de kanttekening maakte, dat hi) gaarne zon zien, dat informaties werden Ingewonnen naar de hoogte van de belastingen In andere gemeenten. De heer v.d. Ploeg ging nog nader in op het ontwerp streekplan Rijnstreek- West: HU sprak zUn vreugde uit over dit plan, de basis is gelegd voor een beleid en ontwikkeling van de gemeen ten binnen dit gebied, en dus ook voor de gemeente Zoeterwoude tot het jaar 1980. Direkt valt op dat Zoeter woude een sterk landschappelijk karak ter zal behouden met daarnaast de mo gelijkheid tot een gezonde ontwikke ling van de dorpsgebieden als woonge bied. Al is de gemeente dus bestemd in grote lijnen "groen" te blUven als buffer tussen de grote woongebieden Leiden en Zoetermeer, toch blUven er voor de landbouwbedrUven nog alle mogelijk heden open voor een goede ontwikkeling van deze bedrijven. Ten aanzien van de kassenbouw vindt de KVP-fractie dat de mogelijkheid tot uitbreiding van be staande kassenbedrijven op de hier voor gereserveerde grond langs de Broekweg van 20 h.a. voor de eerste 15 jaar ruim voldoende ls. Bezorgheid leeft in de fractie eveneens over de mogelUkheden tot uitbreiding van het inwoneraantal. Men aeht die te gering, hetgeen als een onbillijkheid gevoeld wordt, omdat de gemeente bU de an- nextatie al een belangrijk offer heeft moetenbrengen. De geringe uitbrei dingsmogelijkheden zullen, aldus de woordvoerder van de kath. raadsfrac tie, bovendien tot gevolg hebben, dat de gemeente in grote moeilijkheden zal ko men bjj liet opheffen van de plaatselijke woningnood. Bezwaren heeft men ook tegen het geplande tracé van rijksweg 11. Naar de mening van de KVP-fractie zal het gemeentebestuur er bij de Pla nologische Dienst op moeten aandrin gen, dat de weg aangelegd wordt ten zuiden van de kerk in de Zuidbuurt, ten einde te voorkomen, dat het parochie- ZOETERWOUDE gebied op hinderlijke wijze wordt door sneden. Gezien het prea-advies van b. en w. bleek bU de heer v.d. Ploeg een mis verstand te bestaan omtrent de kassen bouw aan de Broekweg, die door G. S. Is geschrapt. Nadat de heer Paarde- kooper de woorden van zijn fractie voorzitter nog had aangevuld en geen der andere raadsleden behoefte had om het woord te voeren antwoordde de voorzitter: Gezien het uitbreidingsplan 1500 woningen, dat de gemeente achter de hand heeft was hij niet zo bevreesd voor de geringe groei. Om alle misverstand te voorkomen zal hier nog eens nadrukkelijk op gewezen worden. Met de raad zijn b. en w. van mening dat het trace van rijksweg 11 ten zuiden van de kath. kerk aan de Zuidbuurtse- weg moet komen. Men zal hierop met de meeste aandrang blijven wijzen. De wijziging van de subsidieregeling aan de Kruisverenigingen en de pen sioenverordening van de wethouders waren hamerpunten. Dit geschiedde ook met de voorstellen tot betrekking van verhuur van grond aan de Anthoniusstr. en de Bemhardstraat en de wijziging van de IZA-regellng. De heer Paardekooper had weinig waardering voor het feit dat men kort na de begrotingsbehandeling alweer met een begrotingswijziging komt een krediet voor het verbeteren vf Nieuweweg. Bovendien is dit niet in de comm. O. W. geweest. De voorzitter betuigde zijn spijt over de gang van za ken, maar moet pen voorstel van de hr. Pet ontraden om dit alsnog aan de com missie voor te leggen Dit l.v.m. de bijdrage van de provincie ad 75 procent voor deze tertiaire weg. Mevr. A. Neuwahl-Sanders beet de spits af van de rondvraag: ..Waar blijft liet rapport van de directeur gemeen te werken over de mogelijkheden van een voetgangerstunnel aan de Hoge Rijn dijk' nabjj de Meerburgerwetering?" ZU had de indruk door genoemde func tionaris met een kluitje in het riet ge stuurd te worden. In verband de annexatie bepleitte zij wat meer voorlichting aan de bewoners van het gebied wat naar Leiden over gaat. ZU verklaarde zich consolidair. Met dat wat in de gemeenteraadsver gadering van Oegstgeest is gezegd over het stemmen. Mensen die in het volgen de 4-jaarlUkse terndjn in Leiden zullen wonen. zUn niet in de gelegenheid hun invloed aan te wenden op de sa stelling van de raad van hun plaats, maar beïnvloeden wel de kiezingen in een gemeente, waar zU een maand nadien niet meer zullen wonen. Dt trage gang van zaken bjj de behan- De Zijl heeft het bewijs geleverd, dat een slechte generale repetitie vaak ge volgd wordt door een goede première. Na de min of meer teleurstellende oefen wedstrijden tegen AZC, dat ook rün ®er- ste wedstrijd in de competitie won, heeft de Leidse ploeg dinsdagavond het lastige Brandenburg naar een 4-8 nederlaag ge speeld. Bilthovense ploeg had een overrompe lende start. Onmiddellijk na het aan- vangssignaal van de scheidsrechter stormden alle 6 de veldspelers naar vo ren, en voor de Zijl goed en wel besefte dat de wedstrijd begonnen was, stonden de Leidenaars reeds met 1-0 achter. Hier na beperkten de Brandenburg-spelers zich in het kleine bad tot zwaar op de man spelen waartegenover de Zijl uit- braakpogingen stelde. Door de zware dekking moest Hans v.d. Moolen voor de eerste keer met zijn tegenstander de kant op. Het scheen of hierdoor wat ruimte geschapen was: Wim Bergman sprong tussen de Brandenburg-spelers uit en wist de Bilthovense keeper te ver rassen 1-1. Vrij spoedig ln de tweede speeltijd moest v.d. Moolen opnieuw op De kampioenschappen van de turn kring Leiden en omstreken staan weer voor de deur. Vanavond komen in de zaal aan de Du Rieustraat de dames en meisjes (16 en 17 jaar) tegen elkaar uit en acht dagen later (vrijdag 3 juni) is het de beurt voor de heren. Zij strijden in de gymnastiekzaal van de Pieterskerkgracht. Het zal er vanavond bij de dames om gaan spannen. Kampioene 1965, Anke Platteel (DOS) zal het erg moei lijk krijgen haar titel te prolongeren, nu Fransje van Deursen (Brunhilde) weer terug is in de wedstrijdsport. Verder nemen vanavond deel: Netty van Wijk (Nieuw Brunhilde), Tjitske Regeer, Ria van Soest en Ria Boesveld (allen DOS), Magda Breedveld en Lydia Halverhout (beiden Brunhilde). Bij de jeugd zal Tjitske Regeer haar titel dus niet verdedigen. Hier zal de strijd gaan tussen Anneke de Vries en Clara Bokma (beiden DOS), Carla de Groot (Brunhilde), Lide Wendt, Marian van der Blom, Marian van der Laan (allen Concordia) en Jeanetta Panne, Nancy Dompeling en Joke Oksener (allen WIK, Wassenaar). De wedstrijden beginnen om acht uur (evenals die van de heren vol gende week) en zullen omstireeks tien uur zijn afgelopen. De trainer-coach van het Nederlands zaterdagelftal, Evert Sterk, heeft de training hervat. In zijn selectiegroep, waaruit het Nederlands team wordt gekozen voor de op 7 juni in Noond- wijk te spelen interland tegen Saar land zijn drie spelers van verenigin gen uit de Afdeling Leiden opgenomen, t.w. Jaap van der Niet (Noordwijk), Bab Kralt (Rijnsburgse Boys) en Piet in der Lippe (tloordwijk). De trainingsgroep bestaat uit: Krans, Van den Herberg, Leusink, Van der Laan, Van der Niet, Westerink, De Graaf, Van der Giesen, Kralt, Visser, Nieuwstraten, Den Rooyen, Kiel, Van der Beek, Groenendijk, Slagboom en Van der Lippe. In vergelijking met de selectie voor het door Nederland ge wonnen toernooi om de Coupe Fernand Canelle (tegen België en Fraijkrijk) wijkt de huidige groep slechts op één plaats af. De IJsselmeervogel Koele- wijn is afgevoerd. deling in de Kamer ls er de oorzaak dat de gebiedsovergang niet per 1 januari 1966 kon geschieden. Dan had alles veel eenvoudiger geweest Er ls een loyale samenwerking met Leiden om alles soepel te doen verlopen. De evt. huisnummering aan de H. RUndUk is een zaak van de gemeente Leiden. De heer v. d. Geest vroeg of een ternhjn van 6 weken voor afsluiting van do Weipoortseweg tijdens de werkuren i.v.m. herbestrating wel noodzakelijk is. Hij kreeg het geruststellende antwoord dat in overleg met de aannemer verkeer mogelijk blyft. Het zand vermengd met stenen, dat over het Meerburgterrein is gestrooid, was een andere doorn in het oog van de heer v. d. Geest. De stommiteit van de aannemer zal hem middels een reke ning voor het stenen rapen van gemeen tewerklieden duidelUk worden gemaakt. De voorzitter was niets bekend over geruchten die de heer v. Leeuwen ter ore waren gekomen over negatieve uit latingen t.a.v. de realisering van de waterleiding in Zoeterwoudse onrenda bele gebieden, door de directeur van het waterleidingbedrijf „De RUnstreek". De heer G. P. Koek zei dolblij te zijn, dat met de aanleg van het voetpad aan de Hoge RUndUk een aanvang is gemaakt, waarbU hij weinig waardering had voor sommige grondeigenaren. KLANDESTIENE BOUWSELS Heet van de naald waren de opmer kingen van de heer Straver over het verwUdercn van klandestiene bouwsels ln de Weipoort, welke woensdag had plaatsgevonden. HQ vroeg de voorzitter soepelheid in deze. Burgemeester Det- mers antwoordde, dat dit de eerste uitingen zijn van een straffer beleid nu blUkt dat het klandestien bouwen hand over hand toeneemt. De heer Straver vroeg toen geen uitzonderingen te wil len maken en een ieder geHjkelyk te behandelen, waar naar zyn mening wel iets aan mankeert. De voorzitter zei, dat als de raad hier inderdaad soepelheid van b. en w. zou verlangen de taak van de ambtenaar voor Bouw- en Woningtoezicht niet meer aanwezig is. Een ander raadslid betoogde: „Als men ln het donker op een onverlichte fiets rijdt, weet men dat men een bekeuring riskeert en men ziet dit als redelyk in". Als het om een bouwvergunnig gaat denkt men er an- Het verbod voor auto's ln de Geer- polder, de molen Zelden van Passé en het tracé van de RUksweg 11 waren zaken waar de heer Zon opheldering over vroeg. Met z'n opmerkingen over herbestrating van de Noordbuurtseweg en het duidelijker markeren van het einde van de Nieuweweg en de scherpe bocht in de Broekweg, kwam het einde van da rondvraag en de vergadering. het strafbankje plaats nemen. Bert Ro- wold wist van deze numerieke meerder heid gebruik te maken en de ZU1 keek tegen een 2-1 nederlaag. Na enkele kan sen voor beide zUden gelukte het Joop de Haas met een verrassend slinger- schot de teams op geUjke hoogte te bren gen. Hans v.d. Moolen ging in de derde speeltijd opnieuw met zUn tegenstan der het water uit, en toen even later nog een Brandenburg-speler uit het water werd verwezen, kon de Haas de Leidse ploeg aan een voorsprong helpen: 2-3. In de laatste periode kwam de Zijl best op dreef en zette goede aanvallen in de breedte op. Op deze manier lukte het de Leidse midvoor loek van Kampen de score op te voeren tot 2-4. Bij een ver warde situatie voor het doel van onze stadgenoten kreeg Slkke Tip een straf- worp toegewezen, die hU zonder fouten wist te benutten. Door het spel te be vriezen wist de ZU'l de verdiende 4-3 overwinning tot het eindsignaal te con solideren. Gediplomeerden Kath. Tuinbouwschool Aan de volgende leerlingen is na een openbare eindles het diploma van de kath. Tuinbouwschool in Noordwij- kerhout uitgereikt: R. E. Bisschops, F. Duiker, J. J. Rot, A. H. v. d. Zwet, allen te Sassenheimj M. S. M. Disseldorp, C.J. Heemskerk, C. G. M. Hermans, H. J. M. Hoogeveen, P. C. v. d. Meer, L. R. v. Schie, J. G, R. v. Schie, H. M. v.d. Zalm, C v. Zuijlen, allen te Noordwijk; J. M. M. Warmerdam, P. H. v. Leeuwen, Q. G. C. Huijts, J. G. v. Schooten, C. A. v. d. Nouland, H. W. J. v. Noort, W. J. J. Huijts, C.J.M. v.d. Geer, allen te Voorhout; E. L. M. Grevers, G. F. v. d. Lelij, C.J. v. Steijn, allen te Wasse naar; P. W. P. Koomen, te Lisse; L. H. M. Oostdam, H. L. v. d. Lans, J. R, Vro lijk, N. J. G v. Wieringen, C. J. Jan sen, L. Zuiderduin, allen te Noord- wijkerhout; G. L. M. Vermeij, te Rijp wetering. Het examen moet alsnog worden afgelegd door D. E. Caspers te Noord- wijk. HOOGSTE EER VOOR RIA BERGMAN Woensdagavond hield de r.-k. gym nastiekvereniging „Victorie" haar kampioenschappen voor meisjes en dames. Deze kampioenschappen wa ren tevens selectiewedstrijd om de ploegen samen te stellen, welke op zondag 5 juni a.s. te Tilburg zullen deelnemen aan de nationale vereni gingskampioenschappen der Ned. Kath. Gymn. Bond. Aan de clubkampioen schappen namen zes dames en acht meisjes van de keurploegen deel. Bij de meisjes werd begonnen met de Vrije Oefening. Als eerste eindig de Monique Wall art, die haar zeer goede technische oefening met 8.15 p. gehonoreerd zag. Inez Verhoeven, die een zeer fraaie ritmische oefening bracht, werd tweede met 7.75 p. Het tweede onderdeel de Brug Ongelijk was voor Carla Prins met 8.00 p.; 2e werd Monique Wallaart met 7.9 p. Na deze 2 onderdelen had Monique Wal laart een fraaie voorsprong op de overige meisjes, nL 16.10 p. Carla Prins volgde als 2e met 14.85 p., Irene Oudshoorn als 3e met 14.8 p. en Inez Verhoeven als 4e met 14.75 p. By het 3e onderdeel, de Evenwichtsbalk, liep Inez Verhoeven echter 2p. in op Mo nique Wallaart en nam de leiding over. Met 8.20 p. werd zij op dit on derdeel le met op de 2e plaats Anne ke Voorzaat Bij het laatste onderdeel, het Paardspringen, verloor Monique Wallaart ook haar 2e plaats. Eerste op dit onderdeel werd Carla Prins met 7.75 p. en tweede Anneke Prins met 7.3 p. Inez Verhoeven stelde met 7.2 p. haar eerste plaats veilig. De algehele uitslag bjj de meisjes luidt: Jeugdkampioene: Inez Verhoeven met 30.15 p., 2e Carla Prins met 28.80 p., 3e Monique Wallaart met 28.35 p., 4e Irene Oudshoorn met 28.20 p.t 5e Anneke Prins met 27.35 p., 6e Anneke Voorzaat met 27.30 p., 7e Luus v. d. Laan met 23.90 p. en 8e Agnes Brug- mans met 23.80 p. De zeven eerste meisjes vormen de ploeg welke op 5 juni aan de nationale verenigingskam pioenschappen zullen deelnemen. Bij de dames werd eveneens begon nen met de evenwichtsbalk. Corrie Prins behaalde de le plaats met 8.65 p., 2e werd Tiny de Haas met 7.95 p., 3e Berthy Scheffers met 7.90 p., 4e Ria Bergman met 7.85, 5e Thea v. Tonge ren met 7.65 en 6e Marijke Dubbelde- man met 6.75 p. Bij het tweede onder deel, de evenwichtsbalk, werd Thea v. Tongeren le met 8.20 p., 2e Ria Alle wedstrijden om het kampioen schap van de afdeling Lelden van de KNVB tussen St. Bernardns, SJZ en VTL, de drie clubs, die gelUk eindigden, zullen alle gespeeld worden op het ter rein van SVLV in Voorschoten. De drie clubs zullen, te beginnen op tweede pinksterdag, tegen elkaar gaan uitkomen in een halve competitie. Het programma Is als volgt: 80 mei (2e pinksterdag) 6.30 uur SJZ-VTL. 4 juni, 6.30 St. Bemardus-VTL. 11 juni 6.30 St. Bernardus-SJZ. MARKTBERICHTEN TER AAR 25 mei. Groente. Kas- srdjbonen 3.704.10, idem stek .2.30 2.80, peulen 4.206.30, idem zwaar 1.60 3.80, andUvie 1734, spinazie 2438, rabarber 3035, waspeen 84, kom kommers krom 18, idem stek 13, prei 2838, postelein 1525, augurken B 60, Idem C 59, idem D 39, idem CD 29 alles per kilo. Sla 1 13—18, Idem 2 4r—12, bloemkool A 1.11—1.40, idem B 72—1.05, idem C 4861 idem stek 1734 alles per stuk. Bospeen 5380, selderU 11 12, peterselie T, alles per bosje. Aard beien 3858 per doosje. Afrikanen 12 per stuk. Komkommers export 1225 per stuk. LEID SCHEND AM, 25 mei. Eieren Aangevoerd waren 71850 kippe-eieren. De prijzen waren voor 2400 eieren no. 0 f 16.60-f 17.60, 8300 no. 1 14.50-15.70, 18000 no. 2 13.10-13.60, 16700 no. 3 11.00-11.85, 17200 no. 4 9.10-9.75, 5700 nr. 5 8.00-8.75, 2100 no. 6 7.50-8.00, 1300 kneus I 8.00-10.15, 150 id. II 9.00, 40 eende-eieren 12.80, 30 ganze-eieren 35-39 ct. p. st. GROENE BOLLENVEILING Onder direktie van N.V. Hollands Bloembollen Huls Lisse werd te Noord- wUkerhout een veiling van groen te veld staande bloembollen gehouden. De stand van de gewassen was van best tot middelmatig. De belangstelling was groot en de kooplust best, alle partUen werden vlot verkocht. Tulpen per R.R.: Dorrie Overall 32; Gander: Paul Richter 23; Torgan 29; Peerles Pink 35; Apricot Beauty; Ralph 25; Garden Party 60; Bingham 66; Fi- delie 80; Eros 58; Besert Moon 45; Kastreep 40; Roblnea 74; Prominenec 69; Arabian Mystery 28; Oriënt Ex press 40; Mali 38; Golden Eddy 36; Pa ris 36; Preludium 25; Parkiet Prunus 100; Black Parret 32; Blue Parret 35; Red Parret 33; Orange Parret 70; White Parret 80; Diplomaat 22; Empire State 13; Apeldoorn 11; Purisslma 88. Bergman met 8.00 p., 3e Corrie Prins met 7.8 p., 4e Berthy Scheffers met 7.4 p., 5e Marijke Dubbeldeman met 6.20 p. en 6e Tiny de Haas met 6.00 p. Cor rie Prins had de leiding met 16.45 p., gevolgd door Thea v. Tongeren en Ria Bergman, ieder met 15.85 p. By de brug ongelijk werd Corrie Prins met 8.7 p. eerste, 2e Ria Bergman en Tine de Haas ieder met 8.5 p., 4e Berthy Scheffers met 8.20 p. en gedeelde 5e Marijke Dubbeldeman en Thea v. Ton geren leder 7.00 p. Na het derde on derdeel had Corrie haar voorsprong op Ria Bergman vergroot tot 0.8 p. By het paardspringen echter sprong Ria Bergman zich met een machtige sprong naar het kampioenschap. Zij werd op dit onderdeel met 9.35 p. eerste, 1.36 p. meer dan Corrie Prins, die met 8.00 p. 5e werd bij het springen, 2e was Ber thy Scheffers met 8.9 p., 3e Tine de Haas met 8.85 p., 4e Marijke Dubbel deman met 8.70 p. en 6e Thea v. Ton geren met 7.75 p. De algehele uitslag bij de dames luidt: Clubkampioene: Ria Bergman met 33.70 p., 2e Corrie Prins met 33.15 p., 3e Berthy Scheffers met 32.40 p., 4e Tiny de Haas met 31.30 p., 5e Thea v. Tongeren met 30.60 p. en 6e Marijke Dubbeldeman met 28.65 p. De damesploeg, welke op 5 juni zal deelnemen aan de nationale wedstrij den, wordt gevormd door Ria Berg man, Tine de Haas, Ria Prins, Corrie Prins, Berthy Scheffers en Wil Wal laart Gezien de verrichtingen op de club kampioenschappen, welke door de ju ry als zeer goed werden beoordeeld, mag „Victorie" de komende nationale wedstrijden met vertrouwen op een behoorlijke uitslag tegemoet zien. PAUZE HET CONFECTIE-PAKKIE De goede mgr. Bekkers, heeft eens gezegd: „Deze t(jd geeft enorme kan sen om uit een confectie-chrlstendom te komen tot een christendom met karakterkop, met persoonlijkheid." De overleden herder zag zelf een tegen strijdigheid in die naam „confectie- christendom", zonder te bedenken, dat hijzelf de verpersoonlijking van die tegenstrijdigheid was. Volgens prof. dr. Schillebeeckx, bij de herdenking in de Nijmeegse uni versiteit, was mgr. Bekkers „in dog matisch opzicht traditioneel en con servatief, in vrijheid zelfs gebonden aan traditionele vormen van vroom heid en gebed." Hij was dus van top tot teen een man van de oude „con- fectie"-stijl. Evenals Paus Johannes. Toch hebben beiden het hart van de moderne wereld gestolen, omdat het karakterkoppen waren. Wij zijn vóórstanders van de nieuwe mode ln de Kerk, maar ook deze blflft con fectie, met ander snitje, als het pak niet gedragen wordt door een persoon lijke beleving van het christendom. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 1925 mei zUn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Geheim agent Cary Grant (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 915 uur. Lido: Even afrekenen heren (14 J.) DagelUks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: To catch a thief (ai.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 urn:. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur» Studio: Lady „L" (14 jaar) Geprolongeerd Dagehjks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7i00 en 9.15 uur. Trianon: Viva Maria (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Furie der Apachen (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT C behoeft niet meer te zoeken, mama, papa heeft de hark gevonden! KORRELTJE Wie geen tegenstanders heeft, ls geen man; wie geen vrienden heeft, is geen mens.

Leidse Courant | 1966 | | pagina 3